HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 13:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5425 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 217  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Azijat je ili jako prepreden ili ima vrhunske savetnike (možda mu Zapad to obezbeđuje kako bi bio njihov dobar Proxy):

1. Timing mu je odličan (Evropa u kurcu, Ameri pred građanskim ratom, Kina ima druga žarišta, Rusija zauzeta samospasavanjem)
2. raspršio se na više strana ali niĐe "balls deep" - svuĐe jebucka samo glavićem, oprezno, čim oseti da će zaglibiti (čemu sam se ja nadao) - odma' vadi... "rikverc metoda"
3. ako uspe da se dočepa resursa (sever Iraka, Sredozemno more, Crno, Libija itd) biće preopasan
4. za Ukrajinu ja čitam već 2 decenije da je pred bankrotom - tako da od toga teško da ima išta što se tiče Azijata, oni su za UkRUINU Romulijanska Imperija
5. ostao je još Iran od komšija za usrati odnose - to bi Izraelu bilo "k'o kec na 11", iliti "2 birds with one stone" da se iskolju valjano...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
Šta je Ukrajina nego bankrot, failed state, ukupni GDP im je red veličine Hrvatska+Slovenija, ako to nije katastrofa onda šta je, izgubit će milijune ljudi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
dudu je napisao/la:
Šta je Ukrajina nego bankrot, failed state, ukupni GDP im je red veličine Hrvatska+Slovenija, ako to nije katastrofa onda šta je, izgubit će milijune ljudi.


Ih, kad bi krenuli po Balkanu da vidimo ko je sve "failed state", "izgubio milione ljudi", "niskog GDP"...

UUkRUINA uprkos svemu i dalje postoji. Kad god se toga setim imam osećaj koji bih doživeo da kojim slučajem vidim leteću svinju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ikmandvaradtist je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Šta je Ukrajina nego bankrot, failed state, ukupni GDP im je red veličine Hrvatska+Slovenija, ako to nije katastrofa onda šta je, izgubit će milijune ljudi.


Ih, kad bi krenuli po Balkanu da vidimo ko je sve "failed state", "izgubio milione ljudi", "niskog GDP"...

UUkRUINA uprkos svemu i dalje postoji. Kad god se toga setim imam osećaj koji bih doživeo da kojim slučajem vidim leteću svinju...

Kada se raspadao SSSR, Ukrajina je imala 50 miliona stanovnika. Danas imaju ispod 40 miliona (minus od preko 20%!!!) i ta brojka ne samo da nastavlja da pada, nego se pad ubrzava. Još plus su najgora beda i sirotinja u Evropi. Ako to nije nacionalna katastrofa epskih razmera, onda ne znam šta jeste. Napravili su *** od države otkad su se osamostalili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kada se raspadao SSSR, Ukrajina je imala 50 miliona stanovnika. Danas imaju ispod 40 miliona (minus od preko 20%!!!) i ta brojka ne samo da nastavlja da pada, nego se pad ubrzava. Još plus su najgora beda i sirotinja u Evropi. Ako to nije nacionalna katastrofa epskih razmera, onda ne znam šta jeste. Napravili su *** od države otkad su se osamostalili.


Pokaži državu na Balkanu koja nije izgubila 20 % populacije.

Rasprodali zemlju Kinezima, izgubili ratove i teritorije, ništa ne proizvode, fašisti im marširaju ulicama, ništa ne funkcioniše... a i dalje postoji kao Država, prkoseći Logici, ustroju vasione, prostorno-vremenskom kontinuumu. Ako to nije neverovatan Podvig ne znam šta jeste.

Zbog UkRUINE će se morati menjati zakoni Termodinamike...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Srbija (ne računamo gubitak stanovništva KiM, jer je to rezultat okupacije, a ne prirodnog gubitka stanovništva), Crna Gora, Grčka, Makedonija. Ima ih još, ali nisam siguran da li soadaju u Balkan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovaj tip stalno sabura da će se Turska izvući. Nije krv voda.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Koji tip?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Taj kreten gore.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ma dobro, on ti je jedan od onih video igra "geostratega".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Carmello Šešelj je napisao/la:
Srbija (ne računamo gubitak stanovništva KiM, jer je to rezultat okupacije, a ne prirodnog gubitka stanovništva), Crna Gora, Grčka, Makedonija. Ima ih još, ali nisam siguran da li soadaju u Balkan.


Ove poslednje 3 ti priznajem.

Srbija je imala oko 10 M, oduzmimo KiM - to je 8. A sada ima 6. I to možda. :kava

Shvatio si bukvalno, hteo sam da kažem da je većina pukla - a mnoge i bez rata, gubljenja teritorija, fašista po ulicama i na Vlasti (Alb, Bul, Rom, itd).

Hvatate se za detalje, niko ne kaže da funkcioniše odlično - već da je Čudo što uopšte funkcioniše. Ako neko napravi funkcionalan Perpetuum Mobile, glupo je nalaziti sitne zamerke oko dizajna i ergonomije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
SRJ, ne Srbija, je imala deset miliona sa Crnom Gorom i Kosovom. Kosovo je okupirano i to ne možeš da računaš kao gubitak stanovništva iseljavanjem. Sada nema šest, nego sedam miliona, dodaj, oduzmi sto, dvesta hiljada. Pre dvadeset godina je, bez Kosova, imala 8 milona, na tu cifru gubitak od milion nije ni blizu 20%. I prestani da glumiš seronju i računaš okupaciju Kosova kao da je to isto kao gubitak stanovništva zbog loše demografije i iseljavanja, jednostavno ne budi tvrdoglavi seronja i ne insistiraj na toj gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ikmandvaradtist je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Srbija (ne računamo gubitak stanovništva KiM, jer je to rezultat okupacije, a ne prirodnog gubitka stanovništva), Crna Gora, Grčka, Makedonija. Ima ih još, ali nisam siguran da li soadaju u Balkan.


Ove poslednje 3 ti priznajem.

Srbija je imala oko 10 M, oduzmimo KiM - to je 8. A sada ima 6. I to možda. :kava

Shvatio si bukvalno, hteo sam da kažem da je većina pukla - a mnoge i bez rata, gubljenja teritorija, fašista po ulicama i na Vlasti (Alb, Bul, Rom, itd).

Hvatate se za detalje, niko ne kaže da funkcioniše odlično - već da je Čudo što uopšte funkcioniše. Ako neko napravi funkcionalan Perpetuum Mobile, glupo je nalaziti sitne zamerke oko dizajna i ergonomije...

Kakve sve olupine od zemalja postoje na svetu, balkanske zemlje uopšte nisu loše. Sad, što nas ti porediš sa Švajcarskom i Luksemburgom, to je druga stvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Carmello Šešelj je napisao/la:
SRJ, ne Srbija, je imala deset miliona sa Crnom Gorom i Kosovom. Kosovo je okupirano i to ne možeš da računaš kao gubitak stanovništva iseljavanjem. Sada nema šest, nego sedam miliona, dodaj, oduzmi sto, dvesta hiljada. Pre dvadeset godina je, bez Kosova, imala 8 milona, na tu cifru gubitak od milion nije ni blizu 20%. I prestani da glumiš seronju i računaš okupaciju Kosova kao da je to isto kao gubitak stanovništva zbog loše demografije i iseljavanja, jednostavno ne budi tvrdoglavi seronja i ne insistiraj na toj gluposti.


Prestani da lažeš, Šešelju (odličan odabir nicka).

SRJ je imala 10,6 M. Oduzmi CG, dobijaš 10. Ako ne računamo KiM, to je oko 8-8,5. A sada ima oko 6 (računajući bez KiM).

Ja ne želim da se samozavaravam, kao ti i Hrvati (oni iz sve snage veruju da Cro ima preko 4 M)... :kava

Tema je Turska.

BBC,

čovek koji bi poklanjao Azijatima Hrišćansko tlo optužuje druge da su Turkofili (Čast: not found) :rigam :

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ajde odjebi, budalo tvrdoglava. Ja sam rekao koji su podaci i oni su tačni. A ti nastavi da se svađaš sam sa sobom, ja da gubim vreme na tvrdoglave idiote, neću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
nije Srbija u ovim granicama imala nikad 8 milijuna, max je bio 1991. godine, nešto preko 7,8 milijuna ljudi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sasvim moguće, par stotina hiljada gore, dole. Ali pazi ti genijalca koji mrtav ladan tvrdi da imamo manje od šest miliona ljudi. I očekuje da neko ozbiljno razgovara s njim. I još optužuje ljude koji se ne slažu sa tom kretenskom procenom da lažu. Debil.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Dakle, ne samo što se ekšli sećam podatka, ne samo što imam džepni atlas koji je to govorio, već i Wikipedia to kaže:

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 1%98%D0%B0

Sad, kad se makne CG i njenih 600 K, dođe se na 10 M. Minus Albanci (KiM) to dođe na oko 8 ili nešto preko.

Niko nema komentar što kolega BBC smatra da grčka ostrva, u posedu Grka jebenih 3 K godina, treba da se daju uljezima Azijatima koji su izvršili invaziju pre 800?

Stavio sam već link da Erdo hoće da progura tursku kiparsku "državu" - to je verovatno da bi ćapio naftna i gasna polja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Srbija je po popisu iz 2011. imala 7.6 miliona po staroj metodologiji i 7.1 milion po novoj metodologiji. Ako uzmemo u obzir da gubimo prosečno 30k godišnje, kojom jebenom matematikom si izračunao da imamo manje od 6 miliona, mazgo tvrdoglava.

I bio si u pravu za broj stanovnika SRJ 1991., ja nisam tvrdoglava mazga i prihvatam kada pogrešim čak i ako je izvor podatka wikipedia (mada ovde mislim da ne lažu, jer ne postoji razlog za to).

Aj sad budi ljubazan i idi dosađuj nekom drugom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
ikmandvaradtist je napisao/la:
Dakle, ne samo što se ekšli sećam podatka, ne samo što imam džepni atlas koji je to govorio, već i Wikipedia to kaže:

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 1%98%D0%B0

Sad, kad se makne CG i njenih 600 K, dođe se na 10 M. Minus Albanci (KiM) to dođe na oko 8 ili nešto preko.

Niko nema komentar što kolega BBC smatra da grčka ostrva, u posedu Grka jebenih 3 K godina, treba da se daju uljezima Azijatima koji su izvršili invaziju pre 800?

Stavio sam već link da Erdo hoće da progura tursku kiparsku "državu" - to je verovatno da bi ćapio naftna i gasna polja...


o čem ti pišeš, postoje popisi stanovništva 1991. i 2002. godine, nije potrebno interpretirati kad su podaci egzaktni.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
slika

jel vas podsjeća graf kretanja lire na lik Donalda Trumpa? =))

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
dudu je napisao/la:
o čem ti pišeš, postoje popisi stanovništva 1991. i 2002. godine, nije potrebno interpretirati kad su podaci egzaktni.


Išao sam u školu tada i pred rat na KiM smo učili da SRJ ima 10,6 M... sećam se jer sam se ložio na tu brojku od 10 M... lep, okrugao, moćan broj... to je jedna od stvari koje se odlično sećam jer sam se baš tada počeo zanimati za Geografiju.

Osim toga, imam u više atlasa, knjiga i časopisa taj podatak. Tako da je prilično verodostojan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Jedna članica NATO uvodi drugoj bojkot i embargo...

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 lis 2020, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
dudu je napisao/la:
slika

jel vas podsjeća graf kretanja lire na lik Donalda Trumpa? =))


ako zarotiraš glavu prema lijevo :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 28 lis 2020, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Naša Kvačica je napisao/la:
Lira prati Trumpa, čekamo beskonačni stomak. :zubati

slika


Za dudua. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5425 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 217  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO