HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 910 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 29 svi 2014, 18:56 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
Ministry of Sound je napisao/la:
Izetbegović: 1.15
Bećirović ili netko drugi iz SDP-a: 1.30
Radončić: 1.50
Cerić: 2.50
Jerlagić: 6.50
Sefer: 10.00



Pojava Cerića kao potencijalnog člana predsjedništva kojem nije mrska "fildžan država" bi mogla dovesti mobilizacije među drugim bošnjačkim strankama u cilju onemogućavanja njegovog izbornog uspjeha. On je kao naručen za Srbe i Hrvate.
Možda ćemo ovaj put imati svog člana predsjedništva. Međutim, problem je DF i njihovi planovi za predstojeće izbore tj. potencijalna kandidatura Slave Kukića . Nitko ne zna koje su njihove stvarne mogućnosti na ovim izborima, ali mislim da bi mogli izgubiti dio (očekivane) podrške zbog pojave Cerića i odgovora drugih stranaka, odnosno njihovih birača na njegovu nastup.
Drugi problem, mnogo akutniji, je vrlo vjerojatna slaba izlaznost Hrvata na predstojećim općim izborima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 29 svi 2014, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27106
I već mu večeras Federalna TV daje 20 minuta da objasni kako će ukucati čavle u lijes zvani BiH.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 29 svi 2014, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
cromwell je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Izetbegović: 1.15
Bećirović ili netko drugi iz SDP-a: 1.30
Radončić: 1.50
Cerić: 2.50
Jerlagić: 6.50
Sefer: 10.00



Pojava Cerića kao potencijalnog člana predsjedništva kojem nije mrska "fildžan država" bi mogla dovesti mobilizacije među drugim bošnjačkim strankama u cilju onemogućavanja njegovog izbornog uspjeha. On je kao naručen za Srbe i Hrvate.
Možda ćemo ovaj put imati svog člana predsjedništva. Međutim, problem je DF i njihovi planovi za predstojeće izbore tj. potencijalna kandidatura Slave Kukića . Nitko ne zna koje su njihove stvarne mogućnosti na ovim izborima, ali mislim da bi mogli izgubiti dio (očekivane) podrške zbog pojave Cerića i odgovora drugih stranaka, odnosno njihovih birača na njegovu nastup.
Drugi problem, mnogo akutniji, je vrlo vjerojatna slaba izlaznost Hrvata na predstojećim općim izborima.


Imamo temu o muslimanskim kandidatima za hrvatskog člana predsjedništva. DF bi vrlo rado istakla Kukića, ali to neće učiniti ako Martin Raguž istakne svoju kandidaturu (navodno su plakati već spremni). A tu je i Budimir, dakle Raguž, Budimir i Kukić kao 3 kandidata bi bilo isuviše kontraproduktivno za neke muslimanske projekte jer je riječ o 3 naličja iste politike koja bi se međusobno poništila.

Naravno, što veći broj kandidata za bošnjačkog člana predsjedništva tim bolje, veća neizvjesnost kod njih znači i manjim fokusom na izborni inženjering kod hrvatskog člana.

Suma sumarum, sve je moguće.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 29 svi 2014, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemojte se iznenaditi ako Cerić preda papire za kandidaturu kao "hrvatski član". Ovo što on radi je ludilo ako se Suljagić neće isto kandidirati pa da zajebu SDA.
Inače čini mi se da je postao senilan. Ovo je planirao uraditi poslije Sejdi-Finci dogovora, kako su oni zamislili da je trebao biti. Onda bi i on i Aliijin mali mogli biti u predsjedništvu. Očito gori pod guzicom, otegnut će papke 100% Bosne ne vidi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 29 svi 2014, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27106
BBC je napisao/la:
Nemojte se iznenaditi ako Cerić preda papire za kandidaturu kao "hrvatski član". Ovo što on radi je ludilo ako se Suljagić neće isto kandidirati pa da zajebu SDA.
Inače čini mi se da je postao senilan. Ovo je planirao uraditi poslije Sejdi-Finci dogovora, kako su oni zamislili da je trebao biti. Onda bi i on i Aliijin mali mogli biti u predsjedništvu. Očito gori pod guzicom, otegnut će papke 100% Bosne ne vidi.


U interview je bilo riječi kao "bošnjački član", iako ćemo točno znati kad dođe vrijeme.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 30 svi 2014, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Oglasio se i SDA, panika.

Citat:
Džaferović: Cerićeva kandidatura nije dobra za Bošnjake

Šefik Džaferović, poslanik SDA u Parlamentu BiH i jedan od najbližih i najodanijih ljudi Bakira Izetbegovića, negativno je ocijenio jučerašnju kandidaturu bivšeg reisa Mustafe Cerića za člana Predsjedništva BiH.

- Ja mislim da ta kandidatura nije dobra, ni za instituciju reisu-l-uleme, da nije dobra ni za funkciju člana Predsjedništva BiH, dakle najvišeg predstavnika Bošnjaka u Predsjedništvu BiH i mislim da nije dobra ni za bošnjački narod, rekao je Džaferović u izjavi za FTV.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 31 svi 2014, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 31 svi 2014, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kad Erdogan može učiti Kur'an šta fali Ceriću?

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 31 svi 2014, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Fali mu matična država. I ne može je dobiti da se na glavu okrene.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 31 svi 2014, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Robbie MO je napisao/la:
Bilo bi red da i glavni bošnjački političar ima svoju temu na hercegbosni. :zubati



http://www.sarajevo-x.com/svijet/regija ... /komentari
Priština
Reis Cerić: Bošnjaka i Albanaca ima 20 miliona

slika
Poglavar Islamske zajednice BiH Mustafa Cerić i kosovski muftija Naim Trnava potpisali su u Prištini Sporazum o saradnji islamskih zajednica BiH i Kosova, u želji da preuzmu lidersku ulogu u odnosu na muslimane.

"Smatramo da smo sposobni i da možemo da preuzmemo tu lidersku ulogu u odnosu na muslimane, jer nas Bošnjaka i Albanaca ima 20-ak miliona, kad bi se svi sabrali, kad bi se svi prebrojali", naglasio je Cerić na Forumu Bošnjaka, koje je posjetio na Kosmetu.

Cerić je naveo da samo u Turskoj živi oko osam miliona Bošnjaka, te još dva miliona u Sloveniji, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Srbiji, na Kosovu i u Makedoniji.



Prema njegovim riječima, oko dva miliona Bošnjaka živi u SAD, Australiji i zapadnoevropskim zemljama.

Govoreći na Forumu Bošnjaka, Cerić je rekao da su sporazumom postavljeni ciljevi buduće saradnje dvije islamske zajednice na Balkanu.

"Obavezali smo se da se svake godine sastajemo i analiziramo odnose između nas, ali isto tako kao dva autohtona, dva autentična muslimanska naroda na Balkanu i Evropi preuzmemo pravo i obavezu predstavljanja islama u Evropi", naveo je Cerić i dodao da mnogi danas islam predstavljaju na "onakav ili ovakav način".

--------------------------

:sega :sega
Vođa bosanskih sunnita ne prestaje s kontroverznim izjavama.
Nedugo nakon što je zatražio da se u BiH uvede šerijat, ovaj put neizravno priznaje državnost Kosova, kojeg BiH nije priznala (niti će).
Znam da većina hodža ima samo osnovnu školu (za razliku od svećenika koji svi imaju fakultet), al zar nije Cerić visokoobrazovan, pa da ovakve stvari izvaljuje? :neznam
Ovo za Tursku me ne čudi jer je Cerić već rekao da su Bošnjaci Turci, pa je onda ispravno trebao reć da ih ima 50 miliona u Turskoj, ali ovo za 2 miliona Bošnjaka-Turaka u Hrvatskoj i Sloveniji? :001_huh
Valjda je htio impresionirat neupućene kosovske hodže. :neznam


Krivo znaš.
Kad završe medresu (srednju školu) moraju završiti fakultet Islamskih nauka da bi tek onda bili hodže. Bez fakulteta si obični mualim.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 01 lip 2014, 00:24 
Offline

Pridružen/a: 06 tra 2014, 16:38
Postovi: 261
Mislim da Bošnjaci trebaju pravog vođu i državnika kao što je cijenjeni Cerić. Vrijeme je da Bošnjaci napokon dobiju njihovu državu i njima odgovarajuće unutarnje uređenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 02 lip 2014, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pazite njihovih "akademika". Ceriću nemoj se kandidirati jer svijet gleda i susjedi imaju opravdanje za prošli rat. Koliko ih frka uhvatila što Cerić otvoreno govori ono što su oni htjeli vojno postići u ratu.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/akademik ... /140602019

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 02 lip 2014, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 lis 2013, 08:36
Postovi: 791
Ne sviđa se akademiku da se vjerski vođa sekularnih Muslimana kadiduje za člana predsjedništva. Niđe pameti. Pa šta dobre Bošnjane briga šta rade Muslimani oko njih?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 02 lip 2014, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Još uvijek se vade na neke famozne "Ostale", "Bosance i Hercegovce". Hajde još malo i službeni rezultati popisa pa ih skinuti sa neke stvari za sva vremena. I reprezentaciju bejha će morati prilagoditi tome, tu će pjeniti kao magarci na jakom suncu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 02 lip 2014, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Vidi Durakovića, čak i ne pokušava umotati, doslovno poručuje "Da se Vlasi ne dosjete..."

Citat:
Ako je tako nešto i moguće negdje drugdje, to je dramatično kontraproduktivno u BiH i u kontekstu u kome žive Bošnjaci.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 02 lip 2014, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Što misliš koliko njih bi se javilo javno da je Cerić "kandidat za hrvatskog člana predsjedništva" ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 05 lip 2014, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Muftija je bogat, izgleda dobro podmazao vlasnike Klixa. Postali su mu naglo glasnogovornici.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 05 lip 2014, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pravi narod suncokreta. Do neki dan jedna osoba, sad posve druge ublehe. Ovakva sranja mogu samo retardirani Bošnjaci pušiti. Pazite da nijednom riječi ne spomene "genocid", kad se ulizuje i traži "depolitizacju predsjedništva". Do neki dan bio Mister Đemosajd.

Citat:
Mustafa Cerić: Politika bošnjačkih lidera je jalova i porazna


Sedam dana nakon objave kandidature za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH dr. Mustafa Cerić kaže u razgovoru za Klix.ba kako je ovo nešto sasvim novo za njega. Kako ističe, sada "kreće od nule". Čovjek koji je, što nije mnogo poznato, na listi osnivača Stranke demokratske akcije (SDA) 1990., veli da mu nije prvi put da "kreće od nule".

"Kao dijete iz rudarske porodice itekako znam šta je 'kruh sa sedam kora'. Sve mi je novo. Vidim da je moja kandidatura izazvala reakcije i drago mi je zbog toga. Ima dobronamjernih, ali i onih drugih komentara i reagiranja. Neće me to ni uobraziti ni obeshrabriti da uradim sve što mogu da pomognem svojoj državi. Sad pomažem koliko mogu ljudima koji su nastradali u poplavama na svoj način i sada mi je to prioritet. Smatram da u situaciji u kojoj se nalazi naša zemlja svi moraju raditi svoj posao najbolje što mogu", govori Cerić, dodajući da će, ukoliko uđe u Predsjedništvo BiH, "iskoristiti svoja ustavna ovalašćenja i uraditi sve da Oružane snage dobiju zasluženo mjesto u hijerarhiji države BiH", jer svi dobronamjerni ljudi u našoj državi u mjestima koje je obišao po dobru ističu OS BiH koje su tokom poplava pokazale da su spremne za najveće izazove.

Planirao osnovati stranku


Nadalje, ističe kako će srž njegovog djelovanja biti da pokuša "izdejstvovati depolitizaciju članova Predsjedništva BiH".

"Zato što je nemoguće da neko obavlja najviše partijske i neke druge funkcije, a da istovremeno bude potpuno posvećen poslu člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Pozvat ću sve kandidate za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz sva tri konstitutivna naroda da se obavežu na depolitizaciju Predsjedništva BiH tako što će javno zamrznuti sve svoje stranačke i partijske dužnosti dok obavljaju odgovornu i časnu dužnost člana Predsjedništva BiH. Samo tako možemo biti posvećeni jačanju suvereniteta i teritorijalnog integriteta države BiH. Porazno je za državu BiH da bilo koji član Predsjedništva posvećuje više vremena svojim partijskim poslovima nego državničkim obavezama o kojima ovisi kakvo će biti stanje društva u cjelini", iznosi Cerić neke od svojih prvih ciljeva.

Priznaje da je razmišljao da osnujem političku stranku pred ove opće izbore.

"Odustao sam od toga, jer sam u razgovoru sa važnim ljudima, pripremajući se za kandidaturu, spoznao koliko je obiman i odgovoran posao bošnjačkog član Predsjedništva BiH. Toliko odgovornosti, toliko obaveza, toliko posla traži bukvalno jednog i po čovjeka, a kamoli da se član Predsjedništva može baviti još svojom partijom ili bilo kakvim drugim poslom. Zato ću zastupati depolitizaciju Predsjedništva. Znam da se ta depolitizacija ne može formalno ustanoviti, već to treba da bude moralni i politički čin svakog sadašnjeg kandidata i budućeg člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. To je moralno častan čin i politički odgovoran odnos prema državi i građanima koji su članu Predsjedništva dali svoj glas povjerenja da čuva i razvija državni suverenitet bez partijskih ucjena i jednostranosti. Zbog toga član Predsjedništva Bosne i Hercegovine treba da ostavi sve stranačke i druge dužnisti ad acta dok obavlja odgovoran posao predsjednika države, odnosno kod nas člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Tako se to radi u normalnim i odgovornim državama u svijetu. Sa tim prijedlogom-zahtjevom ću se i zvanično obratiti svim kandidatima za Predsjedništvo BiH kad budem znao njihova imena", naveo je on.

Na našu konstataciju kako kritičari tvrde da bi njegovom pobjedom na izborima BiH postala vjerska država, a Bošnjaci vjerska skupina, Cerić gotovo ljutito odbacuje takve tvrdnje.

"Te priče i opservacije o vjerskoj državi i muslimanima sa malim i velikom 'M' slušamo decenijama i one su uvijek dolazile uglavnom iz Beograda, posebno pred i u toku agresije na našu zemlju. Mi smo Ustavom uredili našu državu i zaista ne razumijem da mi se daju takva, reći ću nadnaravna svojstva. Sve je to zlonamjerno i usmjereno na moju političku diskreditaciju. Bit ću sretan ako kao član Predsjedništva Bosne i Hercegovine budem mogao pomoći svojoj državi i svim narodima, koristeći svoje ovlasti i mandat na najbolji način. Ako u tome uspijem, onda sam ispunio svoju misiju. Ovdje je u pitanju dosljedno korištenje mandata člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine u punom kapacitetu. To je najveći izazov za mene, sve drugo su predrasude i spekulacije sa ciljem moje političke diskriminacije i diskvalifikacije", odgovara Cerić na optužbe.

Ko je gradio džamije, biblioteke...


Upitan šta bi on mogao ponuditi bošnjačkoj i bh. politici, a što već nismo vidjeli, te kako vidi bošnjačke političare, pa i one na najvišim dužnostima danas, Cerić je podsjetio na optužbe koje mu se spočitavaju jer je dvije decenije bio na dužnosti reisu-l-uleme, te uzvraća bošnjačkim političarima tvrdeći da se i oni miješaju u vjeru!

"Neko je skoro napisao da je moj ulazak u politiku ustvari 'istjerao' vjeru iz politike. Moj zadatak kao reisu-l-ulme je bio da čuvam i razvijam svoju zajednicu, sve njene dijelove, ali i da obnavljam porušene i podižem nove džemate, džamije, mektebe, medrese, biblioteke itd. Hvala Bogu postoje zvanični podaci o tome i smatram to svojim velikim postignućem. Kao reisu-l-ulema nisam rekao da ću praviti fabrike, miješati se u donošenje državnih zakona, praviti privrednu i ekonomsku infrastrukturu, jer to nije bio moj posao. Danas se pojedini bošnjački političari fale da su pravili džamije, mesdžide, podizali biblioteke, pomagali Islamsku zajednicu. Ja im kažem: 'Dobro, neka ste, hvala vam, ali to ne može biti argument u bilo čijoj političkoj kampanji'. Zamislite da ja sad počenem govoriti kako sam podržavao i osnivao državne projekte. Kao reisu-l-ulema uvijek sam podržavo sve što je dobro sa Bosnu i Hercegovinu, ali to nije bio moj posao, niti sam imao vremena da se tim bavim. Ja sam gradio Islamsku zajednicu", tvrdi sagovornik našeg portala.

Zanimljivo, Cerić kaže da je zbog toga "veoma bitna ta depolitizacija, ne samo od stranačkih funkcija, nego generalno".

"Vidite, ja sam prestao pričati o vjeri i o tome šta sam uradio kao reisu-l-ulema. Prestao sam pričati o vjeri i tumačiti vjeru otkad sam se kandidirao, ali u duši nosim svoja vjerska uvjerenja i moralna načela. Vjera i moral se nikome ne prodaju i za to se od ljudi ne traži nadoknada. Vjeru i moral Bog nagrađuje a ljudi vide i cijene. Ja sada pričam o onome zašto sam se kandidirao, a to je politika, koja po definiciji nije prljav posao, već je posao u politici prepoznatljiv kao čist ili prljav prema ljudima koji ga obavljaju, kao, uostalom, i svaki drugi posao od javnog značaja. I ja se pitam zašto neki bošnjački političari imaju potrebu da pričaju šta rade i šta su uradili za Islamsku zajednicu? Zašto im treba da pričaju o tome šta je dobro a šta loše za reisu-l-ulemu, bivšeg i sadašnjeg? Zašto im treba da se hvale da su muslimani, da su pravili džamije? Zašto im treba da tumače vjeru iako za to nisu stručni", upitao je kandidat za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH, odbijajući da precizira na kog iz bošnjačke politike direktno misli, te dodao:

"Odgovori su jasni. Treba im to, jer se nemaju čime pohvaliti u politici. Treba im to jer im je politika jalova i porazna. Za razliku od njih, ja želim da govorim o političkim pitanjima. Naravno, kako o onim lahkim tako i o onim teškim političkim pitanjima, kako bismo se svi znali suočiti sa teškim političkim izazovima koji su pred nama. Držim se i držat ću se toga. Sve je to novo za mene, ali dajmo da priču u vezi sa vjerom i mojom kandidaturom promatramo kroz prizmu realnosti. Ja sam nezavisni kandidat za člana Predsjedništva BiH, ništa više i ništa manje. Kandidat, kao i svi drugi, i to neko ko kreće od nule u svom političkom poslu. Ne upotrebljavam, niti koristim to što sam bio i ne zalazim u nadležnosti Islamske zajednice i ne miješam se u vjerska pitanja, već slijedim uputstva vjerskog autoriteta kao i svaki drugi redovni član Islamske zajednice. Stoga je dobro da to i drugi bošnjački političari i kandidati poštuju i da ne zalaze u teren vjere, jer nisu ni kompetentni ni pozvani da o tome govore. Sve to što su uradili kao članovi Islamske zajednice trebaju da budu ponosni na to. Ali koristiti to u političke svrhe i navoditi to u predizbornoj kampanji sa ciljem da pridobiju bošnjačke glasače je tužno. Sa moralnog i društvenog aspekta to je neprihvatljivo. O tome treba da pišu slobodni i nezavisni analitičari sa ciljem moralne obnove društva i političke obrazovanosti našeg naroda".

Vučić da se ogradi od Dodika


Komentirajući stav predsjednika RS-a Milorada Dodika da će RS pratiti stav Srbije, te da će, kad za to dođe vrijeme, biti raspisan referendum u RS na kojem će se građani izjasniti žele li ili ne žele u članstvo Sjevernoatalanskog saveza, Cerić je rekao:

"Koliko znam ovo je prvi puta da Milorad Dodik javno kaže da njegov stav za ulazak BiH u NATO zavisi od Srbije, odnosno Aleksandra Vučića. Da bi Vučić imao ulogu preporoditelja regiona i prijatelja BiH, koja mu se u Sarajevu, po mom mišljenju, nezasluženo daje trebao bi odmah, još jučer, javno da demantira Dodika, odnosno da nam sad javno kaže, a što je propustio u Sarajevu, da podržava državu Bosnu i Hercegovinu na njenom putu prema NATO-u. Stoga, ovim putem pozivam Vučića da javno, glasno i jasno kaže da se neće miješati u državna pitanje BiH, odnosno da podržava ulazak države BiH u NATO na principima unutarnjeg bosanskog dogovora. Jer poznato je da je odluka za ulazak države BiH u NATO donesena jednoglasno na svim nivoima političke i državne bosanskohercegovačke politike, uključujući u RS. Vučić bi trebao znati da se tako pokazuje poštovanje prema nezavisnosti državi BiH i tako se dokazuje prijateljstvo prema njenim građanima. Dok ne demantira Dodika, Vučić je odgovoran za ponšanje Dodika i saučesnik je u opstrukcijama koje Dodik pravi u vezi sa ulaskom BiH u punopravno članstvo NATO-a".

Istovremeno, primijetio je da neki bošnjački političari smatraju Vučića prijateljem i javno iskazuju da mu vjeruju, te "da Vučića ne treba previše pritiskati da se izvini BiH i Bošnjacima te da je dovoljno to što je došao u BiH".

"Ne treba nam Vučićevo izvinjenje. To je stvar kućnog odgoja i ličnog morala. Nas zanima njegov stvarni politički odnos prema državi Bosni i Hercegovini, kao i njegovo poštivanje prava svih građana Bosne i Hercegovine. A to znači da sa stajališta interesa države Bosne i Hercegovine Vučić treba da formalno i suštinski podrži, odnosno da ne zaustavlja, ulazak Bosne i Hercegovine u NATO. Ništa više i ništa manje. To kada uradi, onda možemo pričati o tome da li je Vučić prijatelj svih građana države Bosne i Hercegovine i da mu eventualno vjerujemo. U politici emocije bošnjačkog člana Predsjedništva nisu mjera državnih interesa Bosne i Hercegovine. Stvarni učinak državnog interesa Bosne i Hercegovine je mjera uspješnosti političara, posebno bošnjačkog člana Predsjedništva. Zato opet kažem: Pozivam Vučića da jasno i nedvosmisleno javno kaže da podržava državu Bosnu i Hercegovinu za ulazak u NATO, kao i da demantira Dodika da stav RS, odnosno stav Dodika u vezi sa NATO-m, ovisi o stavu Srbije, a to jeste o stavu Vučića. To je mjera njegovog iskrenog ili neiskrenog odnosa prema državi Bosni i Hercegovini i njenim građanima. Mi smo se naslušali praznih priča. Naivna vjerovanja su štetna i opasna za našu državu i naše društvo. Ne kaže se džaba: baška družba... baška služba", zaključio je Cerić u svom stilu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 05 lip 2014, 12:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Klix se vidljivo islamizirao posljednjih mjeseci, možda su ga kupili Arapi. Nikad toliko islama, džamija, Cerića...

U posljednjih mjesec dana Google daje rezultate za preko 40 vijesti na Klixu koje imaju u naslovu riječ "džamija"!!!

Neki primjeri:
Crna Gora: U Baru svečano otvoren Islamski kulturni centar i džamija Selimija

http://www.klix.ba/vijesti/regija/crna- ... /140530053

Počinje izgradnja džamije u Ljubljani

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/pocin ... /140604149

Položen kamen temeljac za džamiju u Tarčinu

http://www.klix.ba/vijesti/bih/polozen- ... /140507095

Dan džamija u BiH

http://www.klix.ba/vijesti/dan-dzamija- ... /140507001

I 35 ostalih sličnih rezultata.

Sjećam se kad su se furali na ljevičarenje i SDP, ali mi to sjećanje sve više blijedi. :D
.
Možete li zamisliti Index kako prenosi vijesti o izgradnji crkava i sve to prati?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 05 lip 2014, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Citat:
Sjećam se kad su se furali na ljevičarenje i SDP, ali mi to sjećanje sve više blijedi.
.
Možete li zamisliti Index kako prenosi vijesti o izgradnji crkava i sve to prati?


Stara kapitalistička misao "para vrti gdje burgija nece".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 05 lip 2014, 12:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Što reći o narodu na čelu čijih liberala je godinama bio Sejfudin Tokić Broto. :D

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 05 lip 2014, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sve u svemu dobro je da Klix postoji. Lakše se sa njima natezati ako su retardirani.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 05 lip 2014, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Robbie MO je napisao/la:
Što reći o narodu na čelu čijih liberala je godinama bio Sejfudin Tokić Broto. :D


Tokić je pravi bošnjački liberal - za razliku od drugih on priznaje da osim Bošnjaka islamske vjeroispovijesti, postoje Bošnjaci Rimokatoličke (većinom lažno Hrvati) zatim Bošnjaci Pravoslavci (lažno Srbi), Bošnjaci ostali (Židovi, ateisti, agnostici i druge vjerske konfesije). Zato je važno biti Bošnjak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 07 lip 2014, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27106
Citat:
Cerić: Podrška osuđenim ratnim zločincima jedna od najvećih prijetnji miru

Kandidat za bošnjačkog člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine dr. Mustafa Cerić izrazio je negodovanje povodom prijevremenog oslobađanja osuđenog ratnog zločinca Darija Kordića i 'slavodobitnog' dočeka mu u Zagrebu, te povodom postavljanja spomenika optuženom ratnom zločincu Ratku Mladiću na Vracama u Sarajevu.


Zato dotični svim snagama pruža podršku osumnjičem Bošnjacima za koje se predpostavlja da su počinili ratni zločin u logoru Silos.




_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 07 lip 2014, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Jopa je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Što reći o narodu na čelu čijih liberala je godinama bio Sejfudin Tokić Broto. :D


Tokić je pravi bošnjački liberal - za razliku od drugih on priznaje da osim Bošnjaka islamske vjeroispovijesti, postoje Bošnjaci Rimokatoličke (većinom lažno Hrvati) zatim Bošnjaci Pravoslavci (lažno Srbi), Bošnjaci ostali (Židovi, ateisti, agnostici i druge vjerske konfesije). Zato je važno biti Bošnjak.


Jel istina da se preselio u BL s familijom? To je misionar...

A što se on razlikuje od ostalih legendi tipa Bećirovića, Lagumdžije i pjanog im oca Durakovića zvanog "šta će srpska svadba u Sarajevu"...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 910 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, crni_bombarder i 275 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO