HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 632 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Da li Kršćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 01:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Odgovor na ovo pitanje zavisi od toga šta se misli pod "isti Bog." Ne može se poreći da muslimanski pogled na Boga i hrišćanski pogled na Boga imaju puno sličnosti. I jedni i drugi na Boga gledaju kao na apsolutno suverenog, svemoćnog, sveprisutnog, sveznajućeg, svetog, ispravnog, pravednog. Muslimani i Hrišćani veruju u jednog Boga koji je Stvoritelj svega u univerzumu. U tom smislu Hrišćani i Muslimani slave istog Boga.

U isto vreme, postoje bitne razlike izmedju muslimanskog i hrišćanskog pogleda na Boga. Dok Muslimani smatraju da Alah poseduje atribute ljubavi, milosti i blagodati, Alah ne demonstrira ove atribute na isti način kao hrišćanski Bog. Ipak, najvažnija razlika izmedju muslimanskog i hrišćanskog pogleda na Boga je u konceptu utelovljenja. Hrišćani veruju da je Bog postao ljudsko biće u Osobi Isusa Hrista. Muslimani veruju da je ovaj koncept krajnje bogohuljenje. Muslimani nikada ne mogu da prihvate ideju da bi Alah postao čovek koji bi umro za grehe sveta. Vera u Božije utelovljenje u Osobi Isusa Hrista je apsolutno esencijalna za Hrišćansko razumevanje Boga. Bog je postao ljudsko biće da bi mogao da saoseća sa nama, i što je još važnije, da bi obezbedio spasenje, oproštenje grehova.

Onda, da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?

I da i ne. Možda bi bilo bolje da pitanje bude: "Da li i Hrišćani i Muslimani imaju ispravno razumevanje kakav je Bog?"
Na ovo pitanje, odgovor je definitivno ne.
Postoji nekoliko osnovnih razlika izmedju hrišćanskog i muslimanskog koncepta o Bogu. Obe vere ne mogu da budu ispravne. Mi verujemo da Hrišćanstvo ima korektan pogled na Boga zato što ne može biti spasenja ukoliko cena za greh nije plaćena. Samo Bog može da plati tu cenu.
Bog je mogao da umre umesto nas jedino u slučaju da je postao ljudsko biće, i tako plati cenu za naš greh (Rimljani 5:8; 2 Korinćanima 5:21).

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 08:58 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Za nas Kršćane Bog=Ljubav, Bog jeste Ljubav, dok u Muslimana on samo ima te osobine barem po mojim saznanjima.
Po ovoj tvrdnji kako je utjelovljenje bogohuljenje ispada da Bog nije svemoguć kao kako će on doći među nas grešnike i još pored toga uskrsnuti.
Koliko god se serviralo da svi mi vjerujemo u istog Boga za mene postoji ogroman jaz između Kršćanstva i ostalih religija.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 09:07 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Eshedu En La Ilahe Illelah
Ve Eshedu
Enne Muhammeden Abduhu Ve Resuluhu

Vjerujem i ocitujem da "nema" drugog boga osim Allaha dzellesanuhu,
i vjerujem i ocitujem da je Muhamed alejhisselam Boziji "rob" i Boziji "poslanik"

razlika izmedju Islama i Hriscanstva je ogromna pocev od toga da je Islam monoteisticka religija,dok Hriscanstvo ima elemente monoteizma ,ali ipak to nije( vjerovanje da je Isus Bog) klanjanja kipovima,ikonama , nema toga u Islamu,nema vjerovanja u slike ,kipove itd ...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 09:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
ivica je napisao/la:
Za nas Kršćane Bog=Ljubav, Bog jeste Ljubav, dok u Muslimana on samo ima te osobine barem po mojim saznanjima.


Glavna osobina naše vjere je ta da ona sve što čini i zagovara je zbog života i zbog ljubavi kao uvjeta kvalitetnog života!
Dok je kod muslimana osnovno izvršavanje božijih zakona(koji su očito pisani ljudskom rukom zbog potreba discipliniranja stanovništva), bez obzira što su ti zakoni ponekad protivni i životu i ljubavi , a ponekad i zdravom razumu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 10:53 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
zaba1111 je napisao/la:
ivica je napisao/la:
Za nas Kršćane Bog=Ljubav, Bog jeste Ljubav, dok u Muslimana on samo ima te osobine barem po mojim saznanjima.


Glavna osobina naše vjere je ta da ona sve što čini i zagovara je zbog života i zbog ljubavi kao uvjeta kvalitetnog života!
Dok je kod muslimana osnovno izvršavanje božijih zakona(koji su očito pisani ljudskom rukom zbog potreba discipliniranja stanovništva), bez obzira što su ti zakoni ponekad protivni i životu i ljubavi , a ponekad i zdravom razumu!


Koji su ocito pisani ljudskom "rukom" :aleale :aleale pa nece biti pisani ljudskom nogom valjda ,ja levatine braco draga :zubati

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Beton je napisao/la:
razlika izmedju Islama i Hriscanstva je ogromna pocev od toga da je Islam monoteisticka religija,dok Hriscanstvo ima elemente monoteizma ,ali ipak to nije( vjerovanje da je Isus Bog) klanjanja kipovima,ikonama , nema toga u Islamu,nema vjerovanja u slike ,kipove itd ...


Hrišćanstvo nije monoteistička religija? :001_rolleyes

Isus je Sin Božiji. Ili Božije ovaploćenje, otelotvorenje u ljudskom obliku.

Razmisli sa bilo kog stanovišta, i reci mi zbog čega bi ti takvo shvatanje Boga bilo strano?

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
ivica je napisao/la:
Za nas Kršćane Bog=Ljubav, Bog jeste Ljubav, dok u Muslimana on samo ima te osobine barem po mojim saznanjima.
Po ovoj tvrdnji kako je utjelovljenje bogohuljenje ispada da Bog nije svemoguć kao kako će on doći među nas grešnike i još pored toga uskrsnuti.
Koliko god se serviralo da svi mi vjerujemo u istog Boga za mene postoji ogroman jaz između Kršćanstva i ostalih religija.


Da. Upravo na distinkciji koja se odnosi na milosrđe i ljubav koja se poistovećuje sa Bogom počiva ogromna razlika hrišćanstva u odnosu na Islam i Judaizam, gde se vera određuje prema strogom i bespogovornom slušanju Boga, čiji se gnev, strogost i kažnjavanje ne dovode u pitanje (to je svojevrsni paradoks, jer baš u tim slučajevima Bog manifestuje ljudske osobine i slabosti, koje se inače hrišćanskom shvatanju Boga od strane nehrišćana zameraju, npr. kroz nerazumevanje Isusa i sl.)

U Jev. po Jovanu je to lepo objašnjeno:

Ljubav (Bog) se ne nameće nikome. Oni koji Mu dolaze, čine to kao odgovor na Njegovu ljubav. Ljubav (Bog) pokazuje dobrotu prema svima. Ljubav (Isus) je činio dobro svima bez da gleda ko je ko. Ljubav (Isus) nije zavideo drugima na onom što su imali, živeći skroman život bez da se žali. Ljubav (Isus) se nije hvalio time ko je On u telu iako je mogao da nadjača bilo koga ko je ikad došao u kontakt sa Njim. Ljubav (Bog) ne zahteva poslušnost. Bog nije zahtevao poslušnost od svog Sina, nego je Isus radije voljno poslušao svog Oca na nebu. "Ali da svet sazna da ja ljubim Oca, kao što mi je naredio Otac− tako činim". Ljubav (Isus) je uvek išao za interesima drugih.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 11:39 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Real gone je napisao/la:
Beton je napisao/la:
razlika izmedju Islama i Hriscanstva je ogromna pocev od toga da je Islam monoteisticka religija,dok Hriscanstvo ima elemente monoteizma ,ali ipak to nije( vjerovanje da je Isus Bog) klanjanja kipovima,ikonama , nema toga u Islamu,nema vjerovanja u slike ,kipove itd ...


Hrišćanstvo nije monoteistička religija? :001_rolleyes

Isus je Sin Božiji. Ili Božije ovaploćenje, otelotvorenje u ljudskom obliku.

Razmisli sa bilo kog stanovišta, i reci mi zbog čega bi ti takvo shvatanje Boga bilo strano?


Pa recimo za pocetak iz prostog razloga sto Bog ne moze biti i sin i otac istovremeno tj "otelotvorenje" u ljudskom obliku ,pa nije valjda kameleon?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Beton je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Hrišćanstvo nije monoteistička religija? :001_rolleyes

Isus je Sin Božiji. Ili Božije ovaploćenje, otelotvorenje u ljudskom obliku.

Razmisli sa bilo kog stanovišta, i reci mi zbog čega bi ti takvo shvatanje Boga bilo strano?


Pa recimo za pocetak iz prostog razloga sto Bog ne moze biti i sin i otac istovremeno tj "otelotvorenje" u ljudskom obliku ,pa nije valjda kameleon?



Može. Samo moraš razumeti Sveto Trojstvo. Trojstvo je 1 Bog u tri osobe.
Otac, Sin i Sveti Duh nisu delovi Boga, već je svaki od njih Bog, recimo kao što su tečnost, vodena para i led = voda (odnosno -sve tri stvari su forme vode).

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 11:58 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Real gone je napisao/la:
Beton je napisao/la:

Pa recimo za pocetak iz prostog razloga sto Bog ne moze biti i sin i otac istovremeno tj "otelotvorenje" u ljudskom obliku ,pa nije valjda kameleon?



Može. Samo moraš razumeti Sveto Trojstvo. Trojstvo je 1 Bog u tri osobe.
Otac, Sin i Sveti Duh nisu delovi Boga, već je svaki od njih Bog, recimo kao što su tečnost, vodena para i led = voda (odnosno -sve tri stvari su forme vode).


I onda je "svemoguci" Bog dozvolio da njegov sin( ili je to ustvari bio on samo u drugom agregatnom stanju,ne znam ispravi me ako grijesim) umre na mukama za spas nesretnika njegovih robova koji nisu vrijedni pisljiva boba...ne znam ali nikako moj skromni mozak to ne moze ukapirati

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 12:17 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Real gone je napisao/la:

Da. Upravo na distinkciji koja se odnosi na milosrđe i ljubav koja se poistovećuje sa Bogom počiva ogromna razlika hrišćanstva u odnosu na Islam i Judaizam, gde se vera određuje prema strogom i bespogovornom slušanju Boga, čiji se gnev, strogost i kažnjavanje ne dovode u pitanje (to je svojevrsni paradoks, jer baš u tim slučajevima Bog manifestuje ljudske osobine i slabosti, koje se inače hrišćanskom shvatanju Boga od strane nehrišćana zameraju, npr. kroz nerazumevanje Isusa i sl.

Također je razlika u poimanju kazne za počinjeni grijeh, odnosno, Bog pošto jeste ljubav ne kažnjava nego se čovjek svojim grijehom udaljava od Boga, odnosno kazna se manifestira kroz nedostatak Božje blizine , nedostatak Božje ljubavi, odsustvo Boga, tako da čovjekova duša pati kad je daleko od svog Stvoritelja.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 12:20 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Beton je napisao/la:
Real gone je napisao/la:


Može. Samo moraš razumeti Sveto Trojstvo. Trojstvo je 1 Bog u tri osobe.
Otac, Sin i Sveti Duh nisu delovi Boga, već je svaki od njih Bog, recimo kao što su tečnost, vodena para i led = voda (odnosno -sve tri stvari su forme vode).


I onda je "svemoguci" Bog dozvolio da njegov sin( ili je to ustvari bio on samo u drugom agregatnom stanju,ne znam ispravi me ako grijesim) umre na mukama za spas nesretnika njegovih robova koji nisu vrijedni pisljiva boba...ne znam ali nikako moj skromni mozak to ne moze ukapirati

Za ovo ti je potrebna vjera.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Beton je napisao/la:
Real gone je napisao/la:


Može. Samo moraš razumeti Sveto Trojstvo. Trojstvo je 1 Bog u tri osobe.
Otac, Sin i Sveti Duh nisu delovi Boga, već je svaki od njih Bog, recimo kao što su tečnost, vodena para i led = voda (odnosno -sve tri stvari su forme vode).


I onda je "svemoguci" Bog dozvolio da njegov sin( ili je to ustvari bio on samo u drugom agregatnom stanju,ne znam ispravi me ako grijesim) umre na mukama za spas nesretnika njegovih robova koji nisu vrijedni pisljiva boba...ne znam ali nikako moj skromni mozak to ne moze ukapirati


Meni recimo nije jasno zašto vi Muslimani imate potrebu vredjati i ismevati drugu veru (ovo ti je već treći post gde to radiš)?

Tema nije otvorena da bi se ti ili neko drugi sprdao sa verom, već da bi ustanovili sličnosti i razlike.

No, vidim da ne ide..bez škakljivih komentara.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
ivica je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Da. Upravo na distinkciji koja se odnosi na milosrđe i ljubav koja se poistovećuje sa Bogom počiva ogromna razlika hrišćanstva u odnosu na Islam i Judaizam, gde se vera određuje prema strogom i bespogovornom slušanju Boga, čiji se gnev, strogost i kažnjavanje ne dovode u pitanje (to je svojevrsni paradoks, jer baš u tim slučajevima Bog manifestuje ljudske osobine i slabosti, koje se inače hrišćanskom shvatanju Boga od strane nehrišćana zameraju, npr. kroz nerazumevanje Isusa i sl.

Također je razlika u poimanju kazne za počinjeni grijeh, odnosno, Bog pošto jeste ljubav ne kažnjava nego se čovjek svojim grijehom udaljava od Boga, odnosno kazna se manifestira kroz nedostatak Božje blizine , nedostatak Božje ljubavi, odsustvo Boga, tako da čovjekova duša pati kad je daleko od svog Stvoritelja.


:palacgore1
Ako bih mogla da dopunim o samom grehu...lični greh je nešto što svako ljudsko biće počini svaki dan. Mi nasledjujemo grešnu prirodu od Adama, a i pravimo individualne lične grehe skoro svakodnevno. Medjutim, po našoj veri, svaki čovek ima silu da se odupre grehu uz pomoć Duha Svetoga koji je u svakom od nas. Prilikom ispovedanja naših greha pred Bogom i traženja oprosta za njih, naš odnos i zajedništvo sa Bogom se osnažuje i obnavlja.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Beton je napisao/la:
Real gone je napisao/la:


Može. Samo moraš razumeti Sveto Trojstvo. Trojstvo je 1 Bog u tri osobe.
Otac, Sin i Sveti Duh nisu delovi Boga, već je svaki od njih Bog, recimo kao što su tečnost, vodena para i led = voda (odnosno -sve tri stvari su forme vode).


I onda je "svemoguci" Bog dozvolio da njegov sin( ili je to ustvari bio on samo u drugom agregatnom stanju,ne znam ispravi me ako grijesim) umre na mukama za spas nesretnika njegovih robova koji nisu vrijedni pisljiva boba...ne znam ali nikako moj skromni mozak to ne moze ukapirati


Ovo sam preskočila...

Zašto ljudi ("nesretnici", kako ti kažeš) nisu vredni pišljiva boba?

I zašto su robovi?

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 13:00 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Real gone je napisao/la:
Beton je napisao/la:

I onda je "svemoguci" Bog dozvolio da njegov sin( ili je to ustvari bio on samo u drugom agregatnom stanju,ne znam ispravi me ako grijesim) umre na mukama za spas nesretnika njegovih robova koji nisu vrijedni pisljiva boba...ne znam ali nikako moj skromni mozak to ne moze ukapirati


Ovo sam preskočila...

Zašto ljudi ("nesretnici", kako ti kažeš) nisu vredni pišljiva boba?

I zašto su robovi?


Kao prvo ne vrijedjam nikoga,nego sam pokusao da tvojim jezikom upitam,ti sama poredis trojstvo sa ledom ,parom ,vodom itd,zasto ne bih onda ja?
Druga stvar ljudi nisi vrijedni pisljiva boba zato sto su zli,pokvareni,grabezljivi,podmukli i da dalje ne nabrajam,a svi smo mi robovi Boziji ili moze isto hriscanska terminologija po kojoj su ljudi ovce u stadima a proroci pastiri...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Beton je napisao/la:
I onda je "svemoguci" Bog dozvolio da njegov sin( ili je to ustvari bio on samo u drugom agregatnom stanju,ne znam ispravi me ako grijesim) umre na mukama za spas nesretnika njegovih robova koji nisu vrijedni pisljiva boba...ne znam ali nikako moj skromni mozak to ne moze ukapirati


Mislim da možeš ukapirati da netko (u ovom slučaju Isus) žrtvuje život zbog nekoga/neke, život je prepun takvih priča i primjera...

Citat:
U ono vrijeme reče Isus: "Nitko nije uzašao na nebo doli onaj koji siđe s neba, Sin Čovječji. I kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji tako ima biti podignut Sin Čovječji da svaki koji vjeruje u njemu ima život vječni. Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu."
(Iv 3,13-17)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Beton je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Ovo sam preskočila...

Zašto ljudi ("nesretnici", kako ti kažeš) nisu vredni pišljiva boba?

I zašto su robovi?


Kao prvo ne vrijedjam nikoga,nego sam pokusao da tvojim jezikom upitam,ti sama poredis trojstvo sa ledom ,parom ,vodom itd,zasto ne bih onda ja?
Druga stvar ljudi nisi vrijedni pisljiva boba zato sto su zli,pokvareni,grabezljivi,podmukli i da dalje ne nabrajam,a svi smo mi robovi Boziji ili moze isto hriscanska terminologija po kojoj su ljudi ovce u stadima a proroci pastiri...



Malo si ismevao, ali nema veze. Kako bih drugačije opisala rečima koncept koji je stvar vere i za koji se kaže da je nemoguće objasniti ga nekim racionalnim objašnjenjem...pokušala sam tim primerom, mada ni on nije skroz adekvatan.

Ljudi nisu po prirodi zli, pokvareni, podmukli...i svi imaju mogućnost okajanja svojih greha. A ponajmanje su robovi. Jer Bog nije robovlasnik, nego - ljubav i oslonac.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Ako uzmemo da Muslimani ne mogu shvatiti koncept žrtvovanja Isusa za nas...možda kroz ovakva objašnjenja treba tražiti razloge..

Naime, Islam uči vernike da Alah sudi na osnovu toga da li ljudska dobra dela pretežu nad našim lošim delima. Čak i kad bi bilo moguće da dobra dela pretegnu nad lošim, Alah je apsolutno i savršeno svet, i kao takav ne može da pusti na nebo nikoga ko je počinio i najmanji greh.
Alah, koji je savršen i svet ne može da pusti na nebo bilo šta što je manje od savršenstva. To sve vernike ostavlja na direktnom putu večnosti, u paklu. Alahova svetost zahteva večnu osudu za greh.
Tu treba razumeti razlog zašto je Isus žrtvovan za nas.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Ne bih rekao ali mi je drago što pravoslavci štuju i vjeruju u Židova :zubati

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Ernani je napisao/la:
Ne bih rekao ali mi je drago što pravoslavci štuju i vjeruju u Židova :zubati


:001_smile
U Starom zavetu Bog je obezbedio žrtveni sistem po kome je bilo moguće otkupljenje za greh, ali je žrtveni sistem bio samo privremen i kao priprema za dolazak Isusa Hrista koji će umreti na krstu i postati time simbol nečega što zamenjuje tu spornu sintagmu - otkup greha.
Spasitelj koji je obećan u Starom zavetu je u potpunosti otkriven u Novom zavetu, i on je krajnji izraz Božije ljubavi. Hrišćani veruju da su i Stari i Novi zavet dati da ljude učine mudrim za spasenje.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Evo i od mene jednog trolla: "Da li Kršćani i Muslimani vjeruju u ovu ili pak onu bajku?"

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
Real gone je napisao/la:
Ako uzmemo da Muslimani ne mogu shvatiti koncept žrtvovanja Isusa za nas...možda kroz ovakva objašnjenja treba tražiti razloge..

Naime, Islam uči vernike da Alah sudi na osnovu toga da li ljudska dobra dela pretežu nad našim lošim delima. Čak i kad bi bilo moguće da dobra dela pretegnu nad lošim, Alah je apsolutno i savršeno svet, i kao takav ne može da pusti na nebo nikoga ko je počinio i najmanji greh.
Alah, koji je savršen i svet ne može da pusti na nebo bilo šta što je manje od savršenstva. To sve vernike ostavlja na direktnom putu večnosti, u paklu. Alahova svetost zahteva večnu osudu za greh.
Tu treba razumeti razlog zašto je Isus žrtvovan za nas.

Nisam znao da si studirala islamsku teologiju u Jordanu :neznam ali zato odgovorno tvrdim da si u ovom postu nasrala toliko gluposti da ih ne moze povuci sleper ,cuj ovo je najjace " Allahova svetost zahteva vecnu osudu za greh" :zubati
a sad malo edukacije i razbijanja predrasuda o Islamu!
Tevba -pokajanje
"Ebu Musa el-Es´ari r.a pripovijeda da je Allahov poslanik rekao:
"Zaista Allah dz.s drzi svoju ruku ispruzenom tokom cijele noci primajuci "POKAJANJA" onih koji su danju grijesili,a nocu pruza ruku primajuci "POKAJANJA" onih koji su nocima grijesili sve dok sunce ne izadje sa zapada ,kao jedan od posljednjih predznaka kraja ovog svijeta"

Toliko o " vecnom putu u pakao" kako to interpretira nasa teologinja s Petrovac na Mlavu :palacgore1

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Čovjek svojim primjerom,životom i djelima kazuje u šta vjeruje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li Hrišćani i Muslimani slave istog Boga?
PostPostano: 31 ožu 2010, 19:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Beton je napisao/la:
Real gone je napisao/la:


Može. Samo moraš razumeti Sveto Trojstvo. Trojstvo je 1 Bog u tri osobe.
Otac, Sin i Sveti Duh nisu delovi Boga, već je svaki od njih Bog, recimo kao što su tečnost, vodena para i led = voda (odnosno -sve tri stvari su forme vode).


I onda je "svemoguci" Bog dozvolio da njegov sin( ili je to ustvari bio on samo u drugom agregatnom stanju,ne znam ispravi me ako grijesim) umre na mukama za spas nesretnika njegovih robova koji nisu vrijedni pisljiva boba...ne znam ali nikako moj skromni mozak to ne moze ukapirati


Kao musliman ćeš teško shvatiti bezgraničnu božiju ljubav prema svakom pojedincu, ma kakav on bio i kakva djela počinio, ali pokušaj tu ljubav shvatiti kao otac prema svom djetetu!

MI i kad bi nam netko dokazao da nema Boga bi i dalje služili njemu jer služenje našem Bogu znači služenje životu i služenje ljubavi!
Naš Bog nije dao zakone kao mjerilo poslušnosti njemu, nego je htio da kroz poštivanje zakona ostvarimo kavlitetniji život!
Naš Bog voli sve ljude pa i Muslimane i strogo zabranjuje mržnju pa i prema neprijateljima jer on zna,a tako preko Crkve uči i nas da je svatko božije dijete i vrijedan poštivanja i ljudskog dostojanstva jer ma kavo djelo netko počinio nije ga počinio jer je zloban sam po sebi, nego zato što je ili slab ili nema znanje da razluči što je dobro pa kao takav(manjkav) i nije kriv zbog svojih slabosti ili zbog okolnosti koje su ga dovele do slabosti koju je iskoristio sotona da bi slabi pojedinac počinio grijeh!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 632 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO