HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 21:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1612 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Grad Stolac
PostPostano: 08 svi 2009, 11:03 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
slika

Stolac je grad i općina u Hercegovini, Bosna i Hercegovina. Stolac je grad smješten u jugoistočnom dijelu Bosne i Hercegovine, na krajnjem istoku Hercegovačko-neretvanske županije. Grad nastao na obalama rijeke Bregave, okružuju planine Hrgud te Vidovo polje s okolnim mjestima koja su ispisana perom bogate kulturne prošlosti. Sam prilaz Stolcu sa zapadne strane je Dubravska visoravan, koja je specifična i poznata po breskvi i nadasve dubravskom vinogorju po kojem su poznata stolačka vina.

Po zadnjim statistikama u općini Stolac 2006. godine živjelo je 11.580 osoba:

* Hrvati - 7.044
* Bošnjaci - 4.041
* Srbi - 495

Po posljednjem službenom popisu stanovništva iz 1991. godine, općina Stolac imala je 18.681 stanovnika, raspoređenih u 36 naselja.

Nacionalni sastav:

* Muslimani - Bošnjaci - 8.101 (43,36%)
* Hrvati - 6.188 (33,12%)
* Srbi - 3.917 (20,96%)
* Jugoslaveni - 307 (1,64%)
* ostali - 168 (0,92%)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 08 svi 2009, 11:52 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Trebao si staviti podatke danasnje opcine Stolac .

Dakle bez opcine Berkovici, jer ovi podaci koje si ti stavio za 2006 su podaci samo za pola opcine koji je u Federaciji BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 08 svi 2009, 15:08 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Srediste opcine

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 08 svi 2009, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Stolac...skinut kriz iz osnovne skole, slomljen i bacen! Pa kome i zasto smeta kriz koji se nalazio u hrvatskom djelu osnovne skole?

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 08 svi 2009, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
jel ovo na slici naselje Hrvata naseljenih iz srednje bosne ??
u dnu ispod stadiona?

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 09 svi 2009, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Nije. Naselje na koje mislis je malo dalje od Stoca.

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 09 svi 2009, 01:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69040
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Al ova 3 kockasta naselja dolje lijevo od brda JESU naša nova naselja. ;)

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 09 svi 2009, 07:26 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Robbie MO je napisao/la:
Al ova 3 kockasta naselja dolje lijevo od brda JESU naša nova naselja. ;)

tocno, na njih sam i mislio...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 09 svi 2009, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Da, to su Hrvatska naselja u Stocu. A naselje Hrvata iz Srednje Bosne je pokraj Hodova, desetak kilometara dalje od Stoca.

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 10 svi 2009, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 svi 2009, 13:05
Postovi: 263
Lokacija: Bosanski Šamac
krizar je napisao/la:
Da, to su Hrvatska naselja u Stocu. A naselje Hrvata iz Srednje Bosne je pokraj Hodova, desetak kilometara dalje od Stoca.


koliko hrvata iz bosne zivi u stolcu i odakle su dosli

_________________
Oduvijek naša je sa oca na sina, zauvijek ostat će naša Posavina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 10 svi 2009, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Stjepan Tvrtko je napisao/la:
krizar je napisao/la:
Da, to su Hrvatska naselja u Stocu. A naselje Hrvata iz Srednje Bosne je pokraj Hodova, desetak kilometara dalje od Stoca.


koliko hrvata iz bosne zivi u stolcu i odakle su dosli


Imao sam davno podatke, ali više ne. Uglavnom Vareš i Kakanj, nešto malo iz Bugojna.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 11 svi 2009, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Ne bi znao, ali imaju lijepo naselje, vodu, struju, skolu, a sad su otvorili i jednu pekaru. Sve u svemu polagano napreduju i razvijaju naselje i Hodovo u jedno malo srediste.

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 11 svi 2009, 23:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 svi 2009, 13:05
Postovi: 263
Lokacija: Bosanski Šamac
ma bitno da se neide iz bih.bolje stolac nego okučani.

_________________
Oduvijek naša je sa oca na sina, zauvijek ostat će naša Posavina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 11:26 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Stjepan Tvrtko je napisao/la:
ma bitno da se neide iz bih.bolje stolac nego okučani.



ne bih se bas slozio..pogotovo ako dovuces ljude u neimastinu...


ako tko ima slike prognannickog naselja na rotimlji blizu Stoca..i one betonare i elemenatre pune vlage sa kojim autom nasute zemlje ispred kuce koja glumi bastu u onom sivom kamenjaru....

e to je tuga....i za takve Hrvate je bolje da nisu ni ostajali u BiH nego da su isli u Hrvatsku ili trece zemlje...

a sramota onih kojih su ih tu smjestili tj. hravtske politike u BiH i koja im nije osigurala uvjete za normalan zivot

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 12:31 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
west je napisao/la:
Stjepan Tvrtko je napisao/la:
ma bitno da se neide iz bih.bolje stolac nego okučani.



ne bih se bas slozio..pogotovo ako dovuces ljude u neimastinu...


ako tko ima slike prognannickog naselja na rotimlji blizu Stoca..i one betonare i elemenatre pune vlage sa kojim autom nasute zemlje ispred kuce koja glumi bastu u onom sivom kamenjaru....

e to je tuga....i za takve Hrvate je bolje da nisu ni ostajali u BiH nego da su isli u Hrvatsku ili trece zemlje...

a sramota onih kojih su ih tu smjestili tj. hravtske politike u BiH i koja im nije osigurala uvjete za normalan zivot


Ne nasjedaj na takve gluposti, u mom selu odakle je moj djed je kamenjar isti kao i u Hodovu, a opet ljudi zive tu stotinama godina. Neka svakoga gdje mu je bolje, a njima je zasigurno bolje tu nego tamo odakle su otisli. Da je drugacije vec bi se vratili tamo.

PS rotimlja i hodovo jesu najlosija naselja od svih ali tako je kako je...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 12:43 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Ultras1986 je napisao/la:
west je napisao/la:


ne bih se bas slozio..pogotovo ako dovuces ljude u neimastinu...


ako tko ima slike prognannickog naselja na rotimlji blizu Stoca..i one betonare i elemenatre pune vlage sa kojim autom nasute zemlje ispred kuce koja glumi bastu u onom sivom kamenjaru....

e to je tuga....i za takve Hrvate je bolje da nisu ni ostajali u BiH nego da su isli u Hrvatsku ili trece zemlje...

a sramota onih kojih su ih tu smjestili tj. hravtske politike u BiH i koja im nije osigurala uvjete za normalan zivot


Ne nasjedaj na takve gluposti, u mom selu odakle je moj djed je kamenjar isti kao i u Hodovu, a opet ljudi zive tu stotinama godina. Neka svakoga gdje mu je bolje, a njima je zasigurno bolje tu nego tamo odakle su otisli. Da je drugacije vec bi se vratili tamo.

PS rotimlja i hodovo jesu najlosija naselja od svih ali tako je kako je...



uf sto ga usra sad.... :roll:
ma ja...Hodovo je Las Vegas..sta je meni..

dovesti prognane ljude iz Bosne na onakav kamenjar i dati im parcele 10x10.... bez maltene ikakve infrastrukture... bez posla... bez obradive zemlje...i reci da im je tu bolje nego negdje drugo je licemjerno...


zamisli koliko je bešćutnosti u tom izrazu " tako je kako je" , i ne valja to cuti...bar kad je u pitanju elementarna ljudska egzistencija...

slika
i ne nasjedam ja na nikakve gluposti ..ili me zelis ubijediti da oni ljudi namjerno zive u bijedi i ne zavrsavaju kuce samo zato sto im se eto ne da..

mlad si po ovom pitanju...a ja vise vjerujem svojim ocima nego bilo kome drugome..
lp

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 13:15 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
west je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:

Ne nasjedaj na takve gluposti, u mom selu odakle je moj djed je kamenjar isti kao i u Hodovu, a opet ljudi zive tu stotinama godina. Neka svakoga gdje mu je bolje, a njima je zasigurno bolje tu nego tamo odakle su otisli. Da je drugacije vec bi se vratili tamo.

PS rotimlja i hodovo jesu najlosija naselja od svih ali tako je kako je...



uf sto ga usra sad.... :roll:
ma ja...Hodovo je Las Vegas..sta je meni..

dovesti prognane ljude iz Bosne na onakav kamenjar i dati im parcele 10x10.... bez maltene ikakve infrastrukture... bez posla... bez obradive zemlje...i reci da im je tu bolje nego negdje drugo je licemjerno...


zamisli koliko je bešćutnosti u tom izrazu " tako je kako je" , i ne valja to cuti...bar kad je u pitanju elementarna ljudska egzistencija...

slika
i ne nasjedam ja na nikakve gluposti ..ili me zelis ubijediti da oni ljudi namjerno zive u bijedi i ne zavrsavaju kuce samo zato sto im se eto ne da..

mlad si po ovom pitanju...a ja vise vjerujem svojim ocima nego bilo kome drugome..
lp


Po tebi bi bili bogatiji i bolje bi zivili da se vrate u Kakanj primjerice, ili da odu u Hrvatsku?

Svak sebi sudbinu stvara pa covjece u Mostaru imas bijede koliko hoces a nisu na "kamenjaru" jednostanvo ljudi su tu jer zele ostati tu, zele nastaviti zivot tu i trude se koliko mogu.

Meni su osobno glupe te price o livadama i pasnjacima, kako su dovedeni na kamenjar i slicno. Ljudi zive kako zive i sami se snalaze kako znaju i umiju. Ja osobno mislim da im je ocito bolje tu gdje su dobili kucu i ne moraju strahovati za djecu hoce li opet neki mudzahedini uletiit u selo i pobiti ih sve i slicne stvari.

A ekonomija je problem ne samo u Stocu nego i u citavoj BiH, pa jebo te kad prodjes potezom Jajce - D. VAkuf - Bugojno vidis masu kuca koje se raspadaju ispred 5 musave djece zena cjepa drva a covjek joj u britji.

Neka naroda nek se trudi a dati ce Bog bolja vremena i blagostanje i njima.

Ps ljetos sam bio u Trebinju i kad sam se vracao u Mostar meni osobno je ortijes izgledao kao Las Vegas B-)

I da - Hodovo ima vodu , za ostala se naselja gradi vodovod "dubravska visoravan" i koda im je lose pa u mom selu u zapadnoj hercegovini dosla je voda prije 2 godine,a prezovjeli smo stoljecima bez nje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Ja sam razgovarao sa jednim iz Vareša koji živi u Bobanovu i on je rekao da je sad OK. Da im je bilo teško u početku ali da su se sad navikli.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Bila je stranica bobanovo.com i tamo je bio neki forum ali je ugasen ja mislim i jedan se momak javio i kaze sad karikiram ali ovako nekako : mi smo prosli sve i svasta dosta nas je islo u Drvar pa se vracali ovamo, uglavnom mi smo tu tu cemo i ostati a svoj nasoj rodbini koja je odlucila drugacije, mi to postujemo ali odavde ne idemo.

Jedno ljeto sam se vozao i pokupio 2 momaka na semaforu u capljini posli u bobanovo i pitam ja kako se zivi kakva je situacija oba mi govore da je dobro da nema razlike izmedju njih i starih capljinaca kako jednima tako i drugima.

I da, roditelji od oba rade na gradjevini u Hrvatskoj i zadovoljni su.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 13:38 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
I da, da ne ispadne da ja tebe nesto napadam, sve si ti u pravu ljudi lose zive (neki bolje neki losije) ali sta je alternativa?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Koliko uopće ima tih ljudi u tim naseljima.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Ja sam jednom brojao i mislim da je bilo ukupno Capljina i Stolac oko 1550 kuca .

Ova 2 naselja o kojima govorimo
Hodovo oko 80 kuca
Rotimlja oko 40 kuca


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 14:00 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Inace evo link, treba znati da u Tasovcicima ima jos 113 obitelji u prihvatnom centru!!

http://www.cbismo.com/index.php?mod=vijest&vijest=274

Inace evo slika koje sam nasao na netu - Stolac novo naselje

slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 16:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ima dosta ovdje kuća. Ja koliko znam, trenutno većina Muslimana živi u gradu Stocu.

Mogla bi se i u gradu dobiti većina u dogledno vrijeme.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 12 svi 2009, 17:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
west je napisao/la:
uf sto ga usra sad.... :roll:
ma ja...Hodovo je Las Vegas..sta je meni..

dovesti prognane ljude iz Bosne na onakav kamenjar i dati im parcele 10x10.... bez maltene ikakve infrastrukture... bez posla... bez obradive zemlje...i reci da im je tu bolje nego negdje drugo je licemjerno...


zamisli koliko je bešćutnosti u tom izrazu " tako je kako je" , i ne valja to cuti...bar kad je u pitanju elementarna ljudska egzistencija...

slika
i ne nasjedam ja na nikakve gluposti ..ili me zelis ubijediti da oni ljudi namjerno zive u bijedi i ne zavrsavaju kuce samo zato sto im se eto ne da..

mlad si po ovom pitanju...a ja vise vjerujem svojim ocima nego bilo kome drugome..
lp


Dobro ti kaže čovjek, ne nasjedaj na neprijateljsku propagandu. Kamenjar, pa što, cijela je Hercegovina kamenjar. Hrvati žive u kamenu već 1000 godina i dobro nam. Hercegovačka klima, sunce, zrak, bura je puno zdravija od bosanske.

Ponešto o Hodovo što vjerojatno niste znali:

- Hodovo je prije svega na od Mostara nešto višoj nadmorskoj visini, pa je čistiji zrak. Zbog nadmorske visine i vodeni tokovi su čistiji, dok je npr. prognaničko naselje Ortiješ koji izgleda kao ljepše i bogatije naselje u stvari bolesno mjesto zbog Neretve i onoga u njoj iz Mostara,Aluminija, Sokola i svega uzvodno
- Naselja imaju vodovod
- Mladi se bave sportom, na Hodovu djeluje uspješan Judo klub
- Organiziraju se tečajevi računalnog modeliranja u AutoCAD-u, kao i ostali manje napredni informatički tečajevi
- Sportska sala je obnovljena i uređena (u Mostaru još nije :D )
- Hodovo ima i nekropolu stećaka koja je vrijedna povijesna baština
- Hodovo je odlično prometno povezano s Mostarom putem prema Rotimlji i Kvanju u Mostaru ste za pola sata. U Zagrebu nije rijetkost da se na posao ide sat vremena. :roll: Nema nikakve prepreke da se živi na Hodovu a radi u Mostaru.
- Na Hodovu se predstavljaju knjige domaćih autora, znanstveni i književni radovi, zbirke pjesama itd.

Hrvati stolačke općine imaju mnogobrojne probleme, od krađe vode zbog projekta Gornji Horizonti, od podmetanja Sarajeva pomoću raznih "prostornih planova" i "zaštite kulture", ali takav je život, ne? :ymparty:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1612 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO