HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: TOPICI - DEMOGRAFIJA... APEL ADMINISTRATORIMA
PostPostano: 21 lis 2016, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Pozdrav, primjecujem da u organizaciji topica nesto fali (barem meni). Na "onom drugom forumu" je ovo uredjeno slicno onome kako i ja mislim da bi trebalo biti, jer je ovo jako vazna tema, a rasprave i podatci vezani za migracije, demografiju, broj osnovnoskolaca itd. su razasuti pod podtemama ili ih uopce nema. Meni je ovo osobno najzanimljivija i "najgorljivija" tema, a vjerujem i mnogim drugima. Trebala bi se dodati jos jedna cijela sekcija sa sljedecim topicima/podtopicima:

1. Prostorno kretanje stanovnistva - Migracije (analiza unutarnjih migracija u BIH i saldo migracija inozemstvo/BIH, konkretno Hrvatska/BIH, analiziranje podataka DZS-a i FZS-a o kretanju stanovnika i drzavama u koje odlaze/dolaze)

2. Prirodno kretanje stanovnistva - Demografija BIH (Pracenje podataka iz mjeseca u mjesec na razini BIH i na razini zupanija/opcina, rasprava o trendovima, razlozima tih trendova, analiziranje nataliteta po etnickoj pripadnosti, izrada projekcija, podatci o broju upisanih osnovnoskolaca itd.)

3. Prirodno kretanje stanovnistva - Demografija RH (Nesto sto je od 1960. u velikoj "banani" a zadnjih 5 godina dozivljava svoj ogroman pad i pad fertiliteta od nevjerojatnih 0.15, od nekih cca -7000 2009. dolazimo do -12000 2015. Sve manje vjencanja, sve vise razvoda, sve manje djece. Takodjer rasprava, analiza, iznosenje podataka itd.)

Admini i moderatori, ako biste mogli negdje izmedju "Drustva" i "Regija" ovo staviti bilo bi idilicno, molim vas. Hvala :)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO