HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 11:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ] 

Dal su desničari pasivni?
Da 46%  46%  [ 6 ]
Ne 54%  54%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 13
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
zaba1111 je napisao/la:
Zasto je HB forum otvorio liberal iz sarajeva, koji ustvari i nije ljevicar, nego vise i sve vise moderni konzervativac, ali eto nek bude. Zato sto se ljevicari tradicionalno vise orjentiraju na drustvene znanosti , to je njihovo podrucje i u tome imaju svoje ljude.
Kao sto vise desno orjenitranih grade recimo nebodere, desni stvaraju, lijevi seru i u tome imaju vise iskustva.

Kad pogledam forum, nisam primjetio sklonost lijevom, osim kod tebe, a ti sve manje, skoro si preso potpuno na nasu stranu.
A kad sucelimo lijeve i desne na forumu, lijevi uvijek ostanu donji.


Ma i ti si liberalniji od 90% Hrvata BiH.

Relativno gledajuci, skoro svi forumaši su i liberalniji i pismeniji od prosjeka generalnog stanovnistva, bez obzira sto su apsolutno gledajući i dalje u kategoriji konzervativaca.

Znaci, liberali (ili, relativni liberali) izbijaju na površinu; ili bolje reci ljudi koji su izloženiji vise susretima i diskusijama s različitim od sebe postaju liberalniji (to uključuje recimo i franjevce koji se kreću medju svakakvim ljudima, pa i inovjercima, većina njih su liberalniji, “korporativniji” i fleksibilniji od puka kojem propovijedaju). Liberalizam = otvorenost, i da ima manji broj stvari kojima se čudiš, da si navikao raditi sa svačime.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
SDB je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Oni su svakako osuđeni na propast. Problem sa desnicom je prihvatanje ljevičarsko-liberalnih izuma, pa tako postaje deklarativna desnica, a u nekim slučajevima i gora od ljevice, pa se iskompromitira do daske...tipa ja sam kršćanin, ali malo cu se kurvati. Kad desničari budu zaista živjeli po tim načelima Bog domovina obitelj, neće biti problema.


Oni koji najviše drugima javno dociraju o kršćanskim vrijednostima najmanje sami žive u skladu s njima. Neka povedu primjerom.

Da, o tome i jeste riječ. Primjera sve manje. Desničar u 30tim, ne zna ništa da radi, bez obitelji, djece, živi sa roditeljima...nema tu hljeba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Robbie MO je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Hrvatska ljevica je trodno. Hibrid jugoslavenstva, wannabe cool vjecnih studenata s diplomama filozofskog ili fpzg-a, te jednog segmenta ljevice sa zaista hrvatskim backgroundom. Teski kupus. Ono sto je dobro je padajuci trend tog citavog kupusa.


To sto su kupus znaci da okupljaju. Ako bi krenuli sa čišćenjem, ako bi jedna od tih skupina pokušala nametnuti puritanizm ostalima, imaš podjele i raspad.


Ne bih bas rekao da okupljaju, vise nekako svi zacepe nos zajedno i progutaju *** zbog “viseg cilja” tj.vlasti, ono sto hrvatska desnica ne zna napravit jer svaki od 354 HSP-a ima svog Mesiju i pravog Hrvata.

Al generalno kupusari tonu i potonut ce jos, i demografski i politicki i to je odlicno i za nas i za RH.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 22:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
PCM je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

To sto su kupus znaci da okupljaju. Ako bi krenuli sa čišćenjem, ako bi jedna od tih skupina pokušala nametnuti puritanizm ostalima, imaš podjele i raspad.


Ne bih bas rekao da okupljaju, vise nekako svi zacepe nos zajedno i progutaju *** zbog “viseg cilja” tj.vlasti, ono sto hrvatska desnica ne zna napravit jer svaki od 354 HSP-a ima svog Mesiju i pravog Hrvata.

Al generalno kupusari tonu i potonut ce jos, i demografski i politicki i to je odlicno i za nas i za RH.


U vezi tog demografskog propadanja ljevičara, to je točno ali će oni nastojati raditi uvoz novih glasača kroz imigraciju.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Pa naravno da sam liberalan u smislu slobode, bilo kakve vrste, sloboda je temeljna krscanska vrednota kojoj ponavise mozemo zahvaliti sveopci napredak zapadne civilizacije.
Medjutim ljevicari, a i ti s njima, u ime slobode, traze privilegije koja nemaju nikakvog uporista ni u racionalnom i prakticnom bilo kakvom korisnom interesu niti imaju ikakvo uporiste u znanosti.
Zato sto je njihov pokretac destrukcija, protivlienje, unistavanje, u ime slobode, na suludim premisama , urusavaju nasu civilizaciji, s druge strane su ljudi koji motivira i pokrece stvaranje i to je osnovna podjela. Manje vise svi smo mi danas liberali i za slobodu, samo sto sloboda za nas nije i posjedovanje iracionalnih privilegija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
To oko ljevičara i desničara je glupost, ljevičar u Hrvatskoj postaješ zbog krvi a ne zbog obrazovanja ili stupnja razvoja, najrazvijeniji kraj u Hrvatskoj je Istra i ljudi tamo glasaju za IDS koji dovlači talijanske fašiste i zalažu se za autonomiju što imamo i u ostatku Europe.

IDS nije ljevičarska stranka, s druge strane u Rijeci ljudi su anacionalni jer su potomci Srba, Muslimana ili Crnogoraca iz prve ili druge generacije i to je razumljivo kao i u centru Zagreba gdje su pokrali stanove.
Normalno da ćeš podržavati režim koji je pokrao stanove i oteo, druga je stvar što zapad financira bivše komuniste u Hrvatskoj jer im služe zbog njihove ideologije.

Drug Lenjin je želio uništiti obitelj kao i komunisti, sve bolesno je njima bilo prihvatljivo i zapad je danas izopačen i poremećen kao istočna Europa nekad, to je više kontra razvoja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Internet u 2019. ima 4 milijuna korisnika u Hrvatskoj i koliko vidim oko sebe, danas desni i konzervativni birači nisu toliko opterećeni partijskim medijima, virtualnim svijetom i ne truju si mozak partijskom propagandom, dok se npr. ljevičari trgaju po portalima i forumima da bi nekoga u nešto uvjerili jer imaju komunistički mentalni sklop i misle da propagandom, komentarom i anketama imaju utjecaja na nekoga, a koliko su utjecajni pokazuju izbori zadnjih godina.

Zapravo ljevicu u Hrvatskoj najviše internet uništava! Nisam znao do 2007. godine kada sam se priključio na internet kolika je zapravo mržnja ljevičara prema Hrvatima koji gaje konzervativni, domoljubni i katolički identitet. Nisam ni znao koliki prezir ljevičari imaju prema BiH Hrvatima. U početku sam bio šokiran zbog diskursa i načina na koji ljevičari obilježavaju svoje neistomišljenike, nervirao se do 2014. zbog trolova koji vrijeđaju desničare da nemaju internet, da su krezubi, katolibani, bosančerosi, kamenjari, nepismeni, ali sam informirajući se o demografskoj i migracijskoj povijest Hrvata i Hrvatske shvatio da partijski mediji i dežurni internet ljevičari samo još više slabe takvom elitističkom retorikom lijeve opcije, a jačaju desnicu.

SDP je 2007. dok je svega milijun Hrvata imalo internet dobio 1,000,000 glasova, a na izborima 2016. kada internet ima 4 milijuna Hrvata svega 600 tisuća. Gdje su nestali svi ti silni glasovi? Pa ljudi, pogotovo oni BiH podrijetla su otvorili oči. BiH-ovci poput Josipa Leke, Mate Arlovića, Ljube Jurčića i Bandića su se počeli distancirati od SDP-a kada su shvatili da grade političku platformu koja ima izrazito šovinističko biračko tijelo. Mogu reći i za sebe osobno da je ljevičarski diskurs u hrvatskom javnom prostoru jako djelovao na mene. Jbt, 2005. kao pubertetlija sam se čudio zašto moji pizde zbog izbora Mesića za predsjednika, nervirao sam ih pjesmom od Šajete "party za ekipu", da bi i sam vrlo brzo osvijestio u sebi kakav zlotvor nam je bio predsjednik i tko ga je birao, a za to je zaslužan internet koji je otkrio da je biračko tijelo ljevice u Hrvatskoj izrazito jugo-ljevičarski i šovinistički nastrojeno prema BiH Hrvatima i meni se zbog toga npr. ljevica zgadila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 09 kol 2019, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
PCM je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

To se kaže deplatformed. :zubati
Opet ponavljam. Isto kao sto Glas Koncila neće dozvoliti nikakvu “neutralnu raspravu” oko kršćanskih tema, recimo neće dozvoliti da im Jehovini svjedoci zadominiraju ne znam... na FaceBook stranici Glasa Koncila (ako takva postoji), ne znam zašto se očekuje od privatnika i vlasnika bilo kojeg medija da bude equal opportunity platforma.

Moj komentar “cenzura gdje” se nije odnosio na cenzuru, koja je prirodna i neupitna, nego na “gdje” dio pitanja. Cenzura GDJE. - Na privatnom mediju koji može imati politiku kakvu hoće.

To sto se nije dogodilo da neki konzervativac sjeti se ideje i napravi YouTube ili FaceBook ili Twitter, govori o... eto sad moram biti politicki korektan pa prešutjeti.


Samo si donekle u pravu Robi. Trenutno u Americi “gori” zbog sranja s Googlom kojeg je prokazao jedan bivsi zaposlenik. Evo ti tweet Trumpa kojem je CEO Googla odmah morao na hitne konzultacije...

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1158797734394191873?s=20

Facebook ista prica, globalne platforme koje mislim da se igraju s vatrom ovakvim sranjima i de facto kreiranjem kompletne buduce politicke scene. To je daleko od “mi smo privatna kompanija i imamo svoj stav, kome se ne svidja nek odjebe”. Uostalom zasto onda skrivaju ovakve stvari ko zmija noge, ako je sve ok i ako su privatna kompanija...


Velike tehnološke kompanije su odlučile monopolizirati slobodu govora i pravo na informacije. Odvratno kuda ide ovaj svijet i koliku moć su sebi prisvojili oni koji imaju izopačene vrijednosti i bolesnu potrebu da na svojim platformama cenzuriraju i ono malo informacija koje nisu u skladu sa njihovim ideologijama i svjetonazorom. Nije im dovoljno što njihove izopačenosti, informacijska propaganda, konstrukcije, spinovi te kulturna i rodna idelogija dominiraju u javnom prostoru već oni i dalje moraju širiti svoj ljevičarski i liberalni imperijalizam te gasiti i ono malo glasnika koji se usude imati drugačije mišljenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 10 kol 2019, 00:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Zanimljivo je to kako su vlasnici većine medija u Hrvatskoj i svijetu ljevičari i liberali. Biti vlasnik mainstream medija, tu je moć i nedodirljivost. Da sam bogat, ulagao bi u portale, tiskovine i radio isto što i radi npr. vlasnik indexa Babić. Prodavao bi svoju sliku Hrvatske, slao novinare u npr. Kumrovec kada je obljetnica rođenja Tita da poslikaju ružne, stare i krezube ljevičare, ciljano bi mi novinari samo takve tražili. Napadao bi svakoga tko mi je trn u oku, secirao lijeve političare, sve njihove najbliže, provodio hajku protiv njih, pakirao im afere, križao glave, ma baš bi se super zabavljao kao i Babić.

80% bogatih ljudi u Hrvatskoj je konzervativnog svjetonazora, u HUP-u dominiraju poduzetnici koji redovito sponzoriraju HDZ, među njima dominira puno Hrvata BiH korijena i stvarno mi nije jasno zašto ne kupuju medije po Hrvatskoj. Npr. Todoriću bi bilo bolje da je umjesto jahte, aviona, lovišta i heikoptera kupio neke portale prije 10 godina, ne bi prolazio sigurno danas to što prolazi. Ta budala je samo tiskovinama večernji i zabranjeni dao kroz oglase zadnjih 10 godina 200 milijuna kn. Na vrhuncu moći je mogao preuzeti 50% medijske scene u Hrvatskoj.

Zašto desni bogataši toliko zaziru od medija i još plaćaju oglase lijevim medijima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dal možemo naprijed sa desničarima?
PostPostano: 10 kol 2019, 01:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
robelec je napisao/la:
Hrvatska ljevica i općenito ljevičari po svijetu me podsjećaju na Bošnjake. Bošnjaci i lijeve ideološke opcije stalno govore o pomirbi, jedinstvu, bratstvu, jasnom neideološki obojenom stručnom/znanstvenom diskursu, dijalogu, razumijevanju itd., a redovito ulete s nekom rečenicom koja je totalno sve suprotno od toga što zagovaraju te se svim silama trude uništiti i poniziti one koji su im trn u oku.


Muslimani su motiviraniji jer sve vide kao stvar opstanka i prljava igra im zato izgleda potpuno prihvatljiva, jer imaju identitet koji je vrlo fokusiran na BiH, sto je logicno jer ih većina zivi u BiH.

BiH Hrvati doživljavaju se kao dio vece hrvatske nacije, “svojim” prostorom vide cijelu Hrvatsku plus dio BiH, i mnogi Hrvati BiH koji su u Zagrebu čini se da ih ne bi interesiralo ni posebno pogodilo ni da Hrvati potpuno izgube prostore u BiH. To je njima ko gubitak Piranskog zaljeva, jednostavno komad teritorija. Ne vide se kao poseban narod, i zato gubitak hrvatskog prostora u BiH i ne vide kao unistenje jednog naroda i kulture kao sto bi bilo da nestane Muslimana u BiH, jer eto, “imaju Hrvati u Hrvatskoj i ima Hrvatska”.

Na stranu Srednji Vijek, starija povijest i plemena iz 7. stoljeća, no katolici s prostora BIH, kada su se definitivno odlučili u 19. stoljeću pridružiti Dalmatincima, Slavoncima, Zagrepčanima Itd. u formiranju jedne vece i moderne hrvatske nacije, dobili su jednu lošu, ali i jednu jako dobru stvar:

1) losa stvar je da su dobili taj hendikep da su manje od Muslimana motivirani angažirati se oko BiH
2) dobra stvar je da kao dio hrvatske nacije iza sebe imaju silu, Hrvatsku koja je vojno 10 puta jača od Muslimana i koja može uletjeti vojnom snagom, naoružati ih, uspostaviti hermetički blokadu prema Muslimanima itd. Znaci, brutalno jaka zaledjina, zamisli samo kako bi nama bilo da je umjesto Hrvatskom BiH opkoljena s tri strane sa Turskom, i da preko Dinare nije Split nego Izmir.

E sad zapitaj se koji faktor je bolje imati na svojoj strani. Tudjmana sa HV, ili twitterase iz Saint Louisa koji se jako sekiraju oko BiH i pisu pisma i kolumne. Ja bih ipak uzeo HV. Hebiga, svaki narod u BiH ima neke komparativne prednosti. Ali to i dalje ne znaci da trebamo pustiti muslimane da nas rasturaju i brišu pod s nama u medijskom biznisu.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Eminencija, Naša Kvačica i 388 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO