HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 15:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 358 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 25 ruj 2009, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
bravo care! u glavi mi se vrtilo nekakvih 230-240 tisuća za SBŽ i stvarno tako ispada. ovo preko je malo nategnuto.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 25 ruj 2009, 10:31 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
dudu je napisao/la:
bravo care! u glavi mi se vrtilo nekakvih 230 tisuća za SBŽ i stvarno tako ispada.


Fali N. Travnik suma je oko 254 000.

Ali nije mi jasno kako se provlače netočne info stalno. A i mi se držimo procjena nekakvih župnika i kao to su max brojke, a istina je da oni uopće nemmogu znati ukupan broj Hrvata jer im se ne javljaju svi u župne urede, pogotovo u gradovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 25 ruj 2009, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
svakako odlično. ajd to napravi i za HNŽ, ako možeš.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 25 ruj 2009, 11:07 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Hoću, samo da malo odmorim ne da mi se sada. Napravio sam već prije za Mostar.

Mostar

Hrvati 58505
Ostali 50824

Ukupno 109 329

Ali da ne idemo un off staviti ću kada završim za HNŽ na demografiju Hercegovine


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 25 ruj 2009, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Odličan posao Ultras, i općenito vrlo povoljni rezultati :thumbup1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 25 ruj 2009, 11:37 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Svaka ti dala Ultras,svaka ti dala.... i tražila još :palacgore1

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 25 ruj 2009, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21547
Super, dakle u žsb nas ima 38% :hrvatinic
Previše muslimana,al svejedno :ujko
u Jajcu ih natalitetno šijemo jako :zivili
u Bugojnu smo nažalost po natalitetu u banani :neznam
Uskoplje postaje hrvatsko sve više i više :aleale
u Travniku smo malo slabi (pa zar na ovom forumu nije pisalo da je demog. eksplozija u Novoj Bili?)
Vitez je podjednako
Busovača isto, iako smo ovdje malo jači :palacgore2
Fojnica ista priča
Kreševo smo malo jači,
kao i u Kiseljaku
Za N.Travnik se ne zna.
Ali dobro, ako je ovo ok, na sljedećim izborima bi trebali riješit Jajce (se tamo i štogod srba vratilo?), Busovaču, valjda i Novi Travnik, a u Uskoplju bit u većem plusu :hrvatinic
Jer da se preko Uskoplja povežemo :basket
Onda ostaju Fojnica (tu bi bilo ljepo da zeleni počnu iseljavat :hrvatinic ), Travnik (valjda će Nova Bila nešto složit) i Bugojno (koje nažalost odumire). D. Vakuf će tako i tako prašuma postat :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 26 ruj 2009, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21547
Ultras1986 je napisao/la:
Zadnjih par dana potrudio sam se i statistički obradio sve općine u Županiji Središnja Bosna, a vezano za izbore 2008 godine.

Na temelju izbornih jedinica (stalni registrirani birači, bez pošte i odsustva) sam obradio za svaku izbornu jedinicu broj glasova koji su dobili hrvatski kandidati do u najsitnije detalje kao što su raščlanjivanje članova SDP-a, NSRZB i sličnih stranaka. Kod navedenih stranaka sam uzimao glasove koji su dobili hrvatski kanditati na njihovim listama, te ih pribrajao broju glasova koji su dobile hrvatske nacionalne stranke.

Tako sam dobio najčistije i najpouzdanije moguće rezultate, koji se i do nekoliko postotaka razlikuju od ukupnih rezultata. Ta činjenica leži na tome što nije izlaznost u svim izbornim jedinicama jednaka, što u nacionalno mješanim sredinama može značajno utjecati na ukupni rezultat.

Nadalje, već sam stavio neke podatke za OŠ po Hrvatskom nastavnom planu i programu na temi "Osnovne škole SBŽ". Na temelju tih podataka pretpostavio sam broj djece za pojedinu općinu u dobi od 0-17 godina.

Za sve općine sam uspio prikupiti podatke osim općine Dobretići (djeca iz ove općine se vode pod OŠ Jajce) tako da je broj Hrvata u Jajcu malo precienjen ali ta brojka je zanemariva. Također za općinu D. Vakuf ne mogu procjeniti broj Hrvata jer je mali uzorak a i djeca vjerojatno idu u bošnjačke škole.

Također molim sve kojima se da tražiti na netu ili ako već imaju informaciju, da napišu sve informacije o OŠ N. Travnik i OŠ Jozo Godžić - Ćupo (Stojkovići) koje se nalaze u općini Novi Travnik i rade po hrvatskom n.p.p. pa da možemo kompletirati i tu općinu.

slika

Još sam se potrudio pa sam napravio i broj „OSTALIH“ u ŽSB, a to su 99% Muslimani.
Normalno po istom principu kao i za Hrvate, ostatak koji je ostao kada sam analizirao izbore za Hrvate + ostatak djece u OŠ prema FZS. Naravno sve općine osim općine N. Travnik za koju nemam informacije za OŠ.
Dobio sam vrlo zanimljive podatke pa pogledajte .

Treba napomenuti da su ovo moje procjene koje ne moraju biti točne ali mislim da su idikativne i najtočnije do sada, jer još nisam naletio na internetu da se netko potrudio ovako sistematski obraditi ovu temu. Svi se bave nekim brojkama koje smo mi uzeli zdravo za gotovo i baratamo njima iako su to paušalno dane procjene, koje se bez ikakve argunetacije se guraju u javnost.

slika
---


Ultras, care stavio sam 2 karte na picture shack :palacgore1
http://www.pictureshack.us/view_8945zsb_sada.PNG
http://www.pictureshack.us/view_7261zsb_klinci.PNG
original je bolje kvalitete, ako znaš gdje ga mogu staviti :zubati :)
N. Travnik sam pretpostavio da slijedi trend drugih općina :zivili
A za Jajce treba uzeti u obzir da je dio te djece iz Dobretića, ali :aleale
Uglavnom zaključak je sljedeći. Natalitet u ŽSB-u buja, pogotovo na područjima koja su ostala dio Hercegbosne tijekom cijelog rata. Bugojno je najžalosnija točka, a i Fojnica bi mogla biti bolja :)
Ako neće biti iseljavanja gore neće biti problema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 26 ruj 2009, 14:52 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Evo gotovo je sve što sam planirao obraditi.

Malo mi Posavina nije jasna za Orašje ali šta ćeš kad je tako ispalo.

:zivili


Privitak/ci:
Končano.JPG
Končano.JPG [ 122.16 KiB | Pogledano 9747 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 26 ruj 2009, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Ceha je napisao/la:
Ultras, care stavio sam 2 karte na picture shack :palacgore1
http://www.pictureshack.us/view_8945zsb_sada.PNG
http://www.pictureshack.us/view_7261zsb_klinci.PNG
original je bolje kvalitete, ako znaš gdje ga mogu staviti :zubati :)
N. Travnik sam pretpostavio da slijedi trend drugih općina :zivili
A za Jajce treba uzeti u obzir da je dio te djece iz Dobretića, ali :aleale
Uglavnom zaključak je sljedeći. Natalitet u ŽSB-u buja, pogotovo na područjima koja su ostala dio Hercegbosne tijekom cijelog rata. Bugojno je najžalosnija točka, a i Fojnica bi mogla biti bolja :)
Ako neće biti iseljavanja gore neće biti problema.


N.Travnik je vjerojatno ima postotak djece kao i Busovača i Vitez, 23-25%.
Dobretići ne čine neku razliku u Jajcu, evo recimo da Dobretići imaju natalitet 20 promila (10-11 promila realno), onda bi 325 djece u Jajcu bilo iz Dobretića. Onda bi djeca iz Jajca činila 21,56% znači 5% više nego što Muslimanska djeca čine udio u njihovom stanovništvu. Ovo je u najgorem slučaju, ali realno Dobretići imaju 10-11 promila, znači 165 djece od 0-17, što znači da u Jajcu djeca 0-17 čine 22,86% u stanovništvu.
Jajce dosta dobro stoji s obzirom da je stanovništvo bilo protjerano tjekom rata.
Bugojno slabo, ali ipak tu je kompletno stanovništvo protjerano tjekom rata, što se vidi iz podatka da se samo trećina stanovništva vratila, s obzirom na statistiku većinom starci.
Travnik slabo, ali ako se uzme u obzir da je većina stanovništva protjerana tjekom rata, i nije tako loše. S obzirom da u onom dijelu koji je držao HVO živi oko 4000 Hrvata, onda 2/3 otpadaju na povratnike.
Kreševo slabo, Fojnica ne loše.
Uskoplje me pozitivno iznenadilo, svaka čast :palacgore1
Sve ispod 25% je loše.

Ali dobro ovo barem pokazuje da su one priče o slabom natalitetu Hrvata u srednjoj Bosni neistina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 27 ruj 2009, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Evo uradio sam za cjelu FBiH analizu (ove crvene brojke za Hrvate su neke okvirne procjene)

slika

---


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 27 ruj 2009, 18:10 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2009, 00:56
Postovi: 193
Ova Bosansko Podrinjska regija je najbolja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 27 ruj 2009, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21547
Ultras1986 je napisao/la:
Evo gotovo je sve što sam planirao obraditi.

Malo mi Posavina nije jasna za Orašje ali šta ćeš kad je tako ispalo.

:zivili


Da, Orašje je full čudno (u obranjenom djelu je bilo prije rata 90ak posto Hrvata). Trebalo bi pogledat strukturu samog grada, u njemu su prije rata muslimani bili većina.
Inače, Ultras, izvrstan posao :hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 27 ruj 2009, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21547
Ultras1986 je napisao/la:
Evo uradio sam za cjelu FBiH analizu (ove crvene brojke za Hrvate su neke okvirne procjene)

slika
---


Ultaras, još jednom super :zivili
Zeničko-Dobojska (ili Žepačko-Bobovačka županija :aleale ) isto stoji sasvim ok.
A i Tuzlanska (s obzirom da većina Hrvata tamo živi u samoj Tuzli) je isto iznenađujuća.
Gle, ako nastavimo s dobrim natalitetom za koju godinu će zeleni tražiti svoj entitet :hrvatinic :zivili :zivili :zivili :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 28 ruj 2009, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
bošnjaci doživljavaju ovih dana prvi brodolom u srednjoj bosni, a to je donji vakuf, a tu im nema hrvata da se na njih vade, kao što inače čine za bilokoju općinu u kojoj dolazi do pada nataliteta.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 28 ruj 2009, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58798
Lokacija: DAZP HQ
bravo ultras, ovo si carski odradio. najbolja analiza dosad koju sam vidio :palacgore1 i što je najvažnije, vrlo precizna.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 04 lis 2009, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Ceha je napisao/la:
ero je napisao/la:
Preko 180.000

To je loše. Jako. Županiji sa 68% zelenih :rigam i 32% Hrvata se nažalost ne piše dobro.
Ali čekaj di su svi?
Ako se ne varam, procjene bi trebale biti ovakve:
Vitez 60(i nešto) posto naših
Kiseljak 70(i nešto) posto naših
Kreševo 90 posto naših
Fojnica 1/3 naših
Uskoplje 1/3 naših
Dobretići 100% (mala općina s malo ljudi, al ipak :hrvatinic [trebali bi je Jajcu pripojit, da se tamo popravi stanje :basket ])
N.Travnik oko 50% (posto manje-posto više)
Busovača isto 50% (slična priča)
Jajce oko 50% (vjerojatno par posto manje)
Travnik oko 30%?
Bugojno oko 20%?
D.Vakuf 0%.
U Vitezu ima koliko 30ak tisuća ljudi,
U Kiseljaku oko 20ak tisuća
U Kreševu 7 tisuća
U Fojnici 15ak tisuća
U Uskoplju 20ak tisuća
U Dobretićima oko 1 tisuća
U N.Travniku oko 20ak tisuća
U Busovači oko 15ak tisuća
U Jajcu 30ak tisuća
U Travniku 70ak tisuća
U Bugojnu 40ak tisuća
U D.Vakufu oko 20ak tisuća.
Ovo je sve odokativno.
Dakle po tome bi imali 112 tisuća :hrvatinic A da su sve ostalo Muslimani njih bi bilo oko 158 tisuća, što bi nam dalo 42%, a zelenima 58.
Gdje sam fulao?


fulo si kod opcine Dobretici, nema ni 500 a kamoli 1000 :nanana i to uglavnom samo stariji ...ove godine u osnovnu skolu se upisalo 6 ucenika, a zadnjih godina prije rata redovno je brojala 1200 ucenika...danas po svijetu ima oko 12 000 "Dobracanaca" tj. Pougaraca...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 05 lis 2009, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21547
cakara je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
To je loše. Jako. Županiji sa 68% zelenih :rigam i 32% Hrvata se nažalost ne piše dobro.
Ali čekaj di su svi?
Ako se ne varam, procjene bi trebale biti ovakve:
Vitez 60(i nešto) posto naših
Kiseljak 70(i nešto) posto naših
Kreševo 90 posto naših
Fojnica 1/3 naših
Uskoplje 1/3 naših
Dobretići 100% (mala općina s malo ljudi, al ipak :hrvatinic [trebali bi je Jajcu pripojit, da se tamo popravi stanje :basket ])
N.Travnik oko 50% (posto manje-posto više)
Busovača isto 50% (slična priča)
Jajce oko 50% (vjerojatno par posto manje)
Travnik oko 30%?
Bugojno oko 20%?
D.Vakuf 0%.
U Vitezu ima koliko 30ak tisuća ljudi,
U Kiseljaku oko 20ak tisuća
U Kreševu 7 tisuća
U Fojnici 15ak tisuća
U Uskoplju 20ak tisuća
U Dobretićima oko 1 tisuća
U N.Travniku oko 20ak tisuća
U Busovači oko 15ak tisuća
U Jajcu 30ak tisuća
U Travniku 70ak tisuća
U Bugojnu 40ak tisuća
U D.Vakufu oko 20ak tisuća.
Ovo je sve odokativno.
Dakle po tome bi imali 112 tisuća :hrvatinic A da su sve ostalo Muslimani njih bi bilo oko 158 tisuća, što bi nam dalo 42%, a zelenima 58.
Gdje sam fulao?


fulo si kod opcine Dobretici, nema ni 500 a kamoli 1000 :nanana i to uglavnom samo stariji ...ove godine u osnovnu skolu se upisalo 6 ucenika, a zadnjih godina prije rata redovno je brojala 1200 ucenika...danas po svijetu ima oko 12 000 "Dobracanaca" tj. Pougaraca...

Ultras kaže da ih ima 954 :ujko
A da sam i fulao za 1000 ljudi, opet nas je 42 % :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 05 lis 2009, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
cakara je napisao/la:
fulo si kod opcine Dobretici, nema ni 500 a kamoli 1000 :nanana


Kako onda ima preko 900 redovno registriranih glasača?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 07 lis 2009, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Starfucker226 je napisao/la:
cakara je napisao/la:
fulo si kod opcine Dobretici, nema ni 500 a kamoli 1000 :nanana


Kako onda ima preko 900 redovno registriranih glasača?


ima 900, dogodine u ovo doba bit ce ih 1900, ja planiram dole otic i napravit bosansku osobnu (pa da mogu ganjat obnovu :D ), tako cu i ja bit na popisu biraca makar zivim u Rijeci...

dole sada ima skola do 3. razreda skole, a ovi stariji idu u Jajce, najvise 10-15 ucenika...zbog stranog jezika...a knjige za tu dijecu je donirao predsjednik vlade zapadnohercegovacke Zupanije i predsjednik HSP-a, dr.Zvonko Jurisic...za pohvalu... :ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 07 lis 2009, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30450
dudu je napisao/la:
bravo ultras, ovo si carski odradio. najbolja analiza dosad koju sam vidio :palacgore1 i što je najvažnije, vrlo precizna.


Cijenim trud koji je Ultras uložio, ali meni ne izgleda točno. Brojka od 100 000 Bošnjaka i Srba u HNK je nerealna. Ali dobro, valjda treba jednostavno sačekati popis stanovništva pošto mi se čini da se vrtimo u krug.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

808 of 2558 - 31.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 28 lis 2009, 13:47 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Evo samo da malo predočim kolike razlike postoje u ŽSB (analiza za Bošnjake)

Primjer 1.

Donji Vakuf (općina sa skoro pa 100% Muslimanskim stanovništvom)

Moja procjena 2008 14872
Rođeni 2008 (FZS) - 155 - (10,4 promila)
Umrli 2008 (FZS) - 136 - (9,1 promila)

Sasvim normalan natalitet i mortalitet, u granicama očekivanog. Možda čak s obzirom da se radi o ŽSB i Muslimanima očekivao bi se veći natalitet ali sve u svemu ništa neobično.

U OŠ na prostoru D. Vakufa ide 1829 (229 po generaciji). E sada, oni imaju ili veliki pad nataliteta ili "mućke" sa fiktivnim prijavljivanjem u drugim općinama u kojima su egal sa Hrvatima. (primjer Busovača)

Primjer 2.

Busovača (općina u kojoj su Hrvati i Muslimani na egal 50:50)

Moja procjena 2008 8268
Rođeni 2008 (FZS) - 145 - (17,5 promila)
Umrli 2008 (FZS) - 77 - (9,3 promila)

Ovdje vidimo da FZS za općinu Busovača prikazuje natalitet koji je možda i jedan od najvećih u BiH. Mortalitet je u granicama normalnog. E sada, da li se ovdje radi o prevari FZS-a, pogrešnom izračunu, ili Muslimanska politika sve radi da bi preuzela Busovaču. Kako (ako) to rade može se objasniti na više načina, a jedan je možda i fiktivno prijavljivanje iz drugih mjesta u Busovači. Jer kako drugačije objasniti da jedan Travnik i Vitez imaju kod Muslimana oko 11 promila natalitet, a Busovača čak 17,5.

Mada je sve ovo u sferi pretpostavki.

U svakom slučaju ako ima ljudi iz Busovače mogli bi napisati da li je ovo moguće prema stanju na terenu.

Još samo info da u OŠ po Bosanskom planu u Busovači ide oko 900 učenika (113 po generaciji).

Nešto je meni čudno u toj SB... Možda se varam ali bilo bi dobro da netko tko zna kakvo je stanje na terenu napiše koju riječ o ovome. Ako u Busovači imaju nataltet od 17,5 promila onda svaka čast, ali nešto sumnjam...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 28 lis 2009, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21547
Ultras1986 je napisao/la:
Evo samo da malo predočim kolike razlike postoje u ŽSB (analiza za Bošnjake)

Primjer 1.

Donji Vakuf (općina sa skoro pa 100% Muslimanskim stanovništvom)

Moja procjena 2008 14872
Rođeni 2008 (FZS) - 155 - (10,4 promila)
Umrli 2008 (FZS) - 136 - (9,1 promila)

Sasvim normalan natalitet i mortalitet, u granicama očekivanog. Možda čak s obzirom da se radi o ŽSB i Muslimanima očekivao bi se veći natalitet ali sve u svemu ništa neobično.

U OŠ na prostoru D. Vakufa ide 1829 (229 po generaciji). E sada, oni imaju ili veliki pad nataliteta ili "mućke" sa fiktivnim prijavljivanjem u drugim općinama u kojima su egal sa Hrvatima. (primjer Busovača)

Primjer 2.

Busovača (općina u kojoj su Hrvati i Muslimani na egal 50:50)

Moja procjena 2008 8268
Rođeni 2008 (FZS) - 145 - (17,5 promila)
Umrli 2008 (FZS) - 77 - (9,3 promila)

Ovdje vidimo da FZS za općinu Busovača prikazuje natalitet koji je možda i jedan od najvećih u BiH. Mortalitet je u granicama normalnog. E sada, da li se ovdje radi o prevari FZS-a, pogrešnom izračunu, ili Muslimanska politika sve radi da bi preuzela Busovaču. Kako (ako) to rade može se objasniti na više načina, a jedan je možda i fiktivno prijavljivanje iz drugih mjesta u Busovači. Jer kako drugačije objasniti da jedan Travnik i Vitez imaju kod Muslimana oko 11 promila natalitet, a Busovača čak 17,5.

Mada je sve ovo u sferi pretpostavki.

U svakom slučaju ako ima ljudi iz Busovače mogli bi napisati da li je ovo moguće prema stanju na terenu.

Još samo info da u OŠ po Bosanskom planu u Busovači ide oko 900 učenika (113 po generaciji).

Nešto je meni čudno u toj SB... Možda se varam ali bilo bi dobro da netko tko zna kakvo je stanje na terenu napiše koju riječ o ovome. Ako u Busovači imaju nataltet od 17,5 promila onda svaka čast, ali nešto sumnjam...

Vjerojatno multietnićarska mućka. To treba
:hammer


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 26 stu 2009, 17:28 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
IZBORI 2008- registrirani birači.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografija Srednje Bosne
PostPostano: 26 stu 2009, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ultras1986 je napisao/la:
IZBORI 2008- registrirani birači.

slika


Tu oko Travnika su još uvijek jaka hrvatska sela. :HercegBosanac

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 358 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO