HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 10:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Koja od dolje opisanih financijskih navika vas najbolje opisuje?
Zaradjujem i stedim, ulazem u stvari koje vremenom uglavnom dobijaju na vrijednosti 47%  47%  [ 9 ]
Ne razbacujem se i stedim, ali kad se nakupi onda potrosim na nesto tipa motocikl 16%  16%  [ 3 ]
Radim solidan posao, to mi pokriva osnovne zivotne potrebe, nemam vecih financijskih problema ali ni stednje ili ulaganja 5%  5%  [ 1 ]
Zaradjujem dobro, ali sve potrosim na novu odjecu, putovanja, izlaske, najnoviju tehniku, a tu je i kredit za novi auto 5%  5%  [ 1 ]
U kreditima sam do grla, jedva ih placam 0%  0%  [ 0 ]
Imam sponzora, trosim vise nego sto zaradjujem, volim novo i dobro odmah, jednom se zivi 0%  0%  [ 0 ]
Ulazem u sebe 16%  16%  [ 3 ]
Igram kladionicu ili loto, nadam se dobitku 11%  11%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 19
Autor/ica Poruka
 Naslov: Povecavate svoju imovinu, smanjujete ili stagnirate?
PostPostano: 22 svi 2018, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 00:51
Postovi: 804
Ako moze iskreno i samokriticno, anketa je anonimna pa da dobijemo neku realnu statistiku.

Odaberite dvije opcije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povecavate svoju imovinu, smanjujete ili stagnirate?
PostPostano: 23 svi 2018, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Najblizi sam ovoj prvoj opciji. Kad svi nisu imali, ni ja pa nisam ni trosio, a kad su svi trosili ja ni tada nisam trosio, a kada svi opet nemaju, ja jos vise stedim. Sad kada svi stede, ja planiram da kupim sebi nekretninu. Malo pameti, mnogo para (ne mnogo mnogo, a ni malo). Samo se odreci jedne krupne stavke na nekoliko godina (neke stetne) i eto para za ulagamje, za biznis ili za nesto trece. Ustedjen novac vise vrijedi nego potrosen. Naravno nisam svaku marku stedio, ali dominantno svakako.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povecavate svoju imovinu, smanjujete ili stagnirate?
PostPostano: 25 svi 2018, 16:47 
Offline

Pridružen/a: 20 kol 2015, 00:19
Postovi: 124
Evo jedne jako pucne poslovice koje bi se svi trebali pridrzavati ako mislimo uraditi nesto od zivota...
"Štedljivost je dokaz skromnosti i odbacivanja užitka u bogatstvu.
Bogatstvo treba služiti covjeku kao blagoslov i nagrada za rad te kao sredstvo akumulacije kapitala i investiranje. "
Usput ulažem dosta novca u kriptovalute sad je dobar pad i prilika za ulazak :-)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povecavate svoju imovinu, smanjujete ili stagnirate?
PostPostano: 25 svi 2018, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Ako poslije pada slijedi rast. :)

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povecavate svoju imovinu, smanjujete ili stagnirate?
PostPostano: 25 svi 2018, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58619
Lokacija: DAZP HQ
Nalazim se u poziciji napraviti prvo ozbiljno ulaganje koje bi mi se višestruko isplatilo, ali ajmo reći da još nisu jasni svi rizici osnivanja kompanije tako da se udruženi ortaci otrgnu od matične firme, noseći sa sobom najlukrativniji biznis. U cijeloj priči je zanimljivo to da se radi o branši koju je Ministar prepoznao kao potencijalno dobrim globalnim biznisom za zemlje poput Hrvatske i BIH. Ako uđem u to i sve ispadne ok, dajem si zadatak da za 3 godine otvorim/o firmu u Mostaru i donesemo na desetine radnih mjesta.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povecavate svoju imovinu, smanjujete ili stagnirate?
PostPostano: 25 svi 2018, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
dudu je napisao/la:
Nalazim se u poziciji napraviti prvo ozbiljno ulaganje koje bi mi se višestruko isplatilo, ali ajmo reći da još nisu jasni svi rizici osnivanja kompanije tako da se udruženi ortaci otrgnu od matične firme, noseći sa sobom najlukrativniji biznis. U cijeloj priči je zanimljivo to da se radi o branši koju je Ministar prepoznao kao potencijalno dobrim globalnim biznisom za zemlje poput Hrvatske i BIH. Ako uđem u to i sve ispadne ok, dajem si zadatak da za 3 godine otvorim/o firmu u Mostaru i donesemo na desetine radnih mjesta.

Telekomunikacije? Uvoz-izvoz? Servis? :neznam

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO