HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 23:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 02 stu 2017, 12:01 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Na kojem je nivou?
Koliko poznam Hercegovce i Hrtvate iz BiH općenito,oni uredno idu na Mise,pobožni u CRKVI do daske ali njihov život van crkve nije uopće za pohvalu!Svaka čast izuzecima!Te psuju ko kočijaši,te neuredno žive,te su veliki nacionalisti(a Bog jednako voli i nas i Srbe),
te su mnogi "tajkuni",iskorištavaju bližnje svoje.Nisu ni Hrvati u Hrvatskoj mnogo bolji!Ljudi,kamo idemo?Onda vidiš Rafaela Dropulića Rafu,Blanku Vlašić,Alena Hržicu,sestre Husar,Simonu Gotovac(ex),Stipu Pletikosu,Darija Šimića,Gibonija,Sanju Doležal,Davora Pavunu,Ivana Đikića,Vladimira Parra i pomisliš:"Još Hrvatska ni propala!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhonost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 02 stu 2017, 12:05 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
http://www.dnevno.hr/vjera/svjedocanstv ... ti-816983/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhonost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 02 stu 2017, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
patriot_1 je napisao/la:
Na kojem je nivou?
Koliko poznam Hercegovce i Hrtvate iz BiH općenito,oni uredno idu na Mise,pobožni u CRKVI do daske ali njihov život van crkve nije uopće za pohvalu!Svaka čast izuzecima!Te psuju ko kočijaši,te neuredno žive,te su veliki nacionalisti(a Bog jednako voli i nas i Srbe),
te su mnogi "tajkuni",iskorištavaju bližnje svoje.Nisu ni Hrvati u Hrvatskoj mnogo bolji!Ljudi,kamo idemo?Onda vidiš Rafaela Dropulića Rafu,Blanku Vlašić,Alena Hržicu,sestre Husar,Simonu Gotovac(ex),Stipu Pletikosu,Darija Šimića,Gibonija,Sanju Doležal,Davora Pavunu,Ivana Đikića,Vladimira Parra i pomisliš:"Još Hrvatska ni propala!"


=))

:scared a kaj cemo sad?
pa reci ih teti u vrticu :sega

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhonost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 02 stu 2017, 15:57 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Na kojem je nivou?
Koliko poznam Hercegovce i Hrtvate iz BiH općenito,oni uredno idu na Mise,pobožni u CRKVI do daske ali njihov život van crkve nije uopće za pohvalu!Svaka čast izuzecima!Te psuju ko kočijaši,te neuredno žive,te su veliki nacionalisti(a Bog jednako voli i nas i Srbe),
te su mnogi "tajkuni",iskorištavaju bližnje svoje.Nisu ni Hrvati u Hrvatskoj mnogo bolji!Ljudi,kamo idemo?Onda vidiš Rafaela Dropulića Rafu,Blanku Vlašić,Alena Hržicu,sestre Husar,Simonu Gotovac(ex),Stipu Pletikosu,Darija Šimića,Gibonija,Sanju Doležal,Davora Pavunu,Ivana Đikića,Vladimira Parra i pomisliš:"Još Hrvatska ni propala!"


=))

:scared a kaj cemo sad?
pa reci ih teti u vrticu :sega

Može se o ovome i ozbiljnije komentirati!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhonost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 02 stu 2017, 16:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24632
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kao Bosanac koji živi u Hercegovini mogu reći da mi njihov humor nikako ne leži, tj nije smiješan. Čast iznimkama. A i ja kada prospem neki bosanski fol njima to većinom nije smiješno, jbg... različit mentalitet. Oni čuveni mostarski liskaluci nisu mi baš nešto. To je vrsta humora usmjerena na izrugivanje drugih. Bosanski humor je pak više usmjeren ka izrugivanju samog sebe, tj na svoj vlastiti račun, židovski...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhonost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 04 stu 2017, 10:25 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Forumaš"orleanski" još prije par g. napisa
:"Ako te odlazak na misu "skoro svake nedjelje" čini praktičnim vjernikom, znači li to onda da sam ja koji bar jednom tjedno odem u Karađozbegovu džamiju (turizam) - praktični musliman? Retoričko pitanje kojim sam iskarikirao ovo viđenje stvarnosti.

Praktični katolik je osoba koja cijeli svoj život nastoji ravnati prema evanđelju i živjeti u skladu s tim. Da bi to mogla, ona prvenstveno mora poznavati evanđelje.

A ove nekakve kritike koje si naveo.... Ma šta ja znam. Ja sam osobno jako kritičan prvo prema sebi, pa onda prema Crkvi, ali sve ovo što si ti naveo - toliko je smiješno da mi se više uopće ne da ovo argumentirano pobijati. Siromaštvo, pedofilija, celibat. "
Ja vidim oko sebe i u Lici i Hrvatskom Primorju i u Dubrovačkom kraju na kojim relacija se obično krećem da jako malo katolika ide na Mise a još manje ih je ikad pročitala ma bar Novi Zavjet a kamoli cijelu Bibliju!Naše katoličanstvo se shvaća kao pripadnost naciji,Hrvat sam pa normalno je da sam Katolik!
Normalno bi bilo ovo što forumaš gore napisa,ŽIVJETI prema Evanđelju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhonost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 05 stu 2017, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Bobovac je napisao/la:
Kao Bosanac koji živi u Hercegovini mogu reći da mi njihov humor nikako ne leži, tj nije smiješan. Čast iznimkama. A i ja kada prospem neki bosanski fol njima to većinom nije smiješno, jbg... različit mentalitet. Oni čuveni mostarski liskaluci nisu mi baš nešto. To je vrsta humora usmjerena na izrugivanje drugih. Bosanski humor je pak više usmjeren ka izrugivanju samog sebe, tj na svoj vlastiti račun, židovski...


E vidiš Bobovče ja sam upravo došao na ovaj forum jer volim hercegovačko-crnogorski humor cinizma i izrugivanja drugih , pa čisto da vidim jel ista matrica i kod papskih jeretika iz Hercegovine. :zubati
I jeste , ista su podrugljiva ološ koja je puna sebe bez obzira na veru. :zubati

Mada ipak nije to baš tako , tj.taj stereotip nije toliko uvrežen u mentalitetu da ne primaju šalu na svoj račun i da se samo drugim izruguju , ali definitvno postoji zrnce istine u svakom stereotipu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhonost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 08 stu 2017, 10:07 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Kao Bosanac koji živi u Hercegovini mogu reći da mi njihov humor nikako ne leži, tj nije smiješan. Čast iznimkama. A i ja kada prospem neki bosanski fol njima to većinom nije smiješno, jbg... različit mentalitet. Oni čuveni mostarski liskaluci nisu mi baš nešto. To je vrsta humora usmjerena na izrugivanje drugih. Bosanski humor je pak više usmjeren ka izrugivanju samog sebe, tj na svoj vlastiti račun, židovski...


E vidiš Bobovče ja sam upravo došao na ovaj forum jer volim hercegovačko-crnogorski humor cinizma i izrugivanja drugih , pa čisto da vidim jel ista matrica i kod papskih jeretika iz Hercegovine. :zubati
I jeste , ista su podrugljiva ološ koja je puna sebe bez obzira na veru. :zubati

Mada ipak nije to baš tako , tj.taj stereotip nije toliko uvrežen u mentalitetu da ne primaju šalu na svoj račun i da se samo drugim izruguju , ali definitvno postoji zrnce istine u svakom stereotipu.

Ejjjj,govorimo o duhovnosti a ne duhovtosti na ovoj temi!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 08 stu 2017, 11:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24632
Lokacija: Heartbreak Hotel
A duhovnost!?
Aaaaaa, tako reci. :D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 08 stu 2017, 14:14 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Bobovac je napisao/la:
A duhovnost!?
Aaaaaa, tako reci. :D

Zezaš ti mene :zubati :nk_siroki_brijeg
Ja sam jako zahvalan Bogu za dobra duhovna kretanja unutar Katoličke crkve u Hrvatskoj!Ima toga i među Katolicima u BiH vjerujem iako ne poznam dovoljno duhovno stanje uvas!No recimo Biskup Komarica je svjetlo u tami!U Hrvatskoj u zadnjih 40 g. se pojaviše izuzetno dobri svećenici kao Tomislav Ivančić i Fra Zvjezdan Linić(nažalost,odoše Gospodinu obadva nedavno).Onako,podosta karizmatski orjentirani ali PRAVI!Približili su Boga mnogima,čak i poznatim osobama kao znanstvenik Davor Pavuna,Ivan Đikić,Vladimir Paar,Blanka Vlašić,Stipe Pletikosa,Dario Šimić,sestre Husar i Alen Hržica,Giboni,Maja Blagdan,Sanja Doležal i da sad ne nabrajam još masu osoba!
Kod Protestanata znaju bit dobre crkve neke Baptističke i Pentekostalne i još neke tkz slobodne crkve=ne pripadaju nijednoj denominaciji kao npr Borongajci u Zg, (ne sve od prvo spomenutih) i tu Bog djeluje moćno!S jedne strane imamo sve više udaljavanja od Boga kod većine a kod manjine PRAVO slijeđenje Krista!Vjerujem da i u Pravoslavnoj crkvi ima takvih pokreta!Kako mi jedan profesor(svećenik) na Bogosloviji reče:"Ja vjerujem u crkvu u crkvi,i to me drži da sam još svećenik!"Stošić Ivan!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 14 stu 2017, 04:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Zavisi od Hrvata ima ih sto se pridrzavajupa ne jedu n
Meso na posni dan.
Kad su meni svinjetinu nudili jedni, pancetu, a drugi hrvati taj dan nisu je htji, jer kao posni.

Objasnio sam im da je toto po Starom Zavjetu.

Jedan Dalmos iz Njemacke stalno me nudii svaki dan, dok nije dosadilo.

A neki nisu htjeli jesti.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 16 stu 2017, 15:09 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Zavisi od Hrvata ima ih sto se pridrzavajupa ne jedu n
Meso na posni dan.
Kad su meni svinjetinu nudili jedni, pancetu, a drugi hrvati taj dan nisu je htji, jer kao posni.

Objasnio sam im da je toto po Starom Zavjetu.

Jedan Dalmos iz Njemacke stalno me nudii svaki dan, dok nije dosadilo.

A neki nisu htjeli jesti.


Isus je rekao da neće čovjeka onečstit ono što u njega ulaz jer to ide u želudac na određeno mjesto!
Onečisti čovjeka ono što iz njega izlazi jer de iz srca.Psovka,mržnja,pohlepa td!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 23 stu 2017, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 tra 2015, 10:24
Postovi: 189
Lokacija: Dalmatia, Pennsylvania
Dobra je ova tema. Dalo bi se još što god napisati. Osobno mislim da svatko treba da pođe od sebe. Tj. kakav sam ja kao vjernik? Jer tko će cijeli svijet promjeniti? Ja to ne mogu ali mogu sebe na način da svaki dan živim kvalitetniji, vjerski život. Neće biskup nikada ući u moju firmu, sjesti na moje radno mjesto. Zato sam ja tamo da budem primjer dobrog vjernika. Na ovu temu bi se mogla nadovezati tema da li su Hrvati izabrani narod? Postoji Međugorje, razna proročanstva o tome da je Stvoritelj baš nas izabrao da u ovim teškim vremenima napravi nešto preko nas u Europi pa i u svijetu općenito. Možda baš u našem narodu svijetli još ono maleno svjetlo istinske vjere procentualno najjače.



:oops

_________________
V E R I T A S


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 23 stu 2017, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zanimljiva tema tu se slažem, samo su je neki odmah preokrenuli na duhovitost, što isto nije loša, evo baš bi Bobovac volio čuti iskustva ali na nekoj drugoj temi.

Što se tiče duhovnosti dinarskih krajeva o tome bi mogli podosta.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 10:30 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
"Eternity"
Dobra je ova tema. Dalo bi se još što god napisati. Osobno mislim da svatko treba da pođe od sebe. Tj. kakav sam ja kao vjernik? Jer tko će cijeli svijet promjeniti? Ja to ne mogu ali mogu sebe na način da svaki dan živim kvalitetniji, vjerski život. Neće biskup nikada ući u moju firmu, sjesti na moje radno mjesto. Zato sam ja tamo da budem primjer dobrog vjernika.

>Slažem se.No koliko je nas Hrvata koji tako misle i žive?Ima nas kršćana Katolika u Hrvatskoj oko 85% ali to je samo na papiru."Ja sam Hrvat,normalno je da sam i Katolik,ta što drugo mogu biti?"Koliko nas Hrvata Katolika ISTINSKI vjeruje i vjernički živ?Jedan svećenik mi reče:"Nakon krizme ja većinu mladih ne vidim više u crkvi,samo neke i to ponekad."Započmi razgovor sa ljudima,od 10 njih samo dva-tri će reći da stvarno vjeruje u Boga i sve što u Bibliji pše te zagrobni život.Ostali uglavnom kažu"Ma neka sila postoji,a kad dva kubika zemlje baciš na mene,nema tu više ništa iza",sl.Što je uzrok tome?Komunistička indoktrinacija svakako i baš ovo što si napisao/la/.Loši vjernici "proizvode" loše vjernike i čak ih čine da prestanu vjerovati.Također i slabo ili loše djelovanje nekih svećenika.Ta tri faktora su mene udaljili od Boga i crkve te uvjetovali da sam postao ateista svojevremeno!Komunistička agresivna indoktrinacija u školi,neautentični (pa i loši,pokvaren) vjernici i loš svećenik.No imao sam sreću da sam kasnije spoznao da Bog postoji te da loši vjernici i svećenici nisu svi , i da ja nemoram biti takav.Oni nemogu dokinuti svojim životom stvarnost Božje opstojnosti!
Citat:
Na ovu temu bi se mogla nadovezati tema da li su Hrvati izabrani narod? Postoji Međugorje, razna proročanstva o tome da je Stvoritelj baš nas izabrao da u ovim teškim vremenima napravi nešto preko nas u Europi pa i u svijetu općenito. Možda baš u našem narodu svijetli još ono maleno svjetlo istinske vjere procentualno najjače.


>Volio bih da je to istina ali nije.Kroz povjest se baš i nismo pokazali kao narod koji je "vjerničkiji" od drugih.Pa i u II svj. ratu se baš nismo dokazali.Previše zla smo napravili i Srbima i Židovima i našim Hrvatima neistomišljenicima.Za to smo platili veliku cijenu.
Međugorje nije dokaz ničega,ionako nije priznato od Pape i većine biskupa.Ne treba nama Međugorje da bi nas produhovilo nego čitanje Biblije i molitva.Ono što jest dobro su nova duhovna kretanja unutar crkve po Božjem Duhu pokrenuta bitno od Tomislava Ivančića i Zvjezdana Linića.Nažalost odoše obadva Bogu ali ostaviše puno svoje "duhovne djece" kako bi rekao Pavao Apostol.
I ne samo oni.Ja se bojim da je trend unas Hrvata kao i ostolih Evropljana-polako se udaljujemo od Boga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 10:36 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
daramo je napisao/la:
Zanimljiva tema tu se slažem, samo su je neki odmah preokrenuli na duhovitost, što isto nije loša, evo baš bi Bobovac volio čuti iskustva ali na nekoj drugoj temi.

Što se tiče duhovnosti dinarskih krajeva o tome bi mogli podosta.

Evo,kad neka poznata osoba javno izreče svoje svjedočanstvo,popljuju je uglavnom,kao Blanku Vlašić,i to baš naši ljudi,vidim da su Hrvati,po imenima.Komentari su Bogu plakat.
https://www.bitno.net/vjera/blanka-vlas ... hfnMpVe7cc
Ili Marin Ivanović "stoka".
https://www.bitno.net/teme/marin-ivanov ... hfn6pVe7cc
Pa i Rafaela Dropulića Rafe
http://www.story.hr/sjecate-li-se-roker ... avi-290164
Hvala Bogu za te ljude,dok takv postoje,poznati i nepoznati,vjera u Hrvata neće nestati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 11:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
patriot_1 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Zavisi od Hrvata ima ih sto se pridrzavajupa ne jedu n
Meso na posni dan.
Kad su meni svinjetinu nudili jedni, pancetu, a drugi hrvati taj dan nisu je htji, jer kao posni.

Objasnio sam im da je toto po Starom Zavjetu.

Jedan Dalmos iz Njemacke stalno me nudii svaki dan, dok nije dosadilo.

A neki nisu htjeli jesti.


Isus je rekao da neće čovjeka onečstit ono što u njega ulaz jer to ide u želudac na određeno mjesto!
Onečisti čovjeka ono što iz njega izlazi jer de iz srca.Psovka,mržnja,pohlepa td!


A sta ako krsis Bozije Zakone, to je istina jer covjek ako covjeku ne oprosti nece mu ni Bog oprostiti taj grijeh, grijeh prema Bogu je grijeh između covjeku i Boga i moze biti tajan, dok covjeka prema covjeku je javan, ako nema halala onda dzaba i obredoslovlje jer nije upotpunjeno.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 11:19 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:

Isus je rekao da neće čovjeka onečstit ono što u njega ulaz jer to ide u želudac na određeno mjesto!
Onečisti čovjeka ono što iz njega izlazi jer de iz srca.Psovka,mržnja,pohlepa td!


A sta ako krsis Bozije Zakone, to je istina jer covjek ako covjeku ne oprosti nece mu ni Bog oprostiti taj grijeh, grijeh prema Bogu je grijeh između covjeku i Boga i moze biti tajan, dok covjeka prema covjeku je javan, ako nema halala onda dzaba i obredoslovlje jer nije upotpunjeno.

Nađi mi nekoga tko Božje zakone ne krši?Svi ih kršimo,neki manje neki više!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Jes da je slika iz bizantsko-šizmatičkog crkvenog ozračja , ali mislim da se tačno vidi ekumenski duh promišljanja boga i vere , gde naravno momci i đevojke iz kamenjara prednjače. :zubati

slika

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 16:58 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
Jes da je slika iz bizantsko-šizmatičkog crkvenog ozračja , ali mislim da se tačno vidi ekumenski duh promišljanja boga i vere , gde naravno momci i đevojke iz kamenjara prednjače. :zubati

slika

Što je tu kršenje?Divojka na nekom duhovnom susretu i uslikava skup.Ne vidim tu ništa loše.Poslat će prijateljici i rođacima foto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Ko je pomenuo ikakvo kršenje??

Ja pokazujem tom fotkom da je to prikaz velike duhovnosti kod vernika upravo onakve kakva jeste , predivan. :zubati

Nije duhovni skup nego liturgija , i da bude sve gore ona slika u vreme same liturgije , a to dokazuje žene oko nje koje stoje sa povezačom na glavi kao i to da se dotična krsti dok snima , jer u toku pravoslavne liturgije se na svaki pomen boga,Isusa i svetog duha vernik se "mora" prekrstiti.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ateisti liberali i feminizam su hrđa 21 vijeka, valja znati i da je vrag inteligentan, pa kad je navratio Adama i Evu da pojedu voce, dakle Bog daje vraga pametnog i prepredenog da ljude svede sa pravog puta.
Sviđa mi se što su to neki kršćani skontala i da ovako ide piramida: feminizam- LGBT prava- ateizam ovo jedno drugo nadopunjuju.
Zašto je Zapad slab duhovno nije krivnja muslimana nego je krivnja kršćana što ne praltikuju vjeru i ne odlaze u crkve.
Ateizam je bolest i hrđa 21 vijeka jer obećavaogična rješenja kao što i vrag obećava Adamu i Evi logična obećanja samo što oni nisu više vjerovali Bogu nego svojim strastima.
Dakle ateizam i feminizam putuju zajedno i stavljaju prava ******** kao nekakav živi zid iza kojeg upravljaju.
Svi znamo šta se desi kad ateizam zavlada imamo primjere u Rusiji, Jugoslaviji Kini i Koreji pa da ne nabrajamo komunističke zemlje.

Ateizam je korov sa kojim se susreće svako društvo, ateiste treba poraziti na njihovom terenu a ne impulsivno reagovati na njihove provokacije, naravno treba imati mjeru radi vlastitog dostojanstva kad sa njima treba prekinuti dijalog jer ne vrijedi bacati biserje pred svinje.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
korrisnik je napisao/la:
Ateisti liberali i feminizam su hrđa 21 vijeka, valja znati i da je vrag inteligentan, pa kad je navratio Adama i Evu da pojedu voce, dakle Bog daje vraga pametnog i prepredenog da ljude svede sa pravog puta.
Sviđa mi se što su to neki kršćani skontala i da ovako ide piramida: feminizam- LGBT prava- ateizam ovo jedno drugo nadopunjuju.
Zašto je Zapad slab duhovno nije krivnja muslimana nego je krivnja kršćana što ne praltikuju vjeru i ne odlaze u crkve.
Ateizam je bolest i hrđa 21 vijeka jer obećavaogična rješenja kao što i vrag obećava Adamu i Evi logična obećanja samo što oni nisu više vjerovali Bogu nego svojim strastima.
Dakle ateizam i feminizam putuju zajedno i stavljaju prava ******** kao nekakav živi zid iza kojeg upravljaju.
Svi znamo šta se desi kad ateizam zavlada imamo primjere u Rusiji, Jugoslaviji Kini i Koreji pa da ne nabrajamo komunističke zemlje.

Ateizam je korov sa kojim se susreće svako društvo, ateiste treba poraziti na njihovom terenu a ne impulsivno reagovati na njihove provokacije, naravno treba imati mjeru radi vlastitog dostojanstva kad sa njima treba prekinuti dijalog jer ne vrijedi bacati biserje pred svinje.


Ti si jedan talibanski glupander , vazda bio i ostao , jer glupanderi ne znaju ništa drugo do lagati i podmetati.

Niko nikad nije ubijao u ime ateizma niti ateizam može vladati u nekoj zemlji , jer i ti si ateista kao i svi ostali vernici sve tri te pogane krvoločne religije.

Kako možeš poraziti ateizam jer ateizam je samo stav , a da ne pominjem ponovo da si i ti ateista takođe.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Šta zar u pravoslavlju ima neka zabrana slikanja liturgije?
Naši se vala vole naslikavati, još ako ima vjernika to se treba specijalno zabilježiti, na krštenjima, pričestima, krizmama blica ko na modnoj reviji.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Al ga zasra Joe, da nitko nije ubijan zbog ateističkog stava komunizma, francuske revolucije itd.
Pa i ateizam je samo stav kao i teizam, problem je kad taj stav postane jedini prihvatljiv i pravovjeran a svaki drugačiji nepoželjan.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO