HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 16:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5008 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 201  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 23 ruj 2013, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
A s druge strane da je AfD prošao nebi ni tu mogli koalirati.

Praktički je sve zadano. Dvije velike stranke koaliraju međusobno ili ako liberali ili zeleni osvoje dovoljno sa njima.

Meni je žao za AfD.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 23 ruj 2013, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vi više znate o njemačkoj politici nego HR HSP-ovci znaju o politici u BiH.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 23 ruj 2013, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Prvi tamnoputi poslanik Bundestaga
IZVOR: TANJUG
Berlin -- Prvi put u istoriji Nemačke u Bundestag su ušli poslanik afričkog porekla i poslanica islamske vere.

slika

Reč je o Karambi Dijabiu (51) rodom iz Senegala, koji je nemačko državljanstvo dobio 2001. godine, i Džemili Gijusuf (35), rođenoj u Nemačkoj u porodici turskih emigranata, a oboje su bili na listi Hrišćansko-demokratske unije, kancelarke Angele Merkel, prenela je agencija AP.

Konzervativci Merkelove ostvarili su ubedljivu pobedu na izborima osvojivši oko 41,5 odsto glasova birača.

*********************************
Zemljo otvori se. :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 23 ruj 2013, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Nisu bili kandidati CDU, očita greška novinara. Ovaj crnac čak ima svoju stranicu...
http://www.karamba-diaby.de/startseite/english/

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 23 ruj 2013, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
I meni je bilo malo sumnjivo to što velikim slovima piše SPD na crvenoj podlozi :D

Podrška multietničkoj politici Njemačke i integraciji manjina. Kao što pokazuje Čečenija i gospodin predsjednik Kadirov, protiv njiha njihovima je najbolja taktika :D

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 23 ruj 2013, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Angela Merkel pobijedila i u - Portugalu
23. rujna. 2013. u 13:30 | AUTOR: Poslovni.hr/Hina
Njemačka kancelarka Angela Merkel meta je oštrih kritika Portugalaca nezadovoljnih strogom štednjom koju diktira prvo gospodarstvo Europske unije, ali na simboličnom glasovanju što ga je u nedjelju u Lisabonu priredio Goethe institut, Merkel je uvjerljivo pobijedila svog protukandidata.
Kancelarka je dobila 40,20 posto, a čelnik socijaldemokrata Peer Steinbrueck 21,50 posto glasova, objavio je direktor Goethe instituta Joachim Bernauer nakon glasovanja u kojem su sudjelovali i Nijemci i Portugalci. Zatim je pozvao goste da se počaste pivom i kobasicama posluženim pod palmama i žarkim suncem.
"Angela Merkel najbolje je rješenje za Njemačku i Portugal", objasnio je svoj izbor Jose da Veiga Ventura, umirovljenik koji je ponosno zaokružio "CDU" na svojem glasačkom listiću.
Gosti koji su glasali za SPD tvrde da je Merkel dobra za Njemačku, ali ne i za Portugal.
Od 2011., Portugal prima međunarodnu pomoć zbog financijske krize. Portugalci su vrlo pozorno pratili izbore u Njemačkoj koju drže glavnim krivcem za drastičnu politiku štednje u Europskoj uniji.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 24 ruj 2013, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Nego.

Samo radom će biti bolje. A nikakvim štrajkovima. kukanjem i optuživanjem nakon neodgovornog ponašanja.

Kako reče neki Grk prošli tjedan na hrvatskom krugovalu, opet štrajk? Niti jedan do sad nije ništa riješio.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 24 ruj 2013, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Grci će na vlast dovesti Tsiprasa i Syrizu, to je sigurno, pa ćemo vidjeti koliko će ta država nisko pasti...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 24 ruj 2013, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
volvoks je napisao/la:
Grci će na vlast dovesti Tsiprasa i Syrizu, to je sigurno, pa ćemo vidjeti koliko će ta država nisko pasti...


Taman onoliko koliko su zaslužili :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 24 ruj 2013, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Već sam puno puta ponovio, kako osoba kao Angela Merkel nikad ne bi pobijedila na Balkanu. Nema fin stil oblačenja, nema nekakav populistički nastup, ne prosipa demagogiju, ne plijeni izgledom - na Balkanu bi bila totalni autsajder u politici.

Ali valjda baš zato je Njemačka-Njemačka, a Balkan- Balkan.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 24 ruj 2013, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Metemma je napisao/la:

Podrška multietničkoj politici Njemačke i integraciji manjina. Kao što pokazuje Čečenija i gospodin predsjednik Kadirov, protiv njiha njihovima je najbolja taktika :D

Potsetio si me na srpske izdajnike i ovu izmišljenu naciju zvane Bošnjaci.
Turci su vladali Srbijom baš na taj način, postavljali su za vezire bivše Srbe, dakle Muslimani.
Zanimljivo je da Bošnjaci njih ne smatraju svojima, iako su i oni nastali na taj način, napustili Pravoslavlje i prešli na islam, ali nije to najveći greh, već problem što su napustili i nacionalni identitet, tumarali vekovima kao neki Muslimani, a onda izmislili Bošnjaštvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 29 ruj 2013, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Samo 6 mandata je falilo za većinu, no dobro bit će koalicija bilo sa zelenima bilo sa crvenima. Angela rules kako god okreneš :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 02 lis 2013, 08:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Što mi sliku ne ostavi đedo, da ja vidim kako si izgledo... :smijeh

slika

"Moj deda nacista bi me ubio": Nigerijka unuka zlikovca iz "Šindlerove liste" Video
I. Funduk | 01. 10. 2013. - 19:55h | Foto: AFP | Komentara: 34

Nigerijka Dženifer Tege slučajno je otkrila porodičnu tajnu kad joj je pod ruku došla knjiga o brutalnom nacističkom komandiru. Dženifer, polu-Nemica polu-Nigerijka, otkrila je da je unuka naciste Amona Geta, poznatog i kao “Koljač iz Plašova”, to jest iz koncentracionog logora u Plašovu.
Dženifer Tege sa knjigom "Amon"

Književnica Dženifer Tege je bila usvojena ubrzo po rođenju, a slučajno je otkrila dugo skrivanu porodičnu tajnu kada je naišla na knjigu o surovom nacističkom komandiru koju je napisala njena biološka majka Monika Get.

Priča o ovom opakom sadisti koji je uživao u mučenju zarobljenika privukla je svetsku pažnju posle filma “Šindlerova lista”. Iako je i sama, gledajući film, ustanovila da ima isto prezime kao Amon Get, Tege je mislila da je to slučajnost. Ali nakon što je pročitala knjigu svoje majke i malo prokopala po porodičnoj prošlosti, shvatila je da je Amon, koji je smaknut 1946. godine zbog svojih zločina, u stvari njen deda.

"Kao da su mi izmakli tlo pod nogama"
Amon Get, nacistički zločinac koji se kao lik pojavljuje u filmu "Šindlerova lista" Stivena Spilberga

U svojoj knjizi koju je napisala o ovom slučaju, Tege kaže:

“Bilo je to kao da su mi izmakli tlo pod nogama. Morala sam da izađem iz auta i prilegnem na klupu. Pozvala sam muža i rekla mu da dođe po mene, jer ne mogu da nastavim da vozim”.

Dalje, u svojoj autobiografskoj knjizi “Amon: Moj deda bi i mene sigurno ubio”, Tege otkriva da je rođena 1970. godine, pošto je Amonova ćerka Monika pobegla sa Nigerijcem. Iako je malu Tege usvojio bogati par iz Minhena ubrzo pošto se rodila, ona je nastavila da održava kontakt sa porodicom Get.

Nažalost, izgubila je vezu sa biološkom majkom, sada poznatom kao Monika Hertvig, za koju je Tege uvek govorila da “nije sposobna da se suoči sa vlastitom prošlošću”. Ali, ona kaže da razume svoju biološku majku koja je samo htela da je zaštiti tako što joj neće otkriti ko joj je bio deda.

Monika Hertvig je dala vrlo emotivni intervju za izraelsku televiziju ispred nekadašnje Amonove kuće u Plašovu. Tada je izjavila da je “muči sećanje na njega” i tom prilikom ga osudila što je “pucao sa ovog balkona u žene koje su držale bebe u rukama”.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 05 lis 2013, 19:06 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Javni istup troje zastupnika SPD u Bundestagu (Josip Juratović, Uta Zapf i Dietmar Nietan,), u kome su pozvali stanovnike Bosne i Hercegovine da se na „popisu pučanstva izjasne kao Bosanci i Hercegovci te tako pokažu kako rezultati popisa mogu najaviti politički zaokret Bosne i Hercegovine“ izazvao je mnoge polemike u BiH.

http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=100

_____

Opet jasi Josip Juratovic, tele koje je i prije izjavljivalo kako je steta sto nema vise njegove ljubljene Jugoslavije, itd. Kakav lik. Koga taj reprezentira da mi je znati.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 06 lis 2013, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ma to ti je taj zapadni budalizam.

Nek prvo pogleda kako se sve više i više Turaka izjašnjava i kako se sve manje i manje žele izjašnjavati.

Naravno to ne pomaže jer razum i racionalnost je blokirana punoželjstvenim razmišljanjem.

Dobrodošli u liberalni srednji vijek praznovjerja i fanatizma.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 13 lis 2013, 11:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Njemačka, zemlja u kojoj nitko ne želi biti – šef

http://www.vecernji.hr/vijesti/njemacka ... nak-626722

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 13 lis 2013, 12:38 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
puntar2.0 je napisao/la:
Javni istup troje zastupnika SPD u Bundestagu (Josip Juratović, Uta Zapf i Dietmar Nietan,), u kome su pozvali stanovnike Bosne i Hercegovine da se na „popisu pučanstva izjasne kao Bosanci i Hercegovci te tako pokažu kako rezultati popisa mogu najaviti politički zaokret Bosne i Hercegovine“ izazvao je mnoge polemike u BiH.

http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=100

_____

Opet jasi Josip Juratovic, tele koje je i prije izjavljivalo kako je steta sto nema vise njegove ljubljene Jugoslavije, itd. Kakav lik. Koga taj reprezentira da mi je znati.


Ti su s Komšićem u onoj europskoj socijalističkoj internacionali. Mislim da je to službena politika njihove stranke.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 13 lis 2013, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Nemačka mora da prestane da uvozi ne-evropljane i islamiste. Lako je asimilovati bilo kog belog Hrišćanina sa Balkana, ali islamiste i obojene je nemoguće.
To važi za svaku državu koja želi da izbegne probleme u budućnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 13 lis 2013, 17:04 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Divlja svinja5 je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Javni istup troje zastupnika SPD u Bundestagu (Josip Juratović, Uta Zapf i Dietmar Nietan,), u kome su pozvali stanovnike Bosne i Hercegovine da se na „popisu pučanstva izjasne kao Bosanci i Hercegovci te tako pokažu kako rezultati popisa mogu najaviti politički zaokret Bosne i Hercegovine“ izazvao je mnoge polemike u BiH.

http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=100

_____

Opet jasi Josip Juratovic, tele koje je i prije izjavljivalo kako je steta sto nema vise njegove ljubljene Jugoslavije, itd. Kakav lik. Koga taj reprezentira da mi je znati.


Ti su s Komšićem u onoj europskoj socijalističkoj internacionali. Mislim da je to službena politika njihove stranke.

Jasno mi je to, a toliko koliko Komsic reprezentira Hrvate, toliko ih i Juratovic reprezentira. Stranacke lutke.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 15 lis 2013, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Negodovanje javnosti nakon što je sud dao pravo na naknadu za nezaposlene useljenicima iz Rumunjske
Nijemci strahuju od najezde useljenika zbog naknade od 800 €

Svi useljenici u Njemačku iz Europske unije koji posao traže duže od šest mjeseci mogu dobiti naknadu za nezaposlene odlučio je zemaljski socijalni sud u Sjevernoj Rajni Vestfaliji. Ovom presudom prvi put u njemačkoj povijesti useljenici iz EU izjednačeni su s domicilnim stanovništvom, što je izazvalo negodovanje u javnosti.

http://www.vecernji.hr/vijesti/nijemci- ... nak-626377

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 16 lis 2013, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Whiteone je napisao/la:
Nemačka mora da prestane da uvozi ne-evropljane i islamiste. Lako je asimilovati bilo kog belog Hrišćanina sa Balkana, ali islamiste i obojene je nemoguće.
To važi za svaku državu koja želi da izbegne probleme u budućnosti.


Zvuči malo ekstremistički na ekavici :zubati al u pravu si skroz :palacgore1

Bolje spriječit nego liječit!

Poslije kad budu morali ulupavat tisuće milijardi eura na razne projekte od kojih neće bit kruha, nebu dobro.

To vama pravoslavcima moram priznat, kad odete u neku daleku državu, tamo prihvatite tu državu i asimilirate se, postanete normalni dio tog društva.

A kad ste u nekoj sredini koja graniči sa pravoslavnom, e onda je druga priča :zubati

Ma iako se @doc neće složit :zubati treba i crne kršćane iz Afrike primit, bitno da ne primaju muslimane i hinduse.

@Whiteone smatraš li Latinoamerikance bijelcima ili ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 23 lis 2013, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Njemačka je danas popodne objavila da postoji osnovana sumnja, da je CIA prisluškivala telefonske razgovore Angele Merkel.

Amerikanci su izgleda malo previše prčeviti. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 23 lis 2013, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Pitanje je sto taj BND radi, hrpa nekorisnih trosaca poreznog novca.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 24 lis 2013, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Lovi Perkija. :kava

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 24 lis 2013, 13:57 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
E da bar to znadu odraditi kao Mossad, makar nekakve koristi od njih, ovako nista. Jedino profitira prihrambena industrija(proizvodjaci kave i kolaca). :zubati

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5008 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 201  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 71 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO