HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5425 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 217  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 11:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
ikmandvaradtist je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Slažem se, Rusija dobija što je zaslužila.



Šta pričate, bre?

Poredite Obavezujući Međunarodni Sporazum koji su potpisale sve Sile a koji kaže da protok brodova neće biti zatvaran sa izgradnjom nekog mosta koji nikakav protok brodova ni ne onemogućava? :ohmy

Karabaja,

kako taj most vas ometa ili sprečava u ičemu? Koliko sam razumeo, i najveći brodovi današnjice mogu da prođu bez problema...

Nego je vama bilo slatko da držite Kiflatsku u šaci, presečenu, i da ZAVISI od prolaza kroz BiH...

Komunisti su namerno to uradili, mogli su npr. Konavle dati BiH umesto Neuma...

Ponavljam pitanje: zašto ovo nije glavna vest u svim medijima? Ovo je blizu objave rata...

Pa zatvorit ce Bosfor, ali ce izgraditi kanal zapadno. Kako ce ih taj kanal sprijeciti u bilo cemu, i najveci brodovi danasnjice ce moci proci.

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 11:51 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
divizija je napisao/la:
Hara je napisao/la:
Ne mogu sad nac na netu, ali procitah da negdje u ruskim vojnim doktrinama pise da je zatvaranje Bospora direktan povod za rat, bez suvisnih potpitanja.


Nije samo u ruskim doktrinama, nego svakim.

Napad na brod neke države je napad na teritorij neke države. ruski i ostalim brodovima crnomorske zone međunarodna konvencija JAMČI prolaz kroz Bospor i može ih se spriječiti samo agresijom.

Ako Turci napadnu ruski brod, NATO nema ni pravnu obvezu da ih brani.


Ne mora se cak desiti ni napad, navodim po mutnom sjecanju. Rusija bi ignorirala eventualnu takvu odluku Turske, a u slucaju fizicke blokade bi se islo u fizicki proboj.

Boga pitaj sta je Erdogan naumio s tim kanalom (mozda da naplacuje prolaz, cisto komercijalni projekt), ali cisto sumnjam da bi riskirali rat sa Rusijom. Rusi bi vec za par dana zavladali turskim nebom, a u roku par tjedana i svim okolnim morima. Kopnena invazija bi bila nepotrebna (i komplicirana i skupa), turska ekonomija bi bila na unistena i pod fizickom blokadom, vojska u rasulu, kurdski separatizam bi vidio svoju sansu, a ni Grci ne bi bili bez interesa.

Dao Bog da je Erdogan tolko lud, krajnje je vrijeme da se okonca raspad Osmanskog carstva, ali vjerojatno ipak nije.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 12:10 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Karabaja je napisao/la:
Pa zatvorit ce Bosfor, ali ce izgraditi kanal zapadno. Kako ce ih taj kanal sprijeciti u bilo cemu, i najveci brodovi danasnjice ce moci proci.


Po međunarodnim OBVEZUJUĆIM konvencijama on to ne smije.

I na kraju ni neće, dovoljno je da mu NATO kaže da ga neće štitit od Rusa.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja ništa ne poredim



Pa, vi'š da ovaj Musliman sa kojim si se složio poredi-citiram: "Ako Hrvati mogu praviti peljeski most jer ga prave na svojoj zemlji, moze i Turska zarvoriti Bosfor!"

2 stvari:

1. pre 100 god je Rusiji i obećan Konstantinopolj od strane Zapadnih sila

2. u prorčanstvu oca Tadeja ili koga već se 3. SveCki najavljuje ratom Rusije i Turske gde će "Rusi ući u Konstantinopolj"... i zaboravio sam na to ali me ovo jezivo podsetilo... :001_unsure


Lično mislim da niko OSIM U RATNIM OKOLNOSTIMA nema pravo da zatvara međunarodne puteve... ono, zamislimo Malački moreuz zatvori Malezija ili Španija zatvori Gibraltarski prolaz... :001_rolleyes No, ovaj nedavni zastoj u Suecu pa najava Bosforskog zatvaranja - možda sve to nije slučajno i ima neku pozadinu... :confused1

U svakom slučaju, Erdo je sve hrabriji i hrabriji... očigledno je namirisao SLABOST Zapadnjaka (ono, Nemačka pre 100 god je samo po imenu ista ovoj današnjoj)...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 13:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
ikmandvaradtist je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja ništa ne poredim



Pa, vi'š da ovaj Musliman sa kojim si se složio poredi-citiram: "Ako Hrvati mogu praviti peljeski most jer ga prave na svojoj zemlji, moze i Turska zarvoriti Bosfor!"

2 stvari:

1. pre 100 god je Rusiji i obećan Konstantinopolj od strane Zapadnih sila

2. u prorčanstvu oca Tadeja ili koga već se 3. SveCki najavljuje ratom Rusije i Turske gde će "Rusi ući u Konstantinopolj"... i zaboravio sam na to ali me ovo jezivo podsetilo... :001_unsure


Lično mislim da niko OSIM U RATNIM OKOLNOSTIMA nema pravo da zatvara međunarodne puteve... ono, zamislimo Malački moreuz zatvori Malezija ili Španija zatvori Gibraltarski prolaz... :001_rolleyes No, ovaj nedavni zastoj u Suecu pa najava Bosforskog zatvaranja - možda sve to nije slučajno i ima neku pozadinu... :confused1

U svakom slučaju, Erdo je sve hrabriji i hrabriji... očigledno je namirisao SLABOST Zapadnjaka (ono, Nemačka pre 100 god je samo po imenu ista ovoj današnjoj)...


Poanta je, Putin se povlači pred Erdoganom. Sljedeće će im tražiti Krim pa im onda neće trebati ni Bospor ni Dardaneli.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Naša Kvačica je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:


Pa, vi'š da ovaj Musliman sa kojim si se složio poredi-citiram: "Ako Hrvati mogu praviti peljeski most jer ga prave na svojoj zemlji, moze i Turska zarvoriti Bosfor!"

2 stvari:

1. pre 100 god je Rusiji i obećan Konstantinopolj od strane Zapadnih sila

2. u prorčanstvu oca Tadeja ili koga već se 3. SveCki najavljuje ratom Rusije i Turske gde će "Rusi ući u Konstantinopolj"... i zaboravio sam na to ali me ovo jezivo podsetilo... :001_unsure


Lično mislim da niko OSIM U RATNIM OKOLNOSTIMA nema pravo da zatvara međunarodne puteve... ono, zamislimo Malački moreuz zatvori Malezija ili Španija zatvori Gibraltarski prolaz... :001_rolleyes No, ovaj nedavni zastoj u Suecu pa najava Bosforskog zatvaranja - možda sve to nije slučajno i ima neku pozadinu... :confused1

U svakom slučaju, Erdo je sve hrabriji i hrabriji... očigledno je namirisao SLABOST Zapadnjaka (ono, Nemačka pre 100 god je samo po imenu ista ovoj današnjoj)...


Poanta je, Putin se povlači pred Erdoganom. Sljedeće će im tražiti Krim pa im onda neće trebati ni Bospor ni Dardaneli.

Islamista ce uskori dobiti po labrnji, fantazije su
da on moze zatvoriti bilo sta.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Od kud Erdoganu 30 milijardi $$ za takav projekt. Na te gluposti samo ovi u Sarajevu nasjedaju..

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 14:35 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
BBC je napisao/la:
Od kud Erdoganu 30 milijardi $$ za takav projekt. Na te gluposti samo ovi u Sarajevu nasjedaju..


Cudna je ovo prica, ne bi se onih 104 admirala bunilo bez razloga. S druge strane, kog vraga ce im kanal kad je prolaz prohodan, smetaju im valovi i zagadjenje istinabog. Za ubacit 30 mlrd USD projekt bi trebao biti puno isplativiji, nije to Suez jebiga nego globalno drugorazredan prolaz. Erdogan kaze da nece zatvarati prolaz, ali da kanal ojacava njihovu suverenost. Kako je jaca nigdje ne pise.

Tko su uopce Turci? Narod sastavljen povlacenjem po-turcenih masa sa sireg podrucja nekadasnheg Osmanskog carstva kojima je zajednicko samo da su u jednom trenutku promijenili vjeru ne bi li se time uzdigli iznad dojucerasnjih vlastitih sunarodnjaka i ostvarili privilegije na njihovu stetu. Akumulirani genetski otpad. S ovime hocu reci da ih ne treba preozbiljno shvacat. Ako zatvore opalit ih po labrnji za sva vremena, a Tursku svest na malo oko Ankare.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Naša Kvačica je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:


Šta pričate, bre?

Poredite Obavezujući Međunarodni Sporazum koji su potpisale sve Sile a koji kaže da protok brodova neće biti zatvaran sa izgradnjom nekog mosta koji nikakav protok brodova ni ne onemogućava? :ohmy


Ja ništa ne poredim samo kažem Rusija sa Turskom tikve sadila, mislili valjda cijenit će to Turci.

Rusi tikve sadili 1944,5 sa Anglima, misleći "ćjenit će to".
Da li je to ista analogija, kolega?

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 16:19 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
K:M je napisao/la:
Rusi tikve sadili 1944,5 sa Anglima, misleći "ćjenit će to".
Da li je to ista analogija, kolega?


Rusi se tada nisu pred Anglima sklanjali.

A pred Turcima bogme jesu i na Kavkazu i u Siriji.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
divizija je napisao/la:
K:M je napisao/la:
Rusi tikve sadili 1944,5 sa Anglima, misleći "ćjenit će to".
Da li je to ista analogija, kolega?


Rusi se tada nisu pred Anglima sklanjali.

A pred Turcima bogme jesu i na Kavkazu i u Siriji.

Točno.

Poanta kolegi je bila da su ih i Angli nasadili 1000 x.
Dok Turci pokušavaju, ali bezuspješno.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 17:46 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Ne znam jel ovo izravno povezano, ali suska se da su nekadasnji borci ISILa zapravo masovno pristupali proturskim milicijama gdje se bave svercom nafte za turske interese, a zadnjih dana Rusi peglaju nepostojeci ISIL. Moguce da je iza zavjese doslo do ozbiljnijeg pogorsanja rusko-turskih odnosa. Na nekim od ovih lokacija ISILa ni ranije nije bilo, primjerice Homs.

https://www.geopolitika.news/vijesti/u- ... em-sirije/

Prije mjesec dana su rokali direktno cisterne s naftom, takodjer neargumentirano povezane s ISILom. Zapravo je rijec o turskim cisternama.

https://www.geopolitika.news/vijesti/sl ... ru-sirije/

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 17:48 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Jos jedsn link, tu su Rusi direktno gadjali rafineriju pod nadzorom proturskih snaga, sve u zadnjih mjesec dana.

https://www.geopolitika.news/vijesti/ru ... kih-snaga/

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Citat:
Erdoğan uhitio admirale jer su protiv gradnje velikog kanala

Svatko tko postavi pitanje ekonomskog smisla i štete po okoliš izdajica je nacije, kazao je turski predsjednik Recep Tayyip Erdoğan kada je još prošle godine najavio izgradnju još jednog kanala između Crnog i Mramornog mora, uz onaj prirodni u Bosporu.

Da je mislio ozbiljno i svoje prijetnje pretočio u djela, dokazuju i jučerašnja uhićenja desetorice bivših turskih admirala. Do uhićenja je došlo nakon objave otvorenog pisma koje je potpisalo više od 100 umirovljenih admirala turske vojske koji upozoravaju na moguću prijetnju ugovoru koji određuje upotrebu ključnih plovnih putova Turske.

(...) Tužitelji su jučer također naredili još četvorici osumnjičenih da se prijave policiji u Ankari u roku od tri dana, navodeći da ih neće zadržavati zbog starosti. Do ovih uhićenja došlo je dan nakon što je vlada oštro osudila otvoreno pismo, kazavši da taj potez podsjeća na vrijeme “vojnih udara“ u turskoj prošlosti. Istanbulski kanal Erdoğanov je najambiciozniji među “ludim projektima” kako ih sam naziva, a kojima je transformirao tursku infrastrukturu novim aerodromima, mostovima, putovima i tunelima tijekom svojih 18 godina na vlasti.


https://www.vecernji.hr/vijesti/erdogan ... la-1482091


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
divizija je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:
Ovaj ludak izgleda 'oće da zatvori Dardanele! :smajl043


Najviše volim što će time istjerati Ruse na čistac. Nema više skrivanja, amo vamo.

Inače napad na brod je napad na državu. bilo tko tko bi taknuo u ruski brod bi izvršio agresiju na Rusku Federaciju.

Turska bi bila napadač na Rusiu, NATO bi ostao p ostrani i rusi bi konačno morali pokazat muda, ako ih imaju.


Momak malo ti slabo pamcenje. Turci su Ruse napali vec koji put zadnji par godina.
Sta je ubijanje ruskog ambasadora nego napad na Rusiju?
Rušenje Ruskog vojnog aviona je napad na Rusiju.

A zauzimanje Karabach-a i je ekonomski napad na Rusiju jer kad Turci tu počnu provlaćit gas iz Azerbajdzana i oduzmu Rusima dio Europskog trzista, to je jak udarac Rusima.

Tako je i Hitler 45e objavljivao da je to takticko povlačenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ne kontam. Erdogan je sve ludji i zesci, a danas mu dolazi najvisa delegacija EU na noge s pomirljivim tonovima - Michel i von der Leyen.

Danas u Ankari:
slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Sjedinjene Američke Države pokušavaju da izazovu sukob Turske i Rusije na Crnom moru


https://rs-lat.sputniknews.com/evropa/2 ... Dfbsputnik


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
lider30 je napisao/la:
Ne kontam. Erdogan je sve ludji i zesci, a danas mu dolazi najvisa delegacija EU na noge s pomirljivim tonovima - Michel i von der Leyen.

Danas u Ankari:
slika


Šta imaš kontati majke ti. EU nije nikakva država niti će ikad biti. To je nemoguće.
EU je NATO rezerva za američke intervencije po svijetu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 22:27 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Nije mi bas uvjerljiv taj clanak sa Sputnjika. Erdogan i Putin imaju dug i dubok odnos, ne trebaju njima nikakvi Amerikanci, ovo je nesto izmedju dvije zemlje. Tu se postizao citav niz dogovora, od Libije do Gornjeg Karabaha, tko zna tko sto nije ispostivao. Brijem Turci u Siriji nisu, Erdogan nije spreman maknut sape, a Putin upravo to trazi, i to od svih.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 06 tra 2021, 22:28 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Tko bi ozbiljno shvacao Michela da ti sjedne preko puta?

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 07 tra 2021, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ikmandvaradtist je napisao/la:
Sjedinjene Američke Države pokušavaju da izazovu sukob Turske i Rusije na Crnom moru


https://rs-lat.sputniknews.com/evropa/2 ... Dfbsputnik


Rusko izdrkavanje na SAD je isto bolesno ko i obrnuto.

Ne treba Erdoganu itko drugi da izazove sukob, Erdogan je bolesnik i manijak, gori od trinaest BIdena i 15 Kamala, samo s manje municije.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 07 tra 2021, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Turkey’s leader met two E.U. presidents. The woman among them didn’t get a chair.

slika

slika


https://www.washingtonpost.com/world/eu ... story.html

https://www.nytimes.com/2021/04/07/worl ... chair.html

=))

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 07 tra 2021, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Upravi čitam po njemačkim medijima. Vrište, kakvo je to poniženje bilo za von der Leyen.
Sad, je li to što je žensko (pa ne zaslužuje ravnopravan status "za stolom") ili što je poruka EU?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 07 tra 2021, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Moguće da je i jedno i drugo.

Neka.

Taj smiješni kokošinjac zvan EU i treba ponižavati. Sami su se doveli do toga.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 07 tra 2021, 17:31 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10366
Bili su ranije Juncker i Tusk pa su obojica imali stolicu.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5425 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 217  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 36 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO