HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2042 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 27 svi 2014, 16:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
SKUPINA F

1. Argentina,
2. Bosna i Hercegovina
3. Iran
4. Nigerija

1. kolo

15. lipnja Argentina - BiH, Rio de Janeiro
16. lipnja Iran - Nigerija, Curitiba

2. kolo

21. lipnja Argentina - Iran, Belo Horizonte
21. lipnja Nigerija - BiH, Cuiaba

3. kolo:

25. lipnja Nigerija - Argentina, Porto Alegre
25. lipnja BiH - Iran, Salvador

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacije Bosne i Hercegovine
PostPostano: 27 svi 2014, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
zivo me zanima kako ce BIH odigrati ovu skupinu. kvalitet u prvih 11 imaju, sirinu koja je potrebna za velike stvari nemaju, ali opet sasvim dovoljno za prolaz u drugi krug, iako je Nigerija ozbiljan suparnik.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacije Bosne i Hercegovine
PostPostano: 27 svi 2014, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
optimisticna varijanta

1. kolo
Argentina 3
Iran 3
Bosna i Hercegovina 0
Nigerija 0

2. kolo
Argentina 6
Iran 3
Bosna i Hercegovina 1
Nigerija 1

3. kolo
Argentina 9
Iran 6
Bosna i Hercegovina 1
Nigerija 1


realna varijanta

1. kolo
Argentina 3
Iran 1
Bosna i Hercegovina 0
Nigerija 1

2. kolo
Argentina 6
Iran 1
Bosna i Hercegovina 3
Nigerija 1

3. kolo
Argentina 7
Iran 4
Bosna i Hercegovina 3
Nigerija 2

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacije Bosne i Hercegovine
PostPostano: 28 svi 2014, 16:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Izbornik Safet Sušić vodi ovu 24-ricu - rasporedio sam ih po linijama po mom malo skromnijem znanju BiH igrača, ako ima ispravke - recite:

Begović, Fejzić, Avdukić- golmani
Spahić, Šunjić, Kolašinac, Vranješ, Zukanović, Bičakčić, Vršajević, Mujdža - zadnja linija
Pjanić, Hajrović, Medunjanin, Lulić, Hadžić, Sušić, Salihović, Misimović, Bešić - sredina
Ibričić, V Ibišević, Džeko i Višća - napadači

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 28 svi 2014, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Citat:
Bosnia (home and away): You may feel like you've played Sunday league against these guys but you haven't. But if feels like whoever had the Bosnia-Herzegovina account let the ball drop a little. Either that or they have just rebadged some old Greece shirts. Telegraph Sport style rating: 1/5

http://www.telegraph.co.uk/sport/footba ... ml?image=2
Fino su ih popljuvali. Ružan k'o da je LEGEA-in.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 01 lip 2014, 21:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zasad je teško reći kako će Kovačevi izabranici igrati u Brazilu, ali je sigurno da će dobro izgledati. Hrvatski dresovi uvijek su privlačili pozornost i u pravilu su reakcije bile pozitivne. Jedna takva pozitivna recencija stiže i od engleskog dnevnika Telegraph čiji su stručnjaci za stil ocjenjivali dresove 32 reprezentacije koje sudjeluju na Mundijalu u Brazilu. Hrvati su prošli više nego dobro, rezervni dres dobio je solidnu tricu, a glavni dres ocjenu četiri na skali na kojoj je maksmalna ocjena pet. Hrvatski dres je ocijenjen jednostavnim, ali prepoznatljivim i efektnim.

Najgore je prošla Bosna i Hercegovina, čije su obje garniture dobile negativne ocjene uz dodatak da izgledaju kao da se radi o momčadi rekreativaca koji igraju nedjeljnu ligu ili su im pak nalijepili grb na neki od starih dresova Grčke :sega

Najbolji ocijenjeni dresovi su Brazila i Francuske. Brazilski dres možete nositi i kada navečer idete van, tvrde Englezi.
I francuski dres je dobio maksimalnu ocjenu - peticu. Daje igračima snagu i hrabrost, tvrdi se u komentaru.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacije Bosne i Hercegovine
PostPostano: 01 lip 2014, 22:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
protein je napisao/la:
optimisticna varijanta

1. kolo
Argentina 3
Iran 3
Bosna i Hercegovina 0
Nigerija 0

2. kolo
Argentina 6
Iran 3
Bosna i Hercegovina 1
Nigerija 1

3. kolo
Argentina 9
Iran 6
Bosna i Hercegovina 1
Nigerija 1


realna varijanta

1. kolo
Argentina 3
Iran 1
Bosna i Hercegovina 0
Nigerija 1

2. kolo
Argentina 6
Iran 1
Bosna i Hercegovina 3
Nigerija 1

3. kolo
Argentina 7
Iran 4
Bosna i Hercegovina 3
Nigerija 2


Ajme Iran je loša ekipa - veće šanse ima NIgerija. Te reprezentacije iz Azije, nikakvog ili vrlo malog traga su ostavili na dosadašanjim svjetskim prvenstvima.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 06 lip 2014, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Nakon porazavajuće utakmice koja je odigrana u Austriji reprezentacija BiH je bila odlična oba puta u prijateljskim susretima pred SP.
Obalu bjelkosti su pobijedili sa 2:1 a strijelac golova je bio Edin Dzeko.
Meksiko je bio svakako tezi pokušaj jer u DVA dosadašnja susreta BiH bila porazena. Postojao je tu sasvim sigurno i neki strah kao otezavajuća okolnost.
Na sreću i uz dobru igru došli smo do rezultata od 1:0 za BiH a u listu strijelaca se upisao fenomenalni mladi Izet Hajrovic.

Ove provjere u prijateljskim susretima sasvim sigurno dale su našim reprezentativcima novu sigurnost!
Trenutno BiH raspolaze sa mladim novopristiglim fudbalerima koji su se izvrsno uklopili u postavu a koji će postati nakon ere Dzeke, Ibiševica, Spahića temelj bosanskohercegovačkog nogometa.
To su prvenstveno sjajni Hajrović, Kolašinac, Hadzic pa i Sušić iako je njegov kvalitet trenutno teško ocijeniti.
Miralem Pjanic koji je po prognozama uglednih nogometnih stručnjaka klasa čak i iznad Dzeke, odavno je debitirao i igra za BiH, no bilo bi ga nezahvalno ne pomenuti.
Svi oni ponikli su u evropskim školama fudbala.
BiH očigledno nema svoje škole fudbala, što je gendikep za nas.
Hvala Bogu medjutim da ima momaka koji se osjećaju privrzeni domovini tako da nam idućih desetak godina svakako neće faliti kvalitetnog nogometnog kadra.

A dotad će već pomenuti sasvim sigurno ostvariti neke rezultate te će igranje u bosanskohercegovačkoj repki postati stvar prestiza.

U predvidjanjima nas vidi većina prognozera da prolazimo skupinu a neku optimističniji još tvrde da bi mogli biti iznenadjenje i mundijala.

Vraćamo vjeru ljudima u fudbal i to onaj dio fudbalske povijesti kad se igralo srcem a ne za novac.

Citat:
Nikada nisam bio u BiH, ali postoji mnogo razloga da podržim taj tim, napisao je novinar britanskog lista Mirror [EPA]
Britanski novinar James McMahon napisao je tekst u britanskom listu Mirror, u kojem navodi da bojkotuje nacionalnu selekciju Engleske, ali i da navija za Bosnu i Hercegovinu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, koje počinje 12. juna.
Iz protesta protiv namjere Nogometnog saveza Engleske (FA), koji želi da uvede Ligu 3, odlučio je da javno obznani kako je, kako kaže, vrednije i moralnije navijati za reprezentaciju BiH na Mundijalu u Brazilu, prenosi Anadolija.
"Ovog ljeta ću definitivno navijati za Bosnu i Hercegovinu, koja prvi put učestvuje na jednom svjetskom prvenstvu. Nikada nisam bio u Bosni i Hercegovini, ali postoji mnogo razloga da podržim taj tim. To je uvijek bila multietnička zemlja, koju je, nažalost, uništio strašan rat od 1992. do 1995. godine. Više od 100.000 osoba je poginulo u tom ratu. Opsada Sarajeva je najduža u modernoj evropskoj historiji. U srebreničkom genocidu je ubijeno 8.000 muškaraca, a toliko ljudi sedmično uđe na samo jedan ulaz stadiona", napisao je McMahon.
'Velika patnja'
Napominje kako su sadašnji igrači reprezentacije BiH mnogo propatili zbog rata koji je pogodio tu zemlju početkom 90-ih godina prošlog stoljeća, kada su mnogi od njih morali sigurnost i bolji život potražiti negdje u svijetu.
"Prateći Premiership odlično poznajem mnoge zvijezde reprezentacije BiH. Asmir Begović iz Stoke Cityja je, naprimjer, bio izbjeglica nakon što je njegova porodica morala pobjeći iz BiH, ostavivši iza sebe sve što su imali. Edinu Džeki iz Manchester Cityja je, također, uništena kuća u ratu, pa je sa porodicom živio kod bake i djeda. Nakon okončanja rata Džeko je zaigrao za Željezničar, ali tek nakon što su teren očistili od mina", piše McMahon.
Na kraju ističe kako mu reprezentacija BiH pruža svu inspiraciju, kvalitet igre i zadovoljstvo u nogometu o kojem je ranije sanjao.
"Navijat ću za BiH u Brazilu, jer nakon njihovog trijumfa nad svim nedaćama koje su ih pratile do sada, pa i dva neuspješna baraža, oni su sve u nogometu o čemu sam sanjao. Oni su inspiracija kako da se ostavi prošlost iza sebe i da se krene u budućnost", kazuje ovaj Britanac. Dodaje kako će svim srcem i dušom navijati za, kako ih i sam zove, Zmajeve.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 06 lip 2014, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Izet: Nisam lip, al sam tip :zubati

Kolašinac: nije mi babo dao da budem bokser :utege


Citat:
Ugledni švedski list “Aftonbladet” navodi kako je BiH uoči samog Mundijala u vrlo dobroj formi, podsječajući kako je pobijedila u dvije prijateljske i pripremne utakmice za nastup na SP-u u Brazilu, prvo Obalu Slonovače, pa i Meksiko

Nakon pobjede u utakmici protiv Meksika, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je pokazala da je spremna za predstojeće Svjetsko prvenstvo u Brazilu, pišu švedski mediji.

Ugledni švedski list “Aftonbladet” navodi kako je BiH uoči samog Mundijala u vrlo dobroj formi, podsječajući kako je pobijedila u dvije prijateljske utakmice, prvo Obalu Slonovače, pa i Meksiko.

List dodaje kako Bosanci i Hercegovci žele iskoristiti sjajnu priliku u Brazilu te pokazati cijelom svijetu da se nisu slučajno plasirali na Svjetsko prvenstvo.



Citat:
"MOŽDA smo doista zlatna generacija", poručuje Asmir Begović, vratar nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, uoči prvog Svjetskog prvenstva na koje se plasirala ta momčad.

Begovićeva obitelj je napustila Trebinje 1991. godine, malo prije nego što će se rat zahuktati.

"Otišli smo kada sam imao četiri godine i to je bila najbolja odluka koju su moji roditelji mogli donijeti. Naravno da sam se kasnije educirao i razgovarao o svemu što se događalo u BiH kako bih shvatio kroz što su sve prolazili."

Preko Njemačke je završio u Kanadi gdje su ga zapazili skauti Portsmoutha i 2003. godine doveli u Englesku. Danas čuva gol Stokea i poručuje kako je BiH dobila najbolju moguću skupinu u kojoj su Argentina, Nigerija i Iran.

"Mislim da nismo mogli izvući bolju skupinu. Cijeli život treniramo za ovaj trenutak, nastup na Svjetskom prvenstvu i sada ćemo biti potpuno rasterećeni. Igrati prvu utakmicu na Maracani protiv Argentine, to je po meni poanta cijele priče!"

Što je snaga ove generacije Bosne i Hercegovine?

"Naša snaga je što imamo pozitivan stav i veselimo se izazovu. Imamo fantastične navijače, teško je opisati kakvu atmosferu su sposobni napraviti. Zbog rata je naša populacija raštrkana po cijelom svijetu i gdje god igramo, osjećamo se kao kod kuće."


Privitak/ci:
image.jpg
image.jpg [ 127.95 KiB | Pogledano 13457 put/a. ]
image.jpg
image.jpg [ 121.46 KiB | Pogledano 13458 put/a. ]

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 06 lip 2014, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Osim naziva, tesko se moze govoriti da je to reprenzetacija za koju svi u BiH navijaju i koju svi priznaju. Ovo je reperezentacija,djela BiH te je reprezentacija djela, drugog dijela...Kao i sama "drzava" i ovo je nametnuto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 07 lip 2014, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Citat:
Reprezentativac BiH Izet Hajrović pozvaoTurke da navijaju za BiH zato što su isti narod i zato što su braća - zauvijek



Misilio sam da ćeš pozvati BiH Hrvate da navijaju, a ti ljubiš guzu Turcima.
Jesu to neki kompleksi ili šta?

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 lip 2014, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
http://judahsdaughter.hubpages.com/hub/ ... ly-Trinity

In Revelation 12:14-17, we see the dragon (who comes up out of the sea , the Islamic nations) go after the woman (Jews) who gave birth to a son (Jesus Christ), a male child, who is to rule all the nations with a rod of iron; and her child (Jesus) was caught up to God and to His throne (Rev 12:5).

Verse 14: “And the two wings of the great eagle (I believe this to represent the United States of America) were given to the woman (Jews), in order that she might fly into the wilderness to her place, where she was nourished for a time and times and half a time (3 ½ years), from the presence of the serpent.

Verse 17 “And the dragon (Islamic nations) was enraged with the woman (Jews), and went off to make war with the rest of her offspring (believers), who keep the commandments of God and hold to the testimony of Jesus.”

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 lip 2014, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Imam razloga da navijam protiv BiH na prvenstvu...

Politicki koriste to do neukusnih granica, stadione koriste kao poligon za svoje plitke nacionalisticke agende... mnogo ruznih reci i parola je odatle poslato prema mom narodu... sitne duse likuju sto nismo na ovom prvenstvu...

Kad god izgubimo u sportu ili na bilo kom drugom polju, lavina skotova se jave koji likuju, trljaju ruke, vide tu za sebe neki car...

Ipak, navijacu za njih... ne zato sto sam mazohista, vec zato sto i dalje verujem da medju njima ima dobrih ljudi neopterecenih ovim ruznim stvarima, koje ce uspeh bar malo podici iz ruzne svakodnevnice... zamisljam nekog obicnog Bosnjaka koji krpi kraj sa krajem, radi i bori se za svoju porodicu, i nikome ne zeli zlo... neka njega malo ogreje sunce, nek drmne koju rakiju i proslavi...

I u meni se bore svetla i mracna strana... ali necu da pobedi ono mracno - nek komsiji crkne krava... od toga mi sigurno nece biti bolje...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 lip 2014, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
BIH kako igra izgleda da im krava nece crknuti tako rano. :D tko zna sto ce biti, ali nekako im se namjesta dobra sansa za cetvrtfinale.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 lip 2014, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
dudu je napisao/la:
BIH kako igra izgleda da im krava nece crknuti tako rano. :D tko zna sto ce biti, ali nekako im se namjesta dobra sansa za cetvrtfinale.


Imaju sanse... ali i mnogo prepreka...

Grupa im nije teska, ali prvi put su na prvenstvu... i to jos izlaze protiv Argentine, koja zna da unesreci protivnika...

Verovatno ce to izgubiti...i onda je pitanje koliko mogu da se oporave i dobiju brkate Persijance...i posle toga sa Nigerima bitka za drugu rundu...

Ako igraju dobro...skinucu im kapu... ako se useru... nek idu kuci... ko ne igra dobro na svetskom, nema tu milosti i sazaljenja...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 lip 2014, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Mene je ohrabrila utakmica protiv Meksika i smatram da Nigeriju mozemo proći ..
Sa Argentinom je dovoljno da se ne osramotimo, ( sa nekih 5:0 )mada naravno prizeljkujem makar neriješeno :)

Za Hrvate mi je sasvim normalno da navijam pored BiH.

Mislim da će njihov okršaj sa Brazilom biti senzacionalan i veselim se utakmici.
Ostatak njihove Grupe mislim da će proći bez većih poteškoća ..

Dobro ja sad nisam neki reprezentativan primjerak Bošnjakinje pa moj sud i pristrastrosnost nemaju tezine u odnosnu na ove oridjiji Bošnjake i Bošnjakinje ..

Ali eto susjedi uz vas ima nekih ipak :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 lip 2014, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
DzoniBG je napisao/la:
Imam razloga da navijam protiv BiH na prvenstvu...

Politicki koriste to do neukusnih granica, stadione koriste kao poligon za svoje plitke nacionalisticke agende... mnogo ruznih reci i parola je odatle poslato prema mom narodu... sitne duse likuju sto nismo na ovom prvenstvu...

Kad god izgubimo u sportu ili na bilo kom drugom polju, lavina skotova se jave koji likuju, trljaju ruke, vide tu za sebe neki car...

Ipak, navijacu za njih... ne zato sto sam mazohista, vec zato sto i dalje verujem da medju njima ima dobrih ljudi neopterecenih ovim ruznim stvarima, koje ce uspeh bar malo podici iz ruzne svakodnevnice... zamisljam nekog obicnog Bosnjaka koji krpi kraj sa krajem, radi i bori se za svoju porodicu, i nikome ne zeli zlo... neka njega malo ogreje sunce, nek drmne koju rakiju i proslavi...

I u meni se bore svetla i mracna strana... ali necu da pobedi ono mracno - nek komsiji crkne krava... od toga mi sigurno nece biti bolje...


Obični fini dobri Bošnjo... lik iz bajki... :zubati


_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 08 lip 2014, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Podrška reprezentaciji BIH :zubati

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 10 lip 2014, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Reklo bi se da im se diže forma. Grupa nije preteška. Grupa s kojom se križaju idealna reklo bi se. Ali ako budu počeli razmišljat o tome da ovakvu situaciju moraju iskoristiti i nabiju sebi tenziju izgorit će već u grupnoj fazi.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 10 lip 2014, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pessimus dux je napisao/la:
Podrška reprezentaciji BIH :zubati

slika


Jedina moguća reakcija, obavezno pogledati ovaj klip!


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 10 lip 2014, 21:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Imala je i Hrvatska "lake" skupine pa je na kraju ispadala.
Ako dođeš sa stavom ma lako ćemo mi to šta će nam Iranci i divlji Nigerijci, završit će kao i Hrvatska 2002. i 2006.

Tako su i naši podcjenjivali Ekvadorce, pa su nas mlatnuli, Australce smo nazivali tamo nekim klokanima i smijali smo se Japancima pa su nas izbacili.
Prednost BiH može biti naboj prvog nastupa na SP kao i što smo i mi imali 98. i mislim da će upravo to presuditi da prođu skupinu.

BiH nemam zašto ni simpatizirati kad mi sugrađanin preko Neretve maše turskim zastavama, pa i brazilskim iako je to jedna zemlja s njima mrskih 200 milijuna Latina.

Ta reprezentacija je preslika njihove bezobrazne hegemonije, kako da ijedan Hrvat navija za tu tvorevinu kad u njoj Hrvati imaju kvotu jednog igrača, pa više Brazilaca igra za Hrvatsku i muslimana za Srbiju nego Hrvata za BiH.
Ta repezentacija igra još uvijek u ratnim bojama harmije a ne državnim, a u publici se viore nelegalne zastave RBiH pa i zastave okupatorske Turske.

Provociraju Hrvate podbadanjima kako netko može živjeti u BiH a navijati za Hrvatsku, kao da će oni to nekome određivati.
Nije normalno da Hrvat navija za svoje suzemljake iz Bosne i Hercegovine u dresu Hrvatske ali je normalno da Haso iz Berlina ili Mujo iz Saint Luisa navijaju za BiH a ne za Njemačku ili SAD iako tamo žive, isto je tako normalno da Sandžaklije navijaju za BiH a ne za Srbiju dok za Srbe iz BiH to nije normalno.

Za razliku od susjeda Turaka ja sam potpuno ravnodušan na tu reprezentaciju kao i 99% Hrvata u Bosni i Hercegovini.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 10 lip 2014, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Za sreću na Mundijalu: Polaznici mekteba iz Vesele kod Bugojna proučili "Brazilsko - zmajevsku hatmu"

slika

:osama :ninja :klanjam


http://www.avaz.ba/sport/fudbal/za-srec ... vsku-hatmu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 10 lip 2014, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Hatma kako ja znam uči se kad ko umre lol.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 10 lip 2014, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Hodža sa slike je tako izjavio a Avaz prenijeo. Ako hodže i Avaz ne znaju kad muslimani što mole a tko onda zna?!

Time ne kažem da vi u Srebreniku ne poznajte islamske molitve već je očevidno da hodže već vide kako će Zmaj gadno proći i protiv Argenitine ali i protiv Nigerije i Irana.

S obzirom na molitvu za mrtve, kako i sam tvrdiš, onda je svršetak zmaja nakon prve runde u Brazilu jedino logičan kao što se vidi na niže priloženoj slici, a kladim se "pametni" hodža je mislio drugačije :ucelo

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SP Brazil 2014 - Reprezentacija Bosne i Hercegovine
PostPostano: 10 lip 2014, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
dijete piramide je napisao/la:
Hodža sa slike je tako izjavio a Avaz prenijeo. Ako hodže i Avaz ne znaju kad muslimani što mole a tko onda zna?!

Time ne kažem da vi u Srebreniku ne poznajte islamske molitve već je očevidno da hodže već vide kako će Zmaj gadno proći i protiv Argenitine ali i protiv Nigerije i Irana.

S obzirom na molitvu za mrtve, kako i sam tvrdiš, onda je svršetak zmaja nakon prve runde u Brazilu jedino logičan kao što se vidi na niže priloženoj slici, a kladim se "pametni" hodža je mislio drugačije :ucelo

slika


Hatma se većinom uči kad neko umre. Ali ustvari je to proučeni Kuran koji ima 604 strana. Malo je aspurdno predati Hatmu reprezentaciji jer se većinom predaju umrlima. Da ne bude zabune Kur'an se može učiti za sve prigode ali ovako izgleda apsurdno i smiješno.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2042 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Rambo i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO