HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 180 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 18 tra 2015, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Citat:
And imagine these people once did Seppuku for their honor.


:laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Citat:
Enough with WWII apologies: Japan PM sees no need to reinforce remorse

Published time: April 21, 2015 10:00

slika

Japanese Prime Minister Shinzo Abe has implied Tokyo is not going to reiterate an apology for WWII aggression and war crimes in a special statement marking the 70th anniversary of the end of the war in the Pacific to be issued later this year.

Speaking to Fuji TV on Monday night, Abe mentioned there will be no more apologies to the victims of Japanese aggression during the WWII, as apologies made in the past have already made the point.

On 50th and 60th anniversaries of Japan’s defeat in August 1945, Abe’s predecessors issued apologies for conduct during the WWII.

I uphold the basic thinking behind past war apologies, which means there isn’t a need to reiterate them,” Japanese PM said in an interview, describing nation’s self-reflection over war-time atrocities as “masochism.”

slika

Abe also speculated as to whether “invasion” is the correct term to describe Japan’s occupation of the Korean Peninsula and parts of continental China.

It is highly possible that Abe’s latest remarks are going to confirm suspicions by Japan’s neighbors that Tokyo is seeking to downplay its wartime deeds, among which was turning thousands of Asian women into ‘comfort women’, de facto sex slaves in Japanese military brothels.

Abe’s visit to Yasukuni war shrine in Tokyo in December 2013 sparked fierce protests from China and South Korea, the countries Japan occupied until the defeat in 1945. Resentment of Japan’s neighbors is understandable: among the 2.4 million war dead honored at Yasukuni are internationally-recognized war criminals who committed atrocities on the occupied territories.

This year PM Abe has opted to refrain from visiting Yasukuni. Instead of personally attending shrine’s spring festival this week he sent to Yasukuni a symbolic offering.

Abe’s self-restraint could be explained by participation in the upcoming Asia-Africa conference in Jakarta on Wednesday, where he is expected to hold talks with Chinese leader Xi Jinping and South Korean PM Park Geun-hye.

After over half a century of exemplary peaceful policies, Abe’s conservative government is moving away from the pacifist stance fixed in Japan’s post-WWII constitution.

slika

In 2014, Abe’s cabinet reversed a post-war constitutional ban on military operations abroad. The law enacted in 1954 has considerably limited soldiers’ scope abroad, as the lessons of 1930s-1940s are still fresh in the memory, when the country was dragged into conflict with China and the Pacific War that followed.

In January this year, Japan’s government approved nation’s largest military budget in 70 years, in contravention of the pacifist constitution. Prime Minister Shinzo Abe's cabinet gave the green light to an unprecedented nearly 5 trillion yen ($42 billion) defense budget, which came into force in April.

slika

In February, the Japanese government announced revision of the existing law prioritizing civilian control over national self-defense forces (SDF). The initiative of the further erosion the post-WWII legislature in Japan allegedly comes from SDF personnel, both acting and former officers currently occupying lawmaking positions.



Ambitions of the PM Shinzo Abe’s government are not limited to full-scale revival of Japan’s armed forces. In March it was reported that Tokyo is considering the introduction of an overseas intelligence network possibly modeled on Britain's MI6 spy agency, the first of its kind since World War II,


RT


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Članak 9 jananskog Ustava

Citat:
Aspiring sincerely to an international peace based on justice and order, the Japanese people forever renounce war as a sovereign right of the nation and the threat or use of force as means of settling international disputes.
(2) To accomplish the aim of the preceding paragraph, land, sea, and air forces, as well as other war potential, will never be maintained. The right of belligerency of the state will not be recognized.


Meni je ovaj članak jednostavno lud i nikako ne odgovara potrebama Japana okruženog Sjevernom Korejom i Kinom. Sramotan članak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159


Veliki respekt za naciju izlazeceg sunca...

Kako su se oni borili i izborili da sa svog jadnog ostrva na periferiji sveta postanu najjaca regionalna sila, pored ogromnog i mocnog suseda... kako su se tukli u ima cara i drzave... ima nesto posebno i velicanstveno u toj kulturi...nama mozda ne tako blisko, ali istovremeno u meni to izaziva divljenje.

Kastrirani su posle poraza u ww2, ne daju im da se opet razmasu... jos dugo ce morati da se izvinjavaju onima koji su im uvek radili o glavi... ako se ne trgnu na vreme, progutace ih Kinezi...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
DzoniBG je napisao/la:


Veliki respekt za naciju izlazeceg sunca...

Kako su se oni borili i izborili da sa svog jadnog ostrva na periferiji sveta postanu najjaca regionalna sila, pored ogromnog i mocnog suseda... kako su se tukli u ima cara i drzave... ima nesto posebno i velicanstveno u toj kulturi...nama mozda ne tako blisko, ali istovremeno u meni to izaziva divljenje.

Kastrirani su posle poraza u ww2, ne daju im da se opet razmasu... jos dugo ce morati da se izvinjavaju onima koji su im uvek radili o glavi... ako se ne trgnu na vreme, progutace ih Kinezi...


Ja sam se uvijek šalio na Hitlerovu tezu o Nijemcima kao nadrasi... ako igdje ima nadrasa, to su onda Japanci. Čovjek nije vidio odgovornijih ljudi, discipliniranijih i radišnih kao Japanci. Ne uzdaju se ni u koga osim u sebe, zato i jesu od onog kamena napravili svjetku velesilu. Ne vole kmečat, jer je to sramota. Mi volimo kmečat, zato jer nemamo obraza.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Tuta je napisao/la:

Ja sam se uvijek šalio na Hitlerovu tezu o Nijemcima kao nadrasi... ako igdje ima nadrasa, to su onda Japanci. Čovjek nije vidio odgovornijih ljudi, discipliniranijih i radišnih kao Japanci. Ne uzdaju se ni u koga osim u sebe, zato i jesu od onog kamena napravili svjetku velesilu. Ne vole kmečat, jer je to sramota. Mi volimo kmečat, zato jer nemamo obraza.


Bas tako :palacgore1

Cast, odgovornost, lojalnost opstem interesu... osecanje duznosti prema sebi i svom narodu...

Kad je 2011. bio onaj zemljotres, cunami i havarija u Fukushimi, nije zabelezeno da je neko nesto pokusao da ukrade... drugde bi se skupilo na hiljade miseva i pacova da usicare na tudjoj nesreci...tamo ne...

Secam se kako je ekipa specijalaca usla u reaktor koji je cureo, da zaustave dalju eksploziju...znali su da idu u smrt, ali niko nije odbio... nekoliko njih je ozraceno i ubrzo umrlo...

Daleko smo mi od njih...predaleko...nazalost...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Ušli su tako ljudi i u Černobil no ajde, to je bio komunizam pa nije da su imali izbora. Anyway, mislim da ih treba cijeniti, no ne precjenjivati. Upravo tome što su otok mogu zahvaliti pošteđenost od azijskih ratova koji su uništavali Kinu i Koreju (Mongoli, ratovi s Rusima, itd.).

Što se tiče mentaliteta, mislim da tu ispod površine čuči nešto ne baš lijepo (kod mnogih). To se vidi po ponašanju u ratu u Kini tridesetih (proguglajte malo Nanking Massacre) kao i nekim drugim stvarima koje su tamo nastale. Jednostavno, oni su jedna krajnost gdje se ljudski porivi toliko zatiru da to često stvara velike psihičke probleme.

Da se razumijemo, mi smo druga krajnost koja je loša na drugi način.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
SDB je napisao/la:
Ušli su tako ljudi i u Černobil no ajde, to je bio komunizam pa nije da su imali izbora. Anyway, mislim da ih treba cijeniti, no ne precjenjivati. Upravo tome što su otok mogu zahvaliti pošteđenost od azijskih ratova koji su uništavali Kinu i Koreju (Mongoli, ratovi s Rusima, itd.).

Što se tiče mentaliteta, mislim da tu ispod površine čuči nešto ne baš lijepo (kod mnogih). To se vidi po ponašanju u ratu u Kini tridesetih (proguglajte malo Nanking Massacre) kao i nekim drugim stvarima koje su tamo nastale. Jednostavno, oni su jedna krajnost gdje se ljudski porivi toliko zatiru da to često stvara velike psihičke probleme.

Da se razumijemo, mi smo druga krajnost koja je loša na drugi način.


Naravno da ne treba idealizovati... svaka kultura ima i svoje propratne negativne pojave...

Kod Japanaca ono sto je negativno je sporedno u odnosu na vrline koje poseduju. Bilo je dosta izolovanih naroda i kultura, ali malo koja je postigla ono sto su oni postigli. Treba samo pogledati globus gde se nalaze... Englezi su takodje ostrvski narod, ali tesno vezan za Evropu, i preko Atlantika Ameriku... ovi imaju pored sebe vekovnog neprijatelja Kinu, a sa druge strane hiljade milja okeana... nemaju osnovne sirovine, nemaju naftu, nemaju dovoljno obradive zemlje da minimalno prehrane svoj narod... vekovima su ziveli najskromnije, nauceni da se odricu, da trpe, da se zrtvuju...

Pored svega toga, oni su umeli da se organizuju, da se osavremene, naoruzaju, naprave vrhunsku armiju, potuku Kineze i ostale do kolena... japanski vojnik je bio surov, ali je znao za sta se bori, da ako se ne prosire tamo gde se nalaze sirovine koje im garantuju opstanak, da ce biti porazeni i osramoceni...

Nisu uspeli u ww2, ali su se borili do zadnjega, svaku stenu u Pacifiku su krvlju zalili... viteski su se zrtvovali... samo na Okinawi je bilo oko 100k boraca koji su znali da ce izginuti... nije bilo izvlacenja, tukli su se do zadnjeg...kad im nestane municije, sabljama su napadali... predaja i zarobljenistvo nije dolazilo u obzir... to je cast vojnika, ponos usadjen od malena, on time postaje besmrtan...

NIsu to neki tamo mali zuti kojima su Ameri pokazali svoje mesto... to je izuzetan narod, primer drugima sta znaci voleti svoju zemlju na pravi nacin...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Tuta je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:


Veliki respekt za naciju izlazeceg sunca...

Kako su se oni borili i izborili da sa svog jadnog ostrva na periferiji sveta postanu najjaca regionalna sila, pored ogromnog i mocnog suseda... kako su se tukli u ima cara i drzave... ima nesto posebno i velicanstveno u toj kulturi...nama mozda ne tako blisko, ali istovremeno u meni to izaziva divljenje.

Kastrirani su posle poraza u ww2, ne daju im da se opet razmasu... jos dugo ce morati da se izvinjavaju onima koji su im uvek radili o glavi... ako se ne trgnu na vreme, progutace ih Kinezi...


Ja sam se uvijek šalio na Hitlerovu tezu o Nijemcima kao nadrasi... ako igdje ima nadrasa, to su onda Japanci. Čovjek nije vidio odgovornijih ljudi, discipliniranijih i radišnih kao Japanci. Ne uzdaju se ni u koga osim u sebe, zato i jesu od onog kamena napravili svjetku velesilu. Ne vole kmečat, jer je to sramota. Mi volimo kmečat, zato jer nemamo obraza.


Jesu ponosan narod svaka cast al nemaju pojedinci kod njih svoje ja,oni su uvjek onakvi kakav im je car ako je mirno doba onda su najmirniji i najradisniji ako je svjetski rat,militarizam i to e onada su brate koljaci i fanatici,u kini su takav genocid bili napravili da su se njemacke ambasade smilovale kinezima i skrivale ih kod sebe,samo koliko su male djece pobili u kini,upadnu u skolu osnovnu naprave od nje bordel!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
DzoniBG je napisao/la:
SDB je napisao/la:
Ušli su tako ljudi i u Černobil no ajde, to je bio komunizam pa nije da su imali izbora. Anyway, mislim da ih treba cijeniti, no ne precjenjivati. Upravo tome što su otok mogu zahvaliti pošteđenost od azijskih ratova koji su uništavali Kinu i Koreju (Mongoli, ratovi s Rusima, itd.).

Što se tiče mentaliteta, mislim da tu ispod površine čuči nešto ne baš lijepo (kod mnogih). To se vidi po ponašanju u ratu u Kini tridesetih (proguglajte malo Nanking Massacre) kao i nekim drugim stvarima koje su tamo nastale. Jednostavno, oni su jedna krajnost gdje se ljudski porivi toliko zatiru da to često stvara velike psihičke probleme.

Da se razumijemo, mi smo druga krajnost koja je loša na drugi način.


Naravno da ne treba idealizovati... svaka kultura ima i svoje propratne negativne pojave...

Kod Japanaca ono sto je negativno je sporedno u odnosu na vrline koje poseduju. Bilo je dosta izolovanih naroda i kultura, ali malo koja je postigla ono sto su oni postigli. Treba samo pogledati globus gde se nalaze... Englezi su takodje ostrvski narod, ali tesno vezan za Evropu, i preko Atlantika Ameriku... ovi imaju pored sebe vekovnog neprijatelja Kinu, a sa druge strane hiljade milja okeana... nemaju osnovne sirovine, nemaju naftu, nemaju dovoljno obradive zemlje da minimalno prehrane svoj narod... vekovima su ziveli najskromnije, nauceni da se odricu, da trpe, da se zrtvuju...

Pored svega toga, oni su umeli da se organizuju, da se osavremene, naoruzaju, naprave vrhunsku armiju, potuku Kineze i ostale do kolena... japanski vojnik je bio surov, ali je znao za sta se bori, da ako se ne prosire tamo gde se nalaze sirovine koje im garantuju opstanak, da ce biti porazeni i osramoceni...

Nisu uspeli u ww2, ali su se borili do zadnjega, svaku stenu u Pacifiku su krvlju zalili... viteski su se zrtvovali... samo na Okinawi je bilo oko 100k boraca koji su znali da ce izginuti... nije bilo izvlacenja, tukli su se do zadnjeg...kad im nestane municije, sabljama su napadali... predaja i zarobljenistvo nije dolazilo u obzir... to je cast vojnika, ponos usadjen od malena, on time postaje besmrtan...

NIsu to neki tamo mali zuti kojima su Ameri pokazali svoje mesto... to je izuzetan narod, primer drugima sta znaci voleti svoju zemlju na pravi nacin...


Ono što su njihovi vojnici radili u Kini je bilo čisto klanje i genocid, nabijanje male djece na bajunete, itd. Nema to veze s borbom za sirovine. Tamo je izginulo ljudi koliko i Rusa u borbi s Njemačkom (ako ne i više).

Osim toga, Kina tradicionalno nije imperijalistička sila (rijetko kad u povijesti su se pokušavali širiti na štetu susjeda, nakon formiranja carstva) pa im od nje nikad ni nije prijetila veća opasnost. Englezi su bili puno izloženiji vanjskim prijetnjama od Japanaca i napravili su svjetski imperij.

Na kraju, malo istraži kakav stav prosječni Japanac ima o Korejcima. Nije baš lijepo.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hebalo ih ratovanje, ko će mi fotoaparate praviti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
SDB je napisao/la:
Ono što su njihovi vojnici radili u Kini je bilo čisto klanje i genocid, nabijanje male djece na bajunete, itd. Nema to veze s borbom za sirovine. Tamo je izginulo ljudi koliko i Rusa u borbi s Njemačkom (ako ne i više).

Apsolutno. Čak bih rekao da su bili gore zveri od Nemaca. Nemci su ubijali mecima i Ciklonom B, nisu zakopavali žive ljude i radili ostale srednjevekovne gadosti koje su Japanci radili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 17:33 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Danas je Japan znatno odmakao u pogledu mirotvorstva i ljudskih prava u odnosu na Drugi svjetski rat. Svoje interese i ambicije su prebacili na neka druga polja.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 tra 2015, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Japan i Rusija nikad službeno rat nisu okončali.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 23 tra 2015, 23:34 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 tra 2015, 08:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
SDB je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:

Naravno da ne treba idealizovati... svaka kultura ima i svoje propratne negativne pojave...

Kod Japanaca ono sto je negativno je sporedno u odnosu na vrline koje poseduju. Bilo je dosta izolovanih naroda i kultura, ali malo koja je postigla ono sto su oni postigli. Treba samo pogledati globus gde se nalaze... Englezi su takodje ostrvski narod, ali tesno vezan za Evropu, i preko Atlantika Ameriku... ovi imaju pored sebe vekovnog neprijatelja Kinu, a sa druge strane hiljade milja okeana... nemaju osnovne sirovine, nemaju naftu, nemaju dovoljno obradive zemlje da minimalno prehrane svoj narod... vekovima su ziveli najskromnije, nauceni da se odricu, da trpe, da se zrtvuju...

Pored svega toga, oni su umeli da se organizuju, da se osavremene, naoruzaju, naprave vrhunsku armiju, potuku Kineze i ostale do kolena... japanski vojnik je bio surov, ali je znao za sta se bori, da ako se ne prosire tamo gde se nalaze sirovine koje im garantuju opstanak, da ce biti porazeni i osramoceni...

Nisu uspeli u ww2, ali su se borili do zadnjega, svaku stenu u Pacifiku su krvlju zalili... viteski su se zrtvovali... samo na Okinawi je bilo oko 100k boraca koji su znali da ce izginuti... nije bilo izvlacenja, tukli su se do zadnjeg...kad im nestane municije, sabljama su napadali... predaja i zarobljenistvo nije dolazilo u obzir... to je cast vojnika, ponos usadjen od malena, on time postaje besmrtan...

NIsu to neki tamo mali zuti kojima su Ameri pokazali svoje mesto... to je izuzetan narod, primer drugima sta znaci voleti svoju zemlju na pravi nacin...


Ono što su njihovi vojnici radili u Kini je bilo čisto klanje i genocid, nabijanje male djece na bajunete, itd. Nema to veze s borbom za sirovine. Tamo je izginulo ljudi koliko i Rusa u borbi s Njemačkom (ako ne i više).

Osim toga, Kina tradicionalno nije imperijalistička sila (rijetko kad u povijesti su se pokušavali širiti na štetu susjeda, nakon formiranja carstva) pa im od nje nikad ni nije prijetila veća opasnost. Englezi su bili puno izloženiji vanjskim prijetnjama od Japanaca i napravili su svjetski imperij.

Na kraju, malo istraži kakav stav prosječni Japanac ima o Korejcima. Nije baš lijepo.


ima stranka koja zeli protjerat korejce iz japana samo nekuzim zasto ih nevole?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 tra 2015, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Institucionalni kanibalizam (to se nakon rata zataškivalo zbog obitelji vojnika), barbarski tretman zarobljenika, masovna silovanja, genocid u Kini, djelatnosti i eksperimenti koji bi šokirali i Mengelea.

Mislim da su prošli daleko bolje od Njemačke.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nanking_Massacre

http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_731

Nije često da se običan članak iz Wikipedije može uz minimalne intervencije srediti kao scenarij za horor ili snuff film gori od Hostela ili Saw

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 tra 2015, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Ministry of Sound je napisao/la:
Institucionalni kanibalizam (to se nakon rata zataškivalo zbog obitelji vojnika), barbarski tretman zarobljenika, masovna silovanja, genocid u Kini, djelatnosti i eksperimenti koji bi šokirali i Mengelea.

Mislim da su prošli daleko bolje od Njemačke.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nanking_Massacre

http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_731

Nije često da se običan članak iz Wikipedije može uz minimalne intervencije srediti kao scenarij za horor ili snuff film gori od Hostela ili Saw

Volio bih da pojasniš. Gradovi su stradali možda i u većoj mjeri nego njemački( gdje je Bavarska uglavnom bila pošteđena bombardiranja), u Tokiju su imali svoju verziju Nurnberga, na razvijanje vojnih snaga dobili su jača ograničenja nego Njemaačka.

A ove germanofilne malograđanske gluposti, i Mengele bi se šokirao, Japanci su bili barbari koji su nabijali na konac, Nijemci gospođa s ciklonom B, Jasenovac je zgrozio i naciste te slično ostavite za negdje drugdje. Kod nacističkog režima je strašna upravo ta industrijalizacija ubojstava, uvođenje reda u smrt.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 tra 2015, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
volvoks je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Institucionalni kanibalizam (to se nakon rata zataškivalo zbog obitelji vojnika), barbarski tretman zarobljenika, masovna silovanja, genocid u Kini, djelatnosti i eksperimenti koji bi šokirali i Mengelea.

Mislim da su prošli daleko bolje od Njemačke.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nanking_Massacre

http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_731

Nije često da se običan članak iz Wikipedije može uz minimalne intervencije srediti kao scenarij za horor ili snuff film gori od Hostela ili Saw

Volio bih da pojasniš. Gradovi su stradali možda i u većoj mjeri nego njemački( gdje je Bavarska uglavnom bila pošteđena bombardiranja), u Tokiju su imali svoju verziju Nurnberga, na razvijanje vojnih snaga dobili su jača ograničenja nego Njemaačka.

A ove germanofilne malograđanske gluposti, i Mengele bi se šokirao, Japanci su bili barbari koji su nabijali na konac, Nijemci gospođa s ciklonom B, Jasenovac je zgrozio i naciste te slično ostavite za negdje drugdje. Kod nacističkog režima je strašna upravo ta industrijalizacija ubojstava, uvođenje reda u smrt.


Govorim o tome da je Njemačka postala jedinica za mjerenje zla u historiografiji, medijima i umjetnosti, i da se na koncu i njihovo društvo iz temelja reformiralo što se tiče odnosa prema tome dijelu povijesti. Japanski odnos prema 2sr je vrlo mutan, njihov imperijalistički pohod po Aziji pokušavaju odjenuti u nekakvo anti-kolonijalističko (oslobodilačko) ruho, prešućujući njihov barbarizam i rasizam prema drugim azijskim narodima.

S obzirom da si iz oriđinale konjušarskog grada, mene, koji sam ukazivao na konjušarstvo u Hrvata, ne možeš optuživati za "germanofilstvo". A poznate su mi i akrobacije tipa "Narod XYZ je bio toliko brutalan da je time bio šokiran i narod ABC (inače sami poznati kao mjerna jedinica zla)".

Na stranu što je to izlizano, sve što je Japan radio je najvećim dijelom nadmašilo Njemačku po barbarizmu, sadizmu, okrutnosti i krvoločnosti. Nijemci jesu usavršili industrijalizirano pa i depersonalizirano ubijanje kao na pokretnoj traci, ali Japanci su doslovno psihopate iz horor filmova u svom odnosu prema civilima, zarobljenim vojnicima i ženama. Običan okupacijski japanski vojnik je bio veća životinja čak i od SS-ovca, negdje u rangu SS-u pridruženih bandi s kojim su gušili varšavski ustanak.

No njihov problem, Kina ne zaboravlja.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 tra 2015, 09:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Uvijek ljudi pišu svoj subjektivni doživljaj ili ono što su odabrali da im paše. Tako i Džoni idealizira Japance naspram onih tamo Jenkija mada su Jenkiji tog razdoblja bili puno moralniji od tadašnjih Japanaca.

To je sve jedna strana medalje, ona pozitivna. Postoji i ona negativna.

Jedan od boljih opisa Japana tog razdoblja mi je poglavlje "Nebeska teokracija, zemaljski kaos" u knjizi Moderna vremena od Paula Johnsona.

Otprilike je to tako i bilo.

Admiral Yamamoto je morao pobjeći sa flotom na more da nebi doživio atentat (kao niz drugih ministara tog razdoblja) nakon što je izjavio da Japan ne može pobjediti zemlju koja proizvodi 100 puta više čelika od Japana.

A i nekakvo stupnjevanje Japanaca i Nijemaca.

To su impresivni narodi. Zato su i vodili tako dugo ratove, i zato sad imaju najjača svjetska gospodarstva kad su se od vojnih avantura oprostili.

Bitno je da imaš kvalitetu, a ona se pokazuje u različitim oblicima.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 tra 2015, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
volvoks je napisao/la:
Volio bih da pojasniš. Gradovi su stradali možda i u većoj mjeri nego njemački( gdje je Bavarska uglavnom bila pošteđena bombardiranja), u Tokiju su imali svoju verziju Nurnberga, na razvijanje vojnih snaga dobili su jača ograničenja nego Njemaačka.

A ove germanofilne malograđanske gluposti, i Mengele bi se šokirao, Japanci su bili barbari koji su nabijali na konac, Nijemci gospođa s ciklonom B, Jasenovac je zgrozio i naciste te slično ostavite za negdje drugdje. Kod nacističkog režima je strašna upravo ta industrijalizacija ubojstava, uvođenje reda u smrt.

:rolleyes

Ja sam ti stari germanofil. Vorwärts Schützen!!! Gott mit uns!!!

Nemam ja nikakav problem sa tim što neki smatraju Japance za nadrasu, svako ima pravo da se divi nekome. Ali je više nego glupo kada, u svojoj ushićenosti i neznanju, govore kako su Japanci bili
cveće u Drugom svetskom ratu i kako je, pošto nisu imali nikakve sirovine, bilo sasvim kul da osvoje okolne zemlje da bi im te sirovine oteli. Pa onda još priče kako su se junački držali u odbrani od američke invazije, što je potpuno isto kao da napišeš kako se Paulusova šesta armija mesecima junački branila u opkoljenom Staljingradu (a da vidiš samo reakciju tih istih kada bi neko to napisao...).

I to što ja mislim da je humanije nekog ugušiti Ciklonom B, nego ga živog zakopati ili satima mrcvariti dok konačno ne izdahne, ne znači da se divim nemačkom ordnungu kada su masovna ubistva u pitanju i da podržavam genocid, ajde ne seri, majke ti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 tra 2015, 19:01 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Carmello Šešelj je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Volio bih da pojasniš. Gradovi su stradali možda i u većoj mjeri nego njemački( gdje je Bavarska uglavnom bila pošteđena bombardiranja), u Tokiju su imali svoju verziju Nurnberga, na razvijanje vojnih snaga dobili su jača ograničenja nego Njemaačka.

A ove germanofilne malograđanske gluposti, i Mengele bi se šokirao, Japanci su bili barbari koji su nabijali na konac, Nijemci gospođa s ciklonom B, Jasenovac je zgrozio i naciste te slično ostavite za negdje drugdje. Kod nacističkog režima je strašna upravo ta industrijalizacija ubojstava, uvođenje reda u smrt.

:rolleyes

Ja sam ti stari germanofil. Vorwärts Schützen!!! Gott mit uns!!!

Nemam ja nikakav problem sa tim što neki smatraju Japance za nadrasu, svako ima pravo da se divi nekome. Ali je više nego glupo kada, u svojoj ushićenosti i neznanju, govore kako su Japanci bili
cveće u Drugom svetskom ratu i kako je, pošto nisu imali nikakve sirovine, bilo sasvim kul da osvoje okolne zemlje da bi im te sirovine oteli. Pa onda još priče kako su se junački držali u odbrani od američke invazije, što je potpuno isto kao da napišeš kako se Paulusova šesta armija mesecima junački branila u opkoljenom Staljingradu (a da vidiš samo reakciju tih istih kada bi neko to napisao...).

I to što ja mislim da je humanije nekog ugušiti Ciklonom B, nego ga živog zakopati ili satima mrcvariti dok konačno ne izdahne, ne znači da se divim nemačkom ordnungu kada su masovna ubistva u pitanju i da podržavam genocid, ajde ne seri, majke ti...


:smajl043 :gunsmilie :tank

Wohin gehen wir, mein Kaiser? Paris, Moskau....Peking??

-----

Mislin da postoje dvi vrste japanofila, jedni kojima jako imponira ta cila prica oko Samuraia, harakiria, kamikazea...mislin da ne grisin kad bi te upakira u sablon desnicari, dive se kolektivu i samozrtvovanosti, borbenon duhu, idealima.....

Nekad davno san cita o Samuraima, i u stvarnosti su imali i neke druge osobine, manje pozitivne. Dodju nesto kao Hajduci. Ipak, popularna slika Samuraia je sljedeca, iz americkog filma u kojen glumi Tom Cruise( :zubati )



Druga vrsta je ona kojima imponira drzanje Japanaca, koliko realno bilo ili ne, ''politeness'' kako bi rekli Americani. Mislin da kum volvoks spada u iste.

Ipak, ima nekih devijacija u ton drustvu koje su mi jako cudne, i pitan se kako bi stari Samurai gledali na danasnje njuskace zenskih gacica iz automata.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 tra 2015, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Kae Punti, žulja neki komentat vezan uz Hajduka? :zubati

Kod mene je neka kombinacija, simoatični su kao turisti, pristojni, ne rade probleme, dobro troše, no s druge strane se izuzetno divim njihovom odnosu prema državi i ratničkoj povijesti.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 tra 2015, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ministry of Sound je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Volio bih da pojasniš. Gradovi su stradali možda i u većoj mjeri nego njemački( gdje je Bavarska uglavnom bila pošteđena bombardiranja), u Tokiju su imali svoju verziju Nurnberga, na razvijanje vojnih snaga dobili su jača ograničenja nego Njemaačka.

A ove germanofilne malograđanske gluposti, i Mengele bi se šokirao, Japanci su bili barbari koji su nabijali na konac, Nijemci gospođa s ciklonom B, Jasenovac je zgrozio i naciste te slično ostavite za negdje drugdje. Kod nacističkog režima je strašna upravo ta industrijalizacija ubojstava, uvođenje reda u smrt.


Govorim o tome da je Njemačka postala jedinica za mjerenje zla u historiografiji, medijima i umjetnosti, i da se na koncu i njihovo društvo iz temelja reformiralo što se tiče odnosa prema tome dijelu povijesti. Japanski odnos prema 2sr je vrlo mutan, njihov imperijalistički pohod po Aziji pokušavaju odjenuti u nekakvo anti-kolonijalističko (oslobodilačko) ruho, prešućujući njihov barbarizam i rasizam prema drugim azijskim narodima.

S obzirom da si iz oriđinale konjušarskog grada, mene, koji sam ukazivao na konjušarstvo u Hrvata, ne možeš optuživati za "germanofilstvo". A poznate su mi i akrobacije tipa "Narod XYZ je bio toliko brutalan da je time bio šokiran i narod ABC (inače sami poznati kao mjerna jedinica zla)".

Na stranu što je to izlizano, sve što je Japan radio je najvećim dijelom nadmašilo Njemačku po barbarizmu, sadizmu, okrutnosti i krvoločnosti. Nijemci jesu usavršili industrijalizirano pa i depersonalizirano ubijanje kao na pokretnoj traci, ali Japanci su doslovno psihopate iz horor filmova u svom odnosu prema civilima, zarobljenim vojnicima i ženama. Običan okupacijski japanski vojnik je bio veća životinja čak i od SS-ovca, negdje u rangu SS-u pridruženih bandi s kojim su gušili varšavski ustanak.

No njihov problem, Kina ne zaboravlja.


sta ss,pa nije ss mjerilo za zlo i za barbarstvo oni su politicka vojska ilikvidirali su pol. nepozeljne,zivotinjsko ponasanje je vise onako kako su se rusi ponasali,jesu ss zlocinci al su vojska a rusi su zivotinje

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 27 tra 2015, 22:15 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Evo nesto za volvoksa.

slika

slika

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 180 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik, VUKsaJUGA i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO