HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 03:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 03 vel 2012, 12:21 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2012, 14:23
Postovi: 12
ManInBlack je napisao/la:
Teška i slomljena srca odlaze, uostalom najavljeni popis stanovništva će sve staviti crno na bijelo i jasno dati do znanja da Tuzla nije više multietnička općina, nego općina iz koje je zbog poremećenih odnosa i međuljudskih vrijednosti iscurilo % hrvata.

Teska i slomljena srca su otisli mnogi LJUDI - trbuhom za kruhom, a ne samo Hrvati. Razlog je taj sto vam svi politicari sirom BiH presipaju suplje iz praznog, dok svoje dzepove pune sa finansijskom dobiti - vas sitnu raju zabavljaju time da se bavite procentima koliko koga ima u kojoj opstini, i slicno. Da ne govorimo o ratu koji znamo kako i zasto je poceo. Znamo da su i tada mnogi Srbi izabrali da napuste Tuzlu prije nego je bombardiranje Tuzle i pocelo. Mnogi Srbi, Htrvati i Bosnjaci su napustilu Tuzlu iz prostog razloga da se sklone od rata. Mnogi su Bosnjaci doselili u Tuzlu jer su protjerani iz podrinja. Dakle seobe ljudi su se desile kao posljedica rata. Ali da ti sada krivis Bosnjake tuzlanskog kantona zbog nekog relativno malog broja Hrvata u tom istom kantonu u poredjenju sa predratnim stanjem i da su Bosnjaci krivi sto svi mladi ljudi ( a tu spadaju i Bosnjaci i Hrvati i Srbi) iz Bosne odlaze u bijeli svijet je zaista nelogicno. Kad se svi pozabavite zeljom da volite tu Bosnu i Hercegovinu i da radite ka izgradnji infrastrukture, ka napretku, ka razvoju i pocnete svi skupa pristojno zivjeti od plata koje zaradjujete, tada cete i prestati brojati jedni drugima procente.

ManInBlack je napisao/la:
Nama jesu jer ih podjednako dobro razumijemo, kao što neki ovdje podjednako dobro razumiju engleski poslovni i engleski us ili njemački sa sjevera i onaj u švicarskoj. Zamisli stranca koji na nekom kursu pred ljetovanje nauči natucati hrvatski da se može sporazumjeti i onda mu dođe neko i na bosanskom umjesto tjedan, kaže sedmica itd, hoće li ga skontati? Neće, jer ne govori jezikom koji stranac 'razumije'.

E vala ovaj ti je 'argument' prilicno bezvezan. Eto siroti stranac ce duhovno i finansijski osiromasiti zato sto se u bogatom bosanskom rijecniku moze reci sedmica, tjedan ili hefta. Garant ce mu ljetovanje propasti zbog tog velikog problema. Za tvoju informaciju, taj stranac kad dodje na ljetovanje ce vjerovatno pricati engleski ili njemacki, ali najvjerovatnije engleski jer danas svako zna engleski, pa sam sigurna da ce Hrvati naci nacina da komuniciraju s tim strancem. Ubjedjena sam da mu ljetovanje nece ostati u ruznom sjecanju zbog duhovne osamucenosti oko te sedmice oliti tjedna oliti hefte.

:bihzastava :bihzastava :bihzastava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 03 vel 2012, 13:39 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2012, 14:23
Postovi: 12
Cpt Ivan je napisao/la:
Prvo, pri osporavanju prava, treba odvojit Srbe i Bošnjake. Ne znam koja ti je nakana kad to stavljaš u isti koš, jer RS je potpuno druga tema. Hrvati u TZ nisu ugroženi od Srba i ti to vrlo dobro znaš.

Hajde sada vrati se unazad pa skontaj da je MiB rekao "Forum je nastao kao nužno zlo i iz protesta zbog manipulacija od strane medija koji su pod punom partijskom/stranačkom kontrolom bošnjaka i srba." Dakle, spomenuo je ugrozenost od Bosnjaka i Srba, s toga i moj odgovor spominje Bosnjake i Srbe.

Cpt Ivan je napisao/la:
Drugo, ne radi se o osjećaju ugroženosti, već o stvarnom stanju. Možeš i sama pokušat, npr., prijavi se na tuzlarijama kao Hrvatica iz TZ, piši naravno hrvatskim i pri tomu izjavi kako nisi nimalo zadovoljna što su Komšića izabrali Bošnjaci za hrvatskog predstvanika. Il ne moraš ništa politički izjaviti, već jednostavno piši o bilo čemu na hrvatskom, pa ćeš vidit. A kad izađeš iz vitrualnog u stvarni život, pokušaj se zaposlit kao Hrvatica, i ako već nekako i dobiješ posao, pokušaj zadržat svoj jezik.

Za tvoju informaciju, vec sam na tuzlarijama sa istim nikom. Bez obzira sto ne pricam hrvatskim, mnogi postovi su mi izbrisani zbog ovog ili onog razloga. Pa sta sad! Ne ocekujes valjda da se rodio neko ko je svima ugodio. Mi svi genaralno u BiH nismo tolerantni, a pogotovo ne volimo cuti misljenje koje se razlikuje od vlastitog. Prema tome, svaki forum brise postove po vlastitim nahodjenjima, tako i vi tako i na tuzlarijama. E sada malo o stvarnom zivotu - koliko je meni poznato, trenutno u BiH se poslovi dobijaju po principu - ko kome vecu kovertu ugura u dzep, taj i dobije posao. Kad se svi ujedinite i pocnete se boriti protiv korumpcije, krkanluka i primitivizma svake vrste, tada cete imati normalnu drzavu. Do tada, brojite procente do mile volje. U medjuvremenu, proci ce vam zivoti brojeci procente - pa cete se na kraju pitata zbog cega ste uopste i zivjeli.

Cpt Ivan je napisao/la:
A u osobnom životu, pokušaj sa prijateljima Bošnjacima pričat o onome što te boli...e to ti nekako ne bih savjetovao, jer ćeš ostat sama, tj. proglasit će te nepodobnom Hrvaticom, koja manje voli BiH od njih, koji opet imaju ekskluzivno pravo na tu ljubav.

Ja se prvenstveno izjasnjavam kao Bosanka ( moj licni izbor), ali mi ne smeta ni Bosnjakinja. I ja pricam sa svima o situaciji o BiH, a najmanje me boli sto ce neko da mi nakaci ovakav ili onakav epitet. Ja znam da volim BiH i meni dosta da ja znam. Imam svakakvih prijatelja i pricamo otvoreno o svemu. Jasno mi je sta koga boli i zbog cega, ali mi nikada nece biti jasno zbog cega se kod nas ljudi toliko mrze.

Cpt Ivan je napisao/la:
Kad je o bosanskom, mene desetogodišnjak pita 'zašto oni pričaju kao Srbi'? A onda, ako ima bosanski, onda treba imati i hercegovački, zar ne?

I sta ti na to kazes tom desetogodisnjaku? Koji je tvoj odgovor? Pa eto uvedite i hercegovacki, ako vam to toliko znaci. Pricajte kako vam je cejf, ali na kraju krajeva svi su ti jezici jedan te isti jezik, sa vrklo malim procentom razlicitosti.


Cpt Ivan je napisao/la:
Tko ne priznaje Hrvate, Srbe i Bošnjake kao ustavnopravne kategorije u BiH, već fura građansku, taj svakako radi protiv BiH. Čini se da je u posjeti još jedan esdepeovac.

Ja priznajem i Hrvate i Srbe i Bosnjake i Bosance i Hercegovce i ostale i vjernike i ateiste.Prema tome, nije lijepo da pravis pretpostavke na moj racun. A sto se tice SDP ili bilo koje politicke stranke u BiH, opet donosis sud o nekome koga ne poznajes - dakle predrasude. Moje je misljenje da trenutno na teritoriji BiH ne postoji niti jedna politicka stranka za koju bi ja voljela da glasam ili da imam povjerenje da radi za dobrobit BiH, a ne za dobrobit vlastitih dzepova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Kovačević
PostPostano: 05 vel 2012, 01:32 
Offline

Pridružen/a: 20 stu 2010, 23:59
Postovi: 119
Lokacija: Tuzla
ivan42 je napisao/la:
Cpt Ivan je napisao/la:
Ivan Kovačević....sjećam ga se kao uzornog dječaka s nedjeljnih misa...odrastao u ozbiljnog intelektualca...htio sam mu postaviti nebrojeno pitanja, jer imam desetogodišnjaka koji odrasta u Tuzli, htio sam razgovarati, zatražiti savjete, no od perspektivnog intelektualca, Ivan pređe političare...TZ Hrvati izgubiše još jednog mladog čovjeka..


Btw super je Ivo momak, iako je presao u politku, mislim da bi opet mogao napravit neke pomake za hrvate u TZ, jer je jednostavno i njemu stalo! U svakom slucaju radije glas nekom koga znam, u ovom slucaju njemu, nego nekim "anonimusima" i lopinama!! :D



Pa u kojem ste vi filmu????
Dakle, ako je netko u politici, nikako nije dobar. Dobar je ako nije u politici. A onda od političara očekujete da vam osiguraju sve što vam padne na pamet.

Ivica Kovačević je dobar momak, to što je ušao u politiku je hvale vrijedno. To znači da je voljan napraviti neke pomake za Hrvate u TZ. Svaka mu čast!
Mi ćemo i dalje ovdje lajati pod svojim nikovima, on će nešto reći javno pa će mu netko javno odgovoriti, pa sve javno, imenom i prezimenom, u Tuzli, među ljudima s kojima je odrastao... i on sada ne valja!
Mi ćemo ga pod nikovima osuđivati što je spreman javno zastupati neke nama bliske ideje. On nas ako osudi, on je šupak. Mi nismo šupci, jer smo mi na forumu HB. Mi smo zbog toga super. I još smo super nismo u politici.

Tuzla nije izgubila, Tuzla je dobila, ako je Tuzli uopće to važno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 05 vel 2012, 01:53 
Offline

Pridružen/a: 20 stu 2010, 23:59
Postovi: 119
Lokacija: Tuzla
MelMel je napisao/la:
Cpt Ivan je napisao/la:


I sta ti na to kazes tom desetogodisnjaku? Koji je tvoj odgovor? Pa eto uvedite i hercegovacki, ako vam to toliko znaci. Pricajte kako vam je cejf, ali na kraju krajeva svi su ti jezici jedan te isti jezik, sa vrklo malim procentom razlicitosti.



Jezik se ne uvodi, niti s izvodi. Jezik je dio tebe, tvoje tradicije, tvojih korjena, tvoje kulture. Ti jezici nikada nisu bili jedan te isti jezik. Oni su samo nastali iz jednog, zajedničkog jezika - staroslavenskog. Negdje oko 12.-13. stoljeća (valjda) su se pojavile hrvatska i srpska redakcija i od tada se ta dva jezika razvijaju zasebno, u svojim pravcima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Kovačević
PostPostano: 05 vel 2012, 09:38 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
bik u podznaku je napisao/la:
ivan42 je napisao/la:

Btw super je Ivo momak, iako je presao u politku, mislim da bi opet mogao napravit neke pomake za hrvate u TZ, jer je jednostavno i njemu stalo! U svakom slucaju radije glas nekom koga znam, u ovom slucaju njemu, nego nekim "anonimusima" i lopinama!! :D



Pa u kojem ste vi filmu????
Dakle, ako je netko u politici, nikako nije dobar. Dobar je ako nije u politici. A onda od političara očekujete da vam osiguraju sve što vam padne na pamet.

Ivica Kovačević je dobar momak, to što je ušao u politiku je hvale vrijedno. To znači da je voljan napraviti neke pomake za Hrvate u TZ. Svaka mu čast!
Mi ćemo i dalje ovdje lajati pod svojim nikovima, on će nešto reći javno pa će mu netko javno odgovoriti, pa sve javno, imenom i prezimenom, u Tuzli, među ljudima s kojima je odrastao... i on sada ne valja!
Mi ćemo ga pod nikovima osuđivati što je spreman javno zastupati neke nama bliske ideje. On nas ako osudi, on je šupak. Mi nismo šupci, jer smo mi na forumu HB. Mi smo zbog toga super. I još smo super nismo u politici.

Tuzla nije izgubila, Tuzla je dobila, ako je Tuzli uopće to važno.


Dobro govoriš. U tom kontekstu, ja bih od Ive u najmanju ruku očekivao da se oglašava na ovom forumu pod svojim imenom i prezimenom, ako ne i da ima svoju redovitu kolumnu. Jer, fakat me zanima što on misli, a to ne mogu dobit iz onih par priopćenja, koji su objavljeni s potpisom stranke, i koji bi, i i s njim ili bez njega, bili svakako objavljeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Kovačević
PostPostano: 05 vel 2012, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 20 stu 2010, 23:59
Postovi: 119
Lokacija: Tuzla
odlična ideja :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Kovačević
PostPostano: 05 vel 2012, 20:52 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
bik u podznaku je napisao/la:
odlična ideja :palacgore1


Zasigurno da je dobra. Mogle bi se ovdje napraviti teme, tipa kako rade na dnevno.hr, koju bi Kovačević otvarao svojim komentarima o stvarima aktualnim u TK, BiH, ali i RH, ljudi bi ga čitali i imali prilike komentirati, postavljati upite. Mogli biste dovesto još ljudi osim njega, ali trenutačno je on najinteresantniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 05 vel 2012, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
To će biti kada na vrbi zasvrbi

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 06 vel 2012, 00:15 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
ManInBlack je napisao/la:
To će biti kada na vrbi zasvrbi


heh...pa naravno, što ja sve svrijeme govorim...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 06 vel 2012, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
A zašto mislite da je gostovanje na forumu ispod njegove razine, uzimajući u obzir da su na pitanja forumaša odgovarale i puno veće zvjerke: Miro Tuđman, Nadan Vidošević, Jerko Lijanović, Ljiljana Lovrić, a još dodatno i na portalu Ivo Banac.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 06 vel 2012, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ministre, nije ispod njegove razine, momak se bavi drugim stvarima, napredak, crkva-misa, kšc, hdz itd..

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 06 vel 2012, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
'Lopata party' u Tuzli

"Lopata party" je naziv akcije čišćenja snijega koju za srijedu, 8. veljače, u Tuzli organizira tamošnje humanitarno udruženje "City Angels".



Akcija treba početi na Trgu slobode u 12 sati. Planirano je od skupljenog snijega napraviti Snješka, najveći do sada u Tuzli.

- Na ovaj način svi koji žele mogu pomoći u čišćenju grada, ali se i dobro zabaviti i nasmijati uz pravu zimsku čaroliju. Za sve prisutne osiguran je topli čaj, priopćili su organizatori.

Pozivajući se na moralnu obavezu svakog građanina da pomogne u ublažavanju posljedica od prirodnih nepogoda, "City Angels" apelira drugim nevladinim organizacijama i svim Tuzlacima da sudjeluju u akciji kako bi zajednički očistili grad od snijega i odaslali poruku da Tuzlacima nije teško izaći na ulice i zajedničkim snagama pomoći u sličnim situacijama.

Tuzlanski načelnik je u subotu, 4. veljače, proglasio stanje prirodne nepogode.

Nastava u svim osnovnim i srednjim školama na području Tuzlanske županije obustavljena je do kraja narednog tjedna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 07 vel 2012, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
MelMel je napisao/la:
Cpt Ivan je napisao/la:
Prvo, pri osporavanju prava, treba odvojit Srbe i Bošnjake. Ne znam koja ti je nakana kad to stavljaš u isti koš, jer RS je potpuno druga tema. Hrvati u TZ nisu ugroženi od Srba i ti to vrlo dobro znaš.

Hajde sada vrati se unazad pa skontaj da je MiB rekao "Forum je nastao kao nužno zlo i iz protesta zbog manipulacija od strane medija koji su pod punom partijskom/stranačkom kontrolom bošnjaka i srba." Dakle, spomenuo je ugrozenost od Bosnjaka i Srba, s toga i moj odgovor spominje Bosnjake i Srbe.

Cpt Ivan je napisao/la:
Drugo, ne radi se o osjećaju ugroženosti, već o stvarnom stanju. Možeš i sama pokušat, npr., prijavi se na tuzlarijama kao Hrvatica iz TZ, piši naravno hrvatskim i pri tomu izjavi kako nisi nimalo zadovoljna što su Komšića izabrali Bošnjaci za hrvatskog predstvanika. Il ne moraš ništa politički izjaviti, već jednostavno piši o bilo čemu na hrvatskom, pa ćeš vidit. A kad izađeš iz vitrualnog u stvarni život, pokušaj se zaposlit kao Hrvatica, i ako već nekako i dobiješ posao, pokušaj zadržat svoj jezik.

Za tvoju informaciju, vec sam na tuzlarijama sa istim nikom. Bez obzira sto ne pricam hrvatskim, mnogi postovi su mi izbrisani zbog ovog ili onog razloga. Pa sta sad! Ne ocekujes valjda da se rodio neko ko je svima ugodio. Mi svi genaralno u BiH nismo tolerantni, a pogotovo ne volimo cuti misljenje koje se razlikuje od vlastitog. Prema tome, svaki forum brise postove po vlastitim nahodjenjima, tako i vi tako i na tuzlarijama. E sada malo o stvarnom zivotu - koliko je meni poznato, trenutno u BiH se poslovi dobijaju po principu - ko kome vecu kovertu ugura u dzep, taj i dobije posao. Kad se svi ujedinite i pocnete se boriti protiv korumpcije, krkanluka i primitivizma svake vrste, tada cete imati normalnu drzavu. Do tada, brojite procente do mile volje. U medjuvremenu, proci ce vam zivoti brojeci procente - pa cete se na kraju pitata zbog cega ste uopste i zivjeli.

Cpt Ivan je napisao/la:
A u osobnom životu, pokušaj sa prijateljima Bošnjacima pričat o onome što te boli...e to ti nekako ne bih savjetovao, jer ćeš ostat sama, tj. proglasit će te nepodobnom Hrvaticom, koja manje voli BiH od njih, koji opet imaju ekskluzivno pravo na tu ljubav.

Ja se prvenstveno izjasnjavam kao Bosanka ( moj licni izbor), ali mi ne smeta ni Bosnjakinja. I ja pricam sa svima o situaciji o BiH, a najmanje me boli sto ce neko da mi nakaci ovakav ili onakav epitet. Ja znam da volim BiH i meni dosta da ja znam. Imam svakakvih prijatelja i pricamo otvoreno o svemu. Jasno mi je sta koga boli i zbog cega, ali mi nikada nece biti jasno zbog cega se kod nas ljudi toliko mrze.

Cpt Ivan je napisao/la:
Kad je o bosanskom, mene desetogodišnjak pita 'zašto oni pričaju kao Srbi'? A onda, ako ima bosanski, onda treba imati i hercegovački, zar ne?

I sta ti na to kazes tom desetogodisnjaku? Koji je tvoj odgovor? Pa eto uvedite i hercegovacki, ako vam to toliko znaci. Pricajte kako vam je cejf, ali na kraju krajeva svi su ti jezici jedan te isti jezik, sa vrklo malim procentom razlicitosti.


Cpt Ivan je napisao/la:
Tko ne priznaje Hrvate, Srbe i Bošnjake kao ustavnopravne kategorije u BiH, već fura građansku, taj svakako radi protiv BiH. Čini se da je u posjeti još jedan esdepeovac.

Ja priznajem i Hrvate i Srbe i Bosnjake i Bosance i Hercegovce i ostale i vjernike i ateiste.Prema tome, nije lijepo da pravis pretpostavke na moj racun. A sto se tice SDP ili bilo koje politicke stranke u BiH, opet donosis sud o nekome koga ne poznajes - dakle predrasude. Moje je misljenje da trenutno na teritoriji BiH ne postoji niti jedna politicka stranka za koju bi ja voljela da glasam ili da imam povjerenje da radi za dobrobit BiH, a ne za dobrobit vlastitih dzepova.


Znači ti si dio tih kvazi Bosanaca,a nije ti ni strano da si Bošnjakinja katolkinja.Sramota te bit Hrvatica a to si rođenjem? Kakav je to osjećaj da ti pola rodbine druge nacije?
Smeće izdajničko,takve kao ti su i poslali da uruče mom ćaći otkaz na poslu kad je odbio mobilizaciju i izjasnio se kao Hrvat.Zapitaj se malo zašto fali 15 000 Hrvata u TK? Zbog takvih kao ti je i sramota bit Hrvat u Tuzli .
Više poštujem vehabije nego "urbane" Hrvate koji su došli iz okolnih sela pa počeli glumit Bosance Katoličke Vjere .

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 09 vel 2012, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Prelijepi Snješko Bijelić, kojeg je dva dana gradilo dvadesetak mladih iz Husina pored Tuzle, završen je na opće oduševljenje svih graditelja i mnogobrojnih prolaznika.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 030&type=3

Na samom početku, zamisao je bila da se izgradi Snješko visok 3-4 metra, ali u toku gradnje sa brojem graditelja porasle su i ambicije, tako da je na kraju njegova visina iznosila 5 metara. Snješko je dobio ime "Žare", po mladiću, koji je prilikom pada sa Snješka slomio ruku.

slika


Osim graditelja Snješka, ambijent su upotpunile i mlade sugrađanke, koje su u svojoj kuhinji spremile ukusne palačinke, te na licu mjesta kuhale vino, koje je itekako dobro došlo kao okrepljenje na ovim niskim temperaturama. Mladi iz Husina su pokazali kako se i u ovim zimskim uvjetima može kvalitetno zabaviti na otvorenom, te vjeruju da će njihov Snješko poživjeti dugo u proljeće.

Dalibor Vidović

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 11 vel 2012, 10:35 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
ManInBlack je napisao/la:
Prelijepi Snješko Bijelić, kojeg je dva dana gradilo dvadesetak mladih iz Husina pored Tuzle, završen je na opće oduševljenje svih graditelja i mnogobrojnih prolaznika.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 030&type=3

Na samom početku, zamisao je bila da se izgradi Snješko visok 3-4 metra, ali u toku gradnje sa brojem graditelja porasle su i ambicije, tako da je na kraju njegova visina iznosila 5 metara. Snješko je dobio ime "Žare", po mladiću, koji je prilikom pada sa Snješka slomio ruku.

slika


Osim graditelja Snješka, ambijent su upotpunile i mlade sugrađanke, koje su u svojoj kuhinji spremile ukusne palačinke, te na licu mjesta kuhale vino, koje je itekako dobro došlo kao okrepljenje na ovim niskim temperaturama. Mladi iz Husina su pokazali kako se i u ovim zimskim uvjetima može kvalitetno zabaviti na otvorenom, te vjeruju da će njihov Snješko poživjeti dugo u proljeće.

Dalibor Vidović

Interesantno :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 12 vel 2012, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
ManInBlack je napisao/la:
Prelijepi Snješko Bijelić, kojeg je dva dana gradilo dvadesetak mladih iz Husina pored Tuzle, završen je na opće oduševljenje svih graditelja i mnogobrojnih prolaznika.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 030&type=3

Na samom početku, zamisao je bila da se izgradi Snješko visok 3-4 metra, ali u toku gradnje sa brojem graditelja porasle su i ambicije, tako da je na kraju njegova visina iznosila 5 metara. Snješko je dobio ime "Žare", po mladiću, koji je prilikom pada sa Snješka slomio ruku.

slika


Osim graditelja Snješka, ambijent su upotpunile i mlade sugrađanke, koje su u svojoj kuhinji spremile ukusne palačinke, te na licu mjesta kuhale vino, koje je itekako dobro došlo kao okrepljenje na ovim niskim temperaturama. Mladi iz Husina su pokazali kako se i u ovim zimskim uvjetima može kvalitetno zabaviti na otvorenom, te vjeruju da će njihov Snješko poživjeti dugo u proljeće.

Dalibor Vidović




Zare? Jedan kjafir medju njima, i on nastrada? :smijeh Smjestili mu.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 12 vel 2012, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Kolko znam u Husinu su kjafiri većina :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 12 vel 2012, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
MRSHO je napisao/la:
Kolko znam u Husinu su kjafiri većina :D


Imam rodbine na ovoj slici ako dobro vidim bez cvika.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 12 vel 2012, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
totem je napisao/la:
Zare? Jedan kjafir medju njima, i on nastrada? :smijeh Smjestili mu.


Objasni što je kjafir, nemam pojma što je to.

Husino mjesto ima starosjedilačko stanovništvo katoličke vjeroispovijesti, MZ Husino obuhvata i susjedno naselje Cerik, naseljeno bošnjacima.

par slika iz ovog mjesta

slika

slika

slika

slika

na njihovoj zemlji je izgrađeno i ovo
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

iako je glasilo kao komunističko mjesto, ljudi su ugrađivali križeve iznad vrata i u ono vrijeme

slika

i jedna od najljepših slika koje sam našao u njihovom albumu
slika

https://www.facebook.com/media/albums/?id=245271763030

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 12 vel 2012, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
predivno hvala MIB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 16 vel 2012, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lip 2010, 20:16
Postovi: 98
Lokacija: Soli
http://www.fst.ba/portal/index.php?option=com_k2&view=item&id=532%3Aoskvrnavljena-kapela-sv-ante-u-bukinju&Itemid=4

Oskrnavljena kapela sv. Ante u Bukinju

U noći sa 15. na 16. veljače dogodilo se skrnavljenje kapele sv. Ante u Bukinju. U protekloj godini ova kapela je obijana 17 puta. Iako su neki do sada smatrali da je meta bila katolička kapela u Bukinju zbog pridobijanja materijalne koristi počinitelja ipak ovaj 17 napad pokazuje cilj i namjeru istih. Naime, ovaj put su križevi u kapeli isprevrtani, misal je razderan i razbacan po podu. O samoj nanesenoj materijalnoj šteti još nemamo kompletan izvještaj jer uvid još uvijek traje. Izgleda da je počiniteljima bio cilj skrnavljenje kapele kako bi se tim činom odaslala poruka svećenicima kao i katoličkom puku da nisu dobro došli u ovome mjestu, u ovome gradu.

Napomenimo i to da je u protekle tri godine Franjevački samostan i župa sv. Petra i Pavla četiri puta bila na meti provala. U dva navrata su otuđeni novac i vrijedni predmeti dok su pod krinkom zadnjeg napada i provale pokradeni svi podaci naših župljana. Očito je netko želio imati koristi od tih podataka. Naravno, kako to kod nas biva nikakva naknada od počinitelja, premda je uhapšen, nije dobivena nazad. Nego je zadržan u zatvoru samo mjeseca dana premda je osuđen na tri mjeseca zatvora. Dotični je ubrzo nakon puštanja počinio isto tako krivično djelo provale na Franjevačkom samostanu na Bistriku (Sarajevo). Osim toga, u kapeli na Orašju počinjena su četiri krivična djela teške provale u protekle tri godine. Počinitelji do sada nisu otkriveni.

Premda netko želi poslati poruku fratrima i katolicima (hrvatima, talijanima, mađarima, slovencima i dr.) da nisu dobro došli u ovoj grad mi i dalje ističemo da ostajemo u ovome gradu, u ovoj zemlji i da ćemo se boriti jer Bosna i Hercegovina jest država i nas katolika.

Franjevački samostan Tuzla


Još jedan pokazatelj multi-kulti života u Tuzli! Strašno...

_________________
Još smo tu, još nas ima u inat svima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 17 vel 2012, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Županijski odbor HDZBiH Soli najoštrije osuđuje sedamnaestu provalu i skrnavljenje kapele sv. Ante u tuzlanskom naselju Bukinju.
Cijeli događaj nadilazi uobičajeni lopovluk jer se u sedamnaestoj provali i nije imalo nešto vrijedno ukrasti. No, s obzirom na pobacane križeve i razderani misal što je klasično skrnavljenje, sve upućuje na nakanu počinitelja da uvrijedi, ponizi i zaplaši vjernike i svećenike.

Skrnavljenje kapele u Bukinju, nažalost, samo je nastavak dugog niza nesmetanog devastiranja i obijanja katoličkih bogomolja i groblja u Tuzli, Čeliću, Lukavcu i Živinicama i Gradačcu.

Premda je bezmalo svaka katolička bogomolja napadnuta, ovdašnji predstavnici vlasti, izuzev lukavačkog časnog izuzetka, nisu našli ni elementarne pristojnosti i barem verbalno osudili takve napade.

Nezaustavljivi i, po svemu ispadne, sustavni napadi na katoličke vjernike i objekte, trebali bi biti veliko poniženje i uvreda i za tuzlansku i županijsku vlast, najprije za policiju kao ispruženu ruku te vlasti za oblast sigurnosti. Ako im mnoštvo napada na katoličku Crkvu, koju u Tuzli i Županiji čine skoro isključivo Hrvati, nije uvreda i poniženje, onda su lažno demokratični i multietnični. Zapravo, nisu demokratični i nisu multietnični, policija usto nije ni profesionalna, jer ne pokazuju volju i odlučnost da zaštite hrvatski narod u Tuzli i Tuzlanskoj županiji.

To što se pokoji puta uhvati „sitni lopov“ i s time se obmanjuje javnost o tobožnjoj učinkovitosti, samo govori o dosegu policije. Ista ta policija nikako da se sa „sitnog lopovluka“ uzdigne na razinu raskrinkavanja i zaustavljanja organiziranog uništavanja katoličkih bogomolja, da pronađe one koji stoje iza toga ili može biti nalogodavce.

Bez obzira na ovakvu očitu nebrigu vlasti za sigurnost građana bilo koje vjere i nacije, HDZ BiH Soli će nastaviti ohrabrivati Hrvate na ostanak na svome u Tuzli i Tuzlanskoj županiji i sudjelovanje u svim segmentima društvenog života. HDZBiH Soli podržava i poruku fratara Tuzle da „ostajemo u ovome gradu, u ovoj zemlji i da ćemo se boriti jer Bosna i Hercegovina jest država i nas Hrvata“.

ŽUPANIJSKI ODBOR HDZBIH SOLI
Mijo Krešić, predsjednik

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 17 vel 2012, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
ima nešto i u ovome, šta je krešić kao doministar sigurnosti poduzeo ?

17.02.2012.
Općina Tuzla - Saopštenje za javnost
Najstrožije osuđujemo vandalski čin napada na katoličku kapelu u Bukinju

Podijeli


Ne iznenađuje nas saopštenje predsjednika Županijskog odbora HDZ BiH Soli, gospodina Krešića, a u vezi sa još jednim, sedamnaestim po redu obijanjem katoličke kapele u Bukinju. Taj i svaki vandalski čin obijanja katoličkog, pravoslavnog ili muslimanskog objekta treba oštro osuditi i efikasno spriječiti.

Iznenađuje jedino to što se Mijo Krešić, dojučerašnji doministar sigurnosti BiH oglasio tek sada, kad više ne obavlja tu dužnost, a nikoga nije obavijestio o tome šta je kao doministar sigurnosti u Vijeću ministara BiH do sada uradio u vezi šesnaest prethodnih provala.

Tuzla je najmultikulturalnija sredina u Bosni i Hercegovini. U Tuzli živi od 15 do 20.000 Hrvata (jer je samo birača skoro 13.000). Tuzlanski Hrvati i katolici su među najzaslužnijim građanima za njegovanje tuzlanske multietičnosti i odbranu zajedničkog života i u Tuzli i u Bosni i Hercegovini. Tuzlanski franjevci su u ovom gradu duboko i iskreno poštovani i imaju zasluženi oreol zaštitnika cjelovitosti i državnosti Bosne i Hercegovine. Tuzlanski Hrvati i svi katolici prednjače u svojoj tolerantnosti. Tako je to stoljećima, a naročito u poslednjih devedeset godina, tj. od Husinske bune. Od Jure Keroševića, Ivana Markovića – Irca, do Željka Kneza, fra Petra Matanovića, fra Zdravka Anđića i drugih. Oduvijek tuzlanski Hrvati, bez HDZ-a, ne samo da štite sebe, nego i pripadnike drugih nacija u Tuzli. Tuzla je i hrvatski i srpski i bošnjački grad, grad svih Bosanaca i Hercegovaca. Sve kapele i crkve i džamije su kulturno i zajedničko naslijeđe svih nas i sve su to u Tuzli naše zajedničke svetinje.

Očekujemo od Ministarstva sigurnosti BiH, Federalnog MUP-a, MUP-a TK, tužiteljstva i drugih organa sigurnosti da pronađu počinitelje ovog gnusnog udara na multikulturalno biće Tuzle, optuže ih i nastrožije kazne. Ubuduće očekujemo od organa bezbjednosti veću zaštitu vjerskih objekata.



Predsjedavajuća Općinskog vijeća Nada Mladina

Zamjenik Predsjedavajuće Jozo Nišandžić

Općinski načelnik Jasmin Imamović
(tuzlarije.net)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 17 vel 2012, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Točno, isto sam se i ja zapitao o čemu to g.Krešić priča :D

No kakve veze ima Husinska Buna sa sadašnjim stanjem gdje fali preko 50% hrvata sa područja općine Tuzla, koji su otjerani ne puškom već podmuklom politikom iste te općinenske i kantonalne vlasti???

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 18 vel 2012, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lip 2010, 20:16
Postovi: 98
Lokacija: Soli
Jeste li pročitali komentare na Tuzlarijama vezane za ovu vijest? Rijetko tko da je osudio skrnavljenje kapelice ali su se svi uhvatili Mije Krešića i HDZ-a ko pijan plota... Tobože, sami smo krivi što nas nema u tuzlanskom kraju! A shvatio sam da čim se neka sredina počne hvaliti svojim multi-kulti odlikama, od tog multi-kulti u njoj nema ništa...

_________________
Još smo tu, još nas ima u inat svima...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO