HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 26 stu 2010, 14:51 
Offline

Pridružen/a: 15 stu 2010, 22:54
Postovi: 17
Johnny Reb je napisao/la:
Upravo sam se registrirao na ovaj forum, pa eto ovo mi je i prvi post.
Što se tiče položaja Hrvata u Tuzli, mogu samo reći da je katastrofalan. Nama Hrvatima su sva vrata zatvorena, čim se izjasnimo o svojoj nacionalnoj pripadnosti. Doduše to je i krivica nas samih jer se nemali broj Hrvata u Tuzli se deklarira kao "bosanci katolici" (što mogu vidjeti po svojim prijateljima). A sigurno je i to posljedica straha koji imaju kad se izjasne o svojoj nacionalnosti. Meni osobno se smučio život u Tuzli nakon utakmice 2008. između Hrvatske i Turske, poslije velikog slavlja na ulicama grada koje je priređeno u čast pobjede "braće sa Bosfora". Tad smo se svi mogli uvjeriti što naši susjedi misle o nama. Jednom rečenicom mi smo "Vlasi" na "turskoj zemlji". Ali svi oni zaboravljaju da su Hrvati bili tu mnogo prije nego što su Turci okupirali Bosnu. I onda im je svima čudno kad govorim svojim maternjim jezikom - hrvatskim, kad kažem da navijam za Zrinjski iz Mostara, kad obučem hrvatski dres na rekreaciju, kad navijam za Hrvatsku u nogometu, košarci, rukometu itd. itd. A mogu tek misliti kako je Srbima koji žive u Tuzli, oni su u još gorem položaju s obzirom na sav ovaj "šljam" što se slio u Tuzlu nakon rata iz Podrinja... Danas je normalno u Tuzli proći u majici sa turskom zastavom, ali kad prođete u hrvatskom dresu svi gledaju u vas ko da ste pali s Marsa. Na samom Pravnom fakultetu, na kojem studiram vlada strašna odbojnost prema svima koji kažu za sebe da nisu Bošnjaci ili "bosanci" (ne uključujući studente iz Palestine). Sama literatura povijesnih predmeta je katastrofalna (čista agitacija i propaganda), pa me i ne čudi zašto se studenti Hrvati srame svog podijetla i naroda, a meni se osobno gadi da to čitam...
I riječ po riječ, odoh i ja preopširno, ali nažalost i ovo je malo da se opiše trenutna situacija u kojoj se nalaze Hrvati Tuzle...

ne znam od cega da pocnem, malo je stariji post ali mozda ces da dodjes opet. Sva vrata vam nisu zatvorena, studiras pravo covjece, kako to, imam i ja prijatelje hrvate, svi oni imaju neko ime, nema potrebe ni da neko kaze da je hrvat, ali i ako kaze nemam nista protiv. Smucio ti se zivot u Tuzli nakon utakmice 2008 e meni se nije smucio zivot tu iako si i ti bas tu negdje a navijas za zrinjski, hrvatsku u nogometu, kosarci, rukometu itd. itd.GODINAMA i nisi jedini
jedno pitanje za hrvate iz tuzle, jel mozete ostavljati komentare na vasem poskoku? ja ne mogu, bas su bezobrazni, zakljucaj i pokrij se-tako mi to izgleda, ali sta je sa vama hrvatima ako i vi ne mozete?? ne misle oni nesto posebno na vas


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 26 stu 2010, 15:10 
Offline

Pridružen/a: 15 stu 2010, 22:54
Postovi: 17
LEGIONAR je napisao/la:
Da želio sam istaći i sljedeće da u Tuzli broj uposlenih Hrvata u državnim institucijama trenutačno iznosi 2,6%, gledajuć da je Hrvata u Tuzli 1991 živjelo oko 30% to predstavlja direktnu segregaciju Hrvata ...Niti u jednoj osnovnoj i srednjoj školi na cijeloj Tuzlanskoj Županiji niti jedan direktor nije Hrvat, pa niti zamijenik...U Tuzli je otvoren odsjek Turskog jezika i književnosti sa ciljem da se proizvede kadar profesora Turskog jezika te da se u osnovne i srednje škole uvede Turski jezik kao obvezan...A nisu dopustili na inicijativu HDZ-a BiH da se otvori odsjek Hrvatskog jezika i književnosti.Situacija u Tuzli sa nacionalnog aspekta je gora nego za vrijeme rata jer se mržnja prema Hrvatima sve više izražava!!

danas je u tuzli ostalo mislim oko 70% hrvata od tih 30% 1991, u mojoj osnovnoj skoli direktor nije bio hrvat, bila je hrvatica, uciteljica u osnovnoj mi je bila hrvatica, na faksu isto imam profesore hrvate, srbe, to i ne gledam vise sta je ko, boli me neka stvar za tim, ali opet ako mislis da ste vi ugrozeni i ja to isto mislim za bosnjake, uvijek me neki hrvat zeli ...... ili mi se to samo cini, uvijek mi trazi nesto vise, trazi mi neke sitnice samo da me..opet kazem mozda mi se to cini samo, ne zna on da sam ja bosnjak, na osnovu ime-prezime to ne moze zakljuciti nikako
nisam do sad cuo da neko planira uvesti turski jezik u osnovne i srednje skole, mislim da za tim i nema potrebe, uci se engl ili njem, ali opet nije lose da nasa djeca poznaju i turski, sto da ne, sta ce ti hrvatski vec ga znas :bih


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 26 stu 2010, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
bibi je napisao/la:
jedno pitanje za hrvate iz tuzle, jel mozete ostavljati komentare na vasem poskoku? ja ne mogu, bas su bezobrazni, zakljucaj i pokrij se-tako mi to izgleda, ali sta je sa vama hrvatima ako i vi ne mozete?? ne misle oni nesto posebno na vas


Jedno pitanje za bošnjake, jel možete ostavljati komentare na vašem sa-x? Ja ne mogu, baš su bezobrazni, zaključaj se i pokrij se - tako mi izgleda, ali što je sa vama bošnjacima ako i vi ne možete? Ne misle li oni nešto posebno za vas?

P.S. Ako si iz Tuzle što si ne kupiš kakvu tipkovnicu sa kvačicama? Ovako bi netko mogao pomislti da tipkaš iz Frankfurta na Majci.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 26 stu 2010, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lip 2010, 20:16
Postovi: 98
Lokacija: Soli
bibi je napisao/la:
ne znam od cega da pocnem, malo je stariji post ali mozda ces da dodjes opet. Sva vrata vam nisu zatvorena, studiras pravo covjece, kako to, imam i ja prijatelje hrvate, svi oni imaju neko ime, nema potrebe ni da neko kaze da je hrvat, ali i ako kaze nemam nista protiv. Smucio ti se zivot u Tuzli nakon utakmice 2008 e meni se nije smucio zivot tu iako si i ti bas tu negdje a navijas za zrinjski, hrvatsku u nogometu, kosarci, rukometu itd. itd.GODINAMA i nisi jedini
jedno pitanje za hrvate iz tuzle, jel mozete ostavljati komentare na vasem poskoku? ja ne mogu, bas su bezobrazni, zakljucaj i pokrij se-tako mi to izgleda, ali sta je sa vama hrvatima ako i vi ne mozete?? ne misle oni nesto posebno na vas


Pa redovan sam ja tu. Nemoj to da te brine. Pravo studiram jer sam se sam za to izborio i to jedva, jer ne možeš doći na red od silnih obitelji šehida podrijetlom iz Podrinja. Da ne govorim o studentima iz paradržava poput Palestine. Ako ti je tata u Hamasu ili Fatahu, odmah upadaš na fax, ništa te ne pitaju... A to što ti imaš protiv Zrinjskog, Hrvatske nogometne reprezentacije je očito kompleks jer se jadna Bosna i Hercegovina nikad nigdje nije plasirala, niti će u dogledno vrijeme. A drma vas i kriza identiteta, palite se na srednjovjekovnu bosansku državu, Tvrtka, Bana Kulina i ekipu, a u isto vrijeme branite Osmansko carstvo i slavite pobjedu Turaka na Kosovu polju. Ma bravo! :smajl007
A što se tiče poskoka i sličnih portala, izbjegavam komentiranje jer se bez potrebe razvijaju diskusije koje nikamo ne vode.

BiH - Bog i Hrvati!
:herceg_bosna

_________________
Još smo tu, još nas ima u inat svima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 27 stu 2010, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
bibi je napisao/la:
danas je u tuzli ostalo mislim oko 70% hrvata od tih 30% 1991, u mojoj osnovnoj skoli direktor nije bio hrvat, bila je hrvatica, uciteljica u osnovnoj mi je bila hrvatica, na faksu isto imam profesore hrvate, srbe, to i ne gledam vise sta je ko, boli me neka stvar za tim, ali opet ako mislis da ste vi ugrozeni i ja to isto mislim za bosnjake, uvijek me neki hrvat zeli ...... ili mi se to samo cini, uvijek mi trazi nesto vise, trazi mi neke sitnice samo da me..opet kazem mozda mi se to cini samo, ne zna on da sam ja bosnjak, na osnovu ime-prezime to ne moze zakljuciti nikako
nisam do sad cuo da neko planira uvesti turski jezik u osnovne i srednje skole, mislim da za tim i nema potrebe, uci se engl ili njem, ali opet nije lose da nasa djeca poznaju i turski, sto da ne, sta ce ti hrvatski vec ga znas :bih


Znaš kako se ono po bosanski kaže: jedno je misliti (sra**), a drugo je znati. U tuzlanskom kraju stalno živi oko 30% hrvata od prijeratnog stanja, uglavnom su to starci, njihova djeca i unuci žive i rade izvan BiH polako puštaju korijene u Zagrebu, Ivanić gradu, Kaštelama, Splitu, Trogiru i Čiovu, Zadru, Rijeci i Puli.. Nadu još pruža podatak da rijetko tko od njih prodaje svoju djedovinu i kuće. Kao što sam već ranije napisao, odselili su iza 2000 godine.. a zašto, to upitajte sami sebe.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 27 stu 2010, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 15 stu 2010, 22:54
Postovi: 17
Bobovac je napisao/la:
bibi je napisao/la:
jedno pitanje za hrvate iz tuzle, jel mozete ostavljati komentare na vasem poskoku? ja ne mogu, bas su bezobrazni, zakljucaj i pokrij se-tako mi to izgleda, ali sta je sa vama hrvatima ako i vi ne mozete?? ne misle oni nesto posebno na vas


Jedno pitanje za bošnjake, jel možete ostavljati komentare na vašem sa-x? Ja ne mogu, baš su bezobrazni, zaključaj se i pokrij se - tako mi izgleda, ali što je sa vama bošnjacima ako i vi ne možete? Ne misle li oni nešto posebno za vas?

P.S. Ako si iz Tuzle što si ne kupiš kakvu tipkovnicu sa kvačicama? Ovako bi netko mogao pomislti da tipkaš iz Frankfurta na Majci.

za koje bosnjake? mi iz tuzle mozemo, nemam se sta zakljucati i pokriti se, niti bilo ko drugi, ako ti ne mozes komentarisati pa nije uredu, samo meni se nikad nisu tamo ni citali komentari, uvijek kad otvorim tu je neki srbin ili hrvat sa provokacijama, pa i ne obracam paznju na to. A bosnjaci misle na svoje, vidim i kako vi mislite na svoje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 27 stu 2010, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Vama su sve provokacije što ne godi vašem umu. Često su te provokacije gola istina, koja para uši.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 27 stu 2010, 18:39 
Offline

Pridružen/a: 15 stu 2010, 22:54
Postovi: 17
Johnny Reb je napisao/la:
bibi je napisao/la:
ne znam od cega da pocnem, malo je stariji post ali mozda ces da dodjes opet. Sva vrata vam nisu zatvorena, studiras pravo covjece, kako to, imam i ja prijatelje hrvate, svi oni imaju neko ime, nema potrebe ni da neko kaze da je hrvat, ali i ako kaze nemam nista protiv. Smucio ti se zivot u Tuzli nakon utakmice 2008 e meni se nije smucio zivot tu iako si i ti bas tu negdje a navijas za zrinjski, hrvatsku u nogometu, kosarci, rukometu itd. itd.GODINAMA i nisi jedini
jedno pitanje za hrvate iz tuzle, jel mozete ostavljati komentare na vasem poskoku? ja ne mogu, bas su bezobrazni, zakljucaj i pokrij se-tako mi to izgleda, ali sta je sa vama hrvatima ako i vi ne mozete?? ne misle oni nesto posebno na vas


Pa redovan sam ja tu. Nemoj to da te brine. Pravo studiram jer sam se sam za to izborio i to jedva, jer ne možeš doći na red od silnih obitelji šehida podrijetlom iz Podrinja. Da ne govorim o studentima iz paradržava poput Palestine. Ako ti je tata u Hamasu ili Fatahu, odmah upadaš na fax, ništa te ne pitaju... A to što ti imaš protiv Zrinjskog, Hrvatske nogometne reprezentacije je očito kompleks jer se jadna Bosna i Hercegovina nikad nigdje nije plasirala, niti će u dogledno vrijeme. A drma vas i kriza identiteta, palite se na srednjovjekovnu bosansku državu, Tvrtka, Bana Kulina i ekipu, a u isto vrijeme branite Osmansko carstvo i slavite pobjedu Turaka na Kosovu polju. Ma bravo! :smajl007
A što se tiče poskoka i sličnih portala, izbjegavam komentiranje jer se bez potrebe razvijaju diskusije koje nikamo ne vode.

BiH - Bog i Hrvati!
:herceg_bosna

"silne obitelji sehida iz podrinja" imaju vece pravo i od mene, kod mog upisa bilo 2 ispred mene, isto bodova, ali oni imaju prednost, takav zakon. Nemam ja nista protiv zrinjskog, hrvatske, boli me neka stvar za tim, ali ti imas protiv turske, cak protiv jadne bih u kojoj zivis, studiras, pa ces sutra mozda da trazis nekog posla, a onda kazes jooj nema, iskreno jel ti treba dati?? Mene ne drma nikakva kriza, kakav tvrtko, ban kulin, osmansko carstvo, pobjeda turaka, gdje si cuo tu pricu u tuzli?
na poskoku nema komentiranja za tebe ko sto nema ni za mene, eto i onaj kaze nema ni za njega na saxu, ali nije to toliko ni vazno, kad neko u glavi nije sav svoj bolje da ne komentarise, poskok, sax nije ni bitno gdje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 27 stu 2010, 18:56 
Offline

Pridružen/a: 15 stu 2010, 22:54
Postovi: 17
ManInBlack je napisao/la:
bibi je napisao/la:
danas je u tuzli ostalo mislim oko 70% hrvata od tih 30% 1991, u mojoj osnovnoj skoli direktor nije bio hrvat, bila je hrvatica, uciteljica u osnovnoj mi je bila hrvatica, na faksu isto imam profesore hrvate, srbe, to i ne gledam vise sta je ko, boli me neka stvar za tim, ali opet ako mislis da ste vi ugrozeni i ja to isto mislim za bosnjake, uvijek me neki hrvat zeli ...... ili mi se to samo cini, uvijek mi trazi nesto vise, trazi mi neke sitnice samo da me..opet kazem mozda mi se to cini samo, ne zna on da sam ja bosnjak, na osnovu ime-prezime to ne moze zakljuciti nikako
nisam do sad cuo da neko planira uvesti turski jezik u osnovne i srednje skole, mislim da za tim i nema potrebe, uci se engl ili njem, ali opet nije lose da nasa djeca poznaju i turski, sto da ne, sta ce ti hrvatski vec ga znas :bih


Znaš kako se ono po bosanski kaže: jedno je misliti (sra**), a drugo je znati. U tuzlanskom kraju stalno živi oko 30% hrvata od prijeratnog stanja, uglavnom su to starci, njihova djeca i unuci žive i rade izvan BiH polako puštaju korijene u Zagrebu, Ivanić gradu, Kaštelama, Splitu, Trogiru i Čiovu, Zadru, Rijeci i Puli.. Nadu još pruža podatak da rijetko tko od njih prodaje svoju djedovinu i kuće. Kao što sam već ranije napisao, odselili su iza 2000 godine.. a zašto, to upitajte sami sebe.

pogrijesio sam, 91 u tuzli vas je bilo 19496, prema crkvenim podacima iz 2009-13894 sto je 71,3%
sve to na poskoku http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=23236:multietniko-sarajevo-u-lukavcu-ostalo-983-a-u-sarajevu-samo-50-posto-prijeratnih-hrvata&catid=137:drustvo&Itemid=199


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 28 stu 2010, 01:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Crkveni podatci su nešto drugo, oni vode u svojim knjigama sve koji navraćaju kući. Većina tih sa crkvenih popisa radi izvan BiH i sve dok imaju dom u svome mjestu oni se vide kao članovi župe. Istina je, da je većina njih na dobrom putu trajnog iseljenja iz Tuzlanskog kraja. Mladi se tamo žene i osnivaju obitelji i vjerojatno se neće vratiti.

Tako da ste na kulturan način etnički očistili tuzlu samo se pravite svi odreda mutavi, kao ništa ne znate...

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 28 stu 2010, 20:30 
Offline

Pridružen/a: 15 stu 2010, 22:54
Postovi: 17
ManInBlack je napisao/la:
Crkveni podatci su nešto drugo, oni vode u svojim knjigama sve koji navraćaju kući. Većina tih sa crkvenih popisa radi izvan BiH i sve dok imaju dom u svome mjestu oni se vide kao članovi župe. Istina je, da je većina njih na dobrom putu trajnog iseljenja iz Tuzlanskog kraja. Mladi se tamo žene i osnivaju obitelji i vjerojatno se neće vratiti.

Tako da ste na kulturan način etnički očistili tuzlu samo se pravite svi odreda mutavi, kao ništa ne znate...

pa ne znam, ono hrvata sto poznajem tu su, mozda neko i radi vani ali rade i bosnjaci, cesto prolazim kroz par selo, kuce nisu prazne, vecina ih je tu mislim, vidim pred kucama nekoga, cak grade i nove kuce, a valjda ce biti uskoro taj popis pa da vidimo koliko to vas "ugrozenih" ima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 28 stu 2010, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Bilo bi divno da je to tako kao što ti kažeš, nažalost mi koji živimo ovdje vidimo to drugačije. 200 metara okolo mene je 20 kuća čije se ognjište gasi i hladi. i tako redom

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 29 stu 2010, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 20 stu 2010, 23:59
Postovi: 119
Lokacija: Tuzla
Bibi, ako ti zbilja vjeruješ u ovo što pišeš onda nisi bio u Tuzli već dugo, dugo, dugo.

I kakva ti je to konstatacija: ...ali ti imas protiv turske, cak protiv jadne bih u kojoj zivis, studiras, pa ces sutra mozda da trazis nekog posla, a onda kazes jooj nema, iskreno jel ti treba dati?? A što ne bi diplomirani pravnik, ako bi "sutr amožda tražio posao" taj posao i dobio? Ili se poslovi u Tuzli dijele samo ako klimaš glavom, samo ako si za sve kao i većina? Samo ako navijaš za Tursku? Ili sam ako ne navijaš za Hrvatsku? Ma ne, ne vjeujeeeeeeem, niiiiiiije Tuzla taaaaaaakvaaaaa!

A ti nemaš ništa protiv "jadne BiH"? Baš ništa? Baš ti je sve super? Baš ti je, kao i Dini merlinu život - Švica?

Pred prošle izbore konobari u najatraktivnijim tuzlanskim kafićiima su morali nositi crvene majice sa imenom Jasmina Imamovića. Istog dizajna je bio i šećer za kavu. I nikome to nije smetalo!
Hajde ti Bibi lijepo volontiraj jedan dan u jednom od tih kafića u crvenoj majici na kojoj, jednako velikim slovima i na istom mjestu bijelim slovima piše "hercegbosna.org" i onda ljubazno gostu reci "Izvolite, vaša kavica" i utrpaj mu dva paketića šećera u crvenoj kesici, na kojoj (s obje strane) piše "hercegbosna.org".

Javi kako je bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 29 pro 2010, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 kol 2010, 08:59
Postovi: 13
Lokacija: HR HB Tuzla
ManInBlack zašto mašeš tom UNHCR zastavom ko nazovi neke BiH!!! To nije zastava Hrvatskog naroda, to je nametnuta zastava simbol tlačiteljstva Hrvatskog naroda...Iskreno ta mi se zastava gadi....

_________________
Vidje Hrvatska mnogo čuda, no ne nadje dovoljno štrika za toliko "JUDA"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 29 pro 2010, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 kol 2010, 08:59
Postovi: 13
Lokacija: HR HB Tuzla
BiH SE TREBA PODIJELITI HITNO.....Mislim ona je već podijeljena no to treba ozvanićiti, sad je pravi trenutak, jer su muslimani jasno formirali vlast bez Hrvata i pokazali da je za Hrvate jedino rješenje HRVATSKA REPUBLIKA HERCEG BOSNA:))

_________________
Vidje Hrvatska mnogo čuda, no ne nadje dovoljno štrika za toliko "JUDA"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 29 pro 2010, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Koja zastava :)

bih treba Švicarski model i ustav i ništa više..

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 30 srp 2012, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Citat:
Priopćenje za medije predsjednika ŽO HDZ BiH Soli
Ne može ostati da u Ministarstvu za branitelje nema nikoga iz HVO-a niti Hrvata


Predsjednici Županijskog odbora HDZBiH Soli i Općinskog odbora HDZBiH Tuzla Mijo Krešić i Ivica Kovačević razgovarali su s čelnicima udruga proisteklih iz domovinskog rata s područja Tuzlanske županije – Matom Brkićem, predsjednikom HVIDRE, Zvonimirom Kubinekom, predsjednikom Udruge obitelji stradalih te Vladom Pavljaševićem, Goranom Mišićem i Radom Pejićem, dopredsjednikom, tajnikom i članom Predsjedništva Udruge veterana Domivnskog rata, o poteškoćama u radu udruga, njihovom sudjelovanju u strukturama vlasti Tuzlanske županije koje se brinu o braniteljima te o budućim aktivnostima udruga na planu vjerodostojnog valoriziranja doprinosa HVO-a u obrani područja današnje Tuzlanske županije.

slika

Na sastanku je istaknuta zabrinutost što u županijskom ministarstvu za branitelje već dulje vrijeme nema niti jednog uposlenika, državnog službenika niti djelatnika, iz Hrvatskog vijeća obrane kao komponente Vojske BiH niti nekoga predstavnika kojega bi predložile udruge iz reda hrvatskog naroda. Čelnici udruga smatraju takvo stanje neodrživim i neprincipijelnim te podržavaju HDZBiH Soli kao najjaču političku snagu među hrvatskim braniteljima da u svome djelovanju prema županijskim vlastima omoguće zastupljenost u resornom ministarstvu.

Iz udruga su također najavili da će javno izraziti svoje protivljenje kadrovskim promjenama u revizorskim timovima i nametnutim rješenjima u procesu koje je pokrenulo federalno Ministarstvo.

Zaključeno je, također, da će udruge proistekle iz Domovinskog rata ubrzo zatražiti da se u popisu važnih događaja, datuma i ličnosti za Tuzlansku županiju nađe i jedan vezan za Hrvatsko vijeće obrane i sudjelovanje Hrvata u obrani BiH. Bilo da to bude 27. travnja kao početak oružanog otpora agresiji u akciji kod Sprečanskog mosta ili 10. svibnja kada je utemeljena 115. HVO brigada Zrinski, poručili su iz udruga, ta će činjenica nositi povijesnu istinu koju nitko nema pravo zaobilaziti.

Na sastanku su udruge potvrdile svoje sudjelovanje u planiranim svečanostima otvaranja spomen obilježja u Gornjoj Obodnici i na Par Selu.
Mijo Krešić
Predsjednik ŽO HDZ BiH Soli

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 04 srp 2013, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Počinje hitno spašavanje Tuzlanskog kantona, plate se smanjuju i ministrima

Citat:
Brod kojim upravlja Vlada Tuzlanskog kantona izgleda da je počeo tonuti, bar kada je u pitanju neka preduzeća u našem kantonu. Preko 100 preduzeća trenutno je pred stečajem, a 97.502 osobe nalaze se na evidenciji Zavoda za zapošljavanje. Prema službenim podacima u posljednih pet godina porastao je broj zaposlenih samo kada je u pitanju administracija i to o trošku građana.


Stanje u kojem se nalazi Tuzlanski kanton počelo je zabrinjavati čak i one političke subjekte koji su u vlasti u našem kantonu. Gladnima je dosta obećanja, i traže konkretne poteze od onih koje su birali. Budžet je zadovoljio samo osnovne potrebe, poput isplate plata budžetskim korisnicima te novac za materijalne troškove dok je izostavio zbrinjavanje preko 500.000 osoba koje nemaju sreću da budu u ovoj prvoj kategoriji. Ovim problemom pozabavili su se i članovi Kolegija Skupštine Tuzlanskog kantona koji razmišljaju o sazivanju Vanredne sjednice ,a na prijedlog Merseda Šerifovića iz Narodne stranke Radom za boljitak.

„Ovo ne može rješiti samo naš kanton. Ja tražim i tražiću i dalje da na sjednici budu prisutni i članovi Vlade FBiH pod čijom je nadležnošću nekoliko preduzeća i da nam daju neke odgovore“, kazao je za RTV Slon pokretač inicijative Mersed Šerifović.

Na Kolegiju je bilo riječi i o ukidanju poticaja za poljoprivredu i preusmjeravanju tih sredstava u osposobljavanje privrede, jer se ovaj način podjele novca nije pokazao kao dobro rješenje.

„Ja sam imao i mnogo ranije konkretnije prijedloge da se za zdravu privredu izdvoji do 15 miliona KM gdje bi se ulagalo u zdrava reduzeća i zapošljavali građani“, rekao je poslanik Stranke demokratske akcije Senad Alić.

„Ja lično mislim da trebamo više pažnje posvetiti utrošku sredstava iz Budžeta TK jer tu imamo uvid i to možemo kontrolisati“, istakao je Dževad Hadžić predsjedavajući Kluba Socijaldemokratske partije u Skupštini TK.

Hadžić je mišljenja da su sredstva u predhodnih nekoliko godina trošena netransparentno i da su davana i privatnim preduzećima za zamjene kotlova, ali i za organizaciju različitih manifestacija.

„Kad je riječ o privredi treba vidjeti s kojim sredstvima mi raspolažemo i uložiti ga u zdravu privredu. Ova priča o izdisaju privrede nas je dovela i do ovoga“, kazao je Besim Imamović – iz Stranke za BiH.

Jedna od mogućnosti za izvlačenje kantona iz dubioze je i smanjenje primanja poslanicima u Skupštini Tuzlanskog kantona za oko 30 posto, i smanjenje plata ministrima za 20 posto kao i smanjenje plata direktorima javnih preduzeća. Iako još uvijek nije poznat datum održavanja ove hitne sjednice, predviđeno je da to bude prije rebalansa Budžeta za ovu godinu, a on je dnevnim redom predviđen za 44. redovnu sjednicu koja bi se trebala održati 17. jula. Izgleda da ove godine za poslanike, ali i ministre neće biti godišnjih odmora, s obzirom da se problemi gomilaju iz dana u dan, a na brodu koji tone sve je manje onih koji bi ga spašavali.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 04 srp 2013, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemaa više sadake, što proizvedu to će imati. A proizvode samo konfuziju i kaos.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO