HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 02:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5052 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 203  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 02 kol 2011, 19:30 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
zapovjednik je napisao/la:
Ringo10 je napisao/la:


A zašto bih ja mislio o Rusiji negativno. To što im se Srbi uvaljuju njihov je problem. Meni su Rusi kao i svaki drugi narod u Europi, k tome još i slavenski, europski kršćanski narod sa bogatom tradicijom i kulturnim naslijeđem. K tome još se tuku sa islamskim ekstremizmom koji bi da ekspandira i stvara nekakve kavkaske kalifate kao početak espanzije islama sa istočne strane.
Nama Hrvatima nikada Rusi nisu učinili ništa posebno nažao pa da ih mrzim.
To je moje mišljenje i stav. A ako neko drugi misli drukčije to je njegovo pravo.

Rusi koji se otvoreno stavljaju na srpsku stranu i podrzavali su Srbe u ratu.




Ma kakva Rusija i Srbi. Oni su Srbe podržavali samo deklarativno i to ne uvijek. KAd im je 1991 Kadijević i Adžić išao tražiti podršku, Rusi su ih odjebali.
Nama su daleko veći problem bili Britanci, Francuzi i drugi zapadni krugovi koji su nam jade zadavali. Nije nama Hrvatima Rusija otpremila sve živo u Haag i udarala nepisane sankcije, nego upravo kojekakvi politički ******** sa Zapada. I nije nama Hrvatima iz BiH Rusija zagorčala život, nego sve redom nekakvi Austrijanci, Nijemci, Englezi, Francuzui, pa i Ameri.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 02 kol 2011, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Ringo10 je napisao/la:
zapovjednik je napisao/la:

Pa zasto onda razbijaju Gruziju i Moldaviju?




Valjda Gruziju i Moldaviju.

Rusija uglavnom nije dirala ostale republike, iako je nastojala ostvariti nekakav utjecaj.
Za Moldaviju ne znam, sa Rusijom i ne graniči, znam da su tu Rusi i Ukrajinci zajedno. E sada, koliko je to nekakva ruska akcija a koliko lokalni sukob ne znam, ali znam da ta rusko-ukrajinska republika nije priznata od strane Moskve i da Moskva ima neke prijedloge da se to riješi. A i ta Moldavija je vještačka tvorevina, mnekadašnji Staljinov ratni plijen, trebala bi ići Rumunjskoj jer su isti narod, a taj slavenski pobunjeni pojas da se pripoji Ukrajini sa kojm graniči i gotova stvar.

Gruzija je teži problem. U redu je to što se odmah priklonila Amerikancima i Zapadu, ali je problem to što je služila kao mostobran za ubacivanje islamističkih elemenata i diverzanata u Čečeniju sa kojom graniči, zato je i toliko vasžna Britancima i AMerima. Inače zna se da je London glavni obavještajni centar za akcije na kavkazu. Tu britanske službe surađuju sa islamističkim elementima.
Tako je došlo do sukoba koji je posebno eskalirao dolaskom Sakasvilija na vlast u Gruziji. OStalo je povijest. Opasno su se zamjerili Moskvi što je ludost jer sa moćnim susjedom nije se kačiti bez potrebe. I na kraju su bli ostavljeni na cjedilu od tog istog zapada koji ih je i nagovorio na te gluposti.

Ovo za Pridnjestrovje.
Nije to lako rijesiti,Moldavci bi rado se pripojili Rumuniji,Rusi i Ukrajinci bi rado Ukrajini ali nece ih Ukrajina i tajce teritorij ostati nerijesen zahvljujuci Rusima.
Ceceni nemaju nikakve veze sa Londonom niti bilo skim,da imaju koga da ih podrzava oni bi pruzali daleko jaci otpor.

Sva tri sukoba su zapoceli Rusi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 02 kol 2011, 19:47 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
zapovjednik je napisao/la:
Ringo10 je napisao/la:



Valjda Gruziju i Moldaviju.

Rusija uglavnom nije dirala ostale republike, iako je nastojala ostvariti nekakav utjecaj.
Za Moldaviju ne znam, sa Rusijom i ne graniči, znam da su tu Rusi i Ukrajinci zajedno. E sada, koliko je to nekakva ruska akcija a koliko lokalni sukob ne znam, ali znam da ta rusko-ukrajinska republika nije priznata od strane Moskve i da Moskva ima neke prijedloge da se to riješi. A i ta Moldavija je vještačka tvorevina, mnekadašnji Staljinov ratni plijen, trebala bi ići Rumunjskoj jer su isti narod, a taj slavenski pobunjeni pojas da se pripoji Ukrajini sa kojm graniči i gotova stvar.

Gruzija je teži problem. U redu je to što se odmah priklonila Amerikancima i Zapadu, ali je problem to što je služila kao mostobran za ubacivanje islamističkih elemenata i diverzanata u Čečeniju sa kojom graniči, zato je i toliko vasžna Britancima i AMerima. Inače zna se da je London glavni obavještajni centar za akcije na kavkazu. Tu britanske službe surađuju sa islamističkim elementima.
Tako je došlo do sukoba koji je posebno eskalirao dolaskom Sakasvilija na vlast u Gruziji. OStalo je povijest. Opasno su se zamjerili Moskvi što je ludost jer sa moćnim susjedom nije se kačiti bez potrebe. I na kraju su bli ostavljeni na cjedilu od tog istog zapada koji ih je i nagovorio na te gluposti.

Ovo za Pridnjestrovje.
Nije to lako rijesiti,Moldavci bi rado se pripojili Rumuniji,Rusi i Ukrajinci bi rado Ukrajini ali nece ih Ukrajina i tajce teritorij ostati nerijesen zahvljujuci Rusima.
Ceceni nemaju nikakve veze sa Londonom niti bilo skim,da imaju koga da ih podrzava oni bi pruzali daleko jaci otpor.

Sva tri sukoba su zapoceli Rusi.




Taj teritorij Pridnjestrovlja neće ostati neriješen.

A Čečenija ima itekakve veze sa Londonom, cijeli taj čečenski rat je masterminded u određenim centrima moći, tu je ubacivano svega i svačega, ekstremista sa svih strana i to sve preko Gruzije koaj graniči sa Čečenijom.
A ko je počeo rat, pa proklamirati kakvaski šerijatski emirat sasvim dovoljno goovori ko je izazvao rat.
Osim toga 1996 je Jeljcin povukao sve trupe iz čečenije i dogovorili su pet godina prelaznog perioda pa da Čečeni sami odluče o svojoj sudbini.
A čečenski luđaci poput Mashadova i basajeva su to protumačili kao slabost Moskve i proglasili rat za kakvkaski emirat pa proširili napade i na susjedne oblasti unutrar Rusije sa spektakularnim i krvoločnim terorističkim akcijama u kojima je poubijano mnoštvo civila.
Zato su dobili Putina umjesto Jeljcina i zasluženo dobili po tamburi.
Prema tome, ko je počeo rat možemo raspravljati, ali za eskalaciju su krivi čečenski muslimanski eklstremistički luđaci potpomognuti iz nekih zapadnih centara kojima je cilj bio disolucija i komadanje Rusije.
Prema tome, čečeni sami pali sami se ubili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 02 kol 2011, 20:14 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Pridnjestrovje ce ostati nerijeseno kao i sada,nema rjesenja za te teritorije.

A Cecenija potpomognuta iz Londona :zubati
Taj London se pokazuje u Libiji kolika je smijurija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 24 ruj 2011, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Bulava:

http://balancer.ru/forum/punbb/attachme ... tem=239431.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 ruj 2011, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
:001_rolleyes Dobro, da ja retorički pitam, ima li nade da se u Rusiji ikad razvije prava demokracija?
Putin, Medvedev, Medvedev, Putin...
Mislim, znam da su Carstvo, a velike zemlje općenito imaju problema s demokracijom.
Osim ako kao takve nisu osnovane (SAD, Kanada), no što je previše, previše je. :001_rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 29 ruj 2011, 14:59 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
snowflake je napisao/la:
:001_rolleyes Dobro, da ja retorički pitam, ima li nade da se u Rusiji ikad razvije prava demokracija?
Putin, Medvedev, Medvedev, Putin...
Mislim, znam da su Carstvo, a velike zemlje općenito imaju problema s demokracijom.
Osim ako kao takve nisu osnovane (SAD, Kanada), no što je previše, previše je. :001_rolleyes





A šta je to PRAVA DEMOKRACIJA???
Ma da, Jeljcin koji je srozao Rusiju na polukoloniju bio je demokrat po mjeri Britanaca i ostalih na Zapadu. A Putin dakako ne valja jer vraća Rusiju na svjetsku scenu i iza njega stoje nekakvi rezultati. Ruska ekonimija je jš ovisna o nafti i gasu ali za 12 godina Putinovoga predsjednikovanja pa i Medvedevog, povećao se ruski GDP skoro 7 puta, smanjio nezaposlenost sa 20% na 6%, postavio se i Europi i Aziji kao nezaobilazan energetski partner, Rusija je postala drugi ili treći svjetski izvoznik žitarica, za 3 ili 4 godine će biti u stanju da sama proizvodi skoro sve vrste hrane, prihode od poreza povećao 700%, postavio temelje jačanju automobilske industrije, Rusija je postala prvi izvoznik nafte i gasa, uspio je prema Zapadnoj Europi ostvariti projekat Sjeverni tok, a evo sada i Južni tok, deficit će ove godine biti vjerojatno nula, ugušio je pobunu na kavkazu koja se sada svela na pojedinačne terorističke akte (iako su svjesni da se to područje nikada neće smiriti do kraja ali sa tim su Rusi naučili živjeti) ... dakle eto razloga što Putin i Medvedev dobijaju izbore.

I po čemu je ovo u Rusiji nekakva lažna demokracija? Zato što tako tvrdi zapadni tisak poglavito anglosaksonski? Zato što Putin i Medvedev stalno rotiraju na vlasti? Pa yebi ga, ko god zna nešto o Rusiji zna također da su ta dvojica popularni i da dobijaju izbore. I šta trebaju, da se povuku sa scene kako bi zadovoljili političke elite na zapadu kojima se ne sviđaju ova dvojica. Valjda je demokracija ono što odluči narod na izborima. A sad, što se to ne sviđa nekima u Londonu ili negdje drugo, to je njihov problem.

Ma da, sada će neko spomenuti famozni slučaj one novinarke Politikovskaje, i svi na Zapadu bez iakkvih dokaza grakću kako je eto Putin ukokao tu žensku. Samo št nije jasno zašto bi se Putin zajebavao sa nekakvom trećerazrednom novinarkom. Ili slučaj onoga prebjegloga špijuna kojega je likvidirala ruska obavještajna služba. A to rade sve takve službe u sličnim situacijama, jer u svijetu špijunskog podzemlja ne važe normalni zakoni, tu milosti nema za prebjege i one koji se prdaju neprijatelju.

Ruska demokracija nije idealna ali nije ni tako loša kako napuhuje i sere zapadna politička javnost i mediji koji bi voljeli vidjeti nekog svoga poslušnika u Kremlju nakon što im je propao projekat instalacije njihovog miljenika Khodorovskog nad kojim liju krokodilske suze. A ono što bi se trebalo prigovoriti Putinu je to što nije zamurdeljao na robiju sve takve tajkune poput rečenog Kodorovskoga, koji su se nakrali love u vrijeme tranzicije.
Osim toga Rusija nakon anarhije devedesetih sebi ne može dopustiti novi raspašoj i u takvoj zemlji treba vremena da se demokracija ustali.

I osim toga na Zapadu su svojevremeno i Tuđmana predstavljali kao najgoreg diktatora nakon Somoze i Pinocheta, a svi znamo koliko je istine u tim glupostima. Stvar je u tome što takve ljude koji misle svojom glavom i rade u nacionalnom interesu svojih zemalja, ne podnosi ta bulumenta osiljenih zapadnih moćnika kojima su novac i sila kojom raspolažu udarile u glavu, pa su se ufurali u faraonsku iluziju da su uvijek u pravu i bezgrešni i da mogu da rade što hoće.

A taj birokratski i voluntaristički menatlitet, način razmišljanja i takva praksa su na žalost doveli zapadni svijet u najgoru političku i ekonomsku krizu, a u svjetskim okvirima su sebi navukli opći zazor i omrazu. Bolje im je da se bave svojim problemima, umjesto što sa visine arogantno pametuju i drže predavanja okolo o demokraciji.
A nama je bolje da manje nekritički vjerujemo raznim propagandnim šupljim pričama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 29 ruj 2011, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
Ringo10 je napisao/la:
snowflake je napisao/la:
:001_rolleyes Dobro, da ja retorički pitam, ima li nade da se u Rusiji ikad razvije prava demokracija?
Putin, Medvedev, Medvedev, Putin...
Mislim, znam da su Carstvo, a velike zemlje općenito imaju problema s demokracijom.
Osim ako kao takve nisu osnovane (SAD, Kanada), no što je previše, previše je. :001_rolleyes





A šta je to PRAVA DEMOKRACIJA???
Ma da, Jeljcin koji je srozao Rusiju na polukoloniju bio je demokrat po mjeri Britanaca i ostalih na Zapadu. A Putin dakako ne valja jer vraća Rusiju na svjetsku scenu i iza njega stoje nekakvi rezultati. Ruska ekonimija je jš ovisna o nafti i gasu ali za 12 godina Putinovoga predsjednikovanja pa i Medvedevog, povećao se ruski GDP skoro 7 puta, smanjio nezaposlenost sa 20% na 6%, postavio se i Europi i Aziji kao nezaobilazan energetski partner, Rusija je postala drugi ili treći svjetski izvoznik žitarica, za 3 ili 4 godine će biti u stanju da sama proizvodi skoro sve vrste hrane, prihode od poreza povećao 700%, postavio temelje jačanju automobilske industrije, Rusija je postala prvi izvoznik nafte i gasa, uspio je prema Zapadnoj Europi ostvariti projekat Sjeverni tok, a evo sada i Južni tok, deficit će ove godine biti vjerojatno nula, ugušio je pobunu na kavkazu koja se sada svela na pojedinačne terorističke akte (iako su svjesni da se to područje nikada neće smiriti do kraja ali sa tim su Rusi naučili živjeti) ... dakle eto razloga što Putin i Medvedev dobijaju izbore.

I po čemu je ovo u Rusiji nekakva lažna demokracija? Zato što tako tvrdi zapadni tisak poglavito anglosaksonski? Zato što Putin i Medvedev stalno rotiraju na vlasti? Pa yebi ga, ko god zna nešto o Rusiji zna također da su ta dvojica popularni i da dobijaju izbore. I šta trebaju, da se povuku sa scene kako bi zadovoljili političke elite na zapadu kojima se ne sviđaju ova dvojica. Valjda je demokracija ono što odluči narod na izborima. A sad, što se to ne sviđa nekima u Londonu ili negdje drugo, to je njihov problem.

Ma da, sada će neko spomenuti famozni slučaj one novinarke Politikovskaje, i svi na Zapadu bez iakkvih dokaza grakću kako je eto Putin ukokao tu žensku. Samo št nije jasno zašto bi se Putin zajebavao sa nekakvom trećerazrednom novinarkom. Ili slučaj onoga prebjegloga špijuna kojega je likvidirala ruska obavještajna služba. A to rade sve takve službe u sličnim situacijama, jer u svijetu špijunskog podzemlja ne važe normalni zakoni, tu milosti nema za prebjege i one koji se prdaju neprijatelju.

Ruska demokracija nije idealna ali nije ni tako loša kako napuhuje i sere zapadna politička javnost i mediji koji bi voljeli vidjeti nekog svoga poslušnika u Kremlju nakon što im je propao projekat instalacije njihovog miljenika Khodorovskog nad kojim liju krokodilske suze. A ono što bi se trebalo prigovoriti Putinu je to što nije zamurdeljao na robiju sve takve tajkune poput rečenog Kodorovskoga, koji su se nakrali love u vrijeme tranzicije.
Osim toga Rusija nakon anarhije devedesetih sebi ne može dopustiti novi raspašoj i u takvoj zemlji treba vremena da se demokracija ustali.

I osim toga na Zapadu su svojevremeno i Tuđmana predstavljali kao najgoreg diktatora nakon Somoze i Pinocheta, a svi znamo koliko je istine u tim glupostima. Stvar je u tome što takve ljude koji misle svojom glavom i rade u nacionalnom interesu svojih zemalja, ne podnosi ta bulumenta osiljenih zapadnih moćnika kojima su novac i sila kojom raspolažu udarile u glavu, pa su se ufurali u faraonsku iluziju da su uvijek u pravu i bezgrešni i da mogu da rade što hoće.

A taj birokratski i voluntaristički menatlitet, način razmišljanja i takva praksa su na žalost doveli zapadni svijet u najgoru političku i ekonomsku krizu, a u svjetskim okvirima su sebi navukli opći zazor i omrazu. Bolje im je da se bave svojim problemima, umjesto što sa visine arogantno pametuju i drže predavanja okolo o demokraciji.
A nama je bolje da manje nekritički vjerujemo raznim propagandnim šupljim pričama.


Koji post, majko mila :klanjam :klanjam Ovo je traktat. Rusi su narod velike kulture, ali i narod koji je toliko velik da su svijet za sebe. Carstvo. I da, nije normalno da se dva čovjeka mijenjaju na vlasti. Bez obzira na zasluge.
Mislim da to nije dobro za same Ruse.
Prigovori oko slobode medija tamo, čini mi se, nisu bez temelja.

Ringo10 je napisao/la:
Bolje im je da se bave svojim problemima, umjesto što sa visine arogantno pametuju i drže predavanja okolo o demokraciji.

A Rusija se bavi svojim problemima u Ukrajini, Gruziji, Abhaziji? Ne bi oni bili ono što danas jesu da su se bavili svojim problemima.
Svaka čast svima, no to vrijedi za svaku svjetsku silu.


Uz koje i kakve civilne žrtve u Čečeniji. Odlika Carstava je da su tijekom povijesti dobili mnoge teritorije na kojima su drugi narodi autohtoni.
Ako je već tako, onda se takve ljude treba tretirati s poštovanjem.

Što se tiče propagande na Zapadu, to djelomično stoji, no nije sve propaganda zato, ponavljam, malo fleksibilnosti ne bi škodilo.
U interesu Rusa samih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 29 ruj 2011, 16:59 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
snowflake je napisao/la:
:001_rolleyes Dobro, da ja retorički pitam, ima li nade da se u Rusiji ikad razvije prava demokracija?
Putin, Medvedev, Medvedev, Putin...
Mislim, znam da su Carstvo, a velike zemlje općenito imaju problema s demokracijom.
Osim ako kao takve nisu osnovane (SAD, Kanada), no što je previše, previše je. :001_rolleyes


Evo, ja mislim da je Putin najbolji državnik na čelu Rusije (iuključujući i tvorevina kojih je Rusija dio) u povijesti, ali mislim da bi bilo loše da se vrati na predsjedničku funkciju. Ne samo zbog demokracije, nego i zato što vjerujem da je Rusija dovoljno sazrela da može izabrati jednako dobrog ili boljeg predsjednika, da je ovo korak unazad. Očito da vodeća stranka i narod u Rusiji nisu previše oduševljeni Medvedevom. A i u Americi poštivanje demokracije u mnogočemu šteka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 29 ruj 2011, 17:17 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
snowflake je napisao/la:
A Rusija se bavi svojim problemima u Ukrajini, Gruziji, Abhaziji? Ne bi oni bili ono što danas jesu da su se bavili svojim problemima.
Svaka čast svima, no to vrijedi za svaku svjetsku silu.


Uz koje i kakve civilne žrtve u Čečeniji. Odlika Carstava je da su tijekom povijesti dobili mnoge teritorije na kojima su drugi narodi autohtoni.
Ako je već tako, onda se takve ljude treba tretirati s poštovanjem.

Što se tiče propagande na Zapadu, to djelomično stoji, no nije sve propaganda zato, ponavljam, malo fleksibilnosti ne bi škodilo.
U interesu Rusa samih.


Ne znam, ali ja vjerujem da su u Ukrajini jače rusofilske snage i da je "Narančasta revolucija" bila režirana na Zapadu. Uvijek netko može tvrditi da su izbori namješteni i tražiti njihovo ponavljanje. Uostalom, pokazalo se da Rusija nema teritorijalnih pretenzija prema Ukarjini, iako u velikom dijelu zemlje Rusi čine većinu stanovništva. U Gruziji se također pojavio lik tipa Sanadera koji je radio isključivo po diktatu Zapada. Bio je uvjeren da ima podršku NATO-a u vojnim akcijama protiv separatističkih pokrajina, ali je bio u krivu. Kažu da je tada gruzijaska vojska počinila zločie prema civilima, ne znam je li to točno. U načelu podržavam pravo Gruzije na teritorijalnu cjelovitost, ali mislim da i ti manji narodi kojih je Kavkaz pun (i ruski dio) imaju pravo na vlastitu samoupravu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 29 ruj 2011, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Putin je spasio Rusiju od građanskog rata i vjerojatnog raspada. Doslovce im ga je Providnost poslala.

Ne mogu se svi modeli transplantirati u sve kontekste.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 30 ruj 2011, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
divlja svinja je napisao/la:
snowflake je napisao/la:
:001_rolleyes Dobro, da ja retorički pitam, ima li nade da se u Rusiji ikad razvije prava demokracija?
Putin, Medvedev, Medvedev, Putin...
Mislim, znam da su Carstvo, a velike zemlje općenito imaju problema s demokracijom.
Osim ako kao takve nisu osnovane (SAD, Kanada), no što je previše, previše je. :001_rolleyes


Evo, ja mislim da je Putin najbolji državnik na čelu Rusije (iuključujući i tvorevina kojih je Rusija dio) u povijesti, ali mislim da bi bilo loše da se vrati na predsjedničku funkciju. Ne samo zbog demokracije, nego i zato što vjerujem da je Rusija dovoljno sazrela da može izabrati jednako dobrog ili boljeg predsjednika, da je ovo korak unazad. Očito da vodeća stranka i narod u Rusiji nisu previše oduševljeni Medvedevom. A i u Americi poštivanje demokracije u mnogočemu šteka.


Ovo je i moje mišljenje. Može se sve vrtiti oko dvije stranke, ali oko dva čovjeka ne znam baš...
Pogotovo s prošlošću kakvu ima Rusija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 30 ruj 2011, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
divlja svinja je napisao/la:

Ne znam, ali ja vjerujem da su u Ukrajini jače rusofilske snage i da je "Narančasta revolucija" bila režirana na Zapadu. Uvijek netko može tvrditi da su izbori namješteni i tražiti njihovo ponavljanje. Uostalom, pokazalo se da Rusija nema teritorijalnih pretenzija prema Ukarjini, iako u velikom dijelu zemlje Rusi čine većinu stanovništva. U Gruziji se također pojavio lik tipa Sanadera koji je radio isključivo po diktatu Zapada. Bio je uvjeren da ima podršku NATO-a u vojnim akcijama protiv separatističkih pokrajina, ali je bio u krivu. Kažu da je tada gruzijaska vojska počinila zločie prema civilima, ne znam je li to točno. U načelu podržavam pravo Gruzije na teritorijalnu cjelovitost, ali mislim da i ti manji narodi kojih je Kavkaz pun (i ruski dio) imaju pravo na vlastitu samoupravu.


Ok,oko Ukrajine se nećemo složiti :zubati Previše su mi simpa. Veliki narod, zanimljive kulture, uvijek u sjeni Rusa samo zato sto su im u interesnoj sferi.
Zainteresirala sam se za njih kad sam htjela nešto više naučiti o Praslavenima, Prahrvatima itd.
Pa sam tako zavoljela ukrajinski folklor, povijest...

Oni su tradicionalno podijeljeni na prozapadni i proukrajinski zapad zemlje i proruski istok.
Zapadnjaka je uvijek bilo više u populaciji samo nisu imali ekonomsku moć.
Bez obzira što je sada na vlasti proruska opcija Ukrajina se pogotovo u kulturnom smislu sve više okreće sama sebi.
Ovo što govoriš o prstima Zapada u Narančastoj revoluciji moguće je točno, no nisu oni po mom mišljenju uzrok te podjele u zemlji koja je bila podloga Revoluciji.
Vrijeme će pokazati, no smatram da većinsko raspoloženje u zemlji ipak nije prorusko.

Što se kavkaskih naroda tiče, u pravu si. Iznimno zanimljiv dio svijeta. U mom prethodnom postu nisam bezrezevno podržala Gruziju, već mi je namjera bila upozoriti na dvostruke kriterije. To je dio svijeta koji bih, inače, htjela posjetiti.
Jedino im jezike ne bih htjela učiti, neki od njih su iznimno složeni i imaju po nekoliko desetaka padeža :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 30 ruj 2011, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
mateb je napisao/la:
Putin je spasio Rusiju od građanskog rata i vjerojatnog raspada. Doslovce im ga je Providnost poslala.

Ne mogu se svi modeli transplantirati u sve kontekste.


Znam, no to nije razlog da i dalje bude na čelu te zemlje i idućih 2200 godina :zubati
Ne smatram točnim da se Rusiju može destabilizirati baš tako lako, ponajprije zbog veličine i resursa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 30 ruj 2011, 14:26 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
snowflake je napisao/la:
mateb je napisao/la:
Putin je spasio Rusiju od građanskog rata i vjerojatnog raspada. Doslovce im ga je Providnost poslala.

Ne mogu se svi modeli transplantirati u sve kontekste.


Znam, no to nije razlog da i dalje bude na čelu te zemlje i idućih 2200 godina :zubati
Ne smatram točnim da se Rusiju može destabilizirati baš tako lako, ponajprije zbog veličine i resursa.


Istina, to što se Putin vraća na vlast pokazatelj je da po mišljenju njega i njegove stranka Rusija nema osobu koja bi ga mogla zamijniti. To je porazno, u zadnjih 12 godina su se morale formirati i druge osobe koje će nastaviti putem koji je zacrtan. Cilj je spasiti zemlju od propasti, a ne odgoditi njeno nastupanje. Kao u Jugoslaviji, poslije Tita potop. Rusiju se može destabilizirati manipulacijom svjetskih cijena tih resursa jer Rusija ovisi o njihovom izvozu. Također i dolaskom na vlast ekipe koja će rasprodati zemlju strancima, kao drugdje u istočnoj i srednjoj Europi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 02 lis 2011, 04:57 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
Ekonomski problem Rusije kojeg su svi svjesni je prevelika ovisnost u sirovinama i potreba izgradnje jakog proizvodnog sektora u gospodarstvu.
Politički problem je nepostojanje kvalitetne oporbe. To su komunisti onoga staljiniste Zjuganova i nacionalistički desničari. I jedni i drugi bi bili katastrofa ako bi se vratili na vlast.
Zato smatram da bi Putin i Medvedev trebali da se raZdvoje u dvije stranke. To bi omogućilo pojavu novih kadrova koji bi izašli iz njihove sjene, te stranke bi bile i dovoljno nacionalne i dovoljno demokratske, a po potrebi bi mogle i koalirati u slučaju iznenadnog jačanja neželjenih stranaka poput onih rečenih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 02 lis 2011, 05:24 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
snowflake je napisao/la:
A Rusija se bavi svojim problemima u Ukrajini, Gruziji, Abhaziji? Ne bi oni bili ono što danas jesu da su se bavili svojim problemima.
Svaka čast svima, no to vrijedi za svaku svjetsku silu.



Ukrajina je najveći problem sama sebi. DA je Rusija baš htjela da ih destabilizira tamo bi mogli napraviti kaos. Pogotovo na Krimu. Ukrajinsko odustajanje od NATO članstva i eventualnog dovlačenja američkih vojnih a posebno nuklearnih efektiva i to na područe gdje je ruska flota već stoljećima, je u tome smislu pametna odluka pošto bi bi izazvalo normalno reakciju Rusije jer bi to izašlo iz okvira suverene volje jedne zemlje. Slično kao sa sovjetskim raketama na Kubi 1962. godine.

A Gruzija je posebna priča. Sve je to previše komplicirano za pojednostavljena tumačenja. Uglavnom, rute ubacivanja i opskrbe čečenskih terorista su išle preko Gruzije i to je vremenom dovelo odnose dvije zemlje do sukoba. A pitanje Abhazije i Osetije, koliko su u pravu Gruzini a koliko Abhazi i Oseti koji optužuju Gruzijce za nacionalno ugnjetavanje, ne znam, u svakom slučaju Ameri su tamo postavili svoga čovjeka koji je pokušao vojno riješiti problem tamo gdje su ruske snage sa mandatom UN koliko mi je poznato.
Bilo kako bilo, vrlo je glupo za jednu Gruziju sukobljavati se sa velikim i moćnim susjedom a za račun sile koja je predaleko od svega toga i koja ih lijepo ostavi na cjedilu kad počne tarapana. Ali njihov problem.

snowflake je napisao/la:
Uz koje i kakve civilne žrtve u Čečeniji. Odlika Carstava je da su tijekom povijesti dobili mnoge teritorije na kojima su drugi narodi autohtoni.
Ako je već tako, onda se takve ljude treba tretirati s poštovanjem..


Slažem se sa ovime ali yebi ga situacija je kakva jeste. Ali opet navodim činjenice koje niko ne komentira. Čečeni su 1996 imali šansu kad je Jeljcin povukao svu vojsku i bio spreman da digne ruke od Čečenije. Dogovorili petogodišnji period i nakon toga da se Čečeni sami odluče na referndumu šta dalje.
A kod Čečena preovladali ekstremisti i luđaci poput Šamila Basajeva koji su tada objavili da im je cilj Veliki Islamski Kavkaski Emirat. I počeli sa spektakularnim i krvoločnim akcija u drugim dijelovima Rusije sa ogromnim brojevima mrtvih i ranjenih. Naravno, pomagani i financirani izvana.
I zasluženo dobili Putina koji ih doveo tamo gdje jesu. I sada je tamo mir uz sporadične terorističke akcije. Čečenija se obnavlja,velika sredstva je ruska federacija tamo uložila. A u budućnosti ko zna, možda će i dobiti neovisnost ali sigurno ne sa akcijama poput one u bolnici u Dagestanu, školi u Beslanu ili kazalištu u Moskvi.
I ima li iko ovdje ko podržava ideju velikog Islamskog Emirata na Kavkazu?

snowflake je napisao/la:
Što se tiče propagande na Zapadu, to djelomično stoji, no nije sve propaganda zato, ponavljam, malo fleksibilnosti ne bi škodilo.
U interesu Rusa samih.


Tačno, ali i sam zapad se sa svojom propagandom gadno srozao recimo sada u slučaju Libije tako da nemaju pravu da puno pametuju i drže predavanja bilo kome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 02 lis 2011, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Nekim zapadnim silama nije bilo u interesu da se Čečenija smiri s visokim stupnjem autonomije, koji je onomad dogovorio Lebed. Zato su nastavili iz Čečenije "širiti revoluciju", jer cilj naravno nije bila sama Čečenija, nego destabilizacija cijele južne Rusije.

Tu su islamisti odradili posao za neke druge. Kao što je svakome upućenijem jasno da su Talibani i dan-danas produžena ruka ISI-ja, a ne nekakvi bradati luđaci koji su pali s Marsa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 05 lis 2011, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
Ringo10 je napisao/la:
snowflake je napisao/la:
A Rusija se bavi svojim problemima u Ukrajini, Gruziji, Abhaziji? Ne bi oni bili ono što danas jesu da su se bavili svojim problemima.
Svaka čast svima, no to vrijedi za svaku svjetsku silu.



Ukrajina je najveći problem sama sebi. DA je Rusija baš htjela da ih destabilizira tamo bi mogli napraviti kaos. Pogotovo na Krimu. Ukrajinsko odustajanje od NATO članstva i eventualnog dovlačenja američkih vojnih a posebno nuklearnih efektiva i to na područe gdje je ruska flota već stoljećima, je u tome smislu pametna odluka pošto bi bi izazvalo normalno reakciju Rusije jer bi to izašlo iz okvira suverene volje jedne zemlje. Slično kao sa sovjetskim raketama na Kubi 1962. godine.

A Gruzija je posebna priča. Sve je to previše komplicirano za pojednostavljena tumačenja. Uglavnom, rute ubacivanja i opskrbe čečenskih terorista su išle preko Gruzije i to je vremenom dovelo odnose dvije zemlje do sukoba. A pitanje Abhazije i Osetije, koliko su u pravu Gruzini a koliko Abhazi i Oseti koji optužuju Gruzijce za nacionalno ugnjetavanje, ne znam, u svakom slučaju Ameri su tamo postavili svoga čovjeka koji je pokušao vojno riješiti problem tamo gdje su ruske snage sa mandatom UN koliko mi je poznato.
Bilo kako bilo, vrlo je glupo za jednu Gruziju sukobljavati se sa velikim i moćnim susjedom a za račun sile koja je predaleko od svega toga i koja ih lijepo ostavi na cjedilu kad počne tarapana. Ali njihov problem.

snowflake je napisao/la:
Uz koje i kakve civilne žrtve u Čečeniji. Odlika Carstava je da su tijekom povijesti dobili mnoge teritorije na kojima su drugi narodi autohtoni.
Ako je već tako, onda se takve ljude treba tretirati s poštovanjem..


Slažem se sa ovime ali yebi ga situacija je kakva jeste. Ali opet navodim činjenice koje niko ne komentira. Čečeni su 1996 imali šansu kad je Jeljcin povukao svu vojsku i bio spreman da digne ruke od Čečenije. Dogovorili petogodišnji period i nakon toga da se Čečeni sami odluče na referndumu šta dalje.
A kod Čečena preovladali ekstremisti i luđaci poput Šamila Basajeva koji su tada objavili da im je cilj Veliki Islamski Kavkaski Emirat. I počeli sa spektakularnim i krvoločnim akcija u drugim dijelovima Rusije sa ogromnim brojevima mrtvih i ranjenih. Naravno, pomagani i financirani izvana.
I zasluženo dobili Putina koji ih doveo tamo gdje jesu. I sada je tamo mir uz sporadične terorističke akcije. Čečenija se obnavlja,velika sredstva je ruska federacija tamo uložila. A u budućnosti ko zna, možda će i dobiti neovisnost ali sigurno ne sa akcijama poput one u bolnici u Dagestanu, školi u Beslanu ili kazalištu u Moskvi.
I ima li iko ovdje ko podržava ideju velikog Islamskog Emirata na Kavkazu?

snowflake je napisao/la:
Što se tiče propagande na Zapadu, to djelomično stoji, no nije sve propaganda zato, ponavljam, malo fleksibilnosti ne bi škodilo.
U interesu Rusa samih.


Tačno, ali i sam zapad se sa svojom propagandom gadno srozao recimo sada u slučaju Libije tako da nemaju pravu da puno pametuju i drže predavanja bilo kome.


Dobar post. Slažem se. No nisam li rekla da mi Ukrajince ne diraš :closedeyes :zubati
Rusifikacija Ukrajine nije nova stvar. Ide se ili preko ruske manjine tamo ili preko ruta za naftu i plin.
No Ukrajina trenutno, srećom, nije prvi ruski interes.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 10 pro 2011, 08:19 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
RUSKA CRKVA POZVALA NA DEMONSTRACIJE PROTIV PUTINA

Volja naroda se ignoriše, i često na vrlo ciničan način. Možemo, i treba da protestujemo protiv cinizma", rekao predstavnik Ruske pravoslavne crkve

http://www.kurir-info.rs/planeta/ruska- ... 158810.php


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 11 pro 2011, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
PROSVJEDE U RUSIJI kao i one od Maroka do Irana koordinirano provodi CIA s ciljem da kad vec nije uspjela iskontrolirati doticne zemlje izvana odlucna je to napraviti iznutra..

sve te nenasilne facebook revolucije su masonske kreacije..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 11 pro 2011, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
kad su toliko sposobni da ljude diljem svijeta vodaju ko ovce, osobno im se stavljam na raspolaganje da se i ja pridružim u vodanju.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 22 pro 2011, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Podrška pala na do sada najniži nivo: Finci ne žele da uđu u NATO


(24SI) - Podrška građana Finske ulasku zemlje u NATO pala je na do sada najniži nivo, a 68 posto anketiranih se protivi toj ideji, piše list "Helsing sanomat".

slika


List navodi da ideju o ulasku Finske u Sjevernoatlantsku alijansu podržava samo 16 posto anketiranih. Većina finskih političkih stranaka ne podržava članstvo Finske u Alijansi, a jedini izuzetak je Finska nacionalna koaliciona partija, iako se 54 posto njenih pristalica protivi ulasku zemlje u NATO.

Kako prenosi Srna, predsjednički izbori u Finskoj biće održani u januaru sljedeće godine, a nijedan kandidat još nije podržao ulazak zemlje u zapadni vojni savez, piše "Helsing sanomat".

Stručnjaci smatraju da je ovakvom raspoloženju građana doprinijela činjenica da su operacije NATO-a u prethodnih nekoliko godina imale negativan odjek u svijetu.


(24sata.info)

http://www.24sata.info/vijesti/svijet/8 ... -NATO.html




Ta nisu ludi da ulaskom u NATO i gradnjom NATO štitova u Finskoj, budu prvi na ciljniku ruskijeh balističkijeh projektilah :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 22 pro 2011, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
zapovjednik je napisao/la:
RUSKA CRKVA POZVALA NA DEMONSTRACIJE PROTIV PUTINA


Dezinformacija, gospodine Zapovjedniče. RPC je jedno a jedan od desetina hiljada njenih sveštenika je nešto sasma drugo.

Na istom linku imate i ovo:

Šef pres službe Moskovske patrijaršije Vladimir Viguljanski je rekao da svaki sveštenik ima pravo da iskaže svoje mišljenje o onome što se dešava u društvu. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 27 pro 2011, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68249
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Agathonikos je napisao/la:
Podrška pala na do sada najniži nivo: Finci ne žele da uđu u NATO


(24SI) - Podrška građana Finske ulasku zemlje u NATO pala je na do sada najniži nivo, a 68 posto anketiranih se protivi toj ideji, piše list "Helsing sanomat".

slika


List navodi da ideju o ulasku Finske u Sjevernoatlantsku alijansu podržava samo 16 posto anketiranih. Većina finskih političkih stranaka ne podržava članstvo Finske u Alijansi, a jedini izuzetak je Finska nacionalna koaliciona partija, iako se 54 posto njenih pristalica protivi ulasku zemlje u NATO.

Kako prenosi Srna, predsjednički izbori u Finskoj biće održani u januaru sljedeće godine, a nijedan kandidat još nije podržao ulazak zemlje u zapadni vojni savez, piše "Helsing sanomat".

Stručnjaci smatraju da je ovakvom raspoloženju građana doprinijela činjenica da su operacije NATO-a u prethodnih nekoliko godina imale negativan odjek u svijetu.


(24sata.info)

http://www.24sata.info/vijesti/svijet/8 ... -NATO.html




Ta nisu ludi da ulaskom u NATO i gradnjom NATO štitova u Finskoj, budu prvi na ciljniku ruskijeh balističkijeh projektilah :D


16% , nevjerojatno

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5052 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 203  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Butch@Cassidy i 38 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO