HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 443 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Grad Široki Brijeg
PostPostano: 07 svi 2009, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Evo ovdje možemo secirati sadšnjost, prošlost a posebno budućnost Širokog Brijega, njegove ekonomske, demografske i svake druge potencijale. Razvija li se u središte Hrvata zap. hercegovine, što je potrebno uz neizbježni Mostar. Šta bi trebalo napraviti, šta je loše, šta ide dobro, uglavnom sve. Poželjno je za hercegovinu kao i sve ostale hrvatske regije imati pojedini topic za svaki grad/općinu.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 07 svi 2009, 18:58 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Inkvizitor je napisao/la:
Evo ovdje možemo secirati sadšnjost, prošlost a posebno budućnost Širokog Brijega, njegove ekonomske, demografske i svake druge potencijale. Razvija li se u središte Hrvata zap. hercegovine, što je potrebno uz neizbježni Mostar. Šta bi trebalo napraviti, šta je loše, šta ide dobro, uglavnom sve. Poželjno je za hercegovinu kao i sve ostale hrvatske regije imati pojedini topic za svaki grad/općinu.


praviti od Širokog središte Hrvata je projekat koji je po meni unaprijed osudjen na propast....

Široki Brijeg moze biti srediste samo svojoj opcini i cak i danas mislim da je u zapadnohercegovackoj zupaniji Ljubuski nepravedno zakinut naustrb Sirokog kao sredista te zupanije koja broji kojih 100 000 tisuca ljudi....

MOstar je 20 km od sirokog brijega, ili ti 20tak minuta voznje..sto po meni nije nista nego prakticki predgradje MOstara , bas kao i citluk i capljina stolac, .... a to je se najbolje vidi po jutarnjoj guzvi kada stotine i stotine auta se slijeva u Mostar ...

svaka druga rasprava koja bi zaobilazila Mostar kao srediste i HB Hrvata , a i cijele Hercegovine kao regije je promasena...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 07 svi 2009, 19:28 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
west je napisao/la:
praviti od Širokog središte Hrvata je projekat koji je po meni unaprijed osudjen na propast....

Široki Brijeg moze biti srediste samo svojoj opcini i cak i danas mislim da je u zapadnohercegovackoj zupaniji Ljubuski nepravedno zakinut naustrb Sirokog kao sredista te zupanije koja broji kojih 100 000 tisuca ljudi....

MOstar je 20 km od sirokog brijega, ili ti 20tak minuta voznje..sto po meni nije nista nego prakticki predgradje MOstara , bas kao i citluk i capljina stolac, .... a to je se najbolje vidi po jutarnjoj guzvi kada stotine i stotine auta se slijeva u Mostar ...

svaka druga rasprava koja bi zaobilazila Mostar kao srediste i HB Hrvata , a i cijele Hercegovine kao regije je promasena...


ne stotine nego 12 000 auta dnevno iz pravca ČI i ŠB dolazi u zapadni Mostar!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 07 svi 2009, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
da ne bi sad ovo ispao neki antagonizam mostar vs siroki , da se omdah ogradim od toga jer sam sam pola "ogozgar" a pola "brato " :)

ali neke cinjenice su jednostavno cinjenice.....
cinjenica je da postoji antagonizam na relaciji mostar-siroki ili ti cigani-skutori, ali ne toliki naravno koliki je bio prije rata i danas je samo zaostavistina ( po mom misljenju) udbaske politke ili vec necije...

Ali isto tako postoji antagoizam izmedju posusja i sirokog,,recimo sad su kosarkasi sirokog poslali posusje u drugu ligu i ove godine POsusje je dozivjelo debakl sa svojim sportom..i naravno da oni tu najvise krive Siroki jer misle kako je to smisljena politika da u zap herc zupaniji Siroki bude jedini premierligas u svim sportovima i da radi toga je posusje i platilo danak..

Ljubuski ( po meni , s pravom) ne gleda blagonaklono na siroki jer su misljenja da su infrastrukturno bili puno bolji izbor za srediste zupanije , ali nisu imali lobi ....

Grude ..i njihove kosarske je Siroki mogao spasiti ove sezone od ispadanja u drugu ligu, ali je HKK Siroki poslao i njih dole..iliti kako bi rekli iz uprave kosarkasa sirokig.."oni su samo odigrali posteno" :)

to su mozda neki bezazleni pokazatelji , ali ima dosta ljudi koji to gledaju korz drugacije naocale i siguran sam da u Sirokom ipostoji lobi koji smisljeno gura nek stvari da bi istakao samo SIROKI..

ono u cemu skidam kapu sirokobrijezanima je veoma jak doprinos na afirmaciji kulture od wh festa do festivala filma, i slicno..ali tu skidam kapu obcinim ljudima entuzijastima koji to i guraju ,


....

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 07 svi 2009, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
west je napisao/la:
praviti od Širokog središte Hrvata je projekat koji je po meni unaprijed osudjen na propast....

Široki Brijeg moze biti srediste samo svojoj opcini i cak i danas mislim da je u zapadnohercegovackoj zupaniji Ljubuski nepravedno zakinut naustrb Sirokog kao sredista te zupanije koja broji kojih 100 000 tisuca ljudi....

MOstar je 20 km od sirokog brijega, ili ti 20tak minuta voznje..sto po meni nije nista nego prakticki predgradje MOstara , bas kao i citluk i capljina stolac, .... a to je se najbolje vidi po jutarnjoj guzvi kada stotine i stotine auta se slijeva u Mostar ...

svaka druga rasprava koja bi zaobilazila Mostar kao srediste i HB Hrvata , a i cijele Hercegovine kao regije je promasena...


Krivo si me shvatio. ne negiram ja Mostar kao glavno središte, to bilo suludo nego Široki kao jako zaleđe Mostara. Zašto. Zato jer je ekonomski najdinamičniji, demografski, pa čak i kulturno. Je li Široki vuče na svoju stranu, pa naravno da vuče. Pa nek se natječu drugi s njim. A ne stvaranje neke nezdrave zavisti i sl. Eto kako se netrepeljivost prenosi na mikro razinu.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 07 svi 2009, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Slažem se da je Ljubuški ništa manji centar, po meni čak bolji od Širokog.
Kakogod, možemo bit sretni da se naši gradovi natječu između sebe koji će biti veći i razvijeniji.

Široki i Ljubuški trebaju biti ultra-razvijeni gradovi srednje veličine, sub-centri pored Mostara kao neprikosnoveno glavnog grada HercegBosne.

Znači ako je Hercegovina drvo, Mostar je deblo (recimo 80 000 Hrvata u budućnosti), a Široki i Ljubuški (po 20 000) su 2 najdeblje grane na tom drvetu. :mrgreen:
Glavno da su sve grane i grančice naše. :mrgreen:
Odnosno da Mostarskoj makroregiji pripadaju isključivo jaki hrvatski gradovi, kao zaleđe.
IM je nešto kao duplja pri dnu drveta. :lol:

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 07 svi 2009, 20:55 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Inkvizitor je napisao/la:


Krivo si me shvatio. ne negiram ja Mostar kao glavno središte, to bilo suludo nego Široki kao jako zaleđe Mostara. Zašto. Zato jer je ekonomski najdinamičniji, demografski, pa čak i kulturno. Je li Široki vuče na svoju stranu, pa naravno da vuče. Pa nek se natječu drugi s njim. A ne stvaranje neke nezdrave zavisti i sl. Eto kako se netrepeljivost prenosi na mikro razinu.


ne negiras ti....ali na SB itekako to rade...

taj ekonomski jaki Siroki je sve velike svoje centre preselio u juznu mostarsku industrijsku zonu.. ....naravno..radi demografije,

ali ono sto isto tako stvara animozitet je da profit koji ostvaruju po Mostaru ne ulazu u sam Mostar kroz ulaganju u sport, kulturu, socijalno drustveni angazman i slicno...

naravno da je privatno privatno..ali ipak postoji i neka kultura ponasanja, kako za fizicke tako i za pravne osobe

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 10:51 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 22:42
Postovi: 16
Začuđuju me neke "čudne" ideje. Mostar je u posljednjih sedamdesetak godina na sve načine nasilno vezan za Konic, Jablanicu, Nevesinje pa čak i Podveležje. Zapadni, hrvatski dio, Hercegovine na sve je načine, od tadašnjih vlasti, izoliran od Mostara. Naravno, nije ovdje riječ o izoliranju zapadne Hercegovine, kako većina naivno tvrdi, nego je riječ o pokušaju izoliranja Mostara od njegove hrvatske zaleđine. Time se Mostar pokušavao otrgnuti Hrvatima i preusmjeriti u strateške sfere druga dva naroda. Rat je taj odnos promijenio. Na žalost dobar dio, koliko i ovdje vidim, to ne razumije. Mostar i zapadni dio Hercegovine su jedna geopolitička i nacionalna cjelina. Kao takve, zajedno sa Stocem i Dubravskom visoravni prirodni su produžetak uskog hrvatskog priobalnog pojasa.
Pri tome nema mjesta pričama kako Široki želi biti neki novi Mostar. To je suluda teorija koja pogoduje nekakvim novim unutarhrvatskim sukobima. Mostar, bez zapadne Hercegovine, ne može biti sjedište hrvatskih institucija u BiH. S druge strane, zapadna Hercegovina bez Mostara je jedna ruralna sredina s iznimno skromnim perspektivama.............. pametnome dovoljno !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 10:54 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
slika

Široki Brijeg je smješten na rijeci Lištici. Sam grad je 1991. brojao 5.039 stanovnika, dok je općina imala 27.160 žitelja. Općina Široki Brijeg broji danas oko 30.000 stanovnika, a sam grad oko 10.000 stanovnika. Površina općine je 1168 ha (11.680 km2). Središte grada je smješteno na 270 m nadmorske visine, te tako pripada onom dijelu koji se naziva "niska Hercegovina", premda dobar dio općine pripada tzv. "visokoj Hercegovini" (gotovo cijeli sjeverni dio općine), s najvišim vrhom Bile Stine u Donjem Crnču. Grad je udaljen 20 -25 km od Mostara , 42 km od Međugorja te oko 88 km od obale Jadranskog mora (Ploče).

Po posljednjem službenom popisu stanovništva iz 1991. godine, općina Široki Brijeg imala je 27.160 stanovnika, raspoređenih u 35 naselja.

Nacionalni sastav:

* Hrvati - 26.864 (98,91%)
* Srbi - 148 (0,54%)
* Muslimani - Bošnjaci - 9 (0,03%)
* Jugoslaveni - 20 (0,07%)
* ostali - 119 (0,45%)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Zapadni_Mostar je napisao/la:
slika

Široki Brijeg je smješten na rijeci Lištici. Sam grad je 1991. brojao 5.039 stanovnika, dok je općina imala 27.160 žitelja. Općina Široki Brijeg broji danas oko 30.000 stanovnika, a sam grad oko 10.000 stanovnika. Površina općine je 1168 ha (11.680 km2). Središte grada je smješteno na 270 m nadmorske visine, te tako pripada onom dijelu koji se naziva "niska Hercegovina", premda dobar dio općine pripada tzv. "visokoj Hercegovini" (gotovo cijeli sjeverni dio općine), s najvišim vrhom Bile Stine u Donjem Crnču. Grad je udaljen 20 -25 km od Mostara , 42 km od Međugorja te oko 88 km od obale Jadranskog mora (Ploče).

Po posljednjem službenom popisu stanovništva iz 1991. godine, općina Široki Brijeg imala je 27.160 stanovnika, raspoređenih u 35 naselja.

Nacionalni sastav:

* Hrvati - 26.864 (98,91%)
* Srbi - 148 (0,54%)
* Muslimani - Bošnjaci - 9 (0,03%)
* Jugoslaveni - 20 (0,07%)
* ostali - 119 (0,45%)


Da nisi možda napravio malu grešku ili sam ja krivo protumačio? Pogledaj ovo što sam podebljao!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 11:28 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
DaniKU je napisao/la:
Da nisi možda napravio malu grešku ili sam ja krivo protumačio? Pogledaj ovo što sam podebljao!


Ne znam prijatelju ovo je kopirano sa wikipedije, možda i jest greška.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Ne znam prijatelju ovo je kopirano sa wikipedije, možda i jest greška.


To je legendo onda netko grešku napravio,evo na BiH wikipediji stoji da je površina općine 388km2.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
ivek je napisao/la:
Začuđuju me neke "čudne" ideje. Mostar je u posljednjih sedamdesetak godina na sve načine nasilno vezan za Konic, Jablanicu, Nevesinje pa čak i Podveležje. Zapadni, hrvatski dio, Hercegovine na sve je načine, od tadašnjih vlasti, izoliran od Mostara. Naravno, nije ovdje riječ o izoliranju zapadne Hercegovine, kako većina naivno tvrdi, nego je riječ o pokušaju izoliranja Mostara od njegove hrvatske zaleđine. Time se Mostar pokušavao otrgnuti Hrvatima i preusmjeriti u strateške sfere druga dva naroda. Rat je taj odnos promijenio. Na žalost dobar dio, koliko i ovdje vidim, to ne razumije. Mostar i zapadni dio Hercegovine su jedna geopolitička i nacionalna cjelina. Kao takve, zajedno sa Stocem i Dubravskom visoravni prirodni su produžetak uskog hrvatskog priobalnog pojasa.
Pri tome nema mjesta pričama kako Široki želi biti neki novi Mostar. To je suluda teorija koja pogoduje nekakvim novim unutarhrvatskim sukobima. Mostar, bez zapadne Hercegovine, ne može biti sjedište hrvatskih institucija u BiH. S druge strane, zapadna Hercegovina bez Mostara je jedna ruralna sredina s iznimno skromnim perspektivama.............. pametnome dovoljno !



sve je rečeno ovim postom što se tiče animoziteta Mostar-Široki, Mostar-Zap hercegovina..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 14:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
ivek je napisao/la:
Začuđuju me neke "čudne" ideje. Mostar je u posljednjih sedamdesetak godina na sve načine nasilno vezan za Konic, Jablanicu, Nevesinje pa čak i Podveležje. Zapadni, hrvatski dio, Hercegovine na sve je načine, od tadašnjih vlasti, izoliran od Mostara. Naravno, nije ovdje riječ o izoliranju zapadne Hercegovine, kako većina naivno tvrdi, nego je riječ o pokušaju izoliranja Mostara od njegove hrvatske zaleđine. Time se Mostar pokušavao otrgnuti Hrvatima i preusmjeriti u strateške sfere druga dva naroda. Rat je taj odnos promijenio. Na žalost dobar dio, koliko i ovdje vidim, to ne razumije. Mostar i zapadni dio Hercegovine su jedna geopolitička i nacionalna cjelina. Kao takve, zajedno sa Stocem i Dubravskom visoravni prirodni su produžetak uskog hrvatskog priobalnog pojasa.
Pri tome nema mjesta pričama kako Široki želi biti neki novi Mostar. To je suluda teorija koja pogoduje nekakvim novim unutarhrvatskim sukobima. Mostar, bez zapadne Hercegovine, ne može biti sjedište hrvatskih institucija u BiH. S druge strane, zapadna Hercegovina bez Mostara je jedna ruralna sredina s iznimno skromnim perspektivama.............. pametnome dovoljno !



Točno! Upravo to sam i mislio napisati.

Mostaru mora gravitirati cijela zapadna Hercegovina kao jedinstvena regija koja samo cijela ima "težinu" oduprijeti se Sarajevu. Široki je ionako naš i ne smijemo se skupljati u sebe. Široki se brani u Mostaru, i to mora biti jasno i Širokobriježanima i Mostarcima.

Te priče o 12000 auta koji dolaze u Mostar, ja bih samo rekao neka ih dođe još 12000. I da se ne moraju vozati, neka uzmu stanove u sjevernom logoru. :top:

Poslovi se NE MOGU "oduzeti", nego se poslovi stvaraju, ne postoji neka konstantna količina "posla" koja se mora dijeliti. Više ljudi i ulaganja, dapače znači bit će više posla i mogućnosti. Da nije tako, Grahovo bi bio najrazvijeniji kraj, gdje ima najmanje ljudi koji "oduzimaju" poslove. :roll:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 15:07 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Srediste opcine

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
west je napisao/la:

ne negiras ti....ali na SB itekako to rade...

taj ekonomski jaki Siroki je sve velike svoje centre preselio u juznu mostarsku industrijsku zonu.. ....naravno..radi demografije,

ali ono sto isto tako stvara animozitet je da profit koji ostvaruju po Mostaru ne ulazu u sam Mostar kroz ulaganju u sport, kulturu, socijalno drustveni angazman i slicno...

naravno da je privatno privatno..ali ipak postoji i neka kultura ponasanja, kako za fizicke tako i za pravne osobe


Kad pričamo o jugu.
I ove godine su nam bošnjani sa bijednih 16% glasova ćopili cijeli jedan mandat, od 3 mandata koje nosi Jug, zahvaljujući razjedinjenosti Hrvatskih stranaka:
http://www.izbori.ba/Mandati27102008/Sh ... de=151&M=1

Da su HDZ1990 i HSP koalirali, taj mandat bi pripao nama i danas ne bi bilo toliko zajebancije oko izbora gradonačelnika.
Vjerojatno zato se HSP Mostara zalaže da Mostar treba širit prvo na Jug.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 20:01 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 22:42
Postovi: 16
quote="west"]
Da su HDZ1990 i HSP koalirali, taj mandat bi pripao nama i danas ne bi bilo toliko zajebancije oko izbora gradonačelnika.
Vjerojatno zato se HSP Mostara zalaže da Mostar treba širit prvo na Jug.[/quote]


A da Ivo Sanader kojim slučajem od sebi odanih poltrona nije napravio HDZ 1990 kakvo bi tada stanje bilo ?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
ivek je napisao/la:
A da Ivo Sanader kojim slučajem od sebi odanih poltrona nije napravio HDZ 1990 kakvo bi tada stanje bilo ?!


To je tadabio dobar potez jer staviti potpis na onak Ustav je bezuvjetna kapitulacija. Ovi hahari su to iskoristili i odvojili se. A taj sukob unutar HDZ-a je tinjo još prije toga.

Isto tako smatram da je ovo što se u Mo desilo s Lijanim ustavri odlična stvar jer će HDZ više pažnje početi obraćati na potrebenas građana ovog Grada i usput štiti nac. interese. Pa se neće dešavati situacije gdje radi fotelje , zemljišta, dozvole NOVCA općenito unište poduzeće, zaviju ljude u crno te usput prodaju nac interese. Valjda im je napokon došlo iz glave u guzicu da samo priča o nac interesima kod nas ovdje ima slabu prođu. Ta nismo dudeki da padamo na Stipine fore. Pa Samouprava je radi toga propala jer kad je gospoda trebala izaći na čistinu oni su se ušutili i povukli. Tu su zabili nož u leđa ljudima koji su napustili vojarne, nama koji smo se kroz čitav Mostar sve do Ere čitavo popodne fajtali s SFOR-om. Izložite i vi svoje guzice,pa će i narod stati iza vas.
A do tada me zaboli hoćeli Ljubo ili Suad biti gradonačelnik jer time ja kao pojedinac, a ni Hrvati ne gubimo ništa stavrno i opipljivo u gradu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 23:11 
Offline

Pridružen/a: 08 svi 2009, 22:19
Postovi: 45
[quote="okobrb"]
To je tadabio dobar potez jer staviti potpis na onak Ustav je bezuvjetna kapitulacija. Ovi hahari su to iskoristili i odvojili se. A taj sukob unutar HDZ-a je tinjo još prije toga. quote]

onakva podjela je jako loša stvar ...!
Da je HDZ tada pukao po ideološkom šavu osobno bih to pozdravio. Međutim, pukao je po interesnom a razlomio ga je Ivo Sanader iz svojih osobnih interesa. I to je zlo.
Priče oko travanjskog paketa ustava su priče za malu djecu.
Gospoda koja je danas u HDZ-u 1990 tada se solidarizirala s Harisom Siladzicem oko onemogucavanja entitetskog glasovanja u Zastupničkom domu.
Za Hrvate entitetsko glasovanje nije problem. Problem je to što nemamo svoj entitet a druga dva naroda imaju. Haris Silajdzic smatra da je čitava BiH njegov entitet, odnosno njegova matična zemlja.
Odgovorno jamčim da su rješenja iz travanjskog paketa loša ali su puno bolja od sadašnjeg stanja !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
Klanac je napisao/la:

onakva podjela je jako loša stvar ...!
Da je HDZ tada pukao po ideološkom šavu osobno bih to pozdravio. Međutim, pukao je po interesnom a razlomio ga je Ivo Sanader iz svojih osobnih interesa. I to je zlo.
Priče oko travanjskog paketa ustava su priče za malu djecu.
Gospoda koja je danas u HDZ-u 1990 tada se solidarizirala s Harisom Siladzicem oko onemogucavanja entitetskog glasovanja u Zastupničkom domu.
Za Hrvate entitetsko glasovanje nije problem. Problem je to što nemamo svoj entitet a druga dva naroda imaju. Haris Silajdzic smatra da je čitava BiH njegov entitet, odnosno njegova matična zemlja.
Odgovorno jamčim da su rješenja iz travanjskog paketa loša ali su puno bolja od sadašnjeg stanja !


Ti stvarno misliš da je hare to učinio iz tog razloga? Daj ne budi naivan. To nam je bila najveća navlakuša na koju je Čova "nasjeo". Po interesu je puklo davno i čekao se samo pogrešan korak da se stvar sprovede u djelo. Prilika je došla kkod ustavnih promjena koje bi praktički bile konačne. Te priče o nastavku okači mačku o rep. Tek onda bi nas u Federaciji pokopili jer im na razini države ne bi uopće bili potrebni.

Zato kažem da je jedino dobro što je iz toga izašlo što je onakav ustav srušen. Mi Hrvati još nikad nismo stavili potpis na niti jedne ustavne promjene i to nam je uvjek jak adut u kontaktu sa strancima. Ovako imaš potpis Prlića, Zubaka, Lijana i sl koje nikad nismo ni birali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 08 svi 2009, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 08 svi 2009, 22:19
Postovi: 45
Priča oko travanjskog paketa ustavnih promjena je dobro režirana sapunica. Stvarno je stanje što Ivo Sanader nije vjerovao u potporu Daragana Čovića pred nadolazeće izbore u 11. izbornoj jedinici. I htio ga je maknuti na sve moguće načine. Kad je postalo očito da nije uspio, a i Čović je u međuvremenu promijenio priču, događa se "pila naopako". Odnosno pokušaj spajanja ranije razdvojenog.
Dokaza za ove tvrdnje imaš bezbroj..........


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 19 srp 2009, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
dudu je napisao/la:
U prošloj godini u 305 obitelji u župi bio je 1.181 vjernik. Brakova 6, prvopričesnika 15, krštenih 18, pokopanih 28. Od katoličkoga tiska: Naša Ognjišta 65, MAK 45 itd.


KOJOJ ŽUPI?
Koja to župa u ŠB ima samo 1000 vjernika?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 19 srp 2009, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
dudu je napisao/la:
U prošloj godini u 305 obitelji u župi bio je 1.181 vjernik. Brakova 6, prvopričesnika 15, krštenih 18, pokopanih 28. Od katoličkoga tiska: Naša Ognjišta 65, MAK 45 itd.


KOJOJ ŽUPI?
Koja to župa u ŠB ima samo 1000 vjernika?


Rasno

Širokobriješka ima oko 250 krštenih i 110 umrlih :palacgore1

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 19 srp 2009, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
šta nas plašiš sa tim šumskim izumirućim župicama.
srce mi je stalo. :ucelo

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Široki Brijeg
PostPostano: 19 srp 2009, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Koliko stanovnika ima župa Široki Brijeg?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 443 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO