HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 23:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Šamanizam
PostPostano: 05 pro 2022, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Šamanizam

Šamanizam je okultna nauka koja se sve više proučava u svijetu i mami nove pristalice svakoga dana.

slika
Prvi podaci o šamanima su iz XIII stoljeća pronađeni kod Laponaca, a poslije u Sibiru, kod američkih indijanaca, te u plemenima jugozapadne Afrike, Oceanije i Australije, dijelovima Evrope, Japanu, Kini...
Šaman je plemenski vrač koji obavlja razne rituale u svrhu kontakta s duhovima, te izlječenju bolesnih.
Šaman može biti i muškarac i žena:
Šamanizam uključuje duhovnost koja često postoji unutar izmijenjenog stanja svijesti, koje se proizvede haluciogenim biljkama ili ritmičkim bubnjom od kojeg pada u trans kako bi primio viziju ili poruku.
Najraniji šamani, pronađeni tijekom paleolitika u Češkoj Republici, zapravo bili žene

slika

Dramatičnu promjenu vjerskog identiteta ima Velika Britanija. Manje od polovine stanovnika Engleske i Velsa se izjasnilo kao hrišćani. Novi trend je napuštanje hrišćanske crkve i okretanje kultovima (Šamanizam, Paganizam, Vikanizam).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 05 pro 2022, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Naravno, nismo ni mi imuni na to divno stanje transa.

https://www.vecernji.hr/vijesti/hrvatski-saman-trans-me-cini-mladim-i-snaznim-854481
https://www.vice.com/sr/article/3kabpk/srpski-saman-dejan-koturovic-koji-ibogom-pomaze-ljudima
https://ba.n1info.com/lifestyle/a411378-saman-bajic-svasta-se-izdesavalo-na-balkanu-duznost-nam-je-da-se-iscijelimo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 07 pro 2022, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Reklamiraš okultizam? :nono


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 07 pro 2022, 21:43 
Offline

Pridružen/a: 03 stu 2022, 17:17
Postovi: 316
Mar-kan je napisao/la:
Reklamiraš okultizam? :nono


Nije daleko od istine. Šamani komuniciraju sa demonima, oni to ni ne kriju od javnosti.

Da li ih to čini u osnovi lošim ljudima... Mislim da ne, ali s tim stvarima nema zezanja.

Mudro je Gospod naredio verujućima da se ne komunicira sa onostranim entitetima.

Jer lako mogu biti prevareni i naći se u velikoj opasnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 07 pro 2022, 21:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9436
Orvo sto mi pade na pamet Aleksandar Bilanović priča kako se usro kad je probao ajahuasku

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 07 pro 2022, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Mar-kan je napisao/la:
Reklamiraš okultizam? :nono


Ne ja. Samo pišem šta čujem i pročitam.
Mnoge svjetske vodje su koristile i koriste uloge šamana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 07 pro 2022, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Teodosije je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Reklamiraš okultizam? :nono


Nije daleko od istine. Šamani komuniciraju sa demonima, oni to ni ne kriju od javnosti.

Da li ih to čini u osnovi lošim ljudima... Mislim da ne, ali s tim stvarima nema zezanja.

Mudro je Gospod naredio verujućima da se ne komunicira sa onostranim entitetima.

Jer lako mogu biti prevareni i naći se u velikoj opasnosti.


Ne lupaj. Oni se dovedu u to stanje radi ličnog zadovoljstva ili liječenja bolesnih. Koliko sam razumjela Ne odlaze na ,,Onaj svijet,, nego u nekakav prelazni prostor između dva svijeta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 07 pro 2022, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Karabaja je napisao/la:
Orvo sto mi pade na pamet Aleksandar Bilanović priča kako se usro kad je probao ajahuasku


Prepricaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 07 pro 2022, 22:05 
Offline

Pridružen/a: 03 stu 2022, 17:17
Postovi: 316
Lapo-lapo je napisao/la:
Teodosije je napisao/la:

Nije daleko od istine. Šamani komuniciraju sa demonima, oni to ni ne kriju od javnosti.

Da li ih to čini u osnovi lošim ljudima... Mislim da ne, ali s tim stvarima nema zezanja.

Mudro je Gospod naredio verujućima da se ne komunicira sa onostranim entitetima.

Jer lako mogu biti prevareni i naći se u velikoj opasnosti.


Ne lupaj. Oni se dovedu u to stanje radi ličnog zadovoljstva ili liječenja bolesnih. Koliko sam razumjela Ne odlaze na ,,Onaj svijet,, nego u nekakav prelazni prostor između dva svijeta.




Citat:
Baikal's shamans battle spirits, demons and the worst foe of all - each other

In an era when Lake Baikal's Olkhon Island, the spiritual heartland of Russia's shaman community, is flooded by tourists, and locals have learned to milk money from them, a full-on war is raging among shamans – self-proclaimed intermediaries between the material and spiritual worlds – for control over mortal souls.

https://www.rbth.com/travel/329944-exor ... ria-russia


Demoni se mogu izgoniti samo u Isusovo ime, sve ostalo je vrlo upitno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 08 pro 2022, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5238
Lapo-lapo je napisao/la:
Teodosije je napisao/la:

Nije daleko od istine. Šamani komuniciraju sa demonima, oni to ni ne kriju od javnosti.

Da li ih to čini u osnovi lošim ljudima... Mislim da ne, ali s tim stvarima nema zezanja.

Mudro je Gospod naredio verujućima da se ne komunicira sa onostranim entitetima.

Jer lako mogu biti prevareni i naći se u velikoj opasnosti.


Ne lupaj. Oni se dovedu u to stanje radi ličnog zadovoljstva ili liječenja bolesnih. Koliko sam razumjela Ne odlaze na ,,Onaj svijet,, nego u nekakav prelazni prostor između dva svijeta.


Pa da prostor demona odnosno nevidljivih sila

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 08 pro 2022, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
I HDZ ima svoga šamana :zubati
Luka Hodak
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 08 pro 2022, 13:02 
Offline

Pridružen/a: 03 stu 2022, 17:17
Postovi: 316
Nema niko na forumu tri čuke o šamanizmu, ključajte ovo ili prekomanda na Chat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 08 pro 2022, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Smatra se da je slovensko narodno kolo zapravo u svom izvoru bilo šamansko , a KOLOVOĐA glavni šaman koji je sebe kao i učesnike u koluu bacao u trans zarad komunikacije sa onostranim iz raznoraznih razloga , tipa lečenje,suđenje(pronalaženje krivca),...

Ima onaj stari snimak iz 70-ih godina gde vlasi igraju kolo a tri babe sede i mumlaju nešto tranzično , a to je iz razloga pronalaženja krivca koji je zapalio seosko seno , i kad je kolo došlo do svog transičnog vrhunca krivac sam ispada iz kola i pada ničice i tako prinajući svoj greh.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Šamanizam
PostPostano: 08 pro 2022, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Teodosije je napisao/la:
Nema niko na forumu tri čuke o šamanizmu, ključajte ovo ili prekomanda na Chat.


Teodosije nesreco!
Tema je dobra, iako niko nema 3 srca o samanizmu! =))
Nakada davno sam pročitala 2 knjige američkog pisca i antropologa Carlosa Castanede, koji vodi porijeklo iz Perua. Zovu ga najpoznatiji svjetski bijeli mag. Knjige su mu prevedene na 17 jezika.
Nažalost, došla sam samo do dvije knjige ,,Odvojena stvarnost,, i ,,Put u Istlan,, i jako su me zainteresirale.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO