HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Josip Pejaković
PostPostano: 25 ožu 2010, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ajde o njemu malo... Hrvat a Bosančina ili je obratno...



Citat:
Josip Pejaković: "Bosna je odvratna predivna zemlja!"
Četvrtak, 03 Januar 2008
Vidio sam da mladi i stari u publici plaču dok s pozornice govorite u svojoj monodrami "On meni nema Bosne": "Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne, a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne, a Sana ide. Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se, hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva. Svi oni i one idu, a ti đe ćeš? Nemaš kud. Ide bolan Ugar, u njega utiče Lonska, tu riba ima. Tu si ti trebo ribe fatat, a ne moju kuću rušit. Ti si trebo otić na onu Unu, zasjest s komšijama i zapjevati 'Ah meraka u večeri rane', a ne se fatat granata i djecu po gradovima ubijat. Sram te bilo!"

- Plaču ljudi jer znaju kako im je nekad bilo, a kako im je sad. Bježe ljudi u prošlost zato što danas grozno žive. I onda to fukare zovu - jugonostalgijom! Žele da izbrišemo gumicom ono što smo bili, žele da izbrišemo gumicom godine, desetljeća radosti, sreće, lijepog života. Rodio sam se i živio u puno većoj državi od Bosne i Hercegovine, u kojoj sada živim. I tjeraju me da budem sretan ovdje. A ja ne mogu biti sretan jer znam da živim i da ću umrijeti u zlu koje još nije viđeno, u mržnji, nepoštovanju i preziru kakvi se ne pamte. Svima nam je, osim fukarama, koji nikad ništa nisu vrijedili, a sad su izašli na površinu, bilo bolje. Sad je samo njima dobro. I sad ja moram biti sretan da sam ovdje nitko i ništa. I govore mi da sam jugonostalgičar. Zato što ponirem u ono što sam bio, što sam kao cijenjeni glumac osvojio. Onda sam dobio sve što glumac može dobiti, a u ovoj mojoj jebenoj Bosni i Hercegovini dobio sam samo - infarkt!

Unosni nacionalizam

.. Iz Vaših tekstova može se iščitati da se ne možete pomiriti s raspadom bivše Jugoslavije...
- Bio bih budala da se ne mogu pomiriti s raspadom države u kojoj sam rođen. Pomirio sam se s tim da više nema moga dobrog oca Ante i moje mile majke Danice. Njih sam sigurno neusporedivo volio više nego Jugoslaviju. Navikao sam se da ih nema, pa kako se onda neću naviknuti da nema Jugoslavije. Ali nitko mi neće oduzeti pravo da prostor bivše Jugoslavije doživljavam puno ljudskijim od ovoga u kojem danas živim...
.. Žestoki ste kritičar skoro svega u Bosni i Hercegovini...
- Bosna i Hercegovina je tragična država. U njoj ne postoje liječnici, inženjeri, profesori, pekari, učitelji, zidari... Ne. BiH je čudo zato što u njoj egzistiraju samo tri zanimanja: Bošnjaci, Hrvati i Srbi! To je pošast od koje u cijelome svijetu boluje samo moja Bosna i Hercegovina...
.. ... Vi ste Hrvat...
- Da, ja sam Hrvat, kršten, pričešćen, krizman. Sve sam kao katolik uradio kad je to bilo vrijeme. A ne početkom devedesetih godina prošloga stoljeća kao mnogi, mnogi "veliki Hrvati". I time što sam kazao da sam Hrvat, tu je kraj priče. Nema više. Ne želim više o tome. Veliki glumac Ljuba Tadić je kazao na početku ovoga groznog rata: "Ja sam Srbin po nacionalnosti, a ne po zanimanju!" Gotovo, kraj priče, time je sve rečeno. Sve ostalo je nacionalističko prokletstvo koje je stvorilo Hrvatine, Srbende, Muslimančine. To je za njih vrlo profitabilno, oni su taj svoj ekstranacionalizam debelo unovčili svojim kriminalnim radnjama...
Daleko iza Albanije

.. Zbog tih Vaših stavova zamjerali su vam Hrvati u Bosni. I u Hrvatskoj!
- U Hrvatskoj sam bio nepodoban, u Srbiji sam bio ustaša, u BiH su me se bojali jer, čujte ovo, imam veliki utjecaj... A ja sam uvijek bio i ostao isti. Čovjek! I ništa drugo. Iščitao sam i izučio sve najbitnije što pišu sve svete knjige svijeta. Izabrao sam ono što piše u Kuranu, a tamo piše baš ovo: Samo ono što daš drugome je tvoje! I ja ne činim ništa osim toga. I zbog toga sam najbogatiji čovjek na svijetu. Ali, to što radim nikome ne odgovara. Ja sam i danas gladnoj, dobro ste čuli, gladnoj djeci negdje u bosanskoj vukojebini odnio nekoliko paketa hrane. Da imaju što jesti. Ajmo, gospodo političari, sa sve tri strane, dajte svatko od vas pakete gladnim ljudima u Bosni i Hercegovini. Pa će ovo biti zemlja sreće, a vi dobri ljudi. Ali vi to ne želite, vi želite producirati sirotinju...
.. Zar se u BiH zaista gladuje?
- Da, gladuje se. Ima ljudi koji doslovno nemaju što jesti. I umiru od tuge što im i djeca gladuju. A oni koji ovu državu vode u propast nisu svjesni da su državu doveli daleko iza jedne Albanije. I BiH nema šanse da ikad stigne Albaniju. Albanija je sad uredna i uređena zemlja, a moja Bosna i Hercegovina!? A gdje je nekad bila Albanija, a gdje mi...
Mržnja i zlo

.. Zar Europa i Amerika ne spašavaju Bosnu i Hercegovinu!?
- Bosne ima. I bit će je. Bosne o kojoj su pisali Ivo Andrić, Branko Ćopić, Skender Kulenović... O kojoj piše Abdulah Sidran. Ništa se u Bosni nije promijenilo, Bosnu nitko promijeniti ne može. Ali Bosance treba promijeniti, Bosanci se mijenjaju... To je cilj Europe i svijeta. I to je najveći genocid koji se čini danas u svijetu. Kako od Bosanca možeš učiniti Slovenca? Nikako! A to se međunarodnim terorom ovdje pokušava. I taj teror svijeta nad BiH treba, po njima, trajati. Znaju oni i zašto treba trajati... Ima ovdje mjesečnih plaća i od 50, 60 hiljada eura... Pa tko bi bio glup završiti taj posao koji je tako unosan... I onda u tome mom bijesu na cijeli svijet, zbog toga što mi uništavaju BiH, čujem jednog Amerikanca kako kaže: Bosna je odvratna predivna zemlja! Čujte to što kaže glupi Amerikanac... To je aspolutna istina o mojoj državi...
.. Nekad se govorilo da su mladi snaga društva, da na njima sve ostaje...
- A što to na mladima ostaje!? Mržnja i zlo! Čekaju te fukare sa sve tri strane u BiH da mi stariji, koji pamtimo da je ne tako davno bilo bolje od ovoga, pokrepamo. Pa da mladi, ne znajući da je bilo puno bolje, prihvate ovo zlo kao najbolje rješenje. Nas vrijeme gazi, na pozornicu dolazi mladež tih fukara koja je puno opasnija od njih samih. Ta mladež ne zna istinu, nitko joj je ne govori. Ta djeca su zatrovana permanentnom laži. Ne znaju što je antifašizam, za njih je Tito najveći zlikovac kojega je svijet ikad vidio. On je za njih tvorac svakog zla u svim državama koje su nastale raspadom države koja je u svijetu bila netko i nešto. Danas su na sceni oni koji slijede ideje poraženih iz Drugoga svjetskog rata. Njihova istina se nameće kao prava istina...
Božji prostor

.. Često se obrušavate na vjere...
- Ne! Nikad na vjere. Samo na crkve i džamije. Na one poruke pune mržnje i zla, koje su dolazile i dolaze iz džamija i crkava. Ogromno je petljanje crkve i džamije u sve i svašta. Napravili su ogroman poligon za klerikalni fašizam koji je prisutan svugdje. To je bolest koja je započeta baš u crkvama i džamijama. Tamo je započeta radikalizacija jednog, drugog i trećeg prostora, tamo je rođena podjela na one koji nose križ, krst ili polumjesec sa zvijezdom. Tamo upiru u mene i meni slične i govore kako smo antikristi. Ja antikrist!? Zato što mislim da crkva i džamija ne moraju biti jedino mjesto za molitvu. I da mi polupismeni pop ili hodža treba biti posrednik s Bogom. I da me maltretira kako je crkveni ili džamijski prostor Božji prostor. A tamo ništa lijepoga i ljudskoga ne mogu čuti. To je najveća povreda vjere. Odavno je veliki Henry Miller rekao: "Vjerujem u Boga, ali bez posrednika!".
.. Je li Vam zbog svih Vaših stavova glava bila u torbi?
- Ne mislim ja o tome. S tim da znam kako bi mnogi, mnogi rado bili na mojoj sahrani. Još bi mi i govor držali. E, ali ja sam ih zajebo. Napisao sam i snimio sam sebi posmrtni govor. Počinje rečenicom: "Ko vam je dozvolio da dođete na moju sahranu!?".
.. Jedno vrijeme govorili ste da ste alternativni visoki predstavnik za BiH, poslije ste bili narodni visoki predstavnik za BiH...
- To je bio moj, ajmo tako reći, civilizacijski trik koji ovi glupani nisu shvatili...
.. Imam jedan prijedlog: kako sam visok 204 centimetra, budući da sam prošao cijelu Bosnu i Hercegovinu i da imam prijatelja u BiH među Bošnjacima, Muslimanima, Srbima, bi li bilo dobro da mene predložite za visokog predstavnika u BiH?
- E, to bi za moju Bosnu i Hercegovinu bio spas!

Veliki Kusturica

.. Emir Kusturica je bio filmski redatelj desetljeća, veliko je ime svjetskog filma. On je odavno priznati i poznati građanin svijeta, a po njemu pljuju i udaraju oni koji se ne snalaze ni u sarajevskoj ulici u kojoj žive. Oni nikad neće biti ni građani Sarajeva u koje su se doselili tko zna odakle, a kamoli da će postići ono što je uspio veliki redatelj Emir Kusturica.

Zijah je čudo

.. Zijah Sokolović je čarobnjak koji na ex jugoslavenskim prostorima, po meni, najbolje vlada zanatom. On je toliko uradio na sebi koliko nije na desetke glumaca zajedno. Njegove predstave su veličanstvene, on neprekidno glumi, on se stalnim treninzima toliko usavršio da je to fantastično. On je čudo!

Volim Šerbedžiju

.. Mnogi su mi zamjerili, čak i neki članovi moje obitelji, kad sam 1992. godine zagrlio Radu Šerbedžiju, kad smo zapjevali: Neću da pucam u druga svog! Volim Šerbedžiju, najvećeg hrvatskoga glumca. Pred kim da krijem da ga volim i da ga silno cijenim. Pred bijedom i jadom koji mu je osporavao da je najbolji. Samo zato jer je Srbin. Ne dam na Radu, znam ga u dušu, znam koliko je velik čovjek. A da je veliki glumac, to znaju i oni koji mu to ne priznaju... I koji meni zamjeraju što kao Hrvat iz BiH kažem uopšte umjesto uopće. I njima je veća uvreda kad me čuju da kažem uopšte nego da im kažem: Gonite se u pet pičaka materinih! Bijedno, jadno...


Bratić Zlatko

.. Moj bratić Zlatko Pejaković počeo je kao glumac u Osijeku. A ja kao solist u sastavu Veziri. Srećom, po mene i njega, da smo zamijenili uloge. Da sam ja otišao u glumce, a on u pjevače. Zlatko mi je ko brat rođeni. Volim ga, velik je. Ne samo kao pjevač...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 25 ožu 2010, 16:33 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Dobar glumac i tu je kraj priče.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 ožu 2010, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Josip Pejakovic je totalno odvratno predivna budala!

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 ožu 2010, 10:12 
josip pejaković je bosanski jugonostalgičar i teški, zadrti komunist, partizanina za popizdit, pa ne znam zašto se te etikete srami kad jasno izražava svoje stavove koji su već klasika u lijevim umovima, nešto kao psihološki poremećaj ponavljanja uvijek istih mantri, istog bljutavog kolača sastavljenog od reda nacionalista, reda nostalgije, malo "klerofašizma", pa opet reda yugonostalgije, malo nakaznog bosanskog patriotizma bez hercegovine, pa malo bratskog cvjećarenja, koja pusica kakvom srbinu i tako u beskonačnost.
zamisli da ja kažem: za mene kažu da sam rasist, a ja to uopće nisam. ja samo žalim za danima kad smo puni pjesme i poleta palili križeve, ubijali crnce, silovali im djecu... a danas ih više ni segregirat ne možemo, a da nas tamo neki wajt treš ne pošalje u ćuzu. šmrc!
ako išta prezirem to su onda bosanski hrvati koji su cijeli svoj život gradili univerzalni bosanski identitet pljujući po hrvatskom. najsigurniji i najefektniji način za to je bilo odricanje i odmicanje, zgražanje i prijezir prema zapadnohercegovačkim hrvatima. i danas ih nekolicinu poznajem, na žalost. nekima su i uži članovi obitelji poginuli od armije bih dok su ratovali u jedinicama hvo-a, a oni vlastitu guzicu debelo uhljebili na račun toga u državnoj upravi zapadnohercegovačkim firmama. i nekako sasvim slučajno obožavaju josipa pejakovića kad ovako kenja, a povraćaju na thompsonove pjesme kad piva o didu... sve neki junuzi.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 ožu 2010, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Kada je Ćiro došao u Bosnu na pitanje je li on Bosanac ili Hrvat odgovorio je:

Bosanci su najveći Hrvati!

Samo se većina nas ne kurči time. Mi znamo ko smo, imamo svoju povijest i ljude koja je dio i hrvatske i kakvu nijedna druga hrvatska regija nema, i ne pada mi napamet je se odreći zato što nekom u Eranu to smeta jer on misli da se tako prestaje bit Hrvatom.

Ponekad se pitam a to je ujedno jedan od uzroka animoziteta dijela Zagreba prema dijelu Hercegovaca poput tebe Ilirka:

Ko je tebi ili ljudima oko tebe darovao mjerač hrvatstva i brojač krvnih zrnaca pa ti znaš ko je Hrvat i koliko?

Budite ono što jeste Hercegovci, Hrvati i to vam niko ne može oduzet osim vi sami sebi. Ne vidim razloga za strah.

Inače su Hrvati Bosne najbrojnija regionalna skupina Hrvata samo što smo rasuti po svijetu.

Zato mislim da nam u Bosni treba nešto slično onome što je Mostar danas a ne mora bit ni u Hrvatskoj a ni u Trećem entitetu taj grad da bi bio "stolni" Hrvata iz Bosne.

Recimo Josipov Travnik.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 ožu 2010, 10:35 
čuj, nije se rugati uksraćenima, nisam tako odgojena, pa ću ti ovog puta uskratiti odgovor na zadnji post, naime, sve sam ti rekla već u prvom, a ti ionako potvrdio svojim upisom.
koliko mali čovjek trebaš biti da bi druge etiketirao velikim? meni, eranki kako ti kažeš, pun je klinac točno određenih junuza, junuze.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 ožu 2010, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Kreten, koji ni riječi nije rekao (ni tokom, ni poslije rata) dok su mu mudžahedini klali po rodnom Travniku.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 ožu 2010, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ilirka je napisao/la:
čuj, nije se rugati uksraćenima, nisam tako odgojena, pa ću ti ovog puta uskratiti odgovor na zadnji post, naime, sve sam ti rekla već u prvom, a ti ionako potvrdio svojim upisom.
koliko mali čovjek trebaš biti da bi druge etiketirao velikim? meni, eranki kako ti kažeš, pun je klinac točno određenih junuza, junuze.


O, pa to ti slijediš Objavu, znači imamo i mi Vehabije...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 ožu 2010, 10:45 
RajvoSa je napisao/la:
Kreten, koji ni riječi nije rekao (ni tokom, ni poslije rata) dok su mu mudžahedini klali po rodnom Travniku.


:palacgore1

čuj, to je bilo opravdano klanje "nacionalista"...

jebote, pa može li meni netko točno reć što i koga ovi i ovakvi smatraju nacionalistima???


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 30 ožu 2010, 11:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24530
Lokacija: Heartbreak Hotel
pjosip je napisao/la:
Josip Pejakovic je totalno odvratno predivna budala!


:smajl007

Inače tip je legenda, bio je član kandidat stranke reformista na izborima 1990, SDP-a 1996, HDZ-a 1997, NHI -2000, Radom za boljitak-2002... bitaj Boga gdje je još bio i gdje je sada... Snalazi se čovjek.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 28 stu 2010, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Bobovac je napisao/la:
pjosip je napisao/la:
Josip Pejakovic je totalno odvratno predivna budala!


:smajl007

Inače tip je legenda, bio je član kandidat stranke reformista na izborima 1990, SDP-a 1996, HDZ-a 1997, NHI -2000, Radom za boljitak-2002... bitaj Boga gdje je još bio i gdje je sada... Snalazi se čovjek.


Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Obrazlažući svoju razočaranost ambijentom u kojem živi eminentni glumac napominje da je današnja BiH daleko od one Bosne o kojoj je on sanjao, rodio se i posvetio čitav život

Od našeg dopisnika

Sarajevo – Josip Pejaković, jedan od najboljih glumaca Bosne i Hercegovine svih vremena, kojem je za monodramu „On meni – nema Bosne” nekad aplaudirala cela bivša Jugoslavija, danas se u toj istoj Bosni ne oseća komotno i želi otići iz nje. On kaže da Bosne ima kao zemlje, ali nema više onoga što je čini Bosnom.

Pejaković u razgovoru za „Politiku”, na njemu svojstven način, govori o bosanskohercegovačkom ambijentu u kojem „ne može da deluje punim plućima” i da kaže „nešto što ima smisla”, otvoreno i bez zadrške upire prstom u kreatore današnje BiH, za koju kaže da je „nakaradno organizovana”, a potpisnicima Dejtonskog mirovnog sporazuma sugeriše da svoju poruku „mi se ne mešamo u unutrašnje stvari BiH” zamene „kakvom-takvom integracijom sa ovom zemljom”.

On predlaže da to bude savez suverenih država i mišljenja je da su predsednici Srbije i Hrvatske Boris Tadić i Ivo Josipović „upravo na tom tragu”.

Pejaković istovremeno precizira da govori o savezu Hrvatske, Srbije i BiH koji ne podrazumeva da će i „dlaka faliti suverenitetu” nijedne od ove tri zemlje.

„Naprotiv, njihov suverenitet će jačati iz dana u dan ukoliko se dogovore oko samo jednog elementa, recimo jedinstvenog ekonomskog prostora, odnosno jedinstvenog tržišta”. Suverena država, prema njegovom mišljenju, ne može biti „siromašna država”, kao ni država koja podrazumeva „isključivo traganje za nekim nacionalnim identitetima”, koji su davno otkriveni i „nema potrebe” da ih stalno otkrivamo.

Objašnjavajući zašto misli da je savez suverenih država „pravo rešenje”, Pejaković kaže da bi bilo normalno i moralno da se oni koji su potpisali Dejtonski ugovor „uključe puno ozbiljnije u rešavanje pitanja u BiH”, a ne da stalno, „pomalo i lukavo”, izjavljuju kako oni ne žele da se mešaju u unutrašnje stvari BiH.

„Katkad dobra namera iz Hrvatske može biti lošija i manje delotvorna, nego recimo neki radikalizam koji se pojavi iz Srbije”, ocenjuje on.

Obrazlažući svoju razočaranost ambijentom u kojem živi, Pejaković napominje da je današnja BiH daleko od one Bosne o kojoj je on sanjao i u kojoj se rodio i kojoj je, kako kaže, posvetio čitav svoj život.

„Ona više ni po čemu i ni na koji način ne može biti prostor koji mene interesuje i ja želim da odem iz ove zemlje”, ističe on i dodaje da ne vidi nadu sa „ovakvim narodima koji neprekidno biraju svoje dželate”, one koji su im „napravili grobove” i koji su ih „odveli u rat sa svojim privatnim i poluprivatnim vojskama i policijama”.

„Ne možemo svoje užase prikrivati na način da napadamo druge. Ja ne želim participirati više u tom užasu, neću da se stidim svoje dece i onih koji me vole i cene ono što sam radio”, poručuje Pejaković.

Sarajevo u kojem je proveo najveći deo svog života i u kojem i trenutno živi on ne smatra multietničkim gradom, već je to „mesto mržnje, nepodnošenja, neprincipijelne većine i svega onoga što podrazumeva loš život u njemu”. Ne bi, uveren je on, „bila ništa bolja situacija ni kad bi ovde bili samo Srbi, ili samo Hrvati”.

„Kad je Milorad Dodik rekao da ne voli doći u Sarajevo jer ga podseća na Teheran on je ovom izjavom povredio Teheran deset hiljada puta više nego Sarajevo, jer Teheran je kulturna sredina, za razliku od Sarajeva koje danas ni po čemu ne podseća na kulturni centar”, dodaje Pejaković.

Prisećajući se prošlih vremena, kada je, naglašava on, njegov prostor za delovanje bila čitava Jugoslavija, Pejaković navodi i neke druge razloge zbog kojih se iz „najvećeg zagovornika BiH” pretvorio u najvećeg njenog kritičara. On pominje, između ostalog, i slučaj svoje supruge Vesne Mašić, eminentne bosanskohercegovačke glumice, koja je, tvrdi on, „s noge na nogu izbačena iz sarajevskog Kamernog teatra i sada pravdu traži pred sudom”.

„Oj, živote”, simbolika ili samo naziv monodrame sa kojom je Josip Pejaković svojevremeno diljem Jugoslavije i šire promovisao Bosnu, onu koje, prema njegovom mišljenju, „kao takve više nema”.

Dušanka Stanišić
objavljeno: 27.11.2010.

http://www.politika.rs/rubrike/region/Josip-Pejakovic-odlazi-iz-Sarajeva.lt.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 28 stu 2010, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ne mogu vjerovati. Pa je li moguće, da je to Josip Pejaković? Šta ćemo sad s ovima naknadne pameti?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 28 stu 2010, 23:19 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Ko ga jebe i njega i sve te sa naknadnom pameti ... Takvi nam ne trebaju ...

Putuj Josipe što dalje ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 28 stu 2010, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
lider30 je napisao/la:
Ne mogu vjerovati. Pa je li moguće, da je to Josip Pejaković? Šta ćemo sad s ovima naknadne pameti?


Odlično pitanje!

Upotrijebiti ih kao bumerang protiv njihovih dojučerašnjih gospodara.

Koliko ih ima naknadne pameti?

1. Gradimir Gojer
2. Josip Pejaković
3. ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 28 stu 2010, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Glazbenik je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Ne mogu vjerovati. Pa je li moguće, da je to Josip Pejaković? Šta ćemo sad s ovima naknadne pameti?


Odlično pitanje!

Upotrijebiti ih kao bumerang protiv njihovih dojučerašnjih gospodara.

Koliko ih ima naknadne pameti?

1. Gradimir Gojer
2. Josip Pejaković
3. ....

Kardinal Puljić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Sve kad je se njih osobno dotaklo. :thumbdown Priču svojih sunarodnjaka običnih građana Sarajeva nisu htjeli shvatiti. Ovako je sigurno zadnjih 6-7 godina. Ratno i poratno vrijeme eto nećemo uključiti, jer su to svugdje divlja vremena.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 11:27 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Ta je Josipe, i tebi zamirisale štrukle namisto baklava pa ti komšije nogu u guzicu, ili je za sve kriv HDZ i Franjo Tuđman.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Glazbenik je napisao/la:
Odlično pitanje!

Upotrijebiti ih kao bumerang protiv njihovih dojučerašnjih gospodara.


Ti si neki pametan...

Ne zezam se, mislim da je forum puno dobio s tobom...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Jesmo li onomad svi pionirčići pjevali "...proklet bio izdajica svoje domovine...". E pa, to se prešaltalo u izdajice svog naroda, i svi će biti prežvakani i ispljunuti na isti način od svojih gospodara.

Josip je napravio nemjerljivu štetu za vrijeme rata, šutio tijekom zuluma nad Hrvatima, i Aliji dao multietnički plašt.

Nitko od Bošnji ne može imati istiniti respekt za osobe koje su okrenuli leđa svom narodu, i svi će završiti na isti način kada posluže svrsi. Došla maca na vratanca, ode Josipovoj ženi posao, pa odjednom Sarajevo gore od Teherana? A šutio si pizdo dok su druge tlačili? Kako je išlo ono u nacizmu...sve su odveli, sad nema nitko tko će se ustati u tvoju obranu.

E blažena naknadna pameti.

Dodatan argument da se ništa ne sluša od HNV-daidžanskih trubadura iz Sarajeva, da ne bi slučajno zajebali svoj narod na razini cijele države. Njihove mea-culpe i autoflagelacija u tom slučaju neće puno vrijediti.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ma bilo bi dobro čut monodramu:

Ja ću vama: Nema Bosne!

Huči Neretva...



Malo da se otrijezne...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2010, 15:16
Postovi: 74
Lokacija: Herceg Bosna
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ma bilo bi dobro čut monodramu:

Ja ću vama: Nema Bosne!

Huči Neretva...



Malo da se otrijezne...



Ma spremio on drugu monodramu (melodramu) STA CU, KUD CU SADA!!!!!

_________________
Bog i Hrvati !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ministry of Sound je napisao/la:
Jesmo li onomad svi pionirčići pjevali "...proklet bio izdajica svoje domovine...". E pa, to se prešaltalo u izdajice svog naroda, i svi će biti prežvakani i ispljunuti na isti način od svojih gospodara.

Josip je napravio nemjerljivu štetu za vrijeme rata, šutio tijekom zuluma nad Hrvatima, i Aliji dao multietnički plašt.

Nitko od Bošnji ne može imati istiniti respekt za osobe koje su okrenuli leđa svom narodu, i svi će završiti na isti način kada posluže svrsi. Došla maca na vratanca, ode Josipovoj ženi posao, pa odjednom Sarajevo gore od Teherana? A šutio si pizdo dok su druge tlačili? Kako je išlo ono u nacizmu...sve su odveli, sad nema nitko tko će se ustati u tvoju obranu.

E blažena naknadna pameti.

Dodatan argument da se ništa ne sluša od HNV-daidžanskih trubadura iz Sarajeva, da ne bi slučajno zajebali svoj narod na razini cijele države. Njihove mea-culpe i autoflagelacija u tom slučaju neće puno vrijediti.



Koliko znam naknadna pamet je i kod BiH Hrvata koji su takođe dali prvi i jedini plašt "multietničnosti" Aliji kad su glasali za nezavisnost!!

Tako da jedan Josip Pejaković nije ništa licemer nasuprot celog puka hrvatskog u BiH!

Samo Josip je daleko bolji , jer je on i dalje ostao na istoj liniji u smislu da ga ne zanimaju opcije kao što su tri nacije u BiH već opšta razočaranost za sve tri , a najviše sa bošnjačkom jer tamo živi jbg!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
joe enter je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Jesmo li onomad svi pionirčići pjevali "...proklet bio izdajica svoje domovine...". E pa, to se prešaltalo u izdajice svog naroda, i svi će biti prežvakani i ispljunuti na isti način od svojih gospodara.

Josip je napravio nemjerljivu štetu za vrijeme rata, šutio tijekom zuluma nad Hrvatima, i Aliji dao multietnički plašt.

Nitko od Bošnji ne može imati istiniti respekt za osobe koje su okrenuli leđa svom narodu, i svi će završiti na isti način kada posluže svrsi. Došla maca na vratanca, ode Josipovoj ženi posao, pa odjednom Sarajevo gore od Teherana? A šutio si pizdo dok su druge tlačili? Kako je išlo ono u nacizmu...sve su odveli, sad nema nitko tko će se ustati u tvoju obranu.

E blažena naknadna pameti.

Dodatan argument da se ništa ne sluša od HNV-daidžanskih trubadura iz Sarajeva, da ne bi slučajno zajebali svoj narod na razini cijele države. Njihove mea-culpe i autoflagelacija u tom slučaju neće puno vrijediti.



Koliko znam naknadna pamet je i kod BiH Hrvata koji su takođe dali prvi i jedini plašt "multietničnosti" Aliji kad su glasali za nezavisnost!!

Tako da jedan Josip Pejaković nije ništa licemer nasuprot celog puka hrvatskog u BiH!

Samo Josip je daleko bolji , jer je on i dalje ostao na istoj liniji u smislu da ga ne zanimaju opcije kao što su tri nacije u BiH već opšta razočaranost za sve tri , a najviše sa bošnjačkom jer tamo živi jbg!


Haj ne skreći temu, izbor je bio nezavisna BiH ili krnja Jugoslavija bez Hrvatske. Ovo prvo je manje zlo, i toliko o tome.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ministry of Sound je napisao/la:
Haj ne skreći temu, izbor je bio nezavisna BiH ili krnja Jugoslavija bez Hrvatske. Ovo prvo je manje zlo, i toliko o tome.


Što skrećem temu?! , ti reče da je njegova naknadna pamet , a ja kažem da je i vaša!

Kažeš manje zlo?! , samo zato što niste hteli ni pod koju cenu sa Srbijom a Srbe ko jebe u BiH jer vi Hrvati i Muslimani ste bili zajedno većina pa ih preglasali!

I danas se oslanjate na te iste Srbe koje ste zajedno sa Alijom preglasali i pdržavate ih samo da bi dobili ono što niste hteli kad ste glasali za bosansku celovitost!

E ko je danas licemer tu?! , ja mislim da ste to vi , a Josip je daleko manje licemer od vas!

Kako je lako pljuvati po čoveku a svoje *** ne pojesti koje je izasrano!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Pejaković
PostPostano: 29 stu 2010, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
joe enter je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Haj ne skreći temu, izbor je bio nezavisna BiH ili krnja Jugoslavija bez Hrvatske. Ovo prvo je manje zlo, i toliko o tome.


Što skrećem temu?! , ti reče da je njegova naknadna pamet , a ja kažem da je i vaša!

Kažeš manje zlo?! , samo zato što niste hteli ni pod koju cenu sa Srbijom a Srbe ko jebe u BiH jer vi Hrvati i Muslimani ste bili zajedno većina pa ih preglasali!

I danas se oslanjate na te iste Srbe koje ste zajedno sa Alijom preglasali i pdržavate ih samo da bi dobili ono što niste hteli kad ste glasali za bosansku celovitost!

E ko je danas licemer tu?! , ja mislim da ste to vi , a Josip je daleko manje licemer od vas!

Kako je lako pljuvati po čoveku a svoje *** ne pojesti koje je izasrano!


Dosadan si bre čoveče i govoriš o 2 stvari koje su neusporedive.

1. Ostanak u krnjoj Jugoslaviji pod Miloševićem ili otisnut brod u maglovite, ali slobodne vode nezavisnosti
2. Josip Pejaković koji se stavio u službu neprijatelja Hrvata tijekom rata ABiH-HVO.

Neusporedivo.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO