HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 13:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 240 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
robelec je napisao/la:
Koliko pratim odnos Amerikanaca i Iranaca, vidim da su Iranci sve bahatiji i ne šljive ni 1% prijetnje Izraelaca i Amerikanca koji stalno oklijevaju sa napadima o kojima slušam zadnje tri godine. Očito da Iranci imaju nešto o čemu mi pojma nemamo čim je toliki respekt u pitanju.


Ono sto Iran ima je duboka teritorija i veliki broj stanovnika. To je jedino u sto se mogu pouzdati da nece biti americke invazije. S druge strane, ako budu skodili pomorskom putu i interesima zapadnih korporacija u tom dijelu svijeta, sigurno ce biti napadnuto podruvje sa kojeg dolazi ugroza. Ratna mornarica, vojne baze i ostala infrastruktura biti ce unistavani sa sigurne udaljenosti, sve dok iran ne poklekne.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
robelec je napisao/la:
Samo sam oprezan po pitanju Irana. Nisam sklon podcjenjivanju države koja ima 70 milijuna stanovnika i islamske fanatike koji maštaju o nuklearnom oružju.


Nisi ti oprezan, ti navijas za njih.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
koji su naši?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
DrMag je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Samo sam oprezan po pitanju Irana. Nisam sklon podcjenjivanju države koja ima 70 milijuna stanovnika i islamske fanatike koji maštaju o nuklearnom oružju.


Nisi ti oprezan, ti navijas za njih.


Ma ti si pukao, skini mi se s grbe! Meni su uzori Židovi i ne imputiraj mi svoje izopačene zaključke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
robelec je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

Nisi ti oprezan, ti navijas za njih.


Ma ti si pukao, skini mi se s grbe! Meni su uzori Židovi i ne imputiraj mi svoje izopačene zaključke.


Ne znam tko ovdje pise o hakiranju dronova, onaj tko je pukao ili onaj kome su zidovi uzor. Usput to sto ti je netko uzor, ne znaci i da si mu saveznik / prijatelj.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 15:45 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
DrMag je napisao/la:
Ne znam tko ovdje pise o hakiranju dronova, onaj tko je pukao ili onaj kome su zidovi uzor. Usput to sto ti je netko uzor, ne znaci i da si mu saveznik / prijatelj.



Bahato mi dociraš i pametuješ kao da si na mjestu događaja i u glavnim stožerima jedne i druge strane pa znaš sve o tome kakvom tehnologijom raspolažu.

Lijepo sam ti sve objasnio u ovom komentaru: "Jesu li Iranci lagali oko hakiranih dronova, možda jesu, a govore li Amerikanci istinu, odnosno, hoće li olako priznati da im mrski neprijatelj kontrolira dronove u letu? Naravno da neće, vodi se informacijsko ratovanje i normalno je da svaka strana bilda svoje mišiće, a mi javnost pojma nemamo što se zapravo događa iza kulisa i samo možemo prodavati svoju percepciju i mišljene koje je temeljeno na dostupnim informacijama raznih medija i glavnih aktera u cijeloj ovoj priči koji nam prezentiraju, objektivne, selektivne, lažne ili prave informacije. Svega tu ima pomalo i moguće da sam i sam žrtva informacijskog ratovanja, kada de facto upijam neke informacije koje mi pojedini mediji stavljaju pod nos."

Očito da tvoja akribija vezana za moje komentare pati od kronične insuficijencije bitnih informacija koje ne vidiš ili ne želiš vidjeti u mojim komentarima pa mi odgovaraš i donosiš nekakve zaključke o meni kao da me iz nekog razloga ne podnosiš?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 16:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30080
DrMag je napisao/la:
robelec je napisao/la:

Ma ti si pukao, skini mi se s grbe! Meni su uzori Židovi i ne imputiraj mi svoje izopačene zaključke.


Ne znam tko ovdje pise o hakiranju dronova, onaj tko je pukao ili onaj kome su zidovi uzor. Usput to sto ti je netko uzor, ne znaci i da si mu saveznik / prijatelj.


Bila je ta priča na Klix forumu prije nekoliko godina. Naravno, koliko je istinita možemo samo nagađati.

https://forum.klix.ba/sirija-vol-2-t139 ... #p13171801

Iran naravno nema nikakve šanse protiv USA. To što imaju 70 milijuna stanovnika, čisto sumnjam da bi im pomoglo i da imaju 200 milijuna. Iran očekuje da će ga podržavati Kina i Rusija i u tom slučaju, to je scenarij kako bi možda mogi izvući neriješeno.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Naša Kvačica je napisao/la:
Iran naravno nema nikakve šanse protiv USA. To što imaju 70 milijuna stanovnika, čisto sumnjam da bi im pomoglo i da imaju 200 milijuna. Iran očekuje da će ga podržavati Kina i Rusija i u tom slučaju, to je scenarij kako bi možda mogi izvući neriješeno.


Prema Iranu kao vojnoj sili koja se spremna potući sa najjačim silama današnjice pokazujem jedan respekt. Njihovu drevnu prošlost poštujem, ali ovo što danas Iran u ideološkom i vjerskom smislu predstavlja prezirem, gadi mi se, ali iskazujem džentlmensko poštovanje prema svom neprijatelju i malo pokušavam začiniti ovu forumašku raspravu prikazujući Iran koliko toliko dostojnim protivnikom iako dobro znam da bi ih Ameri i Izraelci u nekakvom ratu izbrisali s lica zemlje u roku 24 sata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
robelec je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
Ne znam tko ovdje pise o hakiranju dronova, onaj tko je pukao ili onaj kome su zidovi uzor. Usput to sto ti je netko uzor, ne znaci i da si mu saveznik / prijatelj.



Bahato mi dociraš i pametuješ kao da si na mjestu događaja i u glavnim stožerima jedne i druge strane pa znaš sve o tome kakvom tehnologijom raspolažu.

Lijepo sam ti sve objasnio u ovom komentaru: "Jesu li Iranci lagali oko hakiranih dronova, možda jesu, a govore li Amerikanci istinu, odnosno, hoće li olako priznati da im mrski neprijatelj kontrolira dronove u letu? Naravno da neće, vodi se informacijsko ratovanje i normalno je da svaka strana bilda svoje mišiće, a mi javnost pojma nemamo što se zapravo događa iza kulisa i samo možemo prodavati svoju percepciju i mišljene koje je temeljeno na dostupnim informacijama raznih medija i glavnih aktera u cijeloj ovoj priči koji nam prezentiraju, objektivne, selektivne, lažne ili prave informacije. Svega tu ima pomalo i moguće da sam i sam žrtva informacijskog ratovanja, kada de facto upijam neke informacije koje mi pojedini mediji stavljaju pod nos."

Očito da tvoja akribija vezana za moje komentare pati od kronične insuficijencije bitnih informacija koje ne vidiš ili ne želiš vidjeti u mojim komentarima pa mi odgovaraš i donosiš nekakve zaključke o meni kao da me iz nekog razloga ne podnosiš?


I ja sam tebi lijepo objasnio. Prvo si tvrdio kako su hakirali, poslije si izvlaceci postavio pitanje, "jesu li iranci lagali" i poceo filofizirati. S ove strane imas osobu koja redovno cita vojnu literaturu jos iz doba SFRJ, koja je kao desetogodisnjak procitala kompletnu vojnu enciklopdiju:

slika

i jos hrpu pisane literature, a poslije i online. Plus imas osobu koja je informaticki strucnjak, tako barem kazu kolege. mozes li zbrojiti 1 i 1?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Bez veze si se uznemirio oko "hakiranih dronova". Opusti se čovječe i smiri hormone!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Naša Kvačica je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

Ne znam tko ovdje pise o hakiranju dronova, onaj tko je pukao ili onaj kome su zidovi uzor. Usput to sto ti je netko uzor, ne znaci i da si mu saveznik / prijatelj.


Bila je ta priča na Klix forumu prije nekoliko godina. Naravno, koliko je istinita možemo samo nagađati.

https://forum.klix.ba/sirija-vol-2-t139 ... #p13171801

Iran naravno nema nikakve šanse protiv USA. To što imaju 70 milijuna stanovnika, čisto sumnjam da bi im pomoglo i da imaju 200 milijuna. Iran očekuje da će ga podržavati Kina i Rusija i u tom slučaju, to je scenarij kako bi možda mogi izvući neriješeno.


Nema hakiranja sustava kojima ne poznajes izvorni softverski kod i hardver (zbog toga je americka bojazan glede huawai hardvera). Cak i ako poznajes izvorni kod i hardver npr kod unix sistema, uglavnom hakiras izolirane procese. Prije nego se provali u kompletni sistem, tu su dani i mjeseci konstantnog rada na otkrivanju rupa. I sada teoreticari zavjera tvrde kako je hakirana letjelica, kojoj samo proizvodjaci znaju harver i softver, samo korisnici znaju u kojem frekfencijskom opsegu, kojim algoritmom mijenja taj opseg svakih par sekundi i kojim su kljucem sifrirani podaci, te koja je iranskim sluzbama na radaru i radijskom dometu manje od sat vremena.

Zato sam napisao ranije, ako mogu hakirati dron vrijedan desetine milijuna dolara, onda mogu i satelite, imaju pristup americkom nuklearnom oruzju itd.

:kava

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
robelec je napisao/la:
Bez veze si se uznemirio oko "hakiranih dronova". Opusti se čovječe i smiri hormone!


Ja opusten i smiren :zubati

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Možda se radilo o običnom kopiranju modulacije signala od satelita i DDOS napadu sa iranskim signalima. To je onako primitivno i izvodivo.
Antene na zemlji uvijek imaju jači efekt.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
BBC je napisao/la:
Možda se radilo o običnom kopiranju modulacije signala od satelita i DDOS napadu sa iranskim signalima. To je onako primitivno i izvodivo.
Antene na zemlji uvijek imaju jači efekt.


Premalo vremena za takve radnje. Na nebu nije DJI dron. Dronovi i opcenito americki sustavi za vojnu komunikaciju rade slicno kao AESA radari, svakih par sec mijenjaju freq i crypto key. Slicne sisteme imaju francuzi, britanci, izrael, rusija.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Modulacija i frekvencija nisu iste stvari. Ali nebitno, to radi računalo u djeliću sekunde, ne ljudi. Za zagušivanje signala ne treba znati ni frekvenciju ni enkripciju. Dok računalo vidi, a vidi lako, modulaciju sve što mora je sa jakom snagom dronu slati bezvezne pakete i podatke. Sve je to puno lakše raditi u Iranu. Ne bih nikome savjetovao da to radi u Siriji. Ni Amerikancima, ni Rusima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Iran ima 82 milijuna stanovnika i religijski je homogen. Etnički je heterogen, ali Shia je kohezijski element, tako da su kompaktni.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čekamo novog "Interim presidenta" u Iranu. Faezeh Juan Guaido.
I jedan konvoj sa US humanitarnom pomoći kako gori na granici bi popunio sadržaj kazališne predstave. Vidim Washington Post navija da ih Trump rokne, i to dobro navijaju. Ta jadna CIA podružnica.

CIA naprosto voli milijardere vlasnike velikih korporacija. Kad im zaprijeti da će biti sankcija prema njima i da će izgubiti većinu svog novca ovi srljaju da ispune sve CIA/NSA želje i željice. Google, Facebook, Twitter, MSM.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 18:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
lider30 je napisao/la:
Iran ima 82 milijuna stanovnika i religijski je homogen. Etnički je heterogen, ali Shia je kohezijski element, tako da su kompaktni.


Da, to je objasnio i vojni analitičar na HTV-u, a nije Iran ni vojno slab,
više je faktora zašto SAD ne reagira, bar ne još.

https://vijesti.hrt.hr/522447/new-york- ... re-na-iran


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čija je letjelica koju su japanski mornari vidjeli da je proletjela iznad njih koju sekundu prije eksplozije na tankeru ? To je potvrđeno i japanski mediji o tome pišu slobodnije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
BBC je napisao/la:
Modulacija i frekvencija nisu iste stvari. Ali nebitno, to radi računalo u djeliću sekunde, ne ljudi. Za zagušivanje signala ne treba znati ni frekvenciju ni enkripciju. Dok računalo vidi, a vidi lako, modulaciju sve što mora je sa jakom snagom dronu slati bezvezne pakete i podatke. Sve je to puno lakše raditi u Iranu. Ne bih nikome savjetovao da to radi u Siriji. Ni Amerikancima, ni Rusima.


Nije to bas tako, besposadni sustavi se grade da prezive takva djelovanja, ukljucujuci i emp napade (mq-9, gh,.. ) . Onog trenutka kada uav registrira takvo djelovanje prelazi u safe mod i leti na predvidjeno mjesto za evakuaciju. Citavo vrijeme osluskuje signale, no oni ostaju na firewalu. Takav sustav zastite ima i mali UAV Orbiter koji je HR kupila od Izraela. Bezpredmento je raspravljati o hakiranju sustava vrijednog desetine milijune dolara, ciji je najskuplji dio upravo zastita od elektronskog ometanja ili nedaj boze hakiranja.

Koliko je Srbija oborila UAV tako sto je zagusivala signale? Niti jedan, a imali su opremu. Koliko su rusi (sirijci) oborili na taj nacin americkih ili Izraelskih UAV proteklih godina?

PS. Pisali smo o hakiranju (preuzimanju kontrole), a ne ometanju signala.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
BBC je napisao/la:
Čija je letjelica koju su japanski mornari vidjeli da je proletjela iznad njih koju sekundu prije eksplozije na tankeru ? To je potvrđeno i japanski mediji o tome pišu slobodnije.


Americka, oni su i objavili snimke sa te letjelice. U toj zoni dronovi nonstop lete, sigurnost americkih brodova je na prvom mjestu, pogotovo ako prolazis pored zemlje koja se nece libiti spustiti mine u more.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Iranu je lakše jer im neće doletjeti raketa gdje se nalazi odašiljač za ometanje. U biti imaju potpunu slobodu raditi kako žele.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
DrMag je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Čija je letjelica koju su japanski mornari vidjeli da je proletjela iznad njih koju sekundu prije eksplozije na tankeru ? To je potvrđeno i japanski mediji o tome pišu slobodnije.


Americka, oni su i objavili snimke sa te letjelice. U toj zoni dronovi nonstop lete, sigurnost americkih brodova je na prvom mjestu, pogotovo ako prolazis pored zemlje koja se nece libiti spustiti mine u more.


Snimke su napravljene na vojnom helikopteru. Prestani pametovati.

Vezano uz te snimke. Zašto su prvo dali crno-bijele snimke tako ružne kvalitete i rezolucije kakve Youtube nije vidio od svog postanka. Pa nakon toga color snimku sa boljom rezolucijom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA vs Iran - (pred)ratne igre
PostPostano: 22 lip 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jedna od teorija starog incidenta iz, mislim, 2011. godine. Po svemu sudeći ispravna jer je drone prizemljen skoro neoštećen.

Citat:
“Using its knowledge of the frequency, the engineer claims, Iran intiated its ‘electronic ambush’ by jamming the bird’s communications frequencies, forcing it into auto-pilot. States the source, ‘By putting noise [jamming] on the communications, you force the bird into autopilot. This is where the bird loses its brain.’

“The team then use a technique known as ‘spoofing’ — sending a false signal for the purposes of obfuscation or other gain. In this case the signal in questions was the GPS feed, which the drone commonly acquires from several satellites. By spoofing the GPS feed, Iranian officials were able to convince it that it was in Afghanistan, close to its home base. At that point the drone’s autopilot functionality kicked in and triggered the landing. But rather than landing at a U.S. military base, the drone victim instead found itself captured at an Iranian military landing zone.

“Spoofing the GPS is a clever method, as it allows hackers to ‘land on its own where we wanted it to, without having to crack the [encrypted] remote-control signals and communications.’

“While the technique did not require sophistication from a cryptography perspective, it was not entirely trivial, either, as it required precise calculations to be made to give the drone the proper forged distance and find and fine an appropriate altitude landing strip to make sure the drone landed as it did in Afghanistan. The Iranian engineers knew the details of the landing site, because the drone had been confirmed in grainy photos to be landing at a base in Khandar, Afghanistan.

“Despite the careful calculations, the drone still sustained a dent in its wing and underbody (though it did not have the usual signs of a high-speed collision). During its press conferences, the Iranian military covered this damage with anti-American banners.

“The engineer explained this damage commenting, ‘If you look at the location where we made it land and the bird’s home base, they both have [almost] the same altitude. There was a problem [of a few meters] with the exact altitude so the bird’s underbelly was damaged in landing; that’s why it was covered in the broadcast footage.’The approach echoes an October security conference presentation [PDF] in Chicago, in which ETH Zurich researchers laid out how to use interference and GPS spoofing to more gently down a drone.”

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 240 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Haram i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO