HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 180 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 27 tra 2015, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Inače u tom gradu gdje su naši bili smješteni 2002. je otvorena kuća hrvatsko-japanskog prijateljstva.
slika

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 01 lip 2015, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
PLAĆAJU PRESELJENJE
Pomama za otokom u Japanu: Hrvati su poželjni, a Srbe su odbili
slika
Japanci su novim stanovicima ponudili oko 21.000 kuna za dolazak, oko 6000 kuna za troškove selidbe te mjesečnu naknadu koja za samce iznosi 5000, a za bračne parove 6000 kuna i to pune tri godine

Otkako je japansko selo Mishima koje se nalazi na otocima Takeshima, Iojima i Kuroshima u travnju oglasilo potrebu za stanovništvom i spremnost da onima koji su voljni ondje se preseliti plati pozamašne svote, pristigle su mnogobrojne ponude iz cijelog svijeta. Ipak, među njima prednjače one iz Brazila, Hrvatske i Srbije kojih će čak 90 posto od ukupnog broja, piše Japan Times.

Japanci su svakom ponudili oko 21.000 kuna za dolazak, oko 6000 kuna za troškove selidbe te mjesečnu naknadu koja za samce iznosi 5000, a za bračne parove 6000 kuna, a obećano je da će one biti isplaćivane pune tri godine. Osim prekrasne prirode, mora i pogleda na dva vulkana, koji će lako privući svakog avanturista, ponuda je mnoge odbila jer na otocima nema bolnice i teško je naći posao.

Načelnik Mishime pojasnio je da su mnogi odustali od preseljenja jer život na otocima nije lagan kao niti učenje japanskog jezika. Iako japanski mediji navode da je Mishima pobudila zanimanje hrvatskih državljana, iz japanskog veleposlanstva u Zagrebu i hrvatskog MVP-a kažu da nisu dobili nijedno pitanje građana o toj mogućnosti.

Srbima je, pak, onemogućeno preseljenje u Japan jer su Japanci smatrali da razlozi koje su navodili u molbama nisu bili dovoljno dobri.

http://www.vecernji.hr/zanimljivosti/po ... li-1008461

Koji je ovo vrag danas? :laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 srp 2015, 21:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Švabe na 3 ili 4 potenciju. Ljeti ih sada viđam po moru u turističkim destinacijama s maskama preko lica. Moram reći da me fasciniralo, kad sam čuo da Japanci većinom (ili dobrim dijelom) nose maske, kad su prehlađeni i imaju hunjavice, da ne zaraze druge - frapiralo me je.

Civlizacija totalno drukčija od europske.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 18 ruj 2015, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Šta je čovjek bez brkova? =))

Kako ga brkajlija (inače "liberalni demokrat") sastavi, čudo jedno. Inače parlamentarna rasprava je bila o pacifizmu i sigurnosti. =))

Citat:
slika

The fist of Liberal Democratic Party member Masahisa Sato, right, lands on the face of opposition Democratic Party of Japan’s Hiroyuki Konishi, top, during an upper house committee session on Thursday

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 18 ruj 2015, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Ministry of Sound je napisao/la:
Šta je čovjek bez brkova? =))

Kako ga brkajlija (inače "liberalni demokrat") sastavi, čudo jedno. Inače parlamentarna rasprava je bila o pacifizmu i sigurnosti. =))

Citat:
slika

The fist of Liberal Democratic Party member Masahisa Sato, right, lands on the face of opposition Democratic Party of Japan’s Hiroyuki Konishi, top, during an upper house committee session on Thursday


E,ev' ti jedan politički čoko zuki :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 26 lis 2015, 01:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Sweden Opened Its Doors To Muslim Immigration, Today It’s The Rape Capital Of The West. Japan Didn’t.

James Zumwalt

10:22 AM 10/23/2015

As Europe confronts the social and financial realities of its largesse in opening its doors to millions of Muslim immigrants, it is time the tale of two countries is told.

The tale is an important one as the two countries involved have taken completely different approaches to Muslim immigration and the preservation of their own culture. As such, both provide examples of the proverbial canary in the coal mine on this matter.

Sweden began opening its doors to Muslim immigrants in the 1970s. Today it pays a high price for having done so. The group suffering the severest consequences of such an open door policy has been Swedish women.


As Muslim men immigrated to Sweden, they brought with them an Islamic culture sanctioning rape. It is a culture bad enough inherently in the treatment of its own women. Under sharia, Muslim women serve little more purpose beyond catering to their husbands’ sexual demands. A non-submissive wife runs the risk of being raped by her husband.

But under sharia, this rape culture also impacts upon Swedish women as they are “infidels” and, as such, are — according to Allah’s teachings — sanctioned targets for rape by Muslim men. Such an Islamic belief system has born witness to a drastic increase in rapes in Sweden — more than a thousand fold — since first opening its doors to Muslim immigration.

A 1996 Swedish National Council for Crime Prevention report bears this out. It noted that Muslim immigrants from North Africa were 23 times more likely to commit rape than Swedish men. It is no wonder why today Sweden is deemed the rape capital of the Western world.

Even more shocking, however, is the political correctness overshadowing the reporting of these crimes. Sensitive about accusations of Islamophobia, the Swedish press refuses to sound a warning alarm for native women about who these sexual predators are. Thus, when a Muslim commits a rape, the media only refers to him as a Swedish male.

But this failure to shine the light on Muslim male rapists leaves them hiding in the shadows to commit even more egregious sex crimes. With no fear of accountability, these predators have adopted a pack mentality. A crime non-existent in Sweden in the 1970s is now commonplace today as the country has become a breeding ground for gang rapes.

Interestingly, between 1995-2006, the Swedish government tracked gang rapes, identifying a drastically increasing trend. Unbelievably, after discovering the problem, it then adopted an ostrich-like “head in the sand” approach, terminating any further studies on them . Apparently the government’s fear of being labeled Islamophobic proved greater than its concerns about warning Swedish women about the threat. While no studies on gang rape have been conducted since 2006, one can assume these numbers have continued to rise.

It is interesting to compare Sweden’s approach and the Muslim immigration problems arising there to Japan’s approach and the non-existence of such problems there.

The reason for the difference is simple. Japan, unlike Sweden, has been much more circumspect about all immigration in an effort to preserve its own culture.


As Dr. Mordechai Kedar — an Israeli military intelligence officer — observed in his May 20, 2013 article “Japan — The Land Without Muslims,” although the country has a population of 127 million, there are only ten thousand resident Muslims. Thus, Muslims in Japan register less than one hundredth of a percent of the population while those in European countries are growing into sizeable minorities.

While Japan does not openly single out Muslim immigration as a source of concern, Kedar explained, nonetheless, Japan remains concerned about Islamic influence. There are three reasons giving rise to this:

“First, the Japanese tend to lump all Muslims together as fundamentalists who are unwilling to give up their traditional point of view and adopt modern ways of thinking and behavior. In Japan, Islam is perceived as a strange religion, that any intelligent person should avoid.

“Second, most Japanese have no religion, but behaviors connected with the Shinto religion along with elements of Buddhism are integrated into national customs. In Japan, religion is connected to the nationalist concept, and prejudices exist towards foreigners whether they are Chinese, Korean, Malaysian or Indonesian, and Westerners don’t escape this phenomenon either. There are those who call this a ‘developed sense of nationalism’ and there are those who call this ‘racism.’ It seems that neither of these is wrong.

“And third, the Japanese dismiss the concept of monotheism and faith in an abstract god, because their world concept is apparently connected to the material, not to faith and emotions. It seems that they group Judaism together with Islam. Christianity exists in Japan and is not regarded negatively, apparently because the image of Jesus perceived in Japan is like the images of Buddha and Shinto.”

Kedar noted as well a most important aspect missing from Japan’s approach to Muslim immigration that plagues the approach taken by Western democracies.

“The most interesting thing in Japan’s approach to Islam,” he wrote, “is the fact that the Japanese do not feel the need to apologize to Muslims for the negative way in which they relate to Islam.”

Thus, the Japanese make no bones about it: they are Islamophobic. It is an attitude that is justified due to an Islamic ideology that demands all non-Muslims submit to it or die.
But the Japanese are determined not to commit cultural suicide by allowing a culture totally anathema to their own to prosper domestically and challenge it.

Accordingly, when the call went out to the international community to assist in resettling the recent wave of Muslim immigrants in non-Muslim countries, Japan offered financial assistance but rejected opening its doors to resettlement.

There is something to be said about Japan’s approach to unabashedly preserving its own culture. We witnessed that culture at its best in the aftermath of the earthquake and tsunami that devastated the country in 2011.

There were no reports of rioting or of looting among the people. What we saw during a time of a great human crisis was a very organized society function with dignity and mutual respect for one another. It makes one fully understand Japanese reluctance to surrender that culture to Islam.


What is happening in Sweden and, paradoxically, not happening in Japan, should be of serious concern to the rest of Europe and the U.S. Both Sweden and Japan are living examples of “the canary in the coalmine” approach to Muslim immigration and its subsequent impact on a host nation’s culture.

In taking on the Muslim immigration problem, Western democracies need fully comprehend why the canary in Sweden is dying while the one in Japan is not.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 02 stu 2015, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pametni ljudi prave svoju "EU" bez ukidanja granica, nacionaliteta, poplave muslimanskih migranata i pravila koliko velik krastavac smije biti. Čudi me da Rusija nije dio ovih pregovora.

Pitam se kad će USA ovo shebati.

Citat:
Japan, China, South Korea agree to push for world’s biggest free trade zone

Japanese Prime Minister Shinzo Abe, Chinese PM Li Keqiang and South Korean President Park Geun-hye agreed to continue work on creating the Regional Comprehensive Economic Partnership (RCEP), a free trade zone that would bring together countries with populations totaling 3.4 billion people. The trilateral summit in the Korean capital was the first since 2012 and was touted as reconciliatory. The three nations had a falling out due to differences on historic issues and territorial disputes between them.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 04 stu 2015, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ni Japan nije što je nekad bio. Amerikanci sjebali čitav svijet. Nema više harakirija.
Procurilo da je radijacija u Fukushima takva da bi za jedan sat ubila čovjeka. I sve to ispiraju u ocean tiho i neće da priznaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 16 tra 2016, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jak potres u Japanu. Živiš pored livade na kojoj pasu krave, jedan dan osvane kanjon ispod prozora. Tko će tu smjeti više zaspati, samo preseljenje dolazi u obzir. Kanjon će se vjerojatno napuniti vodom i postati malo jezero, pa sa te strane ako netko ostane i neće mu biti loše.

slika

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 16 tra 2016, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I opet ovi jebenkovići iz RT sa kamerom tamo, par sati poslije potresa. Kako u PM. Koliko ruska vlada ulaže u tu firmu ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 28 svi 2016, 00:12 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Japanci su se u Drugom svjetskom ratu borili za oslobođenje cijele Azije od tutorstva europskih kolonijalnih gospodara.

* "Ona (Velika Britanija) je tada (u Prvom svjetskom ratu), s jednakim moralnim žarom kao danas (u Drugom svjetskom ratu), objavila da, vodeći rat protiv Njemačke, brani prava malih nacija, da želi svijet učiniti sigurnim za demokraciju, da nema apsolutno nikakvih ozemnih presezanja. I što se iz toga izleglo? Što se dogodilo nakon rata i ratne galame, kad su pobjednici pobijedili? Dogodilo se to da se Britansko Carstvo povećalo za milijun četvornih kilometara. Što se dogodilo s doktrinom samooprjedjeljenja nacija? Kada sam, sa svojom uobičajenom lakomislenošću, spomenuo samooprjedjeljenje na jednoj sjednici Zajedničkog povjerenstva, koje je pisalo ustav Burme, postao sam smiješan britanskim članovima povjerenstva. "
* "Sastali smo se ovdje (na Konferenciji o stvaranju Velike Istočne Azije) ne toliko kao zasebni narodi nego kao članovi iste velike povijesne obitelji... Godinama sam u Burmi snivao svoje azijske snove. Moja azijska krv uvijek me vukla drugim Azijatima. Ovo nije trenutak za misliti umom nego za misliti krvlju. Upravo to, upravo moje mišljenje krvlju, dovelo me ovamo iz daleke Burme... Prije samo nekoliko godina azijski narodi kao da su živjeli svaki u svom, drukčijem svijetu, podijeljeni, strani jedni drugima, ne poznavajući jedni druge, čak ne mareći jedni za druge. Prije samo nekoliko godina Azija naprosto nije postojala kao naša zajednička domovina. Tada nije postojala jedna jedinstvena Azija nego nekoliko Azija, puno Azija, toliko Azija koliko je bilo neprijatelja koju su ju držali u razjedinjenosti. U prošlosti, koja je vremenski sasvim bliska, ali se danas doima veoma dalekom, nije se moglo ni zamisliti da se azijski narodi sastanu ovako kao što smo se mi danas sastali. Nemoguće se, eto, ostvarilo i to na način koji nekad nismo mogli zamisliti ni u najluđem snu... Mislim da je naš današnji sastanak veliki simbolični čin. Točno je što kaže Njegova ekscelencija predsjedavajući konferencije (Tođo): stvaramo jedan novi svijet, koji će biti zasnovan na pravdi, jednakosti i uzajamnosti, na velikom načelu živjeti i pustiti drugoga živjeti. Kako god gledamo Aziju, vidimo da je ona u svakom pogledu svijet za sebe... Mi Azijati stoljećima o tome nismo vodili računa i to smo skupo platili. Mi Azijati izgubismo zato Aziju. Sada, kad nam je Japan pomogao veliku istinu ponovno otkriti i postupiti u skladu s tom spoznajom, sigurno je da će Azijati osvojiti Aziju ponovno za sebe. Eto, na toj jednostavnoj istini počiva sudbina Azije... Danas opet otkrivamo da smo Azijati, opet otkrivamo svoju azijsku krv koja će nas preporoditi i vratiti nam Aziju. Zato koračajmo zajedno sve do kraja puta koji smo zacrtali! Taj put vodi u novi svijet u kojemu će Azijati postati zauvijek slobodni, živjeti u blagostanju i naći svoj pravi dom... I ja mislim i osjećam da jedino Azijati mogu razumjeti Azijate, i da samo Azijati mogu djelotvorno raditi na povećanju blagostanja drugih Azijata. I ja sam dugo i nestrpljivo čekao dan kada će Azijati srušiti umjetne barijere što su ih među njima podigli zapadni uljezi, i onda zajedno graditi zajedničko blagostanje svih Azijata. Vidjevši ono što se ovdje dogodilo u subotu shvatio sam da je taj dan napokon došao, da su napokon prevladale krvne veze, da ćemo kao braća koja su se davno izgubila i sada ponovno našla poraditi zajedno na blagostanju naše zajedničke azijske obitelji. "
Ba Maw

* "Doista je neshvatljivo kako je milijardu Istočnjaka, milijardu stanovnika Velike Istočne Azije, dopuštalo da njima vladaju drugi, pogotovo Englezi i Amerikanci. "
* "Sada, kad smo napokon sjedinjeni u ovoj velikoj, kompaktnoj i solidnoj organizaciji, nema sile koja bi mogla spriječiti milijardu Istočnjaka slobodno oblikovati svoju sudbinu. U svojoj beskrajnoj i neizmjernoj mudrosti Bog ne će ostaviti Japan i ne će napustiti narode Velike Istočne Azije. Ako bude trebalo, on će sići s neba, plakati s nama, veličati hrabrost naših naroda, omogućiti nam osloboditi se i učiniti našu djecu i djecu naše djece slobodnim i sretnim ljudima što žive u blagostanju. "
Jose Laurel

* "Nepobitna je činjenica da su u svim oblicima svoga postojanja narodi Velike Istočne Azije povezani neraskidivim vezama. Duboko vjerujem da zato imaju zajedničku misiju stvoriti čvrstu Veliku Istočnu Aziju i izgraditi novi poredak, kojemu će biti temelj opći, zajednički prosperitet. "
Tođo

* "Rat što ga vodi Velika Istočna Azija rat je u kojem će ona pobijediti, stvaranje Velike Istočne Azije pothvat je koji će dovesti do zajedničkog blagostanja. Svaki pripadnik svakoga istočnoazijskog naroda mora voljeti zemlju koja je njegova domovina, mora voljeti svoje susjede, mora voljeti Veliku Istočnu Aziju. Geslo nas Kineza je preporod Kine i obrana istočne Azije! "
Vang Čing-vei

* "Mislim da nije nimalo slučajno što se ova konferencija održava upravo u Zemlji Izlazećeg Sunca. Ovo nije prvi put u povijesti da se svijet okreće Istoku tražeći svjetlost i vodstvo. Nije to ni prvi pokušaj stvaranja jednoga novog svijeta; takvih je pokušaja bilo i drugdje, ali svi nekadašnji i sadašnji pokušaji u tom smislu imali su ili imaju jedno zajedničko obilježje da su propali ili upravo propadaju... Za Indiju ne postoji drugi izbor nego beskompromisna borba protiv britanskog imperijalizma. Druge nacije možda mogu pomišljati na kompromis s Engleskom, ali to za indijski narod naprosto ne dolazi u obzir. Sklopiti kompromis s Britanijom značilo bi sklopiti kompromis s ropstvom, a s ropstvom ne ćemo nikad više sklapati kompromise... Međutim, slobodu moramo platiti jer ona nikad ne dolazi bez žrtava... Ja ne znam koliko će pripadnika naše nacionalne vojske doživjeti kraj rata koji je pred njima, ali za nas to nije važno. Nama je gotovo svejedno hoćemo li kao pojedinci poginuti ili preživjeti i hoćemo li kao pojedinci dočekati dan oslobođenja Indije. Nama je važno samo jedno: da Indija postane slobodna! "
Chandra Bose

* "Osjetio sam u dnu duše da su svi oni (sudionici konferencije) moja braća, ne samo u figurativnom smislu riječl, nego doslovno kao sinovi iste majke Azije. Japanci, Tajci, Filipinci, Burmanci, Indijci... Svi su oni Azijati i stoga moja braća. "
novinar Toši Go


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 28 svi 2016, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Propagandni pokušaji sa uglavnom zanemarivim utjecajem izvan Burme. U stvarnosti nije bilo nikakve solidarnosti s drugim azijskim narodima, učinjeni su brojni zločini na Filipinima, Kini, Koreji... Zadatak istočne Azije u novom poretku bi bio praktički pa kolonijalan, sirovinska baza za snažnu japansku industriju.

Inače, Japanci na sebe gledaju kao na odvojenu rasu uzvišenu u odnosu na ostale azijske narode, pogotovo u to vrijeme, taj osjećaj je i doprinjeo velikom broju i okrutnosti samih zločina.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 30 svi 2016, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Postoji neki osjećaj azijske solidarnosti, marinci su Japance pogrdno zvali žutonjama. 111 000 lojalnih državljana SAD-a japanskoga podrijetla u Drugom svjetskom ratu istjerano je iz svojih domova i sa svojih posjeda koje su morali prodavati za bagatelu. Stavljeni su iza bodljikave žice, u tzv. "centre za relokaciju" podignute uzduž pacifičke obale. Mnogima su čak oduzete sve ušteđevine, koje su stvarali cijeli život. Nakon rata nevinim ljudima koji su izgubili sve ili većinu onoga što su imali nije isplaćena gotovo nikakva odšteta. Šteta koju su pretrpjeli američki Japanci procijenjena je na oko 400 000 000 tadašnjih dolara, a za obeštećenje su dobili 10 puta manje (oko 40 000 000). Osobito sramotan bio je postupak prema 4 000 vlasnika uloga u kalifornijskoj podružnici japanske banke Yokohama Specie Bank. Kad je izbio rat, vlada SAD-a je konfiscirala svu imovinu te banke kao "neprijateljsku imovinu". Svi su polozi zamrznuti. Ured za tuđinsku imovinu donio je istom 1957. odluku da se vlasnicima vrate ulozi, ali ne potpuno nego samo smiješno malih 2%. To je bilo tako bijedno da se 1 600 vlasnika uloga udružilo i povelo parnicu sa zahtjevom da im se refundira cijeli iznos uloga. Prvostupanjski sud presudio je u njihovu korist i naredio OPA-u narediti isplatu preostalih 98% vrijednosti uloga. Čim se za to saznalo ostalih 2 400 vlasnika uloga zatražili su da se i njima isplati njihov novac, ali je OPA odgovorio da oni na to više nemaju pravo, jer su odbili prihvatiti prvobitnu ponudu od 2%. Vrhovni sud SAD-a uzeo je 24. listopada 1967. u postupak njihovu tužbu, a 10. travnja vratio cijeli predmet Apelacionom sudu distrikta Columbia, koji je 1. kolovoza 1969. presudio u korist vlasnika uloga i naredio da im se novac vrati "približno po predratnoj realnoj vrijednosti dolara, ali bez kamata".

Japansko zapovjedništvo podučilo je svoje vojnike u Kini koračnici.

Pokazujući brigu punu ljubavi
za drveće i travu,
japanske postrojbe marširaju
provincijom Hunan.
Dobra su njihova srca
puna su dobrote!
Gledajte, vojnici,
oblaci i rijeke Hunana
poput oblaka su i rijeka
naše ljubljene domovine.
Kad to vide naši vojnici,
to uzbudi njihova hrabra srca
dok marširaju s poderanim cokulama
i dok njihova krv natapa ovo tlo.
Ove šume i ove planine
branimo vlastitom krvlju.
Naši su pravi neprijatelji Angloamerikanci
ti bjeloliki demoni!

Kapetan korvete Takeđi Mase, najviši časnik u Ičimaruovu stožeru, pročitao je na Iwo Jimi tekst pisma što ga je admiral napisao za predsjednika Roosevelta. U tom pismu Ičimaru je optužio Roosevelta da je oklevetao Japan kad ga je nazvao žutom opasnošću, krvožednom nacijom, protoplazmom militarističke klike. Za rat nije odgovoran Japan, kriv je SAD. "Vaši čini razvidno pokazuju da pripadnici bijele rase, pogotovo vi, Anglosaksonci, monopolizirate za sebe plodove svijeta na račun i na štetu pripadnika obojenih rasa... Zašto vaša nacija, koja cvate i koja je bogata, zatire u klici svaki pokušaj potlačenih nacija Istoka osloboditi se? Zahtijevamo od vas samo vratiti Istoku što pripada Istoku". Admiral je ujedno napisao kako mu ne ide u glavu da se Roosevelt usuđuje kritizirati Hitlerov program dok istodobno surađuje sa SSSR-om čiji je glavni cilj "socijalizacija svijeta". "Ako bude samo o gruboj i surovoj sili ovisilo tko će vladati svijetom, rat će se vući unedogled i nikada ne će doći do univerzalnoga mira, sreće i blagostanja. Kad jednom ostvarite svoje barbarsko gospodstvo nad svijetom, sjetite se jednoga svog prethodnika, predsjednika Wilsona, i neuspjeha što ga je doživio kad se našao na vrhuncu moći". Pismo je stavljeno u trbušni pojas jednog časnika službe veze, a engleski prijevod povjeren je kapetanu fregate Kunicu Akadi. Pola sata prije ponoći admiral Ičimaru i 60 preživjelih izišli su iz pećine u kojoj su ostavili gotovo 100 ranjenika. Pred izlazom iz pećine na njih se sručila uraganska vatra američkog topništva, minobacača i mitraljeza i pokosila ih kao snoplje. Preživjelo ih je 12, a među njima i admural Ičimaru. Oni će kasnije poginuti. Amerikanci su pronašli Ičimaruovo pismo. Njegov se izvornik danas nalazi u muzeju Vojnopomorske akademije američke ratne mornarice u Annapolisu.


Vrh
   
 
 Naslov: Japan
PostPostano: 13 vel 2017, 02:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403

Hrvatska pjesma himna fakulteta u JAPANU!



Vrlo zanimljiva priča.

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 24 ruj 2020, 04:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68233
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pacific Rim is here


_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 26 ruj 2020, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Gundam !!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 22 stu 2020, 12:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68233
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sumo , prije par stotina godina

slika

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 22 stu 2020, 12:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68233
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kakav sport, svaki meč traje par sekundi. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 22 stu 2020, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čudno je to i nelogično. Japanci mrze debele osobe. Doslovce mrze.
Ne tako davno su napravili pravu frku na socijalnim mrežama da su im Amerikanci napravili debelog i masnog Godzillu u filmu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 22 stu 2020, 12:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68233
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
BBC je napisao/la:
Čudno je to i nelogično. Japanci mrze debele osobe. Doslovce mrze.


A ako hoćeš show moraš imat neobične ljude.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 06 vel 2021, 10:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68233
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Japanski ZERP

slika

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 01 ožu 2022, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ko im ruši mreže ? Nešto je jako organizirano. Već druga firma koja je zbog napada obustavila rad. Toyota mislim zatvorila 14 tvornica do daljnjeg.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 01 ožu 2022, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Možda navlače Japan

There was no immediate information as to who was behind the cyberattack, with Japanese Prime Minister Fumio Kishida telling reporters that his government would investigate whether Russia was involved. “It is difficult to say whether this has anything to do with Russia before making thorough checks,” he said, according to Reuters.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 02 ožu 2022, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Rekli su im (davno) iz NSA novinaru (anonimno) da su im u kompletnu infrastrukturu stavili zero day malware. Ako se ikad Japan bude kurčio iz daleka će im kompletnu infrastrukturu paralizirati, uništiti i zaustaviti. "Saveznici" ili "prijatelji". Kod paranoidnih i divljih Amerikanaca to ne postoji. U biti čitav američki mentalitet je kao zajeban Mormon koji čuva kćerku. Ne vjeruju nikome pa ni sami sebi i apsolutno svaku sitnicu moraju držati pod kontrolom.

Možda im Amerikanci ruše mreže da ih "nagovore" da više kažnjavaju Ruse. Kače se i oko tih par malih otoka pa možda treba "nagovoriti" Japance da otvore istočni front. To je ruskog cara jednom zajebalo.

Snowden je dao dokumente da CIA / NSA skuplja zero day malware sa karakteristikama koda i programera iz stranih država, ne sa engleskog govornog područja. Da ne objašnjavam u detalje kako to fercera i što to znači, imate maštu. (Zero day jednostavno znači da ih nijedan anti-virus program ne može prepoznati jer ih nemaju u svojim databazama)

Vjerujem da sve moćnije obavještajne službe to rade ali eto za Amerikance imamo dokaze.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Japan
PostPostano: 21 lip 2022, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Slika modernog Japana. Otuđenost i usamljenost. Preporučujem da pogledate video:


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 180 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: VUKsaJUGA i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO