HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 14:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4214 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 169  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 24 ožu 2012, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Citat:
Ubica iz Tuluza prošlog mjeseca bio u Zavidovićima

BANjALUKA, - Serijski ubica iz Tuluza, Francuz alžirskog porijekla Muhamed Merah koji je prije nekoliko dana usmrtio sedam lica, nedavno je boravio u BiH, i to na jednom od brojnih predavanja o islamu, u organizaciji misteriozne organizacije "Poziv u raj", potvrdio je neimenovani zvaničnik jedne zapadne obavještajne agencije.

Isti izvor naveo je listu Fokus da je Merah prisustvovao predavanju Muhameda Sejfudina Čivčija, prvog čovjeka "Poziva u raj", održanog u Zavidovićima prošlog mjeseca.
''Merah je već duže vrijeme održavao bliske kontakte sa grupom Alžiraca iz BiH, od kojih se za većinu smatralo da su već odavno napustili teritoriju ove zemlje'', rekao je izvor lista.

Član Ekspertskog tima jugoistočne Evrope za borbu protiv terorizma i organizovanog kriminala Dževad Galijašević rekao je da obavještajni podaci ukazuju na to da je u posljednjih nekoliko mjeseci Merah kontaktirao s nekadašnjim komandantom "El mudžahedin" odreda iz sastava Trećeg korpusa bošnjačke Armije RBiH Abu al-Me'alijem.

Protiv Galijaševića je Udruženje građana "Poziv u raj", sa sjedištem u Tuzli, uputilo Kantonalnom sudu u Zenici tužbu za klevetu, tereteći ga da je u oktobru prošle godine u prilogu Radio-televizije Republike Srpske povrijedio ugled te organizacije, koja je u Njemačkoj zabranjena jer je označena kao teroristička, piše "Pres RS".

Iako Kantonalni sud u Zenici nije nadležan za ovaj slučaj, tužba nije vraćena podnosiocu, već je proslijeđena nadležnom Opštinskom sudu u Zavidovićima - odjeljenju u Maglaju. To odjeljenje prihvatilo je tužbu i tuženom odredilo rok od 30 dana da se o njoj izjasni, što je Galijašević, kako je potvrdio listu, juče i učinio.

Prilog koji je Radio-televizija Srpske emitovala 13. oktobra prošle godine odnosi se na činjenicu da su vlasti u njemačkom gradu Efurtu zabranile skup tamošnje islamističke organizacije "Poziv u raj", sumnjajući da će taj "seminar" poslužiti kao paravan za regrutaciju boraca protiv američkih snaga u Avganistanu. U prilogu se govori o "misionarskim" pohodima članova ove organizacije u BiH i emituje Galijaševićeva izjava prema kojoj "Poziv u raj" zapravo predstavlja "poziv na džihad, na samoubilačke napade i na prelazak u islam".


Došo na obuku u trokutistan ?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 05 tra 2012, 09:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Ubojica iz Maoče u centru predsjedničke utrke, Sarkozy hapsi Islamiste diljem zemlje - popularnost mu se vratila na razine prije 2 godine


Ubojica iz Bosne je mrtav i pokopan, ali njegova pojava i dalje hara francuskom politikom. Francuska policija u velikoj akciji diljem zemlje uhapsila je 19 navodnih Islamista, prenosi RT. Naravno, najnoviju vijest je danas pred cijelim narodom Francuske putem javne televizije objavio glavni kandidat za još jedan predsjednički mandat, Nicolas Sarkozy.
Nakon brutalnih ubojstava u Toulouseu u kojima je Mohamed Merah ubio 7 osoba, uključujući troje djece, Francuskoj se već sada spremaju novi rigorozni zakoni koji će drastično utjecati na ljudske slobode.

"Od sada pa nadalje, svaka osoba koja posjećuje internet stranice na kojima se promovira teror, mržnja ili nasilje biti će osuđen na kaznu zatvora. Svaka osoba koja putuje u inozemstvo kako bi se indoktrinirala po pitanju terorističkih ideologija, biti će kriminalno kažnjena", rekao je u javnom govoru Nicolas Sarkozy samo nekoliko sati nakon što su pripadnici specijalne policije ubili Mohameda Meraha.

Danas je pak Sarkozy objavio da su domaće obavještajne službe izvele niz racija diljem Francuske i to u gradovima Toulouse, Nantes, Lyon, Marseille, Pariz i Nica. Uhićeno je 19 Islamista. Sarkozy je također odmah napomenuo kako će se ovakve racije nastaviti i dalje i već su planirane.
Tvrdi da je policija našla oružje, uključujući i jedan Kalašnjikov. Nije dao nikakav konkretan povod za ova nova uhićenja, samo da su ona "povezana s islamskim radikalizmom".

Reuters prenosi kako Sarkozyu popularnost naglo raste, prema istraživanjima koja su provedena početkom tjedna Sarkozy ovoliko popularan nije bio već 2 godine.
Zanimljivo kako izvještaj Reutersa o naglom porastu popularnosti Nicolas Sarkozya ne spominje i više nego očit razlog zbog kojeg se dešava ovaj neočekivani trend


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 01 svi 2012, 09:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
U Francuskoj oskrnavljeni grobovi muslimanskih vojnika

http://poskok.info/wp/?p=4151


Grobovi nekoliko muslimanskih vojnika na groblju u jugoistočnoj Francuskoj oskrnavljeni su tokom vikenda, saopćeno je u ponedjeljak. Francuski predsjednik Nicolas Sarkozy nazvao je taj akt “bacanjem ljage” na francusku povijest.

slika


Francuska ima najveću muslimansku populaciju u zapadnoj Evropi, više od pet miliona, i bori se protiv islamofobije.

Nedavni ubilački pohod mladog Francuza alžirskog porijekla u kojem su žrtve bili vojnici i židovska djeca ponovo je pokrenuo debatu oko integracije muslimana u francusko društvo.

Ta debata igra veliku ulogu u francuskim predsjedničkim izborima, na kojima je kandidatkinja krajnje desnice osvojila skoro petinu glasova u prvom krugu izbora. Predsjednik Nicolas Sarkozy nastoji pridobiti glasove desnice u nadi da će pobjediti u odlučujućem drugom krugu izbora u nedjelju.

Francusko muslimansko vijeće osudilo je skrnavljenje grobova i nazvalo ga kukavičkim činom. Lokalni mediji javili su da su na nadgrobnim spomenicima ispisane rasističke parole.

Sarkozy je izrazio ogorčenje “teškom ljagom nanešenoj našoj historiji” u saopćenju njegovog ureda u kome se navodi da je riječ o grobovim francuskih vojnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 01 svi 2012, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Uvijek mi je fascinantno kad se političari jave sa osudama ovakvih stvari, bez obzira gdje to bilo.
To meni nekako izgleda da im podsvijest proradi, jer ponekad i oni misle kao ovi što šaraju spray-evima ovakve stvari.

Inače da sam ja neki političar na njihovom mjestu samo bih medije usmjerio na glasnogovornika policije. Policija je plaćena za te stvari, zašto raditi njihov posao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 02 svi 2012, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
U pravu si BBC trebalo bi na tu temu napravit jedno posteno psiholosko il jos bolje sociolosko istrazivanje..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 11 svi 2012, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
http://www.youtube.com/watch?v=KpqhPnmP ... r_embedded

Fešta nakon poraza Sarkozyja.

Poželiš živjeti u toj zemlji. :w00t

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 11 svi 2012, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Arapi, crnci i redom svi imigranti glasali za Hollanda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 11 svi 2012, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Bit će Europa opet krvavi kontinent. Nažalost. Zahvaljujući "naprednjacima".

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 11 svi 2012, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
doc je napisao/la:
Bit će Europa opet krvavi kontinent. Nažalost. Zahvaljujući "naprednjacima".


Hollande je najavio poteze koji bi mogli dovesti do propasti eurozone , sumnjam da će se Njemcima svidjeti ta ideja, moglo bi opet proraditi ono staro kontinentalno rivalstvo Francuska-Njemačka . Nažalost jasno....

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 11 svi 2012, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ja sam mislio Zadar na ove čagere na jubitou. Prije mislim da će se i Nijemci i Vrancuzi hrvat s njima.

Rivalstvo možda ali rat ne.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 11 svi 2012, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
doc je napisao/la:
Ja sam mislio Zadar na ove čagere na jubitou. Prije mislim da će se i Nijemci i Vrancuzi hrvat s njima.

Rivalstvo možda ali rat ne.


Ne mislim ja da će uzrokovat rat. Ali da će njihovo nadmetanje umjesto zajedničkog nastupa imati kobne posljedice na EU , imat će .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 12 svi 2012, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Vidjet ćemo. Jel ovo samo populizam. Osovina Berlin Pariz dugo traje i svašta je izdržala. Na obostranu korist.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 12 svi 2012, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Zadar1993 je napisao/la:
Hollande je najavio poteze koji bi mogli dovesti do propasti eurozone , sumnjam da će se Njemcima svidjeti ta ideja, moglo bi opet proraditi ono staro kontinentalno rivalstvo Francuska-Njemačka . Nažalost jasno....


Rivalstvo je pozitivna stvar, možda ne bi bilo ove krize ili bi ona bila blaža da ga je bilo među europskim državama. A što i da propadne eurozona, nije kraj svijeta. :D

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 12 svi 2012, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Divlja svinja5 je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Hollande je najavio poteze koji bi mogli dovesti do propasti eurozone , sumnjam da će se Njemcima svidjeti ta ideja, moglo bi opet proraditi ono staro kontinentalno rivalstvo Francuska-Njemačka . Nažalost jasno....


Rivalstvo je pozitivna stvar, možda ne bi bilo ove krize ili bi ona bila blaža da ga je bilo među europskim državama. A što i da propadne eurozona, nije kraj svijeta. :D


Švabama se ne će to svidjeti :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 12 svi 2012, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
A Francuzima?

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 12 svi 2012, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Divlja svinja5 je napisao/la:
A Francuzima?


Ni njima u konačnici , ali bi mogli biti ti koji uzrokuju propast eurozone :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 13 svi 2012, 10:11 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
Holland se morao u svojoj predizbornoj borbi odvojiti nečim populističkim od oficijalne linije francuske politike. Što ne znači da se on neće pridržavati francuskih dogovora sa EU. Na kraju krajeva i Francuska bi time izgubila mnogo. Zato ne vidim opasnost da će doći do bilo koje vrste zamrzavanja francusko-njemačkih odnosa. Sada se samo promjenilo ime od Merkozi u Merkolland. Daleko od toga da su birači Francuske a i Grčke njihovim izborima poslali opomenu zvaničnoj europskoj politici da bi osim štednje trebalo razmišljati o programima kako pokrenuti konjukturu a time i rast u euro zoni. Nade-bojazni da bi se EU mogla raspasti su neopravdane. Ili bolje reći utopične, jer EU i eurozona su napravljene na čvrstim temeljima a i svim članicama tog uređenog društva donose više dobiti nego gubitka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 13 svi 2012, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Wind je napisao/la:
Ili bolje reći utopične, jer EU i eurozona su napravljene na čvrstim temeljima a i svim članicama tog uređenog društva donose više dobiti nego gubitka.


Ako išta, onda Eurozona i sam Euro nisu napravljeni na čvrstim temeljima, nije ni čudo da je Euro nedavno jedan njemački ekonomski stručnjak nazvao "shit valutom" mislim da je bilo na HRTu taj prilog.

EU naprotiv ima čvrste temelje s tim se slažem, jer je uz ekonomiju veže i kultura i zajednička težnja očuvanju mira .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 13 svi 2012, 11:17 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
Eurozona ima čvrste temelje i jako je dobra ideja. Slažem se da nije razrađena do u zadnju konsekvencu. Npr, fali joj još europska zajednička monetarna i fiskalna politika i institucije za nadziranje discipline potrošnje i zaduženja u Eurozoni. Za ovag Nijemca , Euro je to što ga je u ovoj krizi spasilo, a Njemačku ostavilo neokrznutu. Na kraju Euro je taj u čijoj zavjetrini putuje i BiH i što našim leziljebovićima oduzima odluke po kojima bi se puno ranije prokontalo da su neznalice. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 13 svi 2012, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Wind je napisao/la:
Eurozona ima čvrste temelje i jako je dobra ideja. Slažem se da nije razrađena do u zadnju konsekvencu. Npr, fali joj još europska zajednička monetarna i fiskalna politika i institucije za nadziranje discipline potrošnje i zaduženja u Eurozoni. Za ovag Nijemca , Euro je to što ga je u ovoj krizi spasilo, a Njemačku ostavilo neokrznutu. Na kraju Euro je taj u čijoj zavjetrini putuje i BiH i što našim leziljebovićima oduzima odluke po kojima bi se puno ranije prokontalo da su neznalice. :)


Slažem se ja da je Eurozona dobra ideja, ali ako misliš da je mala stvar neusklađena monetarna i fiskalna politika krvio misliš, ona upravo treba biti temelj zajedničke valute , a ne obrnuto. Njemačku je ostavilo neokrznuto ne to što ima Euro (on je samo doprinio njihovoj političkoj moći i ekonomskoj stabilnosti) nego ju je neokrznuto ostavilo to što ima najstabilniju i najbolje strukturiranu industriju i ekonomiju u Europi (o konkurenciji njemačkih proizvoda na europskom i svjetskom tržištu da ne govorim) , tako se ona uspjela izvući iz ovog svega unatoč tome što nije bogata rudama kao Rusija .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 13 svi 2012, 11:35 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
Tako je, ali u Europi sa ovoliko naroda i težnjom za samostalnošću nije baš lako to urediti. Bolje je krenuti sa zajedničkom valutom odnekud nego čekati idealne uvjete koje se možda nikad neće u potpunosti ostvariti.

Njemačka konkurentnost je osim njihove tehničke i kvalitetne nadmoći uzrokovana i Eurom koji umanjuje rizik nestabilnih kurseva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 13 svi 2012, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Wind je napisao/la:
Tako je, ali u Europi sa ovoliko naroda i težnjom za samostalnošću nije baš lako to urediti. Bolje je krenuti sa zajedničkom valutom odnekud nego čekati idealne uvjete koje se možda nikad neće u potpunosti ostvariti.

Njemačka konkurentnost je osim njihove tehničke i kvalitetne nadmoći uzrokovana i Eurom koji umanjuje rizik nestabilnih kurseva.


Slažem se , ali i sama valuta je mogla biti zdravije utemeljena na zlatu recimo.

S ovim drugim se u potpunosti slažem , ali ipak držim da njemačku konkurentnost u najvećoj mjeri čini dobra strukturiranost i količina stručnog (inžinjerskog) kadra .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 15 svi 2012, 08:02 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
Citat:
Sada se samo promjenilo ime od Merkozi u Merkolland


Evo Zadar, danas nakon prisege Holland ide drito u Berlin. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 15 svi 2012, 08:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Wind je napisao/la:
Citat:
Sada se samo promjenilo ime od Merkozi u Merkolland


Evo Zadar, danas nakon prisege Holland ide drito u Berlin. :D


Nek ide, bitno je kakav će izići iz Berlina :D . Ako se ništa u politici prema eurozoni ne promijeni , skidam kapu tebi Wind, onda je cijela njegova izborna kampanja bilo čisto mazanje očiju, više čak nego Obamina, ukoliko se ipak nešto promijeni ... :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Francuska
PostPostano: 15 svi 2012, 08:30 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
U diplomaciji nikad nitko ne smije ispasti š****, tako da u ovim ozbiljnim vremenima u kojima se nalazi Europa, a još više eurozona će i kod tog sastanka Merkelice i Hollanda doći do jednog kompromisa koji je u najmanju ruku bio i prijeko potreban.
Niti će Merkelica odustajati od svog fiskalnog pakta, što ne bi bilo ni u redu jer je dogovoren prije Hollandovog mandata i na tome se ne može ništa mijenjati. Holland će tražiti, pa i dobiti što je ispravno na kraju krajeva, da se tom paktu ili dogovoru nadoda nešto što bi fiksiralo mjere pokretanja konjukture u Europi i eurozoni. Na kraju i birači su se jasno oglasili da im je dosta štednje.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4214 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 169  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Butch@Cassidy, Graničar18 i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO