HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 06:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nikola Tesla - manje poznate činjenice
PostPostano: 09 pro 2016, 14:11 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2014, 10:58
Postovi: 59
Nikola Tesla je bez sumnje jedan od najvećih naučnika svih vremena.

Ipak, o njegovom životu i djelu postoji i mnogo misterija i tajni koje ni do danas naučnici nisu uspjeli da rastumače, pa čak ni da ponove neke njegove eksperimente.

Profesor Dr Velimir Abramović je jedna od najpriznatijih naučnika koji se bavi Teslom, i napisao je nekoliko knjiga o Tesli kao naučniku, ali i o manje poznatim stvarima vezanim za njegov život.

Pogledajte 25. emisiju Teorija Zavjere, i prvi dio razgovora sa Dr Velimirom Abramovićem.

https://www.youtube.com/watch?v=dVbnsH85Ftg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla - manje poznate činjenice
PostPostano: 10 pro 2016, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Tesla je bio žena preobučena u muškarca i on je lično napisao Na Drini ćupriju, da bi mu je Ivo Andrić ukrao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla - manje poznate činjenice
PostPostano: 10 pro 2016, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bio je više vidovit nego Nostradamus. Nevjerojatno je pogađao.

Nije govorio "između dvije rijeke će se sresti 2 aparata, i nešto će raditi." Već je totalno pogodio Twitter i socijalne mreže kad je to bilo doslovce nemoguće. "Doći će vrijeme kad će svaki pojedinac iz topline svoga doma moći za 15 minuta čitavom svijetu objaviti svoje vijesti". (!!??)

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla - manje poznate činjenice
PostPostano: 10 pro 2016, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jedino što se prevario je da je mislio da će sva komunikacija između kontinenata ići bežično. Ali kad je živio savršen pogodak, recimo na pola zbog satelita.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla - manje poznate činjenice
PostPostano: 25 pro 2021, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Otkriveno tajno oružje svjetskog znanstvenika Nikole Tesle!

Otac Nikole Tesle bio je svećenik pravoslavne vjere (Hrvat) jer u to vrijeme nije bilo Srpske Pravoslavne Crkve na tom prostoru!

slika

JEDNA OD NAJLJEPŠIH IZJAVA NIKOLE TESLE

"Radim za budućnost i suvremenici me neće razumjeti, ali jednoga dana prevladat će naučni zakoni prirode čije sam tajne otkrio i sve ce se izmijeniti, kao dlanom o dlan, sve će se promijeniti. Nastupit će nova era čovječanske mudrosti, čije će glavne odlike biti razumijevanje vremena, otkriće izvora beskrajne energije i oblikovanje materije po volji naučnika. Ljudska svijest pomjerit će granice života i bit će moguće razgovarati sa dušama umrlih odvojenim od tijela. Ova saznanja dodatno će promijeniti naše shvaćanje o razlici života i smrti".

"Uvjeren sam da je cijeli kozmos objedinjen, kako u materijalnom tako i u duhovnom pogledu. Postoji u svemiru neka jezgra otkuda mi dobivamo svu snagu, sva nadahnuća, ona nas vječno privlači, ja osjećam njenu moć i vrijednosti koje ona emitira cijelom svemiru i time ga održava u skladu. Ja nisam prodro u tajnu te jezgre, ali znam da postoji i kad hoću da joj pridam kakav materijalni atribut, onda mislim da je to SVJETLOST, a kad pokušam da ga shvatim duhovno, onda je to LJEPOTA i SAMILOST.

Onaj koji nosi u sebi tu vjeru osjeća se snažan, rad mu čini radost, jer se sam osjeća jednim tonom u sveopćoj harmoniji."
- Nikola Tesla

Konačno je otkrivena Teslina velika tajna, tzv. “Teslino tajno oružje”, za kojim narodi Balkana, ili bar oni koji Teslu smatraju svojim, tragaju već više od pola stoljeća!

Nakon mnogo godina traganja i proučavanja spisa Nikole Tesle, otkriveno je dugo traženo Teslino tajno oružje. Vođa istraživačkog tima, koji je želio ostati anoniman, rekao je sljedeće:

“Vrlo smo uzbuđeni što smo u prilici svim građanima otkriti ovu tajnu, čije smo postojanje naslućivali i do koje smo pokušavali doći čitav niz godina. Ukoliko bude iskorišteno, ovo tajno Teslino oružje omogućit će narodima Balkana da postanu ozbiljniji faktor na svjetskoj sceni” – rekao je ovaj izvor, a zatim otkrio o kakvoj tajni je riječ.

“Teslino tajno oružje zove se RAD”, rekao je naš sugovornik. “Ovo nevjerojatno oružje, do sada nepoznato, omogućilo je Nikoli Tesli da otkrije naizmjenični transformator, bežičnu komunikaciju, obrtno magnetno polje, radio prijenos i još neke od najvažnijih pronalazaka u povijesti. Tesla je ovo tajno oružje skraćeno zvano RAD koristio ponekad i po 20 sati dnevno.”

Rad je jedna prilično nedokučiva vrsta aktivnosti, tako da će ljudima na našim prostorima biti potrebno dosta vremena da ovo Teslino tajno oružje primjene u praksi.

Naši narodi su navikli na svakodnevne aktivnosti koje su dijametralno suprotne RADU: ispijanje kava, puš-pauze, spletkarenje i očijukanje sa kolegama, telefoniranje, prepucavanje na internet forumima, “blejanje” u kafićima, gledanje i glasanje za “Zvijezde granda”, “Farmu” i “Velikog brata”, Facebook, pijanke i žurke do zore, rasprave o politici, dogovaranje ‘dealova’, praćenje sportskih rezultata, slavljenje Novih godina i svakojakih drugih svetkovina, praćenje javnog i privatnog života poznatih osoba, kao i mnoge druge slične aktivnosti.

Nasuprot tome, RAD se odvija na slijedeći način: sjednete i usredotočite se na zadatak, uklonite sve što vas može uznemiravati i predano rješavate probleme, ne razmišljajući ni o čemu osim o zadatku koji je pred vama.

Ovo oružje, ukoliko se primjeni, može narodima naših prostora donijeti neslućene promjene na bolje o kojima uglavnom samo maštaju.

Analitičari, međutim, navode da će biti vrlo teško naučiti kako se rukuje ovim tajnim oružjem, s obzirom na to da je glavna misao koja se tijekom cijelog dana mota po glavi prosječnog našeg građanina slijedeća: “Gdje mogu naći nekog da učini ovo umjesto mene, a ja da se ugradim u njegov honorar i da se nazovem menadžerom?”

Možemo se samo nadati da će, usprkos svemu, uspješno biti iskorišten potencijal ovog – konačno otkrivenog – Teslinog oružja.

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO