HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 srp 2024, 18:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 17:08 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
Pretpostavljam it i tehničke struke. Ako imaš obitelj. Vas 4 odmah ide ili sam kao izvidnica.
Napisi ukratko tvoju proceduru ako si obiteljski čovek.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Amiđa je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Krivo kužiš stvari. Ne treba čak ni sila na EU granicama. Samo im skloniš mamac i ono što ih vuče u Europu.
Već to mnogi rade ali potrebno je i više. Obvezan zakon da migrant može dobiti samo smještaj u šatoru. Nema doživotnih papira, samo privremeni jer jelte nijedan rat nije beskonačno trajao. Ti doživotni papiri, umjesto da im daju privremene dok rat ne stane, su veliko zlo.



Jesi li ti bio u šatoru u Alpama kada si 90-ih došao? Nije ni naš rat bio beskonačan. Zašto se nisi vratio, dobrovoljno?


Ne može biti isto, znaš i sam samo se mutav praviš. Gdje god sam bio nisam razmišljao i ponašao se kao musliman u svetom ratu. Oliti nije mi palo na pamet da mijenjam domaćine. I došao sam jer su drugačiji od mog naroda.
Eto ako ti nije teško zakuni se allahom da želiš da Švedska ostane onakva kakvom je Šveđani žele ? Please...

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 19:39 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:05
Postovi: 2993
Jel postoji neko znanstvena objašnjenja zašto su Europljani prestali proizvoditi djecu? Što je to nešto što je rađanje djece početo biti viđeno kao anti-individualna i zastarjela ideja koja se protivi slobodi žene, kako sam primjerice vidio na njemačkoj TV da se opisuje? Ima li neko odgovor na ovo?

Po meni najveći katalizator toga jer su Europljani previše pod utjecajem filmova i kulture anglo-saksonske Amerike. U tim filmovima gdje se jebanje sa što više partnera promovira, pa tako kod generacije rođenih 60ih godina počelo je prvo primjetiti pad broja rođenja potomstva te poveći broj razvod brakova.

Europske vlade pošto su pod vlasti Amerike nagovorile su se od iste koja ima status broj 1 kao demokratske zemlje da je melting pot, suživot kultura na nekom teritoriju nešto pozitivno u duhu ljudskih prava. To može vrijediti za post-kolonijalne i građanske nacije koje nemaju svoju etničku bazu, no za europske zemlje koje su sastavljene od pravih etniciteta to tako ne smije biti. Za razliku od etničkog Australca, etnički Nijemac ili Francuz postoje. Njemačka i francuska kultura postoje i nisu dužni dijeliti svoje zemlje sa stranim kulturama.

S vremenom ove dogme postale su dio vladajuće EU i zapadnoeuropskih elita. Tako da danas je to postala norma koja se ne smije ispitivati i koja je prešla u fanatizam. Stoga ne čudi da upravo Europska Unija pasivno potpomaže kolonizaciji muslimana. Za to postoje dokazi kao što je ova zastrađujuća izjava potpredsjednika Europske komisije.
Europe must accept Diversity or face War
Dakle, ako ovo kaže potpredsjednik jebene Europske komisije možete misliti što ostali u njegovom okruženju misle o ovoj krizi.

No, najvažniji faktor je utjecaj Frankfurtske škole i teorije nove ljevice koja se javila krajem 50ih. Izvršila je utjecaj na humanističke znanosti Zapadnog svijeta. Pri tome je stvorila političku korektnost i sve ostale pseudoznastvene pizdarije kao rodnu ideologiju.

Ne znam ima li još nekih faktora, no zasada ne pada mi više napamet. Ono što se treba znati da je migrantska kriza u biti sezonska gripa. Islam se stoljećima pokušavao penetriarati u Europu, bilo preko Turaka tada kada su se naši preci borili protiv te počasti (za razliku od Bošnjaka koji su potomci izdajnika, kolaboracionista i narodnih neprijatelja) ili preko imigranata danas. Međutim, Europi je pao imunološki sistem u obliku političke korektnosti, rodne ideologije i tutorstva SAD.

Dakle, ova migrantska kriza treba gledati kao samo nastavak osmanlijskih osvojanja samo u modernom obliku. Umjesto mača koriste europske ljevičare i kulturne marksiste kao sredstvo pokoravanja; još jedna važna razlika je zbog geografske mobilnosti idu direktno u glavne gradove Europe što prije nije bio slučaj, jbg nema više balkanaca da ih štite kao prije. Sličnost je pak što koriste iste rute kao nekoć osmanlije (Balkan, hispanski poluotok i Italiju).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 19:48 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 17:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
master_mind_ je napisao/la:
Jel postoji neko znanstvena objašnjenja zašto su Europljani prestali proizvoditi djecu? Što je to nešto što je rađanje djece početo biti viđeno kao anti-individualna i zastarjela ideja koja se protivi slobodi žene, kako sam primjerice vidio na njemačkoj TV da se opisuje? Ima li neko odgovor na ovo?

Po meni najveći katalizator toga jer su Europljani previše pod utjecajem filmova i kulture anglo-saksonske Amerike. U tim filmovima gdje se jebanje sa što više partnera promovira, pa tako kod generacije rođenih 60ih godina počelo je prvo primjetiti pad broja rođenja potomstva te poveći broj razvod brakova.

Europske vlade pošto su pod vlasti Amerike nagovorile su se od iste koja ima status broj 1 kao demokratske zemlje da je melting pot, suživot kultura na nekom teritoriju nešto pozitivno u duhu ljudskih prava. To može vrijediti za post-kolonijalne i građanske nacije koje nemaju svoju etničku bazu, no za europske zemlje koje su sastavljene od pravih etniciteta to tako ne smije biti. Za razliku od etničkog Australca, etnički Nijemac ili Francuz postoje. Njemačka i francuska kultura postoje i nisu dužni dijeliti svoje zemlje sa stranim kulturama.

S vremenom ove dogme postale su dio vladajuće EU i zapadnoeuropskih elita. Tako da danas je to postala norma koja se ne smije ispitivati i koja je prešla u fanatizam. Stoga ne čudi da upravo Europska Unija pasivno potpomaže kolonizaciji muslimana. Za to postoje dokazi kao što je ova zastrađujuća izjava potpredsjednika Europske komisije.
Europe must accept Diversity or face War
Dakle, ako ovo kaže potpredsjednik jebene Europske komisije možete misliti što ostali u njegovom okruženju misle o ovoj krizi.

No, najvažniji faktor je utjecaj Frankfurtske škole i teorije nove ljevice koja se javila krajem 50ih. Izvršila je utjecaj na humanističke znanosti Zapadnog svijeta. Pri tome je stvorila političku korektnost i sve ostale pseudoznastvene pizdarije kao rodnu ideologiju.

Ne znam ima li još nekih faktora, no zasada ne pada mi više napamet. Ono što se treba znati da je migrantska kriza u biti sezonska gripa. Islam se stoljećima pokušavao penetriarati u Europu, bilo preko Turaka tada kada su se naši preci borili protiv te počasti (za razliku od Bošnjaka koji su potomci izdajnika, kolaboracionista i narodnih neprijatelja) ili preko imigranata danas. Međutim, Europi je pao imunološki sistem u obliku političke korektnosti, rodne ideologije i tutorstva SAD.

Dakle, ova migrantska kriza treba gledati kao samo nastavak osmanlijskih osvojanja samo u modernom obliku. Umjesto mača koriste europske ljevičare i kulturne marksiste kao sredstvo pokoravanja; još jedna važna razlika je zbog geografske mobilnosti idu direktno u glavne gradove Europe što prije nije bio slučaj, jbg nema više balkanaca da ih štite kao prije. Sličnost je pak što koriste iste rute kao nekoć osmanlije (Balkan, hispanski poluotok i Italiju).



Ne moze se bez spominjanja Bosnjaka, dzaba. =)) A koje bi rute bi trebali koristiti? Preko Murmanska do Narvika?

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bošnjački trolerski. Čekao komentar iza mog da "zaboravi" da se zakune allahom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Poljaci ukinuli državni odjel za borbu protiv diskriminacije, mržnje prema strancima i ostale Leftard gluposti. To im EU uvalio u prošloj vladi kad si ih nagovarali da im uvale masu migranata.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 20:18 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
Zar nisu Australijaneri prije par godina imali debelih problema sa Libanoncima?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:05
Postovi: 2993
Amiđa je napisao/la:
Ne moze se bez spominjanja Bosnjaka, dzaba. =)) A koje bi rute bi trebali koristiti? Preko Murmanska do Narvika?

Samo konstatiram. Koriste iste rute kao Osmanlije i naravno da je to zbog toga jer su im najbliže. Da se mene pitalo ja bi stavio vojsku na granicu i svatko tko pokušava ilegalno ući (dakle bez pasoša) bi bio upucan, ko nekada lo stile Varšavski pakt.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 16:19
Postovi: 285
MoS malo previše hvali Australiju, oni na 300k rođenih svake godine uvezu 200k imigranata, većinom iz Azije. Bez obzira što su 2/3 imigranata stručnjaci koje je netko drugi školovao i u njih uložio, što znači da su čisti dobitak za Australiju, ta brojka je po meni prevelika na taj broj rođenih. Ipak je riječ o ljudima koji dolaze iz kultura koje su potpuno drugačije od australske, i ne bi se začudio da se nakon određenog vremena stvori kritična masa ljudi koji Australiju ne doživljavaju kao svoju.

Ako se to dogodi, uvijek se možeš vratiti u Treći, ili se skrivati po australskim buševima. :ninja :001_smile

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 svi 2016, 23:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Malo od tih su muslimani. Drže oni te stvari pod kontrolom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 07:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
KiM je napisao/la:
Pretpostavljam it i tehničke struke. Ako imaš obitelj. Vas 4 odmah ide ili sam kao izvidnica.
Napisi ukratko tvoju proceduru ako si obiteljski čovek.


Ne znam nažalost jer sam ovdje došao kao dijete a pravila koja su onda važila su se promjenila.


puntar2.0 je napisao/la:
Zar nisu Australijaneri prije par godina imali debelih problema sa Libanoncima?


Jesu, Libanonci su relikt vala imigracije koji je došao za vrijeme njihovog građanskog rata 1970ih. Opet dokaz o prirodi Islama, jer u državi Australiji, gdje u harmoniji žive stotine različitih nacija i religija, ozbiljnije problema stvaraju samo sunitski Arapi (da ne kritiziram sve muslimane).

Krugerrand je napisao/la:
MoS malo previše hvali Australiju, oni na 300k rođenih svake godine uvezu 200k imigranata, većinom iz Azije. Bez obzira što su 2/3 imigranata stručnjaci koje je netko drugi školovao i u njih uložio, što znači da su čisti dobitak za Australiju, ta brojka je po meni prevelika na taj broj rođenih. Ipak je riječ o ljudima koji dolaze iz kultura koje su potpuno drugačije od australske, i ne bi se začudio da se nakon određenog vremena stvori kritična masa ljudi koji Australiju ne doživljavaju kao svoju.

Ako se to dogodi, uvijek se možeš vratiti u Treći, ili se skrivati po australskim buševima. :ninja :001_smile


Hvala što ponavljaš moje riječi, ja sam prvi napisao da je godišnja migracija 200,000 što je skoro 1% populacije, i ljudima dočarao da je to kao 800,000 došlja svake godine u Njemačkoj.

Također, 28% stanovništva je rođeno van Australije. To ti je kao da u Njemačkoj živi 23 milijuna ljudi koji nisu rođeni u njoj. Da je tako, mislim da bi u Njemačkoj već davno buktio građanski rat.

Elem, kontekst moga izlaganja je neko jadikovanje oko europske budućnosti (a Europa ima 700 milijuna stanovnika). Zato sam izložio i australsku poziciju, te migracijske statistike kako bih dokazao da pametna imigracijska politika može funkcionirati. A sve se svodi na to - nemoj dominantno uvoziti bilo koju etničko-religijsku grupu, a posebno ne sunitske Arape.

Rezime:

- Australija ima 24 milijuna stanovnika
- Na samom kućnom pragu (Indonezija) imaju zemlju sa 250 milijuna pretežno muslimana
- Na Australiju se naslanja Azija sa svojih 4 milijarde stanovnika
- Australija godišnje uvozi skoro 1% svoje populacije
- Australija ima 28% stanovništva koje nije rođeno u zemlji, a preko 50% stanovništva je rođeno ili u inozemstvu ili ima jednog roditelja koji jeste
....
- i usprkos tome (uz povremene probleme koje izazivaju uglavnom sunitski Arapi, iako ih malo ima) je model i uspješne zemlje i integracije.

Zašto:

- Komoditet otoka/kontinenta - OK ali ni Europa nije okružena sa svih strana
- Slijede politiku probiranja i "šaraj malo"
- Ako Europi doista fali stanovnika, zašto moraju uvoziti sljedbenike nasilne sekte sa IQ<90 pored Kine, Indije, cijele Južne Amerike?

Šaraj malo brate:

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 07:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25062
Lokacija: Heartbreak Hotel
Da, Europa zbog nekog čudnog razloga preferira suni muslimane pored tolikih mogućih neusporedivo boljih imigranata.
Ipak, najcrnja od najcrnjih zona čini mi se muslimanska Afrika, nema gorih od njih, za njih su i Sirijci i Iračani i drugi Azijati mila majka. Bez obzira na jezik, zemlju i boju kože, oni su nositelji svih terorističkih napada i svih drugih negativnih pojava u Europi.


slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 09:59 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:05
Postovi: 2993
Ministre, valjda ti je jasno da ovi iz Brisela znaju i te kako dobro ovo što ti pričaš. O uvozu "kompaktnih kultura". Nisu glupi i teško je vjerovati da birokratska nakupina kao što je Europska komisija ne posjeduje to znanje.

Fora je u tome što Europska komisija (dakle EU) želi uništiti europske narode i pri tome podržavaju to namjerno abotirajući sva rješenja koje zemlje predlože. Kako drugo objasniti da toleriraju masovan ulazak muslimana u EU, dok primjerice s druge strane imaš slučaj Ukrajine i Ukrajinaca koji bi također htjeli u Europu međutim EU im je rekla da oni ne mogu tražiti azil. Ipak su Ukrajinci pripadnici europske kulture. Pogledaj još ovaj govor potpredjednika Europske komisije i sve će ti biti jasno.

Jedino što ne mogu razumjeti je njihov motiv. Čini mi se da ili im je musliman Obama naredio da to čine ili pošto najveći eurofanatici su ljevičari, ovo vide priliku da konačno ostvare svoju multi-kulti utopiju. Dakle iz ideološke ignorancije da potiču.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2016, 11:56
Postovi: 889
Lokacija: Stockholm - Banja Luka
Ministry of Sound je napisao/la:
Također, 28% stanovništva je rođeno van Australije. To ti je kao da u Njemačkoj živi 23 milijuna ljudi koji nisu rođeni u njoj. Da je tako, mislim da bi u Njemačkoj već davno buktio građanski rat.

Elem, kontekst moga izlaganja je neko jadikovanje oko europske budućnosti (a Europa ima 700 milijuna stanovnika). Zato sam izložio i australsku poziciju, te migracijske statistike kako bih dokazao da pametna imigracijska politika može funkcionirati. A sve se svodi na to - nemoj dominantno uvoziti bilo koju etničko-religijsku grupu, a posebno ne sunitske Arape.

Rezime:

- Australija ima 24 milijuna stanovnika
- Na samom kućnom pragu (Indonezija) imaju zemlju sa 250 milijuna pretežno muslimana
- Na Australiju se naslanja Azija sa svojih 4 milijarde stanovnika
- Australija godišnje uvozi skoro 1% svoje populacije
- Australija ima 28% stanovništva koje nije rođeno u zemlji, a preko 50% stanovništva je rođeno ili u inozemstvu ili ima jednog roditelja koji jeste
....
- i usprkos tome (uz povremene probleme koje izazivaju uglavnom sunitski Arapi, iako ih malo ima) je model i uspješne zemlje i integracije.

Zašto:

- Komoditet otoka/kontinenta - OK ali ni Europa nije okružena sa svih strana
- Slijede politiku probiranja i "šaraj malo"
- Ako Europi doista fali stanovnika, zašto moraju uvoziti sljedbenike nasilne sekte sa IQ<90 pored Kine, Indije, cijele Južne Amerike?

Šaraj malo brate:

slika


Sve je to divno, krasno, bajno i odlicno kolega MoS. Elem, zivjela sam godinu dana u OZ. Suvise daleko za moj ukus. Kada tebi treba 30 uri u jednom smijeru (preko Abu Dhabi-a ili preko uzasnog Bangkok-a) da posjetis obitelj ili prijatelje, to za mene ne fercera. Mozda je zbog daljine i migracija u OZ drugog karaktera nego u Evropi. Sto znam. S duznim postovanjem, sem tih par gradova OZ jos uvijek nije dovoljno razvijena zemlja (ovdje iskljucivo mislim na infrastrukturu van gradova). Licno nisam bila odusevljena, ali eto... sreca pa smo svi razliciti.

_________________
“To write well and to speak well is mere vanity if one does not live well."

– Bridget of Sweden (1303-1373)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 13:03 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
Ljevicari i liberali su opcija za glasanje migranata. Baza.

Eu komesari zele nas pretvoriti kao SAD. Mutant super državu. Kudini Kalegrijev plan iz 1924.

O masama glupih muslimana da se snizi razina intelekta i smanji uticaj mozga. Nema prosvjeda ima džamija ajatolaha hodža. Prosto tupo glupo potrošačko društvo sa malom razinom intelekta.

Lako za manipulirati. Zvučnjak sa raketice jak ezan i islamisti presrećni.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13038
Lokacija: Zagreb
Bobovac je napisao/la:
Da, Europa zbog nekog čudnog razloga preferira suni muslimane pored tolikih mogućih neusporedivo boljih imigranata.
Ipak, najcrnja od najcrnjih zona čini mi se muslimanska Afrika, nema gorih od njih, za njih su i Sirijci i Iračani i drugi Azijati mila majka. Bez obzira na jezik, zemlju i boju kože, oni su nositelji svih terorističkih napada i svih drugih negativnih pojava u Europi.


slika

Pričaš o Sjevernoj Africi? Pa to je zato što su isti dominantna muslimanska grupa u Francuskoj, Nizozemskoj, Belgiji...
U Britaniji su to Pakistanci pa su napad izveli oni i jedan Jamajčanin Muslimani.

U principu je najveća razlika zašto si doveo neku grupu, da bi radili kao Nijemci Turke ili kao azilante što rade Šveđani. To stvara ogromnu razliku u razini asimilacije, sklonosti radikalizmu, sitnom kriminalu itd.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Audrey je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Također, 28% stanovništva je rođeno van Australije. To ti je kao da u Njemačkoj živi 23 milijuna ljudi koji nisu rođeni u njoj. Da je tako, mislim da bi u Njemačkoj već davno buktio građanski rat.

Elem, kontekst moga izlaganja je neko jadikovanje oko europske budućnosti (a Europa ima 700 milijuna stanovnika). Zato sam izložio i australsku poziciju, te migracijske statistike kako bih dokazao da pametna imigracijska politika može funkcionirati. A sve se svodi na to - nemoj dominantno uvoziti bilo koju etničko-religijsku grupu, a posebno ne sunitske Arape.

Rezime:

- Australija ima 24 milijuna stanovnika
- Na samom kućnom pragu (Indonezija) imaju zemlju sa 250 milijuna pretežno muslimana
- Na Australiju se naslanja Azija sa svojih 4 milijarde stanovnika
- Australija godišnje uvozi skoro 1% svoje populacije
- Australija ima 28% stanovništva koje nije rođeno u zemlji, a preko 50% stanovništva je rođeno ili u inozemstvu ili ima jednog roditelja koji jeste
....
- i usprkos tome (uz povremene probleme koje izazivaju uglavnom sunitski Arapi, iako ih malo ima) je model i uspješne zemlje i integracije.

Zašto:

- Komoditet otoka/kontinenta - OK ali ni Europa nije okružena sa svih strana
- Slijede politiku probiranja i "šaraj malo"
- Ako Europi doista fali stanovnika, zašto moraju uvoziti sljedbenike nasilne sekte sa IQ<90 pored Kine, Indije, cijele Južne Amerike?

Šaraj malo brate:

slika


Sve je to divno, krasno, bajno i odlicno kolega MoS. Elem, zivjela sam godinu dana u OZ. Suvise daleko za moj ukus. Kada tebi treba 30 uri u jednom smijeru (preko Abu Dhabi-a ili preko uzasnog Bangkok-a) da posjetis obitelj ili prijatelje, to za mene ne fercera. Mozda je zbog daljine i migracija u OZ drugog karaktera nego u Evropi. Sto znam. S duznim postovanjem, sem tih par gradova OZ jos uvijek nije dovoljno razvijena zemlja (ovdje iskljucivo mislim na infrastrukturu van gradova). Licno nisam bila odusevljena, ali eto... sreca pa smo svi razliciti.


Možda si nešto pogrešno protumačila. Nisam reklamirao Australiju (u šali bi rekli: fuck off, we're full). Samo sam dao primjer kako nacija od 24 milijuna stanovnika pametno kreira imigracijsku politiku iako je patuljak u zajebanom komšiluku.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13038
Lokacija: Zagreb
Što kažeš na strogu politiku prema ilegalcima i nedavne probleme u kampu na Nauruu?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
volvoks je napisao/la:
Što kažeš na strogu politiku prema ilegalcima i nedavne probleme u kampu na Nauruu?


Rekao bih da su ilegalci poprilično inteligentni kada je riječ o pokušajima manipuliranja javnosti. Mislim da neće prezati ni od čega (pa ni žrtvovanja vlastite djece, na koju ionako gledaju kao pijune).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59470
Lokacija: DAZP HQ
Australija ima iste probleme kao Europa, europsko stanovnistvo se zamjenjuje neeuropskim i muslimani rastu u udjelu eksponencijalno, ne vidim da je Australija puno uspjesnija.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
dudu je napisao/la:
Australija ima iste probleme kao Europa, europsko stanovnistvo se zamjenjuje neeuropskim i muslimani rastu u udjelu eksponencijalno, ne vidim da je Australija puno uspjesnija.


Nije baš isto. Kad dolaziš ako si sam tražio vizu mora ti osoba sa boravištem u Australiji potpisati ugovor da će te održavati ako ne budeš mogao posao naći. I nema socijale, ne isplati se pokušati ni moliti ih. Taj koji je potpisao će te održavati ili idi na ulicu živjeti.

Tek nakon nešto godina radnog staža imaš pravo na neke osnovne stvari.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
dudu je napisao/la:
Australija ima iste probleme kao Europa, europsko stanovnistvo se zamjenjuje neeuropskim i muslimani rastu u udjelu eksponencijalno, ne vidim da je Australija puno uspjesnija.


Nemoj čovječe da se opet ponavljam, rekao sam milijun puta da su stope imigracije ogromne, i stavio zemlje iz kojih dolaze. I po n-ti put ponavljam da je 28% stanovništva rođeno van AU, te da probate zamisliti na šta bi Europa ličila u sličnim uvjetima. No, ide relativno OK, jer nijedna zemlja ne dominira. A u kontekstu muslimana taj termin "eksponencijalno" je varljiv jer se kreće od vrlo niske baze, tako da je bilo kakav rast sam po sebi eksponencijalan, no bez popratnih i značajnih problema sa sunitskim Arapima koji su specifični za Europu.

Ako se gleda ko je u susjedstvu, te zemlje iz kojih dolaze imigranti, Kinezi i Indijci će biti značajan faktor u AU.

Naravski, UK će i dalje biti no.1 zemlja kao izvor stalnih migranata, a da se ne lažemo, i pola Europe bi se preselilo u AU kad bi im se omogućilo.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59470
Lokacija: DAZP HQ
Pa i većini EU zemalja na vrhu useljenika su Europljani, Poljaci, Rumunji, Bugari prije svih. Broj muslimana u Australiji se udvostručio u 10 godina, već ih je preko pola milijuna, malo li je.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2016, 11:56
Postovi: 889
Lokacija: Stockholm - Banja Luka
Ministry of Sound je napisao/la:
Možda si nešto pogrešno protumačila. Nisam reklamirao Australiju (u šali bi rekli: fuck off, we're full). Samo sam dao primjer kako nacija od 24 milijuna stanovnika pametno kreira imigracijsku politiku iako je patuljak u zajebanom komšiluku.


Ma ne, skuzila sam ja sto si htio reci kolega MoS. Mozda si u pravu, mozda Australija pametno kreira svoju migra-politiku. Ta, ti to bolje znas nego ja. Elem, vise imigranata/stranaca sam vidjela u OZ nego generalno u Evropi. Dobro, ne poredim Pariz i London. Newtown, Petersham, Kings Cross, Blacktown, Geelong, Perth... meni se licno nije svidjelo to sto sam vidjela, ali opet kazem ti to vjerojatno bolje znas nego ja.

_________________
“To write well and to speak well is mere vanity if one does not live well."

– Bridget of Sweden (1303-1373)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 09 svi 2016, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
dudu je napisao/la:
Pa i većini EU zemalja na vrhu useljenika su Europljani, Poljaci, Rumunji, Bugari prije svih. Broj muslimana u Australiji se udvostručio u 10 godina, već ih je preko pola milijuna, malo li je.


Eto kako alarmantno zvuči "eksponencijalno" a riječ je o nekih 200-300 tisuća u 10 godina (znači samo 10-ak posto svih imigranata, za razliku od Europe gdje su dominantni), što otprilike odgovara ovom grafikonu kojeg sam postavio. Pri tome čak ni najveći dio nisu sunitski Arapi (u top 20 zemalja je samo Irak).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO