HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ima Boga! Vjerujte mi!
PostPostano: 23 vel 2015, 05:18 
Offline

Pridružen/a: 23 vel 2015, 01:46
Postovi: 15
Nevjerojatno u kakvoj nakaradnoj drzavi zivite.

Citat:
Inače, mladići su ilegalno boravili na području PK Dubrave, na kojem veliki broj socijalno ugroženih građana sakuplja ugalj i kasnije ga prodaje.

"Svakodnevno gledam s prozora promrzle ljude kako sa površinskog kopa odnose ugalj. Često ugledam i djecu, osnovce, koji u bijelim kantama od jupola donose ćumur, a kasnije ga pakuju u vreće i kolicima odvoze dalje", govori nam mještanin naselja Gornja Mala, koje se nalazi u neposrednoj blizini PK Dubrave.

U trenutku našeg boravka u Gornjoj Maloj "berači ćumura" su u zaprežnim kolima napuštali površinski kop.

"Nismo čuli za tragični događaj. Došli smo na kop, a kada smo vidjeli policiju i druge ljude, odmah smo se vratili nazad", govore "berači ćumura" dok blatnjavim putem tjeraju konje ka svojim staništima.

Mještani Gornje Male kažu kako su im traktori kojima "berači ćumura" dolaze na kop uništili put. O tome su obavještavali policiju, ali im niko nije uspio stati ukraj.

Mještani sa kojima smo razgovarali kažu kako "berači ćumura" znaju platiti određeni novčani iznos obezbjeđenju Površinskog kopa Dubrave kako bi ih pustili da neometano rade na rudnom polju.

"Čuo sam kako se portirima daje 20 KM za tonu uglja. Najgore prolaze oni koji dolaze da traže ugalj, a mnogo bolje oni koji taj ugalj prodaju i 'kupe kajmak'", kaže nam jedan od mještana.

Citat:
U Gornjoj Maloj zbog površinske eksploatacije uglja uništene su dvije trećine naselja. Ostalo je još pedesetak domaćinstava, ali, kako kažu mještani, u naselju nema više od deset porodica. Rudno polje će se i dalje širiti, a Gornja Mala će najvjerovatnije biti zbrisana s lica zemlje


Uviđajem je rukovodila kantonalna tužiteljica Ganijeta Arifhodžić, a na mjestu nesreće bili su angažovani i pripadnici Jedinice za posebne namjene MUP-a TK.


Zeni mi se prijatelj iz Teslica i pita me "Ima li jos tamo "Mica"!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ima Boga! Vjerujte mi!
PostPostano: 23 vel 2015, 05:23 
Offline

Pridružen/a: 23 vel 2015, 01:46
Postovi: 15
A za ove lopove ? Hvala Bogu cetiri manje?

Roman bi mogao napisati o desavanjima na PK Dubrave.

Jedino mi drago da su sehidili na hrvatskoj (otetoj) zemlji i to na mojoj ocevini!

Neprocjenjivo!

p.s. Niko srecniji od mene! Narocito za ovog Sehica! On mi je shumu isjekao i prodao!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ima Boga! Vjerujte mi!
PostPostano: 23 vel 2015, 09:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Postoji već tema o vašem naselju

> tuzla/gornja-mala-sudbine-hrvatskih-sela-u-tuzlanskom-kantonu-t4264.html

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO