HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: pet pro 06, 2019 4:47 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Novi članovi i otvaranje tema...
PostPostano: pet lip 18, 2010 9:59 pm 

Postoji li mogućnost da se zabrani otvaranje tema od strane novo registriranih članova? Česti su upadi na forum raznih osoba sumnjivih namjera, npr, jmh (skracenica psovke) i otvaranje teme: Pitanje za katolike..

Vrh

Naslov: Re: Novi članovi i otvaranje tema...
PostPostano: sub lip 19, 2010 7:42 am 

To bi dobro bilo. Npr. onemogućiti otvaranje novih tema članovima sa manje od 100 postova ili nešto slično.

Vrh

PostPostano: sub lip 19, 2010 7:46 am 

ManInBlack je napisao/la:
Postoji li mogućnost da se zabrani otvaranje tema od strane novo registriranih članova?

Bobovac je napisao/la:
Onemogućiti otvaranje novih tema članovima sa manje od 100 postova ili nešto slično.

Odlične ideje !

Vrh

PostPostano: pon lip 21, 2010 2:09 pm 

Nije više u mojoj ingerenciji, ali ne mogu odolit a da ne prokomentiram. Bez uvrede, loša i prestroga ideja, i prvi korak prema diktaturi, nakon toga se vrlo lako pređe na admin odobravanje novih registracija i moderatorsko odobrenje za nove teme i sl. A neželjena posljedica je da će ljudi baljezgati više nego uobičajeno, samo da bi nabili tih 100 postova. Uvijek dajem prednost slobodi, kreativnosti i protoku informacija...uvijek se registrira netko tko želi objaviti neku vijest, temu koja ih zanima i sl...glupo bi bilo takvo što sputavati. Da ne nabrajam brilijantne teme otvorene od relativno friških članova.

Kome treba strog, reguliran i steriliziran forum...tko hoće takvo što neka ide na sjednicu kućnog savjeta.

Vrh

PostPostano: pon lip 21, 2010 7:49 pm 

I po meni loša ideja. Kakve veze ima koliko netko ima postova s kvalitetom tema koje otvara? Ja sam nakon samo nekoliko postova otvorio par tema koje su bile dobro komentriane. Da ne govorim o tome kako dosta ljudi dolazi na forum kako bi dobili određenu informaciju ili saznali više o uskom području koje ih zanima, a nemaju namjeru pisati na drugim temama.

Vrh

PostPostano: pon lip 21, 2010 7:52 pm 

Inače mi je posebno nejasno kako među 1174 registrirana člana ima barem par stotina onih koji nisu napisali ni post. Koji je bio motiv njihove registracije? Razumio bih da je forum dostupan samo registriranim korisnicima, ali ovako mi je to posve nejasno.

Vrh

PostPostano: pon lip 21, 2010 11:34 pm 

divlja svinja je napisao/la:
Inače mi je posebno nejasno kako među 1174 registrirana člana ima barem par stotina onih koji nisu napisali ni post. Koji je bio motiv njihove registracije? Razumio bih da je forum dostupan samo registriranim korisnicima, ali ovako mi je to posve nejasno.

Od tih registriranih s 0 postova sigurno je dosta onih koji su se registrirali, pa poslije zaboravili username i password, ili su zaboravili šta su uopće htjeli.

Dobar motiv registracije je mogućnost komentiranja članaka na portalu.

Vrh

PostPostano: uto lip 22, 2010 10:45 am 

divlja svinja je napisao/la:

- Dosta ih komentira samo na portalu
- Kad se registriraš lakše je čitati forum (i ako ne misliš pisati), možeš sortirati postove kako god hoćeš, forum izlista nove postove od zadnjeg dolaska, pretraživanje, pretplata na teme (obavijest e-mailom ako se odgovori na pretplaćenu temu), privatne poruke itd...

Vrh

PostPostano: sub lip 26, 2010 7:47 am 

Ovo ne bih nikada predvidio:

mostar/trazim-ljiljanu-sefic-orlovic-t2647.html

Vrh

PostPostano: čet kol 05, 2010 8:54 pm 

novi sam ali na većini foruma 100-200 postova pa otv,teme i pp

Vrh

PostPostano: čet kol 05, 2010 11:18 pm 

treba zabraniti clanstvo
ali naplacivati clanarinu :pepam

Vrh

PostPostano: sub lis 16, 2010 4:21 pm 

Novi sam na forumu! Svaka čast na njemu! Mislim da bi vam malo reklame dobro došlo negdje.

Vrh

PostPostano: ned lis 17, 2010 3:54 am 

mostarac111 je napisao/la:
Novi sam na forumu! Svaka čast na njemu! Mislim da bi vam malo reklame dobro došlo negdje.

Pa imamo linkove i bannere na dosta naših portala, google nas voli (sve je SEO optimizirano), a bila je reklama za portal na TV Kiss, a Oldskul nas je pomenula na radiju Herceg-Bosne :zubati

Vrh

PostPostano: uto lis 19, 2010 3:33 pm 

scorpio57 je napisao/la:
novi sam ali na većini foruma 100-200 postova pa otv,teme i pp

a gdje to molim te :neznam

ja sam reg na 20-foruma i nigdeje nema takve zabrane,jedino je problem kad nesto trazis od ljudi tesko ce ti itko pomoci ak imas samo 2-3 posta

OnT:inace slaba reklama ja tek danas, slucajno naletio na ovaj forum(preko poskoka)
ali posto sam hrvat i zivim u ovoj drzavi odlucih se registrirati
za sad toliko od mene
pozz

Vrh

PostPostano: pet pro 17, 2010 9:18 am 

Ministry of Sound je napisao/la:
mostarac111 je napisao/la:

Pa imamo linkove i bannere na dosta naših portala, google nas voli (sve je SEO optimizirano), a bila je reklama za portal na TV Kiss, a Oldskul nas je pomenula na radiju Herceg-Bosne :zubati

Ja sam vas pomenula na Slobodni.net ali isto tako mozete sami otvoriti temu o svom forumu, i da pisemo o njemu, a posto to citaju mnoooooogi gosti, koje trazilice bace nama, onda ce vas i pogledati sigurno, mozda se i regati ( ako im budete zanimljiviji od slobodnog.net-a, jer kod nas je sčlobodaaaaaaaaaaa :D ).

Salim se, ok ste, vjerujem da cete narasti, i bili vejiki decki.
Hm, mozda...imam jednu ideju :bih :smajl025

Vrh

PostPostano: pet pro 17, 2010 9:23 am 

Citat:
"Nikada do sada nisam naišao na čovjeka koji je u tolikoj mjeri altruist i koji je spreman pomoći gdje god to može kao što je to Milan Bandić", izjavio je Hadžihafizbegović.

Mensečini da je Hadžihafiz ipak mislio na tebe, gospođice southern :laugh

Vrh

PostPostano: pet pro 17, 2010 9:34 am 

Citat:
"Nikada do sada nisam naišao na čovjeka koji je u tolikoj mjeri altruist i koji je spreman pomoći gdje god to može kao što je to Milan Bandić", izjavio je Hadžihafizbegović.

Mensečini da je Hadžihafiz ipak mislio na tebe, gospođice southern :laugh

Nista ti jos nisi vidio, dragi mr. Ministry ......

sto ne znaci da neces

:clap

Jesam li pomenula kako mi docekujemo nove clanove?

http://slobodni.net/showthread.php?p=375610#post375610

Vrh

PostPostano: ned tra 03, 2011 2:10 pm 

Jel ima neko iz Surkovca, treba mi jedna informacija? Pozdravvv

Vrh

PostPostano: ned tra 03, 2011 4:49 pm 

Nije više u mojoj ingerenciji, ali ne mogu odolit a da ne prokomentiram. Bez uvrede, loša i prestroga ideja, i prvi korak prema diktaturi, nakon toga se vrlo lako pređe na admin odobravanje novih registracija i moderatorsko odobrenje za nove teme i sl. A neželjena posljedica je da će ljudi baljezgati više nego uobičajeno, samo da bi nabili tih 100 postova. Uvijek dajem prednost slobodi, kreativnosti i protoku informacija...uvijek se registrira netko tko želi objaviti neku vijest, temu koja ih zanima i sl...glupo bi bilo takvo što sputavati. Da ne nabrajam brilijantne teme otvorene od relativno friških članova.

Kome treba strog, reguliran i steriliziran forum...tko hoće takvo što neka ide na sjednicu :hrvatinic kućnog savjeta.

Sloboda izrazavanja misli i stavova od neprocjenjive je vaznosti, i nikad ne moze stetiti.
Nista ne cenzurisati ,osim vulgarnih uvreda ,bilo licnih ,bilo na nacionalnoj osnovi .

Mislim takodje , da je jako vazno ,( a cini mi se da je to ovdje jeste slucaj , bar koliko sam do sad primjetio )...da , iako je ovo ,hajde da kazem 'maticni' forum Hrvata u BiH , administratori ( takodje Hrvati ) vrlo rjetko ili nikako ne protaziraju samo 'hrvatski pogled' na stosta u forumskim raspravama , tje ne ukljucuju se u vrlo cestu srpsko-hrvatsko-muslimansku polemiku medju forumasima ,iz pozicije neobjektivnog moderatora (Hrvata) , koji u slucaju da 'hrvatska strana ' ostane bez argumenata i uslovno receno 'gubi' , jednostavno banuje covjeka (ili vise njih) na opste odobravanje prisutnih Hrvata.Koji onako u coporativno vicu (kao sto je slucaj na muslimanskim forumima )'to ZUMKE , pile od sokola ...zivjo' gazda imo vazda!!' :smajl007 :zivili Meni to bjedno.
Razmisljao sam da li da ovo napisem, posto zvuci kao trac (mozda i jeste), jer nije prisutna 'druga strana'... ali prosto ne mogu da ne uporedim (rekao sam to i tamo , pa su me ekspresno banovali) .
Na tim muslimanskim kako forumima , tako i u medijima ,vlada izuzetno velika cenzura , ksenofobija i 'etnicka cistoca' i na korak su od cistog fasizma, koji najcesce upravo moderatori foruma podrzavaju.
Svi ti stereotipi koje stvaraju na taj nacin , 'da su oni dobri ,a svi drugi losi ', nista dobro im nece donijeti,samo raspamecenost i fasizaciju sopstvenog naroda.
Ne znam, mozda se varam ,ali meni se cini da je to tako.

Administrator moze ucestovati u bilo kakvoj polemisanju i razgovoru ,ali samo kao obican forumas.
Kako je na srpskim , ne znam...bzze mi je da sa Srbima 'razgovaram ' po forumima..To radim live .

Vrh

PostPostano: pon tra 04, 2011 11:46 am 

Svarog je napisao/la:

Kome treba strog, reguliran i steriliziran forum...tko hoće takvo što neka ide na sjednicu :hrvatinic kućnog savjeta.

Sloboda izrazavanja misli i stavova od neprocjenjive je vaznosti, i nikad ne moze stetiti.
Nista ne cenzurisati ,osim vulgarnih uvreda ,bilo licnih ,bilo na nacionalnoj osnovi .

Mislim takodje , da je jako vazno ,( a cini mi se da je to ovdje jeste slucaj , bar koliko sam do sad primjetio )...da , iako je ovo ,hajde da kazem 'maticni' forum Hrvata u BiH , administratori ( takodje Hrvati ) vrlo rjetko ili nikako ne protaziraju samo 'hrvatski pogled' na stosta u forumskim raspravama , tje ne ukljucuju se u vrlo cestu srpsko-hrvatsko-muslimansku polemiku medju forumasima ,iz pozicije neobjektivnog moderatora (Hrvata) , koji u slucaju da 'hrvatska strana ' ostane bez argumenata i uslovno receno 'gubi' , jednostavno banuje covjeka (ili vise njih) na opste odobravanje prisutnih Hrvata.Koji onako u coporativno vicu (kao sto je slucaj na muslimanskim forumima )'to ZUMKE , pile od sokola ...zivjo' gazda imo vazda!!' :smajl007 :zivili Meni to bjedno.
Razmisljao sam da li da ovo napisem, posto zvuci kao trac (mozda i jeste), jer nije prisutna 'druga strana'... ali prosto ne mogu da ne uporedim (rekao sam to i tamo , pa su me ekspresno banovali) .
Na tim muslimanskim kako forumima , tako i u medijima ,vlada izuzetno velika cenzura , ksenofobija i 'etnicka cistoca' i na korak su od cistog fasizma, koji najcesce upravo moderatori foruma podrzavaju.
Svi ti stereotipi koje stvaraju na taj nacin , 'da su oni dobri ,a svi drugi losi ', nista dobro im nece donijeti,samo raspamecenost i fasizaciju sopstvenog naroda.
Ne znam, mozda se varam ,ali meni se cini da je to tako.

Administrator moze ucestovati u bilo kakvoj polemisanju i razgovoru ,ali samo kao obican forumas.
Kako je na srpskim , ne znam...bzze mi je da sa Srbima 'razgovaram ' po forumima..To radim live .

Ne znam kako je na drugim forumima jer ne sudjelujem, ali sudeći po pričama drugih forumaša, po komšijskim forumima djeluje jedna ogromna doza mržnje, isključivosti i jednoumlja. Kod nas je opuštenije jer smatramo da svako (tko ne uništava teme) ima nešto korisno za reći, a ruku na dušu, vjerujemo da su naši argumenti jaki i da mogu svakako pretrpjeti i analizu i kritiku.

Ako oni na svom domaćem terenu, gdje imaju ogromnu brojčanu prednost ne dozvoljavaju čak ni usamljene glasove razuma, onda slijedi da su i sami uvjereni u nakaradnost svojih argumenata i politike.

Drugi narodi i mišljenja na forumu su svakako dobrodošli jer se može štošta naučiti, a i sa sociološke, pa i političke razine je zanimljivo, mogu se puštati razni probni baloni i isčitati reakcije.

No, ne mora značiti da je ovo superiorniji pristup. Ovaj pristup je sigurno dobar jer doprinosi pluralizmu unutar naroda, ali je isto tako moguće da možda slabi čvrstinu kojom se postavlja prema drugim narodima. Dok se kod Zlaje i SDA odgajaju zombiji i borgovi bez mozga koji su ujedinjeni do konačnog cilja, kod nas se možda i previše pametuje...

Vrh

PostPostano: sri tra 20, 2011 10:31 am 

Postovanje,
tek sam sitgao i jedva se uspio prijaviti na Poskok.info
eto da Vas malo pozdravim i odoh citat sta ste sve
napisali
pozz iz Sarajeva

Vrh

PostPostano: sri tra 20, 2011 10:39 am 

Pozz, samo ovo jarane nije Poskok :)

Vrh

PostPostano: sri tra 20, 2011 10:52 am 

slobodnianaliticar je napisao/la:
Postovanje,
tek sam sitgao i jedva se uspio prijaviti na Poskok.info
eto da Vas malo pozdravim i odoh citat sta ste sve
napisali
pozz iz Sarajeva

PooZZ iz Sarajeva i tebi.

Vrh

PostPostano: uto svi 17, 2011 8:23 am 

Pozz, samo ovo jarane nije Poskok :)

forum je isti, zar ne?

It's probably me...

Vrh

PostPostano: pon lis 31, 2011 8:45 pm 

...sto izbrisa sa-x?
Bas sam htjeo vidjeti koliko nas je pobrisano!

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: