HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 09:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: HNK Branitelj
PostPostano: 22 lis 2010, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
HNK Branitelj je hrvatski nogometni klub iz Rodoča kod Mostara

slika

Trenutačno se natječe u drugoj ligi FBiH - Jug. Juniorska i kadetska momčad HNK Branitelj igra u Omladinskoj ligi BiH - Jug. Klub je,inače,neslužbena druga momčad Zrinjskog.Gotovo svi igrači su prošli omladinsku školu Zrinjskog.

Klub trenutno prolazi kroz najbolje dane svoje povijesti. Plasirali su se četvrtfinale kupa BiH kao jedini niželigaš.

Intervju sa trenerom Slavenom Musom:

Citat:
Odavno imamo u planu napraviti razgovor sa Slavenom Musom, 39-godišnjim trenerom mostarskog drugoligaša Branitelja, ali smo isti konstantno prolongirali.
Razlog? Nismo željeli da njegovo pojavljivanje na stranicama ovog lista netko protumači kao “guranje” trenera (iako Musi ne treba vjetar u leđa) kojeg smo, uz Blaža Sliškovića, smatrali jedinim legitimnim nasljednikom Dragana Jovića. Ipak, čelnici Zrinjskog odlučili su se za Marijana Bloudeka pa je Musa i dalje na klupi Branitelja s kojim već dugo ne zna za poraz.
- Prošlu sezonu smo zaključili s osam prvenstvenih pobjeda u nizu, dok smo ovu otvorili sa šest trijumfa. Ipak, očito je više odjeknuo Kup remi protiv Leotara (1:1) u Trebinju, nego sve te prethodne pobjede, kaže Musa. - Mnoge je remi u Trebinju iznenadio, neki mediji su taj rezultat čak okarakterizirali kao senzaciju, ali mi u klubu smo znali da smo sposobni za dobar rezultat. Stoga smo i najavljivali trijumf na Policama, ne iz kurtoazije, nego zato što smo stvarno vjerovali da možemo parirati Trebinjcima, dodao je Musa i nastavio u istom dahu.
- Imamo zaista jako zanimljivu momčad, jer svi ovi rezultati ne mogu biti slučajni. U prvih šest kola ostvarili smo šest pobjeda uz gol razliku 27:5, a ono što me posebno raduje jest činjenica da smo to napravili s vrlo mladom momčadi. Primjerice, u Trebinju smo od osamnaest igrača u zapisniku imali desetoricu mlađih od 21 godine.
Radi se o igračima koji su uglavnom prošli omladinsku školu Zrinjskog, ali koji Pod Bijelim brijegom nisu dočekali pravu priliku.
- Gotovo su svi prošli školu Zrinjskog, točnije njih petnaest od osamnaest koliko ih je bilo u zapisniku u Trebinju, dok su Bebanić i Eminović bili u Veležu. Dakle, jedini “uljez” je vratar Tugalj koji je rođen u Osijeku.
Musa ne želi nikoga gurati, ali je uvjeren da u njegovoj momčadi ima igrača za Premier ligu.
- U ovom rangu sigurno ima jako dobrih igrača, ali ih treba znati na vrijeme prepoznati. Potvrđuje to i primjer Sulejmana Smajića koji je u Zrinjski došao iz drugoligaškog ranga, ali i Ermina Zeca te Senijada Ibričića. Naime, ta dva igrača su u Hrvatsku otišla iz trećeg razreda bh. nogometa.
Slaven Musa je relativno rano zaključio igračku karijeru, već 2002. kada je imao samo 31 godinu. Na odlazak u trenerske vode nije dugo čekao.
- Moja trenerska karijera počela je odmah nakon završetka igračke. Ušao sam u stručni stožer Zrinjskog i asistirao redom Daliboru Cvitanoviću, Stjepanu Čordašu, Ivici Barbariću, Franji Džidiću i Stjepanu Deveriću. Istupio sam svojom odlukom, jer sam se odlučio školovati i početi samostalno raditi. Dobio sam priliku u Branitelju kojeg vodim već četvrtu sezonu, a paralelno s tim sam završio potrebnu trenersku školu. B licencu sam stekao 2003., A 2008., a do kraja ove godine ću napokon dobiti i PRO licencu. Ostalo mi je još odraditi stažiranje u nekom europskom klubu, a to će biti njemački Hoffenheim.
U Branitelju su svjesni da Musa neće još dugi biti na klupi njihovog kluba.
- Za Branitelj mi nisu potrebne sve ove licence, tako da je jasno da su moje ambicije puno veće. Čekam pravu priliku i uvjeren sam da ću je dobiti, a nisam opterećen kada će ista doći.
Kada kaže “pravu priliku”, Musa misli na klupu Zrinjskog ili Širokog Brijega.
- Na Pecari sam proveo tri godine igračke karijere, dok sam u Zrinjskom igrao još više. Bilo bi čudno kada bih rekao da se ne nadam pozivu tih klubova.
Pod Bijelim brijegom nisu potvrdili da su aludirali na njega kada su nakon odstupanja Dragana Jovića govorili da ne razmišljaju o neiskusnim trenerima, iako Musa apsurdnim smatra da se njega karakterizira trenerom bez iskustva.
- Ne znam jesam li bio u krugu kandidata za trenera Zrinjskom, ali znam da nisam neiskusan. Nakon toliko godina igračke karijere i osam godina trenerske, apsurdno je govoriti da sam neiskusan, zaključio je Musa.

Velež, Šibenik, Široki Brijeg i Zrinjski

Musa je igračku karijeru počeo u Veležu, a završio u Zrinjskom.
- Nakon svih omladinskih kategorija Velaža profesionalni ugovor sam potpisao 1989. nakon osvajanja juniorskog Kupa Jugoslavije. Bila je to vrlo dobra generacija, a osim mene profesionalni ugovor je tada potpisalo još šest igrača. Do rata sam skupio nekih pedesetak službenih nastupa za prvu momčad, a onda sam igrao za Zrinjski, Šibenik i Široki Brijeg da bi se 1997. vratio u Zrinjski i tu 2002. završio karijeru, prisjetio se Musa.

Možemo proći Leotar

Slaven Musa uvjeren je da njegova momčad može eliminirati Leotar i izboriti četvrtfinale Kupa BiH.
- Sigurno da možemo, iako neće biti lako, bez obzira što imamo pozitivan rezultat iz Trebinja. Ono što me raduje jest činjenica da smo na Policama trkački ravnopravno parirali Leotaru, jer je to potvrda da kvalitetno radimo. Ipak, čeka nas zahtjevan uzvrat, jer Leotar ima kvalitetne pojedince, pogotovo u napadu gdje imaju Stojanovića i Rajovića koji mogu biti vrlo opasni, izjavio je Musa.

Mjesto nam je u Prvoj ligi

Rezultati na startu prvenstva jasno sugeriraju da Branitelj odskače u drugoligaškoj konkurenciji.
- Objektivno, mjesto nam je u Prvoj ligi Federacije BiH i to u njenom vrhu. Treba istaknuti da Branitelj ima vrlo dobre uvjete za rad, a za to najveće zasluge idu ljudima koji vode taj klub, kazao je Musa.

I Saša Papac na treninzima

Nogometaš škotskog Rangersa Saša Papac više ne igra za reprezentaciju BiH, ali za reprezentativnih stanki ipak dođe u Mostar i tada redovito trenira s nogometašima Branitelja. Možete samo pretpostaviti što za igrače mostarskog drugoligaša znači kada se takav igrač pojavi u svlačionici.
- Saša je moj prijatelj kojem Branitelj uvijek rado iziđe ususret kada dođe u Mostar. Sjećam se dobro kada je u dresu Zrinjskog debitirao u Uskoplju, a danas je igrač velikog europskog kluba. Njegov igrački razvoj može biti pokazatelj svim mladim igračima s ovih prostora, a naravno da njegova nazočnost na treninzima koristi i meni kao treneru. Isto vrijedi i za Igora Musu koji također nekada s nama trenira. Radi se o igraču kojeg je ne tako davno trenirao Bernd Schuster, stručnjak koji je kasnije vodio Real Madrid. Jasno je da ljudi koji su radili s takvim trenerima imaju veliko iskustvo koje mogu prenijeti na igrače, ali i nas trenere koji svakodnevno moramo upijati nova saznanja, izjavio je Musa.

Barbarez, Baljić, Piplica

U Centru za edukaciju trenera NS-a BiH Musa je predavanja slušao zajedno s Barbarezom, Baljićem, Piplicom…
- Bilo je tu još mladih trenera poput Ante Petrovića, Dragana Vukoje, Nedžada Selimovića, Tonija Karačića…Sa zadovoljstvom sam razgovarao sa svakim, a velika je stvar slušati Barbareza koji je izgradio karijeru u Njemačkoj, Baljića koji je igrao za veliki Real Madrid, Piplicu koji mi je dogovorio stažiranje u Hoffenheimu…, kazao je Musa.


Aktualni Trener Zrinjskog o Branitelju:

Citat:
Marijan Bloudek gledao je posljednje dvije utakmice mostarskog drugoligaša Branitelja, koji je prati hit u Kupu BiH. Trener Zrinjskog vjeruje da u momčadi Slavena Muse ima potencijala za Zrinjski:

- U Branitelju se i nalazi velik broj igrača iz Zrinjskog, uvjerljivo pokazuju kroz prvenstvo i kroz Kup da su odlična klapa, da rade u dobrom ozračju, da su ti igrači jako dobro vođeni od kolege Muse. To je novi vjetar na ovim prostorima kojem treba skinuti kapu. Ovo što sam gledao protiv Uskoplja i protiv Leotara je veliki potencijal za nogomet na ovim prostorima općenito, kazao je.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 22 lis 2010, 18:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Tu je pola momčadi Branitelja potencijal za Zrinjski. Gledao sam jednu utakmicu njihovu, a vidio sam kako razvaljuju po međužupanijskoj ligi. Očito da im i slabi premijerligaši mogu zapeti, kao leotar, a bojim se da je i Zrinja tu negdje.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 22 lis 2010, 19:22 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
lider30 je napisao/la:
Tu je pola momčadi Branitelja potencijal za Zrinjski. Gledao sam jednu utakmicu njihovu, a vidio sam kako razvaljuju po međužupanijskoj ligi. Očito da im i slabi premijerligaši mogu zapeti, kao leotar, a bojim se da je i Zrinja tu negdje.


Ne bi se baš složio. Branitelju se poklopilo da ima za svoje uvjete dobru ekipu,sve malte ne djeca.Znači da nisu igrači nego tek trebaju postat.Musa se pokazo ko dobar trener.Stvorila se pozitivna atmosfera i pobjednički mentalitet i kad je stanje takvo onda su u stanju pobjedit i objektivno jače od sebe.

Dok je u Zrinje situacija drugačija.Imamo i za premijer ligu solidnu ekipu,ali fali nam taj nosioc igre - nešto kao Žižović. Imamo telembeta za trenera koji nema autoriteta nimalo.Nema samopouzdanja,loša atmosfera i onda je i igra na nekih 5-10% od realne.

Nadam se da će Musa zamjenit Bloudeka,ali tek nakon što sezona završi jer,bojim se, bez Muse bi se i rezultati Branitelja raspali.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 24 lis 2010, 13:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Samo jako! je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Tu je pola momčadi Branitelja potencijal za Zrinjski. Gledao sam jednu utakmicu njihovu, a vidio sam kako razvaljuju po međužupanijskoj ligi. Očito da im i slabi premijerligaši mogu zapeti, kao leotar, a bojim se da je i Zrinja tu negdje.


Ne bi se baš složio. Branitelju se poklopilo da ima za svoje uvjete dobru ekipu,sve malte ne djeca.Znači da nisu igrači nego tek trebaju postat.Musa se pokazo ko dobar trener.Stvorila se pozitivna atmosfera i pobjednički mentalitet i kad je stanje takvo onda su u stanju pobjedit i objektivno jače od sebe.

Dok je u Zrinje situacija drugačija.Imamo i za premijer ligu solidnu ekipu,ali fali nam taj nosioc igre - nešto kao Žižović. Imamo telembeta za trenera koji nema autoriteta nimalo.Nema samopouzdanja,loša atmosfera i onda je i igra na nekih 5-10% od realne.

Nadam se da će Musa zamjenit Bloudeka,ali tek nakon što sezona završi jer,bojim se, bez Muse bi se i rezultati Branitelja raspali.


Ekipa posložena, a to što su u pitanju malci, to je samo prednost. Ja sam ih gledao u utakmici iz svoje međužupanijske lige, gdje su razvalili ekipu iz sredine tablice. I rezultatski i igrački. Dominacija svih devedeset minuta. Zadnji vezni im je strašan igrač.

Ne znam je li do Muse ili do poklapanja puno okolnosti, ali nisam siguran da bi ih vaki Zrinjski dobio. Ili bi se dobro namučili. Baš me interesira koga će izvući u četvrtfinalu kupa.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 05 stu 2010, 17:52 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Željo puhno Branitelja 6:0 na Grbavici :huh

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: HNK Branitelj Mostar
PostPostano: 09 pro 2010, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2009, 19:58
Postovi: 149
Lokacija: Mostar,Herceg-Bosna
Mislim da ovaj klub definitivno zasluzujer temu na ovom forumu,njihov uspjeh u kupu bih,ove godine zAdivio je sve,klub nasto nekad poslije rata,drzi ga privatnikmi odborg je financijskog stanja,inace drugi tim hšk zrinjskig

_________________
S Mostarom je drugačije,snjim se nikad ne opraštam.Jer,Mostar možeš napustiti ,al on ne napušta tebe.Uvuče ti se pod kožu,protiče ti kroz vene i sjedini s tobom,a da nisi ni svjestan toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj Mostar
PostPostano: 09 pro 2010, 19:29 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
mostarac_1991 je napisao/la:
Mislim da ovaj klub definitivno zasluzujer temu na ovom forumu,njihov uspjeh u kupu bih,ove godine zAdivio je sve,klub nasto nekad poslije rata,drzi ga privatnikmi odborg je financijskog stanja,inace drugi tim hšk zrinjskig


Bola' primiri malo Brnaitelj već ima temu :wink

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 30 svi 2011, 10:50 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Brančester izborio viši rang.Dogodine u 1. ligi federacije. :HercegBosanac

http://hercegovina.info/vijesti/sport/n ... #news_view

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 24 lip 2011, 21:02 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Trening kamp Milana na stadionu HNK Branitelj

Kao što smo već i pisali na stadionu HNK Branitelj u tijeku je četvrti po redu kamp, odnosno škola nogometa slavnog talijanskog kluba AC Milan.

Tijekom održavanja Kampa treninge će voditi treneri iz AC Milan, jedne od najtrofejnijih sportskih momčadi u svijetu; Oreste Didonè, Andrea Gazzo, Daniele Panico, Mr. Gianluca Foglia i Gianluca Batagila.

U kampu učestvuju nogometaši(11 do 13 godina) iz HŠK Zrinjski, FK Leotar, hnk Brotnjo, FK Veleža, HNK Branitelj, HNK Čapljina i FK Blagaj.

Kamp je jučer počeo sa radom, a danas su održani treninzi pod budnim okom trenera iz AC Milan, a sutra će po njihovom izboru 4 najbolje ekipe odigrati polufinale, a zatim i finale turnira.

Kamp i turnir se održavaju pod pokroviteljstvom Intesa Sanpaolo banke d. d. BiH.

fotogalerija - http://hercegovina.info/vijesti/sport/n ... #news_view

hercegovina.info

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 24 lip 2011, 21:04 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
pojačanja za novu sezonu

Jure Glavina(Široki Brijeg)
Bern Šimunović (Igman)
Arnel Stupac (Velež)
Ante Pinjuh (Široki Brijeg)

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 24 lip 2011, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 pro 2009, 22:59
Postovi: 247
Lokacija: HRHB
U utorak Branitelj - Hajduk u TG. :herceg_bosna

_________________
Da je sloboda i demokracija, bila bi Herceg Bosna a ne Federacija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 25 ruj 2011, 00:32 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
U dobroj utakmici u Rodoču HNK Branitelj je pred 200 gledatelja pobijedio Jedinstva sa 2:0

Izvještaj i slije - http://www.hercegovina.info/vijesti/spo ... #news_view

slika

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 22 srp 2018, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Da dignem temu, Branitelj je sezonu 2017./18. u drugoj federalnoj ligi (3.rang) završio na 15. mjestu od 16 ekipa.
Klub se od solidnog federalnog prvoligaša srozao u kantu za nabijanje.

Nemaju ni web stranicu. Jbg, ima prostora da budu jači od Vehleža.
Trgni se Branitelju :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 13 kol 2018, 11:41 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
meni bi zanimljivije bilo kad bi se polako uvlacenjem u Velez i on uzeo muslimanima da postane Hrvatski klub.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Branitelj
PostPostano: 27 ruj 2020, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Budi se "div iz pregrađa"

https://www.youtube.com/watch?v=87Jtmns9bOY&feature=emb_title


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO