HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Pod pretpostavkom da projekt "Zlatna milijarda" postoji i da se sprovodi, da se pozabavimo pitanjem koliko je isti moralno prhvatljiv.

Iz ljudske anropocentricne perspektive svakako da nije moralan, jer podrazumeva da jedan covek ili grupa ljudi odlucuje o tome koji ce drugi ljudi ziveti a koji ne.

Ali iz biocentricne mozda i jeste moralan. Ustvari ova perspektiva se pripisuje navodnim pokretacima projekta kao opravdanje ideje. Planeta ne moze da podnese vise od milijarde ljudi, pa bi bilo dobro da se njihov broj svede na tu cifru. A i nevezano za inicijatore projekta, cinjenica stoji da su ljudi pravi termiti kad je planeta u pitanju. Unistitelji prirode, vrsta i sl. A bez ikakvog prava na takvo drzanje. Pa sto bi onda neko ko voli Zemlju zalio za ljudima!?

I treca perspektiva je hriscanska, teocentricna. Zato je tema na ovom podforumu! Po njoj ljudi treba da se ponasaju kao gospodari nad vrstama i Zemljom, ali da gospodare u skladu sa Bozijim preporukama. Ali, ljudi su ogrezli u nemoralu svake vrste, i Zemlju su pretvorili u modenu Sodomu i Gomoru! Dalje propadanje ljudske vrste moze prekinuti samo Bozija kazna, ona koja je izvrsena nad Sodomom i Gomorom. Da veliki broj ljudi jednostavno nestane, kao opomena onima koji preteknu.
No, situacija je nesto kompleksnija nego kad su u pitanju biblijska Sodoma i Gomora. Zlatna milijarda bi odnela mnoge koji nisu bezboznici sledbenici Satane, i to po odluci onih koji verovatno jesu samim tim sto su sebi prigrabili pravo da se igraju Boga.
Iz perspektive pravednog hriscanina, opet, zasto bi se zalilo za ovim svetom? Cilj hriscanina i nije ovozemaljski zivot, nego ulazak u Carstvo onoga sveta. Treba zaliti sto su ljudi kao vrsta toliko moralno propali, ali treba i prezreti njihova sagresenija.
Od hriscanina je zapravo ocekivano da sa mirom prihvati ono sto se desava i da svoje misli, molitve i nadanja usmeri na spasenije dusa, a ne tela, kako svoje tako i drugih ljudi.

Uvodna pitanja su: koju bi od ovih perspektiva zauzeli vi? Kako biste to obrazlozili? Kad bi se sutra stanovnistvo planete bilo nekim apokalipticnim dogadjajem svedeno na milijardu, da li biste pozeleli da u toj milijardi po svaku cenu budete i vi? I ako biste bili u toj milijardi, sta biste radili ostatk zivota? Kako bi delovali u novonastaloj situaciji?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Kad nestanu resursi i kad ogladni guzica potpuno je nebitno iz koje pozicije će doći tzv.pročišćenje , jer svi će se postaviti ispred nekog moralističkog stava koji ti daje za pravo da ti budeš onaj koji će pokupiti preostalu hranu i preživeti.

Naivci i nice guys uvek gube , jer oni su nešto kao teoretičari komunizma koji raspravljajući o utopijskom društvu i humanosti i težeći istom ne vide da im kolege i prijatelji komunjare spremaju metak u čelo , tako će proći i istinski moralni humani hrišćani kad ih spale tzv.pravoverni.

Teško je reći šta bi ja lično uradio zato jer npr.ja nemam problem sa svojim ličnim nestsnkom i smrću , ali postoji problem moje porodice i šta ću ja učiniti povodom toga , a to znači da bi se trudio preživeti zato da bi i preživela moja porodica.
Tako da Aleksije to pitanje o tome šta bi lično uradio je vrlo komplikovano.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Hriscanin, ako bi za sebe zeleo odlazak na neko od ovog sveta bolje mesto, to bi zeleo i za porodicu. Pretpostavljam da bi to bila molitva i prepustanje onome sta ti Bog da.
Komolikovano je za ona koji bi ostali, ili koji bi se izborili za ostanak. Dali bi sebi i svojima jos nekoliko decenija zivota, u svetu leseva. U svetu kojeg bi kontrolisali satanisti koji su pokrenuli projekat "Zlatna milijarda".
Svet Zlatne milijarde bio bi mucan za zivot.

Iz hriscanske perspektive, najgora Bozija kazna stilga bi one koji su krenuli u svodjenje broja ljudi na milijardu. Ako pretpostavimo da je to neko poput Bila Gejtsa, pitanje je sta je on dobio za tu prodaju duse djavolu?! Mozda cak i nece doziveti realizacuju projekta posle koje ce on da uziva u koriscenju resursa planete. Mozda je svoj izbor da bude protagonist, naplatio tako sto je bogat u ovom zivotu, ali ni ovaj zivot ne traje vecno. Zlatni stejkovi i da postoje, ne mogu se jesti.

Dakle, ova objasnjenja mozda mogu da pomognu u izbori stava kojeg treba zauzeti prema projektu Zlatne miijarde.

Jos jedno komlikovano pitanje: da li bi prihvatio da budes onaj ko odlucuje ko da bude u ZM?
Pazi, to je primamljivo. Mozes da ostavis samo Slovene npr. Bez muslimana i Hrvata, naravno! (sala :D )
Ili samo pravoslavce, ali to je 350 miliona, pa bi morao da dodas jos nekog! :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Evo ti odgovori, btw pisao ateista...znanstveni radovi kompilacija.
Svejedno, svi bu najebal. :kava
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
aleksije radicevic je napisao/la:
Hriscanin, ako bi za sebe zeleo odlazak na neko od ovog sveta bolje mesto, to bi zeleo i za porodicu. Pretpostavljam da bi to bila molitva i prepustanje onome sta ti Bog da.
Komolikovano je za ona koji bi ostali, ili koji bi se izborili za ostanak. Dali bi sebi i svojima jos nekoliko decenija zivota, u svetu leseva. U svetu kojeg bi kontrolisali satanisti koji su pokrenuli projekat "Zlatna milijarda".
Svet Zlatne milijarde bio bi mucan za zivot.

Iz hriscanske perspektive, najgora Bozija kazna stilga bi one koji su krenuli u svodjenje broja ljudi na milijardu. Ako pretpostavimo da je to neko poput Bila Gejtsa, pitanje je sta je on dobio za tu prodaju duse djavolu?! Mozda cak i nece doziveti realizacuju projekta posle koje ce on da uziva u koriscenju resursa planete. Mozda je svoj izbor da bude protagonist, naplatio tako sto je bogat u ovom zivotu, ali ni ovaj zivot ne traje vecno. Zlatni stejkovi i da postoje, ne mogu se jesti.

Dakle, ova objasnjenja mozda mogu da pomognu u izbori stava kojeg treba zauzeti prema projektu Zlatne miijarde.

Jos jedno komlikovano pitanje: da li bi prihvatio da budes onaj ko odlucuje ko da bude u ZM?
Pazi, to je primamljivo. Mozes da ostavis samo Slovene npr. Bez muslimana i Hrvata, naravno! (sala :D )
Ili samo pravoslavce, ali to je 350 miliona, pa bi morao da dodas jos nekog! :D


Ti Aleksije polaziš iz pozicije da je pravi hrišćanin jedino monah , jer eto on se prepušta molitvi i onome šta mu bog da tj.božjoj volji(božja volja je vrlo diskutabilna i kod samih monaha).
Laički hrišćani nemaju pravo da se prepuste "božjoj volji" i molitvi već moraju da zaštite svoje potomke ne bi li oni sa verom u Hrista dočekali carstvo nebesko(ne postoje samo deca, već i unuci,praunuci,čukununuci,...) , osim ako se ne uvale u fatalizam kao što su to činili Jevreji u vreme rimskog carstva kad su uništenje Judeje i Jerusalimskg hrama shvatali kao božju kaznu zbog svojih grehova , tako da ako shvatamo da hrišćani trebaju da se prepuste molitvi i šta im boga da , onda će oni podržati iliti nemo stajati i moliti se bogu dok satanisti provode svoj ZM plan.
Kad dođe to fatalno apokaliptično vreme ujedno dolazi i podela u smislu takmičenja ko je istinski pravednik a ko ne , tj.niko neće znati ko je pravi hrišćanin jer će jedni druge optuživati da su satanisti maskirani u hrišćanske odore i halje.
Uglavnom do zlatne milijarde će svakako doći , i oni koji će biti delom iste i opstati će biti pravednici svakako i oni zaslužuu carsto vnevesko , jer tako kaže i sami hrišćanski sudnji dan i Jovanovo otkrovenje.
Ako komunjare pobede i opstanu u toj ZM , onda će njihova moralna filozofija biti jedna jedina i jedina moguća jer neće biti hrišćana da im kažu kako greše , isto važi i za muslimane.

Da odlučujem ostavio Srbe,Hrvate i Bošnjake u tu ZM , čisto iz razloga da ljudi ostanu ljudi , jer Njegoš veli :"Neka bude što biti ne može , neka bude borba neprestana".
Hoću reći ako dođe do te ZM , oni više neće biti ljudi već će ili postati anđeli ili roboti , što je u principu isti milokliz.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Mar-kan je napisao/la:
Evo ti odgovori, btw pisao ateista...znanstveni radovi kompilacija.
Svejedno, svi bu najebal. :kava
slika

Vi ste zainteresirani za to štivo i Bibliju, kako će nas Bog uništiti?

Koji je po Vama tajming?

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
K:M je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Evo ti odgovori, btw pisao ateista...znanstveni radovi kompilacija.
Svejedno, svi bu najebal. :kava
slika

Vi ste zainteresirani za to štivo i Bibliju, kako će nas Bog uništiti?

Koji je po Vama tajming?

Tko mi? :zubati

Ova knjiga se bavi konkretnim brojkama i znanstvenim radovima, nema teologije. Rast populacije, devastacija oceana, kišnih šuma itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Par puta tjedno u ulicu dolazi kamion čistoće i odvozi par kontenjera punih smeća.
Koliko ima ulica, gradova, država, milijuna i milijardi ljudi. Koliko se tog jebenog smeća proizvede. Strašno nešto. Ako se ovako nastavi ovo nas čeka:



Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Koliko sam vidio duvanjsko odlagalište je na Ljubuši pored puta za Ramu. Odvratno nešto, golet, vjetar nosa smeće okolo na sve strane, ali glavno što sam se zamislio s obzirom na naš krški reljef, koliko tih otrova iz svog tog smeća završi u podzemnim vodama, koje onda ja pijem podno Zavelima ili Kamešnice kao nešto čisto i prirodno?

Isto što se tiče zraka, imali smo slučajeva ove godine da je otrovna prašina sa dna nekad Aralskog jezera sada pustinje preplavila Hrvatsku i zagađanje je bilo na max. Koliko otrova smo proizveli i proizvodimo koje vjetrovi raznose po cijeloj planeti? Ne moramo niti spominjati Kinu i Indiju, dovoljno je zimi pogledati na šta liče Zenica, Sarajevo, Tuzla. Ljudi uredno lože ugalj, smeće, gume, plastiku.

Dokle će to sve tako moći?

Pa dabome da mislim da svjetsku populaciju treba skresat, kome treba 10 milijardi štakora koji samo zagađuju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Mar-kan je napisao/la:
K:M je napisao/la:
Vi ste zainteresirani za to štivo i Bibliju, kako će nas Bog uništiti?

Koji je po Vama tajming?

Tko mi? :zubati

Ova knjiga se bavi konkretnim brojkama i znanstvenim radovima, nema teologije. Rast populacije, devastacija oceana, kišnih šuma itd.

Mi, rabovi Bozji, vjerni i nevjerni, ateisti, agnostici SH govora....

Mislio sam da knjiga opisuje neka biblijska pretskazanja. Vi kao vjernik i netko ko je u toj materiji, oko sudnjeg dana i kako kazete "sve ide po planu", zanima me malo rasclamba, ako nije problem.

Unapred zahvalan.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
K:M je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Tko mi? :zubati

Ova knjiga se bavi konkretnim brojkama i znanstvenim radovima, nema teologije. Rast populacije, devastacija oceana, kišnih šuma itd.

Mi, rabovi Bozji, vjerni i nevjerni, ateisti, agnostici SH govora....

Mislio sam da knjiga opisuje neka biblijska pretskazanja. Vi kao vjernik i netko ko je u toj materiji, oko sudnjeg dana i kako kazete "sve ide po planu", zanima me malo rasclamba, ako nije problem.

Unapred zahvalan.


KiM traži materijala za novi caps lock uradak na balkan info. :D
Mada i meni su te apokaliptične teme uvijek bile najzanimljivije. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
joe enter je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Hriscanin, ako bi za sebe zeleo odlazak na neko od ovog sveta bolje mesto, to bi zeleo i za porodicu. Pretpostavljam da bi to bila molitva i prepustanje onome sta ti Bog da.
Komolikovano je za ona koji bi ostali, ili koji bi se izborili za ostanak. Dali bi sebi i svojima jos nekoliko decenija zivota, u svetu leseva. U svetu kojeg bi kontrolisali satanisti koji su pokrenuli projekat "Zlatna milijarda".
Svet Zlatne milijarde bio bi mucan za zivot.

Iz hriscanske perspektive, najgora Bozija kazna stilga bi one koji su krenuli u svodjenje broja ljudi na milijardu. Ako pretpostavimo da je to neko poput Bila Gejtsa, pitanje je sta je on dobio za tu prodaju duse djavolu?! Mozda cak i nece doziveti realizacuju projekta posle koje ce on da uziva u koriscenju resursa planete. Mozda je svoj izbor da bude protagonist, naplatio tako sto je bogat u ovom zivotu, ali ni ovaj zivot ne traje vecno. Zlatni stejkovi i da postoje, ne mogu se jesti.

Dakle, ova objasnjenja mozda mogu da pomognu u izbori stava kojeg treba zauzeti prema projektu Zlatne miijarde.

Jos jedno komlikovano pitanje: da li bi prihvatio da budes onaj ko odlucuje ko da bude u ZM?
Pazi, to je primamljivo. Mozes da ostavis samo Slovene npr. Bez muslimana i Hrvata, naravno! (sala :D )
Ili samo pravoslavce, ali to je 350 miliona, pa bi morao da dodas jos nekog! :D


Ti Aleksije polaziš iz pozicije da je pravi hrišćanin jedino monah , jer eto on se prepušta molitvi i onome šta mu bog da tj.božjoj volji(božja volja je vrlo diskutabilna i kod samih monaha).
Laički hrišćani nemaju pravo da se prepuste "božjoj volji" i molitvi već moraju da zaštite svoje potomke ne bi li oni sa verom u Hrista dočekali carstvo nebesko(ne postoje samo deca, već i unuci,praunuci,čukununuci,...) , osim ako se ne uvale u fatalizam kao što su to činili Jevreji u vreme rimskog carstva kad su uništenje Judeje i Jerusalimskg hrama shvatali kao božju kaznu zbog svojih grehova , tako da ako shvatamo da hrišćani trebaju da se prepuste molitvi i šta im boga da , onda će oni podržati iliti nemo stajati i moliti se bogu dok satanisti provode svoj ZM plan.
Kad dođe to fatalno apokaliptično vreme ujedno dolazi i podela u smislu takmičenja ko je istinski pravednik a ko ne , tj.niko neće znati ko je pravi hrišćanin jer će jedni druge optuživati da su satanisti maskirani u hrišćanske odore i halje.
Uglavnom do zlatne milijarde će svakako doći , i oni koji će biti delom iste i opstati će biti pravednici svakako i oni zaslužuu carsto vnevesko , jer tako kaže i sami hrišćanski sudnji dan i Jovanovo otkrovenje.
Ako komunjare pobede i opstanu u toj ZM , onda će njihova moralna filozofija biti jedna jedina i jedina moguća jer neće biti hrišćana da im kažu kako greše , isto važi i za muslimane.

Da odlučujem ostavio Srbe,Hrvate i Bošnjake u tu ZM , čisto iz razloga da ljudi ostanu ljudi , jer Njegoš veli :"Neka bude što biti ne može , neka bude borba neprestana".
Hoću reći ako dođe do te ZM , oni više neće biti ljudi već će ili postati anđeli ili roboti , što je u principu isti milokliz.


Bata Joe, ja te pitam da li bi prihvatio da odlucujes ko ce u ZM, racunajuci da je to teska moralna dilema, jer ipak ti treba da budes taj koji treba da posalje milijarde u nestanak. Medjutim, nisi se ni osvrnuo na to, vec si odmah zamislio sebe kako odlucujes. :D

Nisam mislio na monahe, nego na svetovne moralne hriscane u situaciji u kojoj se otvaraju velike moralne dileme, pa i dilema da li vredi boriti se za porodicu. Jer mozda u toj borbi ogresis dusu pa ti eventualni opstanak znaci istovremeno i prokletstvo.
Sto se tice takmicenja ko je istinski pravednik, to takmicenje nije pred ljudima, nego pred Bogom, pa tako nije ni bitno na drugi ljudi znaju ko je pravednik. To Bog zna.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Planina je napisao/la:
Par puta tjedno u ulicu dolazi kamion čistoće i odvozi par kontenjera punih smeća.
Koliko ima ulica, gradova, država, milijuna i milijardi ljudi. Koliko se tog jebenog smeća proizvede. Strašno nešto. Ako se ovako nastavi ovo nas čeka:



Onda ti ce ti jos lakse pasti smanjenje broja ljudi kad pogledas kako bi se priroda obnovila posle nestanka ljudske vrste:



Dobar dokumentarac.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Kako stvari stoje, izgleda da kolege naginju ideji ZM, najvise zbog toga sto ljudi unistavaju prirodu.

Ali da li je to hriscanski? Nije priroda Bog, pa da je tako obozavamo, mada odnosom prema prirodi pokazujemo koliko volimo Boga.

Sta je sa bezakonjem i nemoralom koji se umnozio medju ljudima? Da li bi to trebalo da bude razlog da pozelimo neku kaznu u vidu ZM?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Planina je napisao/la:
K:M je napisao/la:
Mi, rabovi Bozji, vjerni i nevjerni, ateisti, agnostici SH govora....

Mislio sam da knjiga opisuje neka biblijska pretskazanja. Vi kao vjernik i netko ko je u toj materiji, oko sudnjeg dana i kako kazete "sve ide po planu", zanima me malo rasclamba, ako nije problem.

Unapred zahvalan.


KiM traži materijala za novi caps lock uradak na balkan info. :D
Mada i meni su te apokaliptične teme uvijek bile najzanimljivije. :D

Provalio si me inteligentni mladicu. Sada ce Markan da trazi deo za autorska prava.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Zlatna milijarda", moralni aspekt
PostPostano: 18 lis 2020, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
aleksije radicevic je napisao/la:

Bata Joe, ja te pitam da li bi prihvatio da odlucujes ko ce u ZM, racunajuci da je to teska moralna dilema, jer ipak ti treba da budes taj koji treba da posalje milijarde u nestanak. Medjutim, nisi se ni osvrnuo na to, vec si odmah zamislio sebe kako odlucujes. :D

Nisam mislio na monahe, nego na svetovne moralne hriscane u situaciji u kojoj se otvaraju velike moralne dileme, pa i dilema da li vredi boriti se za porodicu. Jer mozda u toj borbi ogresis dusu pa ti eventualni opstanak znaci istovremeno i prokletstvo.
Sto se tice takmicenja ko je istinski pravednik, to takmicenje nije pred ljudima, nego pred Bogom, pa tako nije ni bitno na drugi ljudi znaju ko je pravednik. To Bog zna.


To je previše hipotetički a i nema ni smisla brate Aleksije , jer kad me pitaš "da li bi prihvatio" to znači da mi se nudi ta "čast" ili "prokletstvo" od nekoga.
Odlučivanje u vezi ZM je lični životni stav koji si već imao pre nego si krenuo u tu akciju ZM.
Ne mogu ja biti neutralan svo vreme živeći usamljenički život , i onda mi satanisti ili hrišćani dođu sa ponudom , dakle već moram imati izgrađen stav o tome.

To bog zna?? , takva izjava je vrlo subjektivna i nikad nema nikakvog uticaja osim ako ne veruješ samoostvariva proročasntva , u smislu kad pobediš onda kažeš kako je bog znao da smo mi pravednici i zato je on bio na našoj strani , a dokaz za to je naša borba koja je sama po sebi proročanska.

Znaš ono kad holivudski glumci kad dobiju oskara zahvaljuju bogu jer su ga osvojili , i onda se pitaš jel to bog mrzi ove koji ga nisu dobili to veče i jel bog unapred već odredio pobednika , što time znači da je oskarsko takmičenje besmisleno čim bog favorizuje jednoga tj.sve je već određio.
I zato dolazimo do čuvene dileme zašto se moliti bogu ako je već sve određeno??

Današnji hrišćani su taj koncept predodređenosti su zbog novijeg doba racionalnog ponašanja i logike totalno izbacili jer logika predodređenosti u jednom društvu sputava ljudski napredak.

Kod muslimana se taj koncept zadržao po možemo čuti od članova SDA kad vele da će "ako bog da" sledeće godine dobiti pristup pregovorima sa EU. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 56 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO