HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 06:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 10 svi 2009, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Ma nama je prije nekoliko godina neki Bošnjak iz Tuzle ako se ne varam htio otvoriti rudnik,na mjestu gdje su istraživali i otkrili da se nalazi veliko ležište nekog kamena koji se koristi za asfaltiranje puteva. I naravno mi smo ga glatko dobili,a evo i slika mjesta gdje je htio otvoriti rudnik. Točnije pored Kukavičkog jezera,koje je glacijalnog porijekla.


Privitak/ci:
kukavice.jpg
kukavice.jpg [ 69.43 KiB | Pogledano 10386 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 19 svi 2009, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kakvo je raspoloženje ljudi, kad bi sutra bio referendum? Naša elektroprivreda jedina od tri elektroprivrede ne može zadovoljiti potrebe struje, nego mora uvoziti ili preko ostle dvije nabavljati.

Sarajevska i banjalučka, ne da zadovoljavaju vlastite potrebe, nego i izvoze struju. Čak je to u RS jedna od strateških grana. Mostarska elektroprivreda jedina od ove tri i nema nijednu termoelektranu, jer je sva proizvodnja u hidroelektranama.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 19 svi 2009, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Da se mene pita, to treba napravit.
550 MW čovječe, to je skoro ko NE Krško.

Taj kraj se treba trgnuti.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 19 svi 2009, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Prošli mjesec su izdate koncesije za vjetoparkove i za hidroelektranu, što će zaposliti 50-60 ljudi donositi oko milon km u proračun!
A za TE će uskoro biti referendum, stanovništvo je podjeljeno, nadam se prolazu! Da se napravi Te , TG bi postao najbogtija općina na Balkanu, uz sav potencijalni kapital kojeg ima duvanjsko iseljeništvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 20 svi 2009, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
zaba1111 je napisao/la:
Prošli mjesec su izdate koncesije za vjetoparkove i za hidroelektranu, što će zaposliti 50-60 ljudi donositi oko milon km u proračun!
A za TE će uskoro biti referendum, stanovništvo je podjeljeno, nadam se prolazu! Da se napravi Te , TG bi postao najbogtija općina na Balkanu, uz sav potencijalni kapital kojeg ima duvanjsko iseljeništvo!



Bez obzira na neke negativne strane i ja mislim da treba ići sa tim projektom.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 20 svi 2009, 20:24 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Teba staviti referendumsko pitanje:

Dali ste da se kod Kongore napravi termo elektrana koja ce :
Zaposliti oko 1000 ljudi
Zaposliti sve domace kooperante (iako ce ih jos puuuuno raditi iz regije) u izgradnji
Donositi u proracun Tomislavgrada (za izgradnju infrasturkture skola cesta itd) XXXX KM
Nece zaposljavati rudare nego ce se kopati povrsinski, dakle ljudi ce raditi na strojevima
Napraviti ce se vjerojatno upravna zgrada koja ce u Tomislavgradu zaposliti 100 njak skolovanih ljudi (lupam)
Biti ce ugradjeni svi najsuvremeniji filteri kao kod elektrana sto reade u u centrima europskih gradova

DA NE


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 20 svi 2009, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Ovdje kod protivnika TE postoji bojazan da se kroz nju pokušava iz Bosne dovući veliki broj rudara jer će biti jeftiniji i obučeniji i tako naseliti Muslimane! Ekologija je manja briga!
Ekolozi su radili svoje tribine 2 puta, koje su bile totalno neuvjerljive , zanimljivo da je bio i Lošo, koji je nakon predhodnikovog izlaganja da će se zagaditi pozemne vode, zakljućio da "oni" žele zauzeti teren iz kojeg će nakon gašenja TE crpiti pitku vodu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 20 svi 2009, 22:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30420
Ultras1986 je napisao/la:
Teba staviti referendumsko pitanje:

Dali ste da se kod Kongore napravi termo elektrana koja ce :
Zaposliti oko 1000 ljudi
Zaposliti sve domace kooperante (iako ce ih jos puuuuno raditi iz regije) u izgradnji
Donositi u proracun Tomislavgrada (za izgradnju infrasturkture skola cesta itd) XXXX KM
Nece zaposljavati rudare nego ce se kopati povrsinski, dakle ljudi ce raditi na strojevima
Napraviti ce se vjerojatno upravna zgrada koja ce u Tomislavgradu zaposliti 100 njak skolovanih ljudi (lupam)
Biti ce ugradjeni svi najsuvremeniji filteri kao kod elektrana sto reade u u centrima europskih gradova

DA NE


NE

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 20 svi 2009, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
vako...prodjite sljedecim gradovima, Gacko, Kakanj, Tuzla, i Ugljevikom...ovo su gradovi koji imaju (ne)srecu da umaju TE u svom dvoristu...

ili recimo zenica, jajce,maglaj..gradovi gdje god ima dimnjak ....ima i cadji i prljavstine i losih zdravstvnih uvjeta za zivot...




tko bi od vas potpisao da mu se pravi termoelektrana isprred kuce ...a da zna da ce dobiti posao u toj istoj TE..i da ce imati kojih 800-900 km ???


a povrsinki kop rudnika.... a hercegovina..a bura.......pa kad uskovitla prassinu...pa bude cestica od tg do blidinja...
PROTIV elektrane.....izrazito... PROTIV...

nek se elektroprivreda malo vise potrdui ako zeli praviti struju...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 20 svi 2009, 23:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30420
west je napisao/la:
vako...prodjite sljedecim gradovima, Gacko, Kakanj, Tuzla, i Ugljevikom...ovo su gradovi koji imaju (ne)srecu da umaju TE u svom dvoristu...

ili recimo zenica, jajce,maglaj..gradovi gdje god ima dimnjak ....ima i cadji i prljavstine i losih zdravstvnih uvjeta za zivot...


Upravo tako! A kod nas će, jel te, kao biti drugačije. Hoće naravno, dok se ne dobije pristanak, a onda udri na belaj. :-neznam


west je napisao/la:
tko bi od vas potpisao da mu se pravi termoelektrana isprred kuce ...a da zna da ce dobiti posao u toj istoj TE..i da ce imati kojih 800-900 km ???


Bem ti ambicioznu mladež. :-umirem

west je napisao/la:
nek se elektroprivreda malo vise potrdui ako zeli praviti struju...


Tko ih jebe, nek istražuju antimateriju. :roll:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 21 svi 2009, 00:43 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Ja sam izrazito za iz milijardu razloga, a jedan je energetski neovisnu Herceg Bosnu. I da, Zagreb ima termoelektranu isti onaj zagreb u koji hrle silni duvnjaci koji ce za 20-ak godina imati općini u kojoj ce zivjeti 15000 ljudi a od toga 5000 staraca sa svaki po 2 kuće i 1000 eura mirovine.

Isti onaj zagreb iz kojega se javljaju razne udruge duvnjaka koje su protiv gradnje termoelektrane iste one koja će ih čitav život do mirovine "trovati" u glavnom gradu svih Hrvata.

Ali šta ces neka se oni pitaju, kada
Bude referendum svi ce pohrliti u duvno i to ce vjerovatno biti iznimka jer obicno dolaze samo 3 puta godišnje : Bozic Uskrs i tjedan dana odmora godisnjeg.

I neka i treba tako, a što narod nema posla, što hz Herceg Bosne uvozi struju i prodaje je nama pa onda taj novac da strancu za placanje iste umjesto da je sama proizvodi i da novac ostaje kod nas to nije bitno.

Ekoloske studije su uradjene, i nije mi jasno kako jetko može biti protiv tolike investicije - najvece u zadnjih 20 godina sigurno ja nasim prostorima? :-neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 21 svi 2009, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ultras1986 je napisao/la:
Ja sam izrazito za iz milijardu razloga, a jedan je energetski neovisnu Herceg Bosnu. I da, Zagreb ima termoelektranu isti onaj zagreb u koji hrle silni duvnjaci koji ce za 20-ak godina imati općini u kojoj ce zivjeti 15000 ljudi a od toga 5000 staraca sa svaki po 2 kuće i 1000 eura mirovine.

Isti onaj zagreb iz kojega se javljaju razne udruge duvnjaka koje su protiv gradnje termoelektrane iste one koja će ih čitav život do mirovine "trovati" u glavnom gradu svih Hrvata.

Ali šta ces neka se oni pitaju, kada
Bude referendum svi ce pohrliti u duvno i to ce vjerovatno biti iznimka jer obicno dolaze samo 3 puta godišnje : Bozic Uskrs i tjedan dana odmora godisnjeg.

I neka i treba tako, a što narod nema posla, što hz Herceg Bosne uvozi struju i prodaje je nama pa onda taj novac da strancu za placanje iste umjesto da je sama proizvodi i da novac ostaje kod nas to nije bitno.

Ekoloske studije su uradjene, i nije mi jasno kako jetko može biti protiv tolike investicije - najvece u zadnjih 20 godina sigurno ja nasim prostorima? :-neznam



Apsolutno se slažem.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 21 svi 2009, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Ultras1986 je napisao/la:
Ja sam izrazito za iz milijardu razloga, a jedan je energetski neovisnu Herceg Bosnu. I da, Zagreb ima termoelektranu isti onaj zagreb u koji hrle silni duvnjaci koji ce za 20-ak godina imati općini u kojoj ce zivjeti 15000 ljudi a od toga 5000 staraca sa svaki po 2 kuće i 1000 eura mirovine.

Isti onaj zagreb iz kojega se javljaju razne udruge duvnjaka koje su protiv gradnje termoelektrane iste one koja će ih čitav život do mirovine "trovati" u glavnom gradu svih Hrvata.

Ali šta ces neka se oni pitaju, kada
Bude referendum svi ce pohrliti u duvno i to ce vjerovatno biti iznimka jer obicno dolaze samo 3 puta godišnje : Bozic Uskrs i tjedan dana odmora godisnjeg.

I neka i treba tako, a što narod nema posla, što hz Herceg Bosne uvozi struju i prodaje je nama pa onda taj novac da strancu za placanje iste umjesto da je sama proizvodi i da novac ostaje kod nas to nije bitno.

Ekoloske studije su uradjene, i nije mi jasno kako jetko može biti protiv tolike investicije - najvece u zadnjih 20 godina sigurno ja nasim prostorima? :-neznam



nisi mi odogovrio....da li bi ti potpisao da ti grade TE u tvom dvoristu ili u tvom gradu???

a pod nos ti pocnu turati ekoloske studije od zadovoljavanju svih ekoloskih normi...i pocne te uvjeravati da je sve uredu i da ce svi imati koristi od toga i da svi jesti u toj opcini zlatnim kasikama.....

utopijski zar ne....

na kraju ce se svesti na to da duvnjaci ce imati smrdljivu termolektranu i necisti zrak i svako jutro prst sljake, cadji i prasine po autima i vesu...

a novce....njih nece imati duvnjaci..nego elektroprivreda koja nije bas tako siroke ruke kako prica da bi svi imali korsiti...


kolike koristi ima Rama zato sto je na njenom teritotiju najjaca elektrana u BiH???

ne bih rekao da Prozor puca od napretka....

sta imaju stanovnici sela oko mostarskog blata od HE mostarsko blato??
imaju da nikada veci i duzi potpo blata nisu imali...i nikada se voda nije zadrzavala do ovog perioda na blatu...

upitati u mlinima gdje je HE PEc Mlini...sta ljudi misle o elektrprivredi HB??

dakle da to raspravimo..elektroprivreda ne pravi energetska postrojenja radi poboljsanja zivotnog standrada ljudi u mjestu gdje gradi ..







nego bas kontra...pravi tamo gdje joj je financijskinajisplativije i odakle ce dobiavti najvecu dobiti i puniti svoju kasu....


i zato nek ep Hb malo vise zasuce rukave ako zeli proizvodit struju da pokrije svoje manjkove...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 21 svi 2009, 18:43 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Citat:
nisi mi odogovrio....da li bi ti potpisao da ti grade TE u tvom dvoristu ili u tvom gradu???


Prijatelju rekao sam ti, ja sam trenutno na faksu i Zg vec 4 godine zivim u gradu sa Termoelektranom :-neznam

Citat:
a pod nos ti pocnu turati ekoloske studije od zadovoljavanju svih ekoloskih normi...i pocne te uvjeravati da je sve uredu i da ce svi imati koristi od toga i da svi jesti u toj opcini zlatnim kasikama.....

utopijski zar ne....


A jbg sad, osobno nisam jedan od onih koji misle da je sve lose, da se sve radi da se nekoga zajebe, da svi jedva cekaju da me zajebu i slicno... Takodjer mislim da ova elektrana nece biti toliki zagadjivac ali valjda ti imas neke informacije koje ja nemam...

Citat:
na kraju ce se svesti na to da duvnjaci ce imati smrdljivu termolektranu i necisti zrak i svako jutro prst sljake, cadji i prasine po autima i vesu...


Elektrana ne smrdi, a uz prociscivace nema ni cadje niti prasine.

Citat:
a novce....njih nece imati duvnjaci..nego elektroprivreda koja nije bas tako siroke ruke kako prica da bi svi imali korsiti...


kolike koristi ima Rama zato sto je na njenom teritotiju najjaca elektrana u BiH???


Pa kako nemaju, ne znam koliko si upoznat sa stanjem u EPHZHB ali na svim vodecim pozicijama su ljudi iz Prozora i Jablanice a sigurno nisu jedini sposobni za taj posao, te elektrane im daju kredibilitet.
U samoj elektrani Rama zaposleno je 85 ljudi, sta ces kad ne treba vise za samu elektranu, ali vjeruj mi djeca ljudi iz RAme puno lakse dobiju posao u Elektroprivredi (mislim na centralu ) ali to je nepotrebna prica koja bi otisla predaleko... Uglavno koristi su enormne .

http://80.71.144.22/index_opcine.php?st ... &RIC=RICPr

Citat:
ne bih rekao da Prozor puca od napretka....


U proracun opcine Rama uplacuje se 3 388 879 KM godisnje za akomunalciju sto cini preko 50% proracuna, pa sta bi da je nema ? Proracun bi bio ni 3 000 000 KM !!!

http://www.prozor-rama.org/upload/pdf/2 ... godinu.pdf

Citat:
sta imaju stanovnici sela oko mostarskog blata od HE mostarsko blato??
imaju da nikada veci i duzi potpo blata nisu imali...i nikada se voda nije zadrzavala do ovog perioda na blatu...


Smjesno je to za potop blata. Ove godine je problem jer su jos u izgradnji tuneli koji ce spustati vodu do Jasenice.
Naime kada se izgradi HE Mostarsko Blato najdulje za pola god je gotova MOSTARSKO BLATO NECE PLAVITI, dakle biti ce obradiva povrsina na koju ce ljudi saditi vinograde, vocnjake...

Ne znam kojom logikom nece imati koristi od izgradnje Hidroelektrane ??? :-neznam

Citat:
upitati u mlinima gdje je HE PEc Mlini...sta ljudi misle o elektrprivredi HB??

dakle da to raspravimo..elektroprivreda ne pravi energetska postrojenja radi poboljsanja zivotnog standrada ljudi u mjestu gdje gradi

nego bas kontra...pravi tamo gdje joj je financijskinajisplativije i odakle ce dobiavti najvecu dobiti i puniti svoju kasu....


Pa normalno da gradi radi profita, pa covjece ja evo primjerice da se odlucim na neki biznis normalno da ga necu pokretati radi okolisa, nego radi profita, ali noramlno da treba voditi racuna o istome. I nije mi jasno zasto bi netko imao protiv bilo kakve izgradnje i otvaranja novih radnih mjesta???

Citat:
i zato nek ep Hb malo vise zasuce rukave ako zeli proizvodit struju da pokrije svoje manjkove..
.

:lol: Shvacam ja da imas svoj stav, imam i ja i postujem tvoj, ali ovo mi je stvarno smijesno, pa ljudi grade HE Mostarsko Blato, VE Mesihovina, HE VRilo i naravno TE Kongora ... :-neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 21 svi 2009, 18:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30420
Ultras1986 je napisao/la:
Ja sam izrazito za iz milijardu razloga, a jedan je energetski neovisnu Herceg Bosnu. I da, Zagreb ima termoelektranu isti onaj zagreb u koji hrle silni duvnjaci koji ce za 20-ak godina imati općini u kojoj ce zivjeti 15000 ljudi a od toga 5000 staraca sa svaki po 2 kuće i 1000 eura mirovine.


Ne mislim da je razlog iseljavanja to što nemaju elektranu. Nema ni Posušje elektranu pa se ne iseljava. Stvar je u glavi (mentalitetu).

Inače, to je izbor građana Tomislavgrada, oni odlučuju. Ja samo osobno ne bih volio pored sebe termoelektranu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 21 svi 2009, 19:05 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Naša Kvačica je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Ja sam izrazito za iz milijardu razloga, a jedan je energetski neovisnu Herceg Bosnu. I da, Zagreb ima termoelektranu isti onaj zagreb u koji hrle silni duvnjaci koji ce za 20-ak godina imati općini u kojoj ce zivjeti 15000 ljudi a od toga 5000 staraca sa svaki po 2 kuće i 1000 eura mirovine.


Ne mislim da je razlog iseljavanja to što nemaju elektranu. Nema ni Posušje elektranu pa se ne iseljava. Stvar je u glavi (mentalitetu).

Inače, to je izbor građana Tomislavgrada, oni odlučuju. Ja samo osobno ne bih volio pored sebe termoelektranu.


A tako nekako, necemo ni ja ni ti odlucivati o tome, sta odluce tako ce biti.

Mada ja ostajem pri svome da je bolje tu nego u Bugojnu popola sa EP BiH da se pravi (to je druga opcija) jer mi to lici na prvu kariku ka ujedinjenju elektroprivreda...

I naravno, neka bugojanci uzimaju nas novac od placene struje, jer eto duvnjacima novac ne treba ...

PS znam da to nije razlog sto se iseljavaju, ali ja se osobno nadam da bi bila stvar koja bi ih malo trgnula.

I iskreno mislim da je Tomislavgrad jedna od rak rana Hrvata Hercegovine, nedao Bog da se taj mentalitet prelije u ostale Hrvatske krajeve...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 21 svi 2009, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Naša Kvačica je napisao/la:


Ne mislim da je razlog iseljavanja to što nemaju elektranu. Nema ni Posušje elektranu pa se ne iseljava. Stvar je u glavi (mentalitetu).

.[/quote]

Razlog iseljavanja je mentalitet i bauštelska tradicija koja danas Duvnjacima donosi dosta novca!
Veliki broj Duvnjaka bauštela po HR i zarađuju dobro i nemaju motiva nešto pokretati u TG jer jednastavnije je ovako , a i isplati se!
Ali problem će nastati uskoro, kada građevinski radovi jako opanu, tada će mnogi iznenada ostati bez posla, a tu bi izgradnja Te došla kao melem na ranu!
Općina bi dobila koncesijsku naknadu na TE, na rudnik, a građani posao! To je velika prilika koja se ne smije propustiti!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 21 svi 2009, 19:44 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
pod sukanjem rukava sam mislio da ce morati puno jace ,,,jer pravljenje TE u Tomislavgradu mi je pprelako ....

ono sastanu se u EP HB i kazu na sastanku fali nam struje..javi se drugi: nema problema ja zidjem dimnjak u Duvnu..samo kazi kolki cemo...






ne mre,,jer TE zagadjuju ....tocka....

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 21 svi 2009, 19:47 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
west je napisao/la:
pod sukanjem rukava sam mislio da ce morati puno jace ,,,jer pravljenje TE u Tomislavgradu mi je pprelako ....

ono sastanu se u EP HB i kazu na sastanku fali nam struje..javi se drugi: nema problema ja zidjem dimnjak u Duvnu..samo kazi kolki cemo...






ne mre,,jer TE zagadjuju ....tocka....


Da rezimiramo

Tvoj stav NE
Moj stav DA

:-hrvatinic

A odluciti ce duvnjaci :D

Zivio :-zivio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 24 svi 2009, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
prvo trebate znati da vjetar u TG-u brije u prosjeku 363 dana u godini (dosuše, jedna točka na duvanjskom polju gdje misle graditi vjetropark, što je nekakav rekord...ne znam točno na kojoj razini, ali ni drugdje nije puno manje) i uopće ne mogu zamisliti da išta može parirati tom vjetru, pa čak i termoelektrana od 550 MW. opet, nekako mi je preblizu blidinjama. čisto predostrožnosti radi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 24 svi 2009, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ne znam zašto je nisu isplanirali u Grahovo?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 24 svi 2009, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
lider30 je napisao/la:
Ne znam zašto je nisu isplanirali u Grahovo?


Nedostatak radne snage i nevoljkost možebitne radne snage od nekud drugo da preseli u Grahovo? Ja mislim da je to razlog. Tamo bi se i nuklearka dala napravit jer nema tko ni da se buni. :-umirem

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 24 svi 2009, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
hercegovac1981 je napisao/la:
Tamo bi se i nuklearka dala napravit jer nema tko ni da se buni. :-umirem


Zato i govorim. Jest da bi malo multietniĆni ispali, ali nisu ni oni bolji u Posavini. :-zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 24 svi 2009, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
lider30 je napisao/la:
hercegovac1981 je napisao/la:
Tamo bi se i nuklearka dala napravit jer nema tko ni da se buni. :-umirem


Zato i govorim. Jest da bi malo multietniĆni ispali, ali nisu ni oni bolji u Posavini. :-zubati


Odabir lokacije ti je idealan. Nadam se da je i onima u EP HZHB isto pao na pamet. Možda bi ljudi u Glamoču također bili otvoreniji toj ideji. Treba ispitati javno mijenje.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Termoelektrana Kongora
PostPostano: 24 svi 2009, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Odlična ideja, u Glamoču napravit nuklearku. :-umirem

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO