HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Obzirom da pojedini Moderatori zbog svoje mrznje nisu u stanju objektivno funkcionirati i podrzavaju četničko izivljavanje nad bošnjačkim zrtvama ..

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ja zahtijevam zabranu razmnožavanja među rodbinom.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Jedinica „Vukovi sa Drine“, na čelu sa Milanom Jolovićem Legendom, negdje oko 19 sati, dolazi iznad grada na Bojnu i selo Bibiće. U Srebrenici i oko nje je velika koncentracija ljudi, preko 40.000 getoiziranih Bošnjaka ne spava, ne zna se ko vlada situacijom. Par sati kasnije, nešto malo prije ponoći, u zgradi Pošte u Srebrenici okupili su se komandanti 28. divizije Armije BiH i političko vodstvo opštine i odlučili da rano ujutro, oko 5 sati, ponovo krenu u kontranapad, tako što će Mladićeve jedinice napasti s leđa u rejonu Bukove glave. Dobrovoljaca za kontranapad je bilo više nego ikad. Bez najave, oko ponoći se na sastanku pojavio komandant holandskog bataljona UNPROFOR-a, potpukovnik Tom Karemans i rekao: „Gospodo, imam dobre vijesti.“ Soba je zanijemila. „Srbi su primili ultimatum.“ Karemans je uzeo kartu i pokazao prisutnima da će sutradan NATO spržiti sa zemljom sve ono što se nađe na potezu od Zelenog Jadra do uzvišenja Bojna i zamolio rahmetli Ramiza Bećirevića, načelnika štaba 28. divizije Armije BiH da ne šalje džaba svoje ljude u smrt. Tako je tu noć izgledalo da je Srebrenica spašena. Tom Karemans je uspio da spriječi odsudnu bitku za Srebrenicu.

U utorak, 11. jula 1995. godine, Mladić je krenuo u konačno zauzimanje Srebrenice.

Nekoliko sati dok se magla nije bila još digla, četnike je brinulo najavljeno bombardovanje NATO-a. Komanda UNPROFOR-a je prijetila da će srpsku vojsku „sravniti sa zemljom“ ako krenu u osvajanje „zaštićene enklave“. Najednom se razvedrilo. U 10.00 sati načelnik štaba Drinskog korpusa Vojske Republike Srpske, ratni zločinac Radoslav Krstić, ukazao se na komandnom mjestu u selu Rajne. Izdaje Vinku Pandureviću usmeno naređenje da se napredovanje mora produžiti i nov zadatak: „Idemo na Srebrenicu! Tako je odlučio 'šef' i Glavni štab! To je odluka i Karadžića. Da se uđe u Srebrenicu!“ U 14,07 sati Taktička grupa kojom komanduje Vinko Pandurević prva ulazi u Srebrenicu, putem sa južne strane grada.

U 14,30 sati Srebrenicu napuštaju posljednji branioci na čelu sa rahmetli Ejubom Golićem.

U 14,40 sati, 33 minute nakon što su srpske vojnici ušli u grad, NATO avijacija je bombardovala srpske položaje u rejonu sela Bojna. U tom napadu nije bilo ljudskih žrtava, samo je uništeno komandno vozilo „Vukova sa Drine“ i jedno sanitetsko vozilo.

U 15,32 sati Jasuši Akaši, specijalni izaslanik UN-a za bivšu Jugoslaviju, pozvan je u svoju kancelariju na telefonski razgovor sa admiralom Leightonom Smithom, komandantom snaga Južnog krila NATO-a. Bombardovanje srpskih položaja je bez ikakvog objašnjena obustavljeno nakon ovog razgovora.

U 15,40 sati javljaju se Legenda, komandant „Vukova sa Drine“, i ostali da su zauzeli Srebrenicu. General Radislav Krstić naređuje Miši Pelemišu, komandantu 10. diverzantskog odreda, da zauzme komandu 28. divizije Armije BiH, smještenu u restoranu „Lovac“ u kojem će pronaći uredno posloženu i ostavljenu svu ratnu arhivu 28. divizije Armije BiH.

Ovako je ukratko tekla operacija „Krivaja 95“, koja je trajala 15 dana i završila se genocidom nad Bošnjacima Srebrenice i okolnih podrinjskih mjesta. Pod komandom Ratka Mladića, tokom ove operacije ubijeno je preko 9.000 muškaraca Bošnjaka, od toga oko 800 dječaka. Brojka ubijenih od 11. do 20. jula 1995. godine nikada se neće saznati jer mnoge ubijene ustvari i nema ko da prijavi. Mnogi Bošnjaci Srednjeg Podrinja su još tokom 1992. godine doživjeli genocid u svojim mjestima Zvorniku, Bratuncu, Vlasenici, Višegradu, Rogatici, Bijeljini i neki od preživjelih članova porodica uspjeli su se spasiti bijegom u Srebrenicu, jedinu oazu bošnjačke slobode na granici sa Srbijom. U julu 1995. godine i ti članovi su ubijeni, tako da postoji zasigurno nekoliko stotina takvih ljudi koje jednostavno nema ko da prijavi. U mnogim porodicama „Krivaja 95“ je prožderala svu mušku čeljad, ostalo je na hiljade siročadi, na hiljade neutješnih i unesrećenih majki, sestara, supruga, djece…

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Forum nije tvoje privatno vlasništvo!
Tema Zvornik je super funkcionisala dok ti i onaj Melcher niste počeli sve na rat navoditi i vrijeđati,to ste naravno mogli raditi dok se na forumu nije pojavio neko ko živi u tom i takvom Zvorniku... a sad prestani srati!


_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Obzirom da pojedini Moderatori zbog svoje mrznje nisu u stanju objektivno funkcionirati i podrzavaju četničko izivljavanje nad bošnjačkim zrtvama ..


A da ga ne posećuješ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Metemma je napisao/la:
Ja zahtijevam zabranu razmnožavanja među rodbinom.


Nije konj Ti rodbina mami.Prije statusa tvog tate bio je samo domaća zivotinja :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Jagnjeca brigada je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Obzirom da pojedini Moderatori zbog svoje mrznje nisu u stanju objektivno funkcionirati i podrzavaju četničko izivljavanje nad bošnjačkim zrtvama ..


A da ga ne posećuješ?


Pa nije Ti ga tajo ostavio.Nego sam ja svoje vrijeme gubila lijepeći informacije :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Ovo je forum Herceg-bosne, a vi srpski međedi i muslimanske kokoši odite na kavicu pa riješite svoje razmirice, stvarno ste nekulturni

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ja zahtijevam ukidanje BiH, FTV-a, Bošnjaka, ali niko ne haje za moje zahtjeve.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
put u pakao popločan je dobrim namjerama, tako je i ideja o bošnjačkom podforumu Podrinje ispala na kraju srpsko igralište.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Ona zahtjeva....
O tempora! O mores!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Obzirom da pojedini Moderatori zbog svoje mrznje nisu u stanju objektivno funkcionirati i podrzavaju četničko izivljavanje nad bošnjačkim zrtvama ..

Pošalji svoju sliku da vidimo vrijedili se žrtvovati za tebe!

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 20:53 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Obzirom da pojedini Moderatori zbog svoje mrznje nisu u stanju objektivno funkcionirati i podrzavaju četničko izivljavanje nad bošnjačkim zrtvama ..

Vec sam ti jednom rekao da si ti na ovom forumu samo forumas-ica,to jest NIKO I NISTA i nemas nikakva prava da predlazes nikakva ukidanja dodavanja nagradjivanja i kaznjavanja.Ako ti se ne svidja imas tamo log off pa klikni na njega.
Preterujes sa bezobrazlukom i vredjanjem ostalih forumasa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zahtijevam ukidanje podforuma Podrinje
PostPostano: 01 lip 2013, 21:11 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:

A da ga ne posećuješ?


Pa nije Ti ga tajo ostavio.Nego sam ja svoje vrijeme gubila lijepeći informacije :D

Informacije?!Lazi i muslimansku propagandu zoves informacijama?Besramna si.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO