HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 01 lip 2021, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Pozdrav i Mir Božiji imam pitanja za kršćane koji znaju teologiju kršćanstva, može Markan odgovoriti a može i Orleanski kad bude imao vremena.



Kako svaka religija svoje vjerovanje zasniva na Bogu i njegovom odnosu prema ljudima tako i kršćanstvo.
A šta znači biti kršćaninom?
Pa kršćani su ljudi koji slijede Krista.
A ko je bio Krist?
Krist je bio čvojek koji je hodao zemljom i propovijedao ljudima kako trebaju da žive život, i ako se toga budu držali onda će ići u Raj tj Carstvo Nebesko.
O kome je Isus govorio?
Pa Isus je govorio o Ocu i Duhu Svetom.
A odakle mu podaci o Ocu i Duhu Svetom.
slika
Podatke o Duhu Svetom i Ocu možemo naći u Starom Zavjetu.
Mene interesuje ako su sve trojcia jedno, kako kršćanstvo može zagovarati mir sa Isusom, a onda se pozivati na oganj imač.
A i sam Isus kaže.
"Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač. Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine; i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.
Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije mene dostojan. Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan. Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom, nije mene dostojan. Tko nađe život svoj, izgubit će ga, a tko izgubi svoj život poradi mene, naći će ga. Tko vas prima, mene prima; a tko prima mene, prima onoga koji je mene poslao. Tko prima proroka jer je prorok, primit će plaću proročku; tko prima pravednika jer je pravednik, primit će plaću pravedničku. Tko napoji jednoga od ovih najmanjih samo čašom hladne vode zato što je moj učenik, zaista, kažem vam, neće mu propasti plaća."
Pošto Isus završi upućivati dvanaestoricu učenika, ode odande naučavati i propovijedati po njihovim gradovima.

Mt 10,34-11,1


Zaista kažem vam, dok stoji nebo i zemlja, neće nestati nijedne jote ili točke iz Zakona, dok se sve ne ispuni.” (Matej 5:17-18).


Kad je Isus izlazio iz Hrama, reče mu jedan od njegovih učenika: ‘Učitelju, pogledaj! Kakva li kamenja, kakve li zgrade!’ ‘Vidiš li ove goleme zgrade?’ – reče mu Isus. ‘Zacijelo neće ni kamen na kamenu ostati: sigurno će sve biti srušeno.’“

Dakle kad se ponovo vrati Mesija Krsit ovo će se dogoditi.

U suštini moje laičko shvaćanje kršćanstva ide ovako.
Ljudi moraju prihvatiti da je Sin za njih se žrtvovao i da je preuzeo njihove grijehe, ali ne samo Izraelćana, nego cijelog čovječanstva.
Šta se dešava kad ljudi ne prihvate da je Sin se žrtvovao za njihove grijehe
Ne mise kršćani loše drugima što žele da prihvate da je Sin se žrtvovao za njihove grijehe. Naprotiv , žele im Raj i Carstvo Nebesko, ali nažalost kroz historiju Crkva je zloupotrebljavala Stari Zavjet kad stvari ne bi išle kako treba i kad ljudi ne bi prihvatili da je Isus umro za njihove grijehe.
Sad gledam drugačije na neke stvari što se tiče teologija kršćanstva i moja namjera nije da nekog vrijeđam, nego da imam razjašnjeno da li je ovo tačno.
Ne kažem ja da baba Mara sad koja moli krunicu i moli Zdravo Marijo i Oče naš želi pokrstiti sve redom, ali ne pitaju se Stane i Mare nego se pita Crkva i šta ona kaže po tom pitanju. Kad se dobije konsenzus klera onda u ime Oca i Sina i Duha Svetoga se može raditi ono što je Bogu milo, a što se radilo u Starom Zavjetu, riješti se pagana nekrsti, da ne bude da napadam Kršćanstvo kao religiju, ni Islamu i Judaizmu nije to strano jer imaju porijeklo od Abrahama, a Abraham nije tolerisao puno drugo i drugačije od sebe, pa kakvi će onda njegovi sinovi izaći.
Eh sad zašto Judaizam i Kršćanstvo kroz historiju imaju sukobe, pa baš zbog ovog pogleda na BOga, Jevreji ne vjeruju isto kao kršćani, kod njih je Hašem Jedan Bog Izraela i Jahve, nemaju trojstva, na red dolazi Islam koji svojom pojavom iritira ostale dvije religije jer "Ispravlja krive Drine" opet pogled na Boga kao u Judaizmu ali imaju novog poslanika koji ako se prizna ponsitava one prethodne dvije religije.

Moram se zapitati ako pravoslavni sveštenik blagosivlja prije akcije Škorpiona u Srebrenici on blagosivlja po Starom Zavjetu, kad katolici čine reconquistu oni to rade poS Starom Zavjetu poštujući Trojstvo.


Nije mene strah mislim boli me briga bio sam putovao po Hrvaskoj i Srbiji, znam da većina ljudi kršćana vjerovatno ni ne zna za ovo vjerovanje, ali interesuje me šta kaže kršćanska teologija.
Da ne bi bezveze bio ogorčen na zločine od Srba i Hrvata koji nemaju sve kršćansko nego nešto i pagansko od Južnih Slavena.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 00:50 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
“... Moram se zapitati ako pravoslavni sveštenik blagosivlja prije akcije Škorpiona u Srebrenici on blagosivlja po Starom Zavjetu, kad katolici čine reconquistu oni to rade poS Starom Zavjetu poštujući Trojstvo....”


Krščanstvo se temelji na Isusu Kristu i novom zavjetu.
Ratovi i nasilje nisu kršćanski, nemožeš to nikako odobriti evanđeljem.

Ne razumjem:
Reconquista-Stari zavjet-Sveto Trojstvo ???

Možda ovo bolje shvatiš:
Postoji hadis kako će se tkzv.Allah pokazati ljudima u drugom obliku koji ljudi neće prepoznati. Potom se tkzv.Allah pokaže u “pravome” obliku kojeg ljudi prepoznaju. Isti Allah dva oblika.

Jedan Bog:
Otac, Sin i Duh Sveti.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 12:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Bilic07 je napisao/la:

Krščanstvo se temelji na Isusu Kristu i novom zavjetu.
Ratovi i nasilje nisu kršćanski, nemožeš to nikako odobriti evanđeljem.
.


Kršćantvo jei Stari i Novi Zavjet, samo ono što je IZRIJEKOM ISUS promijenio u Starom Zavjetu se ne prakticira.

Sve ostalo važi ko sol u juhi.

Postoje situacije kada nasilje jest krščanko, objansio Sv. Augustin.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kršćanstvo je, pojednostavljeno rečeno, kult Isusa.

Ne znam da je ikoja značajnija religija konkretnog čovjeka s imenom i prezimenom bogom proglasila.

Zadnji put faraoni u Egiptu.

A "Stari" Savez/Zavjet u kršćanstvu služi kao ukras, dekorativnog je karaktera.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
divizija je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Krščanstvo se temelji na Isusu Kristu i novom zavjetu.
Ratovi i nasilje nisu kršćanski, nemožeš to nikako odobriti evanđeljem.
.


Kršćantvo jei Stari i Novi Zavjet, samo ono što je IZRIJEKOM ISUS promijenio u Starom Zavjetu se ne prakticira.

Sve ostalo važi ko sol u juhi.

Postoje situacije kada nasilje jest krščanko, objansio Sv. Augustin.



Ali ako vjerujes da je Isus Bog i da je Bog Otac i da je Bog Duh Sveti kako onda da se Stari Zavjet ne priznaje?
Markan je govorio da se Tora itekako priznaje u kanonu kescanskom, i da je to dio Biblije jer krscani i jesu bili jevreji koji su pokrstili se.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Robbie MO je napisao/la:
Kršćanstvo je, pojednostavljeno rečeno, kult Isusa.

Ne znam da je ikoja značajnija religija konkretnog čovjeka s imenom i prezimenom bogom proglasila.

Zadnji put faraoni u Egiptu.

A "Stari" Savez/Zavjet u kršćanstvu služi kao ukras, dekorativnog je karaktera.




Ne moze biti jer ako je ukras onda Adam nece zgrijesiti i Otac nece moci poslati Sina da iskupi grijehe.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
divizija je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Krščanstvo se temelji na Isusu Kristu i novom zavjetu.
Ratovi i nasilje nisu kršćanski, nemožeš to nikako odobriti evanđeljem.
.


Kršćantvo jei Stari i Novi Zavjet, samo ono što je IZRIJEKOM ISUS promijenio u Starom Zavjetu se ne prakticira.

Sve ostalo važi ko sol u juhi.

Postoje situacije kada nasilje jest krščanko, objansio Sv. Augustin.



A sigurno se razlikuje kod Istocne Crkve i Zapadne ali zasto bi neko ko vjeruje u Trojstvo negirao nasilje.

Ima opravdanje Bog mu je i Otac i Duh Sveti (stari zavjet).
A Sin mu je Novi zavjet.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
korrisnik je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Kršćanstvo je, pojednostavljeno rečeno, kult Isusa.

Ne znam da je ikoja značajnija religija konkretnog čovjeka s imenom i prezimenom bogom proglasila.

Zadnji put faraoni u Egiptu.

A "Stari" Savez/Zavjet u kršćanstvu služi kao ukras, dekorativnog je karaktera.




Ne moze biti jer ako je ukras onda Adam nece zgrijesiti i Otac nece moci poslati Sina da iskupi grijehe.


U biti krivo sam rekao, neki dijelovi su definitivno relevantni i u kršćanstvu.

Ali oko 50% toga se doživljava dekorativno.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
“... Moram se zapitati ako pravoslavni sveštenik blagosivlja prije akcije Škorpiona u Srebrenici on blagosivlja po Starom Zavjetu, kad katolici čine reconquistu oni to rade poS Starom Zavjetu poštujući Trojstvo....”


Krščanstvo se temelji na Isusu Kristu i novom zavjetu.
Ratovi i nasilje nisu kršćanski, nemožeš to nikako odobriti evanđeljem.

Ne razumjem:
Reconquista-Stari zavjet-Sveto Trojstvo ???

Možda ovo bolje shvatiš:
Postoji hadis kako će se tkzv.Allah pokazati ljudima u drugom obliku koji ljudi neće prepoznati. Potom se tkzv.Allah pokaže u “pravome” obliku kojeg ljudi prepoznaju. Isti Allah dva oblika.

Jedan Bog:
Otac, Sin i Duh Sveti.



A to za reqoncuistu kazem da se krscani mogu pozivati na nasilje iz Starog Zavjeta jer mi krscanstvo djelovala puno bajkovito a kad zagrebes ispod povrsine promijenis vidjenje.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 13:53 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Robbie MO je napisao/la:
Kršćanstvo je, pojednostavljeno rečeno, kult Isusa.

Ne znam da je ikoja značajnija religija konkretnog čovjeka s imenom i prezimenom bogom proglasila.

Zadnji put faraoni u Egiptu.

A "Stari" Savez/Zavjet u kršćanstvu služi kao ukras, dekorativnog je karaktera.


Pojednostavljeno rečeno: Kršćanstvo je ljubav i oproštaj što je univerzalna formula koja suzbija svaki konflikt i eskalaciju konflikta

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bilic07 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Kršćanstvo je, pojednostavljeno rečeno, kult Isusa.

Ne znam da je ikoja značajnija religija konkretnog čovjeka s imenom i prezimenom bogom proglasila.

Zadnji put faraoni u Egiptu.

A "Stari" Savez/Zavjet u kršćanstvu služi kao ukras, dekorativnog je karaktera.


Kršćanstvo je ljubav i oproštaj


To možda ovi moderni i light kršćani. Tradicionalno, jača karakteristika je osuđivanje.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 14:01 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Krščanstvo se temelji na Isusu Kristu i novom zavjetu.
Ratovi i nasilje nisu kršćanski, nemožeš to nikako odobriti evanđeljem.

Ne razumjem:
Reconquista-Stari zavjet-Sveto Trojstvo ???

Možda ovo bolje shvatiš:
Postoji hadis kako će se tkzv.Allah pokazati ljudima u drugom obliku koji ljudi neće prepoznati. Potom se tkzv.Allah pokaže u “pravome” obliku kojeg ljudi prepoznaju. Isti Allah dva oblika.

Jedan Bog:
Otac, Sin i Duh Sveti.



A to za reqoncuistu kazem da se krscani mogu pozivati na nasilje iz Starog Zavjeta jer mi krscanstvo djelovala puno bajkovito a kad zagrebes ispod povrsine promijenis vidjenje.


Za Kršćane vrijedi prvenstveno Isus Krist.
Ljudi griješe, tako isto Kršćani.

Za reconquinstu bih rekao, Španjolci su vratili svoje što je bilo prije okupirano od Arapa. Ne možeš mješati politiku i evanđelje.
To nije Islam gdje su politika i vjera spojeni.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 14:04 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Robbie MO je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Kršćanstvo je ljubav i oproštaj


To možda ovi moderni i light kršćani. Tradicionalno, jača karakteristika je osuđivanje.


Isus nije zagovarao nasilje i osuđivanje nego suprotno. Ta poruka nikada se nije mijenjala.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:


A to za reqoncuistu kazem da se krscani mogu pozivati na nasilje iz Starog Zavjeta jer mi krscanstvo djelovala puno bajkovito a kad zagrebes ispod povrsine promijenis vidjenje.


Za Kršćane vrijedi prvenstveno Isus Krist.
Ljudi griješe, tako isto Kršćani.

Za reconquinstu bih rekao, Španjolci su vratili svoje što je bilo prije okupirano od Arapa. Ne možeš mješati politiku i evanđelje.
To nije Islam gdje su politika i vjera spojeni.



Ma kao Crkva odvojena od drzave to djecau u 7 razredu osnvne uce , imas kralja imas popa odvojeno, mada pop moze uticati na odluke kralja.
Španci jesu vratili svoje ali morali su imati opravdanje Novi ih Zavjet ne bi doveo mi do koje tacke, sta davali bi muslimanima hljeb a ovi ih gadjali kamenom.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

To možda ovi moderni i light kršćani. Tradicionalno, jača karakteristika je osuđivanje.


Isus nije zagovarao nasilje i osuđivanje nego suprotno. Ta poruka nikada se nije mijenjala.



Ali Isus je jedan od Trojice kako sad to da nema nasilja?

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mt 7,15-20
Riječ Gospodnja
U ono vrijeme Isus reče svojim učenicima: "Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima ćete ih njihovim

Iako znam da cete ovaj citat uzeti kao kontraargument protiv Islama ali meni je kao nekome ko nije krscanin onako kako Srbi i Hrvati ispoljavaju krscanstvo sve po Psu u ratu.
Sigurno kad bi pitao Daria Kordića on kao svećenik katolicke crkve bi znao opravdati i objasniti zasto se desio ovaj ili onaj zlocin na nekatolicima, ili kad bi pitao patrijarha SPC on bi cak znao citatom iz Biblije pojasniti, a cekaj vec jesu , znao se stav SPC za vrijeme rata sta i kako treba raditi.
A po katoličkom nauku su svi koji nijecu Sina prvorođenci sotone.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
"Istina će vas osloboditi" (Iv 8, 32).

Sta je tako tesko reci jest krscanstvo ima elemente nasilja samo eto sto.je starija religija od Islama jedno 5-6 vijekova sakriveno je to.
I Judaizam ima nasilje u sebi samo sto je starije vise milenija od krscanstva, pa je sakriveno.
Sve tri monoteističke religije imaju nasilje jer da nemaju ne bi im trebao Pakao da smjeste one sto ne vjeruju kao oni u njega. Ako Pakao nije nasilje , ne znam sta jest.
Monoteizam je vjera u jednog Boga i kao takav ne tolerise druge vjere pa bile te neke paganske vjere, bili to sukobi Judeizam- Krscanstvo, Judeizam -Islam, Islam -Krscanstvo, na kraju krajeva svi smo mi ljudi sinovi Adamovi i prokleti grijehom Kaina kad je ubio Abela.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
divizija je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Krščanstvo se temelji na Isusu Kristu i novom zavjetu.
Ratovi i nasilje nisu kršćanski, nemožeš to nikako odobriti evanđeljem.
.


Kršćantvo jei Stari i Novi Zavjet, samo ono što je IZRIJEKOM ISUS promijenio u Starom Zavjetu se ne prakticira.

Sve ostalo važi ko sol u juhi.

Postoje situacije kada nasilje jest krščanko, objansio Sv. Augustin.


U Besedi na Gori, Isus se osvrnuo na tri Zapovesti iz Zakona, tj. ukazao na nacin postovanja istih eda bi se izbeglo licemerstvo!
1. Ne ubij! Isus objasnjava da onaj ko se ljuti na brata svojega ni zasto bice kriv pred Bogom, ukazujuci da ako je ta, daleko manja stvar od ubistva greh, koliki je greh ubistvo tek. Pricom o okretanju obraza, Isus sugerise da je bolje pustiti da te ubiju nego da ubijes, sto je i sam pokazao pustajuci Rimljane da ga raspnu!
2. Ne cini preljube! Dakle, ko pogleda zenu sa zeljom vec je ucinio preljubu. Razvod nije dozvoljen osim za preljubu.
3. Ne kradi/ne pozeli tudje! Ako ti neko zatrazi milostinju, daj mu je! Ako ti zatrazi kosulju, daj mu i dolamu! Dakle, Isus propoveda odricanje od sopstvenog u korsit drugih ljudi, pa prisvajanje tudjeg je potpuno nezamislivo!

Na kraju kaze: Ko ispuni ovaj zakon, i tako nauci ljude, nazvace se najvecim u Casrtvu Nebeskom! A onaj ko ne ispuni i izmeni ovaj Zakon pred ljudima, nazvace se najmanjim u Carstvu nebeskom!

A kako izgleda izmena, tj. nepostovanje ovog Zakona i ucenje ljudi pogresnom, tj, navodjenje ljudi na greh, najbolje pokazuje islam i Muhamed! Islam ima ove zakone i formalno ih postujena recima. A kako islamsko postovanje ovih zakona izgleda:
1. Ne ubij - ali ako ti neko uvredi veru, drzavu ili porodicu, mozes ga ubiti. Ako neko napusti veru, takodje ga mozes ubiti! Ako je neko mnogobozac, obaveza ti je da ga ubijes. Ako tu hriscanin smeta, mozes ga (zbog Trojstva) proglasiti mnogobosce i ubiti, a mozes ga ubiti i bez toga. Muslimanski vladari, sultani, ako im neki musliman smeta, pozovu hodzu da im rastumaci kako u skladu s islamom mogu izvrsiti ubistvo tog muslimana, a da budu cisti pred Allahom. I tako, islamsko "Ne ubij" manje vise znaci da mozes ubiti koga hoces, dovoljno je da objasnis da je to u skladu sa Kur'anom!
2. Ne cini preljubu - ali mozes da se zenis i razvodis kad ti zena dosadi. Mozes zeniti cetiri zene, uprkos Bozijoj sugestiji iz Postanja/Kreacije: Bog je stvorio jedog Adama i jednu, a ne cetiri ili 12 Eva! Robinje su ti dozvoljene. Obescascenje inovernica je dozvoljeno. A vizija Raja u islamu, sa hurijama i devicama, prosto navodi muslimane na opsesiju razvratom!
3. Ne kradi/Ne pozeli tudje - ali dozvoljeno je pljackati ratne neprijatelje, dozvoljeno je ropstvo sto znaci da se coveku uzima sloboda kao od Boga data njemu pripadjuca vrednost.

Tako izgleda islamsko postovanje zakona: formalno se postuje, ali sustinski to je ogoljeno bezakonje, zla dela pod krinkom poboznosti!
U tome je Muhamedovo dijabolicno ucenje, prepoznato u gore navedenoj poruci: Ko promeni ovaj zakon i tako nauci ljude, nazvace se najmanjim u Carstvu Nebeskom! A ima i upozorenje da se cuvamo laznih proroka, da cemo ih po delima prepoznati. Dakle, Muhamed nije postovao zakon na nacin na koji je Isus upustio da se postuje, nego je ustanovio sopstveni nacin postovanja zakona, koje je u sustini njegovo flagrantno krsenje.

Uceni od Muhameda, muslimani gore od zelje da i druge uvuku u ovaj muhamedanski greh, a to cine kao nas kolega Korrisnik! Pokusavaju da ospore logiku Trojstva, da ospore Isusovu Bozansku prirodu i sl. Pa ako to uspeju, onda ne vredi ni postovati Zakon na nacin na koji to Isus odredjuje. A kad ne postujes Zakon, cinis greh.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
Mt 7,15-20
Riječ Gospodnja
U ono vrijeme Isus reče svojim učenicima: "Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima ćete ih njihovim

Iako znam da cete ovaj citat uzeti kao kontraargument protiv Islama ali meni je kao nekome ko nije krscanin onako kako Srbi i Hrvati ispoljavaju krscanstvo sve po Psu u ratu.
Sigurno kad bi pitao Daria Kordića on kao svećenik katolicke crkve bi znao opravdati i objasniti zasto se desio ovaj ili onaj zlocin na nekatolicima, ili kad bi pitao patrijarha SPC on bi cak znao citatom iz Biblije pojasniti, a cekaj vec jesu , znao se stav SPC za vrijeme rata sta i kako treba raditi.
A po katoličkom nauku su svi koji nijecu Sina prvorođenci sotone.


Zbilja ne razumiješ.
Mt 7,15-20
Lažni prorok mogu biti i ja ako jedno govorim a zlo radim.
Kakve veze to ima sad sa ratom u BiH?

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 17:47 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
"Istina će vas osloboditi" (Iv 8, 32).

Sta je tako tesko reci jest krscanstvo ima elemente nasilja samo eto sto.je starija religija od Islama jedno 5-6 vijekova sakriveno je to.
I Judaizam ima nasilje u sebi samo sto je starije vise milenija od krscanstva, pa je sakriveno.
Sve tri monoteističke religije imaju nasilje jer da nemaju ne bi im trebao Pakao da smjeste one sto ne vjeruju kao oni u njega. Ako Pakao nije nasilje , ne znam sta jest.
Monoteizam je vjera u jednog Boga i kao takav ne tolerise druge vjere pa bile te neke paganske vjere, bili to sukobi Judeizam- Krscanstvo, Judeizam -Islam, Islam -Krscanstvo, na kraju krajeva svi smo mi ljudi sinovi Adamovi i prokleti grijehom Kaina kad je ubio Abela.


Kakav je to nasilnik bio Isus a kakav tkzv Muhamed?
Nemoj sad da uspoređujemo biografije.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
"Istina će vas osloboditi" (Iv 8, 32).

Sta je tako tesko reci jest krscanstvo ima elemente nasilja samo eto sto.je starija religija od Islama jedno 5-6 vijekova sakriveno je to.
I Judaizam ima nasilje u sebi samo sto je starije vise milenija od krscanstva, pa je sakriveno.
Sve tri monoteističke religije imaju nasilje jer da nemaju ne bi im trebao Pakao da smjeste one sto ne vjeruju kao oni u njega. Ako Pakao nije nasilje , ne znam sta jest.
Monoteizam je vjera u jednog Boga i kao takav ne tolerise druge vjere pa bile te neke paganske vjere, bili to sukobi Judeizam- Krscanstvo, Judeizam -Islam, Islam -Krscanstvo, na kraju krajeva svi smo mi ljudi sinovi Adamovi i prokleti grijehom Kaina kad je ubio Abela.


Kakav je to nasilnik bio Isus a kakav tkzv Muhamed?
Nemoj sad da uspoređujemo biografije.



Jel to hoces da kazes da Isus nije jedan od Trojice, Isus nije Bog, i Bog nije Otac?

Doci ce Isus ako nije, (ne da mi se sa polazista Islama govoriti negativno o Isusu da trazim po bibliji) ali kakav ce Isus doći pred Armagedon kad se bude vraćao?

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Mt 7,15-20
Riječ Gospodnja
U ono vrijeme Isus reče svojim učenicima: "Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima ćete ih njihovim

Iako znam da cete ovaj citat uzeti kao kontraargument protiv Islama ali meni je kao nekome ko nije krscanin onako kako Srbi i Hrvati ispoljavaju krscanstvo sve po Psu u ratu.
Sigurno kad bi pitao Daria Kordića on kao svećenik katolicke crkve bi znao opravdati i objasniti zasto se desio ovaj ili onaj zlocin na nekatolicima, ili kad bi pitao patrijarha SPC on bi cak znao citatom iz Biblije pojasniti, a cekaj vec jesu , znao se stav SPC za vrijeme rata sta i kako treba raditi.
A po katoličkom nauku su svi koji nijecu Sina prvorođenci sotone.


Zbilja ne razumiješ.
Mt 7,15-20
Lažni prorok mogu biti i ja ako jedno govorim a zlo radim.
Kakve veze to ima sad sa ratom u BiH?



Kako nema veze sa ratom, pa šta inspiriše kršćane i hrišćane i njihove popove sigurno nije sira Poslanika a.s .

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
aleksije radicevic je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Kršćantvo jei Stari i Novi Zavjet, samo ono što je IZRIJEKOM ISUS promijenio u Starom Zavjetu se ne prakticira.

Sve ostalo važi ko sol u juhi.

Postoje situacije kada nasilje jest krščanko, objansio Sv. Augustin.


U Besedi na Gori, Isus se osvrnuo na tri Zapovesti iz Zakona, tj. ukazao na nacin postovanja istih eda bi se izbeglo licemerstvo!
1. Ne ubij! Isus objasnjava da onaj ko se ljuti na brata svojega ni zasto bice kriv pred Bogom, ukazujuci da ako je ta, daleko manja stvar od ubistva greh, koliki je greh ubistvo tek. Pricom o okretanju obraza, Isus sugerise da je bolje pustiti da te ubiju nego da ubijes, sto je i sam pokazao pustajuci Rimljane da ga raspnu!
2. Ne cini preljube! Dakle, ko pogleda zenu sa zeljom vec je ucinio preljubu. Razvod nije dozvoljen osim za preljubu.
3. Ne kradi/ne pozeli tudje! Ako ti neko zatrazi milostinju, daj mu je! Ako ti zatrazi kosulju, daj mu i dolamu! Dakle, Isus propoveda odricanje od sopstvenog u korsit drugih ljudi, pa prisvajanje tudjeg je potpuno nezamislivo!

Na kraju kaze: Ko ispuni ovaj zakon, i tako nauci ljude, nazvace se najvecim u Casrtvu Nebeskom! A onaj ko ne ispuni i izmeni ovaj Zakon pred ljudima, nazvace se najmanjim u Carstvu nebeskom!

A kako izgleda izmena, tj. nepostovanje ovog Zakona i ucenje ljudi pogresnom, tj, navodjenje ljudi na greh, najbolje pokazuje islam i Muhamed! Islam ima ove zakone i formalno ih postujena recima. A kako islamsko postovanje ovih zakona izgleda:
1. Ne ubij - ali ako ti neko uvredi veru, drzavu ili porodicu, mozes ga ubiti. Ako neko napusti veru, takodje ga mozes ubiti! Ako je neko mnogobozac, obaveza ti je da ga ubijes. Ako tu hriscanin smeta, mozes ga (zbog Trojstva) proglasiti mnogobosce i ubiti, a mozes ga ubiti i bez toga. Muslimanski vladari, sultani, ako im neki musliman smeta, pozovu hodzu da im rastumaci kako u skladu s islamom mogu izvrsiti ubistvo tog muslimana, a da budu cisti pred Allahom. I tako, islamsko "Ne ubij" manje vise znaci da mozes ubiti koga hoces, dovoljno je da objasnis da je to u skladu sa Kur'anom!
2. Ne cini preljubu - ali mozes da se zenis i razvodis kad ti zena dosadi. Mozes zeniti cetiri zene, uprkos Bozijoj sugestiji iz Postanja/Kreacije: Bog je stvorio jedog Adama i jednu, a ne cetiri ili 12 Eva! Robinje su ti dozvoljene. Obescascenje inovernica je dozvoljeno. A vizija Raja u islamu, sa hurijama i devicama, prosto navodi muslimane na opsesiju razvratom!
3. Ne kradi/Ne pozeli tudje - ali dozvoljeno je pljackati ratne neprijatelje, dozvoljeno je ropstvo sto znaci da se coveku uzima sloboda kao od Boga data njemu pripadjuca vrednost.

Tako izgleda islamsko postovanje zakona: formalno se postuje, ali sustinski to je ogoljeno bezakonje, zla dela pod krinkom poboznosti!
U tome je Muhamedovo dijabolicno ucenje, prepoznato u gore navedenoj poruci: Ko promeni ovaj zakon i tako nauci ljude, nazvace se najmanjim u Carstvu Nebeskom! A ima i upozorenje da se cuvamo laznih proroka, da cemo ih po delima prepoznati. Dakle, Muhamed nije postovao zakon na nacin na koji je Isus upustio da se postuje, nego je ustanovio sopstveni nacin postovanja zakona, koje je u sustini njegovo flagrantno krsenje.

Uceni od Muhameda, muslimani gore od zelje da i druge uvuku u ovaj muhamedanski greh, a to cine kao nas kolega Korrisnik! Pokusavaju da ospore logiku Trojstva, da ospore Isusovu Bozansku prirodu i sl. Pa ako to uspeju, onda ne vredi ni postovati Zakon na nacin na koji to Isus odredjuje. A kad ne postujes Zakon, cinis greh.



Da Zakon se je promijenio i nije isti kod muslimana jevreja i krscana, tema je krscanstvo.

NE osporavam ja trojstvo, nisi ti mene shvatio, ja vjerujem u Hashema Ellohima i Jahvu, ne zanima me trojstvo, vjeruj u sta hoces, zanima me sta inspirise krscane na nasilje ako je Isus miroljubiv kako ga prikazuju, neću puno kritikovati ni isusa nego Crkve koje interpretiraju samu Bibliju. Ali ako je Isus Bog , i ako je Duh Sveti Bog (Stari Zavjet) i Otac Bog onda mi je jasnije otkud nasilje u krscanstvu i ko ne prihvati da je Sin umro na krstu/križu zbog njega on je prvorođenac sotone antikrist ovo je gore od kafira (onaj koji prekriva) i gentiles (nejevreja)

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
To mu ga dođe ovako u interpretaciji ako ne prihvatiš Sina nisi prihvatio ni Oca , a ako nisi prihvatio Oca dobit ćeš kaznu iz Starog Zavjeta spalit ćemo ti selo.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos krscanstva prema Bogu i ljudima
PostPostano: 02 lip 2021, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Kod kršćana nasilje prolazi jedino onda kada je ono nužno i jedini način da se zaustavi zlo. Kao recimo u zadnjem ratu kad je muslimanka agresija na malobrojne Hrvate u BiH rezultirala nužnim i obranbenim nasiljem.
Pri čemu se i u takvim teškim momentima moralo paziti na ljudsko dostojanstvo protivnika i imati na umu da su i muslimanski neprijatelji tek zavedeni ljudi, odnosno božja djeca. Iz čega proizlaze zapadne konvencije o ratovanju gdje se palom neprijatelju ne odsijeca glava, štoviše ni ubojstvo nije cilj, nego izbacivanje vojnika iz stroja.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 44 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO