HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 03:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 10 ožu 2011, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
ManInBlack je napisao/la:
Jeli ti poznato da je gotovo 50 % naselja u općini Tuzla sa hrvatskom većinom? Ako ne vjeruješ meni, pogledaj popis stanovništva za 91 godinu.

to je nekad bilo,vremena se mijenjaju.
Danas je dosta tih sela vecinski Bosnjacka ili mijesana tipa Husino.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 10 ožu 2011, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
zapovjednik je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
Jeli ti poznato da je gotovo 50 % naselja u općini Tuzla sa hrvatskom većinom? Ako ne vjeruješ meni, pogledaj popis stanovništva za 91 godinu.

to je nekad bilo,vremena se mijenjaju.
Danas je dosta tih sela vecinski Bosnjacka ili mijesana tipa Husino.

Ne baljezgaj, husino znam uzduz i poprijeko :) ja sam ti momkovao na husinu :)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 11 ožu 2011, 17:15 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
ManInBlack je napisao/la:
GRADOVRH, dobro došao.

Podatak koji sam iznio o broju blagoslovljenih domaćinstava je na osnovu informacija koje su objavljene na internetu (tuzlarije ili tuzlalive), a koji su se pozvali na izjave iz franjevačkog samostana. Ako imaš točan (istinit) podatak izvoli napiši ga. :) O razlozima ne primanja svećenika u kuću napisao sam iz iskustva mog susjedstva. Nije mi poznato da je netko iz bilo kojega drugog razloga odbio primiti svećenika, osim navedenoga, tako je i u susjednim mjestima gdje imam poznanika i rodbine. Iskreno ja podržavam te zabrane donošenje mrtvoga kući.

Usput baci pogled na vrh ove stranice i post koji je napisao markozzz: Župa Tuzla 5000 župljana to podijeliš sa prosječno 2 člana u jednom domaćinstvu, oduzmeš one koji su odbili primiti svećenika u kuću i one koji su odsutni..

O HDZ-u se da raspravljati, kažeš jedan vijećnik :klanjam , koliko se sjećam poslije rata je bilo više od 1 u svim općinama gdje žive hrvati, a vidim sada ima općina gdje nema niti jedan. U Tuzli je HDZ jedina hrvatska stranka koja ima vijećnika??? Ne znam zašto se hrvati iz općine Gradačac vežu za ŽO HDZ Soli, kada oni prirodno pripadaju posavini.

Koliko taj 1 vijećnik u općini Tuzla, može utjecati na donošenje odluka vezanih za razvoj hrvatskih naselja, radi li on išta ili samo ubire vijećnička primanja :aleale kao što je bio običaj zadnjih 14 godina? Tko je odgovoran za takav pad popularnosti HDZ-a? SDP kao glavni konkurent nije, jer on ima stalno biračko tijelo među hrvatima uglavnom onima koji su 'lijepo' živjeli za vrijeme tita, ostale stranke nemaju 3% potpore. Potencijalno biračko tijelo HDZ-a ostaje doma.

Hoće li žo HDZ soli učiniti nešto na svojoj promidžbi i pokušati vratiti povjerenje među hrvate? Hoće li ŽO HDZ Soli, javno uprijeti prstom u svoje članove koji su odgovorni za stanje u kakvom jest stranka i narod koji zastupa. Hoće li HDZ prepustiti mladim i ambicioznim ljudima vođenje stranke i strateških projekata od općeg hrvatskog interesa? Hoće li se HDZ riješiti članstva koje ima kriminalnu i ex-yu vojno-obavještajnu prošlost i pozadinu?

Ova su pitanja samo vrh ledenog brijega, na koja hdz (soli) treba naći odgovor i riješenje .

Jeli ti poznato da je gotovo 50 % naselja u općini Tuzla sa hrvatskom većinom? Ako ne vjeruješ meni, pogledaj popis stanovništva za 91 godinu.


Mladi se vraćaju, tko god je ostao bez posla u HR vratio se doma, kako RH čeka sudbina Grčke, broj povratnika biti će još veći. Istina povratak nije masovan, kao što je bio odlazak, ali ima nade, samo treba to politika prepoznati.


Ovi šinfejnovci misle da će im biti bolje ako Hrvatska bankrotira. :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 11 ožu 2011, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
divlja svinja je napisao/la:
Ovi šinfejnovci misle da će im biti bolje ako Hrvatska bankrotira. :sega


Vrijeme presipanja novca iz praznog u šuplje je prošlo. Ako HR i službeno bankrotira većina hrvata porijeklom iz BH može spakirati kufere.

i da sinn fein :) :herceg_bosna

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 12 ožu 2011, 21:16 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
ManInBlack je napisao/la:
zapovjednik je napisao/la:
to je nekad bilo,vremena se mijenjaju.
Danas je dosta tih sela vecinski Bosnjacka ili mijesana tipa Husino.

Ne baljezgaj, husino znam uzduz i poprijeko :) ja sam ti momkovao na husinu :)

nisi jedini,znam ga i ja.Danas je drugacije,danas je naselje mijesano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 13 ožu 2011, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
zapovjednik je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
Ne baljezgaj, husino znam uzduz i poprijeko :) ja sam ti momkovao na husinu :)

nisi jedini,znam ga i ja.Danas je drugacije,danas je naselje mijesano.

Nemaš ti pojma :) lupaš kao max po diviziji. U Husino se 'doselilo' ukupno 12 bošnjačkih obitelji, neki su kupili kuće neki naparvili, većina njh živi i radi negdje vani.

MZ Husino je je i prije bila miješano ;) jer tu je Cerik bošnjačko naselje i to sve ne mijenja stvar, buduće sjedište općine soli, će biti upravo u Husinu ;) :tt2

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 13 ožu 2011, 11:40 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
ManInBlack je napisao/la:
buduće sjedište općine soli,će biti upravo u Husinu

svaka cast na vidovitosti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 13 ožu 2011, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
zapovjednik je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
buduće sjedište općine soli,će biti upravo u Husinu

svaka cast na vidovitosti


Po tvojemu pisanju često pomislim da si srbin (možda genetski i jesi) i to ne kakav već onaj koji slijedi ideologiju Raškovića i Ćosića (gdje je god jedan srbin tu je srbija ), samo što je po tebi i tvojim jAranima, bošnjačko gdje je god doselio bošnjak, pa i u zapadnoj australiji, sjevernoj kanadi, pola švedske itd :)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 13 ožu 2011, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
zapovjednik je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
buduće sjedište općine soli,će biti upravo u Husinu

svaka cast na vidovitosti


Nije riječ o vidovitosti već o neminovnoj činjenici, težnji preko 20000 osoba čije nekretnine obuhvaćaju preko 50% općine Tuzla, kao i djelove susjednih općina. U BiH postoje općine sa daleko manjim brojem stanovnika nego što je hrvata u Tuzlanskom kraju, pa njihovo postojanje nitko ne dovodi u pitanje. Osnivanje novih općina ne brane ni aktualni zakoni u BiH, kao ni propisi EU i UN, stoga nema mjesta panici, ništa se neće raditi protivno navedenim propisima..

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 13 ožu 2011, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
ManInBlack je napisao/la:
zapovjednik je napisao/la:
svaka cast na vidovitosti


Nije riječ o vidovitosti već o neminovnoj činjenici, težnji preko 20000 osoba čije nekretnine obuhvaćaju preko 50% općine Tuzla, kao i djelove susjednih općina. U BiH postoje općine sa daleko manjim brojem stanovnika nego što je hrvata u Tuzlanskom kraju, pa njihovo postojanje nitko ne dovodi u pitanje. Osnivanje novih općina ne brane ni aktualni zakoni u BiH, kao ni propisi EU i UN, stoga nema mjesta panici, ništa se neće raditi protivno navedenim propisima..

Ti si potpuno u pravu ako ima bilo kakva mogucnost treba formirati opcinu.To je po mome misljenju jedan nacin da Hrvati ostanu svoji na svome.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 13 ožu 2011, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
ManInBlack je napisao/la:
zapovjednik je napisao/la:
svaka cast na vidovitosti


Nije riječ o vidovitosti već o neminovnoj činjenici, težnji preko 20000 osoba čije nekretnine obuhvaćaju preko 50% općine Tuzla, kao i djelove susjednih općina. U BiH postoje općine sa daleko manjim brojem stanovnika nego što je hrvata u Tuzlanskom kraju, pa njihovo postojanje nitko ne dovodi u pitanje. Osnivanje novih općina ne brane ni aktualni zakoni u BiH, kao ni propisi EU i UN, stoga nema mjesta panici, ništa se neće raditi protivno navedenim propisima..

Na tih 50% opstine Tuzle bi bilo minimum 60% Bosnjaka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 13 ožu 2011, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
ManInBlack je napisao/la:

Po tvojemu pisanju često pomislim da si srbin (možda genetski i jesi) i

Svaki Hrvat ili Bosnjak i jest Srbin bre,samo to oni ne znaju,svi se oni treba da vrate vjeri pradjedovskoj,tj.Pravoslavlju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 31 ožu 2011, 13:16 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/t ... p?id=41076

31.03.2011.
Županijski odbor HDZBiH Soli
Otvoreno pismo gospodinu Valentinu Inzku


Gospodine Inzko,
Ostali smo posve zatečeni proizvoljnim, u konačnici i neistinitim, konstatacijama navedenim kao Vaš odgovor na pitanje, a u sklopu Vašeg razgovora za Dnevni list, objavljenog 30. ožujka ove godine.

Ustvrdili ste, među ostalim, da „u TŽ ima između 15 i 20 tisuća Hrvata“, „oba HDZ-a su dobila svega nekoliko tisuća hrvatskih glasova“ te da „u hrvatskim selima u okolici Tuzle oko 80 posto Hrvata glasuje za SDP“.

Najprije reagiramo upravo na citirane izjave, ne bi li Vi pokušali shvatiti da nemate pravo i ne bi li barem djelomice u široj javnosti ispravili zbog toga iskrivljenu percepciju.

Hrvata u Tuzlanskoj županiji ima blizu 30 tisuća, a s pravom glasa oko 20 tisuća. Očekivano su se odazvali glasovanju proporcionalno općoj izlaznosti u županiji od oko 54 posto. To znači da je u Tuzlanskoj županiji u listopadu prošle godine glasovalo 10.800 Hrvata. Oba HDZ-a su dobila preko 7.000 glasova Hrvata, sve ostale stranke zajedno, uključujući i Vašeg favorita SDP, 3.800 glasova Hrvata. Takav omjer 2:1 u korist HDZ-a prvi je puta od rata ostvaren na prošlim izborima i mi smo ga, neka nam ne bude zamjereno, nazvali uvjerljivom pobjedom HDZ-a među hrvatskim narodom u Tuzlanskoj županiji!

Iz spomenutih parametara proizlazi da ste naprosto grubo promašili i kada ste ustvrdili da u hrvatskim selima u okolici Tuzle oko 80 posto Hrvata glasuje za SDP. Priznat ćete da bi to bila nemoguća matematika jednako kao što bi to uvidjeli kada bi ste, prije nego izgovorite javno, provjerili rezultate po već spomenutim selima: Od Obodnice Gornje i Brežaka do Husina i Par Sela. Dvadesetak ih je.

U drugom dijelu reagiranja, izazvanog baš zbog „do zla Boga“ otrcane i nikako odgovarajuće percepcije da je Hrvatima SDP-ovske Tuzle i multietničke Tuzlanske županije „k´o bubregu u loju“ spram položaja nekih drugih na drugim mjestima, „otkrit“ ćemo Vam na čemu je HDZBiH ostvario velebnu izbornu pobjedu među Hrvatima Tuzlanske županije. Tako ćete i spoznati što je ovdašnjim Hrvatima „na srcu“.

Poručivali smo, dakle, hrvatskim biračima:
- BiH je naša domovina. BiH nije samo domovina SDP-a i Bošnjaka. U BiH Hrvati moraju biti jednakopravan i konstitutivan narod s druga dva, a u Federaciji postati ravnopravni s Bošnjacima.

- Hrvati Tuzlanske županije žive na svome i žele tu ostati, na svojoj djedovini. Hrvati čine multietničnost Tuzle i Županije, a ne Bošnjaci. Bez Hrvata neće biti multietničnosti. Hrvati žele graditi županiju i u njoj konzumirati ustavna prava. Nitko nam neće krojiti situaciju obespravljenosti i nevažnosti da se moramo seliti i prodavati 64 posto privatnog grunta tuzlanske općine.

- Hrvata mora biti u općinskim i županijskim tijelima vlasti i javnim ustanovama i poduzećima i to onako kako je propisao Dayton. Ne može ostati da je u administraciji Gradačca na 100 mjesta 100 Bošnjaka. Ne može biti da je Hrvata nula u Gradačcu i to pored živog visokog predstavnika. Pisali smo i 100 puta zapomagali kod visokog predstavnika da to promijeni, a on ništa. Tražit ćemo i dalje.

- Uvjeravali smo Hrvate da će visoki predstavnik, kada već neće tolerantna SDP-ova vlast, „pogurati“ da se i u tuzlanskoj administraciji uposle Hrvati. Ne može biti da u tuzlanskim javnim poduzećima s čelnih mjesta Hrvati nestaju kao pokošeni. Probat ćemo isposlovati da od oko 100 takvih poduzeća u županiji u barem dva, tri ostanu Hrvati što se nekako drže. Probat ćemo politički djelovati da se i u drugim općinama barem netko od Hrvata zaposli. Da ne bude u svima kao u Gradačcu 100:0.

- Ne može ostati da je od 90 državnih škola u Županiji u samo jednoj ravnatelj Hrvat. Pa to nema nigdje, gospodo birači, kamoli u Tuzlanskoj županiji.

- Postavljali smo i pitanje kako se dogodilo da djeca od 20 tisuća Hrvata s pravom glasa ne mogu faktički naučiti hrvatski jezik u javnim školama u Tuzlanskoj županiji. Znamo da ne mogu naučiti jer nemaju od koga i jer nemaju po čemu. Pokušat ćemo isposlovati promjenu u resornom županijskom ministarstvu u kojemu više od 10 godina nema niti jednog Hrvata.

- Kompromisima s drugim strankama ćemo nastojati da se po prvi puta dogodi da predsjedatelj županijske Skupštine bude Hrvat, ili nebošnjak, ako će već premijer biti Bošnjak. Pa da se makar jednom doživi barem teatralna demokracija u multietničnoj županiji. Ako ne bude tako, bit će to ružna poruka Hrvatima, jednaka kakva se dogodila u općinskim vijećima Gradačca i Srebrenika, a ranije u Lukavcu i Živinicama.

Gospodine Inzko,
Nabrojali smo samo glavne izborne teze iz skupine nacionalne ravnopravnosti koje smo ponudili biračima i zbog kojih nam je dvije trećine Hrvata u Tuzlanskoj županiji dalo povjerenje. Razumjeli smo da Hrvati Tuzlanske županije upravo to žele i da im smeta što upravo većinu pobrojanog nemaju.

Priznajemo, vjetar nam je u leđa dao i sam SDP tako se svih prošlih godina besprizorno maćehinski odnoseći prema pitanju Hrvata i skoro pa s gađenjem zaobilazeći rješenje bilo kojeg problema u hrvatskim selima. To su ljudi, vjerujte, prepoznali i nisu pristali ponovno nasjesti na SDP-ovo licemjerje i laži.

Ako ste mislili drukčije, u zabludi ste. U zabludi ste i ako mislite da će HDZBiH Soli odustati od izbornog obećanja. Također ste u zabludi ako mislite da će se rastočiti jedinstvo hrvatskog naroda u BiH.

Gospodine Inzko,
Možete prihvatiti činjenice i uvažiti jedinstvenu izbornu volju hrvatskog naroda u BiH, samim time i u Tuzlanskoj županiji. Tako bi ste pomogli i Hrvatima i drugim narodima i državi Bosni i Hercegovini.

Možete i kriviti činjenice ili ih od „krivog“ uzimati i krivo ih, svjesno ili nesvjesno, izvoditi. U tome slučaju ćete samo dodatno otežavati ionako težak život svima u Bosni i Hercegovini.

Vjerujemo da ćete spoznati osobni i dužnosnički propust u Dnevnom listu glede Hrvata Tuzlanske županije i ispraviti ga.

S poštovanjem,

Mijo Krešić, predsjednik ŽO HDZBiH Soli


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 01 tra 2011, 11:28 
Offline

Pridružen/a: 31 ožu 2011, 10:41
Postovi: 2
Želim da Vas obavijestim da u Tuzli živi 65% Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 01 tra 2011, 11:29 
Offline

Pridružen/a: 31 ožu 2011, 10:41
Postovi: 2
Travanjnjnjnjnjnjnjj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 01 tra 2011, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
D3nis je napisao/la:
Želim da Vas obavijestim da u Tuzli živi 65% Hrvata.


A ovo nije šala, U Tuzli Hrvati imaju grunt na 65% općine ;)

ps, ne primamo pacijente :)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 28 srp 2011, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ivica Kovačević, novi predsjednik Općinskog odbora HDZBiH Tuzla


U sklopu provedbe unutarstranačkih izbora, u Tuzli je konstituiran novi saziv Općinskog odbora Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Tuzla. Za predsjednika Odbora jednoglasno je izabran Ivica Kovačević, profesor povijesti.

slika



Gospodin Kovačević je predsjednik Komisije za mlade, obrazovanje i sport Općinskog vijeća Tuzla. Posljednje tri godine obnašao je dužnost glavnog i odgovornog urednika Hrvatskog Glasnika, mjesečnika HKD „Napredak“ Glavna podružnica Tuzla. U posljednjem je mandatu bio član Predsjedništva Mladeži HDZBiH, a u dva je mandata bio predsjednik Općinskog odbora Mladeži HDZBiH Tuzla.

- Posve se odgovorno prihvaćam obveze predsjednika Općinskog odbora HDZ BiH Tuzla, svjestan svih političkih izazova koji predstoje. Glavni nam je cilj graditi Općinu Tuzla kao mjesto življenja po mjeri svih njezinih građana, te na taj način izboriti ostanak Hrvata u gradu Tuzli i cijeloj županiji i osigurati Hrvatima punu ravnopravnost. Vrata Stranke su i u narednom periodu otvorena svima onima koji svojim prijedlozima misle i žele graditi bolju budućnost na zadovoljstvo svih ljudi koji ovdje žive, kazao je Kovačević. Smatra da je izbor novih ljudi u Općinski odbor HDZBiH Tuzla, oslanjajući se na snagu mladeži i žena te uz odgovarajuću mjesnu zastupljenost predstavnika članstva, potvrda transformacije Stranke te da će na taj način novi Općinski odbor u budućnosti moći kvalitetno odgovoriti svim kušnjama.

Za potpredsjednike Općinskog odbora HDZBiH Tuzle izabrani su Jasminka Mijatović, Marko Tomić i Zvonimir Banović, a za tajnika Danijel Nikolić
...................................................
Spoj mladosti i pameti preuzima stranku. Počinje mi se sviđati stranka :zubati

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 29 srp 2011, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
ManInBlack je napisao/la:
U sklopu provedbe unutarstranačkih izbora, u Tuzli je konstituiran novi saziv Općinskog odbora Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Tuzla. Za predsjednika Odbora jednoglasno je izabran Ivica Kovačević, profesor povijesti.

Dobra naznaka. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 03 ruj 2011, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Citat:
Mijo Krešić, zamjenik ministra sigurnosti BiH, ponovno je izabran za predsjednika Županijskog odbora Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Soli.

- Zadobiveno povjerenje razumijevam kao potvrdu uspješnosti rada Županijskog odbora u prošle četiri godine u kojima smo HDZBiH u Tuzlanskoj županiji, snagom iskrenih i poštenih namjera te reorganizacijom stranačke strukture, prometnuli u lidera unutar hrvatskog naroda. Takav je pristup okrunjen prošle godine, najboljim poslijeratnim izbornim rezultatom HDZBiH u Tuzlanskoj županiji - kazao je Krešić.

To što je, uz predsjednika, jednoglasno izabrano i Predsjedništvo Županijskog odbora, za Krešića je nedvojben pokazatelj da unutar HDZBiH u Tuzlanskoj županiji postoji jedino snažno suglasje, i ništa više.

- Odlučnost će nam biti nužna i pred novim izazovima. Primjerice, ubrzo ćemo zatražiti reorganizaciju Vlade Tuzlanske županije. Naprosto je neodrživo da u njoj nema predstavnika koje su izabrali Hrvati kao konstitutivni narod. Usto, već se pokazalo da oni koje su drugi izabrali nisu u stanju pobrinuti se i za interes Hrvata - poručio je Krešić.

Na konstituirajućoj sjednici, uz predsjednika Miju Krešića, izabrano je i Predsjedništvo Županijskog odbora HDZBiH Soli: Jasminka Mijatović, Ivo Paradžiković, Rado Pejić (dopredsjednici), Božo Antunović (tajnik), Marjan Šimić (rizničar), a po funkciji su članovi Predsjedništva Jadranka Pavlić (predsjednica Županijskog odbora Udruge Kraljica Katarina Kosača HDZBiH Soli) i Željko Tomić (predsjednik Županijskog odbora Mladeži HDZBiH Soli).

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 19 lip 2012, 13:03 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2012, 12:58
Postovi: 5
http://hdzbihsoli.ba/uspostava-prijatel ... ativa.html

Sukladno članku 201. Poslovnika o radu Skupštine Tuzlanskog kantona, zastupnik Mijo Krešić je podnio inicijativu:

Koje aktivnosti su do sada učinjene kada je u pitanju uspostava prijateljskog okruženja oko Termoelektrane Tuzla. Na koji način se vrši eksproprijacija zemljišta (otimačina), kada je u pitanju uspostava šljakišta Jezero 2 za potrebe Termoelektrane?

Što županijske i općinske vlasti planiraju poduzeti da bi se zaštitio interes građana koji žive u neposrednom okruženju TE i život učini životom dostojna čovjeku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 19 lip 2012, 13:05 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2012, 12:58
Postovi: 5
http://hdzbihsoli.ba/mjesne-zajednice-o ... ozaju.html

U organizaciji Općinskog odbora Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine Tuzla održana je Javna tribina pod nazivom „Položaj mjesne samouprave u Općini Tuzla". Povod za održavanje tribine je veliko nezadovoljstvo građana trenutačnim statusom koji mjesna zajednica ima u strukturi Općine Tuzla. Naime, mjesna zajednica je kao mjesna samouprava danas u potpunosti marginalizirana i apsolutno ne može odgovoriti zahtjevima koje pred nju postavljaju građani u naseljenim mjestima na području naše općine.

Na tribini su sudjelovali članovi savjeta mjesnih zajednica Općine Tuzla, vijećnici u Općinskom vijeću Tuzle, predstavnici nevladinih udruga i ostali zainteresirani građani. Uvodničari su bili diplomirani pravnici Rado Pejić, dopredsjednik Županijskog odbora HDZBiH Soli i vijećnik u Općinskom vijeću Tuzle, Jasminka Mijatović, dopredsjednica Općinskog odbora HDZBiH Tuzla i Zvonimir Banović, dopredsjednik Općinskog odbora HDZBiH Tuzla.
Nakon izlaganja uvodničara i javne rasprave koja je uslijedila, svi sudionici tribine su se složili da je trenutačno stanje nepodnošljivo i da su promjene hitne i nužne. Zaključeno je da mjesne zajednice djeluju bez statuta čime praktično djeluju na rubu zakonitosti. Jednako tako, po pitanju odlučivanja i financiranja nemaju nikakvih ovlasti, već je sve svedeno na dobru volju pojedinaca u nadležnim općinskim službama što je dovelo do velike zapuštenosti putne, komunalne infrastrukture i svakog drugog vida društvenog života čime se spriječava ravnomjeran razvoj Općine Tuzla. Upravo su razlike i nesrazmjer u razvoju grada i prigradskih mjesnih zajednica na poseban način potcrtane od svih sudionika rasprave.
Također je ukazano na pozitivne primjere u susjednim općinama (Lukavac, Kalesija, Čelić, Srebrenik, Gradačac...) koje su mnogo bolje iskoristile postojeći zakonski okvir i učinile mjesnu samoupravu onim što bi ona u stvarnosti i trebala biti tj. servisom svojih građana, a što nije slučaj na našoj općini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 19 lip 2012, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68249
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sad je i HDZ postao prihvatljiv partner SDP-u u Tuzli.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 19 lip 2012, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Vidim GO Soli moje stranke napreduje velikim koracima.
Zahtjevati formiranje općine Soli, što prije tim bolje.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 20 lip 2012, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2012, 12:58
Postovi: 5
Svi koji se nalaze izvan BiH, a imaju osobnu iskaznicu u BiH bilo bi dobro da se registriraju za naredne lokalne izbore i onima koji su odlučili ovdje ostati pomognu da ostavre svoj politički subjektivitet u Tuzli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Raste broj članova HDZ-a u Tuzli
PostPostano: 11 ruj 2012, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Citat:
OO HDZ BiH Tuzla - priopćenje
Nikad jači HDZ BiH u Tuzli, prilaze mu i nezadovoljni Tuzlaci iz vladajućih stranaka

slika

Svečanom akademijom u prepunoj Kristalnoj dvorani Hotela Tuzla, HDZ BiH Tuzla obilježio je XXII. obljetnicu utemeljenja Stranke u Tuzli te je predstavio svoje kandidate za Općinsko vijeće Tuzle na predstojećim lokalnim izborima u BiH. Na skupu je bilo visoko izaslanstvo HDZ BiH predvođeno predsjednikom Draganom Čovićem te izaslanstvo HDZ Republike Hrvatske predvođeno članom Predsjedništva Pericom Ćosićem.

slika

- U izbornu smo kampanju ušli s velikim optimizmom i sa zacrtanim visokim ciljevima. Osnažit ćemo utjecaj HDZ BiH u Općinskom vijeću i u mjesnim zajednicama, u narednom sazivu imat ćemo tri vijećnika u Vijeću i najmanje sedam predsjednika mjesnih zajednica u Općini, poručio je Ivica Kovačević, nositelj liste HDZ BiH za Općinsko vijeće Tuzle.

Svoj optimizam Kovačević temelji na reakcijama s terena, kada HDZ-u, kako je kazao, uz angažman članova, simpatizera i vjernih birača, prilazi veliki broj Tuzlaka nezadovoljnih politikama drugih, prije svega vladajućih stranaka.

Kandidate s liste HDZ BiH predstavio je kao vrijedne, predane i obiteljske ljude, bez ijedne afere iza sebe, svjesne svoga nacionalnoga identiteta i jednako tako izraženog domoljubnog osjećaja za Bosnu i Hercegovinu sa senzibilitetom za sve različitosti kojima odiše cijela BiH, pa tako i Tuzla.

slika

Kada uđu u Općinsko vijeće Tuzle HDZ-ovi kandidati vodit će odgovornu, a ne populističku politiku te će istinski zastupati interese sviju sugrađana. Djelovat će konstruktivno bez obzira bili dio pozicije ili opozicije. Insistirat će na ravnomjernom ulaganju proračunskih sredstava u sve dijelove općine. Zalagat će se na jačanju i razvijanju mjesne samouprave te na jačanju pravnog statusa mjesnih zajednica.

- Ne mogu i ne smiju postojati građani prvog i drugog reda, ne mogu i ne smiju postojati mjesne zajednice prvog i drugog reda, poručio je HDZ-ov nositelj liste.

Po sudu HDZ BiH nedopustivo je što je Tuzla, po ocjenama Centra civilnih inicijativa, prema objektivnoj kvaliteti života tek na 9. mjestu od 14 općina i gradova. Ispred su Široki Brijeg, Banja Luka, Novo Sarajevo, Mostar, Zenica, Bihać, Travnik i Bijeljina. Za osudu je i što je Tuzla danas grad bez dnevne ili tjedne novine, grad s uništenim sportom, bez dobrog stadiona, bez multikina, s kazalištem koje prokišnjava kod malo jače kiše, grad kulturnog siromaštva sa sve većim brojem nezaposlenih, grad urbanističkog kaosa i divlje gradnje. Tuzla je grad koji se zaduži za 7 milijuna KM na uređenje užeg centra grada, dok ljudi izvan tog centra bezmalo umiru od žeđi, žive bez vode i kanalizacije s uništenom infrastrukturom. O nikakvoj infrastrukturi u prigradskim naseljima, moglo bi se dugo nabrajati. Nažalost, izgleda se sve radi i da jedini tuzlanski premijerligaš, Zrinski iz Ljubača, preseli u niži rang. Kuglači iz Ljubača nikako da dobiju godinama obećavanu kuglanu.

slika

- S ovakvim izbornim programom i s ovakvim kandididatima HDZ BiH će i u narednom razdoblju ostati najjača snaga među tuzlanskim Hrvatima te jamac multietničnosti našega grada i cijele Tuzlanske županije, poručio je Ivica Kovačević, nositelj liste HDZ BiH za Općinsko vijeće Tuzle.

Potporu kandidatima HDZ BiH u Tuzlanskoj županiji dao je i predsjednik dr.Dragan Čović čvrsto stajući iza županijske organizacije Soli te iskazujući spremnost HDZ-a podržati bilo koju opciju u BiH koja će ju prihvatiti kao državu po mjeri hrvatskog naroda, a time i svakoga građanina, europsku Bosnu i Hercegovinu u kojoj su svi apsolutno ravnopravni.

slika

Na obilježavanju 22. obljetnice HDZ BiH u Tuzli i Tuzlanskoj županiji govorili su i nositelji lista HDZ BiH: Dr. Saša Cirger u Živinicama, Marijan Šimić u Gradačcu, Jozo Tunjić u Lukavcu, Vesna Veselčić u Srebreniku i Vinko Pavlović u Čeliću.

Odjel za informiranje OO HDZ BiH Tuzla


_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 106 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO