HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 01 ruj 2024, 01:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290 ... 333  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 20:27 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2284
Naša Kvačica je napisao/la:
Lijepo u teoriji, samo nema veze sa stvarnošću. :zubati

BiH nije izolirana poput Sjeverne Koreje. Može se slobodno ući iz svih susjednih zemalja bez ikakve potvrde ili objašnjenja, pa i preko aerodroma. U BiH se mjere ne poštuju pa ne znam na osnovu čega bi epidemija jenjavala. Kavane su pune, pošto je zima sjedi se u zatvorenom prostoru i nitko ne nosi masku. Rade sportski klubovi, djeca mi idu normalno na treninge, rade restorani, ljudi svadbe prave... ukratko radi sve. Zašto se epidemija povlači?

Nisam rekao da je izolirana poput Sjeverne Koreje, nego da je protok ljudi iz inozemstva drastično smanjen i to je činjenica. Niti nama netko masovno dolazi niti mi masovno idemo van. Brojčano nas je jako malo, u svjetskim razmjerima smo teška periferija i to nam se isplati u ovakvim uvjetima. Nakon par mjeseci divljanja, virus (ili preciznije, ovaj soj virusa) se jednostavno istrošio, ponestaje mu domaćina.

Otvorene kafane, restorani, svadbe... u ovoj fazi više nemaju veze jer je riječ o istim ljudima unutar geta koji su u dobroj mjeri preboljeli zarazu. Zato ovaj primjer iz Manausa i jest zabrinjavajući jer pokazuje da kolektivni imunitet na jedan soj možda nije garancija za drugi soj.


Naša Kvačica je napisao/la:
Objašnjenje je jednostavno.


Ako je tako jednostavno, zašto nije funkcioniralo u Manausu?

Zaobilazite poantu priče.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6312
Naša Kvačica je napisao/la:
dunno je napisao/la:


Sve te zemlje poput Turkmenistana, Sjeverne Koreje, afričkih država... su u sličnoj situaciji kao i BiH. Zatvorene granice, nema protoka ljudi iz inozemstva - epidemija jenjava ili se nije niti razbuktala. Ali to nije trajno rješenje za svijet, da svi budemo zatvoreni u svojim državama.


Lijepo u teoriji, samo nema veze sa stvarnošću. :zubati

BiH nije izolirana poput Sjeverne Koreje. Može se slobodno ući iz svih susjednih zemalja bez ikakve potvrde ili objašnjenja, pa i preko aerodroma. U BiH se mjere ne poštuju pa ne znam na osnovu čega bi epidemija jenjavala. Kavane su pune, pošto je zima sjedi se u zatvorenom prostoru i nitko ne nosi masku. Rade sportski klubovi, djeca mi idu normalno na treninge, rade restorani, ljudi svadbe prave... ukratko radi sve. Zašto se epidemija povlači?

Objašnjenje je jednostavno.


U BiH se dolazi iz cijele Europe i to masovno. I ljetos i za Božić, ali i za Bajram se stanovništvo BH duplalo ljudima koji žive u Njemačkoj, Švicarskoj, Austriji, Irskoj i tako dalje. I to sve nabijeno po četvero na jedan metar kvadratni, u zatvoenom prostoru, recimo za ponoćku, kroz puna 2 sata.
Pored svega ostaloga.

Citat:
Objašnjenje je jednostavno

Dune je pizdek :zubati :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2284
zaba1111 je napisao/la:
U BiH se dolazi iz cijele Europe i to masovno. I ljetos i za Božić, ali i za Bajram se stanovništvo BH duplalo ljudima koji žive u Njemačkoj, Švicarskoj, Austriji, Irskoj i tako dalje. I to sve nabijeno po četvero na jedan metar kvadratni, u zatvoenom prostoru, recimo za ponoćku, kroz puna 2 sata.
Pored svega ostaloga.

Govorimo o razdoblju od razbuktavanja epidemije do danas, dakle od listopada kad su znatno povećane restrikcije na granicama pa naovamo. Tijekom ljeta i bajrama kad se putovalo bez problema, trendovi su bili u usponu, a ne u padu.

A ljudi koji su dolazili za Božić većinom su bili iz Hrvatske (ista stvar kao i sa BiH epidemiološki) ili su se morali testirati prije dolaska, tako da...


zaba1111 je napisao/la:

Dune je pizdek :zubati :neznam


Ja na ovoj razini stvarno ne mislim dalje razgovarati. Pozdrav.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6312
Drugi val u Manausu, zatvaraj škole. Nek je osmi val, treba ispitati što se događa. Svi normalni ljudi pozivaju da se rade randomizirana serološka testiranja za male pare diljem Europe, kako nebismo nagađali, nego znali kolika je stvarna prokuženosti, ali se to ne događa, takvo ispitivanje ne zagovaraju ni mediji, ni ugledni znanstvenici ni Bill Gates ni ostali trgovci , oni zagovaraju masovno cijepljenje i ništa drugo, bez da ih interesiraju bitni podatci, štoviše oni ne vole brojke i činjenice.
I onda mi dođu s nekakvim manausom iz dalekog svijeta, gdje ništa nije isto kao u Europi i izvade njihove podatke o prokuženosti još iz prvog vala, samo ih od tamo imaju jer im tako odgovara i to prikazuju kao jedini primjer koji dokazuje sve.
Kako da ne, jednostavno već svi imamo dovoljno iskustva sa svime vezano za ovo da svi trebamo posumnjati u navodu prokuženost iz prvog vala, nakon toliko laži koje smo dosad čuli, slijepo vjerovati u vjerodostojnost manausa može samo netko bez svoga JA, odnosno pizdek.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6312
U BiH nije bilo nikakvih mjera ni ljetos, ni maske se nisu nosile, dolazili su ljudi iz Europe, kao i za Božić, dakle ne samo iz HR nego masovno iz DE i CH i virus se priširio onda kada nije bio opasan, ljetos i zato smo dobro i prošli, dok ovi koji su širenje virusa, umjesto preko ljetna pomakli u zimu sada imaju ogromne probleme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25355
Lokacija: Heartbreak Hotel
Hajde najbolje se potucite zbog Manausa. :001_rolleyes


slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32656
zaba1111 je napisao/la:
Drugi val u Manausu, zatvaraj škole. Nek je osmi val, treba ispitati što se događa. Svi normalni ljudi pozivaju da se rade randomizirana serološka testiranja za male pare diljem Europe, kako nebismo nagađali, nego znali kolika je stvarna prokuženosti, ali se to ne događa, takvo ispitivanje ne zagovaraju ni mediji, ni ugledni znanstvenici ni Bill Gates ni ostali trgovci , oni zagovaraju masovno cijepljenje i ništa drugo, bez da ih interesiraju bitni podatci, štoviše oni ne vole brojke i činjenice.
I onda mi dođu s nekakvim manausom iz dalekog svijeta, gdje ništa nije isto kao u Europi i izvade njihove podatke o prokuženosti još iz prvog vala, samo ih od tamo imaju jer im tako odgovara i to prikazuju kao jedini primjer koji dokazuje sve.
Kako da ne, jednostavno već svi imamo dovoljno iskustva sa svime vezano za ovo da svi trebamo posumnjati u navodu prokuženost iz prvog vala, nakon toliko laži koje smo dosad čuli, slijepo vjerovati u vjerodostojnost manausa može samo netko bez svoga JA, odnosno pizdek.

Čvrsto vjerujem da su ljudi iz Manausa zabrinuti za epidemiološku situaciju u Čekrčićima, kao mi za njihovu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6312
Ljudi su sad svjestki hit, jebe se njima za BiH, oni su sad puni sebe.
Ali što je najgore čegrčići, odnosno BiH bi trebali biti poznati primjer borbe protiv covida diljem svijeta, kod svih onih koji se žele izboriti što bezbolnije, ali vidiš interesantno jednu europsku državu nitko ne spominje i bih ih ne zanima, europu zanima manaus i njihovi pouzdani podatci, serološki dabome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 23:16 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
dunno je napisao/la:

Ako je tako jednostavno, zašto nije funkcioniralo u Manausu?
.


Ko kaže da nije, imaš li ikakve podatke o smrtnosi tamo, stupnju prokuženosti, grafove, išta?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 02 vel 2021, 23:21 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
dunno je napisao/la:
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/na-proljece-su-imali-76-zarazenih-a-sada-ih-je-zadesio-jos-smrtonosniji-val-sto-se-dogodilo-15047358

Izgleda da su zatvorene granice do masovnog procjepljivanja jedino rješenje (pod uvjetom da je cjepivo efikasno, a to ćemo uskoro vidjeti). BiH je vjerojatno u sličnoj situaciji kao i Manaus tako da nam je ovo dobro upozorenje da ne žurimo sa otvaranjem granica.


Ako prirodni imunitet stečen preboljevanjem ne štiti od novih sojeva, neće ni cijepivo.

To su elementarne stvari.

Ako je virus tako efikasan da brzo mutira, cijepivo je niškoristi.

Ta tvrdnja o 76% zaraženih u proljeće u Manausu nije ničime potkrijepljena, to je lupetanje napamet. Prije je mogućnost da viroza dolazi u valovima koje mi ne znamo objasniti, i da su imali jeda val koji je došao i prošao, i sada drugi.

A da istovremeno, sve naše "mjere" sa svim time nikakve veze nemaju,

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13040
Lokacija: Zagreb
Jel se zna koliko je doza Sputnik V nabavila ZHŽ? Na koje cjepivo su se odlučile druge većinski hrvatske županije?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 03:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28792
Citat:
Prema istraživačkom timu, godišnje se mogu očekivati ​​oko 23 mutacije SARS-CoV-2.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 09:25 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2284
divizija je napisao/la:
dunno je napisao/la:
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/na-proljece-su-imali-76-zarazenih-a-sada-ih-je-zadesio-jos-smrtonosniji-val-sto-se-dogodilo-15047358

Izgleda da su zatvorene granice do masovnog procjepljivanja jedino rješenje (pod uvjetom da je cjepivo efikasno, a to ćemo uskoro vidjeti). BiH je vjerojatno u sličnoj situaciji kao i Manaus tako da nam je ovo dobro upozorenje da ne žurimo sa otvaranjem granica.


Ako prirodni imunitet stečen preboljevanjem ne štiti od novih sojeva, neće ni cijepivo.

To su elementarne stvari.


Zato sam i napisao "pod uvjetom da je cjepivo efikasno".


divizija je napisao/la:
Ako je virus tako efikasan da brzo mutira, cijepivo je niškoristi.


Ne mora značiti. Moguće je da neka mutacija utiče na zaraznost, ali ne i na imunitet. U tom scenariju bi cijepljenje onih koji nisu stekli imunitet ili su ga izgubili spriječilo novi val.


divizija je napisao/la:
Ta tvrdnja o 76% zaraženih u proljeće u Manausu nije ničime potkrijepljena, to je lupetanje napamet.


To jest bila samo procjena, ali nije "lupetanje napamet". Serološka ispitivanja nakon prvog vala su pokazala da preko 50% stanovnika ima antitijela i nitko nije očekivao baš ovakav nagli porast ponovno, bila prokuženost 56% ili 76%, nebitno...

divizija je napisao/la:
A da istovremeno, sve naše "mjere" sa svim time nikakve veze nemaju,


"Mjere" su širok pojam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 13:10 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
dunno je napisao/la:
Ne mora značiti. Moguće je da neka mutacija utiče na zaraznost, ali ne i na imunitet. U tom scenariju bi cijepljenje onih koji nisu stekli imunitet ili su ga izgubili spriječilo novi val.


Ali cijeplje uvijek ima smisla samo za one koji nisu stekli imunitet i ne može biti efikasnije od prirodnog imuniteta.
dunno je napisao/la:
To jest bila samo procjena, ali nije "lupetanje napamet". Serološka ispitivanja nakon prvog vala su pokazala da preko 50% stanovnika ima antitijela i nitko nije očekivao baš ovakav nagli porast ponovno, bila prokuženost 56% ili 76%, nebitno....


Ta ispitivanja bi volio vidjeti, koliko mi je poznato radilo se o 44% donatora krvi, a to nije reprezentativna populacija. Iako je moguće i da je novi soj zarazniji i da je povećao R faktor virusa. Međutim ja nigdje nisam vidio nikakve konretne grafove o smrtnosti u Manausu, tako da sve što se priča ovih dana uzimam kao novinarsko lupetanje i širenje klikbajt histerije dok se ne dokaže suprotno.

Nikada ne objave nikakve konretne brojke i grafove, ništa, samo fraze tipa "raspad sistema, ljudi umiru po ulicama..."
Tako su i za vedsku pisali, a ono Švedska u sredini EU.

No kako god, što više vrijeme prolazi, sve se više pokazuje da virus dolazi u nekim valovima, pretežno sezonalnim ,ali ne nužno, i da mi tu ne utječemo praktički ništa.

I da je zato sve što se poduzima na uništavanju slobode, gospodarstva i mentalnog zdravlja NEMA SMISLA. Virus ne zanimaju ni capaki ni stožeri.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 14:02 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2284
divizija je napisao/la:
Ta ispitivanja bi volio vidjeti, iako je moguće i da je novi soj zarazniji i da je povećao R faktor virusa. Međutim ja nigdje nisam vidio nikakve konretne grafove o smrtnosti u Manausu, tako da sve što se priča ovih dana uzimam kao novinarsko lupetanje i širenje klikbajt histerije dok se ne dokaže suprotno.

Jesi li uopće tražio? Nije ih teško naći.

Kritiziraš clickbait medije (s pravom), a istovremeno očekuješ od tih istih medija da idu u dubinu i prenose znanstvene članke u cjelini umjesto da ih sam izguglaš za 5 minuta. Malo proturječno.

divizija je napisao/la:
No kako god, što više vrijeme prolazi, sve se više pokazuje da virus dolazi u nekim valovima, pretežno sezonalnim ,ali ne nužno, i da mi tu ne utječemo praktički ništa.


Opet ponavljam, "mjere" su širok pojam i ne možeš generalno donositi takve paušalne ocjene.

"Mjere" u Sloveniji, "mjere" na Novom Zelandu, "mjere" u Južnoj Koreji... nisu ista stvar. Niti po efikasnosti niti po nekakvoj univerzalnoj primjenjivosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 16:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72396
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Najvažniji sojevi koronavirusa, dosad mutirani.

Virulentnost znači težinu bolesti.


Privitak/ci:
sojevi.png
sojevi.png [ 110.89 KiB | Pogledano 1694 put/a. ]

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 17:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72396
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Herd immunity neće biti postignut vakcinom jer treba visokih 70% procijepljenosti za to. Ako se hoćete zaštitii, morate se sami cijepiti. To što se drugi cijepe neće vas zaštititi nego će samo odgoditi vašu zarazu jer će usporiti širenje virusa.

Od ovih koji se ne cijepe, pola će ih dobiti Covid, a druga polovica će biti dovoljo sretna da dočeka herd immunity i to negdje 2022 ili 2023.

Virus će se vjerojatno sporo nastaviti širiti i kroz cijelu 2022, a pogotovo zato što cijeli planet treba postići 70% imuniteta, dok god postoji zemlja u kojoj to nije postignuto biti će problem putnički promet s tom zemljom.

Rezervoari Covida u raznim krajevima svijeta ostati će trajno, isto kao i sve druge zarazne bolesti od ebole do boginja.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 20:37
Postovi: 5633
Citat:
Children of Men come true? Covid-19 may reduce male fertility worldwide, scientists warn

Scientists are sounding the alarm about potential damage to male fertility caused by the coronavirus which threatens to wreak havoc on humanity long after the pandemic has abated.

https://www.rt.com/news/514450-covid19- ... fertility/


Sad postaje jasnije zašto se uopće ne razmatra cijepljenje migranata. Poslani u Europu da prave rasu mulata s bijelim ženama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kod vas Srba mozak kao Alien Spacecraft. Ide u jednom smjeru i neviđenom brzinom skrene za 90 sutpnjeva, da ni on sam ne zna kuda je pošao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
dunno je napisao/la:
Jesi li uopće tražio? Nije ih teško naći.

Kritiziraš clickbait medije (s pravom), a istovremeno očekuješ od tih istih medija da idu u dubinu i prenose znanstvene članke u cjelini umjesto da ih sam izguglaš za 5 minuta. Malo proturječno.



Bogme je meni teško naći, jedino što sam našo je ova bedastoća o 44% donatora krvi s antitijelima, što naravno NIJE reprezentativna uzorak.

dunno je napisao/la:
Opet ponavljam, "mjere" su širok pojam i ne možeš generalno donositi takve paušalne ocjene.

"Mjere" u Sloveniji, "mjere" na Novom Zelandu, "mjere" u Južnoj Koreji... nisu ista stvar. Niti po efikasnosti niti po nekakvoj univerzalnoj primjenjivosti.


Isto kao što i geografska obilježja nisu ista /nešto je otok pa se lako izolira), tipovi klime, sezona, no generalno, što se tiće Europe, s mjerama il ibez je sve potpuno isto, osim ljudskih prava, mentalnog zdravlja i standarda mjere ne pogađaju ništa.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
buenos aires je napisao/la:

Sad postaje jasnije zašto se uopće ne razmatra cijepljenje migranata. Poslani u Europu da prave rasu mulata s bijelim ženama.


Ovdje se govori o štetnosti virusa, ne cijepiva.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 03 vel 2021, 20:24 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Robbie MO je napisao/la:
Herd immunity neće biti postignut vakcinom .


Ni ne mora, smisao cijepiva je da zaštiti ranjive.

5% populacije generira 90% smrti

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32656
divizija je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Herd immunity neće biti postignut vakcinom .


Ni ne mora, smisao cijepiva je da zaštiti ranjive.

Švicarska odhebala AstraZeneca cjepivo. Hrvatska naručila par milijuna doza od dotičnih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
Mar-kan je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Ni ne mora, smisao cijepiva je da zaštiti ranjive.

Švicarska odhebala AstraZeneca cjepivo. Hrvatska naručila par milijuna doza od dotičnih.

Zašto.
U čemu je problem sa tim cjepivom?

Mi te doze, nećemo dobiti do iduće godine, ako i tada.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koronavirus
PostPostano: 04 vel 2021, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59817
Lokacija: DAZP HQ
zaba1111 je napisao/la:
U BiH nije bilo nikakvih mjera ni ljetos, ni maske se nisu nosile, dolazili su ljudi iz Europe, kao i za Božić, dakle ne samo iz HR nego masovno iz DE i CH i virus se priširio onda kada nije bio opasan, ljetos i zato smo dobro i prošli, dok ovi koji su širenje virusa, umjesto preko ljetna pomakli u zimu sada imaju ogromne probleme.


što tebi znači dobro smo prošli pa baš je TG jako pogođen, smrtnih slučajeva sam se naslušao kao nikad u životu, imam dojam sve pomrlo.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8325 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290 ... 333  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO