HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 03:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
I sami putem medija možemo da vidimo situaciju u kojoj se nalazi Sirija, kao i stajališta koja velesile iznose povodom tog pitanja. I dok Evropa je po običaju zauzela stav koji je neki da kažem neutralan, zemlje okupljene oko SAD-a sa naglaskom na Francusku podržavaju ideju o bombardovanju Sirije, dok sa druge strane svijeta zemlje okupljene oko Rusije sa naglaskom na Kinu protiv su takvog riješenja situacije u Siriji. Američki predsjednik Barak Obama sve je glasniji u namjeri bombardovanja Sirije, dok sa druge strane ruski predsjednik Vladimir Putin kaže da će u tom slučaju ponuditi pomoć Siriji ukoliko do napada na Siriju dođe.

Gdje vodi sve to?

Dali je na pomolu treći svjetski rat ili će predstavnici dva svjetska bloka uspjeti da nađu neko među-riješenja?

Šta vi mislite?

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 17:30 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Rusi ce poduzeti tocno-nista.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12341
Upozorenja: 1
chat/kava-pa-rakijica-t10582.html?start=175

Spojite teme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Izravan sukob Rusi-Amerikanci ne znači svjetski rat, do njega je došlo i u Koreji i Vijetnamu.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 18:09 
Offline

Pridružen/a: 17 sij 2013, 22:28
Postovi: 1317
Zapad je krajnje nekorektan, SAD ako se to može više uopće zvati SAD-om možda bolje reći korporacije iz Amerike će napasti vjerojatno no u tom slučaju je moguć odgovor, uostalom podržavaju najgori šljam i fundamentaliste, koji kolju svećenike, jedu organe ubijenim neprijateljim, itd.
No njima je potreban rat, jedino se tako mogu održati na vrhu jer u svim ostalim poljima stagniraju u odnosu na nadolazeće velesile jedino su vojno još uvijek superiorni stoga će nažalost doći do rata i jedna država koja je poznavala multikulturalizam i gdje su živjele kulture jedna pored druge u miru će biti rashebana ako im se netko ne suprostavi a ukoliko im se suprostave Kina ili Rusija izgledno da svi završimo u plamenu ako ne svi onda bliski istok svakako.

_________________
Ili ga imaš, ili ga nemaš - Ideal


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 18:26 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
Od 1945. naovamo svaki sukob su gledali kao uvertiru u neki WWIII pa nikad ništa.

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Amerika je bivša super sila, samo to još ne može sebi priznati. Od globalne vladavine svijetom nema ništa. Jednostavno Kinu takve ideje ne zanimaju i neće na to pristati, a poremećenim umovima sa zapada ne dopada se kraj puta. Zalogaj je prevelik, misija suluda. Najmanje što svatko može uraditi je moliti se za mir. Jedno je rat musketama ili tenkovima, danas smo u stanju zatrovati tlo i vodu stoljećima unaprijed.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Trenutna situacija i potezi uvelike podsjećaju na situaciju pred WWI . Jedna sila se šepuri , drugi promatraju i troše strpljenje. Nadam se da će Providnost prosvijetliti neke političare i spriječiti veće sukobe, no ukoliko se oni i dogode, sumnjam da će čitava Europa biti uhvaćena u iste s obzirom da se Njemačka udaljuje od SADa, a Francuska realno nije toliko bitna niti može predstavljati prijetnju Rusiji, bilo sama bilo sa Britanijom , za razliku od Njemačke ili SADa.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Francuska ima nuklearnu bombu, nuklearne podmornice, nosač aviona i velike desantne brodove. U vojnom smislu je bitnija od Njemačke. Naravno, druga je stvar što mogu Njemačka i Japan napraviti unutar par godina, no realnost je ipak drugačija.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Znači dolazi i naših pet minuta :ujko

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:09 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Papa Franjo, pozvao na mir u Siriji.

https://www.youtube.com/watch?v=s1qh36Wqkew


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
volvoks je napisao/la:
Francuska ima nuklearnu bombu, nuklearne podmornice, nosač aviona i velike desantne brodove. U vojnom smislu je bitnija od Njemačke. Naravno, druga je stvar što mogu Njemačka i Japan napraviti unutar par godina, no realnost je ipak drugačija.

Ne, upravo je bitno što Njemačka i Japan mogu napraviti u godinu dana preorijentacijom industrije i mobilizacijom. A ukoliko Francuzi iskoriste nuklearku bilo gdje, Rusi bi ih izbrisali s karte. Jednom je Hruščov rekao Francuzima, čisto onako informativno da za uništenje Francuske nacije nije potrebno više od 7 dobro raspoređenih nuklearnih glava. Nijemci mogu još uvijek pregazitii Francusku, Poljsku i ostale okolne zemlje te od njih stvoriti svoju satelitsku sferu. Ovo će se promijeniti kroz 50ak godina, ali zasad Njemačka od svih država Europe jedina predstavlja potencijalnu prijetnju Rusima.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Eh kad bi Njemačka okrenula EU da se s Rusima napravi stabilan pakt i stvori protuteža Amerikancima i Kinezima.

I dat Francuzima da se šepure kao i do sad da budu zadovoljni... :D

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Francuzi? Koji Francuzi :D ?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24632
Lokacija: Heartbreak Hotel
E tamam će zbog qoorcheve Sirije otpočeti WWIII.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Bobovac je napisao/la:
E tamam će zbog qoorcheve Sirije otpočeti WWIII.

Upravo tako, no sukus je u tome da se tenzije nakupljaju i da će to povećati vjerojatnost da na nekom sljedećem kriznom žarištu pukne.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Zadar1993 je napisao/la:
Francuzi? Koji Francuzi :D ?


Kolekcija jesen zima 2013/14. :D

Al svejedno. Nama u Europi bi bila prava stvar kad bi se s Rusijom stvorilo savezništvo na jasnim osnovama.

Nikome sukob ne odgovara.

A zajedno bi bili lijep par. :D

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zadar1993 je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Francuska ima nuklearnu bombu, nuklearne podmornice, nosač aviona i velike desantne brodove. U vojnom smislu je bitnija od Njemačke. Naravno, druga je stvar što mogu Njemačka i Japan napraviti unutar par godina, no realnost je ipak drugačija.

Ne, upravo je bitno što Njemačka i Japan mogu napraviti u godinu dana preorijentacijom industrije i mobilizacijom. A ukoliko Francuzi iskoriste nuklearku bilo gdje, Rusi bi ih izbrisali s karte. Jednom je Hruščov rekao Francuzima, čisto onako informativno da za uništenje Francuske nacije nije potrebno više od 7 dobro raspoređenih nuklearnih glava. Nijemci mogu još uvijek pregazitii Francusku, Poljsku i ostale okolne zemlje te od njih stvoriti svoju satelitsku sferu. Ovo će se promijeniti kroz 50ak godina, ali zasad Njemačka od svih država Europe jedina predstavlja potencijalnu prijetnju Rusima.

Danas nije 1940. Kad bi zaratili Nemačka i Francuska, Francuzi bi im jebali mater. Jednostavno danas nisu u istoj ligi kada je vojska u pitanju. I ušli bi im u Berlin pre nego što bi ovi uspeli da preorjentišu industriju na masovnu proizvodnju oružja (kao da je to nešto što može da se izvede u mesec dana :rolleyes, vojska se gradi godinama, tj decenijama)

E sad, što većina ljudi ovde ima predrasude kako su Francuzi kukavice, plus urođeno germanofilstvo, to je druga stvar...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ma nema germanofilstva tu. Isto kao ni japanofilstva. Jednostavno to su nacije koje to mogu. Jedino je pitanje dal žele.

Eto mi to svi jako jako želimo, pa ne možemo. Ni na mini razini.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Potencijali koje Njemačka može mobilizirati po jednoj De Gaulleovoj procjeni daleko nadmašuju Francusku : u 6 mjeseci može parirati Francuskoj na kopnu, u roku godine dana na kopnu stječu dominaciju te preuzimaju inicjativu u zraku. Francuzima preostaje jedino mornarica no ona ima ograničen efekte protiv nacije koja ima daleko veću kopnenu no pomorsku granicu.
Paničnost i nemoć Francuza, očitovala se čak i u jednom mudrom državniku poput De Gaullea, kada ga je čovo s mog avatara pitao kako će zaustaviti Hipotetski jednog dana ponovno ujedinjenu Njemačku da ne preuzme primat u Europi, ovaj mu je odgovorio : Per la guerre.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Ne, upravo je bitno što Njemačka i Japan mogu napraviti u godinu dana preorijentacijom industrije i mobilizacijom. A ukoliko Francuzi iskoriste nuklearku bilo gdje, Rusi bi ih izbrisali s karte. Jednom je Hruščov rekao Francuzima, čisto onako informativno da za uništenje Francuske nacije nije potrebno više od 7 dobro raspoređenih nuklearnih glava. Nijemci mogu još uvijek pregazitii Francusku, Poljsku i ostale okolne zemlje te od njih stvoriti svoju satelitsku sferu. Ovo će se promijeniti kroz 50ak godina, ali zasad Njemačka od svih država Europe jedina predstavlja potencijalnu prijetnju Rusima.

Danas nije 1940. Kad bi zaratili Nemačka i Francuska, Francuzi bi im jebali mater. Jednostavno danas nisu u istoj ligi kada je vojska u pitanju. I ušli bi im u Berlin pre nego što bi ovi uspeli da preorjentišu industriju na masovnu proizvodnju oružja (kao da je to nešto što može da se izvede u mesec dana :rolleyes, vojska se gradi godinama, tj decenijama)

E sad, što većina ljudi ima predrasude kako su Francuzi kukavice, plus urođeno germanofilstvo, to je druga stvar...

Nema šanse da izvedu tako brzi prodor, pa Njemačka ima solidnu kopnenu vojsku koja bi bez previše problema zaustavila prvi francuski udar. Ne zaboravi da bi trebali firsirati Rajnu, nakon čega ih čeka niz velikih gradova, u kojima ti i civil sa lovačkom puškom radi probleme. Uz to, niti jedni niti drugi nemaju dovoljno vojnika i tenkova te artiljerije kako bi poduzimali veće napadačke operacije. Mislim da bi taj rat bio najsličniji onome Indije i Pakistana.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
doc je napisao/la:
Ma nema germanofilstva tu. Isto kao ni japanofilstva. Jednostavno to su nacije koje to mogu. Jedino je pitanje dal žele.

Eto mi to svi jako jako želimo, pa ne možemo. Ni na mini razini.


A zašto si tako uveren da Francuzi ne mogu?

Reč je o velikoj naciji, koja je, za razliku od Nemačke i Japana, držala pola sveta (ne mislim bukvalno) po svojom vlašću. I sad su zbog jedne izgubljene bitke (u kojoj su i Englezi učestvovali btw, a najviše ih oni podjebavaju zbog toga), Francuzi kao neke pi**e!?

I za razliku od Nemaca, uspeli su da osvoje Moskvu. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zadar1993 je napisao/la:
Potencijali koje Njemačka može mobilizirati po jednoj De Gaulleovoj procjeni daleko nadmašuju Francusku : u 6 mjeseci može parirati Francuskoj na kopnu, u roku godine dana na kopnu stječu dominaciju te preuzimaju inicjativu u zraku. Francuzima preostaje jedino mornarica no ona ima ograničen efekte protiv nacije koja ima daleko veću kopnenu no pomorsku granicu.
Paničnost i nemoć Francuza, očitovala se čak i u jednom mudrom državniku poput De Gaullea, kada ga je čovo s mog avatara pitao kako će zaustaviti Hipotetski jednog dana ponovno ujedinjenu Njemačku da ne preuzme primat u Europi, ovaj mu je odgovorio : Per la guerre.

To je najviše zbog razlike u broju stanovnika, koja se smanjuje. Nemci izumiru, Francuzi ne.

Inače, nemam ja problem sa ovim što si napisao, samo mi ide na nerve kad neko zove Francuze pičkama. Manite se engleske i američke propagande o Francuzima kao kukavicama, nemate deset godina jbt...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
volvoks je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Danas nije 1940. Kad bi zaratili Nemačka i Francuska, Francuzi bi im jebali mater. Jednostavno danas nisu u istoj ligi kada je vojska u pitanju. I ušli bi im u Berlin pre nego što bi ovi uspeli da preorjentišu industriju na masovnu proizvodnju oružja (kao da je to nešto što može da se izvede u mesec dana :rolleyes, vojska se gradi godinama, tj decenijama)

E sad, što većina ljudi ima predrasude kako su Francuzi kukavice, plus urođeno germanofilstvo, to je druga stvar...

Nema šanse da izvedu tako brzi prodor, pa Njemačka ima solidnu kopnenu vojsku koja bi bez previše problema zaustavila prvi francuski udar. Ne zaboravi da bi trebali firsirati Rajnu, nakon čega ih čeka niz velikih gradova, u kojima ti i civil sa lovačkom puškom radi probleme. Uz to, niti jedni niti drugi nemaju dovoljno vojnika i tenkova te artiljerije kako bi poduzimali veće napadačke operacije. Mislim da bi taj rat bio najsličniji onome Indije i Pakistana.

Ustvari da, ja sam malo preterao i to bi verovatnije izgledalo tako kao što si opisao.

Samo hoću da kažem da se sigurno ne bi ponovila 1940., kao što Zadar misli, pa sam se malo zaneo. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treći svjetski rat?!
PostPostano: 08 ruj 2013, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ma nemaju ni jedni ni drugi kapacitete za ozbiljan rat (van svojih granica teško mogu da prdnu bez američke pomoći). I jedna i druga strana bi se zaglavila kod prvih većih branjenih gradova. Uzmite samo naš primer. Koji veći grad je osvojen? Tačno tako...

I jedna i druga strana bi onda morali da se posvete ratnoj industriji, mobilizaciji i naoružavanju, što je izuzetno nezgodno kada su im najkrupnije industrijske zone upravo na liniji tog zamišljenog fronta.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 53 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO