HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 07:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2280 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 92  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
HNL JE FANTASTIČAN, JEDVA SE ČEKA SVAKA IDUĆA UTAKMICA! ŠTETA JE SAMO ŠTO NE ZNAMO KOLIKO BI BIO GLEDAN
slika

Hajduk pobijedi u Šibeniku, Dinamo pobijedi Hajduk, pa Šibenik pobijedi Lokomotivu i Dinamo u Zagrebu, a Lokomotiva dobije Hajduk u Splitu. Sprema li se onda Dinamu debakl protiv Lokomotive? Naravno da ovakva analogija u nogometu ne pije vodu, ali je ovako na papiru dobar pokazatelj neizvjesnosti koju nudi HNL ove sezone.

Dodajmo tome zahuktali Osijek, koji je u ravnopravnoj borbi za naslov, ali taj isti Osijek treba vrhunsku partiju svog vratara da uzme bodove protiv Istre, dodajmo Slaven Belupo, koji se malo-pomalo prikrao u gornji dom, pa onda sve one ostale koji, također, svakoga mogu pobijediti.

I od svakoga izgubiti. Dodajmo sve ove rasprave i tenzije oko suđenja, sudačke pogreške (koje nisu dobre, ali doprinose interesu), transfere unutar lige, gdje Dinamo kupuje igrače Rijeke i Gorice za ozbiljne iznose, Osijek pokušava dogovoriti “ekspres-dolazak” igrača Istre, koja i bez tog igrača odigra sjajno u Gradskom vrtu. Pa k tome i vrhunski golovi, veliki promašaji poput Caktaševog s bijele točke, niti jedna utakmica u kojoj se može unaprijed pogoditi rezultat. Eto, Šibenik istrči u Maksimir i prvi put u povijesti uzme tri boda. Ne da je uzeo, nego zasluženo zaradio!

Takav HNL, koji iz dana u dan postaje prevladavajuća tema u nogometnoj javnosti, doveo je do toga da se jedva čeka svaka iduća utakmica i jedina je šteta što se igra pred praznim tribinama. Zapravo, šteta je što ne možemo vidjeti bi li tako uzbudljiva liga donijela i veću gledanost na samim stadionima (kakvi god oni bili), je li to razina zanimljivosti koja vraća gledatelje na stadione? Jer, puno je bilo razloga i alibija, kojima su ljudi prijašnjih godina objašnjavali svoje nedolaske na tribine - izvjesnost natjecanja, loš nogomet na lošim terenima, mutne radnje i crnilo oko nogometa...

Nije da nekih stvari nema i danas, da su nestale, ali sadržajnost utakmica, ta dramatičnost i dojam da svatko svakoga može dobiti i da se u ovom trenutku uistinu ne zna rasplet niti na jednog poziciji na ljestvici, svakako su najbolja pozivnica ljubiteljima HNL-a da se vrate na stadione, kad im jednom bude dopušteno. Jer, ovakvoj ligi nedostaju samo kulise na tribinama!


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... n-15047443

Nikad bolji HNL.

Još jedan dokaz da ako imaš kvalitetu možeš imati kvalitetnu ligu, bez ikakvih regionalnih gluposti. Ako si slab, onda ti ni regionalne lige ne pomažu.

Iz ovakvog (samo slabijeg) HNL-a su stasali viceprvaci svijeta, a košarka nam je otišla u onu stvar unatoč regionalnoj ligi.

Bojim se što će to tek biti u budućnosti...

Ova liga 10 je pun pogodak.

Iako patim za Cibalijom i Hrvatskim Dragovoljcem recimo u ligi 12. :hrvatinic

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
TOP-POJAČANJE NA RUJEVICI
TRANSFER-BOMBA U RIJECI! BIJELE POJAČAVA ŠVICARSKI REPREZENTATIVAC KOJI JE ‘ZAMALO‘ NAVUKAO DRES VATRENIH
slika

Josip Drmić stigao je u Rijeku, a nakon liječničkog pregleda u petak bi trebao potpisati ugovor o posudbi do kraja sezone. Rijeka je dovela napadača od kojeg očekuje da bude veliko pojačanje i riješi joj probleme s realizacijom koji su je već dosad skupo koštali.

Drmić je Hrvat iz Švicarske, podrijetlom iz Viteza u Srednjoj Bosni i švicarski reprezentativac pod ugovorom s engleskim Norwichem, članom Championshipa. Na tu adresu stigao je u srpnju 2019. godine iz Borussije Mönchengladbach. Radi se o 28-godišnjaku koji je za Švicarsku igrao 32 utakmica i zabio deset golova, pritom je bio akter na dva svjetska prvenstva u Brazilu 2014. godine i u Rusiji 2018. godine. U Brazilu je imao dvije asistencije u dvoboju s Hondurasom, a u Rusiji je zabio gol protiv Kostarike u rezultatu 2:2.

Međutim, u tekućoj sezoni nije odigrao nijednu utakmicu za Norwich u drugom razredu engleskog nogometa, samo je dvaput igrao za momčad U-23. Kako su proteklog ljeta ispali iz Premier lige klub ga se htio riješiti, ali do kraja prijelaznog roka nije našao klub te je nastupio za mladu ekipu. Zabio je u oba susreta, i Readingu i Crystal Palaceu, međutim u Norwichu su odlučili da mu više neće dati priliku u toj momčadi jer je uzimao mjesto mladim talentima.

- U formi sam i osjećam se dobro, ali kad dođe vikend i igraju se utakmice, ja sam slobodan. Nije lako ostati pozitivan - žalio se Drmić u Norwichu.

Vrijednost na transfermarktu koja je bila najviša 12 milijuna eura pala je na milijun eura. U Rijeku dolazi kako bi revitalizirao karijeru. Nada se da bi se dobrim igrama za hrvatski klub mogao izboriti za mjesto u švicarskoj reprezentaciji na ovogodišnjem Euru. Letvicu je visoko podignuo, a Mario Gavranović, još jedan Hrvat iz Švicarske, pokazatelj mu je da Rijeka može biti odličan izbor.

Sezonu ranije u Premier ligi imao je 21 nastup i jedan pogodak, zabio ga je Aston Villi. No, tada ga je od studenoga do siječnja mučila ozljeda koljena. Dva gola dao je u FA kupu. Ugovor s Norwichem veže ga do lipnja 2022. godine.

Drmić je najbolje igrao u Nürnbergu u sezoni 2013/14. kad je u 33 nastupa u Bundesligi dao 17 golova i imao tri asistencije. Još je nosio dres Züricha, Leverkusena i HSV-a. Dok nije odjenuo dres švicarske A vrste 2012. godine, odašiljao je signale kako bi rado zaigrao za Hrvatsku, ali nikad nije došlo do dogovora s HNS-om. Tada je naznačavao i veće domete nego što ih je kasnije ostvario. Koliko će doista biti koristan Rijeci nakon neigranja pola sezone pokazat će vrijeme. Rijeka neće imati pravo otkupa ugovora, po dogovoru koji je postignut, ali dobila ga je po povoljnom financijskim uvjetima. Norwich ga je mislio plasirati negdje u Englesku, no kako se to nije dogodilo do kraja prijelaznog roka, eto ga na Kvarneru. A dalje kako bude, tko zna što donosi ljeto....

https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... h-15048015

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58876
Lokacija: DAZP HQ
osim Lokomotive unutra su sve klubovi s tradicijom i navijačkom bazom i raspoređeni po cijeloj Hrvatskoj, eto možda nedostaje Cibalia i bilo bi mi draže da je Dragovoljac umjesto Lokomotive, ali dobro je da i iz druge lige mogu doći zanimljivi klubovi.

slika

prvi put sam se ulovio da streamam Dinamo-Lokomotiva i gledam kroz maglu.

i nije mi strano ni pogledat Šibenik-Varaždin. :zubati

meni je HNL top liga u Europi, ostalo pratim površno.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Velšanin doselio u Zagreb: Nije nimalo lako uz potres i koronu
slika

Brzo ide vrijeme, iako se ponekad zbog svega što je zadesilo Hrvatsku i Zagreb čini da i nije tako. Koronavirus pa potresi, sve se to osjetilo i na našim nogometnim zbivanjima. No čini se da je tih godinu dana proletjelo. Naime, prije godinu dana u Zagreb, u Dinamo, stigao je dotadašnji kapetan mlade momčadi Arsenala. Robbie Burton tako je još jedan mladi igrač koji je iz velikih klubova stigao u Dinamo po svoju afirmaciju, koji je možda izabrao i teži put, svakako put u pomalo nepoznato. Neki od tih mladih igrača nisu uspjeli, neki kao Dani Olmo jesu. I baš sve što je napravio Olmo moglo je poslužiti kao uzor mladom velškom reprezentativcu. I stigao je u Dinamo iako je bilo mnogo onih, pogotovo u Engleskoj, koji su mu se čudili.

– Zahvalan sam Arsenalu koji mi je pomogao da postanem igrač kakav sam danas. Znam da je dosta onih koji misle da sam napravio krivi potez, ali ja ne mislim tako. U Dinamu ću sigurno napredovati – kazao nam je nedavno Burton, a što kaže sada, kad je godinu dana iza njega? Kako bi opisao tu godinu zagrebačkog života, u novom klubu, novom okruženju?

– Zapravo je to bila dosta teška godina. Jer proveo sam tu godinu bez svoje obitelji, nisu bila moguća putovanja pa se baš nismo mogli viđati, a to mi nije bilo lako. A što se Dinama i mene tiče, nije bilo loše, a sad očekujem da ću igrati više, zbog toga sam došao – kazao nam je Burton nakon što je protiv Lokomotive na svojoj poziciji zadnjeg veznog odigrao jako dobru utakmicu. Vrlo jednostavan u igri, s jako dobrim postavljanjem, s točnom predajom lopte.

Imali ste sad dovoljno prilika upoznati se s hrvatskim nogometom. Kakvi su vam dojmovi, možete li napraviti usporedbu s U-23 ligom u Engleskoj?

– Hrvatska je liga daleko više natjecateljska nego liga mladih engleskih momčadi, ovdje se traže vrhunski standardi u igri. Moj je dojam da su igrači u Hrvatskoj na tehnički višoj razini, sjajno je kako svi ovdje barataju loptom. Dakle, razlika između prve hrvatske lige i mlade engleske lige prilično je velika, U-23 liga u Engleskoj uglavnom je razvojna liga, a ovdje se igra ozbiljan nogomet.


Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/sport/velsanin- ... nu-1466194 - http://www.vecernji.hr

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
dudu je napisao/la:
meni je HNL top liga u Europi, ostalo pratim površno.


Zadnje dvije-tri godine samo HNL pratim. I naše klubove u Europi.

I Liga prvaka i strane lige su mi postale dosadne. Sve je preumjetno. Baš me briga tko će biti prvak Engleske između dvije legije stranaca Citija i Liverpoola. Koga briga...

Ali HNL...jako dobar, jako zanimljiv, a naš.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 16:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6119
Lp i euro ligu pratim samo dok naši ne ispanu, nakon toga samo zvučnije utakmice.
Ista stvar i sa rukometom, kako ispadoše naši koda prvenstvo nije nikad ni postojalo.
A tako je i u drugim sportovima. Skijanje do neki dan totalna nula praćenje, sada sam počeo naslove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 16:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6119
Neki dan mi šalje jedan tipični da kao Lokomotiva ne prelazi centar, zabranio trener.
Rekoh eto vidiš, rađe će ispast iz lige nego pobijediti gazdu, šta ti je dobar gazda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16418
..lokomotiva je ruglo hns i bilo bi dobro da ispadne radi mira u kući...barem početka nekog mira..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16418
Reconquista je napisao/la:
Citat:
HNL JE FANTASTIČAN, JEDVA SE ČEKA SVAKA IDUĆA UTAKMICA! ŠTETA JE SAMO ŠTO NE ZNAMO KOLIKO BI BIO GLEDAN
slika

Hajduk pobijedi u Šibeniku, Dinamo pobijedi Hajduk, pa Šibenik pobijedi Lokomotivu i Dinamo u Zagrebu, a Lokomotiva dobije Hajduk u Splitu. Sprema li se onda Dinamu debakl protiv Lokomotive? Naravno da ovakva analogija u nogometu ne pije vodu, ali je ovako na papiru dobar pokazatelj neizvjesnosti koju nudi HNL ove sezone.

Dodajmo tome zahuktali Osijek, koji je u ravnopravnoj borbi za naslov, ali taj isti Osijek treba vrhunsku partiju svog vratara da uzme bodove protiv Istre, dodajmo Slaven Belupo, koji se malo-pomalo prikrao u gornji dom, pa onda sve one ostale koji, također, svakoga mogu pobijediti.

I od svakoga izgubiti. Dodajmo sve ove rasprave i tenzije oko suđenja, sudačke pogreške (koje nisu dobre, ali doprinose interesu), transfere unutar lige, gdje Dinamo kupuje igrače Rijeke i Gorice za ozbiljne iznose, Osijek pokušava dogovoriti “ekspres-dolazak” igrača Istre, koja i bez tog igrača odigra sjajno u Gradskom vrtu. Pa k tome i vrhunski golovi, veliki promašaji poput Caktaševog s bijele točke, niti jedna utakmica u kojoj se može unaprijed pogoditi rezultat. Eto, Šibenik istrči u Maksimir i prvi put u povijesti uzme tri boda. Ne da je uzeo, nego zasluženo zaradio!

Takav HNL, koji iz dana u dan postaje prevladavajuća tema u nogometnoj javnosti, doveo je do toga da se jedva čeka svaka iduća utakmica i jedina je šteta što se igra pred praznim tribinama. Zapravo, šteta je što ne možemo vidjeti bi li tako uzbudljiva liga donijela i veću gledanost na samim stadionima (kakvi god oni bili), je li to razina zanimljivosti koja vraća gledatelje na stadione? Jer, puno je bilo razloga i alibija, kojima su ljudi prijašnjih godina objašnjavali svoje nedolaske na tribine - izvjesnost natjecanja, loš nogomet na lošim terenima, mutne radnje i crnilo oko nogometa...

Nije da nekih stvari nema i danas, da su nestale, ali sadržajnost utakmica, ta dramatičnost i dojam da svatko svakoga može dobiti i da se u ovom trenutku uistinu ne zna rasplet niti na jednog poziciji na ljestvici, svakako su najbolja pozivnica ljubiteljima HNL-a da se vrate na stadione, kad im jednom bude dopušteno. Jer, ovakvoj ligi nedostaju samo kulise na tribinama!


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... n-15047443

Nikad bolji HNL.

Još jedan dokaz da ako imaš kvalitetu možeš imati kvalitetnu ligu, bez ikakvih regionalnih gluposti. Ako si slab, onda ti ni regionalne lige ne pomažu.

Iz ovakvog (samo slabijeg) HNL-a su stasali viceprvaci svijeta, a košarka nam je otišla u onu stvar unatoč regionalnoj ligi.

Bojim se što će to tek biti u budućnosti...

Ova liga 10 je pun pogodak.

Iako patim za Cibalijom i Hrvatskim Dragovoljcem recimo u ligi 12. :hrvatinic


..ja bi reka cibaliom i zadrom uz sve simpatije prema dragovoljcu..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 21:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 tra 2015, 10:24
Postovi: 189
Lokacija: Dalmatia, Pennsylvania
Čelni ljudi Hajduka su žestoko negodovali kad je Franjo dao Dinamu ime Croatia. Po njima se samo reprezentacija može tako nazivati. Ne slažem se sa njima. Kako grbovi klubova Dinama, Hajduka, Slaven Belupa i Lokomotive mogu imati šahovnicu? Zar kockice nisu rezervirane za hrvatsku reprezentaciju?

_________________
V E R I T A S


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 04 vel 2021, 23:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 746
Kako se u Zagrebu nije stvorio konkurentski klub Dinamu?

Fali i u Dubrovniku jak klub.

Lokomotivu izbaciti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Eternity je napisao/la:
Kako grbovi klubova Dinama, Hajduka, Slaven Belupa i Lokomotive mogu imati šahovnicu? Zar kockice nisu rezervirane za hrvatsku reprezentaciju?


:001_rolleyes

Zbilja?

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
TRANSFER GODINE NA RUJEVICI, RIJEKA DOVELA REPREZENTATIVCA! ‘BILO JE TO IZNENAĐENJE KAD SU ME NAZVALI‘
slika
‘Kad je stigao poziv Rijeke, malo sam razmislio i odmah sam imao dobar osjećaj‘, kaže Josip Drmić.

Švicarski nogometni reprezentativac Josip Drmić (28) napustio je redove Norwich Cityja i do konca ove sezone provest će na posudbi u Rijeci.

"Kad je stigao poziv Rijeke, malo sam razmislio i odmah sam imao dobar osjećaj. Sve što sam saznao o Rijeci je pozitivno, od odlične infrastrukture, odlične ekipe i vjerujem da ću se dobro uklopiti," kazao je 28-godišnji Švicarac hrvatskog podrijetla.

Radi se o jednom najzvučnijih imena koje je ikad stiglo u grad na Rječini. Josip je po vokaciji napadač iako se odlično snalazi i na krilnim pozicijama.

"Bilo mi je iznenađenje kada sam u kaosu zimskog prijelaznog roka dobio poziv iz Rijeke," priznao je Drmić koji je Norwichu od 2019. godine.

Prije toga igrao je za Zurich, Nurnberg, Bayer Leverkusen, Borussiu Monchengladbach i HSV.

"Dosta dobro poznajem Prvu HNL. U Hrvatskoj mi živi dio obitelji i uvijek smo pratili našu ligu. Imam i dosta prijatelja po klubovima u Hrvatskoj," dodao je za klupsku stranicu.

Drmić je za reprezentaciju Švicarske upisao 35 nastupa i postigao 10 golova, a nastupio je na dva svjetska prvenstva (2014, 2018), kao i na Olimpijskim igrama 2012.

https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... i-15048280

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5186
Ja sam za 12 ligu i trokružno, previše je ovo igrat 4 puta, dosadi ti, još kup, znači 6 puta u sezoni....idealno bi bilo 16 al nemamo infrastrukturu ni za 10, a nogometne škole možda 5-6

Idealno je da forsiramo naše i dovlačimo mlade iz ovi top liga da stasaju kod nas...treba izbjegavat ove egzotične države, realno ako gledamo ni jedan jači transfer nema s tim indijancima cca 5mil.€ , a kroz ugovore su uzeli solidnu lovu, još kad dodamo lovu za transfer, tako da pitanje kolko je uopće to opravdano..

Koji je smisao Gorice u ligi...nema navijače, nema nogometne škole, nema tradicije...Lokomotiva isto krpa se s Dinamom, Slaven isto da nema Belupo za sponzora nebi ga bilo,odnosno tih 20.000 ljudi u Koprivnici navijali bi za Varaždin, VladaRH bi trebala naredit Belupu da prestane financirat Slaven i prebaci to na Varaždin, to mi je isto ko Čakovec sa 20.000 ljudi kad je igro ligu...il Zaprešić

Definitivno bi trebalo Marsoniu pogurat, jer Brod ima 60.000 ljudi isto tako i Zadar sa 70.000 ljudi, Dubrovnik sa 50.000 ljudi, Karlovac mi nema tradicije, preblizu je ZG

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Čuj koji je smisao Gorice u ligi, kao da imamo kvalitetnih klubova na bacanje...

Gorica je treća na ljestvici to je odgovor. I Gorica i Lokomotiva kvalitetno rade posao. Ne mogu biti protiv ničeg što je kvalitetno jer baš nemamo previše toga.

Slaven Belupo je jedan od najstabilnijih prvoligaša koji je uvijek u sredini. Da je barem više takvih simpatičnih malih klubova. Slaven i Podravka su iz Koprivnice i lokalna tvrtka ih sponzorira. Šta bi drugo trebali. Ima Varaždin Vindiju pa im ne pada na pamet investirati u sport.

Konačno da imamo barem 10 normalnih klubova za prvu ligu.

Uz ovo što je unutra fali Cibalija, Marsonija, Zadar.

U drugoj ligi bi volio vidjeti Vukovar, Segestu, Karlovac.

Vidim da je plan u budućnosti napraviti jaču drugu ligu od 12 klubova koja bi bila konkurentnija i bila priprema najjačim klubovima za prvu ligu.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58876
Lokacija: DAZP HQ
maradot je napisao/la:
Kako se u Zagrebu nije stvorio konkurentski klub Dinamu?

Fali i u Dubrovniku jak klub.

Lokomotivu izbaciti.


Prije drugog svjetskog rata su bila 4 kluba s navijačkom bazom u Zagrebu, a 3 najveća Gradjanski, HAŠK i Concordija, sva tri prvaci u Jugoslaviji. Četvrti je bio Željezničar. Nasljednik Željezničara je današnja Lokomotiva

Concordia je bio klub mladeži, njegov stadion je u Kranjčevićevoj.

HAŠK je bio akademski klub, stadion u Maksimiru.

Gradjanski je pak narodni klub, osnovan kao čin protumadjarizacije, njegov stadion je bio u Koturaškoj. Tradicija Gradjanskog je prebačena na Dinamo, a ovo ostalo je zamrlo.

HAŠK je imao više navijača, ali Gradjanski je rezultatski bio najveći klub. HAŠK je bio ogromno sportsko društvo koje je imalo skoro sve sportove, a i stariji je klub. Concordia je pak bila kvartovski, trešnjevački klub, kao kasnije Zagreb, ali uz odredjenu potporu radništva.

NK Zagreb nikad nije zaživio kao rival nego su bili simpatični klub kojeg su svi Zagrepčani podržavali kao drugog omiljenog. Nije nastavljena tradicija HAŠKa, odnosno vjerojatno se sve zajebalo jer je Dinamo odmah s Koturaške prešao na Maksimir i tako praktički od Gradjanskog uzeo boje, navijače, nadimak, kasnije i grb, a od HAŠKa stadion. Da je ostao u Koturaškoj vjerojatno bi neki jači klub nastao u Maksimiru kao rival. Šteta zapravo.

Danas postoje klubovi pod imenima HAŠK i Concordia, ali su osnovani 1990. i 1977. godine i iako se pozivaju na tradiciju, imaju i originalne boje (HAŠK crveni dresovi, a Concordia zeleni) zapravo se radi o niželigaškim zagrebačkim klubovima bez apsolutno ikakvih rezultata i navijača.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58876
Lokacija: DAZP HQ
nešto sitno o prijeratnom zagrebačkom nogometu.

Citat:
Šest prvoboraca u prvenstvu 1912/13. bili su: Hrvatski akademski športski klub (HAŠK), Hrvatski športski klub Concordia, Prvi hrvatski građanski športski klub (Građanski), Atletski športski klub Croatia, Hrvatski tipografski športski klub Zagreb i Hrvatski športski klub Ilirija. Vidljivo je da su svi imali nacionalni predznak, na što se u tadašnjoj državi nije nimalo blagonaklono gledalo – štoviše, Mađari su tih godina kanili osnovati svoj klub koji bi se priključio mađarskom savezu i igrao mađarsku ligu, ali njihovu je osnivačku skupštinu u travnju 1911. spriječio građanski prosvjed koji je završio neredima i policijskom intervencijom.

Sigurno nije slučajno da je samo dva tjedna poslije tog incidenta osnovan Građanski, punim imenom Prvi hrvatski građanski športski klub. 'Purgeri' su bili najmlađi u ligaškom društvu, ali su ubrzano počeli skupljati poklonike budući da su bili usmjereni prema najširoj publici – ostali su zagrebački klubovi tada bili rezervirani ili za više socijalne slojeve (intelektualce, akademske građane i gimnazijalce), ili za radnike.

Međutim, kvalitetom se nisu mogli nositi s vodećim dvojcem jer zagrebačka nogometna javnost bila je oštro podijeljena u dva tabora: akademski HAŠK je bio utjecajniji, a Concordia (koja je počela kao srednjoškolski klub, ali kasnije počela privlačiti i radnike) fanatičnija. Jaz i rivalstvo između HAŠK-a (u crveno-bijelo-zlatnim dresovima) i Concordije (zeleni) prelazili su sportske granice i gotovo svaku njihovu utakmicu obilježili su incidenti među igračima i navijačima, nerijetko je završavalo i prekidima. Bio je to prvi derbi hrvatskog nogometa. Povijesni izvori kažu da se Građanski u tim borbama priklonio HAŠK-u, vjerojatno i zato što je u 'ujedinjenoj fronti' protiv Concordije vidio priliku da joj preotme dio navijača.

Liga je u jesenskom dijelu nekako išla svojim tijekom, iako nije bilo unaprijed utvrđenog rasporeda odigravanja, nego su klubovi sami dogovarali međusobne utakmice. No od početka je bilo jasno da će to biti mrtva utrka između HAŠK-a i Concordije. Njihov međusobni ogled završio je pobjedom Akademičara 2:1, dok su se s drugim suparnicima lako obračunavali – primjerice, Građanski je od HAŠK-a izgubio 6:0, a od Concordije čak 9:0, što je bila najveća pobjeda u tom prvenstvu.


da su komunisti bili normalniji danas bi Zagreb izgledao kao Istanbul s tri jaka kluba ili makar kao Prag gdje komunisti nisu ukidali klubove nego su samo osnovali svoj, Duklu, a Sparta, Slavija i Bohemians su preživili. iako je Dukla osvajala titule (11), a Slavije nije bilo nigdje (jedna titula 1947. godine), danas Dukla više ne postoji kao klub u Pragu, a Slavija ima najfanatičnije navijače u Češkoj.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5186
Reconquista je napisao/la:
Čuj koji je smisao Gorice u ligi, kao da imamo kvalitetnih klubova na bacanje...

Gorica je treća na ljestvici to je odgovor. I Gorica i Lokomotiva kvalitetno rade posao. Ne mogu biti protiv ničeg što je kvalitetno jer baš nemamo previše toga.

Slaven Belupo je jedan od najstabilnijih prvoligaša koji je uvijek u sredini. Da je barem više takvih simpatičnih malih klubova. Slaven i Podravka su iz Koprivnice i lokalna tvrtka ih sponzorira. Šta bi drugo trebali. Ima Varaždin Vindiju pa im ne pada na pamet investirati u sport.

Konačno da imamo barem 10 normalnih klubova za prvu ligu.

Uz ovo što je unutra fali Cibalija, Marsonija, Zadar.

U drugoj ligi bi volio vidjeti Vukovar, Segestu, Karlovac.

Vidim da je plan u budućnosti napraviti jaču drugu ligu od 12 klubova koja bi bila konkurentnija i bila priprema najjačim klubovima za prvu ligu.


Osim Dinama i Zagreba, jedino je Dragovoljac imo kakvu takvu školu...ovi žive na račun Dinama, draže mi je da profitira Varaždin od Dinamovih igrača, ima tradiciju i rezultate u HNL-u i ima barem nekekvu navijačku bazu...nogomet bez navijača mi je ono...bezveze sport...jedino ako ja igram mi može bit zanimljiv

Gorica i Lokomotiva su mi ko novi Inker/Inter i Zagreb jedva smo se rješili Zaprešića da nam uvale Goricu i još se cigani guze za stadion...mislim da bilo kakva poštena inspekcija bi zatvorila Goricu, kakve su to pare sa Baltika, koje neko šalje na drugi kraj europe...OK moram priznat ne volim Goricu :zubati

Lokosi su mi simpatični, ko neki novi Zagreb :palacgore1 al brate ako je već propo taj Zagreb bez navijača White Angelsa, kasnije one LGTB ekipe, daj onda barem neki klub s navijačima...daj Karlovac onda 50.000 ljudi barem će 5.000 ljudi doć na stadion.

Jednostavno mi smo kompaktan narod, ratnički ustrojen, nema kod nas gradski rivalstava, ko ni u Bavarskoj...zato kad igraju Vatreni svi navijaju, disciplina, a ne ko Nizozemci il Španjolci...

(Belup je bio u Prelogu, ne znam di je sad nova tvornica, tako da nema razloga da ne sponzorira Varaždin, oba grada su na Dravi)

HAŠK je Hrvatski Akademski Športski Klub tako da je on imo sekcije za sve sportove, pitanje kad su nogomet počeli igrat, isto ko Zrinjski u Mostaru...zašto se Zrinjski ne zove Zrinski....zašto se Zrinjevac ne zove Zrinski :zubati ....u Brodu je odigrana mislim prva utakmica ako ćemo o tradiciji s engleskim mornarima s riječnog broda...

Ovo je atmosfera navijačka koja treba bit u HNL-u

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16418
Eternity je napisao/la:
Čelni ljudi Hajduka su žestoko negodovali kad je Franjo dao Dinamu ime Croatia. Po njima se samo reprezentacija može tako nazivati. Ne slažem se sa njima. Kako grbovi klubova Dinama, Hajduka, Slaven Belupa i Lokomotive mogu imati šahovnicu? Zar kockice nisu rezervirane za hrvatsku reprezentaciju?

..kolko se sicam bbb su protestirali uostalom ima klubova u hr koji se zovu Croatia..iz zmijavaca sad najpoznatiji nema to veze s ajdukom..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16418
..Zagreb nikad nije ima publiku al je ima tradiciju nesto veću nego Split npr..ali nije propa zbog publike nego Medica..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58876
Lokacija: DAZP HQ
laganini je napisao/la:
..Zagreb nikad nije ima publiku al je ima tradiciju nesto veću nego Split npr..ali nije propa zbog publike nego Medica..


Paradoks je da rekord Maksimira drži Zagreb, skoro 70000 ljudi na utakmici Zagreb-Osijek za plasman u prvu ligu 1973. godine.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16418
..i ko danas se sicam..smolcic ...mocibob...Rukljac..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 17:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6119
dudu je napisao/la:
maradot je napisao/la:
Kako se u Zagrebu nije stvorio konkurentski klub Dinamu?

Fali i u Dubrovniku jak klub.

Lokomotivu izbaciti.


Prije drugog svjetskog rata su bila 4 kluba s navijačkom bazom u Zagrebu, a 3 najveća Gradjanski, HAŠK i Concordija, sva tri prvaci u Jugoslaviji. Četvrti je bio Željezničar. Nasljednik Željezničara je današnja Lokomotiva

Concordia je bio klub mladeži, njegov stadion je u Kranjčevićevoj.

HAŠK je bio akademski klub, stadion u Maksimiru.

Gradjanski je pak narodni klub, osnovan kao čin protumadjarizacije, njegov stadion je bio u Koturaškoj. Tradicija Gradjanskog je prebačena na Dinamo, a ovo ostalo je zamrlo.

HAŠK je imao više navijača, ali Gradjanski je rezultatski bio najveći klub. HAŠK je bio ogromno sportsko društvo koje je imalo skoro sve sportove, a i stariji je klub. Concordia je pak bila kvartovski, trešnjevački klub, kao kasnije Zagreb, ali uz odredjenu potporu radništva.

NK Zagreb nikad nije zaživio kao rival nego su bili simpatični klub kojeg su svi Zagrepčani podržavali kao drugog omiljenog. Nije nastavljena tradicija HAŠKa, odnosno vjerojatno se sve zajebalo jer je Dinamo odmah s Koturaške prešao na Maksimir i tako praktički od Gradjanskog uzeo boje, navijače, nadimak, kasnije i grb, a od HAŠKa stadion. Da je ostao u Koturaškoj vjerojatno bi neki jači klub nastao u Maksimiru kao rival. Šteta zapravo.

Danas postoje klubovi pod imenima HAŠK i Concordia, ali su osnovani 1990. i 1977. godine i iako se pozivaju na tradiciju, imaju i originalne boje (HAŠK crveni dresovi, a Concordia zeleni) zapravo se radi o niželigaškim zagrebačkim klubovima bez apsolutno ikakvih rezultata i navijača.


Onda je Zagreb nasljednik Concordie, ispod današnjeg stadiona je nekad bio noćni klub Concordia u koji sam znao zalaziti. Jel to još postoji?
A Građanski je znači bio odmah pored, 200 metara dalje, jer Koturaška je u prpdužetku?
Ovo za Zagreb- Osijek ipak mislim da je pretjerivanje, ja sam čuo za 65 000, ali se i to spominjalo da je pretjerano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16418
..nebitno koliko al je rekord i ne moze se srušit jer nema vise toliko stajaći a nece ni bit ni maxirugla ocito..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 vel 2021, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5186
Mislim da nije pretjerano...bilo je devedesetih po 50.000 Newcastle, Partizan itd...pričo je Vrba o tome on je tada bio šef tih tehnički službi...kaže da su morali printat extra karte...ja sam tako ubo karte...bezveze išo provjerit do stadiona i pustili su valjda 1000-2000 karata...kad sam ja došo nije bilo žive duše, dok sam kupio karte stvorio se red od 15-ak ljudi iza mene i koga sam god sreo u prolazu pita, jel ima još karata...

Službeno je Max primo oko 44.000 tisuće:
- sjever stajanje
- istok dolje stajanje, gore sjedenje
- jug dolje stajanje, jug gore stajanje (ne sjećam se kad su stavljene sjedalice na jug)
- zapad dolje sjedenje, gore sjedenje

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2280 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 92  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO