HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 08:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5007 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 201  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sigurno. Kao što si sigurno pogodio da će Bernie biti presidente.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Da me ne bi krivo shvatio ja se nadam da će Hrvatska propasti gospodarstveno. Dosta tog lešarenja sa turistima, zasučite rukave i radite.
Kako ne živim u HR dvostruko više mi puca ***.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 11:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20821
BBC je napisao/la:
Sigurno. Kao što si sigurno pogodio da će Bernie biti presidente.

Bernie bi pobjedio Trumpa gotovo sigurno, da promašio sam da će demokratska vhuška po DRUGI puta biti toliko glupa da pošalje potrošenog kandidata protiv Trumpa. Biden će proći kao i Hillary. Ono što je sigurno kao dan i noć, prije ili kasnije sve će ići na struju. Fosilna goriva su prljavi relikt 20. stoljeća.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 11:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20821
BBC je napisao/la:
Da me ne bi krivo shvatio ja se nadam da će Hrvatska propasti gospodarstveno. Dosta tog lešarenja sa turistima, zasučite rukave i radite.
Kako ne živim u HR dvostruko više mi puca ***.

Koji je problem s vama minhen bojovnicima da se svi nadate propasti domovine? Neće RH bankrotirati, preživjet ćemo bez jedne sezone.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sad poslije karantene znat ćete kako stojite. Mali probni zalogaj novih zakona "spasa planete". Uživat ću u tome.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 11:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20821
Zašto bi se Hrvatska morala odupirati tom prijelazu na obnovljive izvore enegrije? Nemamo teške indsutrije, ne bušimo velike količine nafte, nemamo nikakvog razloga niti koristi od guranje fosilnih goriva. Ovo je naša prilika da promijenimo zemlju. Iz EU fondova možemo povući milijune za vjetroelektrane, hidroelektrane, solarna postrojenja, bioelektrane kako bi dogurali do 100% obnovljivih energije. Imamo malu ali brzorastuču i kavlitetnu IT industriju koju se mora poticati.
Takvi kao ti su mi najdraži, seru po RH kad god stignu a kad zagusti vani svi bježe nazad u Hrvatsku.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ko je "Hrvatska" ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 12:17 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
weasel je napisao/la:
divizija je napisao/la:
Nikada se svi neće prebaciti na aute na struju, osi ako to bude zakonski nametnuto. Nema šanse da elektromotor bude bolji od motora s unutarnjim izgaranjem.


Jel ti to ozbiljno? :sega

Najbolji od najboljih dizelskih motora imaju jedva 50% energetske učinkovitosti dok elektromotor ima preko 90% neki čak 98%. Električni motor je od prvog dana daleko daleko učinkovitiji.

divizija je napisao/la:
A ta priča o zaštiti planeta je posvemašnja glupost, 70% elektirčne energije proizvodi se iz fosilih goriva. Osim toga, manijakalno tvrditi da je zatopljenje loše je zapravo oblik sekularne religije.

Točno, za sada se struja proizvodi na prljav način ali EU ima novi program gdje bi do 2050 došli do 100% čiste energije. Jedna Hrvatska već ima preko 30% struje iz obnovljivih izvora, Švedska recimo ima preko 50% , a Norvežani preko 2/3 iz obnovljvih izvora. Samo je pitanje vremena kad će se svi prebaciti na električnu energiju, kako svijet napreduje i drugi će se morati prilagoditi ili propasti.
divizija je napisao/la:
Razvoj elektromotora je prije svega motiviran time da se zemlje bez energenata otarase ovisnosti o uvozu fosilnih goriva. Samo još nisu smislile kako proizvesti toliku struju, jer zabranjuju i nuklearne elektrane.

Naravno, taj razvoj zelene energije ima i taj snažan element energetske neovisnosti ali je također snažno pogonjen željom da prestanemo uništavati planet.


Norvežani i Šveđani imaju dosta hidro energije ako se ne varam jel?

Nije baš jednostavno napraviti zelenu tranziciju. Da mnogi će propast i bit će puno nezaposlenih.

Njemačka sveukupno dobiva 17,4% energije iz obnovljivih izvora energije, a kako će izvesti da do 2030. imaju 100% to stvarno ne znam + uvest isključivo proizvodnju električnih auta. Oni će okrenuti ekonomiju naopako, izgubit hrpu radnih mjesta, potrošit brdo novaca, a i ovako im ekonomija pada za 20%.

Druga stvar ne žele nuklearne elektrane. Treba pratit trendove kao Indijci, oni rade 100% sigurne elektrane na bazi torija koji je puno dostupniji od uranija, a zagađenje je minimalno.

Treća stvar o kojoj sam već pričao... masovna proizvodnja solarnih ploča, vjetrenjača itd. također itekako zagađuje i nije baš lako izvediva. Četvrta stvar, pričao sam o aferama i manipuliranjima s podacima o zagađenju koji bacaju sumnju na cijelu narativu. Peta stvar netko će opet vrtit novce na "carbon tax-u", maltretirat slabije ekonomije, a problem je kako u tom cijelom metežu natjerati Kinu da ne zagađuje, velike destabilizacije bi mogle proizaći iz svega toga...

Problem je užasno kompleksan, nije baš posut ružama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 12:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20821
Purger111 je napisao/la:

Norvežani i Šveđani imaju dosta hidro energije ako se ne varam jel?

Nije baš jednostavno napraviti zelenu tranziciju. Da mnogi će propast i bit će puno nezaposlenih.

Njemačka sveukupno dobiva 17,4% energije iz obnovljivih izvora energije, a kako će izvesti da do 2030. imaju 100% to stvarno ne znam + uvest isključivo proizvodnju električnih auta. Oni će okrenuti ekonomiju naopako, izgubit hrpu radnih mjesta, potrošit brdo novaca, a i ovako im ekonomija pada za 20%.

Druga stvar ne žele nuklearne elektrane. Treba pratit trendove kao Indijci, oni rade 100% sigurne elektrane na bazi torija koji je puno dostupniji od uranija, a zagađenje je minimalno.

Treća stvar o kojoj sam već pričao... masovna proizvodnja solarnih ploča, vjetrenjača itd. također itekako zagađuje i nije baš lako izvediva. Četvrta stvar, pričao sam o aferama i manipuliranjima s podacima o zagađenju koji bacaju sumnju na cijelu narativu. Peta stvar netko će opet vrtit novce na "carbon tax-u", maltretirat slabije ekonomije, a problem je kako u tom cijelom metežu natjerati Kinu da ne zagađuje, velike destabilizacije bi mogle proizaći iz svega toga...

Problem je užasno kompleksan, nije baš posut ružama.

Do 100% obnovljive energije planiraju doći 2050. a do 2030. ako se ne varam barem do 50%.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I nafta je obnovljivi oblik energije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 13:12 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Naravno da su elektromotori efikasniji od dizelskih. Problem je zasada jedino u infrastrukturi za punjenje i osnovnoj cijeni novog vozila.

Tko sumnja neka pogleda samo željeznički prijevoz, ušteda i efikasnost je tolika da se svim razvijenim zemljama u Europi isplati vući tisuće kilometara žice i graditi čelične konzole uz prugu svakih 100 metara umjesto da svi samo nabave dizelska vozila i voze se tako bez žica.

Ali nova čišća tehnologija može proći samo ako je dostupna financijski za široke mase jer na kraju je uvijek onaj potrošač kojeg nije briga za ništa od okoliša nego da on što manje plati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 13:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20821
BBC je napisao/la:
I nafta je obnovljivi oblik energije.

Daj nam objasni točno kako? :kava
Uzgajaš dinasaoure i paprati pa ih taložiš pod zemlju kad uginu?

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 15:14 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Jel ti to ozbiljno? :sega

Najbolji od najboljih dizelskih motora imaju jedva 50% energetske učinkovitosti dok elektromotor ima preko 90% neki čak 98%. Električni motor je od prvog dana daleko daleko učinkovitiji. .


Nije pitanje efikasnosti, već brzine punjenja, dometa i mogućnosti opskrbe. Litija nema dovoljno da baterijama 10% auta pokrećemo i ekološki je STVARNI problem njihovo zbrinjavanje, kao i zbrinjavanje solarnih ćelija, za raliku od imaginarnog problema što postaje toplije. Nikada to neće dobrovoljno ljudi napustit.

weasel je napisao/la:
, za sada se struja proizvodi na prljav način ali EU ima novi program gdje bi do 2050 došli do 100% čiste energije. Jedna Hrvatska već ima preko 30% struje iz obnovljivih izvora, Švedska recimo ima preko 50% , a Norvežani preko 2/3 iz obnovljvih izvora. Samo je pitanje vremena kad će se svi prebaciti na električnu energiju, kako svijet napreduje i drugi će se morati prilagoditi ili propasti..


Naravno da neće, šta koga briga u Indiji što Švabo neće proizvoditi struju iz uglja ili voziti dizelsk i auto.
Osim toga, nitko neće imati 100% nikada, jer vjetra ili sunca nema uvijek, a struja nam treba uvijek.


weasel je napisao/la:
, taj razvoj zelene energije ima i taj snažan element energetske neovisnosti ali je također snažno pogonjen željom da prestanemo uništavati planet.


Planet se ne uništava time što postaje topliji. To je moderna sekularna religija s obilježjima fanatizma. Tu religiju forsiraju zemlje ovisne o uvozu energije sada ili u buduće.
Svijet će sasvim uredno funkcionirat i kada bude topliji, bio je i prije. I kad mi u Europi skroz zabranimo aute na naftu, 90% svijeta će nas ignorirati potpuno.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Kaftanzoglio je napisao/la:
Naravno da su elektromotori efikasniji od dizelskih. Problem je zasada jedino u infrastrukturi za punjenje i osnovnoj cijeni novog vozila.

Tko sumnja neka pogleda samo željeznički prijevoz, ušteda i efikasnost je tolika da se svim razvijenim zemljama u Europi isplati vući tisuće kilometara žice i graditi čelične konzole uz prugu svakih 100 metara umjesto da svi samo nabave dizelska vozila i voze se tako bez žica.

Ali nova čišća tehnologija može proći samo ako je dostupna financijski za široke mase jer na kraju je uvijek onaj potrošač kojeg nije briga za ništa od okoliša nego da on što manje plati.


Kod baterija ništa nije čišće, jedan od najgorih oblika otpada su stare baterije. Električni auti su ekološki zločin.

Najveći problem električnih motora je brzina punjeja i domet. I tu nikada neće doseći naftaše.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Divizija ti si fakat neka žešća konzerva. :D

Kao da je bilo jučer kad su 14,4 kbps modemi izašli nakon 9,6 kbps. Tad su konzerve tvrdile da je to max moguća brzina kroz bakar. Sad ADSL gazi 400x više i nije kraj.

Kada evozila krenu tek će onda krenuti pravi razvoj. Meni racimo novi Leaf je super. Ispunjava mi zahtjeve. Samo da je malo jeftiniji...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 18:28 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Divizija ti si fakat neka žešća konzerva. :D

Kao da je bilo jučer kad su 14,4 kbps modemi izašli nakon 9,6 kbps. Tad su konzerve tvrdile da je to max moguća brzina kroz bakar. Sad ADSL gazi 400x više i nije kraj.

Kada evozila krenu tek će onda krenuti pravi razvoj. Meni racimo novi Leaf je super. Ispunjava mi zahtjeve. Samo da je malo jeftiniji...


Gle, čak da nekim čudom postignu veći domet i brzo punjenje, električni auti će biti EKOLOŠKA KATASTROFA, i to stvarna, za razliku od ove fiktivne "bu, umrijet ćete od topline". Nema goreg smeća od stare baterije, nema gore industrije od proizvodnje toga, nema goreg rudnika od rudnika litija.

Električni auto je zločin protiv planeta zemlje. Druga je stvar što zemlje ovisnici o uvozu nafte prodaju obrnutu priču kako će nas ubit toplina.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 20:08 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
weasel je napisao/la:
BBC je napisao/la:
I nafta je obnovljivi oblik energije.

Daj nam objasni točno kako? :kava
Uzgajaš dinasaoure i paprati pa ih taložiš pod zemlju kad uginu?


Tu dolazimo i do kontroverze abiotiskog nastajanja nafte, teško nam je procijeniti u kojem omjeru je nafta nastala na taj način vs. paprati/dinosauri.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 22:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30471
Ja kad sam išao u osnovnu govorili su imamo nafte za 30-40 godina.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

808 of 2558 - 31.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 17 tra 2020, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2235
Lokacija: Negdi na granici svitova
BBC je napisao/la:
Da me ne bi krivo shvatio ja se nadam da će Hrvatska propasti gospodarstveno. Dosta tog lešarenja sa turistima, zasučite rukave i radite.
Kako ne živim u HR dvostruko više mi puca ***.


Ovakvog idiota majka rijetko rađa

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 18 tra 2020, 08:02 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja kad sam išao u osnovnu govorili su imamo nafte za 30-40 godina.


I to je točno bilo, prema tada dostupnim izvorima. Nitko ti nije rekao da se novi izvori stalno otkrivaju.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 18 tra 2020, 08:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30471
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja kad sam išao u osnovnu govorili su imamo nafte za 30-40 godina.


I to je točno bilo, prema tada dostupnim izvorima. Nitko ti nije rekao da se novi izvori stalno otkrivaju.


Čisto logički, ako se stalno otkrivaju novi izvori, onda je nafta obnovljivi izvor energije.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

808 of 2558 - 31.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 18 tra 2020, 08:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24659
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kakva Njemačka, tu samo furda može vidjeti budućnost.

Sve pismeno što znam je otišlo na Daleki Istok. Nastavnici, učitelji engleskog, instruktori, IT stručnjaci... ima ih od Mandžurije do Indonezije. Budućnost planeta!

Koja Njemačka hebla vas Njemačka.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 18 tra 2020, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
divizija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Divizija ti si fakat neka žešća konzerva. :D

Kao da je bilo jučer kad su 14,4 kbps modemi izašli nakon 9,6 kbps. Tad su konzerve tvrdile da je to max moguća brzina kroz bakar. Sad ADSL gazi 400x više i nije kraj.

Kada evozila krenu tek će onda krenuti pravi razvoj. Meni racimo novi Leaf je super. Ispunjava mi zahtjeve. Samo da je malo jeftiniji...


Gle, čak da nekim čudom postignu veći domet i brzo punjenje, električni auti će biti EKOLOŠKA KATASTROFA, i to stvarna, za razliku od ove fiktivne "bu, umrijet ćete od topline". Nema goreg smeća od stare baterije, nema gore industrije od proizvodnje toga, nema goreg rudnika od rudnika litija.

Električni auto je zločin protiv planeta zemlje. Druga je stvar što zemlje ovisnici o uvozu nafte prodaju obrnutu priču kako će nas ubit toplina.

Elektricno auto je u svakom posebno ekoloskom smislu sranje. Ja volim auto i ono je puno bolje sa hidrogenskim celijama. Kao sporedni effekt dobijesa samo vodu. A auto se brzo punio za par minuta.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 18 tra 2020, 10:26 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
divizija je napisao/la:

I to je točno bilo, prema tada dostupnim izvorima. Nitko ti nije rekao da se novi izvori stalno otkrivaju.


Čisto logički, ako se stalno otkrivaju novi izvori, onda je nafta obnovljivi izvor energije.


"stalno" je jako puno vremena. Logički, u jednom trenutku bi trebalo prestati otkrivanje izvora nafte, odnosno trebao bi se desiti tzv. peak oil.

No recimo, otkriće škriljaca ga je jako odgodilo. SAD je desetljećima imao pad proizvodne nafte, a onda veliki skok.

Mi ne znamo zapravo koliko još nafte ima pod zemljom neotkrivene, čak i ako nije obnovljiv izvor. Odgovor na ovo pitanje dati će vrijeme. A možda i neće, jer nam nafta kao energent zaista više neće biti bitna, pa ćemo je prestati tražiti u tolikoj mjeri.

Osobno smatram da je bavljenje tim starima suvišno. Ako je nafta ograničena, u trenutcima kada je bude sve manje, cijena će joj rasti, drugi izvori postati jeftiniji, i naftu će se napuštati. Veći je problem što nama nafta osim za energiju služi za koješta drugo: plastika, guma, boje, lakovi, pesticidi, herbicidi, asfalt...teško je zamisliti život bez petrokemijske industrije. Ako se nastavi ludilo s električnim autima, nafta će se i dalje crpiti iz ovih drugih razloga, ne kao energent. Još bi se moglo desiti da svijetska sirotinja vozi normalne aute jer će nafta biti jako jeftina, a bogati voze električne i "zgražaju se" jer ovi ispuštaju C02, a to što električna baterija ima učinak gori od nuklearnog otpada, yebeš to.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 18 tra 2020, 11:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30471
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Čisto logički, ako se stalno otkrivaju novi izvori, onda je nafta obnovljivi izvor energije.


"stalno" je jako puno vremena. Logički, u jednom trenutku bi trebalo prestati otkrivanje izvora nafte, odnosno trebao bi se desiti tzv. peak oil.

No recimo, otkriće škriljaca ga je jako odgodilo. SAD je desetljećima imao pad proizvodne nafte, a onda veliki skok.

Mi ne znamo zapravo koliko još nafte ima pod zemljom neotkrivene, čak i ako nije obnovljiv izvor. Odgovor na ovo pitanje dati će vrijeme. A možda i neće, jer nam nafta kao energent zaista više neće biti bitna, pa ćemo je prestati tražiti u tolikoj mjeri.


Slažem se, samo po tome ni Sunce nije obnovljiva energija jer će eventualno prestati sijati za nekoliko milijardi godina. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

808 of 2558 - 31.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5007 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 201  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO