HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Austrija strahuje od bosnjackih Islamista
PostPostano: 18 svi 2019, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Naša Kvačica je napisao/la:
deder je napisao/la:
Ne znam ja ko ovdje spamuje, covjek je pitao i ja sam mu objasnio. Ako iko spamuje onda je to BBC.

Nasa Kvacice, sto se izbora tice: FPÖ je riknuo i to ce se brzo pokazati. Sjeti se ovih rijeci za mjesec-dva nakon izbora. Jedino sto se moze desiti je da Kurz ne izgubi dovoljno da bi se i njega moglo smaknuti, ali to zavisi sve od toga do koje mjere ce, prije svega socijaldemokrati, ali i ostale stranke, uspjeti iskoristiti ovu do sad nevidjenu slabost desno-konzervativnih. Sto je najludje, posto su ostale stranke premale da bi mogle sa jednim od dva velika igraca (SPÖ i ÖVP, posto ce FPÖ da padne na beznacajnu brojku - ja im prognosticiram ispod 10%) da udju u koaliciju. Sto ce zemlju uvesti u jos vecu krizu, barem politicki, ali iskusace sve oni koji su za ovo krivi, naime desnica. Na kraju krajeva ce opet vlast da prave ili socijaldemokrate sami, ili ÖVP sami, ili njih dvoje u koaliciji ali bez Kurza, tj. sa nekim novim sefom (ovo zavisi od postotka glasova koji ce dobiti ÖVP).


Ja se slažem da će FPO izgubiti glasove, samo ne mislim da će glasači FPO-a dati glasove socijalistima.


Dace onaj dio koji je FPÖ i uzela od SPÖ, dakle uglavnom radnicka klasa. Sigurno ce i jedan dio otici u ÖVP, dok NEOS i Zeleni tesko da ce ista od svega toga profitirati.

Ovo SPÖ sad ako ne iskoristi na adekvatan nacin ispasce najveci levati u istoriji Austrije.

Kako god da ispadne, niko nece moci sam sastaviti vladu. Mozda jedino bude mogla ÖVP sa Zelenima i NEOS ili SPÖ isto to (dakle trojna koalicija s jednim od dva velika igraca). Ali inace - bez ÖVP i SPÖ skupa - niko nece doci na 50 + posto glasova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Austrija strahuje od bosnjackih Islamista
PostPostano: 18 svi 2019, 21:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
Ne poznajem austrijsku političku scenu pa mi te skraćenice ne znače puno.

Ali definitivno je ovo bio prvorazredni skandal. Sviđa mi se kako se odmah ruši vlada i raspisuju izbori. Kod nas bi bila priča: nije to ništa strašno i branili bi jedni druge.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Austrija strahuje od bosnjackih Islamista
PostPostano: 18 svi 2019, 21:25 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
SPÖ - socijaldemokrate, crvena boja
ÖVP - konzervativni (demokrscani), crna boja
FPÖ - slobodarska stranka nominalno ali od Hajdera pa naovamo austrijska desnica, plava boja
Zeleni - zelena boja
NEOS, Neoliberalna stranka koja je tek nekolike godine na sceni, roza boja. Uglavnom: kapitalisticki stavovi sa drustveno politicki lijevim stavovima (protiv rasizma, za ******** itd.)
KPÖ, komunisti, stranka koja ima oko 1-2 posto, zavisno kad i gdje, zastupaju drustveno politicki iste stavove kao i Zeleni ili NEOS, ali su isto tako i antikapitalisti, sto je tipicno za komuniste


Ono sto "vas" interesuje je sigurno uglavnom to "kakvi su oko islama".

Desno imas FPÖ
Lijevo Zelene, NEOS i KPÖ, ali i najvecim dijelom SPÖ

Izmedju te dvije pozicije ali u medjuvremenu vise naginju ka FPÖ (otkako je Kurz skontao kako ide populizam u toku migrantske krize) je Kurzov ÖVP.

Jedina od ovih stranaka je FPÖ surovala s Dodikom.


Uglavnom da, sistem funkcionise ali to je tako u koliko toliko uredjenim pravnim drzavama. Postoje jednostavno linije koje se ne prekoracavaju i oko toga postoji siroki drustveni konsenzus.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Austrija strahuje od bosnjackih Islamista
PostPostano: 18 svi 2019, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
I da, predsjednik Austrije, koji se bira direktno, je nekadasnji sef Zelenih (reprezentativna funkcija, vrhovni komandant itd.). Pobijedio je desnicarskog kandidata iz FPÖ Hofera. Hofer sad od Strache-a preuzima FPÖ kao Klubobmann.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Austrija strahuje od bosnjackih Islamista
PostPostano: 18 svi 2019, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
novovrijeme je napisao/la:

15:45

Da cujemo sad Muslimane?
Kad ste znali udariti onako na jednu zenu Kolindu valjda znate udariti i na musko iz Austrije.
Ili se sad slazete da ste Islamisticko gnijezdo?



I da muslimani zakljuce:

Citat:
"Hrvatska je sr*nje"

Njemački mediji objavili su u petak kompromitirajuću videosnimku koja otkriva da je Strache, predsjednik desno-populističke Slobodarske stranke Austrije (FPÖ), uoči parlamentarnih izbora u Austriji 2017. ponudio ruskoj poduzetnici prednost pri dodjeli javnih natječaja u zamjenu za donacije za predizbornu kampanju FPÖ-a.

U videu je spominjao i Hrvatsku.

Strache je svojoj ruskoj prijateljici savjetovao da nipošto ne ulaže novac u države jugoistoka Europe. “Hrvatska je jedno sr*nje, sr*nje”, govori Strache te savjetuje i da bježi od Srbije odakle je političkim utjecajem spašavao tvrtke svojih austrijskih prijatelja.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/pol ... 86572.aspx


Cisto da se zna sta je Strache delao dok je stiskao rucetinu Dodiku i malo Srbima srao o turskoj najezdi. Lik je Srbe procitao ko niko. Ode u neku cetnicku kafanu u Becu, nabije si brojanicu, kenja o Kosovskom boju (bukvalno :D ), i uzme im desetak hiljada glasova. A onda im u istom dahu skrati djeciji doplatak za djecu koja ne zive u Austriji. :D

Nazalost, ne samo njima, vec i svima drugima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Austrija strahuje od bosnjackih Islamista
PostPostano: 22 svi 2019, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Strachuje li strahe od cuze? :D Ja saveznika i govana..

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: goran2hr, Navodni Poslanik i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO