HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ko smo / šta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 21:27 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Evo kako to izgleda kad se ljudi sa zapadnog Balkana nadju u inostranstvu.

https://www.facebook.com/video.php?v=1038287142855208

Turska muzika, zastave i ples. Fale samo pistolji.

Dakle cetiri najvaznije kompomente nasih kolektivnih identiteta, ako izuzmemo krstove, krizeve i polumjesece.

I to je to.

Mozda jos burek i cevapi.

Sve drugo je prazna spika.

To znaju i kulturni Hrvati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ja ne znam o čemu pričaš ti Ahmo , ovakvim tarapanama su skloni ovi vaši iz planinskih krajeva tj.gde je viša nadmorska visina , a mi Vojvođani iz ravničarske depresije skloni samoubistvu se ne družimo sa kozojebcima što žale za nedojebanim ovčicama u tuđini veslajući u kolu uz otomanski sound.

Obrati se ovim, mene izostavi i moje prijatelje jer mi imamo par asfaliranih puteva i to nam je dovoljno da ostanemo gde jesmo utapajući tugu u alkoholu uz suicidne zvuke tambura i rock&rolla. :zivili

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 21:54 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Pa dobro, ali ipak moras priznati da si ti ovdje manjina. Izumiruca. :D

I ja vise volim Balasevica od ovoga ovdje ali i ja sam manjina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ja sam Mađar bar tako me zovu ova braća RSaši pa onda prosto moram prihvatiti tu činjenicu jer kad Srbi iz RS-a nešto tvrde onda mora da je čista istina.

Tako da jesam manjina , ali samo za takve kao što su oni , dok kod mene vamo u Voši su svi uvek bili većina a manjine se pominju samo iz ustiju patriota čisto da kako kažu Rvati "znaju gde im je mjesto".

Zato ja uvek se vodim Balaševićevom pesmom "Ne volem" , a naročito ne volem ove "maskirne kad navale na pendžer".

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Ja tako zamišljam pakao.
Što je najgore ovo je neki tursko-ciganski melos, toga ima u Srbiji, ali negde u Novom Pazaru ili okolini.

joe enter možda si mi ideološki neprijatelj i možda bih te poslao u radni logor kada moji dođu na vlast, ali ovde se slažem sa tobom, osim što ne slušam tog seronju Balaševića, radije Arsena Dedića, Olivera Dragojevića, Boru Đorđevića, Preleta itd.

Ali nas su mnogo poseljačili ovi iz Tuđmanovih sokaka kao i ove Ahmove ''zeme'' što su se gledali preko nišana. Međutim druga generacija koja je rođena u Beogradu ili nekom drugom urbanom mestu je već druga priča.

p.s. izuzetak su oni koji su izbegli iz Sarajeva ili nekog većeg mesta, ali 70% njih je teška šabanija.

E oni kada se sretnu negde u inostranstvu, oni glume Boru i Ramiza i podvriskuju uz taj turbo-dzihad i cajke.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Blitz je napisao/la:
Ja tako zamišljam pakao.
Što je najgore ovo je neki tursko-ciganski melos, toga ima u Srbiji, ali negde u Novom Pazaru ili okolini.

joe enter možda si mi ideološki neprijatelj i možda bih te poslao u radni logor kada moji dođu na vlast, ali ovde se slažem sa tobom, osim što ne slušam tog seronju Balaševića, radije Arsena Dedića, Olivera Dragojevića, Boru Đorđevića, Preleta itd.

Ali nas su mnogo poseljačili ovi iz Tuđmanovih sokaka kao i ove Ahmove ''zeme'' što su se gledali preko nišana. Međutim druga generacija koja je rođena u Beogradu ili nekom drugom urbanom mestu je već druga priča.

p.s. izuzetak su oni koji su izbegli iz Sarajeva ili nekog većeg mesta, ali 70% njih je teška šabanija.



:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Blitz je napisao/la:
Ja tako zamišljam pakao.


E upravo ovako je Slovencima i Hrvatima izgledala Jugoslavija, istocnjacka papazjanija.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ovo je soundtrack tih vaših retrogradnih ideologija , nebitno jel nacionalistička ili komunistička , jer i jedni i drugi su neobrazovani seljoberi koji su večni robovi i podanici vlasti(tih tiranskih ideologija) , a to znači da turski vakat nikad iz glave nije izašao i da će večno pušiti kite udbašima i popovima kao motivom za oslobađanje od nekih večnih zlih sila koji konstantno hoće uništiti srpski narod.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bobovac je napisao/la:
Blitz je napisao/la:
Ja tako zamišljam pakao.


E upravo ovako je Slovencima i Hrvatima izgledala Jugoslavija, istocnjacka papazjanija.


=))

A što vi pobornici baroka, rokokoa i moderne umetnosti iz doline Neretve i Lašve volite maštati o sebi kao nečem drugačijem , pa ispadate smešni.

Hrvati su učinili tzv.autokulturocid čim su postali slobodni od istočnjčke papazjanije , tako što su se poistočili kao nikad više u istoriji , i što je posebno važno je da je Hrvatska postala svojom voljom ističnjačka papazjanija za razliku od one SR Hrvatske koja je bila zaista izvor dobre kulture.

Bizantincu jedan bizantski! :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
joe enter je posrbljeni Mađar ili ugrofinski Srbin, pre bih rekao da glumi ovo drugo. :-D
Nego Joe kako gledaš na to Mađari malo po malo, pa naprave neko sra#je sa braćom Srbima, te ubiju romsko dete, te zapale dzamiju, te napadaju anarholevičare.
Da ne zastraniš i ti tako ...

Inače Karleuša i Jami su ponosni na svoje članstvo u LDPu. Mislim da je turbofolk prisutan svuda.

Bobovac je napisao/la:
Blitz je napisao/la:
Ja tako zamišljam pakao.


E upravo ovako je Slovencima i Hrvatima izgledala Jugoslavija, istocnjacka papazjanija.

E sad ne preteruj. Ajde gore na severu da razumem Zagorce i Purgere, ali mnogo Hrvata i Hrvatica se i dan danas lože na turbo-folk, da ne govorimo tek o ovom delu u utrobi Balkana, mislim na BiH.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Blitz je napisao/la:

Inače Karleuša i Jami su ponosni na svoje članstvo u LDPu. Mislim da je turbofolk prisutan svuda.

Bobovac je napisao/la:

E upravo ovako je Slovencima i Hrvatima izgledala Jugoslavija, istocnjacka papazjanija.

E sad ne preteruj. Ajde gore na severu da razumem Zagorce i Purgere, ali mnogo Hrvata i Hrvatica se i dan danas lože na turbo-folk, da ne govorimo tek o ovom delu u utrobi Balkana, mislim na BiH.


U tomu i jeste stvar... Jugoslavija je nakon svega izgleda ipak pobijedila. :zubati

Dobro, mozda ne sama Jugoslavija ali Balkan da, tj tako zapadni kulturni narodi stereotipno promatraju Balkan.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
joe enter je napisao/la:
.

Bizantincu jedan bizantski! :zubati


Madjaru jedan ugarski. :zubati

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:45 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
joe enter je napisao/la:
Ovo je soundtrack tih vaših retrogradnih ideologija , nebitno jel nacionalistička ili komunistička , jer i jedni i drugi su neobrazovani seljoberi koji su večni robovi i podanici vlasti(tih tiranskih ideologija) , a to znači da turski vakat nikad iz glave nije izašao i da će večno pušiti kite udbašima i popovima kao motivom za oslobađanje od nekih večnih zlih sila koji konstantno hoće uništiti srpski narod.



:thumbup1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Bobovac je napisao/la:
Blitz je napisao/la:
Ja tako zamišljam pakao.


E upravo ovako je Slovencima i Hrvatima izgledala Jugoslavija, istocnjacka papazjanija.


Vidim, zato se i vijori shaovnica zajedno s trobojkom i plavo-zutom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bobovac je napisao/la:
Blitz je napisao/la:

Inače Karleuša i Jami su ponosni na svoje članstvo u LDPu. Mislim da je turbofolk prisutan svuda.


E sad ne preteruj. Ajde gore na severu da razumem Zagorce i Purgere, ali mnogo Hrvata i Hrvatica se i dan danas lože na turbo-folk, da ne govorimo tek o ovom delu u utrobi Balkana, mislim na BiH.


U tomu i jeste stvar... Jugoslavija je nakon svega izgleda ipak pobijedila. :zubati

Dobro, mozda ne sama Jugoslavija ali Balkan da, tj tako zapadni kulturni narodi stereotipno promatraju Balkan.


Naravno da je pobedila Jugoslavija jer su vam svi domoljubi i nacionalisti čisti pravi Jugosloveni po mentalnom sklopu.
Ponašanje im je klasično svađalačko-mrziteljski tipično sa Jugoslovene , a da ne govorim da imaju psihički poremećaj koji izaziva halucinacije pa misle da zaista žive u Jugoslaviji pa se još uvek moraju boriti protiv nje tako što prete svima koji ne misle kao oni u svojoj državi.

Tolika kontradiktornost u glavama hrvatskih domoljuba je jasan znak da možda stoji ona teza o pokatoličenim Srbima , jer samo Srbi po mome mišljernju mogu biti tako blesavi i kontradiktorni u svakom segmentu života. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
joe enter mudro zboruvaš ponekad ...

Daniel Srb je naš 101% ... valjda zato i dokazuje svoje hrvatstvo kroz pravaše.
Da ima intelektualni kapacitet kao Šešelj pa da ih razmenimo.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 08 pro 2014, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bobovac je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
.

Bizantincu jedan bizantski! :zubati


Madjaru jedan ugarski. :zubati


Bošnjaku jedan katolički! :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 09 pro 2014, 10:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
joe enter je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

U tomu i jeste stvar... Jugoslavija je nakon svega izgleda ipak pobijedila. :zubati

Dobro, mozda ne sama Jugoslavija ali Balkan da, tj tako zapadni kulturni narodi stereotipno promatraju Balkan.


Naravno da je pobedila Jugoslavija jer su vam svi domoljubi i nacionalisti čisti pravi Jugosloveni po mentalnom sklopu.
Ponašanje im je klasično svađalačko-mrziteljski tipično sa Jugoslovene , a da ne govorim da imaju psihički poremećaj koji izaziva halucinacije pa misle da zaista žive u Jugoslaviji pa se još uvek moraju boriti protiv nje tako što prete svima koji ne misle kao oni u svojoj državi.

Tolika kontradiktornost u glavama hrvatskih domoljuba je jasan znak da možda stoji ona teza o pokatoličenim Srbima , jer samo Srbi po mome mišljernju mogu biti tako blesavi i kontradiktorni u svakom segmentu života. :zubati


S oprostenjem, lupetas. Kao da drugi narodi u istoj situaciji ne bi bili isti. Eto, npr talijani nisu svadjalice?
Ali jbg, skoro stoljece zajednickog zivota daje svoje plodove, i zdrave i otrovne. A tek sto sa onima koji su 500 godina bili na pogresnoj strani granice i civilizacije. Ne ide to tako moj Madjaronu.

Ali Hrvatima bar ne mozes spocitavati dobru volju da to sprijece kroz mitologiju zida na Drini. Ipak je bilo nekih teznji i pokusaja da se ogradi od istocnih utjecaja. A to sto to nije uspjelo iz odredjenih povijesnih razloga je druga stvar. Balkan je prodro duboko u hrvatsko tkivo isto kao sto su crnci u USA prodrli duboko u vlast, iako im se to stotinama godina prijecilo, i hebi ga sad.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 09 pro 2014, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bobovac je napisao/la:
S oprostenjem, lupetas. Kao da drugi narodi u istoj situaciji ne bi bili isti. Eto, npr talijani nisu svadjalice?
Ali jbg, skoro stoljece zajednickog zivota daje svoje plodove, i zdrave i otrovne. A tek sto sa onima koji su 500 godina bili na pogresnoj strani granice i civilizacije. Ne ide to tako moj Madjaronu.

Ali Hrvatima bar ne mozes spocitavati dobru volju da to sprijece kroz mitologiju zida na Drini. Ipak je bilo nekih teznji i pokusaja da se ogradi od istocnih utjecaja. A to sto to nije uspjelo iz odredjenih povijesnih razloga je druga stvar. Balkan je prodro duboko u hrvatsko tkivo isto kao sto su crnci u USA prodrli duboko u vlast, iako im se to stotinama godina prijecilo, i hebi ga sad.


Nema istočnih uticaja a ni zapadnih.
Istočni i zapadni uticaji su u glavi malih i nedojebanih nacija kao što su naše.
Postoje dobre i loše stvari i korak sa civilizovanim svetom.

Mislim da fama o istočnom i zapadnom uticaju jeste ono što je omča oko vrata naših naroda , jer se tu prosto vidi kmetovski i hajdučki kompleksi.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 09 pro 2014, 13:44 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
joe enter je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
S oprostenjem, lupetas. Kao da drugi narodi u istoj situaciji ne bi bili isti. Eto, npr talijani nisu svadjalice?
Ali jbg, skoro stoljece zajednickog zivota daje svoje plodove, i zdrave i otrovne. A tek sto sa onima koji su 500 godina bili na pogresnoj strani granice i civilizacije. Ne ide to tako moj Madjaronu.

Ali Hrvatima bar ne mozes spocitavati dobru volju da to sprijece kroz mitologiju zida na Drini. Ipak je bilo nekih teznji i pokusaja da se ogradi od istocnih utjecaja. A to sto to nije uspjelo iz odredjenih povijesnih razloga je druga stvar. Balkan je prodro duboko u hrvatsko tkivo isto kao sto su crnci u USA prodrli duboko u vlast, iako im se to stotinama godina prijecilo, i hebi ga sad.


Nema istočnih uticaja a ni zapadnih.
Istočni i zapadni uticaji su u glavi malih i nedojebanih nacija kao što su naše.
Postoje dobre i loše stvari i korak sa civilizovanim svetom.

Mislim da fama o istočnom i zapadnom uticaju jeste ono što je omča oko vrata naših naroda , jer se tu prosto vidi kmetovski i hajdučki kompleksi.



Taman sam htio napisati nesto slicno.


(izvinjavam se Bobovcu za ovu istocnjacku rijec "taman" ali tesko je jebiga..mora se dobro promisliti..ko da hodas po minskom polju..iza svakog pogresno nacinjenog koraka ceka turcizam)



Stvar je ustvari jednostavnija nego sto to mnogi zele priznati. Nisam komunista, nisam jugonostalgicar, ali je cinjenica da se ono malo urbanizacije dogodilo za vrijeme SFRJ - uz to ide obrazovanje maltene neminovno, i to je sve od civilizacije na koju se mi svi skupa mozemo pozivati. Onda rat, primitivni nacionalisticki porivi, ustvari se kod nas svih radi iskljucivo o etnoreligijama, unistavanje infrastrukture i "odlijev mozgova". Ostalo je vako sacica normalnih ljudi i hrpa seljacina...svakoraznih bolesnika..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 09 pro 2014, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
ahmo88 je napisao/la:
Stvar je ustvari jednostavnija nego sto to mnogi zele priznati. Nisam komunista, nisam jugonostalgicar, ali je cinjenica da se ono malo urbanizacije dogodilo za vrijeme SFRJ - uz to ide obrazovanje maltene neminovno, i to je sve od civilizacije na koju se mi svi skupa mozemo pozivati. Onda rat, primitivni nacionalisticki porivi, ustvari se kod nas svih radi iskljucivo o etnoreligijama, unistavanje infrastrukture i "odlijev mozgova". Ostalo je vako sacica normalnih ljudi i hrpa seljacina...svakoraznih bolesnika..


Iz toga 'svi skupa' izostavi Hrvate.

Franjevački samostan sv. Ivana u Kraljevoj Sutjesci je napisao/la:
Samostanski je arhiv bogat građom za izučavanje crkvene i kulturne povijesti. U njemu se čuvaju matične knjige od 1641. godine (najstarije u BiH), brojni rukopisi i kronike. Mnoštvo je pisanih dokumenata od 15. do 19. stoljeća (oko 3.500 isprava) važnih za istraživanje naše domaće povijesti. Kao primjer navodimo Darovnicu kralja Matijaša Korvina iz 1481, a koja se odnosi na Bosnu i Dalmaciju.

Knjižnica samostana po fondu starih knjiga ide u red najvrednijih i najzanimljivijih u Bosni i Hercegovini. Muzejski dio knjižnice, s raritetnim izdanjima, broji 4.770 svezaka, dok je ukupan broj knjiga iznad 11 tisuća. Osobita su njezina vrijednost 31 inkunabula, što je više od polovice svih inkunabula u Bosni i Hercegovini. Samostan posjeduje 453 knjige iz 16. st., 541 iz 17. st., 1.687 iz 18. st., te 1.050 knjiga iz prve polovice 19. stoljeća.

Zapaženo mjesto u knjižnici imaju i djela starijih hrvatskih pisaca iz Bosne, od kojih su neka pisana bosančicom (Divković, Margitić, I. T. Mrnavić). 37 starih hrvatskih pisaca iz Bosne, koji su pisali latinicom, zastupljeno je sa oko stotinu djela. Ne izostaju ni pisci izvan bosanskohercegovačkoga područja, kao Kačić, Katančić, Levaković i dr.

http://www.bosnasrebrena.ba/v2010/samostani-i-zupe/samostansko-podrucje-kraljeva-sutjeska/kraljeva-sutjeska.html

Još ću samo dodati da su oba nobelovca rođena u BiH bili Hrvati, a školovani su prije nastanka komunističke Jugoslavije.

Ivo Andrić (1892.-1975.)

Vladimir Prelog (1906.-1998.)

Školstvo komunističke Jugoslavije nije dalo nijednog nobelovca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 09 pro 2014, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Glazbenik je napisao/la:

Još ću samo dodati da su oba nobelovca rođena u BiH bili Hrvati, a školovani su prije nastanka komunističke Jugoslavije.

Ivo Andrić (1892.-1975.)

Vladimir Prelog (1906.-1998.)

Školstvo komunističke Jugoslavije nije dalo nijednog nobelovca.


Koji glupavi cinizam da čovek ne poveruje , pa obojica su dobila nobelovu nagradu dok su radili i stvarali u SFRJ.

A da ne govorim o tome da nije bilo SFRJ i planskog opismenavanja većina Hrvata ne bi nikad čitala Andrića a tek ne bi bila upoznata sa dostignućima Preloga.

Ali ako ćemo pravo većina Hrvata nije čitalo Andrića a i smatraju ga za pičku jugslovensku izdajničku , a o ovom hemičaru mislim da ne treba trošiti reči.

p.s
Prelog je učio školu u kraljevini Jugoslaviji, što znači da je i on izdajnik i nije Hrvat jer svako ko završi školu u neprijateljskim zemljama sa lošim školskim sustavima kao što je SFRJ i Kraljevina Jugoslavija diploma mu kurca ne vredi a hrvatstvo još manje , jel tako ili nije?!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 09 pro 2014, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
joe enter je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:

Još ću samo dodati da su oba nobelovca rođena u BiH bili Hrvati, a školovani su prije nastanka komunističke Jugoslavije.

Ivo Andrić (1892.-1975.)

Vladimir Prelog (1906.-1998.)

Školstvo komunističke Jugoslavije nije dalo nijednog nobelovca.


Koji glupavi cinizam da čovek ne poveruje , pa obojica su dobila nobelovu nagradu dok su radili i stvarali u SFRJ.

A da ne govorim o tome da nije bilo SFRJ i planskog opismenavanja većina Hrvata ne bi nikad čitala Andrića a tek ne bi bila upoznata sa dostignućima Preloga.

Ali ako ćemo pravo većina Hrvata nije čitalo Andrića a i smatraju ga za pičku jugslovensku izdajničku , a o ovom hemičaru mislim da ne treba trošiti reči.

p.s
Prelog je učio školu u kraljevini Jugoslaviji, što znači da je i on izdajnik i nije Hrvat jer svako ko završi školu u neprijateljskim zemljama sa lošim školskim sustavima kao što je SFRJ i Kraljevina Jugoslavija diploma mu kurca ne vredi a hrvatstvo još manje , jel tako ili nije?!


Vladimir Prelog je dobio Nobelovu nagradu nakon što je sa Zagrebačkog sveučilišta prešao u Švicarsku, na ETH. Bio je počasni akademik HAZU.

Hrvate u BiH planski su opismenjavali HSS i HKD "Napredak" prije komunističke Jugoslavije:
Suzana Leček, Suradnja HKD «Napredak» i Seljačke sloge u kampanji opismenjivanja, ČSP, Zagreb, 2004.
http://hrcak.srce.hr/index.php?show=clanak&id_clanak_jezik=12745

Školstvo i u austro-ugarskoj BiH, a i u priličnoj mjeri u Kraljevini SHS (posebno u Zagrebu i Osijeku gdje se Prelog školovao) držali su u svojim rukama hrvatski nastavnici.

Prouči tko je predavao Andriću na sarajevskoj Velikoj gimnaziji, pa se javi. Nastavnici su mu bili gotovo isključivo Hrvati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 09 pro 2014, 19:01 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
joe enter je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:

Još ću samo dodati da su oba nobelovca rođena u BiH bili Hrvati, a školovani su prije nastanka komunističke Jugoslavije.

Ivo Andrić (1892.-1975.)

Vladimir Prelog (1906.-1998.)

Školstvo komunističke Jugoslavije nije dalo nijednog nobelovca.


Koji glupavi cinizam da čovek ne poveruje , pa obojica su dobila nobelovu nagradu dok su radili i stvarali u SFRJ.

A da ne govorim o tome da nije bilo SFRJ i planskog opismenavanja većina Hrvata ne bi nikad čitala Andrića a tek ne bi bila upoznata sa dostignućima Preloga.

Ali ako ćemo pravo većina Hrvata nije čitalo Andrića a i smatraju ga za pičku jugslovensku izdajničku , a o ovom hemičaru mislim da ne treba trošiti reči.

p.s
Prelog je učio školu u kraljevini Jugoslaviji, što znači da je i on izdajnik i nije Hrvat jer svako ko završi školu u neprijateljskim zemljama sa lošim školskim sustavima kao što je SFRJ i Kraljevina Jugoslavija diploma mu kurca ne vredi a hrvatstvo još manje , jel tako ili nije?!




Kulturoloska selekcija. Ono sto valja prisvoje, ono sto misle da ne valja odbace kao strano.

Kao kad Teslu svojataju kao Hrvata.

Toliko smijesno da smijesnije ne moze biti. Tesla Jugosloven do koske. Kao i Andric.


Ustvari nije smijesno vec ljigavo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko smo / sta smo
PostPostano: 09 pro 2014, 19:02 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Glazbenik je napisao/la:
ahmo88 je napisao/la:
Stvar je ustvari jednostavnija nego sto to mnogi zele priznati. Nisam komunista, nisam jugonostalgicar, ali je cinjenica da se ono malo urbanizacije dogodilo za vrijeme SFRJ - uz to ide obrazovanje maltene neminovno, i to je sve od civilizacije na koju se mi svi skupa mozemo pozivati. Onda rat, primitivni nacionalisticki porivi, ustvari se kod nas svih radi iskljucivo o etnoreligijama, unistavanje infrastrukture i "odlijev mozgova". Ostalo je vako sacica normalnih ljudi i hrpa seljacina...svakoraznih bolesnika..


Iz toga 'svi skupa' izostavi Hrvate.

Franjevački samostan sv. Ivana u Kraljevoj Sutjesci je napisao/la:
Samostanski je arhiv bogat građom za izučavanje crkvene i kulturne povijesti. U njemu se čuvaju matične knjige od 1641. godine (najstarije u BiH), brojni rukopisi i kronike. Mnoštvo je pisanih dokumenata od 15. do 19. stoljeća (oko 3.500 isprava) važnih za istraživanje naše domaće povijesti. Kao primjer navodimo Darovnicu kralja Matijaša Korvina iz 1481, a koja se odnosi na Bosnu i Dalmaciju.

Knjižnica samostana po fondu starih knjiga ide u red najvrednijih i najzanimljivijih u Bosni i Hercegovini. Muzejski dio knjižnice, s raritetnim izdanjima, broji 4.770 svezaka, dok je ukupan broj knjiga iznad 11 tisuća. Osobita su njezina vrijednost 31 inkunabula, što je više od polovice svih inkunabula u Bosni i Hercegovini. Samostan posjeduje 453 knjige iz 16. st., 541 iz 17. st., 1.687 iz 18. st., te 1.050 knjiga iz prve polovice 19. stoljeća.

Zapaženo mjesto u knjižnici imaju i djela starijih hrvatskih pisaca iz Bosne, od kojih su neka pisana bosančicom (Divković, Margitić, I. T. Mrnavić). 37 starih hrvatskih pisaca iz Bosne, koji su pisali latinicom, zastupljeno je sa oko stotinu djela. Ne izostaju ni pisci izvan bosanskohercegovačkoga područja, kao Kačić, Katančić, Levaković i dr.

http://www.bosnasrebrena.ba/v2010/samostani-i-zupe/samostansko-podrucje-kraljeva-sutjeska/kraljeva-sutjeska.html

Još ću samo dodati da su oba nobelovca rođena u BiH bili Hrvati, a školovani su prije nastanka komunističke Jugoslavije.

Ivo Andrić (1892.-1975.)

Vladimir Prelog (1906.-1998.)

Školstvo komunističke Jugoslavije nije dalo nijednog nobelovca.



Citat:
Iz toga 'svi skupa' izostavi Hrvate.


Kako da izostavim kad vidis da cupkaju ko i braca im srpska i bosnjacka? :)

Znamo se bolan.


Nego, znas li sta je Marks pisao o Hrvatima?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO