HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Raspad NATO pakta
PostPostano: 14 stu 2018, 03:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
aleksije radicevic je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Aleksa to je sve fino preko tastature.Kao što napisah zadivljen
sam tvojim i spiskom želja njegovog kraljevskog veličanstva Karađorđevića koji ne zna srpski.
Mislim da je krajnje vrijeme da se probudiš iz sna i realno pogledaš
svijet oko sebe.
Pusti patrijarha Irineja nije skroman,patrijarh Pavle je govorio budimo ljudi.


Dobro!
Ajmo ovako:
Da li je moguće da bude procenjeno u SAD npr. da im je sadašnji poredak sa sve NATO-om neisplativ?
Ako je odgovor "da", da li je moguće da dođe do pretumbacija, pa i da se aktuelni poredak Evropi radikalno uruši?
Ako je odgovor "da", da i su moguće promene konstelacije na Balkanu? (moje je mišljenje da su na Balkanu najmogućnije promene, više nego bilo gde drugo, a u našu korist stvari su uvek išle, ako su oči sveta okrenute prema nekim drugim problemima).

Šta su indikatori moguće velike krize? Odlazak Britanije iz EU, dolazak migranata.
Kriza u NATO-u, sukob Turske i SAD, sada pritajen, ali na južnoj granici Turske je stvoren Kurdistan kojeg SAD naoružavaju. Tako da konfrontacija u svakom času može da eskalira. A već je nastupila i nova kritza sa ovim sukobom Trampa sa Makronom i Merkelovom.

U čemu je sanjarenje? Čak i u slučaju da na svetskom nivou dođe do ovakve krize, za nas bi opet Makedonija i Albanije bile veliki zalogaj, čak i da imamo odrešene ruke? Ok, možda, ali ne bih rekao 100%.

Po meni u slučaju da dođe do krize, kada velike sile neće imati vremena ni zainteresovanosti da se bave Balkanom, mi treba da budemo koncenrisani i da se čuvamo Hrvatske. :D
Hrvati kada izgube zapadnog gazdu, odmah požele da se udruže sa Srbima dok ne nađu novog gazdu koji će ih koristiti protiv Srba, a njima to korišćenje priređuje posebno zadovoljstvo. Dakle govoriće kao i decembra 1918. prilikom ulaska srpske vojske u Zagreb: "Braćo srcu našem najmilija, neumrli vitezovi srpski! Dobro nam došli nepobjedivi sokolovi naši! Dobro nam došli osloboditelji naši, ponosni naš cvijete, najljepši i najmiliji. Blagosloven bio čas kada vas vidjesmo. Blagoslovena vam svaka stopa bila!"

Tako su govorili kad su izgubili AU gazdu, sve dok im nije došao Adolf. Kad su izgubili Adolfa, opet su postali bratstveno-jedintveni, do ujedinjenja Nemačke i Helmuta Kola. Ako izgube Brisel u dogledno vreme, eto njih opet sa ustima iz kojih teče med.

Mi treba da ih sikterišemo i da postavimo međe prema njima na pravedan način, a oni neka se snalaze na vetrometini. :palacgore1


Ajme sokole gdje si bio devedesetih da nas spasiš tragedije ?
S tobom i tvojom genijalnom strategijom nema šanse da bi izgubili centimetra. =))

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: hilbert, Navodni Poslanik i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO