HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 02:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 16 ožu 2019, 00:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase i drzavni neprijatelji.??

Glavni likovi drame:

Negativci:

- multietnicar Mato Djakovic hrvat iz Zivinica, otac dvoje zivuce djece sa dvije zene bosnjakinjom i srpkinjom, prijatelj sa dodikom i radoncicem, ..
- oficir drugog korpusa Mijo Kresic iz Zivinica, tada mladi obavjestajac, jedan o ljudi na terenu kada je armija napadala Vares, veliki prijatelj sa brojnim bosnjacima, doministar sigurnosti BiH
- gospodja Gordana Tadic iz Zivinica, tuziteljica koja je hapsila uglavnom bojovnike HVO

Pozitivac:

- Dragan Mektic, ministar sigurnosti BiH, komandir policijske stanice u Prnjavoru za vrijeme rata, covjek koji nije sprijecio ubojstva minimlano dvije osobe u njegovoj stanici u njegovoj prisutnosti, covjek koji je okrenuo ledja i glavu na progone hiljade nesrba u Prnjavoru.

Super junak:
- Avdo Avdic, placenik, medijski manipulator, goebbels, bez i jednog dokaza javno blati ljude, kada ga stisnu jednostavno se skloni na neko vrijeme.


I zanimljiv intervju:


_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 16 ožu 2019, 01:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
O Bosnjackom miljeniku zadnjih godina. Mekticu:


Citat:
Pripadnici boračkih kategorija iz Prnjavora dostavili su Okružnom tužilaštvu u Banjaluci, Tužilaštvu BiH i bezbjednosnim agencijama prijavu protiv ministra bezbjednosti BiH Dragana Mektića za djela ratnog zločina, nedozvoljene trgovine i zloupotrebe službenog položaja.




Citat:
Borci traže od nadležnih organa da bude preispitana Mektićeva odgovornost u slučaju ubistva jednog lica hrvatske nacionalnosti u zgradi SJB Prnjavor u ljeto 1992. godine, koji je kao ratni zarobljenik doveden sa derventskog ratišta, saznaju “Narodne novine” a prenosi SRNA

Veći broj radnji za koje ga borci sumnjiče je iz ratnog perioda, kada je Mektić obavljao najodgovornije funkcije u SJB Prnjavor.

U prijavi je navedeno da je pod komandom Mektića izvedena policijska akcija u bošnjačkom selu Lišnja, kada su zapaljeni džamija i prostorije džemata, te počinjena i druga djela koje je Haško tužilaštvo uvrstilo u optužnicu protiv Momčila Krajišnika.

Poseban dio u prijavi posvećen je kriminalnim radnjama, među kojima je preprodaja nadgrobnih spomenika koje je grupa pripadnika oružanih formacija iz oslobođene Dervente kamionom dovezla pred zgradu SJB Prnjavor.

“Te spomenike Mektić je prodao jednoj kamenorezačkoj radnji i nikada nije utvrđeno gdje je završio novac od tih transakcija”, navedeno je u prijavi.

U prijavi dodaju da je Mektić posredstvom svojih potčinjenih vršio zastrašivanje jedne bošnjačke porodice sa ciljem da se jeftino domogne njihove imovine.

Borci tvrde i da je Mektić, kada je predložen za ministra, od bivših saradnika zatražio da skrivaju detalje iz njegove prošlosti jer bi mu svako njihovo javno pominjanje onemogućilo da dođe do pozicije u Savjetu ministara.


Mektic tvrdi da se u Prnjavoru nikad nije dogodio ratni zlocin:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pocelo- ... /180221027


indikativno: Mekticevi policajci prije 8 dana osudjeni za ratni zlocin:

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190308016

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 16 ožu 2019, 01:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Iz izjava sudionika ove drame, jasno se moze zakljuciti tko se i zasto boji drzavne tuziteljice Gordane Tadic, i da se vrsi pritisak na nju tako sto se prijeti njenim prvim rodjacima. Zanimljivo da se u ovoj prici pojavljuju i muslimanski obavjestajci AIDovci koji ratnom zlocincu Mekticu daju podrsku.

Gordana nema vise koga hapsiti od hrvata za ratne zlocine, tako da su na redu srpski i muslimanski zlocinci, zato i panika u tim redovima.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 04 vel 2021, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Na udaru paraobavjestajnog AID-a su svi koji imaju rodbinske i prijateljske kontakte sa Kresicem odnosno Tadickom.



Pretresi i hapšenja u UIO u Tuzli: Službenici iz Odjela za krijumčarenje reketirali uvoznike


Citat:
Među uhapšenima je i Boris Filipović, šef Grupe za sprečavanje krijumčarenja i prekršaja u Regionalnom centru Uprave za indirektno oporezivanje u Tuzli. Ukupno uhapšeno šest službenika. Godinama reketirali poduzetnike na Tržnici Arizona kod Brčkog.



Citat:
Zbog korupcije i reketiranja privrednika, najmanje šest službenika Uprave za indirektno oporezivanje BiH uhapšeno jutros (srijeda) u Tuzli, saznaje Istraga.ba. Akciju provodi Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA), a po naredbama Suda BiH u okviru istrage Tužilaštva BiH.

SIPA, saznajemo, u ovom predmetu provodi istragu protiv najmanje šesto osoba i u toku su pretresi njihovih stanova i drugih objekata koje koriste. Prvoosumnjičeni je, prema informacijama Israge, Boris Filipović, šef Grupe za sprečavanje krijumčarenja i prekršaja u Regionalnom centru Uprave za indirektno oporezivanje u Tuzli. Osim njega, pod istragom su još Milorad Krčar, Elvir Ćosić, Vedad Osmanović, Ladisav Zabo i Benko Galić.


Koliko sam cuo ovaj Boris je sestric od Kresica.

https://www.istraga.ba/pretresi-i-hapse ... -uvoznike/


Citat:
075
04.02.2021 09:55
Ovaj Filipović je rodbina Tadić, Krešić, Jukić, Đaković iz Par sela pored Tuzle, dio je FC Salines Tuzla City, malonogometnog turnira na Par selu! Zabo ima SVE, par trosobnih stanova, apartmane na moru u Hrvatskoj, otac čuveni Mladen Zabo, prostor u vojnim Lamelama u Skojevskoj, ma sve ima i malo mu, gitarista tuzlanske grupe "Deja vu"!!


https://www.rtvbn.com/4000222/atase-iz- ... iz-uio-bih

Ponekad mi bude drago zbog Komsica.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 04 vel 2021, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Šta je s tim Hrvatima iz Živinica ? I ovde u inostranstvu sam primjetio (znam ih par) da su sve drugo (Jugosi,Bosanci) osim ono što jesu Hrvati ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 04 vel 2021, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2235
Lokacija: Negdi na granici svitova
Graničar18 je napisao/la:
Šta je s tim Hrvatima iz Živinica ? I ovde u inostranstvu sam primjetio (znam ih par) da su sve drugo (Jugosi,Bosanci) osim ono što jesu Hrvati ?


Gordana Tadić :zubati

Inače Hrvati iz Tuzle, i tog gore kraja su takvi

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 04 vel 2021, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
saskia je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Šta je s tim Hrvatima iz Živinica ? I ovde u inostranstvu sam primjetio (znam ih par) da su sve drugo (Jugosi,Bosanci) osim ono što jesu Hrvati ?


Gordana Tadić :zubati

Inače Hrvati iz Tuzle, i tog gore kraja su takvi


Nemoj da te MiB čuje :zubati

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 06 vel 2021, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 16:12
Postovi: 1887
saskia je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Šta je s tim Hrvatima iz Živinica ? I ovde u inostranstvu sam primjetio (znam ih par) da su sve drugo (Jugosi,Bosanci) osim ono što jesu Hrvati ?


Gordana Tadić :zubati

Inače Hrvati iz Tuzle, i tog gore kraja su takvi


Kakvi smo? Vjeruj mi kako su ti "jugosi" i "bosanci" najopasniji kada im se dovede u pitanje pripadnost hrvatskom narodu. Njih naši susjedi Bošnjaci odmah proglase ustašama, a nas koji ce izjašnjavamo Hrvatima, samo nacionalistima i ekstremistima.

_________________
Domovini vjerni!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 06 vel 2021, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Pa šta bi neki tražili uopće, ti Hrvati su tamo u debeloj manjini i žive izmiješano s Bošnjacima, ne možete očekivati nekakve ludorije. Ne može iskustvo nekog tamo Hrvata iz 99% hrvatskog Širokog di nema džamije biti isto kao nekog Hrvata iz TK. Pandan njima su Muslimani Livna i Duvna, iako potonji imaju puno veće povlastice i nitko im ne gasi struju za Bajrame (iako su se pobunili protiv HVO-a i izazvali sukob u Livnu!!!). Za mene je od Hrvata Soli dovoljno ako ne daju glas Komšiću i radikalnom DF-u, ne treba ništa više.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su multietnicar, oficir armije bih i drzavna progoniteljica bojovnika postali ustase ...
PostPostano: 06 vel 2021, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
To su nase bal....

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 486 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO