HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 05:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5623 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 225  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 22 stu 2020, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 stu 2020, 15:09
Postovi: 797
Gorski Karabah je završena priča za Armence.
Ruska vojna prisutnost je samo predstava kao i sporazum koji kao daje neku nadu Armencima.
Azeri će doći sa svojim obiteljima i ono malo Armenaca što ostane u Karabahu bit će debela manjina bez nekih posebnih prava.

_________________
Schwarzenegger u Predatoru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 22 stu 2020, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 731
Posljednji mohikanac je napisao/la:
Gorski Karabah je završena priča za Armence.
Ruska vojna prisutnost je samo predstava kao i sporazum koji kao daje neku nadu Armencima.
Azeri će doći sa svojim obiteljima i ono malo Armenaca što ostane u Karabahu bit će debela manjina bez nekih posebnih prava.


nadam se da će alijev pozvati i vas bošnjake da kolonizirate shushi i agdam.

-lako će te konvertirati na šijitizam, iskustva imate
-dobri na miješalici, obnova neće patiti.
-ratnici koji su pobijedili razne uzp-ove i genocide je isto jaka referenca, s obzirom na to da nastavak rokanja u nk kad tad slijedi
-vični primanju sadake, azerbejdžan će upumpavati milijarde manata (1 manat = 1 km, lako se orijentirati)

neka krenu bošnjački pilgrimi, mayflower čeka usidren u neumu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 22 stu 2020, 22:18 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Posljednji mohikanac je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:

Znaci da oni Rusima trebaju i da je opet sve to samo interes. SVA politika se bazira na interesu i kad to shvatimo onda mozemo ozbiljnu politiku vodit.
Meni je ogromna glupost tvrdit ovde da su Rusi prodali armence. Armenci su se ponašali bahato i izgubili dodir sa realsnoscu zivili u 90im i takva im je i vojska bila. Sami Armenci iz Armenije nisu htjeli ic u NK da se bore i onda optuzuju Ruse sto oni nisu trosili resurse za njih ? WTF ? Dalje, Armenci su prekinuli suradnju sa rusikim FSB-om i prekinuli veze, da nisu ovi bi im javili da Azeri spremaju napad. Na kraju opet su Rusi spasili Stepanarket i ostatak jer Azeri se nisu sami od sebe zaustavili nego na pritisak Rusa.
Vecina ovde ima surealan pogled na Ruse, ili in veliča ili su Rusophobi.

Da se vratim na Armeniju... Jedva čekam srijedu jer se nadam nastavku i povratku Armenaca.
Neki preokret, iz duje u keca.


Šta je u srijedu?

Francuska ce tad vjerovatno priznat Republiku Arzach.
Onda treba vidit reakciju Azera koji govore da ce cjeli Karabach bit njihov. Samo ako tad krenuo na Stepanarket, tad ce bit druga prica jer su sad tamo Rusi.

Evo gledam snimke neki Ruski novina da su mirovne snage stigle u Sushu i da se Azeri povlace iz Sushe? Mislio sam da ce Rusi samo bit na Armenskom podrucju a Azeri sami (sa Turcima) cuvat svoje djelove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 22 stu 2020, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9237
Pojedini bi ipak trebali ponoviti povijesne lekcije, Armenija je 2018. imala sorosevsku "obojenu revoluciju" u kojoj je smaknut tadasnji premijer Sergsjan, inace rodjen u Stepankertu i istaknuti borac u ratu devedesetih.... a na vlast je instalirana ova sorosevska pudlica Pashyan koji je na izborima osvojio cijelih 8% glasova.

Od tada Armenija vise nije Ruski saveznik.

Znakovito.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 22 stu 2020, 23:40 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Sergsjan da je osta Premijer, sve sto ima Armenska vojska, on bi poslao u svoj rodni NK.
Ne kazem da bi bilo dovoljno ali svakako bi gledali drugacij Film sad.
Kad razmislim koliko se stvari poklopilo Azerima u ovom ratu to je pravo čudo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 22 stu 2020, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 stu 2020, 15:09
Postovi: 797
VUKsaJUGA je napisao/la:
Posljednji mohikanac je napisao/la:

Šta je u srijedu?

Francuska ce tad vjerovatno priznat Republiku Arzach.
Onda treba vidit reakciju Azera koji govore da ce cjeli Karabach bit njihov. Samo ako tad krenuo na Stepanarket, tad ce bit druga prica jer su sad tamo Rusi.

Evo gledam snimke neki Ruski novina da su mirovne snage stigle u Sushu i da se Azeri povlace iz Sushe? Mislio sam da ce Rusi samo bit na Armenskom podrucju a Azeri sami (sa Turcima) cuvat svoje djelove.


Sad su se sjetili! Malo puno prekasno, ne bi me čudilo ni da zakasne sa muslimanima, pa da se jednog dana polumjesec zavijori iznad Pariza.

_________________
Schwarzenegger u Predatoru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 00:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68930
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Gradsko vijece Pariza usvojilo rezoluciju, a navodno ce i Senat (koji je u Francuskoj savjetodavni)

Citat:
The City Council of Paris has adopted a resolution, calling on the French Minister of Europe and Foreign Affairs to urge France to recognize the Republic of Artsakh, Armenia’s Foreign Ministry reported in a Facebook post on Wednesday.

The resolution cites numerous factors for this initiative, including the military aggression by Azerbaijan against Artsakh, which was sponsored by Turkey and the involvement of jihadist militants from Syria. It also highlighted the humanitarian crisis in Artsakh that resulted from the Azerbaijani air strikes as a result of which 80 percent of the infrastructures of Stepanakert have been destroyed.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 00:32 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Robbie MO je napisao/la:
Gradsko vijece Pariza usvojilo rezoluciju, a navodno ce i Senat (koji je u Francuskoj savjetodavni)

Citat:
The City Council of Paris has adopted a resolution, calling on the French Minister of Europe and Foreign Affairs to urge France to recognize the Republic of Artsakh, Armenia’s Foreign Ministry reported in a Facebook post on Wednesday.

The resolution cites numerous factors for this initiative, including the military aggression by Azerbaijan against Artsakh, which was sponsored by Turkey and the involvement of jihadist militants from Syria. It also highlighted the humanitarian crisis in Artsakh that resulted from the Azerbaijani air strikes as a result of which 80 percent of the infrastructures of Stepanakert have been destroyed.

Ja ne mogu nigdje da nadem u kojim granicama ce da pariznaju Arzach? U sadasnjim, ili onim prije ovog rata, ili samo u granicama NK?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 01:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68930
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
VUKsaJUGA je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Gradsko vijece Pariza usvojilo rezoluciju, a navodno ce i Senat (koji je u Francuskoj savjetodavni)


Ja ne mogu nigdje da nadem u kojim granicama ce da pariznaju Arzach? U sadasnjim, ili onim prije ovog rata, ili samo u granicama NK?


U onim koje imaju najmanje potencijala za konflikt i da budu uzrok novog rata, a to su ove sada dogovorene.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 02:04 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Robbie MO je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
Ja ne mogu nigdje da nadem u kojim granicama ce da pariznaju Arzach? U sadasnjim, ili onim prije ovog rata, ili samo u granicama NK?


U onim koje imaju najmanje potencijala za konflikt i da budu uzrok novog rata, a to su ove sada dogovorene.

Citao si ili tvoje misljenje? Pisao sam da i ja tako mislim ali moje mišljenje nije relevantno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 10:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68930
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
VUKsaJUGA je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

U onim koje imaju najmanje potencijala za konflikt i da budu uzrok novog rata, a to su ove sada dogovorene.

Citao si ili tvoje misljenje? Pisao sam da i ja tako mislim ali moje mišljenje nije relevantno.


Pratim razne diplomacije neko vrijeme, otprilike znam kako razmišljaju.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35909
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
S obzirom da je Armenija potpisala ovaj sporazum moguće da priznaju i u ovim granicama.
Kad se sve uzme u obzir na kraju možda i izvuku više nego je izgledalo da će u ratu.
Najvažnije dobit će međunarodno priznanje.

Do sada se vratilo 25 000 armenskih izbjeglica, većinom u Stepanakert.
Martuni slabo, u gradu ostalo samo 1000 ljudi, uništeno 70-80% grada.

Ne znam je li to dio sporazuma ali azerbajdžanska vojska u pratnji Rusa morala napustiti grad.
Valjda je dogovoreno da Suši bude demilitariziran.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35909
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Bome će Rusi sasvim sigurno imati problema u budućnosti, sad sam potpuno siguran da ne idu nigdje iz Karabaha niti nakon 5 godina.
Ako Turci krenu raditi sranja prvo ide priznanje Arcaha od strane Rusije kao što je bio slučaj s Abhazijom i južnom Osetijom čim se Gruzija okrenula protiv njih.

Turska vojska u Bakuu
slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 11:22 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
daramo je napisao/la:
Bome će Rusi sasvim sigurno imati problema u budućnosti, sad sam potpuno siguran da ne idu nigdje iz Karabaha niti nakon 5 godina.
Ako Turci krenu raditi sranja prvo ide priznanje Arcaha od strane Rusije kao što je bio slučaj s Abhazijom i južnom Osetijom čim se Gruzija okrenula protiv njih.

Turska vojska u Bakuu
slika


Arzach ce se uskoro priznat, barem od zapada. Upitna je samo reakcija Erdogana i njegovi mudzahedina.
Pitanje je ocel to prihvatit ili ce se opet zaratit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čitam premijerovu biografiju. To je kao manual Soros fondacije za "regime change". Zbog njegovih direktnih paljenja mase da se tuku sa policijom je 10 ljudi život izgubilo. Ali na kraju su opet sami Armenci krivi. Na svim izborima ga doslovce odjebavali i na zadnjim kao ludi mu dali glas.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20700
Sad su se sjetili priznavati Armence, kao da je svijet priznao krajinu 10. kolovoza 1995. godine....

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 23 stu 2020, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9237
Iskoristio je veliko nezadovoljstvo gradjana korupcijom i siromastvom, oborio proslu vladu, imao savjetnike sa zapada, pazljivo gradjen image revolucionara i nacionalnog vodje, sve nasminkano... preveslao narod... detalj, ozljedio je ruku na nekoj ogradi i onda je na protestima hodao sa zamotanom rukom cime je kopirao legendarnog Avu Melkoniana

slika

Armeni su nasjeli, sad im se kasno kajati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 24 stu 2020, 14:58 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
121 mjesta Armenci gube u Arzachu.
Pisu 121 sela i gradova ma da meni su tu jedini polu-gradovi Sushi i Hardut.
Zanimljivo bi bilo vidit koliko ljudi je sve skupa zivilo tu.
Sumnjam a je bilo vise od 20k ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 24 stu 2020, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5202
VUKsaJUGA je napisao/la:
121 mjesta Armenci gube u Arzachu.
Pisu 121 sela i gradova ma da meni su tu jedini polu-gradovi Sushi i Hardut.
Zanimljivo bi bilo vidit koliko ljudi je sve skupa zivilo tu.
Sumnjam a je bilo vise od 20k ljudi.



Ma nije tu bilo neke populacije. To su sela po 200 300 ljudi vecinom. Sumnjam da ce se i Azarbejdzanci tu vratiti. Mozda ce poletiti u pocetku misleci dobiti armenska imanja i zemlju ali to je nerazvijen kraj. Ako Azarbejdzan iz inata ne ulupa tu velike pare nece tu biti nesto posebno

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 24 stu 2020, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
krstjanin je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
121 mjesta Armenci gube u Arzachu.
Pisu 121 sela i gradova ma da meni su tu jedini polu-gradovi Sushi i Hardut.
Zanimljivo bi bilo vidit koliko ljudi je sve skupa zivilo tu.
Sumnjam a je bilo vise od 20k ljudi.



Ma nije tu bilo neke populacije. To su sela po 200 300 ljudi vecinom. Sumnjam da ce se i Azarbejdzanci tu vratiti. Mozda ce poletiti u pocetku misleci dobiti armenska imanja i zemlju ali to je nerazvijen kraj. Ako Azarbejdzan iz inata ne ulupa tu velike pare nece tu biti nesto posebno


Nece se tu ni njih bog zna nesto naselit. Malo ce bit nesto u Shushi i Agdamu (koji je na samoj granici sa ostatkom Azerbajdzana).
Azeri su vec pali na prosjek od 2 djece i tu nema velike mogucnosti za ekspanziju. Sto bi se neko selio tamo gdje nema nikog i napustio ocevu kucu koju ce nasljedit ili je nasljedio.
Tako ni Armenci nisu mogli nasleit nista izvan NK, jedino malo nesto oko Lacina sto su napravili ali cak ni na tom vaznom koridoru je to skroz slabo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 24 stu 2020, 16:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68930
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Brinete se o zaseocima ko da su vam rođeni. :D

Mamići Donji su ala Hadrut.

A ova sela po Karabahu su kao zaseoci po Hercegovini za koja niste čuli ni ako u Mostaru živite.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 24 stu 2020, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35909
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kakva naselja, to je Alijeva propaganda, broje svaki zaselak s dvije kuće.
Pa jedan Suši nema 4000 stanovnika, pola od tih "naselja" su prazna sela.
Jedino važno za čim Armeni imaju žaliti je Suši i Hadrut.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 24 stu 2020, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35909
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ako je ovo istina da Azeri planiraju plaćati Arapima da dovode obitelji u karabaške vukojebine to je dokaz da se većina od Azera koji su tu živjeli neće vratiti.
Očekivano, ljudi stvorili novi život u bogatijim dijelovima Azerbajdžana.
To je kao očekivati da se sutra netko vrati u Posavinu nakon toliko godina.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 24 stu 2020, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35909
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kurdski izvori tvrde da je Turska u Afrinu otvorila agenciju za one koji žele kolonizirati Karabah, većinom ciljaju na tamošnje Turkmene.

Azerbajdžan već krenuo s izgradnjom ceste Džabrail-Šuši.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 24 stu 2020, 19:24 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Robbie MO je napisao/la:
Brinete se o zaseocima ko da su vam rođeni. :D

Mamići Donji su ala Hadrut.

A ova sela po Karabahu su kao zaseoci po Hercegovini za koja niste čuli ni ako u Mostaru živite.

Kraj godine, slabo se ima sta radit na poslu uz to još Lockdown.
A uz to suosjecajem sa Armencima, znam kako je bjezat od muslimana.

@daramo Azeri ta prazna mjesta koriste u svrhe da prikazu koliko je veličanstvena pobjeda.
Armenci ta prazna mjesta koriste da povećaju listu i prikazu ovo kao genocid.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5623 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 225  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO