HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: "Ryanair" dolazi na banjalučki Aerodrom?
PostPostano: 09 tra 2018, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Najveća evropska niskotarifna avio-kompanija "Ryanair " trebalo bi da počne saobraćati sa Aerodroma Banjaluka tokom zimske sezone 2018/19.

Kako je objavio portal exyuaviation.com, planirane su dvije rute, ali o detaljima se još ne može govoriti.

Neđo Trninić, ministar saobraćaja i veza RS, rekao je da ne može još uvijek navesti o kojoj avio-kompaniji je riječ.

„Dok ne potpišemo ugovor ne možemo iznositi više detalja, u dogovoru sa kompanijom. Sve ćemo objaviti u roku od 15 dana“, rekao je Trninić.

Ni iz kompanije "Ryanair" još uvijek nema zvanične potvrde.

Ova kompanija je još 2006. godine vodila pregovore sa upravom banjalučkog Aerodroma, međutim, bez uspjeha. Ako sad postignu dogovor, "Ryanair" bi ušao na bh. tržište, a u regionu ova kompanija leti sa aerodroma u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Srbiji. Kompanija je već najavila nekoliko novih letova koje će ovog ljeta uvesti u više gradova bivše Jugoslavije, kao što su Zadar, Pula, Rijeka i Podgorica.

Trenutno na banjalučkom Aerodromu postoji jedna linija, ona do Beograda koju vrši srpska kompanija Air Serbia. Ranije je najavljeno da će 19. juna poletjeti prvi čarter ka Antaliji.

Kroz Aerodrom Banjaluka je za prva dva mjeseca ove godine prošlo 1.920 putnika.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ryanair" dolazi na banjalučki Aerodrom?
PostPostano: 09 tra 2018, 14:30 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
https://tangosix.rs/

Odlican sajt za analize civilnog i vojnog vazduhoplovstva. Analize loukost kompanija, aerodroma.

Analizirali su aerodrom pribliznih gabarita BL (sa stanovistva konzumenata), i dali odlican presek, zasto iz Bgd zele unistiti konkurenciju.
Koja naplacuje samo 3eura takse (trazili iz Bgd mnogo vise). To moze snace i BL, ako ih iz Sarajeva, direktorata za civilno vazduh.obavezu.

https://tangosix.rs/2018/05/04/video-mi ... pada-nisu/

https://tangosix.rs/2018/06/04/poslednj ... lasnistvo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Ryanair" dolazi na banjalučki Aerodrom?
PostPostano: 27 ožu 2019, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4908
To sam i ja čuo prošle godine, dok sam čeko da otvore tunel u Austriji. Neki srbin iz Švice mi došo čestitat na Vatrenim viceprvacima.
Tako malo kroz priču, kao da se nada da sljedeće godine ide s Rayanair Banjaluka-Njemačka (neka mala zračna luka valjda uz granicu sa Švicom.)

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO