HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84734 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 871, 872, 873, 874, 875, 876, 877 ... 3390  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Od 01.01.2020.godine će milioni muslimana i crnaca pohrliti u Nemacku,svi mi ovde smo kap u moru.Oborice cenu rada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
pakovic je napisao/la:
Ljuforumas je napisao/la:



Mislim da nije potrebno naglašavati da je razlika između potpunog otvaranja granica za radnike i onog zatvorenog tržišta neusporediva. Vidim da slabije kopčaš neke stvari( ili si jako jako subjektivan) i da realno stanje na terenu shvaćaš kao fantaziju.

I u ovakvoj situaciji je broj iseljenih Srba i Bošnjaka velik.
Ali evo, još 10 mjeseci i tek kreće pravi egzodus iz BiH i Srbije. Točnije 1.1.2020.


ne vjerujem da će se išta bitno dogoditi 1.1. 2020. Ne-Eu državljani će i dalje morati znati njemački (ne znam točno koju razinu će tražiti), imati dovoljno sredstava da se mogu uzdržavati 6 mjeseci i stručnu kvalifikaciju. Pitanje je kako će se svaka od te tri točke provoditi, ali lako je zamisliti da će velik broj ljudi pasti na jednom od kriterija.


Glavna velika izmjena je da se ta kategorija vize proširuje s visoko kvalificirane radne snage, na ljude bilo koje razine obrazovanja, i onih samo sa srednjom ili osnovnom školom. To onda uključuje i ljude koji bi htjeli na fakultet ali im vec i srednja škola daje mogućnost da ispale.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 15:55 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
chubura je napisao/la:
Od 01.01.2020.godine će milioni muslimana i crnaca pohrliti u Nemacku,svi mi ovde smo kap u moru.Oborice cenu rada.

Već rade za 4-6 eura satnice, placen smjestaj kao i hrana. Pitanje je kakve su kvalitete zadnje dvije stavke... :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 15:57 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 581
Robbie MO je napisao/la:

Glavna velika izmjena je da se ta kategorija vize proširuje s visoko kvalificirane radne snage, na ljude bilo koje razine obrazovanja, i onih samo sa srednjom ili osnovnom školom. To onda uključuje i ljude koji bi htjeli na fakultet ali im vec i srednja škola daje mogućnost da ispale.



ne na ljude bilo koje razine obrazovanja nego na stručne radnike, facharbeiter, u prijevodu zanatlije.

a zanat u njemačkoj nije mala stvar. učenici koji ne upišu gimnaziju završavaju opće školovanje s 15 ili 16 godina i tada upisuju stručnu školu koja obično traje 3 godine. te tri godine uče se samo sadržaji direktno vezani za struku, s tim da se pola vremena provede u učionici a pola vremena u firmama na (plaćenoj) praksi. tako da je to neusporedivo s našim električarima ili mehaničarima koji u velikoj većini nemaju pojma nakon škole. ako nešto nauče to bude na poslu od nekog majstora. ne znam kako će uopće vrednovati nekakve diplome srednjih škola iz ex-yu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Baš to.
Naši su gore nekvalificirani i mogu ici u smetlare ako se tamo moze upasti :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 16:04 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
pakovic je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Glavna velika izmjena je da se ta kategorija vize proširuje s visoko kvalificirane radne snage, na ljude bilo koje razine obrazovanja, i onih samo sa srednjom ili osnovnom školom. To onda uključuje i ljude koji bi htjeli na fakultet ali im vec i srednja škola daje mogućnost da ispale.



ne na ljude bilo koje razine obrazovanja nego na stručne radnike, facharbeiter, u prijevodu zanatlije.

a zanat u njemačkoj nije mala stvar. učenici koji ne upišu gimnaziju završavaju opće školovanje s 15 ili 16 godina i tada upisuju stručnu školu koja obično traje 3 godine. te tri godine uče se samo sadržaji direktno vezani za struku, s tim da se pola vremena provede u učionici a pola vremena u firmama na (plaćenoj) praksi. tako da je to neusporedivo s našim električarima ili mehaničarima koji u velikoj većini nemaju pojma nakon škole. ako nešto nauče to bude na poslu od nekog majstora. ne znam kako će uopće vrednovati nekakve diplome srednjih škola iz ex-yu.

Šta mislis hoce li švabo pustiti da mu pada ekonomija usljed nedostatka radne snage ili ce primit kakvog takvog radnika pa ga kroz posao obucavat??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 16:27 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 581
Diablo je napisao/la:


Šta mislis hoce li švabo pustiti da mu pada ekonomija usljed nedostatka radne snage ili ce primit kakvog takvog radnika pa ga kroz posao obucavat??


ne znam, pravo da ti kažem. društvo koje vjeruje u sebe i želi dugoročno opstati bilo bi spremno i na jedan period ekonomske stagnacije, kao što to japan radi. nijemci ne pokazuju da je u njima ostalo još krvi i života. sve što žele je da netko za njih puni penzije još 10-15 godina, a šta će bit nakon toga nije ih briga. tako da će najvjerojatnije primati i te poluiskoristive radnike, ako već nema drugih.samo što će to sve puknut i to vjerojatno brže nego što se misli. trenutna propaganda njemačkih medija je da je izbjeglička kriza gotova jer više nemaju milion zahjeva za azil godišnje nego 200 000 i da je dosta pilanja po toj temi. pa onda izbace neku statistiku po kojoj je većina izbjeglica iz zadnjih godina zaposlena ili u školovanju. samo onda ispadne da je velika većina od toga u "školovanju", i to u učenju njemačkog jezika. tako da nijemcima najvjerojatnije nema spasa, ako se nešto dramatično ne okrene u u idućih 5 godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 16:35 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
pakovic je napisao/la:
Diablo je napisao/la:


Šta mislis hoce li švabo pustiti da mu pada ekonomija usljed nedostatka radne snage ili ce primit kakvog takvog radnika pa ga kroz posao obucavat??


ne znam, pravo da ti kažem. društvo koje vjeruje u sebe i želi dugoročno opstati bilo bi spremno i na jedan period ekonomske stagnacije, kao što to japan radi. nijemci ne pokazuju da je u njima ostalo još krvi i života. sve što žele je da netko za njih puni penzije još 10-15 godina, a šta će bit nakon toga nije ih briga. tako da će najvjerojatnije primati i te poluiskoristive radnike, ako već nema drugih.samo što će to sve puknut i to vjerojatno brže nego što se misli. trenutna propaganda njemačkih medija je da je izbjeglička kriza gotova jer više nemaju milion zahjeva za azil godišnje nego 200 000 i da je dosta pilanja po toj temi. pa onda izbace neku statistiku po kojoj je većina izbjeglica iz zadnjih godina zaposlena ili u školovanju. samo onda ispadne da je velika većina od toga u "školovanju", i to u učenju njemačkog jezika. tako da nijemcima najvjerojatnije nema spasa, ako se nešto dramatično ne okrene u u idućih 5 godina.

Razumijem te u potpunosti al Njemacka djela do sada me uvjeravaju u suprotno jer bugari,rumunji,hrvati nisu imali nikakvih problema prilikom rada tamo. Uzmimo na primjer elektricare,vodoinstalatere,varioce koji nisu polagali nista dodatno a u slicnom su rangu sa onima koji jesu.Nekoliko momaka iz Širokoga nezna na njemacki ni brojat do 10 al tamo rade za Hrvata i njemu odgovaraju.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 17:33 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 17:17
Postovi: 64
https://youtu.be/uz9We10fB_s
Sve više mladih sa Kosova će sada da se uputi za Švabiju. Na kosovu im je placena praksa koja traje neko vrijeme i onda pravac Deutschland da rade kao Pflegekräfte. To su poslovi u starackim domovima. Ima na nekom videu sam vidio kako neki njemacki poslodavac ili sta je vec, govori pred punom salom tih "studenata " kako ce im tamo place bit po 1500 eura netto i slicno. Veliki broj tih mladih ljudi ne zna njemački jezik. Na nekom su A1 ili B1 nivou šta ja znam. Većina tih muskaraca albanaca koji će radit u starackim domovima će prvom prilikom kad se snadju nać bolji neki posao i napustit taj posao njegovatelja. To što se dešava na kosovu dešava se i u bosni. Većina mladih Bošnjaka i Srba koji uhvate priliku će zapalit za Njemačku. Po mom mišljenju, ono Hrvata što je otišlo od 2013 do sada je otišlo, nekih većih migracija kod Hrvata ne vidim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 20:51 
Offline

Pridružen/a: 14 sij 2019, 17:10
Postovi: 105
Vujadin je napisao/la:
Ljuforumas je napisao/la:




Ne samo da si postavio pročišćene podatke koji nisu rezultati Popisa iz 1991., već si potpuno zanemario 230.000 Jugoslavena manje i 50.000 Crnogoraca manje!


Čitaj malo bolje. :kava

Neizjašnjeni porasli sa 9.944 na 107.732
Regionalni porasli sa 4.717 na 11.484
Nepoznati porasli sa 33.425 na 75.485

Eto gdje je završila većina "Jugoslovena" u Srbiji.



Romi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Usora1988 je napisao/la:
https://youtu.be/uz9We10fB_s
Sve više mladih sa Kosova će sada da se uputi za Švabiju. Na kosovu im je placena praksa koja traje neko vrijeme i onda pravac Deutschland da rade kao Pflegekräfte. To su poslovi u starackim domovima. Ima na nekom videu sam vidio kako neki njemacki poslodavac ili sta je vec, govori pred punom salom tih "studenata " kako ce im tamo place bit po 1500 eura netto i slicno. Veliki broj tih mladih ljudi ne zna njemački jezik. Na nekom su A1 ili B1 nivou šta ja znam. Većina tih muskaraca albanaca koji će radit u starackim domovima će prvom prilikom kad se snadju nać bolji neki posao i napustit taj posao njegovatelja. To što se dešava na kosovu dešava se i u bosni. Većina mladih Bošnjaka i Srba koji uhvate priliku će zapalit za Njemačku. Po mom mišljenju, ono Hrvata što je otišlo od 2013 do sada je otišlo, nekih većih migracija kod Hrvata ne vidim.


Sta je placa za skrbnika 1500 eura?
Sa smjestajem ili bez?

Ajmo svabe ;)
Nego me zanima dali muski moraju prati te starcice ili samo zene,za bolnice mi prica prika da muski medicinari samo dobiju nosit i prebacivat pacijente po krevetima i slicno :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 581
Usora1988 je napisao/la:
https://youtu.be/uz9We10fB_s
Sve više mladih sa Kosova će sada da se uputi za Švabiju. Na kosovu im je placena praksa koja traje neko vrijeme i onda pravac Deutschland da rade kao Pflegekräfte. To su poslovi u starackim domovima. Ima na nekom videu sam vidio kako neki njemacki poslodavac ili sta je vec, govori pred punom salom tih "studenata " kako ce im tamo place bit po 1500 eura netto i slicno. Veliki broj tih mladih ljudi ne zna njemački jezik. Na nekom su A1 ili B1 nivou šta ja znam. Većina tih muskaraca albanaca koji će radit u starackim domovima će prvom prilikom kad se snadju nać bolji neki posao i napustit taj posao njegovatelja. To što se dešava na kosovu dešava se i u bosni. Većina mladih Bošnjaka i Srba koji uhvate priliku će zapalit za Njemačku. Po mom mišljenju, ono Hrvata što je otišlo od 2013 do sada je otišlo, nekih većih migracija kod Hrvata ne vidim.


Pa ako nisu inženjeri, informatičari ili majstori i ne govore dobro njemački, neće lako nać neki bolji posao. Ali razumijem da će ljudi za istu ili sličnu lovu radije miješat beton, kupit smeće ili vozit dostavu nego njegovat stare ljude. I meni bi to bila zadnja opcija. To je ipak za žene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ljuforumas je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Čitaj malo bolje. :kava

Neizjašnjeni porasli sa 9.944 na 107.732
Regionalni porasli sa 4.717 na 11.484
Nepoznati porasli sa 33.425 na 75.485

Eto gdje je završila većina "Jugoslovena" u Srbiji.



Romi.


Šta s njima?
Ah što volim kad se ovako priključe padobranci koji pojma nemaju o tematici, pa krenu da pametuju.

Srbija (bez okupiranih Kosova i Metohije) de facto nikad nije imala više od 7.550.000 rezidentnih stanovnika, isto kao i Hrvatska 4.499.000.
Obe brojke su zabilježene na popisu 1991. i odnose se na stvarno stanovništvo bez dijaspore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 22:02 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 17:17
Postovi: 64
Eminencija je napisao/la:
Usora1988 je napisao/la:
https://youtu.be/uz9We10fB_s
Sve više mladih sa Kosova će sada da se uputi za Švabiju. Na kosovu im je placena praksa koja traje neko vrijeme i onda pravac Deutschland da rade kao Pflegekräfte. To su poslovi u starackim domovima. Ima na nekom videu sam vidio kako neki njemacki poslodavac ili sta je vec, govori pred punom salom tih "studenata " kako ce im tamo place bit po 1500 eura netto i slicno. Veliki broj tih mladih ljudi ne zna njemački jezik. Na nekom su A1 ili B1 nivou šta ja znam. Većina tih muskaraca albanaca koji će radit u starackim domovima će prvom prilikom kad se snadju nać bolji neki posao i napustit taj posao njegovatelja. To što se dešava na kosovu dešava se i u bosni. Većina mladih Bošnjaka i Srba koji uhvate priliku će zapalit za Njemačku. Po mom mišljenju, ono Hrvata što je otišlo od 2013 do sada je otišlo, nekih većih migracija kod Hrvata ne vidim.


Sta je placa za skrbnika 1500 eura?
Sa smjestajem ili bez?

Ajmo svabe ;)
Nego me zanima dali muski moraju prati te starcice ili samo zene,za bolnice mi prica prika da muski medicinari samo dobiju nosit i prebacivat pacijente po krevetima i slicno :)



Izmedju 1300 i 1500 eura bez smještaja naravno.
Masa muskaraca sa Kosova i iz Bosne isto se prijavljuje za poslove skrbnika i primaju ih. Moraju bar da pokažu onaj certifikat da su položili jezik. Diskutabilno je znanje njihovo al dobro. Primaju ih nijemci objeručke. Jer šta se desilo, arapi, crnci i turci to neće da rade, sad došla masa izbjeglica i samo stancaju djecu i neće radit. Svabu uhvatila panika pa sad ajmo uvozi bijele narode sa balkana da se malo popravi slika njemacke a i balkancibarem hoće radit. Masa bošnjaka je otišla. Više je njih otišlo u zadnjih 5 godina nego hrvata iz bih. To je sigurno. Čak su počeli kredite dizat za kuće i stanove. Evo sad najnovija tema " kako babu i nanu da dovedemo da s nama zive". Trokutistan se prazni a od 2020 pa nadalje će bit još i više pražnjenja. Dok s druge strane gledam kako mladi hrvati iz bih polako bježe nazad u bih ili hrvatsku. Naravno to nigdje nema na tv-u da se vidi. Prijatelj mi se vratio i od obiteljske kuće napravio hostel mali. Nije nesto al jebiga, dolaze mu ovi stranci ovi hipici što vole da budu sa 5 ljudi u sobi. Momak ima 27 godina tek. U njemačkoj od svoje 4.godine. kaže, citiram " ma kaka njemačka buraz, sve sama dzamahirija Tamo, neka me ovdi pa nek mi ostane 1000 maraka cistih dosta mi je, svoj sam na svome." Mada ima on kucu u njemačkoj pa vjerujem da će to iznajmljivati kad roditelji odu u mirovinu. Eto i tu 1000 eura svaki mjesec a živiš u Bosni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 23:49 
Offline

Pridružen/a: 14 sij 2019, 17:10
Postovi: 105
Vujadin je napisao/la:
Ljuforumas je napisao/la:


Romi.


Šta s njima?
Ah što volim kad se ovako priključe padobranci koji pojma nemaju o tematici, pa krenu da pametuju.

Srbija (bez okupiranih Kosova i Metohije) de facto nikad nije imala više od 7.550.000 rezidentnih stanovnika, isto kao i Hrvatska 4.499.000.
Obe brojke su zabilježene na popisu 1991. i odnose se na stvarno stanovništvo bez dijaspore.




Smatraš me padobrancem,a pojma o meni nemaš.

Istina je da realan broj stanovnika u Srbiji nikada nije bio 7,8 milijuna koliko je iznosio prema Popisu 1991. i staroj metodologiji, ali isto tako, ono što sam ja tebi išao prikazati jest:

+171.994 Srba

ali,

-48.521 Crnogoraca
-231.032 Jugoslavena

+42.058 nepoznatih
+97.778 neizjašnjenih

+18.180 Roma (svega +20%)

Dakle, u uvjetima općeg jačanja nacionalizma, ti tvrdiš da se određen broj Srba izjasnio kao nepoznati ili neizjašnjeni, u Srbiji. Da si rekao da je to slučaj u Hrvatskoj, povjerovao bih ti. S druge strane, broj Roma je mizerno rastao( u Hrvatskoj u to vrijeme +50%, s tim da se nisu svi izjasnili Romima, tako da ta brojka ide prema +80%). Mnogi Bošnjaci, Hrvati, Mađari, Albanci su vjerojatno završili na ovom popisu nepoznatih i neizjašnjenih, svakako ne Srbi. Je li razumiješ veličinu toga što si predstavio?

Svakako, ta brojka je vjerojatno nešto preko +0, nikako basnoslovne brojke koje se prestavljaju. Ali kulturno od tebe što kažeš "padobranac".


P.S. tek sam sada vidio ovo "bez okupiranih područja Kosova i Metohije". Upravo si postao nerelevantan za ovu raspravu, potpuno si me isključio iz nje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 06 vel 2019, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
1500 eura bez stana je sranje!
sutra mogu preko hrvatske firme radit na U banima za 1800 eura + smještaj :)
Netraze kvalifikacije za sva mjesta a rođaci mi vec gore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 vel 2019, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
đamahirija njemacka bizmo u bosnu,e pravdo mojaa kozmicka i bilo je vrijeme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 vel 2019, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Srbija 1991. godine - 10 milijuna ljudi
Srbija 2011. godine - 7,2 milijuna ljudi

Hrvatska 1991. godine - 4,8 milijuna ljudi
Hrvatska 2011. godine - 4,3 milijuna ljudi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 vel 2019, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ljuforumas je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Šta s njima?
Ah što volim kad se ovako priključe padobranci koji pojma nemaju o tematici, pa krenu da pametuju.

Srbija (bez okupiranih Kosova i Metohije) de facto nikad nije imala više od 7.550.000 rezidentnih stanovnika, isto kao i Hrvatska 4.499.000.
Obe brojke su zabilježene na popisu 1991. i odnose se na stvarno stanovništvo bez dijaspore.




Smatraš me padobrancem,a pojma o meni nemaš.

Istina je da realan broj stanovnika u Srbiji nikada nije bio 7,8 milijuna koliko je iznosio prema Popisu 1991. i staroj metodologiji, ali isto tako, ono što sam ja tebi išao prikazati jest:

+171.994 Srba

ali,

-48.521 Crnogoraca
-231.032 Jugoslavena

+42.058 nepoznatih
+97.778 neizjašnjenih

+18.180 Roma (svega +20%)

Dakle, u uvjetima općeg jačanja nacionalizma, ti tvrdiš da se određen broj Srba izjasnio kao nepoznati ili neizjašnjeni, u Srbiji. Da si rekao da je to slučaj u Hrvatskoj, povjerovao bih ti. S druge strane, broj Roma je mizerno rastao( u Hrvatskoj u to vrijeme +50%, s tim da se nisu svi izjasnili Romima, tako da ta brojka ide prema +80%). Mnogi Bošnjaci, Hrvati, Mađari, Albanci su vjerojatno završili na ovom popisu nepoznatih i neizjašnjenih, svakako ne Srbi. Je li razumiješ veličinu toga što si predstavio?

Svakako, ta brojka je vjerojatno nešto preko +0, nikako basnoslovne brojke koje se prestavljaju. Ali kulturno od tebe što kažeš "padobranac".


P.S. tek sam sada vidio ovo "bez okupiranih područja Kosova i Metohije". Upravo si postao nerelevantan za ovu raspravu, potpuno si me isključio iz nje.


Vidim da si se registrovao prije mjesec dana, a već samouvjereno napadaš osobe koje godinama proučavaju stanovništvo.

Nisam rekao da su Srbi prešli u nepoznate i neizjašpnjene, nego da su izjašnjeni kao Jugosloveni sa propašću jugoslovenske države najvećim dijelom na popisu 2002. završili u neizjašnjenim i nepoznatima.

Srbi su imali porast i u brojnosti i u udijelu u ukupnom stanovništvu Srbije u međupopisnom periodu 1991-2002. i to uprkos kontinuiranom negativnom prirodnom priraštaju. Razlog za to je pozitivan migracioni saldo zbog ratnih zbivanja u Hrvatskoj i BiH.

Naravno da su Kosovo i Metohija okupirani dijelovi Srbije. Da li je to relevantno za tebe ili ne, nije ni bitno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 vel 2019, 01:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Grunf je napisao/la:
Srbija 1991. godine - 10 milijuna ljudi
Srbija 2011. godine - 7,2 milijuna ljudi

Hrvatska 1991. godine - 4,8 milijuna ljudi
Hrvatska 2011. godine - 4,3 milijuna ljudi

Srbija 1991?
Yugoslavija?Srbija i CG+kosovo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 vel 2019, 08:51 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
pakovic je napisao/la:

Pa ako nisu inženjeri, informatičari ili majstori i ne govore dobro njemački, neće lako nać neki bolji posao. Ali razumijem da će ljudi za istu ili sličnu lovu radije miješat beton, kupit smeće ili vozit dostavu nego njegovat stare ljude. I meni bi to bila zadnja opcija. To je ipak za žene.



Kursevi za ucenje Njemackog po cjeloj BIH su puni


U BiH najpopularniji kursevi njemačkog jezika, broj polaznika se drastično povećava – Podaci o broju polaznika koji pohađaju kurseve stranih jezika odličan su socijalni pokazatelj budućih migracija bh. stanovništva, posebno onih mladih i obrazovanih.

Ako se uzme u obzir broj polaznika u školama stranih jezika, njemački jezik je najpopularniji i uče ga oni koji planiraju napustiti BiH.
U svim školama i centrima koje smo kontaktirali, a koji nude usluge učenja stranih jezika, zaključak je isti i pomalo zabrinjavajući: najveća je potražnja za njemačkim jezikom, ali ne iz ljubavi prema ovom jeziku ili zbog poslovnih zahtjeva, već iz namjere da oni koji ga uče odu živjeti i raditi u nekoj od zemalja njemačkog govornog područja.

Kuresevi engleskog jezika su uvijek traženi, s tim da se ipak osjeti blagi pad interesa s obzirom na sve veću popularnost njemačkog jezika.

U Centru za poslovnu edukaciju (CPE) u Sarajevu kažu kako su najpopularniji njemački te poslovni engleski jezik. Poslovni engleski većini treba zbog posla, polaznici znaju opći engleski, ali ono što im treba je akademski engleski jezik kako bi se izražavali pravilno u poslovnom svijetu.

“Pored engleskog, najviše je tražen opći njemački jezik i svi koji upisuju kurseve njemačkog uče ovaj jezik isključivo da bi otišli iz BiH”, rekla nam je Lejla Berkovac iz CPE.

Ona ističe da je najviše polaznika medicinske struke, ali i onih koji žele u Njemačku ili Austriju na osnovu spajanja porodica i to su uglavnom ljudi srednje dobi.

Za dvije godine udvostručen broj polaznika

https://www.zenicablog.com/u-bih-najpop ... -povecava/

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 vel 2019, 10:16 
Offline

Pridružen/a: 14 sij 2019, 17:10
Postovi: 105
Vujadin je napisao/la:
Ljuforumas je napisao/la:



Smatraš me padobrancem,a pojma o meni nemaš.

Istina je da realan broj stanovnika u Srbiji nikada nije bio 7,8 milijuna koliko je iznosio prema Popisu 1991. i staroj metodologiji, ali isto tako, ono što sam ja tebi išao prikazati jest:

+171.994 Srba

ali,

-48.521 Crnogoraca
-231.032 Jugoslavena

+42.058 nepoznatih
+97.778 neizjašnjenih

+18.180 Roma (svega +20%)

Dakle, u uvjetima općeg jačanja nacionalizma, ti tvrdiš da se određen broj Srba izjasnio kao nepoznati ili neizjašnjeni, u Srbiji. Da si rekao da je to slučaj u Hrvatskoj, povjerovao bih ti. S druge strane, broj Roma je mizerno rastao( u Hrvatskoj u to vrijeme +50%, s tim da se nisu svi izjasnili Romima, tako da ta brojka ide prema +80%). Mnogi Bošnjaci, Hrvati, Mađari, Albanci su vjerojatno završili na ovom popisu nepoznatih i neizjašnjenih, svakako ne Srbi. Je li razumiješ veličinu toga što si predstavio?

Svakako, ta brojka je vjerojatno nešto preko +0, nikako basnoslovne brojke koje se prestavljaju. Ali kulturno od tebe što kažeš "padobranac".


P.S. tek sam sada vidio ovo "bez okupiranih područja Kosova i Metohije". Upravo si postao nerelevantan za ovu raspravu, potpuno si me isključio iz nje.


Vidim da si se registrovao prije mjesec dana, a već samouvjereno napadaš osobe koje godinama proučavaju stanovništvo.

Nisam rekao da su Srbi prešli u nepoznate i neizjašpnjene, nego da su izjašnjeni kao Jugosloveni sa propašću jugoslovensk.e države najvećim dijelom na popisu 2002. završili u neizjašnjenim i nepoznatima.

Srbi su imali porast i u brojnosti i u udijelu u ukupnom stanovništvu Srbije u međupopisnom periodu 1991-2002. i to uprkos kontinuiranom negativnom prirodnom priraštaju. Razlog za to je pozitivan migracioni saldo zbog ratnih zbivanja u Hrvatskoj i BiH.

Naravno da su Kosovo i Metohija okupirani dijelovi Srbije. Da li je to relevantno za tebe ili ne, nije ni bitno.



Od mene napad nikada dobiti nećeš jer se ja koncentriram na raspravu, a ne na osobu s kojom raspravljam. Primjer tome jest ova stranica. Suprotnost tome jest tvoj post. S druge strane "vidiš da sam se registrovao prije mjesec dana" i to očito tebi nužno znači da nemam pojma o demografiji. Dakle, očito za tebe vrijedi logika, koliko si na forumu, toliko si iskusan u demografiji. I to mi odmah govori da uopće nisi prisutan na forum.hr gdje sam ja recimo godinama, a ti se nisi ni "registrovao". A vidim i zašto nisi tamo, tamo na temi o Srbiji su i srpski forumaši objektivniji, a kod tebe vidim subjektivnost i pozivanje na Kosovo, što je apsurd. Mogu se i ja onda pozivati na Vojvodinu. Istočni Srijem, Boku Kotorsku...

S druge strane, ukoliko uvažimo tvoje mišljenje da su Jugoslaveni kolektivno prešli na nepoznate i neizjašnjene, kojih je +139.837, a Jugoslavena fali -231.032. I da je to stvarno tako fiksno kako ti prikazuješ, brojevi se ni izbliza ne poklapaju, a srpski Jugoslaveni su bili velikim dijelom Srbi, tako da smo na istom.

Ono što ja govorim jest da su migracije Srba nakon rata bile ogromne. (Porast udjela Srba je logičan) Rast srba u apsolutnom iznosu je bio vrlo malen u odnosu na stanovništvo koje fali u RH i Srbiji.

Recimo, uzmimo otprilike brojke:

-200.000 Srba u Srbiji na osnovi prirodnog priraštaja
-250.000 Srba u BiH (najblaža procjena, uzimajući promjenu metodologije popisa i dio Jugoslavena)
-350.000 Srba u RH(najblaža procjena, uzimajući promjenu metodologije popisa i dio Jugoslavena)

Dakle, da je ovih 600.000 ušlo u Srbiju, da se 200.000 izgubilo prirodnim putem, to je +400.000.
Srba je +171.000 u Srbiji, no kada odbijemo veći dio Jugoslavena, Crnogoraca, i dodamo isto tako dio nepoznatih i neizjašnjenih(kako ti tvrdiš), u najboljoj varijanti to je +50.000. I dolazimo do zaključka o najminimalnijoj mogućoj migracijskoj bilanci, a to je -350.000 za razdoblje od 11 godina. Uzmimo da je to 100.000/450.000, doseljeni odseljeni.

Dakle, s najbezveznijim ti brojkama pojasnim.

Evo, od mene nećeš dobiti više nije riječi zamjerke, obraćanja, ulaska u raspravu, upravo zbog svojih fašističkih ispada s Kosovom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 vel 2019, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Eminencija je napisao/la:
Usora1988 je napisao/la:
https://youtu.be/uz9We10fB_s
Sve više mladih sa Kosova će sada da se uputi za Švabiju. Na kosovu im je placena praksa koja traje neko vrijeme i onda pravac Deutschland da rade kao Pflegekräfte. To su poslovi u starackim domovima. Ima na nekom videu sam vidio kako neki njemacki poslodavac ili sta je vec, govori pred punom salom tih "studenata " kako ce im tamo place bit po 1500 eura netto i slicno. Veliki broj tih mladih ljudi ne zna njemački jezik. Na nekom su A1 ili B1 nivou šta ja znam. Većina tih muskaraca albanaca koji će radit u starackim domovima će prvom prilikom kad se snadju nać bolji neki posao i napustit taj posao njegovatelja. To što se dešava na kosovu dešava se i u bosni. Većina mladih Bošnjaka i Srba koji uhvate priliku će zapalit za Njemačku. Po mom mišljenju, ono Hrvata što je otišlo od 2013 do sada je otišlo, nekih većih migracija kod Hrvata ne vidim.


Sta je placa za skrbnika 1500 eura?
Sa smjestajem ili bez?

Ajmo svabe ;)
Nego me zanima dali muski moraju prati te starcice ili samo zene,za bolnice mi prica prika da muski medicinari samo dobiju nosit i prebacivat pacijente po krevetima i slicno :)

Lazu ti, muski isto tako peru i njeguju i muske i zenske mlade i stare.
Cak se izvlace i ne prebacuju samo oni pacijente po krevetima, odjeljenjima u op itd. rade to i muski i zenski.
Konkretno govorim o poslu u bolnicama i u najmanju ruku u bayernu ili jos preciznije u Münchenu. Iz kontakata sa drugim medicinskim personalom iz drugih pokrajina, kao sto cujem svagdje je slicno. A zasto bi i bilo drugacije?
U starackom domu kako je organizirano ne znam konkretno nista, ali vjerovatno slicno ko i u bolnicama.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 vel 2019, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Citat:
Prema podacima do kojih je došao portal Klix.ba, u 60 institucija i drugih organa uprave FBiH od ukupno 2.315 evidentiranih državnih službenika , 1.622 je Bošnjaka, 560 Hrvata, 83 Srbina te 50 iz reda Ostalih.


Hrvati 24.3%
Muslimani 70.0%
Srbi 3.6%
Ostali 2.2%

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 08 vel 2019, 01:08 
Offline

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 01:28
Postovi: 410
Robbie MO je napisao/la:
Citat:
Prema podacima do kojih je došao portal Klix.ba, u 60 institucija i drugih organa uprave FBiH od ukupno 2.315 evidentiranih državnih službenika , 1.622 je Bošnjaka, 560 Hrvata, 83 Srbina te 50 iz reda Ostalih.


Hrvati 24.3%
Muslimani 70.0%
Srbi 3.6%
Ostali 2.2%


pokroviteljima treba posao


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84734 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 871, 872, 873, 874, 875, 876, 877 ... 3390  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 305 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO