HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 03:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Molio bih savjet !
PostPostano: 06 sij 2017, 02:54 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
Pozdrav svima dragi moj narode.Ne znam kako da zapocnem ovu temu,ali stvarno mi je potreban neki savjet ili bilo sto u vezi odlaska iz federacije koja je toliko propala da ja vise nemam izbora nego gledam na bilo kakav nacin da odem odavde.Posjedujem hrvatsku putovnicu,ali moj je problem sto cijeli zivot nisam zivio sa svojim narodom osim dok sam bio u izbjeglistvu,a tada sam bio dijete.Svojima nikad necu oprostit sto su se vratili u ovu propast i time meni koji bi trebao da zivim zivot punim plucima i dostojan covjeka napravili da zivim kao pas.Ne zivim sa svojim narodom jer ga ovdje prakticki i nema,uslovi za zivot su stvarno losi,bar sto se tice mene.Ne mogu da se zaposlim,jer nisam njihov a nemam neku vecu skolu da bih imao sanse za neki ozbiljniji posao.Uspio sam nekako da upadnem na dva posla koja sam dosad radio ali tu je bilo toliko izrabljivanje i neljudskost da je prelazilo sve mjere i odlucio sam da ni za kakvu cijenu necu da trpim jalijase i ljude koji te gledaju po tome jesi li nas ili nisi.Molio bih ako netko zna neki kontakt od neke osobe kojoj bih se mogao obratiti za posao,jer spreman sam bilo sta da radim.Nemam rodbine u dijaspori niti blizih prijatelja kojima bih se mogao obratiti za pomoc.Dosta vremena vec razmisljam da odem na ''slijepo'' u Njemacku,Nizozemsku ili Austriju ali posto ja ne znam njemacki jezik to nikako nije dobra ideja.Trazim vec dugo bilo kakav kontakt za bilo koji posao u dijaspori ali zasad bez uspjeha pa ako netko zna molio bi da mi napise ovdje ili privatno.Imam 23.godine spreman sam sve da radim u dobroj sam fizickoj spremi i prilicno dobro izgledam,ali jednostavno nemam nikoga da mi pomogne konkretno za neki posao u dijaspori.Molim vas ljudi moji dobri ako imate bilo kakav savjet,kontakt ili nesto u vezi bilo kakvog posla u inostranstvu cak i Hrvatska dolazi u obzir da mi napisete.Pozdrav svima Bog vas blagoslovio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 07 sij 2017, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
U jebem ti život.Čekaj malo.Popio sam.Ne mogu direktno da ti pomognem ali daću ti savet

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 08 sij 2017, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Jel imaš nekakve papire zemlje u kojoj si boravio kao izbjeglica? Čuo sam da se na tu foru najviše odlazi opet tamo (mada ne znam detalje).

A ako nemaš ni rodbine ni prijatelja, onda ti preostaje samo čitati iskustva ljudi koji su već prošli taj put, ima hrpa tih FB grupa, evo jedne:

https://www.facebook.com/groups/idemouirsku/

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 08 sij 2017, 15:35 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Mislim da Austrija još uvijek nema potpuno otvoreno tržište prema Hrvatima. Čini mi se da se još uvijek neke dozvole vade. Njemačka bi trebala biti lakši cilj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 08 sij 2017, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35470
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da imaš masu fb grupa gdje ti ljudi iz prve ruke mogu dati iskustva i savjete.
Imaš i dosta oglasa da naši ljudi iz Njemačke prije svega traže građevinske radnike.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 08 sij 2017, 16:57 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
Ministry of Sound je napisao/la:
Jel imaš nekakve papire zemlje u kojoj si boravio kao izbjeglica? Čuo sam da se na tu foru najviše odlazi opet tamo (mada ne znam detalje).

A ako nemaš ni rodbine ni prijatelja, onda ti preostaje samo čitati iskustva ljudi koji su već prošli taj put, ima hrpa tih FB grupa, evo jedne:

https://www.facebook.com/groups/idemouirsku/

Hvala ti puno brate,evo sad cu bas da se uclanim i pogledam.Pa boravio sam u istoj zemlji kao izbjeglica samo na nasem hrvatskom dijelu pa sam se opet morao vratiti voljom mojih u ovu vukojebinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 08 sij 2017, 16:58 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
useless je napisao/la:
Mislim da Austrija još uvijek nema potpuno otvoreno tržište prema Hrvatima. Čini mi se da se još uvijek neke dozvole vade. Njemačka bi trebala biti lakši cilj.

Hvala ti puno,cuo sam to od jednog prijatelja mada ni on nije bas upoznat dobro s tim nekim zakonima.Znaci prije da pokusam u Njemackoj nego u Austriji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 08 sij 2017, 17:00 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
daramo je napisao/la:
Da imaš masu fb grupa gdje ti ljudi iz prve ruke mogu dati iskustva i savjete.
Imaš i dosta oglasa da naši ljudi iz Njemačke prije svega traže građevinske radnike.

Pokusao sam ja naci te grupe ali nigdje nista konkretno da neko trazi i da ima broj telefona da zovem i da se cujem s nekim nasim covjekom jer kako sam vec rekao jezik njemacki nazalost ne znam.Ma moze sve i ne pitam,svakako sam naucio citav zivot rintat samo za dzabe uz tesko izrabljivanje tako da bilo kakav posao u toj zemlji bi za mene bio pravo osvjezenje.Hvala vgam svima na savjetima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 08 sij 2017, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
E ovako.
Nemački ne znaš.Ne znam kakvu školu imaš.Predpostavljam da imaš Hr pasoš.Ne bi trebalo da ti bude problem da se zaposliš.Ono što hoću da ti kažem je svega par stvari i biću kao što to ovde svi znaju brutalno iskren.
Čuvaj se naših ljudi.Pogotovu se čuvaj Srba.
Srbi ti traže pare i sve obećaju a kad ti uzmu pare,onda ništa.
Hrvati ti odma kažu ovo može i košta toliko,ovo ne može.
Muslimani su priča za sebe.Sve zavisi na koga naiđeš.
Nemoj raditi za naše ljude.Odraće ti leđa za sitne pare.
Naš ti je čovek takav.*** bi lizao za € .Ako može uzeo bi ti i dušu.
Uzmi ti lepo kad si već tu gde jesi,prvo savladaj nemački jezik.Idi u Nemačku.Austrija je prepuna naših.To je uvek loše.Prati te FB grupice čisto da imaš neku informaciju mada je slaba korist od njih.Da bi shvatio sa kakvim ološem imaš posla nađi na Fejsu grupu Oglasi Beč.
Posle mesec dana a i manje videćeš sve i sve će ti se samo kazati.
Pogledaj i neke organizacije Hrvata po Nemačkoj.Googlaj!
U svakom slučaju bez znanja nemačkog si gluvo nem.
Za početak.Zašto jednostavno ne radiš preko leta na primorju u Hrvatskoj dok ne savladaš jezik i malo da se slikovito izrazim,povratiš dah?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 08 sij 2017, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Ima vas ovde dosta koji ste u Austriji pomozite čoveku.Ili ste i vi ko Srbi.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 08 sij 2017, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2012, 23:31
Postovi: 1384
Lokacija: Hercegovina
Kačamak je napisao/la:

Čuvaj se naših ljudi!

Zašto jednostavno ne radiš preko leta na primorju u Hrvatskoj dok ne savladaš jezik i malo da se slikovito izrazim,povratiš dah?


:palacgore1
Prije će te syebat Mato iz Vinkovaca nego Hans iz Kolna.

Ovo ljeto je u Dalmaciji čak nedostajalo radne snage! Možeš raditi 4 mjeseca bez problema, skrpi se nekako do šestog mjeseca, radiš do desetog i ideš vani. U 10 mjeseci učenja možeš dovesti njemački na neku pristojnu razinu.

Evo ti link, ovdje imaš dosta informacija i iskustava ljudi koji su vani, odvoji jedno popodne pa pročitaj. http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=345


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 09 sij 2017, 02:18 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
Kačamak je napisao/la:
E ovako.
Nemački ne znaš.Ne znam kakvu školu imaš.Predpostavljam da imaš Hr pasoš.Ne bi trebalo da ti bude problem da se zaposliš.Ono što hoću da ti kažem je svega par stvari i biću kao što to ovde svi znaju brutalno iskren.
Čuvaj se naših ljudi.Pogotovu se čuvaj Srba.
Srbi ti traže pare i sve obećaju a kad ti uzmu pare,onda ništa.
Hrvati ti odma kažu ovo može i košta toliko,ovo ne može.
Muslimani su priča za sebe.Sve zavisi na koga naiđeš.
Nemoj raditi za naše ljude.Odraće ti leđa za sitne pare.
Naš ti je čovek takav.*** bi lizao za € .Ako može uzeo bi ti i dušu.
Uzmi ti lepo kad si već tu gde jesi,prvo savladaj nemački jezik.Idi u Nemačku.Austrija je prepuna naših.To je uvek loše.Prati te FB grupice čisto da imaš neku informaciju mada je slaba korist od njih.Da bi shvatio sa kakvim ološem imaš posla nađi na Fejsu grupu Oglasi Beč.
Posle mesec dana a i manje videćeš sve i sve će ti se samo kazati.
Pogledaj i neke organizacije Hrvata po Nemačkoj.Googlaj!
U svakom slučaju bez znanja nemačkog si gluvo nem.
Za početak.Zašto jednostavno ne radiš preko leta na primorju u Hrvatskoj dok ne savladaš jezik i malo da se slikovito izrazim,povratiš dah?

Svaka ti cast na ovom obrazlozenju.To sto si rekao za njemacki je ziva istina i to mi svak kaze sto ne naucis ali stvarno me lose ide.Ja znam da citam i pisem njemacki i to jako dobro ali da sastavim recenicu i da znam sta znaci tesko..to sam nesto i razmisljao,i sigurno je da cu nesto tako da pokusam,jer tih par mjeseci u normalnoj zemlji drugacijem boljem okruzenju a i usput zaradicu novaca koje ovdje nikad vidio nisam za krvav rad.Meni je najgore sto ja citav svoj zivot uvijek moram sve sam,a znas kako je bez stele bilo gdje da se probijes strasno tesko.Prvo mu cudno sto ti tako trazis posao naslijepo,pa onda otkud to sve mora da si neki kriminalac pa bjezis,a jedina je istina da ja nemam nikakvu odskocnu dasku ili neciju preporuku pa da odem radit bilo gdje izvan ove proklete zemlje.Hvala tebi prijatelju jos jednom na ovom tvom obrazlozenju i svakako je da cu pokusat tako nesto,jher ovdje vise ne moze da se izdrzi vjerovao ti meni ili ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 09 sij 2017, 02:22 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
zec je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:

Čuvaj se naših ljudi!

Zašto jednostavno ne radiš preko leta na primorju u Hrvatskoj dok ne savladaš jezik i malo da se slikovito izrazim,povratiš dah?


:palacgore1
Prije će te syebat Mato iz Vinkovaca nego Hans iz Kolna.

Ovo ljeto je u Dalmaciji čak nedostajalo radne snage! Možeš raditi 4 mjeseca bez problema, skrpi se nekako do šestog mjeseca, radiš do desetog i ideš vani. U 10 mjeseci učenja možeš dovesti njemački na neku pristojnu razinu.

Evo ti link, ovdje imaš dosta informacija i iskustava ljudi koji su vani, odvoji jedno popodne pa pročitaj. http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=345

Pa ja bi stvarno volio da radim u dalmaciji ili bilo gdje u hrvatskoj i to sta god znaci ne pitam.Sigurno sam postena osoba i spremna na bilo kakav rad.Nemam drugog izbora nego da se strpim,a stvarno bi dao sve da idem u hrvatsku ili u inozemstvo bilo gdje i pokusacu da nadjem bilo kakav posao,jer ovdje gubim i zdravlje polako i snagu i energiju i jednostavno me unistava i ova okolina i sve,ne mogu ovdje nadugacko i nasiroko ali sto se tice mjesta gdje zivim i okolnih mjesta stvarno je stanje neizdrzivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 09 sij 2017, 02:28 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
Krile je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
E ovako.
Nemački ne znaš.Ne znam kakvu školu imaš.Predpostavljam da imaš Hr pasoš.Ne bi trebalo da ti bude problem da se zaposliš.Ono što hoću da ti kažem je svega par stvari i biću kao što to ovde svi znaju brutalno iskren.
Čuvaj se naših ljudi.Pogotovu se čuvaj Srba.
Srbi ti traže pare i sve obećaju a kad ti uzmu pare,onda ništa.
Hrvati ti odma kažu ovo može i košta toliko,ovo ne može.
Muslimani su priča za sebe.Sve zavisi na koga naiđeš.
Nemoj raditi za naše ljude.Odraće ti leđa za sitne pare.
Naš ti je čovek takav.*** bi lizao za € .Ako može uzeo bi ti i dušu.
Uzmi ti lepo kad si već tu gde jesi,prvo savladaj nemački jezik.Idi u Nemačku.Austrija je prepuna naših.To je uvek loše.Prati te FB grupice čisto da imaš neku informaciju mada je slaba korist od njih.Da bi shvatio sa kakvim ološem imaš posla nađi na Fejsu grupu Oglasi Beč.
Posle mesec dana a i manje videćeš sve i sve će ti se samo kazati.
Pogledaj i neke organizacije Hrvata po Nemačkoj.Googlaj!
U svakom slučaju bez znanja nemačkog si gluvo nem.
Za početak.Zašto jednostavno ne radiš preko leta na primorju u Hrvatskoj dok ne savladaš jezik i malo da se slikovito izrazim,povratiš dah?

Svaka ti cast na ovom obrazlozenju.To sto si rekao za njemacki je ziva istina i to mi svak kaze sto ne naucis ali stvarno me lose ide.Ja znam da citam i pisem njemacki i to jako dobro ali da sastavim recenicu i da znam sta znaci tesko..to sam nesto i razmisljao,i sigurno je da cu nesto tako da pokusam,jer tih par mjeseci u normalnoj zemlji drugacijem boljem okruzenju a i usput zaradicu novaca koje ovdje nikad vidio nisam za krvav rad.Meni je najgore sto ja citav svoj zivot uvijek moram sve sam,a znas kako je bez stele bilo gdje da se probijes strasno tesko.Prvo mu cudno sto ti tako trazis posao naslijepo,pa onda otkud to sve mora da si neki kriminalac pa bjezis,a jedina je istina da ja nemam nikakvu odskocnu dasku ili neciju preporuku pa da odem radit bilo gdje izvan ove proklete zemlje.Hvala tebi prijatelju jos jednom na ovom tvom obrazlozenju i svakako je da cu pokusat tako nesto,jher ovdje vise ne moze da se izdrzi vjerovao ti meni ili ne.

I da napisem jos sto si spominjao narode,pa moje misljenje je da je bolje da me tamo nas covjek tako da kazem zeza,gdje su uslovi za zivot dosta bolji nego sto ovdje rade,jer kao sto sam napisao vec u prvom svom izlaganju je da me ne podnose sekunde jer sam hrvat tj.za njih neprijatelj i ja iako sekunde nisam nacionalista ali ovo sta se radi ovdje mogu samo reci da poganijeg naroda od muslimana nema to odgovorno tvrdim.Svi smo mi na svoju ruku i s manama i vrlinama,ali kod muslimana se zivot svodi na poganluk,izvaraj,izmuci,mrzi sto jace da ne nabrajam vise jer prijatelju imao bi ti do sutra nabrajat.Potpisujem i mislim da svako sa svakim moze da zivi,ali hrvat ili srbin da zive na teritoriju gdje su muslimani vecina to potpisujem da vodi u totalnu propast.Ja sam nazalost takve srece i molim dragog Boga samo da mi da snage i volje da odem odavde..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 09 sij 2017, 02:52 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
šta bi radio u njemačkoj? pajdo ako ne znaš jezik i nisi meštar nečega teško da će te uopće primit na bauštelu ako na to ciljaš, a i ako te prime to će ti bit izrabljivanje za neku bijednu satnicu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 09 sij 2017, 05:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Moraš naučiti nemački.Sedi i uči.Uči.
Što se tiče Hr.Nemoj da čekaš 6. mesec nego ti kreni ranije.Ima ih ovde neka ti kažu gde i kad da kreneš.Kreni i zaređaj od lokala do lokala.Pitaj.Traži.
Naćićeš.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 09 sij 2017, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35470
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Daj sad čovjeku sjedate na muku.
Imaš ovdje ljudi koji su ti u Njemačkoj pa ti mogu dati konkretnije.

Naši svako malo traže zidare, keramičare, električare i ostale građevinske majstore.
Nije potrebno poznavanje njemačkog jedino da imaš hrvatsku putovnicu, dovoljno je da vam barem jedan u grupi zna, za početak dijelite troškove smještaja, imaš ponegdje da i gazda nudi.
Samo nemoj očekivati ništa previše, znaš kakvi su naši poslodavci, to ti je više izrabljivanje za crkavicu ali opet kad čovjeku zagusti bolje i to nego ništa.

Tamo upisuj kakav tečaj njemačkog i polako traži bolji posao.
Moj poznanik nije znao beknuti a skoro našao posao kao vozač kamiona, za početak razvodio kablove kod našeg čovjeka, jeste da njemu žena zna njemački pa mu pomagala oko svega, dakle treba ti netko tko zna i tko će ti tamo pomoći da se snađeš na početku.

Jesi pokušao štagod u Herceg Bosni?
Muslimani ti idu autobusima i nude se za dnevnicu od 30km, opet će ti dole naši kakvi su da su prije zaposliti katolika za 30km ili štagod sezonski u Dalmaciji?

Uglavnom sretno i sve najbolje.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 09 sij 2017, 11:33 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Nije potrebno znanje njemačkog za te "izrabljivačke" poslove, obično nešto što se vrti oko građevinarskog biznisa. Očito - potrebno je uspostaviti dobar kontakt. Zar je moguće da si iscrpio sve mogućnosti kontakta u svojoj lokalnoj sredini? Ja bi pitao i ljude koje ne znam baš dobro, a znam da imaju ili da im netko ima veze s takvim nečim, nemaš šta izgubit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 09 sij 2017, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35470
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Koliko sam shvatio čovjek živi u Bošnjakiji i već je pokušavao bezuspješno naći posao kod muslimanskih poslodavaca.

I u Hercegovini ti traže građevinske radnike u hrvatskim firmama imaš svako malo otvorene natječaje, od Vranice pa dalje.
Probaj štagod, možda naši poslodavci traže radnike i po srednjoj Bosni, putovnica ti je veliki plus pošto dosta naših firmi ima poslove i po Hrvatskoj.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 09 sij 2017, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Evo, 88.000 članova: https://www.facebook.com/groups/759401134106325/ a s obzirom da je namješteno kao grupa, a ne stranica, svi članovi će vidjeti upit. Mora ti se javiti netko od njih, zakon velikih brojeva.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 10 sij 2017, 08:05 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
s one strane dinare je napisao/la:
šta bi radio u njemačkoj? pajdo ako ne znaš jezik i nisi meštar nečega teško da će te uopće primit na bauštelu ako na to ciljaš, a i ako te prime to će ti bit izrabljivanje za neku bijednu satnicu

Rekao sam vec radio bi bilo sta,pa i najteze moguce poslove jer moje godine i fizicka snaga mi to omogucavaju.Rekao sam za to izrabljivanje sto se mene tice nek me izrabljuju ali tamo,pa mene cijeli zivot izrabljuju ovdje nizasta glupo mi je da se ponavljam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 10 sij 2017, 08:08 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
Kačamak je napisao/la:
Moraš naučiti nemački.Sedi i uči.Uči.
Što se tiče Hr.Nemoj da čekaš 6. mesec nego ti kreni ranije.Ima ih ovde neka ti kažu gde i kad da kreneš.Kreni i zaređaj od lokala do lokala.Pitaj.Traži.
Naćićeš.

To dvoje sto si mi rekao tako cu i da uradim,najtezi je pocetak bilo cega ali jednostavno to za njemacki jezik i bilo kakav posao u hrvatskoj prije nego sto ne stanem na noge mi je neminovnost.Ako bas dodje do te solucij da moram naslijepo nemam druge onda nego da odem 5 mjesec i da trazim,a hvala svakome na bilo kakvom savjetu za mene,a tebi posebno jer konkretno pises sto se tice moje problematike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 10 sij 2017, 08:20 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
daramo je napisao/la:
Daj sad čovjeku sjedate na muku.
Imaš ovdje ljudi koji su ti u Njemačkoj pa ti mogu dati konkretnije.

Naši svako malo traže zidare, keramičare, električare i ostale građevinske majstore.
Nije potrebno poznavanje njemačkog jedino da imaš hrvatsku putovnicu, dovoljno je da vam barem jedan u grupi zna, za početak dijelite troškove smještaja, imaš ponegdje da i gazda nudi.
Samo nemoj očekivati ništa previše, znaš kakvi su naši poslodavci, to ti je više izrabljivanje za crkavicu ali opet kad čovjeku zagusti bolje i to nego ništa.

Tamo upisuj kakav tečaj njemačkog i polako traži bolji posao.
Moj poznanik nije znao beknuti a skoro našao posao kao vozač kamiona, za početak razvodio kablove kod našeg čovjeka, jeste da njemu žena zna njemački pa mu pomagala oko svega, dakle treba ti netko tko zna i tko će ti tamo pomoći da se snađeš na početku.

Jesi pokušao štagod u Herceg Bosni?
Muslimani ti idu autobusima i nude se za dnevnicu od 30km, opet će ti dole naši kakvi su da su prije zaposliti katolika za 30km ili štagod sezonski u Dalmaciji?

Uglavnom sretno i sve najbolje.

Nije nitko i stvarno sam zahvalan na bilo kakvom savjetu ili sugestiji jer sam ovdje kao zavezan lancem,to bi ja prijatelju opisao kao zatvor na slobodi.Imam hrvatsku putovnicu i ja stvarno ne ocekujem previse,meni bi bila cast samo da radim tamo taman za neku minimalnu satnicu ali vjeruj to bi za mene bilo nesto veliko.Znam i to da mi je najvise potreban taj netko tamo tko zna njemacki pa da mi pomogne i imam tamo 2 dobra prijatelja iz skolskih dana,ali oni imaju vec porodicu i svoje zivote tako da necu nikome da stajem na muku da mi pomaze a i oni su odnedavno tamo.U Herceg Bosni nisam pokusao nista jos,ali imam namjeru jer meni bi bilo kakav posao kod nasih ljudi stvarno dobrodosao jer bi se pod broj 1 makeo malo od ovog prokletog ''multikulti'' drustva i raznog nepodnosenja,a drugo nasi ljudi su uvijek bolje i postenije placali.Ja kada bi vama ovdje rekao da sam ovdje imao placu od 400 km.za jedan izuzetno tezak rad i samo nedjelju slobodnu i 10 sati radnog vremena onda i sam mozes zakljucit kako mi ne moze gore bit.Da ti ne pricam o nepodnosenju kolega jer sam bio jedini Hrvat i ostalom da ne ulazim u dublju pricu nebitno je sad,ali uglavnom bilo koji grad izvan ovog tamnog vilajeta i posao ja gledam kao spas zivota.Ja bi za tu dnevnicu od 30 km.prijatelju rado pristao da radim ali eto vidis i sam oni su uvijek bolje upuceni i uvuku se prije u guzicu cak i nasim ljudima dok ovamo sikcu mrznjom na svakom koraku.Ne znam stvarno vise sta bi ti rekao osim da sam ljut i razocaran zbog svega,a najvise zbog nepravde i moje trenutne nemogucnosti da bilo sta promijenim.Hvala tebi puno na ovim tvojim iskrenim savjetima brate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 10 sij 2017, 08:26 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
useless je napisao/la:
Nije potrebno znanje njemačkog za te "izrabljivačke" poslove, obično nešto što se vrti oko građevinarskog biznisa. Očito - potrebno je uspostaviti dobar kontakt. Zar je moguće da si iscrpio sve mogućnosti kontakta u svojoj lokalnoj sredini? Ja bi pitao i ljude koje ne znam baš dobro, a znam da imaju ili da im netko ima veze s takvim nečim, nemaš šta izgubit.

Ako nije potrebno onda je super i to je jos jedna olaksana okolnost.Nemam ja sta da iscrpim vec sam rekao u nekim kracim crtama da sam kao dijete u izbjeglistvu samo bio sa svojim narodom i da sam se silom prilika opet vratio ovdje gdje vlada velika netrepljivost i nacionalizam prema svim narodima koji nisu bosnjaci.I kako da meni neko takav zeli dobro i da meni na bilo kakav nacin pomogne.Imam ja svoje neke prijatelje iz ranih skolskih dana ali kao sto sam vec rekao oni imaju svoje zivote i ne pada mi na pamet da se ja nekom ubacujem.Ne volim puno o tome da pricam i objasnjavam ali u kracim crtama da ti kazem da je moj jedini problem sto sam na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme i to je to..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Molio bih savjet !
PostPostano: 10 sij 2017, 08:33 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2016, 00:03
Postovi: 29
daramo je napisao/la:
Koliko sam shvatio čovjek živi u Bošnjakiji i već je pokušavao bezuspješno naći posao kod muslimanskih poslodavaca.

I u Hercegovini ti traže građevinske radnike u hrvatskim firmama imaš svako malo otvorene natječaje, od Vranice pa dalje.
Probaj štagod, možda naši poslodavci traže radnike i po srednjoj Bosni, putovnica ti je veliki plus pošto dosta naših firmi ima poslove i po Hrvatskoj.

Nazalost i nije to na pocetku bilo bezuspjesno,jer im je bilo potrebno da imaju bar eto jednu osobu koja je druge nacionalnosti i ja sam bio taj jedini Hrvat od 100 radnika..ne trebam ni pricati kakav je to odnos bio i kako sam morao da radim da bi me zadrzali..za neku 400 km placu.I da ti si dobro skuzio zivim u Bosnjakiji ja ovo jos zovem ''multikulti'' sprdnjom koju nije shvatio samo onaj ko ne zivi tu,a sreca pa nas trenutno samo par posto zivi ostali nisu bili te ''srece''.Ima cak i firmi prijatelju ciji je vlasnik jedan gospodin iz Sirokog Brijega i pokusao sam da ga dobijem i dodjem do njega ali bezuspjesno.On je zaposlio normalno sve Bosnjake koji uredno mrze sve sto je hrvatsko ali svakako svidja im se nas kruh..poslovodja je bosnjak i oni uredno koordiniraju tom firmom i ne do bog da netko pokusa to da uznemiri..tako da svaki moj pokusaj ubacivanja ovdje,taman da je u pitanju i hrvatska firma je bezuspjesan jer su se oni tu vec veoma dobro snasli..sto se tice Hercegovine tj.tih nekih nasih prostora tu cu stvarno da pokusam jer vise nemam sto ni izgubit,vec sam svasta nesto izgubio osim mog duha i hvala Bogu zdravlja i dok me bar to dvoje sluzi necu odustat


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO