|
|
Stranica: 99/239.
|
[ 5974 post(ov)a ] |
|
Autor/ica |
Poruka |
Purger111
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 13:17 |
|
Pridružen/a: 04 srp 2019, 23:20 Postovi: 3502
|
weasel je napisao/la: divizija je napisao/la: Nikada se svi neće prebaciti na aute na struju, osi ako to bude zakonski nametnuto. Nema šanse da elektromotor bude bolji od motora s unutarnjim izgaranjem. Jel ti to ozbiljno? Najbolji od najboljih dizelskih motora imaju jedva 50% energetske učinkovitosti dok elektromotor ima preko 90% neki čak 98%. Električni motor je od prvog dana daleko daleko učinkovitiji. divizija je napisao/la: A ta priča o zaštiti planeta je posvemašnja glupost, 70% elektirčne energije proizvodi se iz fosilih goriva. Osim toga, manijakalno tvrditi da je zatopljenje loše je zapravo oblik sekularne religije. Točno, za sada se struja proizvodi na prljav način ali EU ima novi program gdje bi do 2050 došli do 100% čiste energije. Jedna Hrvatska već ima preko 30% struje iz obnovljivih izvora, Švedska recimo ima preko 50% , a Norvežani preko 2/3 iz obnovljvih izvora. Samo je pitanje vremena kad će se svi prebaciti na električnu energiju, kako svijet napreduje i drugi će se morati prilagoditi ili propasti. divizija je napisao/la: Razvoj elektromotora je prije svega motiviran time da se zemlje bez energenata otarase ovisnosti o uvozu fosilnih goriva. Samo još nisu smislile kako proizvesti toliku struju, jer zabranjuju i nuklearne elektrane. Naravno, taj razvoj zelene energije ima i taj snažan element energetske neovisnosti ali je također snažno pogonjen željom da prestanemo uništavati planet. Norvežani i Šveđani imaju dosta hidro energije ako se ne varam jel? Nije baš jednostavno napraviti zelenu tranziciju. Da mnogi će propast i bit će puno nezaposlenih. Njemačka sveukupno dobiva 17,4% energije iz obnovljivih izvora energije, a kako će izvesti da do 2030. imaju 100% to stvarno ne znam + uvest isključivo proizvodnju električnih auta. Oni će okrenuti ekonomiju naopako, izgubit hrpu radnih mjesta, potrošit brdo novaca, a i ovako im ekonomija pada za 20%. Druga stvar ne žele nuklearne elektrane. Treba pratit trendove kao Indijci, oni rade 100% sigurne elektrane na bazi torija koji je puno dostupniji od uranija, a zagađenje je minimalno. Treća stvar o kojoj sam već pričao... masovna proizvodnja solarnih ploča, vjetrenjača itd. također itekako zagađuje i nije baš lako izvediva. Četvrta stvar, pričao sam o aferama i manipuliranjima s podacima o zagađenju koji bacaju sumnju na cijelu narativu. Peta stvar netko će opet vrtit novce na "carbon tax-u", maltretirat slabije ekonomije, a problem je kako u tom cijelom metežu natjerati Kinu da ne zagađuje, velike destabilizacije bi mogle proizaći iz svega toga... Problem je užasno kompleksan, nije baš posut ružama.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
weasel
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 13:41 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58 Postovi: 21050
|
Purger111 je napisao/la: Norvežani i Šveđani imaju dosta hidro energije ako se ne varam jel?
Nije baš jednostavno napraviti zelenu tranziciju. Da mnogi će propast i bit će puno nezaposlenih.
Njemačka sveukupno dobiva 17,4% energije iz obnovljivih izvora energije, a kako će izvesti da do 2030. imaju 100% to stvarno ne znam + uvest isključivo proizvodnju električnih auta. Oni će okrenuti ekonomiju naopako, izgubit hrpu radnih mjesta, potrošit brdo novaca, a i ovako im ekonomija pada za 20%.
Druga stvar ne žele nuklearne elektrane. Treba pratit trendove kao Indijci, oni rade 100% sigurne elektrane na bazi torija koji je puno dostupniji od uranija, a zagađenje je minimalno.
Treća stvar o kojoj sam već pričao... masovna proizvodnja solarnih ploča, vjetrenjača itd. također itekako zagađuje i nije baš lako izvediva. Četvrta stvar, pričao sam o aferama i manipuliranjima s podacima o zagađenju koji bacaju sumnju na cijelu narativu. Peta stvar netko će opet vrtit novce na "carbon tax-u", maltretirat slabije ekonomije, a problem je kako u tom cijelom metežu natjerati Kinu da ne zagađuje, velike destabilizacije bi mogle proizaći iz svega toga...
Problem je užasno kompleksan, nije baš posut ružama.
Do 100% obnovljive energije planiraju doći 2050. a do 2030. ako se ne varam barem do 50%.
_________________ #Zoki 2024
Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
BBC
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 14:07 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
I nafta je obnovljivi oblik energije.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Kaftanzoglio
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 14:12 |
|
Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38 Postovi: 4151
|
Naravno da su elektromotori efikasniji od dizelskih. Problem je zasada jedino u infrastrukturi za punjenje i osnovnoj cijeni novog vozila.
Tko sumnja neka pogleda samo željeznički prijevoz, ušteda i efikasnost je tolika da se svim razvijenim zemljama u Europi isplati vući tisuće kilometara žice i graditi čelične konzole uz prugu svakih 100 metara umjesto da svi samo nabave dizelska vozila i voze se tako bez žica.
Ali nova čišća tehnologija može proći samo ako je dostupna financijski za široke mase jer na kraju je uvijek onaj potrošač kojeg nije briga za ništa od okoliša nego da on što manje plati.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
weasel
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 14:13 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58 Postovi: 21050
|
BBC je napisao/la: I nafta je obnovljivi oblik energije. Daj nam objasni točno kako? Uzgajaš dinasaoure i paprati pa ih taložiš pod zemlju kad uginu?
_________________ #Zoki 2024
Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
divizija
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 16:14 |
|
Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34 Postovi: 23668
|
weasel je napisao/la: Jel ti to ozbiljno? Najbolji od najboljih dizelskih motora imaju jedva 50% energetske učinkovitosti dok elektromotor ima preko 90% neki čak 98%. Električni motor je od prvog dana daleko daleko učinkovitiji. . Nije pitanje efikasnosti, već brzine punjenja, dometa i mogućnosti opskrbe. Litija nema dovoljno da baterijama 10% auta pokrećemo i ekološki je STVARNI problem njihovo zbrinjavanje, kao i zbrinjavanje solarnih ćelija, za raliku od imaginarnog problema što postaje toplije. Nikada to neće dobrovoljno ljudi napustit. weasel je napisao/la: , za sada se struja proizvodi na prljav način ali EU ima novi program gdje bi do 2050 došli do 100% čiste energije. Jedna Hrvatska već ima preko 30% struje iz obnovljivih izvora, Švedska recimo ima preko 50% , a Norvežani preko 2/3 iz obnovljvih izvora. Samo je pitanje vremena kad će se svi prebaciti na električnu energiju, kako svijet napreduje i drugi će se morati prilagoditi ili propasti.. Naravno da neće, šta koga briga u Indiji što Švabo neće proizvoditi struju iz uglja ili voziti dizelsk i auto. Osim toga, nitko neće imati 100% nikada, jer vjetra ili sunca nema uvijek, a struja nam treba uvijek. weasel je napisao/la: , taj razvoj zelene energije ima i taj snažan element energetske neovisnosti ali je također snažno pogonjen željom da prestanemo uništavati planet. Planet se ne uništava time što postaje topliji. To je moderna sekularna religija s obilježjima fanatizma. Tu religiju forsiraju zemlje ovisne o uvozu energije sada ili u buduće. Svijet će sasvim uredno funkcionirat i kada bude topliji, bio je i prije. I kad mi u Europi skroz zabranimo aute na naftu, 90% svijeta će nas ignorirati potpuno.
_________________ Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
divizija
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 16:16 |
|
Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34 Postovi: 23668
|
Kaftanzoglio je napisao/la: Naravno da su elektromotori efikasniji od dizelskih. Problem je zasada jedino u infrastrukturi za punjenje i osnovnoj cijeni novog vozila.
Tko sumnja neka pogleda samo željeznički prijevoz, ušteda i efikasnost je tolika da se svim razvijenim zemljama u Europi isplati vući tisuće kilometara žice i graditi čelične konzole uz prugu svakih 100 metara umjesto da svi samo nabave dizelska vozila i voze se tako bez žica.
Ali nova čišća tehnologija može proći samo ako je dostupna financijski za široke mase jer na kraju je uvijek onaj potrošač kojeg nije briga za ništa od okoliša nego da on što manje plati. Kod baterija ništa nije čišće, jedan od najgorih oblika otpada su stare baterije. Električni auti su ekološki zločin. Najveći problem električnih motora je brzina punjeja i domet. I tu nikada neće doseći naftaše.
_________________ Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Junuz Djipalo
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 16:40 |
|
Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58 Postovi: 37889 Lokacija: Gl. grad regije
|
Divizija ti si fakat neka žešća konzerva. ![Big Grin :D](https://hercegbosna.org/forum/images/smilies/biggrin.gif) Kao da je bilo jučer kad su 14,4 kbps modemi izašli nakon 9,6 kbps. Tad su konzerve tvrdile da je to max moguća brzina kroz bakar. Sad ADSL gazi 400x više i nije kraj. Kada evozila krenu tek će onda krenuti pravi razvoj. Meni racimo novi Leaf je super. Ispunjava mi zahtjeve. Samo da je malo jeftiniji...
_________________ Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
divizija
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 19:28 |
|
Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34 Postovi: 23668
|
Junuz Djipalo je napisao/la: Divizija ti si fakat neka žešća konzerva. ![Big Grin :D](https://hercegbosna.org/forum/images/smilies/biggrin.gif) Kao da je bilo jučer kad su 14,4 kbps modemi izašli nakon 9,6 kbps. Tad su konzerve tvrdile da je to max moguća brzina kroz bakar. Sad ADSL gazi 400x više i nije kraj. Kada evozila krenu tek će onda krenuti pravi razvoj. Meni racimo novi Leaf je super. Ispunjava mi zahtjeve. Samo da je malo jeftiniji... Gle, čak da nekim čudom postignu veći domet i brzo punjenje, električni auti će biti EKOLOŠKA KATASTROFA, i to stvarna, za razliku od ove fiktivne "bu, umrijet ćete od topline". Nema goreg smeća od stare baterije, nema gore industrije od proizvodnje toga, nema goreg rudnika od rudnika litija. Električni auto je zločin protiv planeta zemlje. Druga je stvar što zemlje ovisnici o uvozu nafte prodaju obrnutu priču kako će nas ubit toplina.
_________________ Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Purger111
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 21:08 |
|
Pridružen/a: 04 srp 2019, 23:20 Postovi: 3502
|
weasel je napisao/la: BBC je napisao/la: I nafta je obnovljivi oblik energije. Daj nam objasni točno kako? Uzgajaš dinasaoure i paprati pa ih taložiš pod zemlju kad uginu? Tu dolazimo i do kontroverze abiotiskog nastajanja nafte, teško nam je procijeniti u kojem omjeru je nafta nastala na taj način vs. paprati/dinosauri.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 17 tra 2020, 23:17 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49 Postovi: 33999
|
Ja kad sam išao u osnovnu govorili su imamo nafte za 30-40 godina.
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1112 of 2558 - 43.47%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
saskia
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 00:38 |
|
Pridružen/a: 07 lip 2019, 16:42 Postovi: 2416 Lokacija: Negdi na granici svitova
|
BBC je napisao/la: Da me ne bi krivo shvatio ja se nadam da će Hrvatska propasti gospodarstveno. Dosta tog lešarenja sa turistima, zasučite rukave i radite. Kako ne živim u HR dvostruko više mi puca ***. Ovakvog idiota majka rijetko rađa
_________________ Čujem iz daljine glas domovine, čuvaj Tuta Mostar nikom ne daj me!
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
divizija
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 09:02 |
|
Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34 Postovi: 23668
|
Naša Kvačica je napisao/la: Ja kad sam išao u osnovnu govorili su imamo nafte za 30-40 godina. I to je točno bilo, prema tada dostupnim izvorima. Nitko ti nije rekao da se novi izvori stalno otkrivaju.
_________________ Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 09:14 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49 Postovi: 33999
|
divizija je napisao/la: Naša Kvačica je napisao/la: Ja kad sam išao u osnovnu govorili su imamo nafte za 30-40 godina. I to je točno bilo, prema tada dostupnim izvorima. Nitko ti nije rekao da se novi izvori stalno otkrivaju. Čisto logički, ako se stalno otkrivaju novi izvori, onda je nafta obnovljivi izvor energije.
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1112 of 2558 - 43.47%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Bobovac
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 09:25 |
|
Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09 Postovi: 25962 Lokacija: Heartbreak Hotel
|
Kakva Njemačka, tu samo furda može vidjeti budućnost.
Sve pismeno što znam je otišlo na Daleki Istok. Nastavnici, učitelji engleskog, instruktori, IT stručnjaci... ima ih od Mandžurije do Indonezije. Budućnost planeta!
Koja Njemačka hebla vas Njemačka.
_________________ "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Old Fridolin
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 11:18 |
|
Pridružen/a: 30 pro 2010, 16:32 Postovi: 6427 Lokacija: Izvan sebe
|
divizija je napisao/la: Junuz Djipalo je napisao/la: Divizija ti si fakat neka žešća konzerva. ![Big Grin :D](https://hercegbosna.org/forum/images/smilies/biggrin.gif) Kao da je bilo jučer kad su 14,4 kbps modemi izašli nakon 9,6 kbps. Tad su konzerve tvrdile da je to max moguća brzina kroz bakar. Sad ADSL gazi 400x više i nije kraj. Kada evozila krenu tek će onda krenuti pravi razvoj. Meni racimo novi Leaf je super. Ispunjava mi zahtjeve. Samo da je malo jeftiniji... Gle, čak da nekim čudom postignu veći domet i brzo punjenje, električni auti će biti EKOLOŠKA KATASTROFA, i to stvarna, za razliku od ove fiktivne "bu, umrijet ćete od topline". Nema goreg smeća od stare baterije, nema gore industrije od proizvodnje toga, nema goreg rudnika od rudnika litija. Električni auto je zločin protiv planeta zemlje. Druga je stvar što zemlje ovisnici o uvozu nafte prodaju obrnutu priču kako će nas ubit toplina. Elektricno auto je u svakom posebno ekoloskom smislu sranje. Ja volim auto i ono je puno bolje sa hidrogenskim celijama. Kao sporedni effekt dobijesa samo vodu. A auto se brzo punio za par minuta.
_________________ Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
divizija
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 11:26 |
|
Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34 Postovi: 23668
|
Naša Kvačica je napisao/la: divizija je napisao/la: I to je točno bilo, prema tada dostupnim izvorima. Nitko ti nije rekao da se novi izvori stalno otkrivaju.
Čisto logički, ako se stalno otkrivaju novi izvori, onda je nafta obnovljivi izvor energije. "stalno" je jako puno vremena. Logički, u jednom trenutku bi trebalo prestati otkrivanje izvora nafte, odnosno trebao bi se desiti tzv. peak oil. No recimo, otkriće škriljaca ga je jako odgodilo. SAD je desetljećima imao pad proizvodne nafte, a onda veliki skok. Mi ne znamo zapravo koliko još nafte ima pod zemljom neotkrivene, čak i ako nije obnovljiv izvor. Odgovor na ovo pitanje dati će vrijeme. A možda i neće, jer nam nafta kao energent zaista više neće biti bitna, pa ćemo je prestati tražiti u tolikoj mjeri. Osobno smatram da je bavljenje tim starima suvišno. Ako je nafta ograničena, u trenutcima kada je bude sve manje, cijena će joj rasti, drugi izvori postati jeftiniji, i naftu će se napuštati. Veći je problem što nama nafta osim za energiju služi za koješta drugo: plastika, guma, boje, lakovi, pesticidi, herbicidi, asfalt...teško je zamisliti život bez petrokemijske industrije. Ako se nastavi ludilo s električnim autima, nafta će se i dalje crpiti iz ovih drugih razloga, ne kao energent. Još bi se moglo desiti da svijetska sirotinja vozi normalne aute jer će nafta biti jako jeftina, a bogati voze električne i "zgražaju se" jer ovi ispuštaju C02, a to što električna baterija ima učinak gori od nuklearnog otpada, yebeš to.
_________________ Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 12:03 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49 Postovi: 33999
|
divizija je napisao/la: Naša Kvačica je napisao/la: Čisto logički, ako se stalno otkrivaju novi izvori, onda je nafta obnovljivi izvor energije.
"stalno" je jako puno vremena. Logički, u jednom trenutku bi trebalo prestati otkrivanje izvora nafte, odnosno trebao bi se desiti tzv. peak oil. No recimo, otkriće škriljaca ga je jako odgodilo. SAD je desetljećima imao pad proizvodne nafte, a onda veliki skok. Mi ne znamo zapravo koliko još nafte ima pod zemljom neotkrivene, čak i ako nije obnovljiv izvor. Odgovor na ovo pitanje dati će vrijeme. A možda i neće, jer nam nafta kao energent zaista više neće biti bitna, pa ćemo je prestati tražiti u tolikoj mjeri. Slažem se, samo po tome ni Sunce nije obnovljiva energija jer će eventualno prestati sijati za nekoliko milijardi godina. ![zubati :zubati](https://hercegbosna.org/forum/images/smilies/a090.gif)
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1112 of 2558 - 43.47%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
podrinje
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 13:16 |
|
Pridružen/a: 25 sij 2020, 16:08 Postovi: 4001 Lokacija: Свет
|
Germans decry ‘out of proportion’ Covid-19 lockdown measures with multiple protests with ‘social distancing’ https://www.rt.com/news/486181-germany- ... -lockdown/SAD, pa Nemačka, biće ovo zanimljivo leto... People are getting tired of this bullshit.
_________________ Долетеће бели голуб, једне зоре ране...
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
BBC
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 13:51 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Niko nema volje da radi kao Korejanci i Kinezi. Ali bi htjeli imati iste rezultate kakvi ovi imaju. Odvališ 2 tjedna strogog zatvora, odvojiš milijarde iz proračuna i to je to. Što više rastežeš i kukaš o "ljudskim pravima" skuplje i duže će biti.
Čitava Europa samo gleda kako da potroši manje novca iz proračuna.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
divizija
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 14:01 |
|
Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34 Postovi: 23668
|
Ni Kinezi ni Korejci ovo nisu iskorijenli i uvijek im prijeti novi krug.
_________________ Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
BBC
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 14:26 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Upravo to i govorim. Da je teško. A vama razmaženima i 3 dana u karanteni bilo previše. Onda na kraju skuplje platite i ne dolazite na forum kukati koliko košta. Ne zaboravi kuptiti korejsko i kinesko i plakati kako Hrvatska bez turizma ne može dalje.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Niko Komadina
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 15:31 |
|
Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34 Postovi: 12578 Lokacija: Sjeverna Bosna
|
https://www.facebook.com/DCT.KONTAKTBUE ... 724793024/Lik kaze da je imao lose djetinjstvo jer su europljani pokrali njihovo bogastvo. Sada poziva sve da dodju u europu i uzmu "svoje"..
_________________ Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Old Fridolin
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 18 tra 2020, 15:47 |
|
Pridružen/a: 30 pro 2010, 16:32 Postovi: 6427 Lokacija: Izvan sebe
|
DrMag je napisao/la: https://www.facebook.com/DCT.KONTAKTBUERO/videos/525891724793024/
Lik kaze da je imao lose djetinjstvo jer su europljani pokrali njihovo bogastvo. Sada poziva sve da dodju u europu i uzmu "svoje".. Lik ima pravo, ali to cemo i opet uraditi, samo sto bi trebao on pri tome pomoci, sto nije ostao da cuva svoje ili sto se nije popisao na grobove predaka koji nisu cuvali protiv europljana bogatsva. drugim rijecima po mome misljenju trebalo bi izdegeneciti i poslati nazad odakle je dosao.
_________________ Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
Graničar18
|
Naslov: Re: Njemačka Postano: 20 tra 2020, 12:36 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2018, 11:42 Postovi: 10576
|
Bavarska uvodi od 27.4.obavezno nošenje maski. Danas bio u apoteci,ima maski,al ne daju kupit više od 3 OP maske po osobi. Kupio 2 za 4 evra. Znači 2 evra po maski. Još mi onaj u apoteci kaže da je to dobra cijena,preko interneta prodaju po 5-6 evra po maski. Ne znam jel tačno nisam gledo. Prije korone je pakovanje OP maski 50 komada koštalo 7,5 evra,15 centi po maski. Koja banda.
_________________ Što nam prijete silom,pa neka izvole nisu Srbi turci,da alaha mole
|
|
Vrh |
|
![](images/spacer.gif) |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|