HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 14:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 714 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 29  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 24 svi 2020, 12:56 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ikmandvaradtist je napisao/la:

Pa, što su vas manje pojeli - to manja biva ozleda vašeg krhkog hrvatskog Ega! :neznam


Pa što se onda vi Srbi upinjete dokazat kako su svi živi oko vas zapravo "pojedeni" Srbi? Vama to djeluje suprotno na ego ili šta?


ikmandvaradtist je napisao/la:
Mađari su prilično dugo imali granicu sa Poljacima, čak i državnu uniju.. i tu je bilo prostora koji su imali mešane poljsko-ukrajinsko-slovačke primese...

U suštini nikad nećemo znati dok ne naučimo mađarski ili neki Mađar postane član i podeli sa nama svoje znanje..

Ja kontam:

3 M Hrvata & Belih Hrvata
1 M Slovaka
1 M Poljaka-Ukrajinaca
1 M mix Slovenaca-Rusina-Moravaca-Rumuna-Srba
ostalo Sloveni koje su zatekli.


Kakve veze neki Mađar tu može imati? Koje oni tu znanje mogu imati, a mi ne?
Tvoje "kontanje" je posve neutemeljeno. Lupaš proizvoljno bez ikakvog utemeljenja. Kakvih milijun Poljaka-Ukrajinaca, kakvi Bijeli Hrvati, to je skroz izvan mađarskog dosega, niti je u mađarsku doseljavalo. Dakle tu je 0.
A 3 milijuna hrvatskog porijekla bi pretpostavljalo da je doseljavanje iz Hrvatske podiglo stanovništvo Mađarske za trećinu u nekom trenutku, što je nonsens. Nenamjerno postaješ hrvatski mitoman. Ispalo bi da je prije Turaka bilo više Hrvata od Mađara, što ne stoji.
Također, zaboravio si ogromnu komponentu Njemaca koji su mađarizirani i najviše zanemaruješ najvažniju komponentu - Slavene koje su zatekli u Panoniji. Za razliku od Hrvata, Slovaka, Rumunja, Srba....koji su tu gdje jesu i gdje su bili i prije dolaska Mađara, ne maknuvši se ni milimetar, tih Salvena više nema. To bi ti nešto trebalo govoriti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 24 svi 2020, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
divizija je napisao/la:
Pa što se onda vi Srbi upinjete dokazat kako su svi živi oko vas zapravo "pojedeni" Srbi? Vama to djeluje suprotno na ego ili šta?


Nije isto! :nono Naši su preverili... vaši samo promenili Naciju...

divizija je napisao/la:
Kakve veze neki Mađar tu može imati? Koje oni tu znanje mogu imati, a mi ne?
Tvoje "kontanje" je posve neutemeljeno. Lupaš proizvoljno bez ikakvog utemeljenja. Kakvih milijun Poljaka-Ukrajinaca, kakvi Bijeli Hrvati, to je skroz izvan mađarskog dosega, niti je u mađarsku doseljavalo. Dakle tu je 0.
A 3 milijuna hrvatskog porijekla bi pretpostavljalo da je doseljavanje iz Hrvatske podiglo stanovništvo Mađarske za trećinu u nekom trenutku, što je nonsens. Nenamjerno postaješ hrvatski mitoman. Ispalo bi da je prije Turaka bilo više Hrvata od Mađara, što ne stoji.
Također, zaboravio si ogromnu komponentu Njemaca koji su mađarizirani i najviše zanemaruješ najvažniju komponentu - Slavene koje su zatekli u Panoniji. Za razliku od Hrvata, Slovaka, Rumunja, Srba....koji su tu gdje jesu i gdje su bili i prije dolaska Mađara, ne maknuvši se ni milimetar, tih Salvena više nema. To bi ti nešto trebalo govoriti.


Mađar bi mogao znati priču o poreklu koje grupe Mađara kao mi o svojim seobama i plemenima!

Jel' vidiš ti dobro? Pa, te Slovene sam i naznačio kao najveći deo od 12 M današnjih Mađara ovde prisutnih... piše ti, slepče...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 24 svi 2020, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Hrvatska je pod Mađarskom bila 800 godina i vecinu tog vremena u bitno podređenom položaju. Ne razumijem kako netko može uopće pomisliti da smo mi njih asimilirali više nego oni nas. Kad pogledate prezimena vidi se mađarizacija ali samo za zadnjih 300-400 godina. To je dakle pola trajanja mađarizacije. Genetska istraživanja su preciznija i pokazuju da su Mađari preko 90% asimilirani. Mađari su jedni od najvećih asimilatora u svijetu.
Vojvođanski Mađari su praktički 100% asimilirani kroz 500 godina. Srbi su od Turaka bježali uz tokove velikih rijeka i skoro svi su završili u Ugarskoj. Većina njih je asimilirana u Mađare, manji dio su ostali Srbi ili asimilirani u Hrvate.
Germanizacija Slovenaca u Austriji je isto imala enormne razmjere ali to je za drugu temu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 24 svi 2020, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Hrvatska je pod Mađarskom bila 800 godina i vecinu tog vremena u bitno podređenom položaju. Ne razumijem kako netko može uopće pomisliti da smo mi njih asimilirali više nego oni nas. Kad pogledate prezimena vidi se mađarizacija ali samo za zadnjih 300-400 godina. To je dakle pola trajanja mađarizacije. Genetska istraživanja su preciznija i pokazuju da su Mađari preko 90% asimilirani. Mađari su jedni od najvećih asimilatora u svijetu.
Vojvođanski Mađari su praktički 100% asimilirani kroz 500 godina. Srbi su od Turaka bježali uz tokove velikih rijeka i skoro svi su završili u Ugarskoj. Većina njih je asimilirana u Mađare, manji dio su ostali Srbi ili asimilirani u Hrvate.
Germanizacija Slovenaca u Austriji je isto imala enormne razmjere ali to je za drugu temu.


Grci su pravoslavni asimilatorski pandan Mađarima. Nit razumem zašto Srbe mrzite više od Mađara, nit razumem zašto Srbi toliko vole Grke. Dosta su nam štete naneli...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 25 svi 2020, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Hrvatska je pod Mađarskom bila 800 godina i vecinu tog vremena u bitno podređenom položaju. Ne razumijem kako netko može uopće pomisliti da smo mi njih asimilirali više nego oni nas. Kad pogledate prezimena vidi se mađarizacija ali samo za zadnjih 300-400 godina. To je dakle pola trajanja mađarizacije. Genetska istraživanja su preciznija i pokazuju da su Mađari preko 90% asimilirani. Mađari su jedni od najvećih asimilatora u svijetu.
Vojvođanski Mađari su praktički 100% asimilirani kroz 500 godina. Srbi su od Turaka bježali uz tokove velikih rijeka i skoro svi su završili u Ugarskoj. Većina njih je asimilirana u Mađare, manji dio su ostali Srbi ili asimilirani u Hrvate.
Germanizacija Slovenaca u Austriji je isto imala enormne razmjere ali to je za drugu temu.


Ali mađarizacija se dešavala preko Drave, u Ugarskoj. što je i logično. Mislim, asimilirani su i Hrvati u SAD ili Čileu, pa šta?

Ne bih rekao da su vojvođanski Mađari asimilirani Srbi, to bi pretpostavljalo ne samo jezičnu, nego i vjersku promjenu, o čemu nemamo izvora. Mađari su u vojvodinu naseljavani nakon protjervianja Turaka iz ostalih djelova Ugarske.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 25 svi 2020, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
divizija je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Hrvatska je pod Mađarskom bila 800 godina i vecinu tog vremena u bitno podređenom položaju. Ne razumijem kako netko može uopće pomisliti da smo mi njih asimilirali više nego oni nas. Kad pogledate prezimena vidi se mađarizacija ali samo za zadnjih 300-400 godina. To je dakle pola trajanja mađarizacije. Genetska istraživanja su preciznija i pokazuju da su Mađari preko 90% asimilirani. Mađari su jedni od najvećih asimilatora u svijetu.
Vojvođanski Mađari su praktički 100% asimilirani kroz 500 godina. Srbi su od Turaka bježali uz tokove velikih rijeka i skoro svi su završili u Ugarskoj. Većina njih je asimilirana u Mađare, manji dio su ostali Srbi ili asimilirani u Hrvate.
Germanizacija Slovenaca u Austriji je isto imala enormne razmjere ali to je za drugu temu.


Ali mađarizacija se dešavala preko Drave, u Ugarskoj. što je i logično. Mislim, asimilirani su i Hrvati u SAD ili Čileu, pa šta?

Ne bih rekao da su vojvođanski Mađari asimilirani Srbi, to bi pretpostavljalo ne samo jezičnu, nego i vjersku promjenu, o čemu nemamo izvora. Mađari su u vojvodinu naseljavani nakon protjervianja Turaka iz ostalih djelova Ugarske.

Što se davnije događalo imaš manje pisanih izvora na koje se historiografija najviše i oslanja. Pisanih dokumenata o etničkim karakteristikama Ugarske prije 19-og stoljeća ima jako malo ali sugeriraju asimilaciju velikih razmjera. Ja tvrdim da je trend očigledan unatoč manjem broju pisanih dokaza. Nije Mađarima Pacta Conventa bila nekakav sveti dokument niti im je Drava bila granica. Etimologija prezimena u kombinaciji s genetskim testiranjima ti daje punu sliku.
Čak i većina promađarskih izvora koji asimilaciju umanjavaju i nazivaju je dobrovoljnom se slažu da je značajan broj Srba asimiliran. Kad pogledaš smjer migracija jasno je da se to velikim dijelom događalo na području današnje Vojvodine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 25 svi 2020, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
se slažu da je značajan broj Srba asimiliran.


Naravno da jeste, možda i do 1/2 M!

Nas je spasilo što smo dobili određeno priznanje kao narod - a to smo zaslužili braneći Ugarsku i Austriju - preciznije neka vrsta povlašćenosti, zasluženih prava. Leopold I (1655-1705) nam je dao privileguje kao sloboda veroispovesti, pravo sticanja nekretnina, slobodan izbor činovnika, pravo na sve službe itd... naš Srpski Nacionalni Kongres je neumorno i odlučno radio i zalagao se za našu stvar... naše seobe su koristili za svoju buffer zonu ka Otomanima što nas je ukrupnjavalo na tim područjima no sačuvali smo svoje ime, veru i rodoljublje-rezultat svega toga je danas srpska Vojvodina! :yes

Nakon osnovnog rezervoara (zateknutih Slovena), za dalju vožnju je morao biti upotrebljen novi... možda su zato bili blagi prema vama i davali vam te povlastice kojima se hvalite-jer ste im bili Rezervoar...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 25 svi 2020, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
ikmandvaradtist je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
se slažu da je značajan broj Srba asimiliran.


Naravno da jeste, možda i do 1/2 M!

Nas je spasilo što smo dobili određeno priznanje kao narod - a to smo zaslužili braneći Ugarsku i Austriju - preciznije neka vrsta povlašćenosti, zasluženih prava. Leopold I (1655-1705) nam je dao privileguje kao sloboda veroispovesti, pravo sticanja nekretnina, slobodan izbor činovnika, pravo na sve službe itd... naš Srpski Nacionalni Kongres je neumorno i odlučno radio i zalagao se za našu stvar... naše seobe su koristili za svoju buffer zonu ka Otomanima što nas je ukrupnjavalo na tim područjima no sačuvali smo svoje ime, veru i rodoljublje-rezultat svega toga je danas srpska Vojvodina! :yes

Nakon osnovnog rezervoara (zateknutih Slovena), za dalju vožnju je morao biti upotrebljen novi... možda su zato bili blagi prema vama i davali vam te povlastice kojima se hvalite-jer ste im bili Rezervoar...

Nisu zbog toga već zbog utjecaja hrvatskog plemstva. To je već dulja i složenija priča ali interesantno je da je Hrvatska imala poseban status a Slovačka je bila samo sjeverna Ugarska. Posljedica je da su Slovaci najviše asimilirani od svih nemađarskih Ugara. Još u 19-om stoljeću su istaknuti Slovački intelektualci svoj narod vidjeli kao slavofone Ugare. Njihovo viđenje Ugarske je bilo da postoje mađarofoni, germanofoni i slavofoni Ugari i da svi trebaju biti jednaki a da ovi mađarofoni stalno nameću svoju dominaciju. Ime Slovaci su usvojili relativno kasno kad je postalo jasno da ta priča o slavofonim Ugarima neće proći jer Mađarima ni to nije bilo dovoljno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 25 svi 2020, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Ok, verovatno si u pravu.

Da, Česi su skoro stalno ili imali svoju državu ili kraljevstvo pod Svetim Rimskim... Slovaci nikad ništa!

krivo mi što ne mogu da se setim gde sam gledao o vašem masovnom mađarizovanju-da li je bio "Kalendar" ili neka istorijska emisija, ne znam... ali da je od 12 M Mađara vas u tom broju 2-3 M, to nemam sumnje... što je i logično-prvo su sa vama došli u dublji dodir i najduže ostali! :neznam

Šta misliš o gorenavedenim mojim procenama, da li su ostalih popili koliko sam pretpostavio? I da li su Sekelji zadržali više originalnih ugarskih gena?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 25 svi 2020, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
ikmandvaradtist je napisao/la:
Ok, verovatno si u pravu.

Da, Česi su skoro stalno ili imali svoju državu ili kraljevstvo pod Svetim Rimskim... Slovaci nikad ništa!

krivo mi što ne mogu da se setim gde sam gledao o vašem masovnom mađarizovanju-da li je bio "Kalendar" ili neka istorijska emisija, ne znam... ali da je od 12 M Mađara vas u tom broju 2-3 M, to nemam sumnje... što je i logično-prvo su sa vama došli u dublji dodir i najduže ostali! :neznam

Šta misliš o gorenavedenim mojim procenama, da li su ostalih popili koliko sam pretpostavio? I da li su Sekelji zadržali više originalnih ugarskih gena?

Ne znam za procjene, to nije lako jer se broj stanovnika mijenja kroz taj duži period. Isto imaš Mađare čiji preci su mađarizirani od različitih naroda u različitim razdobljima. Po meni je to više posao za genetičare. Jasno je da su Mađari pretežito slavenskog porijekla, što od panonskih starosjedilaca, što od okolnih slavenskih naroda. Moje je mišljenje da su Slovaci i Slovenci narodi formirani od ostataka tih prvih Slavena koji su naselili ta područja.
Originalni Mađari su bili iz uralske skupine naroda što bi značilo da imaju više azijatski izgled. Ako postoji predio u kojem postoje Mađari koji su zadržali takav izgled onda se vjerojatno radi o grupi koja je ostala donekle izolirana od okolnih naroda. Slična stvar je i s Fincima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 26 svi 2020, 06:01 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ikmandvaradtist je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
se slažu da je značajan broj Srba asimiliran.


Naravno da jeste, možda i do 1/2 M!

Nas je spasilo što smo dobili određeno priznanje kao narod - a to smo zaslužili braneći Ugarsku i Austriju - preciznije neka vrsta povlašćenosti, zasluženih prava. Leopold I (1655-1705) nam je dao privileguje kao sloboda veroispovesti, pravo sticanja nekretnina, slobodan izbor činovnika, pravo na sve službe itd... naš Srpski Nacionalni Kongres je neumorno i odlučno radio i zalagao se za našu stvar... naše seobe su koristili za svoju buffer zonu ka Otomanima što nas je ukrupnjavalo na tim područjima no sačuvali smo svoje ime, veru i rodoljublje-rezultat svega toga je danas srpska Vojvodina! :yes

Nakon osnovnog rezervoara (zateknutih Slovena), za dalju vožnju je morao biti upotrebljen novi... možda su zato bili blagi prema vama i davali vam te povlastice kojima se hvalite-jer ste im bili Rezervoar...


Vas je spasilo što ste druge vjere, što asimilaciju otežava. Moraš imati i jezični i vjersku transformaciju. To je i Rumunje u Erdelju spasilo. Da ste bili katolici, asimiliral ibi vas u hipu, danas bi Beograd i dalje bio Nandonfehervar.

No ovaj daljnji rezervoar Hrvata, Srba, Njemaca i drugih koje su asimilirali, Mađari su dobili USELJAVANJEM. u Mađarsku, i to ovaj njezin jezgreni dio koji i sad drže.

To nije ništa specifično za njih, toga imaš diljem Europe. Gdje su nestali Goti, Lombardi, Grci, Normani, Arapi, Albanci, Slaveni u Italijji??? Gdje nestadođe svi Kelti i Slaveni po Njemačkoj/Austriji? Gdje su nestai Slaveni u Grčkoj? Gdje su nestali starosjedioci Balkanaca od Slovenije do Makedonije?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 26 svi 2020, 06:14 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Originalni Mađari su bili iz uralske skupine naroda što bi značilo da imaju više azijatski izgled. Ako postoji predio u kojem postoje Mađari koji su zadržali takav izgled onda se vjerojatno radi o grupi koja je ostala donekle izolirana od okolnih naroda. Slična stvar je i s Fincima.


Europski dio Uralaca su tu preko 7000 godina i davno prije dosljenja Mađara u Panoniju su genetski europeizirani. Oni su uglavnom samo jezično Uralci, ali su stalno jezično asimilirali europsko stanovništvo i time slabili azijsku komponentu. Finci i Estonci imaju nešto više, ali zapravo samo 7% azijskog autosomalnog porijekla. Slično latinoameričkim narodima koji govore Španjolski, ali vrlo često nisu španjolskog proijekla.

Uralci u europskom djelu Rusije su također genetski europeizirani:
Mari: https://en.wikipedia.org/wiki/Mari_peop ... ._2017.jpg
Mordovinci: https://en.wikipedia.org/wiki/Mordvins# ... _girls.jpg
Komi: https://en.wikipedia.org/wiki/Komi_peop ... eoples.jpg
Udmurti: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... people.jpg

Tako da su Mađari i prije dolaska u Panoniju već bili europeizirani.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 26 svi 2020, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
divizija je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:

Naravno da jeste, možda i do 1/2 M!

Nas je spasilo što smo dobili određeno priznanje kao narod - a to smo zaslužili braneći Ugarsku i Austriju - preciznije neka vrsta povlašćenosti, zasluženih prava. Leopold I (1655-1705) nam je dao privileguje kao sloboda veroispovesti, pravo sticanja nekretnina, slobodan izbor činovnika, pravo na sve službe itd... naš Srpski Nacionalni Kongres je neumorno i odlučno radio i zalagao se za našu stvar... naše seobe su koristili za svoju buffer zonu ka Otomanima što nas je ukrupnjavalo na tim područjima no sačuvali smo svoje ime, veru i rodoljublje-rezultat svega toga je danas srpska Vojvodina! :yes

Nakon osnovnog rezervoara (zateknutih Slovena), za dalju vožnju je morao biti upotrebljen novi... možda su zato bili blagi prema vama i davali vam te povlastice kojima se hvalite-jer ste im bili Rezervoar...


Vas je spasilo što ste druge vjere, što asimilaciju otežava. Moraš imati i jezični i vjersku transformaciju. To je i Rumunje u Erdelju spasilo. Da ste bili katolici, asimiliral ibi vas u hipu, danas bi Beograd i dalje bio Nandonfehervar.

No ovaj daljnji rezervoar Hrvata, Srba, Njemaca i drugih koje su asimilirali, Mađari su dobili USELJAVANJEM. u Mađarsku, i to ovaj njezin jezgreni dio koji i sad drže.

To nije ništa specifično za njih, toga imaš diljem Europe. Gdje su nestali Goti, Lombardi, Grci, Normani, Arapi, Albanci, Slaveni u Italijji??? Gdje nestadođe svi Kelti i Slaveni po Njemačkoj/Austriji? Gdje su nestai Slaveni u Grčkoj? Gdje su nestali starosjedioci Balkanaca od Slovenije do Makedonije?


Vera je ista. Crkva nije. Elementarne stvari...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 26 svi 2020, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
slika

A tale of two Orbáns
Dénes Albert October 19, 2019

In our continuous quest to serve you, dear reader, we are now going to help you avoid confusion or, worse, a grave mistake in the future.

Those not particularly knowledgeable about East-Central Europe have a penchant for making an all too common mistake: confusing the Hungarian capital Budapest with the Romanian capital Bucharest. While this is understandably annoying for both countries and nations, it also stands among the few things in which the two neighbors tend to wholeheartedly agree in their dislike.

And just possibly, the situation may get a lot worse. Following a government crisis there, a certain Romanian politician named Ludovic Orban is about to form a new government in Bucharest. If approved by parliament – the chances of which remain unclear – this would lead to a state of affairs where there would be a prime minister named Orban in Bucharest and yes, as you know another named Orbán in Budapest. What a difference an accent mark makes.

Life, in its unpredictability, also chose to play yet another joke on you: both Orbans have a Hungarian father and the two politicians were born only five days apart in May 1963 (Orban on the 25th and Orbán on the 31st). But this is where the similarities end. Orbán is the longest-standing conservative head of government in the entire region, with over 13 years of premiership under his belt, while Orban is a liberal whose highest position so far was a brief stint as minister of Transport in 2007-2008.

To simplify things: Hungarian Prime Minister Viktor Orbán is the one pictured on the left, while Ludovic Orban is seen on the right, contrary to their respective political leanings.

We sincerely hope that Polish journalist and one-time political figure Jerzy Urban won’t run for office there. He already did so once, back in 1989 during the semi-free Polish parliamentary elections and suffered what only can be described as a landslide defeat.

Izvor: transylvanianow.com

Zanimljiva slučajnost (?).

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 08 lip 2020, 06:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Orbika žešće ljulja čamac...

Skandal u Budimpešti: Orban podigao spomenik sa spiskom “otetih” teritorija


https://dunav.at/skandal-u-budimpesti-o ... eritorija/

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 08 lip 2020, 07:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
podrinje je napisao/la:
Orbika žešće ljulja čamac...

Skandal u Budimpešti: Orban podigao spomenik sa spiskom “otetih” teritorija


https://dunav.at/skandal-u-budimpesti-o ... eritorija/

Čuj, 3 milijuna :smijeh. Nikad ih toliko nije bilo, pogotovo 1920.
Bili su max 2.5 milijuna od 13.5 milijuna na izgubljenom teritoriju. Niti 19%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 12 lip 2020, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
podrinje je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Vas je spasilo što ste druge vjere, što asimilaciju otežava. Moraš imati i jezični i vjersku transformaciju. To je i Rumunje u Erdelju spasilo. Da ste bili katolici, asimiliral ibi vas u hipu, danas bi Beograd i dalje bio Nandonfehervar.

No ovaj daljnji rezervoar Hrvata, Srba, Njemaca i drugih koje su asimilirali, Mađari su dobili USELJAVANJEM. u Mađarsku, i to ovaj njezin jezgreni dio koji i sad drže.

To nije ništa specifično za njih, toga imaš diljem Europe. Gdje su nestali Goti, Lombardi, Grci, Normani, Arapi, Albanci, Slaveni u Italijji??? Gdje nestadođe svi Kelti i Slaveni po Njemačkoj/Austriji? Gdje su nestai Slaveni u Grčkoj? Gdje su nestali starosjedioci Balkanaca od Slovenije do Makedonije?


Vera je ista. Crkva nije. Elementarne stvari...


Prije obratno, no stanje stvari je takvo da su dvije vjere (dva različita vjerovanja koja imaju i dosta podudarnosti) i dvije Crkve.

No, teološki gledano postoji samo jedan Krist i jedna Crkva Kristova, a ostalo su ljudske podjele. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 12 lip 2020, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
divizija je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:

Naravno da jeste, možda i do 1/2 M!

Nas je spasilo što smo dobili određeno priznanje kao narod - a to smo zaslužili braneći Ugarsku i Austriju - preciznije neka vrsta povlašćenosti, zasluženih prava. Leopold I (1655-1705) nam je dao privileguje kao sloboda veroispovesti, pravo sticanja nekretnina, slobodan izbor činovnika, pravo na sve službe itd... naš Srpski Nacionalni Kongres je neumorno i odlučno radio i zalagao se za našu stvar... naše seobe su koristili za svoju buffer zonu ka Otomanima što nas je ukrupnjavalo na tim područjima no sačuvali smo svoje ime, veru i rodoljublje-rezultat svega toga je danas srpska Vojvodina! :yes

Nakon osnovnog rezervoara (zateknutih Slovena), za dalju vožnju je morao biti upotrebljen novi... možda su zato bili blagi prema vama i davali vam te povlastice kojima se hvalite-jer ste im bili Rezervoar...


Vas je spasilo što ste druge vjere, što asimilaciju otežava. Moraš imati i jezični i vjersku transformaciju. To je i Rumunje u Erdelju spasilo. Da ste bili katolici, asimiliral ibi vas u hipu, danas bi Beograd i dalje bio Nandonfehervar.

No ovaj daljnji rezervoar Hrvata, Srba, Njemaca i drugih koje su asimilirali, Mađari su dobili USELJAVANJEM. u Mađarsku, i to ovaj njezin jezgreni dio koji i sad drže.

To nije ništa specifično za njih, toga imaš diljem Europe. Gdje su nestali Goti, Lombardi, Grci, Normani, Arapi, Albanci, Slaveni u Italijji??? Gdje nestadođe svi Kelti i Slaveni po Njemačkoj/Austriji? Gdje su nestai Slaveni u Grčkoj? Gdje su nestali starosjedioci Balkanaca od Slovenije do Makedonije?


Upravo to. Iliri, Tračani, Dačani, Vlasi. Svi su oni asimilirani u narode JI Europe, nema više njihovih jezika. Jedino se legendarni Baski drže. Malo Kelti sa gaelskim, no slabo je i to. Praktički su više manje svi stari narodi asimilirani u nove koji su nastali stapanjem naroda. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 12 lip 2020, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Hrvatska je pod Mađarskom bila 800 godina i vecinu tog vremena u bitno podređenom položaju. Ne razumijem kako netko može uopće pomisliti da smo mi njih asimilirali više nego oni nas. Kad pogledate prezimena vidi se mađarizacija ali samo za zadnjih 300-400 godina. To je dakle pola trajanja mađarizacije. Genetska istraživanja su preciznija i pokazuju da su Mađari preko 90% asimilirani. Mađari su jedni od najvećih asimilatora u svijetu.
Vojvođanski Mađari su praktički 100% asimilirani kroz 500 godina. Srbi su od Turaka bježali uz tokove velikih rijeka i skoro svi su završili u Ugarskoj. Većina njih je asimilirana u Mađare, manji dio su ostali Srbi ili asimilirani u Hrvate.
Germanizacija Slovenaca u Austriji je isto imala enormne razmjere ali to je za drugu temu.


Germanizacija Slovenaca je imala velike razmjere u Koruškoj, u drugim regijama, a posebno u Kranjskoj je skoro i nije bilo. :neznam

Također, Srbi u Vojvodinu dolaze krajem 17. stoljeća i kasnije, i da je bilo neke tako velike asimilacije, ona bi bila zabilježena. Većina Mađara tamo nema srpska prezimena, mada ima i takvih. Ima ih i s njemačkim prezimenima.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 01 ožu 2021, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Orban: Loši Europljani nastoje izbrisati naše raznolikosti
slika
Orbanov esej povodom 30 godina V4

Višegradska skupina (V4) osnovana 15. veljače 1991., ovih dana slavi 30 godišnjicu postojanja. Riječ je o kulturnom i političkom savezu Poljske, Češke, Mađarske i Slovačke, koji počiva na jačanju i zajedničkom usklađivanju gospodarskih, vojnih, strateških, energetskih i geopolitičkih ciljeva. Zemlje članice V4 zajedno imaju oko 65 milijuna stanovnika, te su zajedno 6. gospodarska sila Europskoj uniji. Premijeri država Višegradske skupine sastali su se u srijedu u poljskom Krakowu kako bi obilježili 30. godišnjicu saveza.

Povodom 30 godina postojanja Višegradske skupine, mađarski premijer Viktor Orban objavio je esej u Magyar Nemzetu u kojem je istaknuo bit europskog poziva za Mađare uvođenje beskompromisne antikomunističke tradicije u zajedničku jezgru europskih vrijednosti, piše narod.hr i u cijelosti donosi esej u nastavku:

“Kroz svoju povijest Srednja Europa uvijek je imala ne samo ulogu, već i poziv. Sve do 1990. godine sovjetska okupacija naše regije skrivala je ovu činjenicu od našeg pogleda. Zadatak realizacije naše tradicionalne misije u modernom kontekstu ostao je besmislen sve dok su sovjetske trupe bile smještene u našim zemljama, a nas je vodila isključivo želja da se oslobodimo Varšavskog pakta.

Uz to, naši su horizonti bili ograničeni, a naša snaga preusmjerena zadatkom da se oslobodimo vlastitih komunista i – nakon što su nestali bajunete okupatora – šaljući ih tamo gdje im je bilo mjesto: što dalje od vlasti, u školske primjere povijesnih zločina pomoću kojeg možemo obrazovati svoju djecu i unuke i pokazati im što proizlazi iz pokušaja izgradnje budućnosti bez da se prigrle nacionalni ideali i kršćanska učenja.

Nakon svrgavanja komunizma i stjecanja naše slobode, naše su zemlje bile sretne, ali ozbiljno oslabljene. Sve naše energije bile su posvećene preživljavanju, ispitivanju snage ogromnom transformacijom i postavljanju temelja za novo doba kompatibilnog sa zapadnim svijetom. Unatoč tome, već 1991. godine zapovijed koju smo dobili iz naših srca bila je da će naše zemlje – Poljska, Mađarska i Čehoslovačka – morati na neki način udružiti snage. Znali smo da stoljeća dolaze i odlaze, ali narodi Srednje Europe ostaju zajednica zajedničke sudbine.

I doista, trideset godina kasnije i kao članice NATO-a, sposobni smo se nazvati najdinamičnijom regijom u Europskoj uniji. Solidan rast, mala nezaposlenost, brza digitalna transformacija, snažna ulaganja: sve smo to danas.

Uzastopni obnovljeni napadi izvana i plamen imperijalističke ambicije iznutra bili su europska povijest

Teške rasprave unutar Europske unije o migracijama, demografskoj situaciji, ulozi obitelji, sukobu između nacionalne kulture i multikulturalizma ponovno nam skreću pozornost na povijesni poziv Srednje Europe. Postoji li uopće takvo što? Ako da, koji je njegov moderni oblik? A za nas premijere najvažnije je pitanje: može li politika odgovoriti na to?

Prema mađarskom načinu razmišljanja, Srednja Europa je teritorij koji se nalazi između zemalja Nijemaca i Rusa. Na sjeveru graniči s Baltičkim morem, a na jugu s Jadranom. I premda bi se moglo raspravljati o njezinim preciznim granicama, nema sumnje da središnju regiju Srednje Europe čine zemlje V4.

Mi Mađari uvijek smo vjerovali da nismo jednostavno rođeni na ovom svijetu: ako je netko rođen kao Mađar, ima i svoju misiju. Nečija misija nadilazi njega samog: njegov opseg i značaj su europski. Također znamo da ovu misiju možemo ispuniti samo zajedno s ostalim narodima Srednje Europe. Jer u regiji između njemačkog i ruskog svijeta – regiji u kojoj zapadno kršćanstvo graniči s pravoslavnim svijetom i gdje su mnogi jezici i nacionalne kulture odrasli do zrelosti – postoji specifična zajednička kulturna kvaliteta, pogled na život, oštrina uma i karakterističan stav. O tome svjedoči mnoštvo poljskih, slovačkih, čeških i mađarskih pjesama, romana i filmova. A naš je poziv održati sve to.

Koncepcija Mađara o njihovoj misiji datira još iz Rimskog Carstva. Prema našim mislima, našu su Europu stvorili narodi koji su, neovisno jedni o drugima i u različito vrijeme, napadali Rimsko carstvo. Ti su narodi osnovali svoje zemlje na ruševinama nekadašnjeg Rimskog carstva. Usvojili su kršćanstvo, ali nisu predali vlastite kulture; kao rezultat toga, čekićem povijesti iskovane su razne legure.

To je odlučilo o našoj sudbini, rođenjem ne samo nacionalnih država, već i nacionalnih kultura. Pojavio se ideal, zakon, propis o tome kako Europa treba biti: veliko duhovno jedinstvo sa zajedničkim kulturnim obrisima, predodžbama i krajnjim ciljevima, ali s odvojenim i neovisnim članovima međusobno vezanim u jedinstvu Europe. Svatko od njih dužan je služiti europskom duhovnom jedinstvu i njegovim ciljevima, ali nisu dužni služiti interesima jedni drugih. Europa je raznoliko jedinstvo. Oni koji napadaju njegovo jedinstvo loši su Europljani; ali to su i oni koji nastoje izbrisati njezinu raznolikost.

Jedinstvo mnoštva i mnoštvo u jedinstvu. Ovo je europska tajna, njezina privlačnost; upravo ta dramatična napetost daje joj ljepotu, a to je ona najnutarnja suština koja se ne može naći nigdje drugdje na svijetu. Zbog toga su ljudi u Srednjoj Europi zaljubljeni u Europu. Shvaćaju da sklad leži u napetosti i suglasnosti razlika. Harmonija ne znači jednolikost; to ne znači monotonu homogenost. To je izvor misije Mađara i ostalih srednjoeuropskih država koje teže neovisnosti.

Okrenuti prema van, braneći duh koji povezuje nacije i kršćansku europsku kulturu od svih vanjskih napada na Europu, u obliku bastiona i štita; okrenuti prema sebi, braneći različitost od pokušaja nametanja hegemonije nad neovisnim državama. To je stoljećima bila tajna i preduvjet europske ravnoteže i stabilnosti.

Ovo je europska samoobrana; a, pokušavajući predstaviti ideju europske suverenosti u Bruxellesu, čini se da se i francuski predsjednik oprezno kreće u tom smjeru. Dvostruka borba obrane od vanjskih i unutarnjih neprijatelja: borba za europsko jedinstvo i za njegovu raznolikost. Uzastopni obnovljeni napadi izvana i plamen imperijalističke ambicije iznutra bili su europska politička povijest do kraja Drugog svjetskog rata, kada je naš kontinent izgubio pravo i sposobnost da kontrolira vlastitu sudbinu.

Stare članice EU čule su neobične pojmove – domovina, kršćanstvo, obitelj i suverenitet

Sredinom 2000-ih svi četvero smo se pridružili Europskoj uniji. Otvorili su se novi horizonti, a rasprave o europskoj biti i njezinoj budućnosti također su postale naše rasprave.

Nakon što smo bili autsajderi, postali smo insajderi i suočili smo se s neizbježnim pitanjem: što će biti doprinos Srednje Europe našoj zajedničkoj europskoj budućnosti? Stari članovi kluba čuli su pojmove koji su im bili neobični: domovina, kršćanstvo, obitelj i suverenitet. U početku su ih smatrali elementima kulturno-povijesnog folklora.

Mislim da su vjerovali da je to neka vrsta privremenog stanja koje utjecali na kasnije ulaske, nešto što će proći s vremenom, poput vodenih kozica. “Napokon”, pomislili su, “na kraju dana, svi idemo u istom smjeru i sigurno svi želimo stići na isto odredište.” Bila je to ugodna misao koja nikoga nije odvela izvan zone komfora – i doista, financijska kriza 2008.-2009. predstavljala je dovoljno tehničkih izazova sama po sebi.

Tada se na nas obrušila migrantska kriza. Otvorile su se oči, sve se naglo promijenilo i jasno smo vidjeli duboke razlike između načina razmišljanja, filozofija, principa društvene organizacije i osobnih obveza.

Tada smo mi Mađari shvatili da govori i spisi o postkršćanskoj i postnacionalnoj eri nisu bili samo novinarska bomba, već stvarne političke namjere; zapravo su formirali cjelovit europski program, budućnost koju su zamišljali zapadnjaci, budućnost koju su već započeli graditi.

Shvatili smo da – dok smo trpjeli komunizam na europskim sovjetiziranim teritorijima i čeznuli za načinom života koji se temelji na kršćanstvu i suverenitetu – su oni koji žive u amerikaniziranoj polovici Europe redefinirali bit Europe i neprestano radili na provedbi njihova programa. Nisu vidjeli europsku misiju kao odbijanje vanjskih napada na kršćanstvo ili kao očuvanje naše unutarnje raznolikosti.

Njihova nova europska misija postala je potpuna otvorenost: uklanjanje granica – ili njihovo postojanje najviše samo kao privremeno, nužno zlo; rodne uloge i obiteljski modeli koji se mogu mijenjati po volji; a politika koja obvezuje održavanja naše kulturne baštine vidjeli su kao zadatak koji bi radije trebalo prepustiti muzeolozima. Njihov cilj nije samo da sve to osmisle, stvore, uvedu i zakonski nalože u vlastitim zemljama, već i da to postanu općim uvjetima u svakoj zemlji Europske unije – uključujući one poput naše, koje nisu spremne pristati na to.

Misija

U ovoj situaciji u Europi, mi Mađari možemo jasno uvidjeti bit svog europskog poziva.

To je uvođenje beskompromisne antikomunističke tradicije u zajedničku jezgru europskih vrijednosti. To je stavljanje zločina i lekcija iz internacionalnog socijalizma uz bok zločinima i lekcijama iz nacionalsocijalizma. Misija je pokazati ljepotu i konkurentnost političkog i društvenog poretka koji stoji na kršćanskom socijalnom nauku. Misija je pokazati drugima – prije svega našim prijateljima u Francuskoj – da, unatoč slabostima i nedostacima osobne vjere, u Srednjoj Europi postoji kršćanski model organizacije društva koji se temelji na kršćanskim učenjima.

Misija je stalno upozoravati one nacije u europskoj sigurnoj unutrašnjosti na postojanje vanjskih opasnosti. Misija je podsjetiti ih na nešto što iz povijesti toliko dobro znamo: da valovi ljudi koji prelaze Mediteran sada guraju plimu prema nama, a ti bi valovi mogli dosezati sve do Skandinavije. Masa migranata koje se sada pojavljuju zapravo je dio valova onih koji čeznu za europskim životom, a od kojih su se naši preci uvijek nastojali braniti svom snagom. Ne braniti se je de facto predaja, a posljedica toga bit će potpuna civilizacijska transformacija – kakvu su izbliza doživjele nacije u balkanskom susjedstvu na europskom južnom i istočnom perimetru.

I misija je podsjetiti se na to da, bez obzira koliko graditelji ovog carstva bili prosvijetljeni, oni će uništiti duh Europe i stoga će uvijek postići suprotno izvornoj namjeri.

U vezi s ovim teškim i složenim pitanjima među nama mogu postojati razlike – uključujući i među zemljama Višegradske skupine. Svakako postoje razlike u naglascima u smislu naših pristupa povijesti, mogu postojati razlike u načinu kako se osjećamo prema jednoj ili drugoj zemlji, a ponekad se čak i ne slažemo u tumačenju geopolitičkih odnosa.

Ali sigurno je da naše nacije u potpunosti cijene odgovornost koju snose za budućnost Europe: obraniti je od vanjskih napada i obraniti od unutarnjih imperijalnog dizajna, održavajući suverenitet naših domovina i nacija.

Neuspjeh u nečijoj misiji može biti herojski, ali u tome nema radosti. Ispunjavanje misije, tijekom vođenja svoje zemlje do uspjeha, slobode i prosperiteta nije ništa manje herojski; a također je i izvor radosti. Izgledi za potonje za Srednju Europu dobri su. U ime svoje nacije zahvaljujem vam na ova tri desetljeća Višegradske suradnje”, zaključuje mađarski premijer Viktor Orban.


https://kamenjar.com/orban-losi-europlj ... nolikosti/

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 03 ožu 2021, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Orban i njegova stranka Fidesz napustili Europsku pučku stranku (EPP)
slika

Nakon dvije godine teških neslaganja s vrhom Europske pučke stranke (EPP), grupacije navodno desnih i demokršćanskih stranaka u Europskom parlamentu – mađarski premijer Viktor Orban odlučio je napustiti taj blok. Da će napustiti EPP, kojemu inače pripada i HDZ Andreja Plenkovića, Orban je najavio još prošlog tjedna. Orbanov Fidesz upozorio je u pismu da će napustiti europske pučane, ukoliko se prihvate novi unutarnji propisi, čija je svrha ionako bila potpuno marginaliziranje Mađara u toj političkoj grupaciji.

Orban je u novom pismu istaknuo da je potez EPP-a nedemokratski, nepravedan i neprihvatljiv te obavijestio Manfreda Webera da su tijela Fidesza odlučila odmah izići.

Rukovodstvo Fidesza istražuje mogućnost pridruživanja vladajućoj poljskoj stranci Pravo i pravda u skupini Europski konzervativci i reformisti (ECR), dodao je član Fidesza, napominjući da bi Orban prema takvom dogovoru igrao vodeću ulogu u ECR-u.

“Mislim da Fidesz neće ostati članom EPP-a”, naglasio je u to vrijeme Gabor G. Fodor za HirTV, koji vodi Fondaciju Századvég, think-tank usko povezan s Fideszom.

Orban se još i prije suspenzije, 2019. godine pripremao za alternativu EPP-u, te govorio kako bi se Fidesz mogao pridružiti poljskoj vladajućoj Stranci prava i pravednosti (PiS) u članstvu Europskih konzervativaca i reformista (ECR).

“Pripremamo se za drugu vrstu budućnosti. Zajedno s Poljskom pripremamo se za spektakularnu renesansu srednje Europe”, kazao je Orban 2019. na proslavi mađarskog nacionalnog praznika kojem je nazočio i sam poljski premijer Mateusz Morawiecki.


https://narod.hr/eu/orban-i-njegova-str ... tranku-epp

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 04 ožu 2021, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Reconquista je napisao/la:
Orban i njegova stranka Fidesz napustili Europsku pučku stranku (EPP)
slika

Rukovodstvo Fidesza istražuje mogućnost pridruživanja vladajućoj poljskoj stranci Pravo i pravda u skupini Europski konzervativci i reformisti (ECR), dodao je član Fidesza, napominjući da bi Orban prema takvom dogovoru igrao vodeću ulogu u ECR-u.

https://narod.hr/eu/orban-i-njegova-str ... tranku-epp


Napokon :aleale

Ja sam bio zgrozen kada su Fidezsu dali ultimatum 2017 da prekine kulturkampf i SPECIFICNO rekli da ne smije imat postere protiv Sorosa... zgrozilo me sta je Orban osta sa tin zmijama iz EPPa i maka postere.

Doduse sad kad analiziram ekonomiku skuzia san sta je radia. Kupova je vrime, dovea je solidan kus Njemacke industrije u Madarsku, ukljucujuci vojnu industriju, prosiria je nuklearku koja je u geografskom sredistu Madarske pa je Madarska sad energetski neovisna, uz povecanje terminala u Rijeci tj Omislju te izgradnji cesta sjever-jug koje ce ici od Baltickog mora do Jadrana, Madarska je u tih 10ak godina uspila dosta ojacat geostrateski. Madarska banka OTP je postala jedan od najjacih faktora u Visegradskoj skupini i Balkanu.

Prakticki jedina zemlja Europe koja je imala znacajno povecanje fertiliteta i ukupnog broja rodenih u 2020.

Dakle tih par godina Orban je kupova vrime no sad kad su retroaktivno prominili pravila tako da u 2021 se Fidezs moze kaznit za ono sta je uradia 2010, 2012, 2015 i 2018... tada je to znak da nema nikakvog mista vise za desnicu u EPPu. Ocekujem da SDS iz Slovenije takoder napusti.

Da podsjetimo 2010, 2012, 2015 i 2018 je Orban prominia uredenje Madarske i maka stare globalisticke kadrove, uveo kriterije o edukaciji koji iskljucuju subverziju (ucenja stetna nacionalnoj koheziji, reprodukciji ili moralu), prominia, zgazia NGOeve ubacenim agentima i zamkama (honeypots), blokirao ulaz imigranata koji nisu Europljani osim ako su etnicki Madari, uveo potpunu transparenciju u financiranje politicke scene koja je pokazala da je oko 90% svih donacija iz Sorosevog Open Society Fonda i State Departmenta, inace ovo su financijasi Reufa Bajrovica i gradzanske scene takoder, konacno u zadnjih par godina Orban krece u sustavno unistavanje i livih medija tako sta in salje inspekcije i regulira reklamni prostor od kojeg se financiraju, analizom demografije je uoceno kakva je ljevicarska publika, koji proizvodi se njima reklamiraju te su te kategorije reklama ucinjene gotovo nemogucima.

Honeypot je posebna vrsta zamke u kojoj se rivalu uvali predobru ponudu tako da se kompromitira i tada ga se raskrinka, na ovaj nacin je Orban raskrinkao brojne male i hiperaktivne NGOeve, medijski ih vrlo temeljito eksponirao te su bili skandali za skandalom u kojima je istreseno prljavo rublje Sorosevaca.

Takoder ne pomaze ljevici to sta u Madarskoj ima gotovo apsolutna sloboda govora pa stranka Jobbik ima ekscese kojima Orban izgleda vrlo vrlo umjeren. Jobbikov misticki nacionalizam, militarizam i sovinizam drzi overtonski prozor toliko desno da patetika ljevicara, u Madarskoj, pada s Marsa. Takoder drzavni mediji stalno govore o nasilju na zapadu koje rade imigranti iz Afrike i Azije.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 04 ožu 2021, 00:56 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Zvuči super. Kakvo je stanje sa Romima? Nadam se da taj skok rođenih nije njihova zasluga nego etničkih Mađara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 04 ožu 2021, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Olaksice, povoljni krediti i sufinancirani stanovi za mlade parove idu po kriteriju kvalifikacije, moras uplacivati u sustav par godina i ne primati nikakvu socijalu da se kvalificiras.

Mislin da nisu dizali socijalu sta znaci da je polako jede inflacija i da su relativni iznosi socijale sve nizi.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mađarska
PostPostano: 04 ožu 2021, 01:15 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Bome to lijepo izgleda

2019. 89k rođenih 1.49 TFR
2020. 92k rođenih 1.55 TFR

Nek nanižu 7-8 takvih godina i eto ih na pozitivi.
Ne treba biti katastrofičar, sve se može okrenuti, ne pušiti ljevičarsku propagandu o nužnosti primanja migranata.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 714 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 29  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Neznam i 76 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO