HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 14:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 240 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 21 lip 2019, 13:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30473
lider30 je napisao/la:
Čak više Iranu paše.


Paše iranskom režimu, da smiri nezadovoljne mase koje ne žele islamizam.

Kao što sam već pisao, razvojem interneta pojavljuje se želja kod muslimana da žive normalno. Mislim da je internet, a ne CIA ili neka zavjera kriva za arapsko proljeće, ili za ovu najezdu migranata. Ljudi jednostavno vide kako se živi na drugim mjestima, a onda vide gdje oni žive i smuči im se život.

Iranski režim da bi opstao pod hitno treba Sotonu protiv koje će se boriti. Bez rata sa Amerikom, u Iranu će prije ili kasnije izbiti anti-islamska revolucija. Iranski režim želi rat sa USA, ali naravno ograničeni nakon kojeg bi Rusija uletila da smiruje situaciju, a oni oplakivali žrtve i pjevali pjesme o osveti. Nešto u smislu "držite me da ga ne ubijem". :zubati

Amerika s druge strane nema zapreke da napadne Iran. Njima ne smeta ako će se dići cijena nafte ili ako će ginuti vojnici. Ekonomske štete će platiti Saudijska Arabija, a ljudske će ako treba opravdati mediji kao uzvišenu borbu protiv "najvećeg zla današnjice".

Ipak mislim, tj. nadam se da Trump neće napasti Iran. Prvo zato jer bi time radio ono što iranski režim želi. Trump je iskusan biznismen i njemu ne trebaju savjetnici da vidi da ga Iran navlači na sukob. Puno je bolje pustiti Iran da se uruši sam od sebe, poput npr. Varšavskog pakta i komunizma.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 21 lip 2019, 15:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36047
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Navodno Trump otkazao bombardiranje 10 minuta prije starta nakon procjene kolike bi bile žrtve.

Pustili bi oni Iran da se sam od sebe raspadne što je neizbježno da nije iranskog nuklearnog programa.
Nuklearno oružje u rukama hodža koji gube vlast, još opasnija situacija.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 21 lip 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Trump je budala oko international affairs dok nisu strogo ekonomske tematike i to u najvišim vojnim krugovima znaju i vjerujem da ne može baš radit što hoće oko ovako osjetljivog pitanja. On se kuži u gospodarstvo kao poduzetnik i medije, tu je maestro, ali ovo ne. Tako su početkom 70tih u Bijeloj kući imali standing orders da ignoriraju Nixona ako naredi bacanje atomske na S. Vijetnam ili Kambodžu dok je depresivan i pijan. Vjerojatno je nešto slično na snazi i sada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 21 lip 2019, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Iran ce dobiti po picici ubrzo, spusti ce se gdje mu je mjesto. Ovo kurcenje sa obaranjem drona je slicno onom srbijanskom kada su oborili bombarder. Prvi udari amera ce biti na elektro i telekomunikacijska cvorista i pomorske snage. Na kraju ce Iranske hodze kmecati kao i srbi da ih je napao jaci.

Jutros je na obliznji aerodrom sletjelo desetak americkih grdosija b52. zadnji put takva eskadrila na ovom aerodromu je vidjena 1999 pred napad na Srbiju. Poslije podne su odletjeli prema jugu, vjerojatno u Italiju od kuda ce uzlijetati kada napad pocne.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 21 lip 2019, 21:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30473
daramo je napisao/la:
Navodno Trump otkazao bombardiranje 10 minuta prije starta nakon procjene kolike bi bile žrtve.

Pustili bi oni Iran da se sam od sebe raspadne što je neizbježno da nije iranskog nuklearnog programa.
Nuklearno oružje u rukama hodža koji gube vlast, još opasnija situacija.


To je točno. Komunisti su bili ateisti i racionalni. S druge strane vjerski fanatici koji vjeruju da će u raj ako poginu u borbi, ako dobiju nuklearno naoružanje zvuči opasno.

Ali eto, nije ga ni Pakistan upotrijebio, tako da ne znam.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
DrMag je napisao/la:
robelec je napisao/la:

Iranci su nedavno hakirali američke dronove u samom letu i prizemljili ih. Najsofisticiraniju tehnologiju su im otuđili. Veliko poniženje za američku vojsku.


Ne dronove, vec je jedan dron pao u ruke iranaca, i ne nakon hakiranja, vec nakon pada drona. Da su ga hakirali i preuzeli kontrolu nad njim, valjda bi ga spustili, a ne skupljali dijelove i lijepili trakama kako bi pokazali plijen.


Nisam mislio na baš nedavno srušeni dron zbog kojeg je Trump naredio pa odgodio napad, već na neke dronove koje Iranci ruše ili ih Amerikanci ruše zadnjih mjeseci jer vide da ih ne kontroliraju. Iranci javno objavljuju snimke američkih dronova koje prizemljuju ili ruše.

Sami Iranci se hvale da sve i jedan dron koji leti iznad njihovog teritorija hakiraju i prizemljuju, a navodno hakiraju i dronove iznad Sirije i Iraka koje sami Amerikanci ruše kada spoznaju da ih više ne kontroliraju. Iranci već duže vrijeme uznemiravaju Amerikance po pitanju dronova i šalju poruke Amerikancima da se ne zafrkavaju s njima jer imaju oružje, znanja i tehnologije kojima Amerikanci nisu dorasli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 10:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36047
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Naša Kvačica je napisao/la:

To je točno. Komunisti su bili ateisti i racionalni. S druge strane vjerski fanatici koji vjeruju da će u raj ako poginu u borbi, ako dobiju nuklearno naoružanje zvuči opasno.

Ali eto, nije ga ni Pakistan upotrijebio, tako da ne znam.


Ako se ne varam tamo gumb ne drže vjerski fanatici kao što u Iranu drže ajatolasi.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Robbie MO je napisao/la:
Trump navodno naredio pa obustavio napad.

Amerika zabranila svojim aviokompanijama da lete kroz iranski zracni prostor.


Meni je ova odgoda napada znak da su Amerima Iranci i njihova vojna moć još uvijek velika nepoznanica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Ovaj zadnji američki dron je srušen na 20 km visine, a Ameri bili uvjereni da Iranci ne posjeduju radare i rakete kojima bi srušili dronove i avione na tim visinama i što je po Amere najgore, taj dron im je srušen čim se približio iranskom zračnom prostoru. Vjerojatno zato je i odgođen napad na Iran jer Iranci imaju nekakve radarske i raketne sustave s kojima nema zafrkancije i po Amerikance je to mogla biti samoubilačka misija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Što mislite kako će Hezbollah reagirati ako Ameri napadnu Iran? Pa njih su Iranci nakrcali raketama raznih dometa, izgradili su po uzoru na Iran mrežu sofisticiranih tunela. Naletio sam nedavno i na neki komentar na youtube gdje se neki vjerojatno Židov žali da je Hezbollah toliko ojačao i ukopao se u svoje tunele da ih više Izraelci ne mogu pobijediti konvencionalnim oružjem već isključivo nuklearnim oružjem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim da bi bilo kakav odgovor nas iskusnih generala , i profesora na vojnim školama sa foruma, trebao biti adekvatno plaćen.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58845
Lokacija: DAZP HQ
robelec je napisao/la:
Što mislite kako će Hezbollah reagirati ako Ameri napadnu Iran? Pa njih su Iranci nakrcali raketama raznih dometa, izgradili su po uzoru na Iran mrežu sofisticiranih tunela. Naletio sam nedavno i na neki komentar na youtube gdje se neki vjerojatno Židov žali da je Hezbollah toliko ojačao i ukopao se u svoje tunele da ih više Izraelci ne mogu pobijediti konvencionalnim oružjem već isključivo nuklearnim oružjem.


Fantaziraš kao Krajišnici u ljeto 1995. godine. Kakav Hezbollah, Iran i koji bakrači. U kontekstu SAD i Izraela i nekog totalnog rata.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne bi valjalo da Iran aktivira teroriste po zapadu. Puno su pametniji u planiranju nego sunni. Ali oni su tradicionalno, uglavnom, napadali političke i židovske ciljeve. Nikad tek onako ubijali civile na ulici kao sunni.
Zanimljivo potpuno su se smirili sa tim ima 20 godina i umjesto da ih nagrade za to bar verbalno, USA se sprijateljila sa Saudijskom Arabijom, najvećim sponzorom islamskog terorizma i ubijanja civila na zapadu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
robelec je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

Ne dronove, vec je jedan dron pao u ruke iranaca, i ne nakon hakiranja, vec nakon pada drona. Da su ga hakirali i preuzeli kontrolu nad njim, valjda bi ga spustili, a ne skupljali dijelove i lijepili trakama kako bi pokazali plijen.


Nisam mislio na baš nedavno srušeni dron zbog kojeg je Trump naredio pa odgodio napad, već na neke dronove koje Iranci ruše ili ih Amerikanci ruše zadnjih mjeseci jer vide da ih ne kontroliraju. Iranci javno objavljuju snimke američkih dronova koje prizemljuju ili ruše.

Sami Iranci se hvale da sve i jedan dron koji leti iznad njihovog teritorija hakiraju i prizemljuju, a navodno hakiraju i dronove iznad Sirije i Iraka koje sami Amerikanci ruše kada spoznaju da ih više ne kontroliraju. Iranci već duže vrijeme uznemiravaju Amerikance po pitanju dronova i šalju poruke Amerikancima da se ne zafrkavaju s njima jer imaju oružje, znanja i tehnologije kojima Amerikanci nisu dorasli.


Jedini dron koji je pao ma teritorij Irana je RQ-170 prije 8 godina, preletio je granicu iz Afganistana gdje je prethodno izgubljena kontrola nad njim. Sve ostalo je propaganda koja ukljucuje padanje dronova u Iraku, Siriji, Afganistanu, Pakistanu, Jemenu, Libiji i cije snimke irannci koriste kao dokaze pada na njihovu teritoriju. Svi longrange dronovi koriste satelite za komunikaciju sa operatorima koji vjerojatno sjede negdje u USA ili Nato zemljama, nema horizontalne komunikacije koja bi se presretala i hakirala.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
robelec je napisao/la:
Ovaj zadnji američki dron je srušen na 20 km visine, a Ameri bili uvjereni da Iranci ne posjeduju radare i rakete kojima bi srušili dronove i avione na tim visinama i što je po Amere najgore, taj dron im je srušen čim se približio iranskom zračnom prostoru. Vjerojatno zato je i odgođen napad na Iran jer Iranci imaju nekakve radarske i raketne sustave s kojima nema zafrkancije i po Amerikance je to mogla biti samoubilačka misija.



Ne lupetaj. Ameri dobro znaju kakve radare imaju Iranci i kakve rakete posjeduju, jedino sto su ocekivali da ih nece napasti u medjunarodnom zracnom prostoru, sto je izvan otvorenog rata tesko zamislivo i protiv pravila. Zamisli da je u blizini bio neki putnicki avion??

GH leti i uz ruski, kineski, s.korejski zracni prostor za takve misije je i napravljen.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
Ne bi valjalo da Iran aktivira teroriste po zapadu. Puno su pametniji u planiranju nego sunni. Ali oni su tradicionalno, uglavnom, napadali političke i židovske ciljeve. Nikad tek onako ubijali civile na ulici kao sunni.
Zanimljivo potpuno su se smirili sa tim ima 20 godina i umjesto da ih nagrade za to bar verbalno, USA se sprijateljila sa Saudijskom Arabijom, najvećim sponzorom islamskog terorizma i ubijanja civila na zapadu.


Zadnji shia koji je napravio teroristički napad onaj u Australiji prije nešto godina. I opet zanimljivo konvertit na sunni verziju islama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
DrMag je napisao/la:
jedino sto su ocekivali da ih nece napasti u medjunarodnom zracnom prostoru

Čisto sumnjam da se to sve desilo u međunarodnom zračnom prostoru. Tipična Usa provokacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Normalno. Nagomilali su tamo vojne snage zbog toga.
Kao pedofil sa obje ruke po čitavom tijelu malog djeteta i istovremeno prijeti, ako me prijaviš za silovanje prebit ću te.

Uostalnom USA je već davno pokrenula rat protiv Irana. Gospodarstvene sankcije. To je objava rata drugoj suverenoj državi.

Ovih dana šalju Ukrajini $250 milijuna vojnog hardware. Tim pizdarijama koje Amerikanci rade po svijetu jednostavno nema kraja.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
DrMag je napisao/la:
Jedini dron koji je pao ma teritorij Irana je RQ-170 prije 8 godina, preletio je granicu iz Afganistana gdje je prethodno izgubljena kontrola nad njim. Sve ostalo je propaganda koja ukljucuje padanje dronova u Iraku, Siriji, Afganistanu, Pakistanu, Jemenu, Libiji i cije snimke irannci koriste kao dokaze pada na njihovu teritoriju. Svi longrange dronovi koriste satelite za komunikaciju sa operatorima koji vjerojatno sjede negdje u USA ili Nato zemljama, nema horizontalne komunikacije koja bi se presretala i hakirala.


Jesu li Iranci lagali oko hakiranih dronova, možda jesu, a govore li Amerikanci istinu, odnosno, hoće li olako priznati da im mrski neprijatelj kontrolira dronove u letu? Naravno da neće, vodi se informacijsko ratovanje i normalno je da svaka strana bilda svoje mišiće, a mi javnost pojma nemamo što se zapravo događa iza kulisa i samo možemo prodavati svoju percepciju i mišljene koje je temeljeno na dostupnim informacijama raznih medija i glavnih aktera u cijeloj ovoj priči koji nam prezentiraju, objektivne, selektivne, lažne ili prave informacije. Svega tu ima pomalo i moguće da sam i sam žrtva informacijskog ratovanja, kada de facto upijam neke informacije koje mi pojedini mediji stavljaju pod nos.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
dudu je napisao/la:
Fantaziraš kao Krajišnici u ljeto 1995. godine. Kakav Hezbollah, Iran i koji bakrači. U kontekstu SAD i Izraela i nekog totalnog rata.


Meni Iranci ne djeluju kao obični islamski kozojebi. Iako su islamski revolucionari u Iranu na sve moguće načine pokušali potisnuti njihovu drevnu prošlost, mislim da ipak kod mnogih Iranaca i dalje tinja taj nekakav kult nasljeđa slavne perzijske povijesti. Iran nije Afganistan ili Irak gdje su Amerikanci olako umarširali i gube nešto sitno vojnika na mjesečnoj bazi. Iranci su ponosni narod, slavne prošlosti, plus još islamski indoktrinirani i spremni na velike žrtve kao i Vijetnamci predvođeni komunističkim vietkongom. Po meni su Iranci jako opasan protivnik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Koliko pratim odnos Amerikanaca i Iranaca, vidim da su Iranci sve bahatiji i ne šljive ni 1% prijetnje Izraelaca i Amerikanca koji stalno oklijevaju sa napadima o kojima slušam zadnje tri godine. Očito da Iranci imaju nešto o čemu mi pojma nemamo čim je toliki respekt u pitanju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58845
Lokacija: DAZP HQ
robelec je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Fantaziraš kao Krajišnici u ljeto 1995. godine. Kakav Hezbollah, Iran i koji bakrači. U kontekstu SAD i Izraela i nekog totalnog rata.


Meni Iranci ne djeluju kao obični islamski kozojebi. Iako su islamski revolucionari u Iranu na sve moguće načine pokušali potisnuti njihovu drevnu prošlost, mislim da ipak kod mnogih Iranaca i dalje tinja taj nekakav kult nasljeđa slavne perzijske povijesti. Iran nije Afganistan ili Irak gdje su Amerikanci olako umarširali i gube nešto sitno vojnika na mjesečnoj bazi. Iranci su ponosni narod, slavne prošlosti, plus još islamski indoktrinirani i spremni na velike žrtve kao i Vijetnamci predvođeni komunističkim vietkongom. Po meni su Iranci jako opasan protivnik.


To što su ponosni malo im vrijedi kad SAD krene rokati, ono što stvarno mogu je uključiti u rat Saudijce i Izrael njihovim raketiranjem (doduše pitanje je preciznosti tih raketa i mogu li gađati mali Izrael ili bi najebali i svi oko njih uključujući Hezbollah), ali time si možda potpisuju smrtnu presudu. Bombardiranje SADa se može preživjeti, na kraju potpišeš poraz, ali preživiš.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58845
Lokacija: DAZP HQ
robelec je napisao/la:
Koliko pratim odnos Amerikanaca i Iranaca, vidim da su Iranci sve bahatiji i ne šljive ni 1% prijetnje Izraelaca i Amerikanca koji stalno oklijevaju sa napadima o kojima slušam zadnje tri godine. Očito da Iranci imaju nešto o čemu mi pojma nemamo čim je toliki respekt u pitanju.


Evo ga opet, na tragu srpskih trabunjanja 1999.

Koji će k imati Iran, to je jedna tehnološki zaostala zemlja u 70-tima, snalaze se kako umiju s tim što imaju, ali daleko je to od suvremenog naoružanja.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
robelec je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
Jedini dron koji je pao ma teritorij Irana je RQ-170 prije 8 godina, preletio je granicu iz Afganistana gdje je prethodno izgubljena kontrola nad njim. Sve ostalo je propaganda koja ukljucuje padanje dronova u Iraku, Siriji, Afganistanu, Pakistanu, Jemenu, Libiji i cije snimke irannci koriste kao dokaze pada na njihovu teritoriju. Svi longrange dronovi koriste satelite za komunikaciju sa operatorima koji vjerojatno sjede negdje u USA ili Nato zemljama, nema horizontalne komunikacije koja bi se presretala i hakirala.


Jesu li Iranci lagali oko hakiranih dronova, možda jesu, a govore li Amerikanci istinu, odnosno, hoće li olako priznati da im mrski neprijatelj kontrolira dronove u letu? Naravno da neće, vodi se informacijsko ratovanje i normalno je da svaka strana bilda svoje mišiće, a mi javnost pojma nemamo što se zapravo događa iza kulisa i samo možemo prodavati svoju percepciju i mišljene koje je temeljeno na dostupnim informacijama raznih medija i glavnih aktera u cijeloj ovoj priči koji nam prezentiraju, objektivne, selektivne, lažne ili prave informacije. Svega tu ima pomalo i moguće da sam i sam žrtva informacijskog ratovanja, kada de facto upijam neke informacije koje mi pojedini mediji stavljaju pod nos.



Nema nikakvog hakiranja, da postoji po automatizmu bi se prizemljile sve besposadne letjelice hakiranog tipa i izvrsila nadogradnja. Isti dronovi lete i iznad drugih zemalja gdje Iran ima svoje interese. Zasto ne hakiraju iznad Jemena, Afganistana, Iraka, Sirije, Palestine, Egipta, Libije, ako vec po tvojim tvrdnjama znaju hakirati??? Kina, S.Koreja, Pakistan, Rusi, Venecuela,... i drugi bi rado kupili i suhim zlatom kupili vjestine hakiranja drona u ciji se razvoj ulazu godine i milijarde dolara. Ako vec mogu hakirati dron vrijedan desetine milijuna dolara, onda mogu i satelite koji sa njima komuniciraju.

Kuzis?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Samo sam oprezan po pitanju Irana. Nisam sklon podcjenjivanju države koja ima 70 milijuna stanovnika i islamske fanatike koji maštaju o nuklearnom oružju.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 240 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO