HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 lip 2026, 19:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 27 svi 2026, 20:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 13216
Lokacija: 🇮🇷
Citat:
U drugom slučaju, Hrvatski rukometni savez kažnjen je s 10000 eura zbog kršenja službenog protokola EHF-ove ceremonije dodjele medalja i protokola o zastavama, nakon isticanja neovlaštene zastave tijekom ceremonije dodjele medalja. Od toga je 2500 eura kazne izrečeno uvjetno, uz rok kušnje od dvije godine.

Iako nije izričito navedeno o kojoj se zastavi radi, hrvatski rukometaši, koji su na Euru osvojili brončanu medalju, tijekom dodjele medalja imali su dvije različite zastave, od kojih je prva službena zastava Republike Hrvatske. Druga je zastava Herceg-Bosne s natpisom Ljubuški pa je sasvim sigurno zbog toga EHF propisao kaznu.


https://www.vecernji.hr/sport/hrvatska- ... NfgCd7nfHw

To je ta tolerantna Evropa, dok je u BiH dozvoljeno da se ta zastava vije na svakom pedlju zemlje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 27 svi 2026, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9700
Lokacija: Herceg-Bosna
Tako će Europa i ljiljane ako ih igrači budu isticali.

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 27 svi 2026, 20:45 
Online

Pridružen/a: 27 ožu 2025, 16:44
Postovi: 962
Zastava hrvatskog naroda Herceg Bosne negdje zabranjena? Tu bi dobar odvjetnik mogao lijepo profitirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 10:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 47189
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Neovlaštena je i zastava RBiH, tako ćete i vi pušiti kazne kad vam igrači budu mahali ljiljanima.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 10:45 
Offline

Pridružen/a: 26 vel 2025, 11:43
Postovi: 5152
potocnj je napisao/la:
Tako će Europa i ljiljane ako ih igrači budu isticali.


Ljiljani su simbol naroda koji dolazi iz BiH.
Zastava HB je simbol naroda koji dolazi iz BiH.

Hrvatska bi jednako bila kažnjena i zbog isticanja ljiljana.
BiH ne može biti kažnjena zbog isticanja ljiljana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9700
Lokacija: Herceg-Bosna
Machak je napisao/la:
Ljiljani su simbol naroda koji dolazi iz BiH.
Zastava HB je simbol naroda koji dolazi iz BiH.

Hrvatska bi jednako bila kažnjena i zbog isticanja ljiljana.
BiH ne može biti kažnjena zbog isticanja ljiljana.


U reprezentaciji igraju igrači koji su iz Herceg-Bosne. Kod reprezentacija ne postoji mjesno načelo rođenja i porijekla nego državljanstva.

Neću reći ništa jer neznam da li bi isto platili kaznu i da su se na terenu pojavila obilježja neke od hrvatskih Županije iz Hrvatske ili grada Zagreba, možda jednostavno ne toleriraju ništa osim državnih simbola.

Ljiljani nisu nigdje simbol. Mogli su biti na zastavi Federacije da bošnjaci nisu tužakali Ustavnom sudu pa sada Federacija nema ni zastave ni obilježja.

Da su ljiljani bar na zastavi entiteta Federacije moglo bi ih se možda provući kao "službene" ali nisu, i to baš zato jer su bošnjaci negodovali.

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 10:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 47189
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Hajde ne seri, nitko nije kažnjen zbog zastave odakle dolazi nego zbog neslužbene zastave.
Odnisno jer je na podijumu bila zastava koja nije službena zastava osvajača medalje.
Jok ne može, zašto je onda ovo na eurobasketu?

https://sportsport.ba/kosarka/eurobaske ... ani/433460

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 11:09 
Offline

Pridružen/a: 26 vel 2025, 11:43
Postovi: 5152
potocnj je napisao/la:
Machak je napisao/la:
Ljiljani su simbol naroda koji dolazi iz BiH.
Zastava HB je simbol naroda koji dolazi iz BiH.

Hrvatska bi jednako bila kažnjena i zbog isticanja ljiljana.
BiH ne može biti kažnjena zbog isticanja ljiljana.


U reprezentaciji igraju igrači koji su iz Herceg-Bosne. Kod reprezentacija ne postoji mjesno načelo rođenja i porijekla nego državljanstva.

Neću reći ništa jer neznam da li bi isto platili kaznu i da su se na terenu pojavila obilježja neke od hrvatskih Županije iz Hrvatske ili grada Zagreba, možda jednostavno ne toleriraju ništa osim državnih simbola.

Ljiljani nisu nigdje simbol. Mogli su biti na zastavi Federacije da bošnjaci nisu tužakali Ustavnom sudu pa sada Federacija nema ni zastave ni obilježja.

Da su ljiljani bar na zastavi entiteta Federacije moglo bi ih se možda provući kao "službene" ali nisu, i to baš zato jer su bošnjaci negodovali.


Na kraju je sve do tumačenja FIFE/UEFE

https://etto.ba/clanak/uefa-ne-pra%C5%A ... tiv-kosova

Mi zbolj ljiljana još nikad i nigdje nismo kažnjeni.
Činjenica je da su se ljiljani vijorili u Parizu kao državna zastava.
Nikad zabranjena.
Tom logikom niti šahovnica bh Hrvata nije legitimnna.
Ta zastava FBiH je stavljena van snage još 2007. godine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9700
Lokacija: Herceg-Bosna
Machak je napisao/la:
Na kraju je sve do tumačenja FIFE/UEFE

https://etto.ba/clanak/uefa-ne-pra%C5%A ... tiv-kosova

Mi zbolj ljiljana još nikad i nigdje nismo kažnjeni.
Činjenica je da su se ljiljani vijorili u Parizu kao državna zastava.
Nikad zabranjena.
Tom logikom niti šahovnica bh Hrvata nije legitimnna.
Ta zastava FBiH je stavljena van snage još 2007. godine.


Nismo ni mi kažnjeni zbog toga što su navijači imali zastavu na tribinama, imaju zastave iz svih dijelova Herceg-Bosne, naravno iz Hrvatske još i više.

Kazna je jer je prilikom dodjele medalja netko od igrača nosio zastavu za vrijeme ceremonije, koja je, osim obilježja HB imala i veoma jasno otisnut natpis.

Da biste vi testirali ovo i usporedili, morali biste, najprije, na nekom međunarodnom natjecanju osvojiti odličje, pa vidjeti kakva će biti reakcija ako se netko od igrača ogrne ljiljanima :D

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 12:48 
Offline

Pridružen/a: 26 vel 2025, 11:43
Postovi: 5152
potocnj je napisao/la:
Machak je napisao/la:
Na kraju je sve do tumačenja FIFE/UEFE

https://etto.ba/clanak/uefa-ne-pra%C5%A ... tiv-kosova

Mi zbolj ljiljana još nikad i nigdje nismo kažnjeni.
Činjenica je da su se ljiljani vijorili u Parizu kao državna zastava.
Nikad zabranjena.
Tom logikom niti šahovnica bh Hrvata nije legitimnna.
Ta zastava FBiH je stavljena van snage još 2007. godine.


Nismo ni mi kažnjeni zbog toga što su navijači imali zastavu na tribinama, imaju zastave iz svih dijelova Herceg-Bosne, naravno iz Hrvatske još i više.

Kazna je jer je prilikom dodjele medalja netko od igrača nosio zastavu za vrijeme ceremonije, koja je, osim obilježja HB imala i veoma jasno otisnut natpis.

Da biste vi testirali ovo i usporedili, morali biste, najprije, na nekom međunarodnom natjecanju osvojiti odličje, pa vidjeti kakva će biti reakcija ako se netko od igrača ogrne ljiljanima :D


To svakako, ali stvarno misliš da bi bili kažnjeni da na dodjeli medalja reprezentaciji BiH izvjesimo zastave sa ljiljanima na kojim stoji Sarajevo, Visoko, Zenica, Livno, Mostar...?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9700
Lokacija: Herceg-Bosna
Machak je napisao/la:

To svakako, ali stvarno misliš da bi bili kažnjeni da na dodjeli medalja reprezentaciji BiH izvjesimo zastave sa ljiljanima na kojim stoji Sarajevo, Visoko, Zenica, Livno, Mostar...?


Ako izvjesite ne, bar ne u ovim okolnostima.

Ni mi nismo kažnjeni zbog izvješenih zastava.

Kazna je zbog toga što se igrač zaogrnuo.

Kada bi to uradio BiH reprezentativac vrlo lako bi i BiH bila kažnjena zbog toga.

Niste nikada na podiju pa neznate, a da se popnete kadgod vidjeli bi što zavist ovih što nisu na tom podiju radi, netko bi vas sigurno prijavio :zubati

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 13:31 
Offline

Pridružen/a: 26 vel 2025, 11:43
Postovi: 5152
potocnj je napisao/la:
Machak je napisao/la:

To svakako, ali stvarno misliš da bi bili kažnjeni da na dodjeli medalja reprezentaciji BiH izvjesimo zastave sa ljiljanima na kojim stoji Sarajevo, Visoko, Zenica, Livno, Mostar...?


Ako izvjesite ne, bar ne u ovim okolnostima.

Ni mi nismo kažnjeni zbog izvješenih zastava.

Kazna je zbog toga što se igrač zaogrnuo.

Kada bi to uradio BiH reprezentativac vrlo lako bi i BiH bila kažnjena zbog toga.

Niste nikada na podiju pa neznate, a da se popnete kadgod vidjeli bi što zavist ovih što nisu na tom podiju radi, netko bi vas sigurno prijavio :zubati


Neutemeljene tvrdnje.
Nije se desilo.

https://faktor.ba/sport/ostali-sportovi ... ope/167003

Prijavljujete, ali vam to niko ne uzima za shodno. Znači da je sve ok.
Prestanite se blamirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9700
Lokacija: Herceg-Bosna
Machak je napisao/la:
Neutemeljene tvrdnje.
Nije se desilo.

https://faktor.ba/sport/ostali-sportovi ... ope/167003

Prijavljujete, ali vam to niko ne uzima za shodno. Znači da je sve ok.
Prestanite se blamirati.


A jesi pronašao sport!

To je čisti individualizam, a najmanje reprezentativno, spomene se koje si nacije, ali se boriš za sebe ne za naciju. Tako se isto mogu fightat dvojica iz BiH oba ogrnuti ljiljanima, ili dvojica iz BiH oba ogrnuti zastavama Herceg-Bosne :smajl004

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 26 vel 2025, 11:43
Postovi: 5152
potocnj je napisao/la:
Machak je napisao/la:
Neutemeljene tvrdnje.
Nije se desilo.

https://faktor.ba/sport/ostali-sportovi ... ope/167003

Prijavljujete, ali vam to niko ne uzima za shodno. Znači da je sve ok.
Prestanite se blamirati.


A jesi pronašao sport!

To je čisti individualizam, a najmanje reprezentativno, spomene se koje si nacije, ali se boriš za sebe ne za naciju. Tako se isto mogu fightat dvojica iz BiH oba ogrnuti ljiljanima, ili dvojica iz BiH oba ogrnuti zastavama Herceg-Bosne :smajl004


Imaš i reprezentativaca koji su slavili titule sa ljiljankom.
Niko nije radio problem od toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska kažnjena zbog zastave Herceg-Bosne
PostPostano: 28 svi 2026, 15:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 47189
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Prvo morate osvojiti medalju u nogometu, košarci ili rukometu pa da testirate.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO