HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 02:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
robelec je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:
:palacgore1



Vilu na Ibizi gdje je Strache snimljen, koristi ruska obavještajna služba FSB.

Koji tukac naivni, a tako mu i treba jer je taj do nedavno drugi najmoćniji političar u Austriji bio najveći protivnik komemoracije na Bleiburgu. Upravo Strache stoji iza pritiska na crkvu u Koruškoj i pokušaja da jedna biskupija zabrani drugoj, pod istim katoličkim krovom, služenje svete mise za pobijene u najvećem europskom poslijeratnom zločinu.

Zbog čega je Strache imao negativan stav prema komemoraciji na Bleiburgu?

Strachea veže prijateljstvo s bivšim srbijanskim predsjednikom Nikolićem i mnogim drugim moćnim Srbima u Austriji, Srbiji i BiH. Od 2010. godine, FPÖ-ovo obraćanje srpskoj manjini diljem Austrije je konstanta stranačke javno-političke komunikacije. Brojne položaje u FPÖ-u obnašaju austrijski Srbi i jasno je da su Srbi Stracheu punili glavu o "ustaškom derneku" na Bleiburgu te što sve ne o Hrvatima.

I sad mu se baš ta afera dogodi pred samu bleiburšku komemoraciju protiv koje je toliko lobirao.

Možda prste u svemu ovome ima i neki Hrvat :zubati



Citat:
Zbog čega je Strache imao negativan stav prema komemoraciji na Bleiburgu?


Zato sto mu se stalno predbacuje fasizam. Sasvim jednostavno. I kad se opere od Blajburga, a to ga nista ne kosta, onda ispada ko fol da nije u tom fazonu. U Hrvatskoj nema glasaca. A sigurno su i austrijski Srbi doprinijeli svoje.

Srbima prodaje maglu u ime FPÖ bliskih austrijskih biznismena a i zbog toga sto ga ovi biraju a ima ih u Becu oko 100.000 minimum.

Drugi politicari se klone srBskog blata jer im je ugled vazniji od par hiljada glasaca vise.




A cuj Dodika smetljara. Veli "namjestaljka". Namjestaljka kao i Srebrenica.

Kao sto rece jedan novinar, Stracheu i Gudenusu je neko Muslimani kantu, ali ONI su bili ti koji su se u nju izasrali.

Da li ta srBska masa koja vjeruje ovom seratoru zaista moze biti toliko u kurcu ili je to cisto u fazonu "znamo mi kako je bilo ali moramo da lazemo jer nam je to tako u tradiciji"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovj ne zna kud udara. Malo na Židove, pa na Srbe, pa na "ustaše".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ah, što reći, političar kao poličar, lopov kao i drugi, samo možda malo naivniji. Kao da su drugi, barem veliki dio drugih, bolji? Malo morgen.

Treba imati na umu sljedeće fakte:

1. Ovo je gaf pojedinca a ne stranke.
2. Njegov čin nije protuzakonit.
3. Ovo se desilo prije nego što je slobodarska stranka ušla u vlast. Znači ovo nema tu određenu političku težinu vlasti i odgovornosti kako neki žele prikazati.
4. Riječ je o namještaljci, protupravnom snimanju koje nije odobreno od mjerodavnih tijela te je stoga kazneno djelo i u tom smislu treba pokrenuti istragu oko utvrđivanja počinitelja.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tužljitelj je rekao da nema osnova za pokretanje optužbe. U biti je ostao bez posla zbog naivnosti i gluposti, ne kriminala. Nije zabranjeno zakonom hvaliti se i obećavati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
robelec je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:
:palacgore1



Vilu na Ibizi gdje je Strache snimljen, koristi ruska obavještajna služba FSB.

Koji tukac naivni, a tako mu i treba jer je taj do nedavno drugi najmoćniji političar u Austriji bio najveći protivnik komemoracije na Bleiburgu. Upravo Strache stoji iza pritiska na crkvu u Koruškoj i pokušaja da jedna biskupija zabrani drugoj, pod istim katoličkim krovom, služenje svete mise za pobijene u najvećem europskom poslijeratnom zločinu.

Zbog čega je Strache imao negativan stav prema komemoraciji na Bleiburgu?

Strachea veže prijateljstvo s bivšim srbijanskim predsjednikom Nikolićem i mnogim drugim moćnim Srbima u Austriji, Srbiji i BiH. Od 2010. godine, FPÖ-ovo obraćanje srpskoj manjini diljem Austrije je konstanta stranačke javno-političke komunikacije. Brojne položaje u FPÖ-u obnašaju austrijski Srbi i jasno je da su Srbi Stracheu punili glavu o "ustaškom derneku" na Bleiburgu te što sve ne o Hrvatima.

I sad mu se baš ta afera dogodi pred samu bleiburšku komemoraciju protiv koje je toliko lobirao.

Možda prste u svemu ovome ima i neki Hrvat :zubati


Jes vidio đubreta. Odjednom mi je drago jer su ga uklonili.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Naša Kvačica je napisao/la:
robelec je napisao/la:

Vilu na Ibizi gdje je Strache snimljen, koristi ruska obavještajna služba FSB.

Koji tukac naivni, a tako mu i treba jer je taj do nedavno drugi najmoćniji političar u Austriji bio najveći protivnik komemoracije na Bleiburgu. Upravo Strache stoji iza pritiska na crkvu u Koruškoj i pokušaja da jedna biskupija zabrani drugoj, pod istim katoličkim krovom, služenje svete mise za pobijene u najvećem europskom poslijeratnom zločinu.

Zbog čega je Strache imao negativan stav prema komemoraciji na Bleiburgu?

Strachea veže prijateljstvo s bivšim srbijanskim predsjednikom Nikolićem i mnogim drugim moćnim Srbima u Austriji, Srbiji i BiH. Od 2010. godine, FPÖ-ovo obraćanje srpskoj manjini diljem Austrije je konstanta stranačke javno-političke komunikacije. Brojne položaje u FPÖ-u obnašaju austrijski Srbi i jasno je da su Srbi Stracheu punili glavu o "ustaškom derneku" na Bleiburgu te što sve ne o Hrvatima.

I sad mu se baš ta afera dogodi pred samu bleiburšku komemoraciju protiv koje je toliko lobirao.

Možda prste u svemu ovome ima i neki Hrvat :zubati


Jes vidio đubreta. Odjednom mi je drago jer su ga uklonili.


Stracheova desna ruka Johann Gudenus je u braku sa Srpkinjom koja je također dio afere.

https://direktno.hr/eu-i-svijet/eu/srpk ... kom-156098


Inače, u Austriji, većina tamošnjih Hrvata daje glasove konzervativcima odnosno Ausrijskoj narodnoj stranci koju predvodi Kurz, Srbi masovno glasove daju slobodarskoj stranci, a Bošnjaci glasove daju SPD-u i zelenima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
robelec je napisao/la:
Inače, u Austriji, većina tamošnjih Hrvata daje glasove konzervativcima odnosno Ausrijskoj narodnoj stranci koju predvodi Kurz, Srbi masovno glasove daju slobodarskoj stranci, a Bošnjaci glasove daju SPD-u i zelenima.


Dakle, i u Austriji hrvatsko-srpska koalicija protiv zelenih? :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
deder je napisao/la:
Ne zajebajite, ja sam hanaliza.

Evo upravo objavljeno da svi FPÖ ministri moraju da poloze ostavke i da ce njihova mjesta biti popunjena nezavisnim ekspertima.

Ciao Bella. Sto ste se zajebavali zajebavali ste se. Dva puta FPÖ na vlasti, i oba puta prijevremeno puca vlada i novi izbori (sto inace u Austriji nije uobicajen slucaj). Jeste da bi meni licno opcija ÖVP/NEOS bila gadnija, ali brate zaista je lijep osjecaj kad znas da ove fasiste vise neces morati gledati na uglednim pozicijama jer se vise niko nece usuditi da s njima pravi koaliciju. Sto su vladali, vladali su. Konec. Ende, Kraj. The End.


Jan Böhmermann je stavio countdown koji otkucava (onaj satiricar sto je na pitanje novinara zasto nije dosao na urucivanje neke nagrade rekao da ne moze jer se pjan, nakoksan i pun vodke i redbulla, nalazi s ruskim tajkunima na Ibici gdje dogovaraju preuzimanje "Kronenzeitung"). Jebo majku mogu zamisliti kako su tu noc Strache i Gudenus spavali :D Iduce jutro su onda pukli.

Countdown ide do srijede
http://comediansforworldpeace.eu/

Vidjecemo sta ce tad da bude objavljeno.


:smijeh

Pa nece se o tzv. BiH raspravljati u austrijskom partlamentu nego u evropskom.
Nije austrija tj. FPO kljucni igrac za rasturanje BiH al jest kamenčić koji moze pomoci da se cuje glas RS u evropskom parlamentu. Bitno je da u FPO i dalje imamo normalnog covjeka koji se zalaze za smrt BiH.
Do nedavno nije postojao ni jedan. Cak se ni u jebenoj BiH nije smjelo zalagati za nestanak iste.
Bice ih jos u cijeloj Evropi i svijetu. :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Naša Kvačica je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Inače, u Austriji, većina tamošnjih Hrvata daje glasove konzervativcima odnosno Ausrijskoj narodnoj stranci koju predvodi Kurz, Srbi masovno glasove daju slobodarskoj stranci, a Bošnjaci glasove daju SPD-u i zelenima.


Dakle, i u Austriji hrvatsko-srpska koalicija protiv zelenih? :zubati



I u toj shemi ste vi (konzervativni ÖVP) jebivjetar koji svako malo mijenja stranu i pravi koaliciju jednom s Bosnjacima (socijalisti, SPÖ) pa onda i sa Srbima (FPÖ desnicari). Sad cete, zavisno od toga koliko dobiju NEOS, mozda cak opet s Bosnjacima.

No, salu na stranu, meni ipak nisu poznate nikakve statistike o tome za koga glasaju Bosnjaci a za koga Hrvati. Ako ima, dajte da vidimo. Sto se Strachea i Srba tice, da, u Becu, ali je upitno da li je to u ostalim dijelovima Austrije tako posto se FPÖ jos uvijek veze, a prije 9.11. je to bilo iskljucivo tako, za opste negativni stav prema strancima. A i Srbi su stranci. Tako da zasigurno jos uvijek ima masa Srba koji nisu nasjeli na Stracheov fol i brojanice.

Jedino je istina da SPÖ (socijalisti) i Lista Pilz (oni su se odvojili od Zelenih) imaju i Bosnjake u parlamentu. Ne znam za Srbina ili Hrvata tamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 21:44 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
novovrijeme je napisao/la:
deder je napisao/la:
Ne zajebajite, ja sam hanaliza.

Evo upravo objavljeno da svi FPÖ ministri moraju da poloze ostavke i da ce njihova mjesta biti popunjena nezavisnim ekspertima.

Ciao Bella. Sto ste se zajebavali zajebavali ste se. Dva puta FPÖ na vlasti, i oba puta prijevremeno puca vlada i novi izbori (sto inace u Austriji nije uobicajen slucaj). Jeste da bi meni licno opcija ÖVP/NEOS bila gadnija, ali brate zaista je lijep osjecaj kad znas da ove fasiste vise neces morati gledati na uglednim pozicijama jer se vise niko nece usuditi da s njima pravi koaliciju. Sto su vladali, vladali su. Konec. Ende, Kraj. The End.


Jan Böhmermann je stavio countdown koji otkucava (onaj satiricar sto je na pitanje novinara zasto nije dosao na urucivanje neke nagrade rekao da ne moze jer se pjan, nakoksan i pun vodke i redbulla, nalazi s ruskim tajkunima na Ibici gdje dogovaraju preuzimanje "Kronenzeitung"). Jebo majku mogu zamisliti kako su tu noc Strache i Gudenus spavali :D Iduce jutro su onda pukli.

Countdown ide do srijede
http://comediansforworldpeace.eu/

Vidjecemo sta ce tad da bude objavljeno.


:smijeh

Pa nece se o tzv. BiH raspravljati u austrijskom partlamentu nego u evropskom.
Nije austrija tj. FPO kljucni igrac za rasturanje BiH al jest kamenčić koji moze pomoci da se cuje glas RS u evropskom parlamentu. Bitno je da u FPO i dalje imamo normalnog covjeka koji se zalaze za smrt BiH.
Do nedavno nije postojao ni jedan. Cak se ni u jebenoj BiH nije smjelo zalagati za nestanak iste.
Bice ih jos u cijeloj Evropi i svijetu. :zivili


Cuj Austrija da bude kamencic za rasturanje BiH. Ti si majke mi veci ludak nego sto se na prvi pogled cini. Pa niti jedna stranka (osim FPÖ koja ce s onih legendarnih 25% koji su dobili za vrijeme "migrantske krize", sad da spadnu na desetak. tj sa treceg na cetvrto ili cak peto mjesto) ne ide protiv BiH. To nisu radili ni u ratu a kamoli sad.

Sacekajmo rezultate izbora. Prvo ovih sad za koji dan pa onda i parlamentarnih u septembru. Ali ne sekiraj se. Kad rikne FPÖ imate vi jos skuta sirom evrope pod koje mozete u poznatom maniru da se sakrijete, primjera radi neonacisticki NPD u Njemackoj (oni ce vam rado popusiti spiku o predzidju krscanstva) ili LePen ludaci u Francuskoj. Pa tu je i AfD kojoj se u svabiji smije 90% ljudi dok 10% za njih glasa. Kao sto rekoh, u drustvu ste koje vam pristaje. Eto haman ko i cica Draza, pokoj mu dusi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
deder je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

:smijeh

Pa nece se o tzv. BiH raspravljati u austrijskom partlamentu nego u evropskom.
Nije austrija tj. FPO kljucni igrac za rasturanje BiH al jest kamenčić koji moze pomoci da se cuje glas RS u evropskom parlamentu. Bitno je da u FPO i dalje imamo normalnog covjeka koji se zalaze za smrt BiH.
Do nedavno nije postojao ni jedan. Cak se ni u jebenoj BiH nije smjelo zalagati za nestanak iste.
Bice ih jos u cijeloj Evropi i svijetu. :zivili


Cuj Austrija da bude kamencic za rasturanje BiH. Ti si majke mi veci ludak nego sto se na prvi pogled cini. Pa niti jedna stranka (osim FPÖ koja ce s onih legendarnih 25% koji su dobili za vrijeme "migrantske krize", sad da spadnu na desetak. tj sa treceg na cetvrto ili cak peto mjesto) ne ide protiv BiH. To nisu radili ni u ratu a kamoli sad.

Sacekajmo rezultate izbora. Prvo ovih sad za koji dan pa onda i parlamentarnih u septembru. Ali ne sekiraj se. Kad rikne FPÖ imate vi jos skuta sirom evrope pod koje mozete u poznatom maniru da se sakrijete, primjera radi neonacisticki NPD u Njemackoj (oni ce vam rado popusiti spiku o predzidju krscanstva) ili LePen ludaci u Francuskoj. Pa tu je i AfD kojoj se u svabiji smije 90% ljudi dok 10% za njih glasa. Kao sto rekoh, u drustvu ste koje vam pristaje. Eto haman ko i cica Draza, pokoj mu dusi.


Naravno da ima masa normalnih tradicionalnih stranaka kojih ce biti sve vise i koje ce se boriti protiv liberalnih nacista i islamista.
Ima ih vec sad dovoljno da mozemo ako nista srati po tzv. BiH kako i kad hocemo.
To je prije 10 godina bilo nezamislivo.
Brzo ce evropski izbori, liberali malo po malo odlaze u istoriju. To je nezaustavljivo. Svijet se mjenja, mjenjace se i drzave, prva ce nestati nakaradna tvorevina tzv. BiH.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 20 svi 2019, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
novovrijeme je napisao/la:
Brzo ce evropski izbori, liberali malo po malo odlaze u istoriju. To je nezaustavljivo. Svijet se mjenja, mjenjace se i drzave, prva ce nestati nakaradna tvorevina tzv. BiH.


Ne znam, ja bih volio to isto, ali opet recimo Le Pen je uvjerljivo izgubila u drugom krugu, AFD je na jednom solidnom postotku ali ne mogu koalirat ni s kim itd... Ove zemlje kao Poljska ili Mađarska su ipak provincija i ne odlučuju o ničemu...

Što će biti ako se u Americi vrati 2020 demokrat na vlast i bude opet neki ljigavac koji vodi politiku na ovim prostorima kao da je 1997 (kažem ovim prostorima, drugo za Rusiju itd, tu su se stvari tektonski i nepovratno promijenile) ?

Volio bih biti optimističan kao ti al ljudi na Zapadu su glupavi i ispranog mozga često. Ne svi ali jako značajan dio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 02:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A jebote, al ste razvezli kao da je 1914. Austrija je nebitna mala zemlja koja ne odlučuje ni o čemu i koju niko ništa ne pita. Koga boli kita ko je na čelu koje stranke tamo. Isto kao da drvite ko je na čelu neke desničarske partije u Portugaliji.

Austrija....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
NiceBoyZg je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Brzo ce evropski izbori, liberali malo po malo odlaze u istoriju. To je nezaustavljivo. Svijet se mjenja, mjenjace se i drzave, prva ce nestati nakaradna tvorevina tzv. BiH.


Ne znam, ja bih volio to isto, ali opet recimo Le Pen je uvjerljivo izgubila u drugom krugu, AFD je na jednom solidnom postotku ali ne mogu koalirat ni s kim itd... Ove zemlje kao Poljska ili Mađarska su ipak provincija i ne odlučuju o ničemu...

Što će biti ako se u Americi vrati 2020 demokrat na vlast i bude opet neki ljigavac koji vodi politiku na ovim prostorima kao da je 1997 (kažem ovim prostorima, drugo za Rusiju itd, tu su se stvari tektonski i nepovratno promijenile) ?

Volio bih biti optimističan kao ti al ljudi na Zapadu su glupavi i ispranog mozga često. Ne svi ali jako značajan dio.


Ne mislim ni ja da ce sad "desnica" pobjediti u EU parlamentu al ce sigurno ojacati a liberali oslabiti.
Sto se mora osjetiti.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lokalno udruženje šahista, Pikado klub, Upravnik mesne zajednice, EU Parlament, Kladionica....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
novovrijeme je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:

Ne znam, ja bih volio to isto, ali opet recimo Le Pen je uvjerljivo izgubila u drugom krugu, AFD je na jednom solidnom postotku ali ne mogu koalirat ni s kim itd... Ove zemlje kao Poljska ili Mađarska su ipak provincija i ne odlučuju o ničemu...

Što će biti ako se u Americi vrati 2020 demokrat na vlast i bude opet neki ljigavac koji vodi politiku na ovim prostorima kao da je 1997 (kažem ovim prostorima, drugo za Rusiju itd, tu su se stvari tektonski i nepovratno promijenile) ?

Volio bih biti optimističan kao ti al ljudi na Zapadu su glupavi i ispranog mozga često. Ne svi ali jako značajan dio.


Ne mislim ni ja da ce sad "desnica" pobjediti u EU parlamentu al ce sigurno ojacati a liberali oslabiti.
Sto se mora osjetiti.


E jbg sad, vrijeme, ja šumom ti drumom... Ne pričam o Europskom parlamentu nego ovome o čemu ti inače pišeš, promjene vlasti, silazak liberala sa scene... Ja recimo baš predviđam da će desnica pobjediti u ovim izborima za EU parlament ali to tijelo ima prilično marginalan utjecaj na ovako masovne stvari o kojima ti razmišljaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 09:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
EU Parlament je ništa. Milion puta je važniji Američki Kongres, Bela kuća, Bundestag, Kremlj, Francuski predsednik. EU Parlament ne odlučuje ni o čemu osim što usvaja propise o izgledu šnicli, paradajza i banana. Ponekad usvoje i neobavezujuću rezoluciju koju niko nije dužan da poštuje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
edit


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 09:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Tako posmatrano sve je nebitno.
Nebitna je i Mogerini pa kad dodje u tzv. BiH 3 dana vijesti smo o njoj.
Da ne spominjem raznorazne hanalitičare koji su jos hiljadu puta nebitniji ali kreiraju ili se trude da kreniraju političku sliku.
Ko je onda npr. onaj Dragičević? *** a godinu dana sve bujalo o njemu i njegovim glupostima.
Sve je bitno i nebitno, zavisi kako se gleda i koja ličnost je na kojoj poziciji.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ko ti kriv kad izvodiš zaključke čitajući štampu.I šta je postigla Mogerini, ništa. A postigla je ništa jer iza Šiptara stoji Amerika. Pravi centri odlučivanja su u nacionalnim vladama velikih sila, zajedničke institucije EU su karina. A ti ovde tupiš o nekom Hoferu iz alpskog prcoljka kojeg niko ne jebe 2%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Carmello Šešelj je napisao/la:
A ti ovde tupiš o nekom Hoferu iz alpskog prcoljka kojeg niko ne jebe 2%.


Isto kao i Davora Dragičevića. Bio je relevantan jer je okupirao centar BL. Možda mu US ambasada pomogla samo utoliko što mu nije određen pritvor 25.12. dok bi "običan" čovjek bio do danas u njemu za pola što je napravio. Kad se vidjelo da nema snage za ništa svi su digli ruke od njega vrlo brzo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
robelec je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:
:palacgore1



Vilu na Ibizi gdje je Strache snimljen, koristi ruska obavještajna služba FSB.

Koji tukac naivni, a tako mu i treba jer je taj do nedavno drugi najmoćniji političar u Austriji bio najveći protivnik komemoracije na Bleiburgu. Upravo Strache stoji iza pritiska na crkvu u Koruškoj i pokušaja da jedna biskupija zabrani drugoj, pod istim katoličkim krovom, služenje svete mise za pobijene u najvećem europskom poslijeratnom zločinu.

Zbog čega je Strache imao negativan stav prema komemoraciji na Bleiburgu?

Strachea veže prijateljstvo s bivšim srbijanskim predsjednikom Nikolićem i mnogim drugim moćnim Srbima u Austriji, Srbiji i BiH. Od 2010. godine, FPÖ-ovo obraćanje srpskoj manjini diljem Austrije je konstanta stranačke javno-političke komunikacije. Brojne položaje u FPÖ-u obnašaju austrijski Srbi i jasno je da su Srbi Stracheu punili glavu o "ustaškom derneku" na Bleiburgu te što sve ne o Hrvatima.

I sad mu se baš ta afera dogodi pred samu bleiburšku komemoraciju protiv koje je toliko lobirao.

Možda prste u svemu ovome ima i neki Hrvat :zubati


Odma po Rusima, Putinu i FSB-u =))

Pomiješao si kruške i jabuke i napravio kompot :zubati

Po medijima vila je u vlasništvu Njemačkog glumca Michael Rolla, covjek istu izdaje godinama, dakle moze je rentati ko god ima novca, prvi snimak na kojem sjede na sofi u vili, jasno je da je kameru postavio neko iz bliskog okruzenja Strachea ili Gudenusa jer u full videu koji je objavio Njemački Spiegel postoji vrijeme, na 00:45 se postavlja kamera a na 10:20 se vec pojavljuju Strache i Gudenus, dakle neko iz njihovog bliskog okruzenja po nalogu najvjerovatnije (koliko pratim) Njemačkog BND-a i Austrijskog BVT-a je odradio cijeli posao diskreditacije, ljudi su vodili privatne razgovore i to pripiti u opustenoj atmosferi, na kraju se ispostavilo da sve sto su "dogovarali" u videu na kraju se nije obestinilo ni desilo, tome i odluka Austrijskih pravosudnih organa da nece biti krivicnog gonjenja jer za to nema osnova

Tajming pustanja videa u javnost poklapa se sa izborima za Evropski parlament, po analiticarima i ispitivanjima u Austriji proteklih sedmica FPÖ bi trebao osvojiti više od 25% glasova sto je za 6% više nego 2014, buduci da je na istim izborima prije pet godina ÖVP osvojio najvise glasova 26%, jasno je koliku "opasnost" FPÖ predstavlja za EU. fanatike, uz sve vec postojece od Fideza (Viktor Orban), Švedskih demokrata, Lige Sjever, PW (Geert Wilders), Nacionalni Front (Marine Le Pen) i mnogih drugih, dakle jasno da su ih trebali zaustaviti i na sve moguce nacine diskreditirati i to pred same izbore, objava videa starog vise od dvije godine u ovo vrijeme, jasno je o cemu se radi, tome u prilog i izjava babe Merkel prije vise od mjesec dana da se na sve moguce nacine treba boriti protiv desnicarskih stranaka i onih koji zele rusiti EU i njene temelje a to je upravo EU parlament, i osim par medija u Austriji niko da dovede tu pricu u kontekst sa ovim sto se desilo u Austriji

I ne znam kakvu bi Rusi imali korist? oslabili bi stranku koja bi po procjenama trebala osvojiti najvise glasova od svih anti EU stranaka, dakle obicna besmislica kao i ovo os FSB-u i vili ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Kao sto rekoh ako tako posmatrate sve je nebitno.
Al u BiH gdje je sve na vagi sve je bitno.
Ako u Evropi vladaju liberali koji verbalno podrzavaju građžansku BiH to Muji daje nadu da ce sutra ostvariti ratne ciljeve politikom i Mujo se u skladu s tim ponasa. A ako izgubi i tu verbalnu podrsku onda Mujo razmislja o alternativi. Dovoljno je uporediti izjave muslimanskih politicara i Muslimana generalno prije 10 godina kad su liberali carovali u Evropi i danas. Tad je RS bila Muji totalno neprihvatljiva i samo je pricao o ukidanju RS a danas moli boga da RS ostane u BiH.
Dakle nesto se promjenilo.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nisam rekao da je sve nebitno. Bitne su stalne članice Saveta bezbednosti, ostalo je nebitno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hofer umjesto Strahea
PostPostano: 21 svi 2019, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Kažem ja došao još bolji čovjek nego sto je bio g.Strache :zubati

Citat:
Stracheov nasljednik Norbert Hofer već se dokazao kao neprijatelj Bosne i Hercegovine

Ministar infrastrukture i saobraćaja Norbert Hofer imenovan je sinoć na sjednici Predsjedništva Slobodarske partije Austrije (FPO) za novog lidera te stranke.

Hofer je preuzeo vodstvo FPO-a, nakon što je Heinz-Christian Strache, zbog afere oko video snimka na kojem obećava jednoj Ruskinji državne poslove za finansijsku pomoć njegovoj stranci, podnio ostavku na sve funkcije.

On se već dokazao kao neprijatelj Bosne i Hercegovine.

Hofer je u predizbornoj kampanji 2016. govoreći o nastojanju Republike Srpske ka što većoj samostalnosti rekao da ima razumijevanja.

“Ako se Bosna i Hercegovina odvojila iz tadašnje Jugoslavije, i to bez odluke naroda, onda se nastojanja Republike Srpske mogu lakše razumjeti“, kazao je Hofer.



Muslimani na Haparatima ponovo ... :aleale

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 38 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO