HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 22:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Poginuo Kobe Bryant
PostPostano: 26 sij 2020, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
STRAVA U KALIFORNIJI

Tragedija u SAD-u: U helikopterskoj nesreći poginuli legendarni NBA košarkaš Kobe Bryant i njegova 13-godišnja kći

slika

Jedan od najboljih košarkaša svih vremena, 41-godišnji Kobe Bryant poginuo je u padu helikoptera u Kaliforniji. S njim u helikopteru bila je i 13-godišnja kćer Gianna Maria koja je također smrtno stradala

Kobe Bryant je putovao s četvero ljudi u svom privatnom helikopteru kada je došlo do požara, a letjelica se srušila u Calabasasu. Hitna pomoć je vrlo brzo došla na mjesto nesreće, ali odmah su ustvrdili da nema preživjelih.

Prema prvim informacijama, njegova supruga Vanessa Bryant nije bila među ljudima u helikopteru.

Kako se doznaje s njim u helikopteru bila je i njegova 13-godišnja kćer Gianna Maria s kojom je išao na utakmicu. S njima su još bili Giannina suigračica u pratnji jednog roditelja.Tužnu vijest potvrdili su i glasnogovornici obitelji Bryant.

Početkom ovog mjeseca, Bryant je otkrio kako je tek nedavno počeo gledati utakmice svoje 13-godišnje kćeri Gianne.

'Prije je gotovo nikad nisam gledao, ali sada kada je cijela u košarci gledamo utakmice svaku večer', kazao je nedavno Kobe Bryant kojeg se u zadnje vrijeme moglo vidjeti na utakmicama Lakersa u društvu kćerke.

Kobe kobni helikopter kojeg posjeduje koristio je godinama, još iz vremena dok je igrao u Lakersima i s njim je često odlazio na utakmice kako bi izbjegao prometne gužve u Los Angelesu.

Legendarni košarkaš ima četvero djece, a tijekom svoje bogate NBA karijere osvojio je pet naslova prvaka. Sve u dresu Los Angeles Lakersa, u kojima je igrao od 1996 do do 2016. godine.

U dva je navrata biran za MVP igrača NBA finala, bio je sudionik čak 18 All Star ogleda.

Ubrzo nakon tragedije na društvenim mrežama počast Kobeu Bryantu odali su mnogi poznati košarkaši popot Luke Dončića, Dwyanea Wadea, Vincea Cartera i drugih.

Izvor: https://www.tportal.hr/sport/clanak/tragedija-u-sad-u-u-helikopterskoj-nesreci-poginuo-kobe-bryant-20200126

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poginuo Kobe Bryant
PostPostano: 27 sij 2020, 01:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Kako je Kobi uz pomoć Divca postao legenda košarke: Priča o trejdu koji je promeno istoriju NBA lige

Košarkaška sudbina bila je neverovatno isprepletana kada su u pitanju Divac i Brajant

slika

Svet je u šoku posle strašne vesti o pogibiji Kobija Brajanta i njegove trinaestogodišnje ćerke Điane Marije, koji nisu preživeli pad helikoptera. Kobi je bio jedna od najvećih legendi u istoriji košarke, igrač koji je postao idol ljudima širom sveta i koji je pomerao granice ovog sporta.

Bio je pravi ambasador sporta, primer sportiste i porodičnog čoveka. Tokom čitave karijere bio je veran jednom klubu - Los Anđeles Lejkersima i jedini je igrač u istoriji NBA lige, čija su dva dresa povučena pod svodove dvorane.

Zanimljiva je i igra sudbine koja je odredila da Brajant košarkašku istoriju piše upravo u dresu "Jezeraša" u Stejpls centru. Za to zasluge snosi i Vlade Divac, koji je bio u Lejkersima pred dolazak Kobija Brajanta.

Naime, Lejkersi i Šarlot su 1996. godine dogovorili trejd, da Divac ode u redove Šarlota, a da Lejkersi dobiju 13. pika na draftu iz te godine - Kobija Brajanta.



Šarlot je procenio da je to dobar posao za njih, jer je Divac u Lejkersima ostavio dubok trag u Los Anđelesu, bio je sjajan u oba pravca, a Šarlotu je defanziva bila preko potrebna.

Ispostavilo se da su napravili jedan od najgorih poslova u istoriji NBA.

Divac je bio šokiran trejdom, ali znajući da je u čitav posao bio uključen Džeri Vest, znao je da je Brajant nešto posebno. Vest je pratio Brajanta na treninzima pred draft i kada je video šta sve ume, rekao je ljudima da je to najbolji individualni trening koji je ikada gledao. Tada je napravio pakleni plan.

slika

- Ako te trejduju za Kobija Brajanta, to znači da nisi toliko loš - našalio se Divac na pitanje o legendarnom trejdu, a zatim opisao kako je izgledao čitav posao u koji nije bio uključen.

- Nisu mi rekli šta se dešava. Zapravo, rekli su mi jedog dana da su napravili dogovor. Nije mi se svidelo to. Moja filozofija je da igram košarku zbog zabave. Da ideš negde samo zatp što neko kaže da ideš tamo, to mi se nije svidelo. Razmišljao sam da se povučem tada - otkrio je Divac.

slika

- U tom trenutku nisam znao mnogo o Brajantu, znao sam samo njegovog oca Džoa, koji je igrao u Evropi. Ali, kada Džeri Vest napravi posao, znate da će se nešto dogoditi. Osećao sam se loše, ali znajući da je Džeri Vest umešan, on je znao šta će se dogoditi. Bio sam siguran da će taj klinac imati sjajnu karijeru - rekao je Divac.

Ostalo je istorija...

Kobi je nadmašio sva očekivanja i postao jedan od najećih ikada, ne samo u košarci, nego i u sportu.

Pet puta je osvajao NBA prsten, dva puta je bio MVP NBA finala, jednom MVP lige, 11 puta OL-star, dva puta najbolji strelac, uz još pregršt individualnih priznanja i oborenih rekorda.

(Telegraf.rs)

https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3147154-kako-je-kobi-uz-pomoc-divca-postao-legenda-kosarke-prica-o-trejdu-koji-je-promeno-istoriju-nba-lige

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poginuo Kobe Bryant
PostPostano: 27 sij 2020, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
TRAGEDIJA U SAD-U

Shaquille O'Neal teško podnio smrt velikog prijatelja: Loše mi je, volim te brate

slika

Legendarni košarkaš Shaquille O'Neal emotivnom porukom oprostio se od Kobea Bryanta koji je tragično stradao u helikopterskoj nesreći u mjestu Calabasas.

Kobe Bryant je poginuo u 42. godini u nedjelju ujutro po lokalnom vremenu kada se njegov helikopter srušio i zapalio na brdu nadomak Los Angelesa.

Shaquille O'Neal koji je tokom karijere s velikim uspjehom igrao sa Kobeom napisao je vrlo emotivan post na društvenoj mreži Twitteru kojoj je rekao da ne može opisati bol kroz koju prolazi.

"Ne postoje riječi kojima mogu opisati bol kroz koju prolazim u ovom tragičnom i tužnom trenutku zbog gubitka moje nećakinje Gigi i mog brata Kobea Bryanta. Izgubio sam prijatelja, brata, partnera u osvajanju titula. Volim te brate i nedostajat ćeš mi. Loše mi je, želim izraziti saučešće porodici Bryant i porodicama ostalih putnika", napisao je Shaq na Twitter profilu.

Kobe Bryant je, prema mišljenju mnogih, najveći košarkaš Los Angeles Lakersa u historiji. Dvadeset punih godina nosio je dres Jezeraša i donio je ekipi pet titula prvaka NBA lige.


https://www.klix.ba/sport/kosarka/shaquille-o-neal-tesko-podnio-smrt-velikog-prijatelja-lose-mi-je-volim-te-brate/200126110

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poginuo Kobe Bryant
PostPostano: 30 sij 2020, 01:20 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Bryant, Shaq, Jordan, Lebron, itd., Sve redom članovi, praktikanti i promotori okultnog. To je slučaj sa većinom jačih atleta, pjevača, glumaca, voditelja, itd. Sve redom sotonjare. I većina njih su projekti, od malena.

"Katolik" Kobe je inače bio i promotor LGBT fašista (to ide ruku pod ruku sa okultizmom), Harry Pottera (okultizam, vračanje, crna magija, itd), itd.

Glavna trening rutina mu je bila doslovno "666 workout". I mala zanimljivost u sklopu toga svega njegova slavna 81 point game mu je bila 666. utakmica karijere u kojoj je zabio ni više ni manje nego 66% poena svoje ekipe.

Naravno za prosječnu ispranu ovcu ja sam ludi teoretičar a to je sve hrpa slučajnosti.
Ali nemojte meni ništa vjerovati, eto vam google, eto vam youtube (iako oboje žešće cenzurirani) pa provjerite sami izjave, objave, reklame, ponašanje, znakove, tetovaže, "slučajne" brojke, itd. u svezi dotičnih.


I još u vezi Kobea a i mnogih drugih što živih što mrtvih, kao i ukratko cijelog Hollywooda, postoji masa teorija o žrtvovanjima i ostalim sotonističkim ritualima koje neću uopće spominjati ovdje jer se i ovako bojim da će me Ministar banirati. Ludi balkanski teoretičari koji u svemu vide zavjeru jelte.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poginuo Kobe Bryant
PostPostano: 13 ožu 2020, 09:58 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2020, 09:53
Postovi: 2
bil je legenda igre, seveda ga bom pogrešala jaz in vsi drugi navijači. bo molil za svojo umrlo dušo. naj dolgo živijo v našem srcu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO